Katwijk komt toch wel vol; laten we niet proppen maar proberen te leven JAN RIEZEBOSCH VAN GEMEENTEBELANGEN: Noordwijk bespreekt regionale samenwerking Zomervoetbal Je wordt bier wee van de orgelmuziek" politiek nieuws Inbraak in de avonduren PIT '54 reikte haar seizoenprijzen uit Victorie viert uitgebreid vijfentwintigjarig bestaan DINSDAG 19 MEI 1970 LEIDSE COURANT (Van i correspondent) NOORDWIJK In de vanavond te houden vergadering van de gemeente raad van Noordioijk komt o.m. aan de orde het ontwerp voor een gemeenschap pelijke regeling tussen de bollenstreek- gemeenten Hillegom, Lisse. Noordioijk, NoordwijkerhoutSassenlieim, Voorhout en Warmond. De bedoeling van deze regeling is het verkrijgen van een regio- Ail JAN RIEZEBOSCH: Iedere plaats krijgt de gemeenteraad die hij verdient. Het Prins Hendrikkanaal is een open riool, dat moet een mooie jachthaven ïrorden vATWWK Gemeentebelangen is een groepering in Katwijk waarin politieke vogels van diverse pluimage onderdak vinden. Zo maken voor deze verkiezingen o.a. de WD en D'66 deel uit van deze groep. Als nummer één van Gemeente belangen zou men daarom misschien een man van het compromis kunnen ver wachten. Dat ls echter niet het geval met lijstaanvoerder Jan Riezebosch. Hy ls iemand die niet van politiek geschipper houdt. „Ik ben een voorstander van m alle burgers moeten gediend worden daar •n voorstel laat kelderen omdat het niet geheel dat is gebeurd, dan vind ik dat verschrik- - 11 CfiPfE—rrr-'M- RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN/UTRECHT Het Verbond van Wetenschappelijke Onderzoekers be legt op zaterdag 23 mei in het Labora torium voor medische anatomie en em bryologie, Janskerkhof 3a te Utrecht, een openbare discussie-bijeenkomst over de vraag, hoe de ontwikkeling van het wetenschappelijk onderzoek gestuurd wordt. De bijeenkomst begint om 13.30 uur precies (zaal open om 13.00 uur) en eindigt om uiterlijk 17.30 uur. ZOETERWOUDE Zoals gebruikelijk aan het eind van het seizoen worden ook nu weer op het SJZ-terrein vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld. Vrijdag avond behaalde een elftal, samengesteld uit het bestuur van SJZ, in de regen en snel vallende schemering een 3-2 zege op het gemeentepersoneel. Een van de dames van de secretarie verrichtte de aftrap. Zaterdagavond ging een elftal van spe lers, die betrokken zijn bij de bouw van de accommodatie aan de Nieuweweg, kansloos met 7-3 ten onder tegen Wer- nink uit Leiden, dat enkele sterke spe lers in haar formatie had opgesteld. Sport en politiek in Stadsgehoorzaal LEIDEN Aan de meeting tussen sportverenigingen en politieke partijen op 21 mei in de Stadsgehoorzaal, ne men de volgende politici deel: PvdA: een delegatie van leden uit de PvdA-fractie; KVP: de heer M. G. J. Ham; Prot.-Chr. Groep: de heer J. Breu- ker; DS'70: de heer A. Versnel; CPN: mevr. J. M. v. d. Biom-VijlbriefBoeren partij: de heer T. H. Nijssèn; PSP: wordt nog nader opgegeven. praktische politiek, de belangen vi gaat het om. Als men in de raad ee volgens de regels is ingediend, en keiyk," zegt hy. Als we iets willen bereiken, dan zal de schotjesgeest weg moeten „Laten we toch goed beseffen dat we hier op gemeentelijk niveau werken en ve dan te maken hebben met kleine menselijke problemen die heus niet op gelost worden door allerlei program ma's, dogma'-s etc. Daarom zijn de per- a die gemeentepolitiek voeren ook veel belangrijker dan de partijen," aldus de heer Riezebosch. - De heer