Bona Stars moeiteloos langs SVE Blauw Zwart blijft in de tweede klasse Thorbecke Mavo nieuwe schoolkorfbalkampioen LFC-verdediging op snelheid vaak geklopt 01 or Sam den Os enige aktieve speler bij Roodenburg Weinig hoopvol afscheid Alphen van tweede klas T0V- jeugdtoernooi verliep perfect UVS-met-vier-invallers verliest ook slotduel Kampioen Papendrecht wint twee min. voor tijd LUGDUNUM BEWEES DE STERKSTE TE ZIJN Concurrent Alblasserdam met drie-nul teruggewezen UDO versloeg vierdeklasser Scylla 3 uitgeteld DINSDAG 19 MEI 1970 SPORTBIJLAGE LEIDEN Blauw-Zwart heeft zieh in de tweede klasse kunnen handhaven. LFC, dat twee weken geleden in een thuiswedstrijd wel het vonnis over Alphen voltrok, heeft tegen het met volle inzet strijdende Blauw-Zwart geen kans gezien ook de Wassenaarders naar de derde klas te verwijzen. Integendeel, LFC mag met de 1-2 nederlaag niet ontevreden zijn. Indien de Blauw-Zwart-voorlioede in de eerste vijfenveertig minuten niet een paar maal de voortreffelijk keepende Visser op zijn weg gevonden had, zou deze wedstrijd voor de kanaries op een forse neder laag zijn uitgelopen. Een forse nederlaag, die aan een zonder zwakke Leid.se achterhoede wjjten geweest zou zijn. Vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Van Tol zette Blauw- Zwart de Leidse defensie onder grote druk. Via de gevaarlijke buitenspelen Jan Barnhoom en Jan Borsboom werd keeper Visser handenvol werk bezorgd. Al in de vyfde minuut moest hjj zwichten het eerste Blauw-Zwart doelpunt, Een dieptepass van aanvoerder Jan v. d. Kooy stelde Pieter Donath in de gelegen heid Blauw-Zwart een 0-1 voorsprong te Dit doelpunt viel in een periode, n de Leidse verdediging keer op keer mistastte op de razendsnelle acties i de Wassenaarse ploeg. Vooral Sira had tegen Jan Barnhoorn een moeilijke middag. De LFC-verdediging, vooral op snelheid dikwijls geklopt, probeerde door de buitenspelval open te zetten wat lucht te krijgen. Dit lukte; de Blauw-Zwart- aanvallers tippelden keer op keer In de opgezette val. Tot een goede aanval waren de Leidenaars echter niet in staat. Een door het middenveld onvoldoend gesteunde voorhoede kwam in de eerste helft niet eenmaal gevaarlijk voor het doel van doelman Pieterse. In de zes tiende minuut veerde de Blauw-Zwart- aanhang op. De doorgebroken linksbuiten Jan Borsboom werd door Koos Han- naart en Joop Munne in het strafschop gebied ten val gebracht. In de ogen van scheidsreuhter Van Tol was deze over treding echter niet meer dan een in directe vrije trap waard. Zes minuten voor rust kwam eindelijk de tweede treffer. Een dieptepass op Ren Ham, die Aat Heymans op snelheid royaal klopte en doelman Visser kon de via de binnenkant van de paal in het doel geschoten bal voor de tweede maal uit het net halen. Vlak voor rust leek Blauw-Zwart de zege veilig te gaan stellen. Keeper Visser stond echter met sublieme reaktie een doelpunt van aanvoerder Jan v. d. Kooy in de weg. Na rust een verdedigend Blauw-Zwart. dat met de zwak plaatsende LFC weinig moeite had. Echte kansen voor de Lei-- denaars waren op één hand te tellen. in de twintigste minuut Kooö Han- brer- naart een goed schot bijna voor de gelijkmaker zorgde. De kansen stapel- orde den 21011 toen op- En na een g°ed schot van Aat Heymans. die op voortreffelijke wjjze door Peter Pieterse verwerkt