mening Kans op een bejaardentehuis bij Bisschoppelijke nijverh. school Zomerbloemen nemen plaats van tulpen in Spoedige verbetering verkeersaansluitingen - Hoop mensen krioelden zaterdag gratis over Katwijks Miereweide MARKTEN LEIDSE COURANT Geen bejaardenwoningen in tuin wegens sluiting Huize St. Agnes in Voorhout Politieke folder Zoeterwoude, 18 mei 1970 Ik neem altijd met belangstelling kennis van de folders die in het licht van de aanstaande raadsverkiezingen de ronde doen. Nu is het. een traditie dat iedere partij zich zo goed mogelijk tracht te verkopen. Dat het met de eerlijkheid in dergelijke folders niet zo nauw genomen wordt en dat ze nogal eens protserig en brallerig worden samengesteld is ge noegzaam bekend. Een zichzelf respec terende partij zal er echter niet snel toe overgaan, ook al is het een één- mansfractie, om de verkiezingen in te insinuaties zoals dat terwoude gebeurt. In een folder van een niet nader te noemen partij kan men nu lezen, dat de plaatselijke corresponden ten van de Leidse bladen elkaar om praten of omkopen en ook dat ze mo gelijk door de andere partijen omgekocht zijn, dat de pers beleefdheidshalve en verslaan. Feiten echter waren: r— dat de gewraakte „hearing" niet méér publiek trok dan de normale klanten van het betrokken café dat deze klanten in meerderheid uit waren op een feestje dat in dit „feestverband" de zaal was opgesierd met obscene leuzen. dat de spreker-lijstaanvoerder 't al lemaal prachtig vond en zich ken nelijk voor 't feest liet gebruiken. De pers behoefde niet omgekocht te worden. Omwille van de objectiviteit heeft ze de spreker en zijn partij alleen maar beschermd door deze bijeenkomst niet te verslaan. Vele partijen en zeker deze Zoeterwoudse partij, moeten blij zijn, dat de pers beloefdheidhalve een fatsoenshalve niet alles publiceert. H. Th. v. d. Lans, Zoeterwoude de Lijst Nieuw Gemeentebeleid Zoeterwou de. waarin ondergetekende wordt aan gevallen wegens het niet schrijven van een verslagje voor Uw krant van de „hearing" in café ,,Rijnegdm" op 18 april jL, wil ik het volgende opmerken: Ik was in de veronderstelling, dat ik de heer A. J. van der Poel, lijstaanvoer der van de bovengenoemde partij, het meest diende, door de onzin welke hij daar stond uit te kramen en de obscene slagzinnen welke boven het buffet hin gen, maar voor de buitenwereld te ver zwijgen. Van het hele „festijn" was geen goed FRANCISCANESSEN BLIJVEN ZONODIG WAT LANGER AAN (Van onze corrspondent) VOORHOUT De bouw van bejaardenwoningen te Voorhout in de tuin van Huize St. Agnes is door de sluiting van dit bejaardencentrum van de zusters Fraciscanessen op losse schroeven komen te staan, j Nu bekend is dat de Bisschoppelijke Nijverheidsschool voor zijn broe- j VOOI* lUlTlOrCXl. ders op het vijf hectare grote terrein rondom de school bejaarden- J woningen gaat bouwen, is het niet uitgesloten dat de gemeente Voorhout het ook in die richting gaat zoeken. In dat geval zouden de bejaarden er zeer op vooruit gaan. Het daar liggende Overbos zou hen tot aangename recreatie kunnen dienen. Zoals bekend is de gemeenteraad van Voorhout vorige week maandag overgegaan tot een geheime vergadering waarin de problemen rond de sluiting van Huize St. Agnes zijn besproken. Prestatieprijs Warmunda DINSDAG 19 MEI 1970 Pater Gilde verlaat Handelsavondschool J. Bokman wordt nieuwe direkteur LEIDEN De heer J. A. G. Bokdam te Bodegraven is benoemd tot directeur van de Handelsavondschool „St. Pieter" te Leiden als opvolger