Vermakelijkheids belasting bij sportevenementen moet omlaag Leerlingen 3de klas Meyegaarschool zitten zonder onderwijzer NZH-informateurs gaan passagiers voorlichten Gedacht wordt aan kaarten voor 65-pl ussers Kaart- en Kienavond Roodgejaste soldaten publiek met perfect veroverden zangfestijn Verkeersplein Station Veevoerfabriek De Leerhoeve opgenomen in N.V. Theeuwes MARKTEN HAAR EEUWFEEST L«ONDü<itDAG 2i jVlJil Ij/U PAo., Voor minstens een week naar huis LEIDEN Ruim veertig leerlingen van de derde klas van de Meiegaard- school aan de Splinterlaan zijn vanmorgen door het hoofd van de school, de heer Willemse, naar huis gestuurd. De onderwijzer van de kinderen, de heer J. Th. M. Gilberts (24) heeft vanmorgen de wapen rok aan moeten trekken en men heeft voor hem geen vervanger kunnen vinden. Meester Gilberts moest vanmorgen in mil. dienst We hebben de afgelopen tijd alle moge lijke instanties ingeschakeld om de heer Gilberts uit dienst te houden of althans een vervanger voor hem te vinden. Gis termiddag om vier uur zaten we nog op het Ministerie van Defensie. Zonder re sultaat. Men had geen oren voor ons argument dat ruim 40 leerlingen van' onderwijs verstoken blijven net zolang tot we vervanger voor de heer Gilberts gevon den hebben. Op het Ministerie gold ech ter alleen het aantal kaderleden dat dit jaar nodig heeft: tienduizend. Men heeft er echter maar 4800 en daarom zijn ze niet van plan de heer Gilberts uitstel of vrijstelling te verlenen. Op het Ministerie deed men ons het lachwekken de voorstel één onderwijzer twee klas sen te laten beheren. Eén onderwijzer dus voor ruim tachtig kinderen, dat is onmogelijke toestand. Vandaar dat vanmorgen besloten hebben, de derde klassers maar naar huis te sturen," dus de heer Willemse. Volgende week vervanger? Betekent dit ook, dat de leerlingen vt lopig niet behoven terug te keren? De heer Willemse: „Gelukkig hebben vanmrogen mede dank zij de bemiddeling van de Rijksinspectie een vervanger ge vonden. die echter pas volgende week kan komen. Of die vervanger dit hele schooljaar kan blijven is nog de vraag. Daarom blijven we bij het ministerie op vrijstelling van de heer Gilberts aan dringen." De ouders van de leerlingen zijn van de moeilijkheden rond de bezetting van de onderwijzerspost op de hoogte door mid del van een brief. Daarin wordt er op gewezen, dat de toestand naar het zich* Iaat aanzien voorlopig verre van roos kleurig blijft. Het onderwijs leidt eronder De heer Willemse nader verklarend „Er is beweging aan het onderwijsfront. De overheid erkent dat er een groot tekort aan onderwijzers bestaat, maar staat tegelijkertijd geen vrijstelling voor on derwijzers toe. Nemen we dus een pas afgestudeerde van de kweekschool aan, dan moeten we binnen het jaar met hem naar het ministerie om vrijstelling proberen te krijgen. We hebben gisteren op het ministerie ook nog weer eens op gewezen, dat het ook voor de leerlingen storend is, dat een onderwijzer halver wege het schooljaar dienst in moet. Het onderwys leidt er beslist onder". LEIDSE Mevr. Kerling-Simons: Binnenstad kan over drie jaar afgesloten worden voor het verkeer LEIDEN Mevrouw C. A. Kerling- Simons, raadslid en lijsttrekster voor de PvdA, verwacht, dat in twee of drie jaar de binnenstad afgesloten zal kun nen worden voor onnodig autoverkeer, mits het beleid daar nu reeds op wordt afgestemd. Zjj zei dit op de gisteravond belegde wijkhearing van de PvdA voor liet gebied binnen de singels. Verschei dene van de ongeveer 25 aanwezigen spraken zich daar voor zo'n maatregel Raadslid Versnel (DS 70) in brief aan b. en w. brief schrijft de heer Versnel vereniging by elijk komplex ■an de bruto- hanteren van i vrmakeiijk- ^-afdracht te belasting Mevr. Kerling