was, was het in de 25e minuut wel raak. Cock van Weerlee, weinig aiktief, strafte een Wassenaarse verdedigingsfout goed af. Met een granaathard schot verkleinde hij de achterstand tot 1-2. Blauw-Zwart Duit et ge e fint etzelf de a ROTTERDAM Roodenburg heeft bij De Mussclien geen beste indruk achtergelaten. De blauw zwarten vertoonden zaterdag avond een bijzonder matige par tij voetbal. De gastheren hadden tegen de nonchalant, spelende Lei denaars dan ook geen enkele moeite de laatste competitiewed strijd ln een forse. 80 overwin ning om te zetten. De Musschen speelden een goede partij voetbal. Met snelle combi naties werd de Leidse defensie ontregeld. Roodenburg kon in de eerste twintig minuten de stand nog dubbel blank houden. Hierna ging het echter bergafwaarts met de Leidenaren. Dit was vooral te wijten aan de geringe inzet van de meeste spelers. Alleen Sam den Os bleef de gehele wedstryd ak- tief. Een slecht genomen vrjje trap van Isaac Weerlee resulteer de in de twintigste minuut in de eerste Rotterdamse treffer. Weer lee plaatste de vrije trap voor de voeten van v.d. Heere, die onge hinderd op het doel van Mattie Keereweer afging. Keereweer had tegen zijn lage schuiver geen ver weer (01). Dertien minuten la ter kwamen de Rotterdammers op 20. Een nonchalant weggewerk te bal werd door De Musschen overgenomen. Mattie Keereweer verzuimde bij de voorzet uit z'n doel te komen, waarna v.d. Most ongehinderd kon inkoppen. Roo denburg wist tot de rust deze stand te handhaven. De tweede helft gaf opnieuw een veel sterker De Musschen te zien. Door een stevige greep op het middenveld werd de Leidse de fensie voortdurend onder druk gezet. Dit grote overwicht resul teerde slechts in één doelpunt. Twee minuten na rust kopte linksback Romijn de derde tref fer achter de Leidse doelman. De blauwzwarten kregen in deze tweede helft slechts één reële junioil kans. Een goed schot van Bram werd met de neus op de werkelijkheid gedrukt; een gelijke stand zou immers noodlottig kunnen worden. De aanvallen werden weer gevaarlijker en een schot van Barnhoorn op de paal, twaalf minu ten voor tijd, had de beslissing kunnen zijn. Nu moesten de Blauw-Zwart-sup- porters wachten op het laatste fluit signaal. En toen bekend werd. dat Naald wijk verloren had, kon het feest om het j behoud van het tweedeklasserschap pas j goed op gang komen. ALPHEN Tegen het voor de wedstrijd eveneens nog in degradatiegevaar ver kerende ODB uit Den Haag heeft Alphen in een matige vertoning toch nog een 0-3 nederlaag moeten incasseren. In de eerste helft heeft Alphen kansen genoeg j gehad om de score te openen en teven! ook te vergroten. De Haagse achterhoe de, die in deze periode een allerminst betrouwbare indruk maakte bood daar toe ruimschoots de gelegenheid. Het schieten van de Alphense aanvals- linie was echter dermate zwak, waardoor doelman Van der Mark er nauwelijks aan te pas behoefde te komen. Ook de Haagse voorhoede bleek weinig kwaliteit te bezitten waardoor ook de Alphense achterhoede, waarin Jan Kluivers ont brak, niet behoefde te capituleren. In de eerste helft moest Cor de Jong zich na een botsing met een der gasten laten vervangen door Henk Hagen. De Jong bleek bij deze botsing een lichte hersen schudding te hebben opgelopen. Na de thee kwamen de gasten steeds meer in de aanval en werd hot