van pater drs. P. Gilde OSC. Pater Gilde, die 15 jaar di recteur van de school was heeft een nieuwe functie aanvaard binnen de orde der Kruisheren waar bij betrokken wordt bij het centraal bestuur. De nieuw benoemde directeur, die 37 jaar is, is thans leraar aan het Van het Hoff- instituut te Rotterdam, gemeentelijke school voor laboratoriumpersoneel. Ook is hij leraar aan de Handelsavondschool te Rotterdam. De start van de heer Bok dam geschiedt „onder een goed gestern te". want onlangs kwam het bericht bin nen, dat de Bond van besturen van Katholieke Handelsavondscholen met staatssecretaris mr. Grosheide overeen gekomen zijn, dat de toekomst van de Handelsavondscholen geheel opnieuw Pony in galop tegen auto NOORDWIJK Op de Duindamseweg in het Langeveld Ie Noordwijk kreeg gistermiddag een pony, bereden door 15-jarige jongen uit Lisse, het plotse ling op de heupen en ging er in galop vandoor. De knaap, die de rijkuni Ingrijpende toekomstplannen uit geheime raadsvergadering Met de te treffen verkeersvoorzieningen bij de Nagelbrug aal het oversteken voor de bejaarden ook geen probleem meer hoeven te vormen en kunnen zij weer zonder gevaar het dorp bezoeken Het was de gemeente Voorhout al ge ruime tijd bekend dat St. Agnes niet meer voldeed aan de door de overheid aan bejaardencentra gestelde eisen. Ook de brandverzekeraars hadden daar reeds op gewezen. Zij zouden het gebouw niet bejaarden d gevonden zoi Veghel plannen bij Ge- indere huisvesting Slicbti "S tegel nd hebben verzekerd als de noodzakelijke i beveiliging war blijkbaar wldoende machtig et tijdig in be- gevolg, dat de Wist. Plannen afgekeurd i van deskundigen inroe- 'ervangingsmogelijkheden :n een beslissing voor de WARMOND Ter gelegenheid van het 25-jarlg jubileum van Warmunda werd op 2e Pinksterdag een toernooi georga niseerd voor junioren Al en BI, met als deelnemende verenigingen: Sportclub Lisse, RKNSV (Noorden), Verburch (Poeldijk), VIOS (Den Haag) en War munda. Er werd in twee poules gespeeld. De uit- Eindstand poule A: 1 RKNSV 6 pnt., 2 Verburch 5 pnt., 3 Warmunda 4 pnt. Eindstand poule B: 1 Sp. Lisse 7 pnt., 2 Warmunda 7 pnt„ 3 Verburch 3 pnt. De prestatieprijs werd gewonnen door de junioren van Warmunda. Zij behaal den in beide poules een totaal van 11 punten. De prijsuitreiking van dit geslaagde nooi werd verricht door de" voorzitter van de jeugdafdeling van Warmunda, de heer G. H. Beugelsdijk. Volgende week zal een toernooi vo( C-junioren worden gehouden. ALPHEN A. D. RIJN Het zomerprogramma „In Alphen uit", opgezet door de Kulturele Raad, gaat morgenavond van start met een jubileumconcert van de Dutcl Swing College Band in gebouw Nab(). Aanvang 21.00 uur. de staande Handels avondscholen op I de gesubsideerde onderwijsvorm. Er zal een commissie gevormd worden die op dit punt voorstellen zal doen. 16 juni zal gelegenheid worden ge- geven afscheid te nemen van de schei- e directeur tydens een receptie. EM.M. ROELOFARENDSVEEN dencentrum rendabel ploiteren omdat een l pende verbouwing va slist noodzakelijk is. huis en het zoeken va\ de bejaarden elders een nieuw bejaardenhuis te Voorhout terdege V erenigingsprij s itbare en ingrij- j *11 fLTvu» i".:; pupillentoernooi "vZ voor Ouick Boys lis zijn feiten N. J Enkele malen zijn al door het bestui ekening mee houdt, al dan een andere bestemming krijgen of gesloopt worden. zusters Franciscanessen hebben reeds toegezegd hun taak langer uit te zullen oefenen dan de gestelde termijn twee jaar als dat noodzakelijk