B- Wij. heren van Zichem II The Shepherds Aanstichter brand in Den Haag bekent GEEN MOTIEF VOOR DAAD FEIJENOORD- CELTIC WEER OP TV Strijd om China gsKssïïïïKfi? Airwss Cannes festival Verdeelde prijzen Geen zee te hoog Andy Williams PAGINA 1 LEIDSE COURANT DINSDAG 19 MEI 1970 Garantie op Kamerzetels bij de KVP te bieden wil de Katholieke Volkspartij haar procedure bij de kandidaatstelling voor de Tweede Kamer ingrijpend gaan veranderen. Beeds op 20 juni zou hierover in een bestuursvergadering de beslissing moeten vallen; met andere woorden: het nieuwe systeem moet volgend jaar reeds toegepast worden. Essentieel in het nieuwe voorstel zijn twee onderdelen: in de eerste plaats een veel steviger greep van het toporgaan op de kandidaatstelling door het recht om over de bezetting van tweeëntwintig verkiesbare plaatsen in de fractie te beslissen; ten tweede het afschaffen van de groslijststemmingen, maar in plaats daarvan het erkende recht van voorkeursacties bij verkiezingen, mits de partij van tevoren van deze acties op de hoogte is gesteld. Nieuw bij deze voorkeursacties is, dat het partijbestuur kennelijk niet meer van plan is te gaan werken met beperkende voorwaarden als de noodzaak om bij verkiezing door voorkeurstemmen het fiat van het partijbestuur op de benoeming als Kamerlid te gaan vragen. Van belang blijft wel, wat de kieswet over de keuze door voorkeurstemmen stellen gaat. Nogal veel /"'EEN traan zal iemand behoeven laten over het afschaffen van groslijststemming; die stemming alle kiezers dus niet alli partijleden om K.V.K.-kandidaten bij voorkeur te kiezen, is een betere oplossing. Het aantal van 22 kandidaten waarover zij het op advies van een nationale beoordelingscommissie de hoogste partijleiding gaat beslissen, vinden we rijkelijk groot. Uitgaande van de noodzaak om een goede fractieleider te hebben plus een ministeriabele figuur voor alle departementen zou het aantal van vijftien plus plaatsvervangers (op jongerenkandidaten gek overigens, dat die in een partij als de K.V.P. niet langs natuurlijke weg tot een veilige plaats weten te komen! dan komen wij tot zeventien In plaats van tweeëntwintig. Want bij dit laatste aantal wordt de invloed van provinciale kringvergade ringen toch wel erg gering, nu men er rekening mee moet houden, dat er in die provincie-organen il komen te liggen. Een belangrijke rol gaat de nationale beoordelingscommissie van elf leden spelen: ze adviseert èn partijbestuur èn zij het in wat meer algemene zin ook de provincie-organen. Er mogen ten hoogste vijf partijleden in die commissie zitten, die lid van partijbestuur en/of Tweede Kamer zijn; een nogal royale concessie! Had niet volstaan kunnen worden met de fractievoorzitter en de partijvoorzitter? Garantie-voorkeur TVIIET helemaal duidelijk is ons, in hoeverre de voorkeurstemmen nog invloed kunnen hebben op de garantie die het partijbestuur bepaalde kandi daten gaat geven. Zijn deze garanties onaantastbaar, dan zijn het dus de kan didaten van de provinciale kring vergaderingen, die in eerste instantie op het hellende vlak komen te zitten. On danks de meer open kandidatuur voor het Kamerlidmaatschap in het algemeen, wordt de invloed van kiezers en partij leden dan toch wel in feite sterk be perkt. In de praktijk kan alles natuurlijk meevallen, maar dat moeten de K.V.P.- leden en K.V.P.-kiezers dan toch eerst nog proefondervindelijk bewezen zien. Het plan om voor alle departementen teriabele kandidaat aan t< al - waard. De K.V.P. wil ken nelijk ernst maken met de beloften on bij kabinetsformaties minder persoonlijke problemen te scheppen en staatssecretarissen meer uit het po litiek bedrijf te gaan aantrekken. Onze conclusie op dit punt is, d: dan in de huidige samenstelling va fracties nog wel het een en ander anderen moet. En een bijkomende v sluit men op dit punt de K.V.K.