Bovendeert is op het laatste moment uit Gemeentebelangen gestapt. Waarom „Hij was het niet eens met de vereni ging Gemeentebelangen die wij hebben opgericht als een soort supportersclub voor de groepering Gemeentebelangen. Bovendeert was bang dat bepaalde be langen hiermee niet gediend waren en toen is hij opgestapt." - De problemen van Katwyk, hoe ziet hy die „Problemen, zei je? Daar hebben we geen gebrek aan; rfeem de woningbouw, een afschuwelijke zaak. De Hoornes is onleefbaar, alles staat te dicht op el kaar, er is helemaal geen groen en ga zo maar door. Bedenkelijk is ook dat Cleijn Duijn er al niet veel beter uitziet. Men wil persé het maximum aantal woningen bouwen, want anders, zo zegt men, kan niet aan de vraag naar wo ningen worden voldaan. Ik zeg dan: Nou en? Het moment dat Katwyk definitief „vol" is komt eens en onherroepelijk toch; we kunnen nu wel doorgaan met alles vol te proppen, maar daar schieten we niets mee op. Laten we liever zorgen voor een Katwyk waar in te leven valt, ook al is dat Katwijk dan niet zo groot. Verder is de realisatie van het badcen- trum een groot probleem, dat wordt langzamerhand toch wel urgent." D. Riezebosch is duidelijk teleurgesteld als hij zegt: „Er wordt in dit opzicht zo duidelijk met twee maten gemeten, het Panbos is wel open, het tennispark is open. Maar het zwembad? Ho maar. En weet je wat helemaal het toppunt is De sporthal is op zondag gesloten, maar het restaurant van diezelfde sporthal wordt vrolijk opengesteld. De reinste hypocriie vind ik dat. LEIDSE AGENDA DINSDAG 19 MEI Groenoordlialzaalvoetbal-toernooi middelbare scholen, 9-17 uur. Stadhuis: Raadsvergadering, 19.30 uur. Groenoordhal: zaalvoetbaltoernooi voor middelbare scholieren, aanvang 9.00 u., einde 17.00 uur Café Zuid, Herenstraat: verkiezings bijeenkomst PvdA; aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 20 MEI Pieterskerk: Concert Seventh Army Choir, 20.00 uur. Holiday Inn: Ned. Chr. Werkgeversver bond; voorlichtlngs- en discussiebijeen komst over het SER-advies inzake ge dragsregels bij het tot stand komen van fusies; aanvang 14.30 uur. Old Dutch: openbaar gesprek over het openbaar vervoer in Leiden en omstre ken tussen Ned. Ver. van Huisvrouwen en de NZH. Pieterskerk: Concert Seventh Army Choir, aanvang 20.00 uur. Ons Centrum, Hooigracht: Verkiezings bijeenkomst PvdA; aanvang 20.00 uur. Eigen Huis, Rapenburg: discussieavond over de theologie van de revolutie, OA r DONDERDAG 21 MEI Stadsgehoorzaal: discussieavond Leidse sportverenigingen en politieke partijen, 20.00 uur. LakenhalSonatenavond Alexandru Laescae (viool) en Peter Visser (piano) 22.15 uur. Gerecht 10: Jongerencontact Ned. Ver. van.Huisvrouwen; aanvang 8.30 uur. Gerecht 10: Speelgoed- en Kinderboe kenbeurs vna de Ned. Ver. van Huis vrouwen; aanvang 20.30 uur. Stadsgehoorzaal: besturen sportvereni gingen in gesprek met politici; aanvang 20.00 uur. Lakenhal: Sonatenavond; aanvang 20 u. VRIJDAG 22 MEI Hui&- „De Weipoort", rouweiiweg 1 samenkomst oudercomité van de Stich ting Gemiva, 15.00 uur. Ars Aemula: opening tentoonstelling, 20.15 uur. Stadhuis: Gewestraad, aanvang 20 uur. Rapenburg 31: officiële opening kan toor Leidse studentenhuisvesting, 15 u. ZATERDAG 23 MEI Schouwburg: toneelavond „Tot Ieders Genoegen", 20.00 uur. Schouwburg: TIG speelt Huurkazerne, aanvang 20.00 uur. Holiday Inn: receptie Lugdunum, 17 u. Groenoordhal: Zeskamp. Clubhuis Fortuinwijk, Berlagestraat receptie t.g.v. 10-jarlg bestaan, 18.30 u. ZONDAG 