zou zijn, in afwachting van nieuwe huisves ting voor de Voorhoutse bejaarden. i de 1 De ruiter kwam da* ruit terecht, die totaal vernield werd. De auto vertoonde bovendien nog diver se andere beschadigingen. De pony liep geen noemenswaardig letsel op. terwjjl de berijder er met een pijnlijke knie af- Fietsen gestolen en in sloot gegooid IN NOORDWIJK: Als doorweekte poedels streden dames om de voetbaleer Esto en de vrouwelijke leden Jongerenclub Kras is besterad voor het kampweekend van de Esto-jeugd onder de naam Esto-Jeugdolympiade 1970. De jeugdontspanningscommissie stelde vo rig jaar een wisselbeker beschikbaar die door de Krassettes werd gewonnen. Ook dit jaar mochten zij de beker behouden, want wederom zegevierden zij met 2-1. Onder grote belangstelling werd o.l.v. de heer Boulanger afgetrapt. De opstellingen waren: Esto: C. Jacobi- Jacobi, A. Walraven, J. Walraven, A. Bakker. M. v. Zoest, C. Humme, J. Beye- man, A. Benschop, E. Groeneveld. G. v. Zoest. L. v. Rossum, M. Post, L. v. d. Giesen, M. v. Niekerk, P. Bruynen, C. v. Aelst, G. de Jong, L. de Blanke. helft van de sportieve stryd LEIDEN Een 17-jarige fabrieksar- 1 beider en twee 14-jarige jongens zijn gisteren gearresteerd wegens fietsen- diefstal. Bij het zwembad Poelmeer wer den twee fietsen gestolen. Men reed erop j naar Leiden, waar ze nu gebruik in de sloot werden gegooid. Op de Hogewoerd en de Hooglandselcerkgracht pakte het drietal nog eens twee fietsen, die na een ritje ook in de sloot belandden. van de Nederlandse Vereniging Huisvrouwen een rondleiding door de Ja panse tuin in Clingendael, De heer Mol zal het gezelschap rondleiden. Men ver zamelt om 10 uur bij het hek van Clin gendael aan de Wassenaarseweg. Voor woensdag 10 juni staat een bezoek aan Kasteel Duivenvoorde in Voorschoten op het programma, die om 10.15 uur begint. I Het geheel, bestaande NOORDWIJK B. en W. van wijk hebben de raad meegedeeld aansluting Van Panhuysstraat-Duinweg n Quarles van Uffordstraat binnenkort De daarvoor beschikbare grond werd reeds gedeeltelijk in het begin van dit jaar aangekocht. Voor de aankoop van de overige grond is overeenstemming I- I diging van een pachtovereenkomst en e een grondruil, verplicht de gemeente tot het betalen van een schadeloosstel ling van totaal 450.000,-. De eigen dommen moeten voor 15 september 1970 worden opgelevrd.Degrondaande Duinweg, welke de gemeente bereikt met grondeigenaar G. Ofschoon voor het project zelf de beschikking moet worden vei over een grondoppervlakte var veer 4830 m2, zijn tevens enkele percelen In de onderhandelingen Rhiji slechts •kregen ken. Deze grond bied. Verder zijn in percelen grond het sportterrein aai ieekend werden n Blailw Zwart Dr. Mansvelt- georganiseerd Op zaterdag werd in 3 en op maandag in 4 poules gespeeld. In iedere poule waren drie prijzen beschikbaar. Zater dag behaalden eerste pryzen Quick Boys en Vredenburch (2x), tweede prij zen RKDEO en Quick Boys (2X) en derde prijzen RKDEO en Blauw Zwart (2x). Maandag werden eerste prijzen behaald door Vredenburch, Docos en Blauw Zwart (2x), de tweede prijzen door Quick Boys (4x) en derde prijzen door RKDEO (2x). Vredenburch en Docos. De verenigingsprrjs en de beker voor het grootste aantal doelpunten werden beide door Quick Boys gewonnen. geheel i ize buitentulpen merkbaai het algemeen kor gezegd won tulpen. Niet alle partijen waren gevallen de weersinvloeden op d pry zen werden er niet besteed, m opbrengst worden gesproken. Dit kon narcissen, want daarvoor