-fractie in de Eerste Kamer helemaal uit? We denken bijvoorbeeld aan figuren zekere professor Steenkamp! jUDVERTENT1E) Kom, zwartkijker ga naar het postkantoor en geef uwTVaan (clan kijkt u véél prettiger) In de tweede episode van Wij, heren van Zichem. is Broos de stroper niet gerust. Zou de gevangen Wannes hem Hij iels t In augustus 1963 begonnen John. Nico en Helen Schaap, oftewel The Shep herds, hun carrière met een repertoire van volksliedjes. Ongeveer 7 jaar lang hebben zij dit repertoire met overtui ging gebracht. Nu vinden zij dat het hoog tijd is voor een nieuwe sound. „Something new" heet de eerste l.p. van de „rüeüwe" Shepherds. Het tele visiedebuut met deze volkomen nieu we sound en in een aangepaste omge ving kan men dinsdag in een kleuren de AVRO-tëlevifeie men van Fons, de zoon van boer Coe- ne. Maar deze let enkel op de keik- deur, waar Marieke van de koster moet buitenkomen 'uit de ochtendmis. Daar is ze. Dag Marieke, dag Fons. Hij zegt voor de honderdste k er, dat hij dol op haar verliefd is. Zij ant woordt heip voor de even veels te keer dat zij naar het klooster gaat. Als zie kenzuster. Wannes Raps dwaalt weer rond; hij komt bij de Witte en zijn fa milie tereèht en vertelt daar het gi-u- welijke verhaal van zijn,' ontmoeting met de sh ikachtige groene Jager. En die keer. het is al jaren geleden, was hij zijn p eerdepaternoster vergeten Na het griezelverhaal Voelt Wannes een zwaar verdriet ov er zich komen. Öf hij morgen, op de hoogdag, niet mee kan om ons Heer te ontvangen? Het is „godome" als sedert zijn Com munie geleden zeDe! Dan moet hij wel vroeg te biechten gaan Bij de Kruis heren te Diest zeile! De gewone pas toors die deugen voor Wannes niet. Mid den in de nacht wordt Wannes wak ker op zijn zolder. Hij zal maar op stappen door de bossen naar Diest Hij heeft daar in de bossen, een vi- dat k-oad kwaad betekei Naar nieuwe strukturen r\E Algemene Kerkvergadering van de Nederlands Hervormde Kerk heeft duidelijk gemaakt, dat zelfs in een Kerk, die in kerkeraden, klassikale en provinciale vergaderingen organen van inspraak bezit, in onze tijd ook andere vormen van overleg nodig heeft. Middels directe verkiezingen wil het kerkvolk als (geheel, buiten zijn officiële beleids organen om, mogelijkheden hebben tot democratisch overleg. Dat moet dan tegelijk een orgaan zijn, dat zich kritisch kan opstellen tegenover de instituties. Bij alle gebrekkigheid van hét eerste experiment heeft de Algemene Kerk vergadering, die sinds oktober 1969 op plaatselijk vlak gewerkt heeft en dezer dagen in Driebergen de voorlopige af sluiting van een eerste faze beleefde, bewezen, dat zij als een soort Tweede Kamer kan gaan functioneren tegenover het kabinet, in kerkelijke taal Generale Synode geheten. Uit de recaties vanwege de synode is voldoende duidelijk geworden, dat het centrale beleidsorgaan het niet meer buiten deze inbreng van onderop stellen kan. Enerzijds wordt de problematiek waarvoor geloven, belijden en de functie in tijd moeilijk, anderzijds ervaart de Synode dat zij zonder deze inspraak het levende contact met' de gemeente steeds meer Synode en A.K.V. hebben elkaar deze dagen gevonden als twee polen van de ene Kerk, die elkaar niet meer kunnen ,Jubileum"-ontdekkingen WANNEER in vele milieus de poging mislukt is om van het zilveren herdenkingsfeest van de bevrijding anno 1945 iets te maken, dat de waarde van vrijheid onderstreept, de vijfde mei 1970 heeft voor nieuws gezorgd. Door enkele nieuwe studies rond de jaren 1940—1945 en door tongen, die daarna los bleken te komen, is onze kennis verrijkt met „jubileum"-ontdek- kingen: geheim gehouden executies, paniekbeslissingen, die mensenlevens ge kost hebben, in de doofpot geraakte onderzoeken. Zoiets wekt niet, alleen