wees er verder op. dat de uitslag van de proef die met 't afsluiten van de Haarlemmerstraat wordt geno men, nog nooit bekend is gemaakt; ook niet aan de raadsleden. De heer Ooster man, lijstaanvoerder van D '66 sprak als zijn mening uit, dat parkeergarages niet vanuit het oogpunt van economisch rendement moeten worden opgezetOver laten aan het particulier initiatief van deze verkeersmaatregelen, achtte hij uit den boze. Huisvrouwen in debat Jongejan LEIDEN Het scheepvaart verkeer in de Leidse singels neemt van jaar tot jaar af. Alleen in de Zijlsingel bij de Grofsmederij en de Meelfa briek laden en lossen nog dagelijks aken Onze foto graaf Dirk Ketting zag er een stemmige plaat in. In het midden de Zijlpoort en op de achtergrond links de Heren- singèlkerk. „Open huis" in Voorschotens Creatief Centrum VOORSCHOTEN Deelnemers Creatief Centrum te Voorschot»- den van 25 tot en met 28 mei huis" aan de Molenlaan 32. Belangstelleralen -kunnen dan in de avonduren eens een kijkje nemen bij het boetseren, "tekenen, schilderen, vlechten enzovoorts. De deelnemers, in hoofdzaak volwassenen, zullen demon streren en uitleg geven bij hun creatieve arbeid. Het Creatief Centrum zal open zijn van 19.30 uur tot 23 uur. Entree is vrij. Zoeterwoude De training voor de senioren van Meerburg van vanavond komt te vervallen. Van de Polizei Sport Verein „Bochum" is bericht ontvangen dat zij Meerburg in juni niet kan ont vangen vanwege nog te spelen competi tiewedstrijden. LEIDEN Verschanst achter koffie met gebak hebben de dames van de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen gisterochtend in res- nncn taurant Old Dutch hun ongenoegen open kunnen spuien over de service van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoersmaat schappij.- \De lieer .1 onflejUn, clief "ver voersdienst Zuid-Holland had er geen moeite mee op het merendeel van de vragen en verwijten duidelijke en be vredigende antwoorden te geven. Na twee uur debatteren moesten de dames in ieder geval toegeven, dat hij de image van de NZH aardig had opgevijzeld. Aanleiding tot deze discussie was een brief van de afdeling Leiden van de Huisvrouwenvereniging aan de NZH, waarin zij vroeg of het mogelijk was de nummering op de bussen groter en de richting waarheen de bus rijdt dui delijker aan te geven en ook de lijnnum- mers aan de achterkant aan te brengen. Bovendien wilde men routekaartjes in de bus met daarop de overstapmoge lijkheden. zoals in de bussen en trams van de HTM in Den Haag Het ant woord van de NZH was nogal teleur stellend, maar de heer Jongejan wilde graag een toelichting geven. Achteraanduiding De afmeting van de aanduidingenrol aan de voorkant blijkt moeilijk te ver anderen. omdat de bussen aan allerlei maten gebonden zijn. De verlichting 's avonds zou wel verbeterd kunnen wor den, gaf hij toe. De NZH wil ook wel aan de achterkant nummers aanbren gen, zoals vroeger het geval was, maar OQ de economische omstandigheden hebben ('nsem^, 5,°on anders beslist. Om een korting van 10 Army Soldiers Chon pet. op een bis van 100.0110.- te ki li- Duitsland gelegerde gen. moest de NZH de bussen tegelijk hoogstaande stemtochmek met andere vervoersmaatschappijen ko- kennis een one ar as pen, die ieder zo hun eigen inspraak bij de aankoop hebben. De NZH stond »angstellend publiek een werkelijk groto •atic is liet zeer de vraae of er belasting is men als si gebruik van een gome dsbelastlng geheven moet ivor- ,evens verpMcht 23 den. Dit stelt het raadslid Versnel recette af te dragen. 11 (DS '70) in een brief aan het college het brutobedrag om M x\, heidsbelasting als r berekenen, betekent ee voor de clubs. De belastingvrye voet voorts: van 40 cent is gezien de in andere plaatsen toegepaste grens, zeer laag. ..Wanneer een sportvereniging entree- In deze plaatsen is over een entree prijs prijzen berekent met een maximum van van 1.