24 MEI Groenoordterrein: Stockcarraces, 14 u. En dan de cultuur, het is jammer, maar dat is hier 'een enigszins achtergebleven gebied. Je wordt wee van de orgelmu ziek en zen, iets anders wordt niet ge bracht. Weet je'waar we in Katwijk ook om zitten te springen? Een goede jacht haven; als je nu het Prins Hendrikka naal neemt, het is nu niets meer en niets minder dan een open riool, maar met een beetje moeite zou daar 'n prachtige jachthoven van gemaakt kunnen wor den." Je ziet het, wensen te over, maar als we daadwerkelijk iets willen bereiken, dan zal eerst de schotjesgeest weg moe ten. Alles en iedereen krijgt in Katwijk direct een etiketje en dat is op de duur funest. Leven en laten leven, daar moe- Hoe ziet U de toekomst van Katwyk? „Laten we eerst vaststellen dat Katwijks economie op vier pijlers rust, de visserij, de tuinbouw, het toerisme èn de in dustrie. De betekenis van de visserij wordt steeds kleiner, er vloeien gaandeweg meer men sen af uit deze sector. Mensen die opge vangen moeten worden in de industrie en daar knelt het een beetje, want die is hier nog te weinig. Katwijkers zijn van nature erg honkvast en daarom is het noodzakelijk dat de betekenis van de industrie toeneemt om de werkgele genheid gelijke tred te laten houden met de beschikbare werkkrachten. Er wordt bier met twee maten gemeten Dan krijgen we de tuinbouw; ook die is meer wat het geweest is, maar zijn mogelijkheden genoeg om de moeilijkheden in deze sector een halt toe te roepen. Tenslotte het toerisme, ligt voor Katwijk het zwaartepunt. Het gaat nog goed, maar we moeten oppassen dat we de boot niet missen door aangepaste ontspanning uit onze badplaats te weren. Resumerend: Katwijks toekomst kón erg rooskleurig zijn maar dan zullen tijdig de juiste maatregelen moeten treffen. - Verwachtingen van de verkiezingen? „Ik ben optimistisch, de Katwn^r is te nuchter om zich door kreten te laten beïnvloeden en ik geloof dat we onze drie zetels dan ook zeker kunnen be houden." - „Heeft u nog een boodschap voor de Katwykers? „Dat is een rare vraag. Een boodschap Laten we zeggen dat iedere plaats de gemeenteraad krijgt die hij verdient en ik hoop dat de Katwijkers een raad kiezen die bij hen past. En niet een die een miljoenenzaak met een hamerklap afdoet en anderhalf uur praat over straatnamen." Viertallencompetitie L'dorpse bridgeclub LEIDERDORP Uitslag en stand na de 7de ronde van de viertallen competitie. Groep Rood: 1. Familie De Vrind 6-0, 31-11 ;2. Blom-Schippers met Lenaers-Schutte 1-5, 31-11; 3. dames Jans-Van Zonneveld met Bos-Van Leeu wen 5-1, 28-14; 4. mevr. Bos-heer Jans met Van der Bijl-Sljpestein 0-6, 23-19; 5. eohtp. Den Hartog met Van den Oe ver- Pieters 4-2, 21-21; 6. echtp. Van Kla veren met D eJong-Van Kins 5-1, 20-22 7. echtp. Danz met Danz Jr.-Van Mou rik 1-5, 19-23; 8. dames Van Gelder-D Jong met Karstens-Rebel 2-4, 17-25; echtp. Thesingh met Van den Bogaard Van Ham 6-0, 13-29; 10. dames Schut l- Zwarts met echtp. Middelburg 0-6, 7-3 Groep Zwart: 1. echtp. Wessels met Ti. sen-De Winter 6-0, 33-9; 2. echtp. Krui met Blansjaar-Pul 0-6, 28-14; 3. V Berge Henegouwen-Helversteyn met 1 Koning-Van Zonneveld 4-2, 27-15; echtp. Verduin 6-0, 26-16; 5. echtp. Po met De Koning-Noorman 0-6, 23-19; dames Bavelaar-Van den Kommer 6 21-21; 7. echtp. Hollander met Veldhu zen-Van Vliet 2-4, 21-21; 8. Hoogervon Van der Vliet met Karstens Jr. Karste Jr. 2-4, 19-23; 9. dames Van den Brin. Latour met mevr. Paes-Heer Hernial 4-2, 