argwaan ten aanzien van ons aller kennis van nabij en ver verleden, het schept ook ge voelens van vrees over de kwaliteit van de waardebepalingen, die we nu da gelijks hanteren. Vanzelfsprekend, in eigen land zetten we nu geen medeburgers meer als doel wit van een executiepeleton tegen de muur, maar moreel en geestelijk gaan er in onze dagen regelmatig mensen'„voor de bip". Straks weet een volgende generatie wellicht precies te vertellen hoe dit allemaal gekomen is en wat ermee beoogd werd. Willen we van de geschiedenis, ook als ze voor ons niet zo appetijtelijk uit valt, wijzer worden, dan moeten we be ginnen met zo snel mogelijk te achter halen en openbaar te maken wat in 1970 de waarheid is. Want correcties, die „opgehouden" worden, komen meestal te laat; zie voor jaar 1970. (ADVERTENTIE) 597ste STAATSLOTERIJ TWEEDE KLASSE 19 mei 1970 PRIJZEN VAN: f 15,zijn gevallen op nummers f 50,— zijn gevallen op nummers f 50,zijn gevallen op nummers f 100,— zijn gevallen op nummers f 100,— zijn gevallen op nummers f 200,zijn gevallen op nummers f 400,zijn gevallen op nummers f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende 00: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 2 56 97 325 362 933 729 8077 EEN PRIJS VAN: f 2.000,te gevallen op het rtumme f 2.000,— te gevallen op'hèt numme f 2.000,is gevallen op het numme f 2.000,— Is gevallen op het numme f 2.000,— ts gevallen op het numme 040363 012303 043134 071076 037508 DE PRIJS VAN: f 5.000,is gevallen op het numme f 50.000,is gevallen op het numm 050649 091883 DE EXTRA PRIJS VAN: f 100.000,is gevallen in de ser e F op he* «ane ner 071607 EN DE TRQOSTPRIJS VAN f 2.000,— op nummer: van elk van de andere series 071607 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. meemaken. Op jrogr: staai dan onder meer „Simple song of freedom", ..Old man", „This time „Time"', „Sausilito", „Scarborough lair", ,1 shall be released" en „Gotta have tenderness". De muzikale leiding is in handen van Bobbie Graham, de filmbeelden zijn Van Mat van Hem bergen voor de produktie en regie 'erbastering van het Franse Ju- jetekent dan maar rechter, zo- rechtshof betekent, Studieopdrach t televisie DEN HAAG (ANP De minister van CRM, dr. M. A! M. Klompé. heeft op advies van de commissie studie opdrachten televisie aan H. Schaafsma te Utrecht opdracht verleend tot het ichten udie Beste discjockey komt uit Hengelo AMSTERDAM Het was vrijwel iltsluitend soul, dat men zaterdag tij- lens de nationale discjockey-contest in studio Dubois aan de Amsterdamse .uurbaan te horen kreeg. Er was ts één deelnemer in deze landelijke finale, die duidelijk inhaakte op het •rlangen van de jury om zijn reper'- irekennis ten toon te spreiden. Van ;m hoorde men dan ook geen soul. aar 'n „allegaartje van muziek". Deze finalist, Bram van der Weide i uit Hengelo, ging tenslotte met de gou- j den plaat, een fors boeket bloemen, een j platenbon en een schouderklopje van Dubois-directeur, de heer Burger, terug I „Ik ben van beroep sportleraar. Uit- I sluitend in de weekends speel ik in ,De I Herbergh" te Hengelo voor discjockey". vertelde de 24-jarige platenprater. Herman Emmink maakte zondag zijn tweelionderdvijftigste uitzending voor Muzikaal Onthaal. Bij déze gelegenheid werd Herman uitgebreid in de bloemetjes gezet door zijn collega's. Zijn brede glimlach was door de microfoon heen hoorbaar. pluist omdat de repertoirekennis een eerste vereiste was, heb ik mij hier in de finale op een zo breed mogelijk terrein begeven Overigens) de soul is bij ons werkelijk niet zo erg in. In Hengelo houdt men meer van het ge zellige werk". Het is al tijdens de wedstrijd in Dubois en vorig jaar tijdens een contest in Bergen op Zoom gebleken, dat vele rasamateurtjes achter de microfoon van een discotafel kruipen. ..Men klungelt