- en soms zelfs 2,50 geen ver- 40 cent, is oyer dit bedrag geen var- makelijkheidsbelasting verschuldigd", makelijkheidsbelasting verschuldigd, a. Acht u het juist dat de belasting- Verkoopt men daarnaast echter slechts vrye voet van 40 cent, welke jaren ge- 1 entreebiljet van 1,- dan Is ryen leden werd vasgesteld, nog gehand- verplicht ook over de entreebiljetten haafd biyft? b. zo neen, bent u bereid deze voet te verhogen tot minimaal 2,-? c. bent u tevens bereid over de belas tingvrije voet geen vermakelijkheidsbe lasting te berekenen wanneer er entre- kaarten boven het minimum van deze voet worden verkocht? d. wanneer het bedrag van de recette opbrengst, gezien tegen de achtergrond van kosten voor boekhouding en admi nistratie, gering is, bent u dan bereid te overwegen deze 25 pet. regeling af te schaffen? e. zo niet, wilt u dan overwegen de 25 pet. regeling toe te passen over het brutorecettebedrag verminderd met de vermakelijkheidsbelasting Advertentie i VRIJDAG 22 MEI De aller, allerlaatste van seizoen 1969 -1970 Aanvang 8 uur iu de DOSR-kantlne i de Pieterskerk heeft giste het kader van de Pilgrimfathersher- denking 1970" een bijzonder muzikaal evenement plaatsgevonden. Een klein in „The Seventh Amerikaanse in Duitsland gelegerde militairen, die met partituur- kennis een ongedacht aspect aan het Navo-systeem geven, heeft bij het he keling heeft van een zuiver gestemd en goed getraind groot koor, zijn eigen flu- welen klank - idioom volkomen behou- va^': 'n deze Amerikanen sterk ta den, I appreciëren, dat zy zich zo veel moeite hebben getroost om ook liederen met Ne derlandse teksten op het repertoire te nemen. De uitspraak was boven alle lof verheven. Dit kon helaas niet worden gezegd van de „fraaie folder", met de achteraanduiding alleen geen dwarsligger te zijn, liet Overstappen De routekaartjes lykheden zoals by de HTM geus de heer Jongejan ook indruk achtergelaten. Op gezette tijden i deze kl'Ü&en w® in Leiden typische Ameri kaanse koorvertolkingen te horen en het moet gezegd, dat deze uitvoeringen ons in toenemende mate erg welkom zijn om- j dat zij een boeiende stijl met veel nieuwe erstapmoge- facetten demonstreren. Hoewel we aan- aren vol- vankelijk een beetje gereserveerd ston- niogclijk. j clen tegenover de manier waarop de o.a. in Leiden stadsver- aangemeten kunnen wij thans na, en en de bussen van de ene kele confrontaties met de Amerikaanse r de andere rijden, zouden voorwereld, ons wel gewonnen geven. steeds veranderd Eeuwenoude muziekcultuur krijgt a ✓"leen effect wordt geschuwd, maar VI ook Europese .gevoeligheden" kunnen door de optimale expressie van dit soldatenkoor geen schade ondervin den. Als er sprake is van „Spielerei". zoals bijvoorbeeld in Een vaste burcht de geSevens over koor en dirigent door met een eigentijds arrangement, dan ge- vertalingsmisverstanden geheel in de beurt dit steeds welluidend, esthetisch ..vernieling" waren geraakt. Organist en hoogst bekwaam. De fugatische op- I Wim van der Panne begeleidde het koor bouw van When Jesus wept (Billings) vaak met heel mooie bewerkingen - op kreeg een extra dimensie in de ruimte bekwame wijze; zijn solistisch werk van het heerlijk akoestische kerkge- kwam er door een omstreden registratie bouw: koorsecties stelden zich op ver- 1 het or?el is hier en daar echt aan res- schiMende plaatsen op Een vondst met Lauratie toe) minder goed van af. opmerkelijk aardig resultaat. Het is VW-directeur Dekker leidde de avond orden. Bovendien wordt een bus nogal overzijde van de oceaan vaak i ens op verschillende routes ingeseha- geboorte, die