8-34; 10 mevr. Van Schendel-Het Stokhuyzen met echtp. Swart 0-6, 4-38. ZOETERWOUDE Tydens afwezigheid van de bewoners, de familie A. v. d Voort is, in een woonhuis aan de Alie ning zaterdagavond ingebroken. Bij te rugkeer van de bewoners om elf uui stond de voordeur open en bleek het gehele huis overhoop te zyn gehaald. Men bleek te zyn binnengekomen door het smalle bovenlicht van het keuken- Vermist worden o.a. een fototoestel, scheerapparaat, kleine sieraden, kinder spaarpotten, een bedrag aan geld enz. Alles voor een totale waarde van circa 500,-. In afwachting van een nader politieonderzoek op le Pinksterdag bracht de familie de nacht elders door. Visie b. en w. gevraai op werkbezoek minister LEIDEN Het raadslid Den Dubbelden heeft het college van b. en w. verzocht een verslag uit te brengen over datgene wat met minister Schut vorige week is besproken. Tevens vraagt het PvdA- raadslid een visie van het college op het kerkbezoek van de minister. ZOETERWOUDE De jaarvergadering de tafeltennisvereniging P.I.T.'54 die in het Don Boscohuis onder voorzitter schap van de heer J. v. d. Helm werd gehouden mocht zich in een goede be langstelling verheugen. By het uitbren gen van het jaarverslag werden Henk van Veen en Peter v. d. Salm onder scheiden voor het behalen van de hoog ste percentages by resp. senioren en ju nioren. Over de toekenning van de wis selbeker aan het meest verdienstelijke lid zal het bestuur zich nog nader be- Drie teams kwamen in aanmerking om promotiewedstrijden te spelen. Hiervan heeft het vierde team bestaande uit I. Dobrony, Th. Heemskerk en J. v. Tey- lingen reeds een hogere indeling bereikt. Het tweede team heeft in de hedenavond te spelen wedstrijd tegen Scylla aan één punt voldoende om eveneens te promo veren. Nu het parochiehuis weer beschik baar is zijn er op 3 avonden trainings mogelijkheden. De jaarcyfers van de pen- ningmeesteresse mevr. G. v. Veen-Dui- nisveld waren gunstig. Indien er vol doende medewerking komt aan de oud- papieraktie zal niet tot contributiever hoging worden overgegaan. Als nieuw lid bvan het bestuur werd de heer Jac. Pieterse gekozen. Het lijkt vrijwel zeker dat met ingang van het a.s. seizoen geen dames meer uitkomen in herenteams. Dit zal belang rijke konsekwenties hebben voor Pit'54, omdat in de afgelopen twee jaar Anne ke Koek en Marian v. d. Helm in het eerste herenteam geelden. Gezien hun goede prestaties op de Haagse kam pioenschappen mag worden aangenomen, dat het damesteam van Pit'54, dat uit tiwee speelsters zal bestaan, een hoge indeling zal krijgen. Besloten werd de clubkampioenschappen niet op enkele avonden te houden maar in z'n geheel op 31 mei af te werken. NOORDWIJK Ondanks de grote vlucht van de randstadbe woners in hun auto's naar het oosten af het zuiden waardoor zij de landelijke verkeerswegen versperden, ivas het keerswegen versperden, was het ook in het zonnige maar wel wat winderige Noordwijk tijdens de Pinksteren behoorlijk druk. De buitenlanders, naast Duitsers de laatste tijd ook veel Engelsen, Fransen en in Duitsland geleger de Amerikanen, namen bezit van de badplaats. Zij zorgden ook daar voor een behoorlijke drukte. LEIDEN De Leidse gymnastiekver eniging Victorie bestaat dit jaar 85 jaar. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum recipieert Victorie op 29 mei a.s. van 19.S0 uur tot 21.00 uur in het Boerhaave-resfaurant, Boerhaavélaan 188a. Op zondag 24 mei wordt in de Stadsge hoorzaal een jeugduitvoering gegeven, Ontwerpstructuurplan Bollenstreek ter inzage VOORHOUT In de raadsvergadering van dinsdagavond 26 mei in Voorhout zal het ontwerp van een gemeenschap pelijke regeling samenwerkingsverband Bollenstreek met betrekking tot het ontwerpen en vaststellen van een struc tuurplan voor de Bollenstreek worden besproken. Een exemplaar van dit ont werp met toelichting ligt vanaf 19 mei tot en met 25 mei ter gemeentesecreta rie voor een ieder ter inzage. Opmer kingen suggesties en ideeën over dit ontwerp kunnen tot en met 25 mei schriftelijk aan het gemeentebestuur kenbaar worden gemaakt. STOMPWIJK Vanavond stelt het Progressief Akkoord Leidschendam zijn kandidaten voor de komende gemeente raadsverkiezingen aan de inwoners van Stompwijk voor. Tijdens deze bijeen komst die in Het Blesse Paard wordt gehouden kan men zyn kritiek of wen sen kenbaar maken. De groep Engelse middelbare scholieren uit Lowestoft gezellig bijeen in het Katwijkse gemeente- Ambassadeur opende nieuw bonkbalveld WASSENAAR Op tweede Pinkster dag is door de American Baseball Foun dation aan de Deylerweg, een nieuw bonkbalveld in gebruik genomen. Het veld, eigendom van de gemeente, is aan de ABF verhuurd. Met eigen middelen is op dit terrein een hoofdveld en een bijveld aangelegd. Al vorens de spelers bezit namen van het veld, hielden o.a. dr. G. Weiss, reverend van de American Protestant Church en captain Lavrakes, voorzitter van de ABF, een korte toespraak. Namens het Was- senaarse gemeentebestuur sprak wet houder mevr. A. J. le Coultre-Foest. De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, J. W. Middendorf, wierp de eerste bal voor een wedstrijd tussen juniores. Scholieren uit Lowestoft tot vrijdag in Katwijk KATWIJK In het kader van uitwis seling van scholieren arriveerden giste ren 22 leerlingen van middelbare scholen uit Lowestoft, t.w. 11 meisjes en 11 jon gens. Verleden jaar brachten de Kat wijkse scholieren enige dagen in Lowe stoft door. Het gezelschap werd door de burgemeester ontvangen. Na de toe spraak sprak de heer Fr. Mooney, lid van het education commitee. Het ligt in de bedoeling om verschillende trips te maken, o.a. naar IJmuiden, Schiphol Avifauna. Vrijdag keert men terug nt Engeland. die onder algehele leiding zal staan van mej. Th. van Tongeren. Voor leden tot 10 jaar is er zaterdagmiddag 30 mei weer in de Stadsgehoorzaal een jubi leum-kinderfeest, waaraan een bekend kindercircus zijn medewerking ver leent 's Avonds wordt er voor ouderen een jubileumfeest gegeven in de vorm van een cabaret-dansant, waaraan me dewerking verlenen Herman Emmink. het Loland-trio, Conny Vink en het ra dio-orkest Musci Patrol. Kaarten a 2,50 zyn verkrijgbaar by o.a. Wout Bergers, Haarlemmerstraat. Tot slot van de festiviteiten gaan de Victorie leden van 10 t.m. 13 jaar op 13 juni een boottocht maken. Waar de reis heen zal gaan is een verrassing. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan heeft de jubileum-commissie van Victori een extra Vicni-nummer uitge geven, waarin o.a. wethouder S. Men ken van Sociale Zaken, de heer P. Leen heer, de gemeentelijke inspecteur voor de lichamelijke opvoeding de jubileren de vereniging feliciteren. In hetzelfde nummer zyn ook artikelen opgenomen uit het le nummer van Victorie-nieuws augustus 1945. Discussie-avond over de theologie van de revolutie LEIDEN Woensdag 20 mei organi seert de NCSV, afdeling Leiden, een dis cussieavond, waarop aan de orde zal komen de wyze, waarop de theologie iets toe