maar wat en imiteert bij gebrek aan eigen originaliteit de Veronica- en Hil versum III-omroepers. Dat was ook het bezwaar van de jury-leden Chiel Mon- tagne en Vincent Van Engelen, die hun eigen omroepmaniertjes via deze zen ders regelmatig herkenden. Nieuw Rott. Toneel driemaal in HOT DEN HAAG Nieuw Rotterdams toneel zal op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 mei a.s., in het HOT, Oranje buitensingel 20 te Den Haag, een drie tal voorstellingen geven van twee Tsje chische éénakters geschreven door Ivan Klima, t.w. Theesalon Myriam en Een bruidegom voor Marcella. Onder regie van Zdenêk Kraus werken hieraan mede: Lucienne Scheeres, Elly van Ste kelenburg, Camille de Vries, Steye van Brandenberg. Huib Broos, Edmond Classen, Ad Hoeymans, Chiem van Houweninge, Gees Linnebank, Sacco van der Made, Jules Royaards, Johan Schmitz, Aart Staartjes. Vertaling Theesalon Myriam: Josephine Soer. Vertaling Een bruidegom voor Marcel- la: Anty Westerling Decor: Frans Vos- (Van onze politieverslaggeveri DEN HAAG De brand die vrijdag nacht een pand aan de Haagse Tromp- jongeman hel leven kostte is aangësto- j ken door een 25-jarige kantoorbediende, die samen met zijn vriend het ernaast uelegen pand bewoonde. De kantoorbe diende. die door de Haagse politie als verdachte reeds gearresteerd was. heeft een bekentenis afgelegd. Hij verklaarde niet te weten waarom hij tot de brand- i stichting is gekomen, noch beseft te i hebben wal de mogelijke gevolgen De verklaringen die hij tegenover de politite heeft afgelegd komen op het volgende neer. Hij was de betreffende avond thuisgebleven, terwijl zijn vriend, evenals hij homofiel, was weg gegaan. Tijdens diens afwezigheid had hij televisie gekeken, platen gedraaid en vier glaasjes jenever gedronken. Toen zijn vriend weer thuiskwam dron ken zij nog een borrel, waarna hij zijn hond, een eollie, ging «éttatoo. Hoe toe* I dat i hij seggei Toen hij buiten kwam barricadeerde hij de deur van het aangrenzende pand. Waarom wist hij niet. „Ik heb zoiets nooit gedaan, het was een grap. Ik kende die mensen van het pand naast mij niet en ik had geen last gehad van het feest rumoer dat zij maakten". Hij barricadeerde de deur met 2 fiet sen en een bromfiets „Die stonden voor verplaatsen". Vervolgens wierp hij een lucifer in de tank van de bromfiets, die overigens het verst van de deur verwij derd 'stond. Er ontstond een kleine steekvlam, die dreigde uit te gaan De kantoorbediende haalde daarop uit de Hugo de Grootstraat eer) plasticzak met huisvuil en hield die óp de vlam Het vuur laaide op en hij zag dat de deur vlam vatte. De kantoorbediende zag dat blussen niet meer mogelijk was en bleef bang staan'«kijken. Hij zag politie Hij liep daarna via de Anna Pauwlo- nastraat een blokje om'en kwam weer terug in de Trom|>stiaat. Hij ging zijn woning binnen, waar hij rookontwikke ling zag. Hij ging daarna de straat weer op, waar hij werd aangehouden. Vandaag zou de kantoorbediende wor den voorgeleid- aan de officier vap jus titie. maar ook het laatste oordeel? Gemeen teraad ie een te geleerd woord voor Zichem: ze spreken daar van 't consèl en ze koeieneren daar iemand in plaats wordt er ook een pensjager genoemd. Tenslotte dient de kijker nog te weten, dat de andere zoon van boer Coene, Herman, geen boer zal worden. Hij is leerling aan het ..college" te Heren- Hij is bestemd voor het priesterschap. Dinsdag KRO Ned. 1 22.25 uur. HILVERSUM (ANP) De NOS- tclevisie is voornemens om een herha ling van de finale om de Europacup voor landskampioenen tussen Frijé- noord en Celtic Glasgow uit té zen den. Verschillende kijkers hebben NEDERLAND I NOS: 18.5 naai KRO: 19.04 uur: Geen zee te hoog 19.30 uur: verslag op dinsdag 20.00 uur: 21.35 uur: AVRO: Andy Williamsshow 9 19.30 uur: 22.25 uur: The Shephert Wij, heren