was de belangstelling Intussen begint het aangevoerde bloe- Maar menpakket een geheel ander aanzien te krijgen. Violieren, Duizendschoon, Mar grieten, Bruidsanjers, alsmede de grote aanvoer van Irissen duiden erop, dat het zomerseizoen is begonnen. Het is weer tijd dat een veldboeket de aandacht gaat verkrijgen. Gezien het meer zachtere weer was het te be|rrijpen dat er een grotere aanvoer van Irissen kwam. Dit :n aanzienlijke prijsdaling tot ge- gesneden éénblad- /o\g, vooral voor de kleuren v igeel. zondag 21f mei Zwartterrein de C-elftallen. Deelgenomei DVG Docos en VNL) Vredenburch 8JC (Noordwijk)Wilhel- (Voorburg) en Blauw Zwart. Op beide toernooidagen wordt door ADO .(Den (Leiden: combinatie van RKDEO (Nootdorp), (Rijswijk); middellijk nodig he#ft voor de nieuwe schieden om 11.15 uur. terwijl de wegaansluiting zal de heer Van Rhijn uitreiking omstreeks half 5 zal plaai tot uiterlijk I september 1971 in gebruik hebben. In totaal zullen er 35 elftallen mogen houden. Het ligt in de bedoeling reeds in het najaar van 1970 met de werkzaamhe den te beginnen. Het werk omvat de vorming van een nieuw zandlichaam met taluds en grondwerken, het ver leggen van een gedeelte van de riole ring aan de Duinweg, het maken van funderingen en een dubbelbaans rijdek. Voor een en ander wordt, met inbegrip WASSENAAR van de grondkosteneen krediet van faculteit Rotterda 585.000,- gevraagd. artsexamen mej. R. P. C. Trouwborst. SASSENHEIM Voor de jaarlijkse tocht van ouden van dagen, die op 26 mei plaats vindt, kan men zich zaterdag van 5-6 uur opgeven in Het Bruine Paard. Leeftijd vanaf 66 jaar. Aan de medische faculteit Rotterdam slaagde HERSENSCHUDDING NA AANRIJDING eind van de week nog 1.85 per bos. Meer gewild was de rose Pyrethrum waarvoor men tot 2.30 pei HAZERSWOUDE met haar bromfiets op het rijwielpad langs de Rijndijk, ter hoogte van de Vleeswarenfabriek in botsing was ge komen met de 28-jarige bromfietser S. uit Alphen aan den Rijn. Laatstgenoem de had schaaf- en snijwonden, terwijl eveneens zijn (kunst)gebit totaal ver nield was. Biede „brommer"-berijders werden- door de EHBO naar het zieken huis vervoerd. HOGERE SUBSIDIE MUZIEKSCHOOL BOLLENSTREEK NOORDWIJK B. en w. van Noord- wjjk stellen de gemeenteraad voor de subsidie aan de Muziekschool Bloeinbol- 113.50 per leerling. De kosten van de schopl en het leerllngental is iets 691 in het cursusjaar 1969-1970 en in het cursusjaar 1970-1971). Het li lingental in Noordwijk daalde van tot 100. door verrassende tech niek. resultaat van ernstig trainen. Na ca. 20 minuten was het Joke Beyeman de voor de Oranje-Estodames (1-0). Soms was de vrouwelijke lieftalligheid zoek als een speelster door een tegen standster heen wilde. Kort voor de rust bracht Helma v. Zoest de stand in even wicht (1-1). Jammer was, dat de tweede helft een waterballet werd. De regen stortte uit ieders Glijpartijen waren aan de orde van de dag. De gpalies aan weerszijden weer den zich uitstekend. Toch konden de Esrodames niet verhinderen dat weder om Helma v. Zoets er 2-1 van maakte, waardoor de beker weer een jaar in het bezit van KRAS bleef. Leiderdorpse gewond bij verkeersongeval HAZERSWOUDE Zaterdagavond omstreeks zeven uur is de 58-jarige me vrouw K. uit Leiderdorp na een ver keersongeval op het kruispunt Gemene- weg-Rjjndijk gewond geraakt. Komende van de Gemeeneweg zou zij met haar personenwagen geen voorrang hebben verleend aan een auto op de Ryndyk. De dame Is met kneuzingen aan het linkerbeen en met