te voegen heeft aan de maat- schappy-kritiek. Spreker op deze avond zal zyn ds. Ter Schegget, docent aan de Sociale Akade- mie in De Horst en onlangs gepromo veerd op een Marcusiaans getint proef schrift: „De Stad Van De Toekomst" Zijn theologie van de revolutie belicht niet alleen het funktioneren van de ge meente, zoals dat tot nu toe vaak onbe vredigend verloopt, maar geeft ook alter natieve vormen om aan het gemeente- zy'n nieuw leven in te blazen bv arbeids- communes?) De avond begint om 8 uui en vindt plaats in de mensa van Het eEi- gen Huis, Rapenburg 24. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Manuela P. J., d.v. F. Zirkzee en J. C. M. de Groot; Ellen A. S„ d.v. A. J. Stolp en E. M. C. Vree ken; Marcus C-, z.v. P. Ciere en C. G. den Hollander; Martina J. p., d.v. P. Toet en C. W. van Duyn; Rutger F., z.v. R. Kloeten en M. de Graaf; Kathelijn A., d.v. C. J. M.Scholtes en M. i van Kesteren; Margaretha W. M., d.v. A. C. J. Jonkers én M. van Gunsteren; Helena J., d.v. H. Ribot en J. N. Buijs; Katja, d.v. W. R. Verdurmen en J. T, van Diggelen; Marijke M. C..xd.v. T. W. Westgeest en W. A. van dèr Poel; Jolanda, d.v. J. v. d. Broek en C. Philip- po; Deborah M. H. G., d.v. J. G. A. Baak en Q. H. M. G. de Groot; Yvonne A., d.v. A. Joziasse en E. van Klaveren; Ronald A. A., z.v. J. M. van Wyk en E A. van Espen; Gwenny, d.v. C. T. Lan- cée en S. Mulder. Getrouwd: H. P. J. de Wit en M. L. A. J. van der Laan. Gehuwd: H. Mulder en H. F. Horring; J. W. D. Warners en D. C. J. van Leeu wen; R. v. d. Neut en B. Langeveld. Overleden: M. Hoek, 22 jaar, man; R. J. C. ten Bruggencate, 3 jaar, zoon. nale samenwerking, met name op het terrein van de ruimtelijke ordening in de Bollenstreek. Het „Samenwerkings- erband Bollenstreek" zal een rechts persoonlijkheid bezittend lichaam zijn, gevestigd te Noordwijkerhout. Het algemeen bestuur zal bestaan uit de burgemeesters van de deelnemende gemeenten en de door de gemeenteraden die gemeenten aangewezen leden. Gemeenten tot en met 10.000 inwoners zijn in het bestuur met twee leden ver tegenwoordigd, gemeenten tot en met 15.000 inwoners met drie leden en ge meenten met meer dan 15.000 inwoners met vier leden. Take samenwerkingsverband heeft tot taak een structuurplan vast te stellen herzien, op te treden als lichaam, dat de Bollenstreek naar buiten verte genwoordigt en beraad over problemen maatregelen, die voor de ontwikke- r van de Bollenstreek in het alge- en van belang kunnen worden ge- De meningen van alle gemeenteraden en colleges van b. en w. komen in de eerst volgende overlegvergadering van begin juni in behandeling. Collecte voor het bejaardenuitstapje ZOETERWOUDE Deze week wordt de inzameling gehouden voor het jaar lijkse uitstapje van de bejaarden. Dit krijgt dit jaar een feestelijk tintje om dat het voor de 20e keer wordt georga niseerd. Het bestuur van het comité zegt dat er in deze periode veel is veranderd en verbeterd voor de bejaarden. Velen kwamen destijds nooit buiten Zoeter- woude. Dat is nu anders. Desondanks meent het comité dat er alle reden is om ook nu nog een reisje te organiseren; velen zien daar reikhalzend naar uit. En kelen van de deelnemers zullen dit jaar voor de 20e keer meegaan. Men hoopt dat de bevolking de collecte royaal zal bedenken. ZOETERWOUDE Nu koster Adr. Hulsbos per 1 mei U. zijn werkzaamhe den heeft beëindigd aan de Hervormde kerk en de heer Jac. Hulsbos nu voor lopig waarneemt, zoekt de kerkvoogdij naar een definitieve