van Zichem 9 20.00 uur: 23.25 ujir: Journaal JÖurnaai 20.20 uur: Pèyton Plact TELEVISIE MORGEN iagd. De NOS was aanvankelijk van plan om deze herhaling op Eerste Pinkster dag uit te zenden, maar de KNVB heeft hiertegen bezwaar gemaakt in verband met hét grote tantal toer nooien met buitenlandse deelneming, dat die dag wordt gespeeld. Ook heeft de voetbalbond bezwaren tegen uit zending van de wedstrijd op zondag middag. De NjOS voelt er echter weer NEDERLANO Hél'gróte moei NOS: 18.45 uur: F&tfeltjeskrant 9 AVRO: 19.04 ui Tom J01 oord tegen het rinig vondpr ma. Er wordt thai mogelijkheden om de wedstrijd op een ander tijdstip te herhalen. De voor keur blijft uitgaan voor het weekend. De 50 jaar durende strijd om China van 1900-1949 wós een van de wreed ste, woeligste en meest dramatische episoden in de geschiedenis. De revo lutie begon de kop op te steken, de Manchu-dvnastie, die zo'n 400 jaar be staan had. werd omver geworpen. China werd binnengevallen door de Japanners, Chiang Kai Shek raakte slaags met de communisten, een van de bloedigste burgeroorlogen in de ge schiedenis, Hel resultaat: een con staat, de Chinese Volksrepubliek, der leiding van Mao Tse Tung. Ei materiaal gebruikt uit archieven 0 de gehele wereld. De Engelse per: Spectrum-, ^oüde eii^ moderne dingen wordt doorgepraat. 23.30 S ri°r'ilJe2Srt"' 22 30 18 03 ^Popmuziek voor de sold n -v„„ r&skjztjsrsjNi ae^-M«srAri hreef, dat strijd om China een bril- ïonstratie is van de tecliniek, moderne hulpmiddelen „oud brengen. noordse hoogtepunten uit Milaan zou den worden herhaald, heeft deze afle vering waarschijnlijk een grotere kijkdichtheid gekregen dan normaal hel geval IS. De kijkers die na die voetbalherhaling zijn blijven kijken den van dc t.v.-recensie in de krant. Wij hebben al eens gesteld dat we de NOS-peilingen in hoge mate belang rijk vinden; wij blijven van mening dat de weerslag van die peilingen voor de doorsnee-kijker nauwelijks van belang zijn. M.a.w.we geloven dat de uitslagen van die peilingen niet tot een t.v.-programma als Video be horen te worden verwerkt, maar ge zonden zouden kunnen worden aan de paar honderd werkelijk geïnteresseer- Tot die geïnteresseerden behoren ui teraard ook wij, de 16 Nederlandse t.v.-critici. In een vriendelijke telefo nische enquête is onze mening afge tast en we vonden die correct terug in Video. Eén aanmerking: Video consta teerde dat t.v.-critici journalisten blij ven. hetgeen zou blijken uit het feit dat zij. veel meer belangstelling had den voor informatieve en actuele programma's dan de doorsnee-kijker, en derhalve ook minder belangstelling voor verstrooiende uitzendingen. ook, geloven dat de voornaamste taak van de t.v. het bieden van ontspan- een dag van werken het meest be- belang achten sluit niet uit dat wat dit betreft volkomen akkoord -i met de alleszins begrijpelijke sen van de kijkers. SS??ÏSSSgjKfd mültmrên.ei2^to-l^tnpr0Nleuwsa 9°00-9J0 14.3t|PSchoolradio, n.zu uci Gymnastiek voor_ de huisvrouw.) 9.30 Voor Praatje. 14.S0 Wedstrijd Nieoro^s^Utët uur: wedstrijdpfogram- Ronde van Italic). 16.00 Nie KRO: Stereo: Van twaalf tot ^weegevarl- muziek, lfi.30 Wedstrijd Radioschoolkoor Gisteren was Nico Knappers VARA- programma ..Kontrasten" nogal onder hevig aan niveauverschillen. Er waren aardige onderdelen, soms grenzend aan Hadimassa-niveau. er waren ook tegenvallers en soms bleef men aan de platte kant. de NCRV, genre dat momenteel wat minder „in" lijkt dan een kwarteeuw terug Een- vrij gaaf beeld overigens van dit genre verdrukking kom rijten schijnbaar wat •al rit dal programma's in dit genre geen enkele aanleiding tot commentaar bieden. Als we hef niet om den brode deden, zouden we waarschijnlijk fans zijn van De Wrekers. Bonanza en Andv Williams. Nu kijken we naai Televi- zier. Video en de