uitmunt door vitaliteit keld. In de nieuwe dienstregeling van 3 frisheid, staan de overstapmogelijkheden aangegeven en op het station permanent twee mei informatie te gev raadsagenda morgenavond geopend IIDEN De gemeenteraad van Lei- Vd Vd J_ 1 komt op maandag 1 juni des avonds LEIDEN den komt op maandag 1 juni des avonds te 19.30 uur in openbare vergadering bijeen ter behandeling van o.m. de vol gende onderwerpen: benoeming lid Commissie voor de Inrichtingen „Ende geest" o.a. (vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. Fakkel); eer vol ontslag P. Kruit uit zijn betrekking van conrector van de Rembrandt-scho- lengemeenschap voor atheneum, h.a.v.o. en m.a.v.o.; opschorting van de datum van ingang van het ontslag van de heer B. Schuurman uit zijn betrekking van hoofd van de openbare school voor ge woon lager onderwys aan de Willem de Zwijgeraan (Willem de Zwijgerlaan- school)verzoek van het bestuur van de Stichting voor Montessori-Ondenvijs te Leiden en Omgeving om medèwer- king voor toekenning van een rentever goeding voor de kosten, verbonden aan de bouw van een berging voor buiten spelmateriaal ten behoeve van zijn kleu terschool „Zoeterwoudsesingel 22; aan vullend krediet voor de Stichting van een nieuw gebouw voor de Rudolf Stei- nerschool voor g.l.o. op een terrein aan de César Franckstraat; aanvullend kre diet voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van het natuurkundig on derwijs aan de Prot. Chr. school voor m.a.v.o. Hooglandse Kerkgracht 20a: stichting van een openbare school voor g.l.o. aan het Slrausspad; vervanging van de met olie gestookte ketel van de centrale verwarmingsinstallatie van 't gemeentelijk schoolgebouw Oude Vest 35 door aanschaffing van een kettingformulier- transporteur ten behoeve van de afd. Bevolking c.a. der gemeentesecretarie; aankopen van het perceel Van der Tas- straat 7aankopen van het perceel Oranjegracht 33; aankopen van een tuinderij in het Morskwartier en tot ontbinding van een ter zake geldende pachtovereenkomst; overeenkomst met de N.V. Nederlandse Gasunie te Gronin gen voor de levering en de afname van gas ten behoeve van de ondervuring van de elektriciteitscentrale: aanvullende voorschotten op de aan de ter plaatse gevestigde gezinscolonnes toekomende gemeentelijke subsidies over het jaar 1969; toetreding van de gemeente Was senaar tot de gemeenschappelijke rege ling inzake de aanwijzing van het woonwagencentrum aan de Broekweg te Leiden als regionaal woonwagen centrum; aanschaffing van uitrustings stukken voor de wagens van de Eerste Hulp-dienst van de Gemeentelijke Ge neeskundige- en Gezondheidsdienst. LEIDEN Ais er vandaag en morgen onbelemmerd kan worden doorgewerkt dat is afhankelijk van het weer zal morgenavond liet kruispunt bij liet station aan het verkeer worden vry gegeven. Er zullen weliswaar nog enkele kleinere werkzaamheden moeten worden uitgevoerd zoals het leggen van voet- gangersoversteekplaatsen, maar daarvoor behoeven geen omleidingsniaatregelen te worden genomen. De werkploeg, die in de afgelopen maanden heeft gewerkt aan de reconstructie van de „Stuiver" voor het Rijnsburgerviaduct zal nu voor het grootste deel worden ingezet voor het aanleggen van de parkeerstraat tussen de rotonde voor liet Belastingengebouw en de Stationsweg. Deze parkeerstraat komt in het midden van de weg op de plaats waar voorheen de tranis reden. Met de afbraak van de poffertjeskraam is vandaag reeds een begin gemaakt. BOSKOOP (ANP) In een gisteren te Boskoop gebonden aandeelhouders vergadering van N.V. Veevoederfabriek en Olieslagerij De "Leer Hoeve" te Al phen aan den Rijn is met overgrote meerderheid een statutenwijziging aan genomen. Deze wijziging was nodig in met