snijwonden naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver- KATWIJK Het Katwijkse buitenbad Miereweide dat zaterdag officieus werd geopend en het publiek gratis ter be schikking werd gesteld, mocht zich di rect in een flink aantal bezoekers ver heugen. De meesten vlijden zich als eide i i het i netje 1 betaalde. Colyille Spitfire, Amanda, Floriade, Robinette etc. verkregen voor de goede kwaliteit een waardering van 2.30 tot 3.80 per bos, waarby voor Nymph zelfs tot 5.70 per bos werd betaald. Het aanbod van Freesia's begint iets terug te lopen, evenals dit over het algemeen, behoudens enkele verse liassen, met de kwaliteit het geval is. Voor goede kwaliteit was er blijvend redelijke vraag. Dagelyks is er nu een belangrijk aanbod van jaar- vondchrysanten, waarbij voor extra kwa liteit tot rond -1.00 per bos werd be taald, maar grotendeels lag voor vele partyen de pry's op 2.50 tot 2.75 per bos. Rozen kwamen op een belangrijk lager niveau dan de voorgaande week. Er begint nu weer voor iedere beurs een bosje rozen te koop te zyn, want vooral van vele partijen kleinere roosjes moest men met een dubbeltje per stuk genoe gen nemen. Dit in tegenstelling tot de anjers welke een goede pry's opbrachten. Wel is er een groot percentage „ge plakte" anjers maar gelukkig bleek men hier ook wel een prijsje voor over te hebben. Verwacht mag worden dat het aanbod van atnjers in de komende weken zal gaan toenemen, vooral als ook het jong gewas in de aanvoer weer zal gaan meespreken. gebruiksvee 567, vette kalveren 40, gras- kalveren 170, nuchtere kalveren 2777, varkens 268, paarden 1, schapen of lammeren 118, weidelammeren 206, bok ken of geiten 26. Prijzen: slachtrunderen 560-590, 490- 525, 410-445. 390-405; vette kalveren: 400-425, 380-400, 360-380; varkens: 247- 257, 242-247, 237242; stieren 450-510; worstkoeien 380-390, kalf- en melkkoei en 1125-1625, vare koeien 800-1200, vaar zen 950-1100, pinken 265-875, graskal veren 475-625, nuchtere kalveren 120- 160, mestkalveren 110-230, slachtzeugen 190-200, zware varkens 220-225, schapen 70-120, lammeren 70-160, weidelamme ren 75-110. MARKTO VERZICHT: slachtrunderen: korter, vlot. hoger; kalf- en melkkoeien kleiner, willig, iets stijver; vare koeien: minder, kalm, goed prijshoudend; vaar zen en pinken: gewoon, rustig onveran derd: graskalveren; korter, matig, ruim prijshoudend; vette kalveren: klein, vlug als vorige week; nuchtere kalveren: matiggroot, levendig, iets styver; var kens: groter, lui, lager, enkele prima's 2e kwal. 3.6 8,50; All 2,90-6,30; BI 5,80-9,80; Bil 2,10; Cl 2,40; CII 1.70; bloemkool (12 per bak 2e kwal.) 36; Sla I 30; Slauien 24; Radijs 17-19; Peterselie 11; Krul- peterselie22 Aanvoer waspeen 42.000, RIJNSBURG. 16 mei Bloemen An jers: Witte Sim 20-25, Rode Sim 23-29, Roze Sim 24-30, Crowly Sim 25-31, Dus ty Sim 20-27, Arthur Sim 17-25, G.J. Sim 18-24, Keever 19-26, La Rève 27-32, Es- pérance 26-31, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 55-80, White Swan 70-110 Aurora 100-150, Ballerina 150-190, p. bos. Diversen: Anthurium 50-150, Gerbera 15- 50, Violieren 25-32, Lelies 50-85 p. stuk. Lathyrus 60-85, Irissen 75-150, Duizend schoon 100-150 per bos. Tulpen: Sweet Harmony 75-125, Bonanza 60-85, Kansas 70-90, Queen of the Bartigon 80-100; Chi na Pink 50-85; Gloria Swanson 40-80, per bos. Chrysanten: Indianapolist 200- 250, White Spider 250-290. Yellow Spi der 250-300, Golden Christal 200-225 per bos.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4