VPRO. Zonder wrok. maar niet omdat we niet van ver strooiing houden. Heel kort over drie dagen PinJcster- t.v. Zaterdagavondakkoorden mag, wat betreft een jaar bijtekenen. Lie- wèl Halst als gastheer dan. want de laatste afleve ring had Aart Staartje en Willem Nijholt in die functie: Aardige jon gens. maar toch een beetje amuse- menls-lichlgewichten. De grote kracht Danser? de KRO Elvis Presley, man wiens blijvende populariteit voor ons een raadsel blijft, en een kapitaal over- Engeland op dit gebied Zondag was het nogal kleurloos, voor ons Video na. „Persoonlijk" v« de NOS bracht premier De Jong staan werd dat we de KVP zouden willen adviseren de minister-president -gaheur- wapen" in de strijd te Milo Ansladl Dresden. Hij is vakman in dit en hij bracht he af. Overigens hadden we zijn verkla ring aan het begin van de uitzending over de ..onnodige en barbaarse ver woesting" graag geadstrueerd gezien. De meningen van historici lopen ter zake uiteen. We geloven niet dat An- stadt gerechtigd is 0111 een ..laatste woord" te spreken, maar we hadden in een aflevering van meningen graag een poging daartoe gezien. Belangwekkendste pinkster-t.v. was de Brandpunt-extra van zaterdag: re portage van een Duitse t.v.-ploeg uit Biafra. Die meldde: geen rancune, snel herstel, vertrouwen 'in de toe komst. We zijn nog steeds benieuwd naar het complete t.v -verslag van Bi afra. Met name omdat we willen weten of t.v. (en andere nieuwsmedia) destijds onder invloed van een erfi- c-iënt-werkend pi ._>paganda-ai paraat zich eenzijdig hebben opgesteld toen het conflict nog voedde. Zo'n onder zoek zou. mede in verband jpel toe komstige congruente situaties, van het allerhoogste belang kunnen zijn. Vg. (ADVERTENTIE) Dit is het recept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met nootmuskaat •n wat kirsch. V ïgen. Binden me CANNES (AP) De niete ontwende, gewaagde, sexy Amerikaanse anti-esl. blishment film ..M.A.S.H." heeft vai daag de Internationale Grand Prix va het filmfestival van Cannes gewonne De tweede prijs ging naar de Italiaan! productie „Onderzoek naar een burge die buiten verdenking slaat". John Boorman kreeg de prijs voor c beste regisseur voor de Engelse film „Leo the last". De jury kende de pri voor de beste manlijke hoofdrol toe aa de Italiaanse acteur Marcello Mastro anni voor zijn vertolking in de Ital aanse prpductie „D.ramma deila gelosia De prijs voor de beste vrouwelijke hoofdrol ging naar de Italiaanse Olt; via Piccolo voor haar rol in 'de fil „Metello". De prijs voor de beste eeis film ging naar de fransman Raoul Coi tard voor de semi-documentaire film ..Hoa biph", die het leven van ee Vietnamese boerenfamilie tot ondei werp heeft. De jury kende speciale prijèen toe aan de Amerikaanse film ..Strawberry Statement" en de Hon gaarse film „De valken". ondertitel „Karate" beeft, is Barne de Kok. die zich als karateexpert vo< doet. Hij speelt dit spelletje zó üilst. kend dat er onder zijn leiding op h scbip. waar hij als kok werkt, karat, lessen worden gegeven. Het loopt all. maal uitstekend. Barney wordt a een volwaardig ka'rateleraar door de bemanning geaccepteerd. Daar dreigt veranderingin te komen als Barne wordt uitgenodigd voor een partij kt rate. Zijn tegenspeler- is een allround karateman. Dc purser en de bema ning zien de strijd met grote vre tegemoet. Dinsdag KRO Ned. I 19 Debbie Reynolds. Flip Wilson. Rod Serling. Henry Mancini en de Edwin Hawkins Singers werken als gasten mee aan de Andy Williams Show. Aar. de piano begeleid door Henry Mancini zingt Andy Williams „Charade „Moon River", en „Nathalie" Debbk Reynolds zingt „Make a Rainbow" en samen met .Andy „Give a little love" The Edwin Hawkins Singers brengen de hit ..Oh happy day". Dinsddg KR0 Ned. I 21.35 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2