gas te stoken ketel; IfCf"""' ,,olt vmt 275 pr'' clat e I N.V. J. D. Theeuwes en zonen te Rijen heeft uit gebracht op het aandelenpak- J ket van N.V. De Leerhoeve. Er zal Expogé herdenkt 25-jarig bestaan LEIDEN Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de afdeling Leiden van de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke gevangen uit de bezettingstijd houdt ds. J. Overduin dinsdag aanstaan- de om 19.30 uur een herdenkingsrede I in het Groot-Auditorium van de Rijks- I universiteit aan het Rapenburg. De deklamatie zal worden verzorgd door mevr. Enny van Alff-de Leeuwe. Het geheel zal worden omlijst door orgel spel van de heer M. Plaats. Na afloop van de herdenkingsplechtigheid, die on geveer een uur zal duren, wordt een stille tocht gehouden naar het Verzets- monument bij Molen de Valk, waar een krans gelegd wordt. Het Leids Politie Muziek Gezelschap verzorgt de muzikale omlijsting. Kaarten zijn verkrijgbaar op de volgende adressen: Vivaldistraat 34 en Lorentzkade 1, telefoon 31525. Presidente mevrouw De Geus erg overtuigd. De aanduiding op de achterkant kon toch met haken los worden aangebracht en de routekaarten konden best door de chauffeur worden verwisseld. Meneer Jongejan beloofde extra medewerking. 65 Plus Bij het beantwoorden van de reeks Perfectie staat bovenaan. Dat konden we gisteravond opnieuw ervaren. De i- koordiscipline, die captain Elmer L. Crist zijn volgelingen heeft opgelegd, is niet on£eloofl'jk. Die komt trouwens niet uit de lucht vallen, want kapitein Crist maakte een school door onder Ormandy en Bernstein. Er werd een zeer representatief pro gramma ten gehore gebracht. Palestrina, Sweelinck, Handel, en Bach, maar ook Schubert, Flor Peeters en vanzelfspre kend spirituals en The Lord's prayer van eigen bodem waren vertegenwoordigd. Alle uitgevoerde composities kregen eigenlijk wel fijn. clat je met goede ziek ook een show kunt maken. De rijkdom ervan wordt als minder sta tisch gevoeld. Trouwens, een Ameri kaan zou het toch niet kunnen laten... Het applaus-taboe in een kerk werkt nog steeds. Alleen het Te Deum van her- de grote Vlaamse organist-comjfonist Flor Peeters, even magistraal opgezet als gezongen, werd de toehoorders een moment te machtig. Het handgeklap klonk bijna brutaal. Ook was er blozend applaus na de aanstekelijke negro spi ritual If I got my ticket. Als de ge wijde omgeving profaner was geweest hadden we de slotwaardering ovationeel kunnen noemen. Het concert werd na vertelde hij, dat de NZH, als doch- "west verstilde pianisSimi blijft dit teronderneniing van de Spoorwegen, over dacht de 65 plus-kaarten voor be jaarden in te voeren. De nieuwe verkeersregel, dat wegrijden de bussen voorrang hebben op ander wegverkeer en zij niet steeds een gaatje moeten inschieten, zal misschien voor komen, dat de chauffeurs abrupt weg rijden. Op de klachten dat de vertrek tijden vaak door het officiële schema of door oponthoud zo vlak op elkaar liggen en men dan weer lang kan wachten, verklaarde de heer Jongejan dat de busen zoveel mogelijk moeten aansluiten op de treinenloop, zodat de chauffeur erg op tijd moeten rijden. De dames werden aangespoord om met moeilijkheden voor al de direktie te waarschuwen. Drugsvoorlichting in Voorschoten VOORSCHOTEN Er zal een voorlich tingsavond over drugs worden gehouden 1 speciaal voor ouders, ouderen en andere I belangstellenden op zondagavond 24 mei. I De organisatie berust bij de Jeugdsocië- teit „Warkanda", in het Ambachtshuis, Voorstraat 14. De heer M. Kooyman, arts, zal over dit onderwerp spreken. Aanvang 8 uur, entree vrij. meest verstelide pianissimi blyft dit groepje solisten, dat i roeiboot weggenomen uit dankte aan het einde dirigent koor voor hun bewonderenswaardig