oplossing. Zij heeft daarom sollicitanten opgeroepen voor de functie van koster/jeugdhuisbeheerder. Dit zal geen volledige dagtaak zyn maar toch veel tijd vragen met name in de avonduren. Sollicitaties worden ingewacht by de penningmeester van de kerkvoogdy. Jan van Banningstraat 14, tel. 407. Autotocht voor de bejaarden LEIDERDORP Ook dit jaar wordt weer de autotocht voor bejaarden van alle gezindten georganiseerd. De datum is vastgesteld op zaterdag 20 juni a.s. Het wordt thans de 24e trip die door het Comité wordt georganiseerd, zoals de laatste jaren het geval was. ook nn met autobussen. Voor deze tocht is zeer veel geld nodig. Naast een subsidie van het Gemeente bestuur en giften van nagenoeg alle be drijven in onze gemeente wordt voor dit doel een kollekte gehouden onder het motto: De Leiderdorpse bevolking biedt-.deze tocht aan, aan haar bejaar- De kollekte wordt deze week gehouden (van 19 t/m 23 mei) en het Comité vertrouwt, dat alle bewoners met gulle hand zullen geven. Alle bejaarden, die bekend zijn bij het comité krygen een inschrijfformulier thuisbezorgd. Mochten er bejaarden door onbekend heid van het Comité worden overgesla gen, dan kunnen formulieren worden overgeslagen, dan kunnen formulieren afgehaald by de navolgende adres sen: L. v. d. Hoogen. Sjanjaards- laan 5; A. Kruidenier, Acacialaan 4; J. v.d. Zwart, Patrimoniumpark 16; J. B. Dorlandit, Koningstraat 33. LEIDEN De Roemeense violist Alex andru Lascae en de pianbst Peter Visser geven op donderdag 21 mei een sonaten avond in De Lakenhal. Aanvang 20.15 Uitgevoerd worden: Concert-Sonate van Francesco M. Veracini; Sonate n van J. Brahms; Sonatine op. 137 no. 1 van Schubert; Sonate V op. 30 van Beetho ven. Kaarten verkrijgbaar by fa. Ben der, Hogewoerd 90 en fa. Servaas, Koornbrugsteeg 5 en voor zover voor radig op de avond zelf aan de zaal. LEIDEN Maandag 1 juni a.s. ver trekt het Roode Kruis Hospitaalschip „J. Henry Dunant" omstreeks 10.30 uur vanaf de steiger van de Ver. Touwfa- briek aan de Zijldyk te Leiderdorp met aan boord 72 chronisch zieken uit Lei den en omgeving. De bootreis gaat langs de volgende plaatsen: Leiden. Gouda, Oud Beierland, Heusden, Slikkerveer, Oude Wetering en Leiden. LEIDEN Zaterdag 30 mei a.s. is er een straatcollecte ten bate van het Roode Kruis, afd. Leiden en omstreken. Collectebussen kunnen worden afgehaald in het Clubhuis, Breestraat 19, op vry- dag 29 mei van 19.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 30 mei de gehele dag. NOORDWIJK - Gistermiddag is op de Herenweg te Noordwyk ter hoogte van „De Krom" een 15-jarlge jonge man uit Leiden door een auto aangere den. Waarschynlijk zonder voldoende op het verkeer te letten, stak de knaap met zyn fiets de drukke weg over. Met een gebroken enkel en schaafwonden is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Lelden vervoerd. LEIDEN De Commissie Stad en Universiteit, de Bloemist-Winkeliersver eniging en de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, afd. Leiden, orga niseren op 23 en 24 juni 1970 twee bloem schikavonden in het Waaggebouw, Aal markt, Leiden. Aanvang beide avonden DUIVENNIEUWS LEIDEN De Leldsche Postduivenclub hield vorige week een wedvlucht voor oude duiven vanaf St. Ghislain; aantal duiven 255. Gelost om 6.55 uur met n.o.- wind. Uitslag: 1 W. Onstenk, 2-8-10 W. v. d. Hoogt, 3-4 J. v. Alphen sr., 5 W. v. d. Nieuwend Zn., 7 G. v. Stein, 9 C. v. d. Nieuwendyk.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3