op treden. Met een gravure van het Leiden „zoals de Pilgrim Fathers de stad had den gekend" gingen de roodgejaste solda ten, die een deeltje van de Leidse bevol king met hun stemmen veroverd hadden, zegevierend herwaarts. TON PIETERS UTRECHT, 21 mei, Vee 5086 week- aanvoer 5531; 1233 runderen; 17 v. kalv.j 141 graskalv.; 1637 nucht. kalv.; 519 e koeien 900-10401 450 gulden, is daarna niet terugbezorgd, kalv. 125-310; schapen 95-200; lamme- De eigenaar looft 50 gulden uit v i 80-115; drachtige varkens 500-675; gene die de roeiboot terugbezorgt of die lopers 110-140; biggen 95-110; bokken i volumeontwik- j daarvan. tip geeft die leidt tot het vinden meerderheid van aandelen worden aangeboden, wat inhoudt dat „De Leerhoeve" in het Theeuwes-con- I cern zal worden opgenomen. Theeuwes J bezit veevoederfabrieken te Tilburg en Weesp, terwijl van het concern verder deel uitmaken Internationale Graan handel Thegra N.V.. alsmede Thavi N.V., een groot bedrijf voor de integra tie van mestvarkens en kippen. Het Theeuwes-eoncern heeft voorts belangen in Indonesië op het terrein van manioc veevoeder VOORSCHOTEN De Damescon- tactclub houdt vanavond de jaarverga dering. Na het jaarverslag volgt het Bingo-spel. De bijeenkomst wordt ge houden in het Bondsgebouw. 'Aanvang Advertenties LEIDEN Leiden heeft weer een 100-jarige. Vandaag viert mevrouw C. M v d Vlugt utt. de Groenhovcnstraat 6 haar eeuwfeest. Minstens 50 bezoekers en stapels post waren de oogst van deze vreugdevolle dag. Mevrouw van der Vlugt verneeri nog in een redelijke gezondheid. geiten 12-60; vette koeien le kw. 4.80-5.05: idem 2e kw. 4.55-4.75; idem 3e kw. 4.05-4.10; vette kalv. le kw. 4.20- 4.40; idem 2e kw. 3.90-4.00; idem 3e kw. 3.70-3.80; nucht. kalv. 1.40-1.85; zware vet. varkens 2.40-2.45; varkens 2.45-2.50j slachtzeugen 1.95-2.05; jonge slachtzeu- gen 2.05-2.15; melk- en kalfkoeien rus tig - ruim prijsh.; vette koeien rustig - even hoger; vare koeien rustig, niet ge heel prysh.: vette kalv. vlug - ruim prijsh.; gras kalv. kalm - ruim prysh.j nucht. kalv. rustig - prysh.; fokkalv. rustig - ruim prijsh.; schapen rustig - niet geheel prijsh.; lammeren rustig - niet prijsh.; varkens stug - even lagerj biggen stug - prijsh. DEN BOSCH, 20 mei Vee Totale aan- 7364. 2147 runderen, 292 graskalveren, 251 vette kalveren,2 .855 nuchtere kal veren, 531 schapen, 518 lammeren, 9 fok- zeugen, 590 slachtvarkens, 171 biggen, 776 slachtrunderen. Pryzen: melk- en kalfkoeien 1150-1870, gulste koeien 1000- 1465, graskalveren 450-090, kalf vaarzen rood/bont 1325-1850, zwart/bont 1140- 1565, klamvaarzen 1200-1375, gulste vaarzen 1000-1275, pinken 725-875, wei- deschapen 80-125, nuchtere kalveren 145 -315, ooien m. lammeren 165-260, drachti ge zeugen 550-675, biggen 86-100, slacht runderen extra kwal. 5.45-5.95, idem le kwal. 4.95-4.40, idem 2e kwal. 4.45-4.90, idem 3e kwal. 4.05-4.35. vette stieren 4.80-5.20, worstkoeien 3.85-4.15, vette kalveren le kwal. 4.30-4.60, idem 2e kwal. 4.10-4.25, idem 3e kwal. 3.95-4.10, nuchtere slachtkalveren 1.30-1.75, p. stuk 35-80, slachtzeugen le kwal. 2.02-2.08, idem 2e kwal. 1.90-2.00, idem 3e kwal! 1.80-1.90, slachtvarkens 2.30-2.42, vette schapen 110-150, vette lammeren 85-115 Overzicht handel: melk- en kalfkoeien minder tameiyk vlot - iets duurder guiste koeien: korter - vlot - vast, jong vee. beperkt - stug - onv. hoog, vette kalveren: minder - vlug - ruim prysh., nuchtere slachtkalveren: ruim - slepend- moeizaam of niet prijsh.. schapen en lammeren: groot - redeiyk - weinig ver andering in prys, fokzeugen: beknopt - h^lng ger.' iets stiJver. lopers en biggen, normaal - rustig prijsh slacht Süfr ormaal - behoorlijk

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3