Alphen- doel onder flinke druk gezet. Dit had tot gevolg, dat er in de Alphense achter hoede steeds vreemdere trappen tegen de bal werden gegeven en mede daar door verbaasde het niemand, dat de Hagenaar Koegler na 20 minuten spelen de score wist te openen met een magni fieke omhaal: 0-1. Ook daarni bleef de Alphense defensie vreemd staan schut teren, waarvan E. Moreels wist te pro fiteren door met een steenhard schot de stand op 0-2 te brengen. Dat daarna in de laatste minuut A. de Vaal er nog 0-3 van maakte deed er in feite weinig meer toe. (Van onze tafeltennlsmedewerker) NOORD WIJ ft Het in vltatie-jeugd- toernooi van de Noordwijkse tafelten nisclub TOV werd bij de meisjes vol ledig beheerst door de speelsters Lange- 9lag en Van Teyllngen, die in respec tievelijk de tweede en derde klas zege vierden. De gecombineerde vierde klasse adspiranten jongens leverde een zege op voor Han Kuipers van de organiserende, vereniging. vyf clubs (Avanti, Hazerswoude; Docos, Leiden! SETT, Den Haag; Plav Fair. Leimuiden; TOV, Noordwijkt met in totaal 64 speelsters en spelers namen deel aan dit perfect lopende toernooi, dat werd georganiseerd door de jeugd commissieleden Joop Beugelsdijk, Joop de Haas en Martien van der Weyden. Zaterdag, werden de lagere klassen ver speeld. A.s. zaterdag begint het grotere werk. Aanvang is dan half twee. Meisjes tweede klas. finale: M. Waayer (Docos)-J. Langeslag (Play Fair) 23- 21,18-21. 19-21; derde plaats: G.v. Hees- wijk (SETT)-Margo Caspers (TOV) 21- 13, 21-14. Meisjes derde klas, finale: L. v. Teylln gen (Docos)-A. v. Velzen (Play Fair) 21-9, 21-15; derde plaats: M. Stafleu Docos)-L. v. Alphen (SETT) 21-16, 21-12. Jongens vierde/adspiranten, finale: Han Kuipers (TOV)-E. Hammerstein (SETT) 21-15, 21-11; derde plaats: Ron Kolmus (TOV)-J. Hammerstein (SETT) 21-23, 23-21, 21-12. Dubbelspelen, meisjes tweede/derde klas: 1 G. en L. van Heeswljk (SETT)-, 2 J. d. .Helder-J. Langeslag (Play Fair); jongens: 1 Han Kuipers-Leo Zonneveld (TOV), 2 E. Hammerstein-P. v.d. Zij den (SETT). stryd aan de kampioensploeg van Pa pendrecht overhandigden, voorspelden veel goeds. Twee ploegen, die ln de competitie niets meer te winnen of te verliezen hadden, op een goed bespeel baar veld, zou een wedstryd moeten op leveren die qua techniek het aankijken zeker waard zou kunnen zijn. Het schaars opgekomen publiek, reeds lange tyd het zorgenkind van het UVS be stuur, heeft gedeeltelijk waar voor zijn geld gekregen, want slechts bij vlagen speelden beide ploegen een redelijke party. Trainer Kantebeen had na de nederlaag vorige week tegen Neptunus, wederom enkele wijzigingen in zijn ploeg aange bracht. Rol en Verver waren weer te ruggekeerd in plaats van Van Zijp en Boers. De voorhoede van Papendrecht, die evenals de gehele ploeg in een zeer goede conditionele vorm stak wist reeds in de eerste minuten de UVS- achterwaartsen Lardé en Rol op het verkeerde been te zetten. De schoten van Ter Louw en Van Veen leverden echter nog geen moeilijkheden op voor doelman Willemse, die deze middag de bal enkele malen minder goefd zou verwerken. De defensie van Papen drecht, met als stuwende achterspeler P. Troost, raakte ondanks het veldover- wicht enkele malen in paniek maar de te individuele acties van Teske en Ver- stuitten steeds op de laatste man in de Papendrechtse defensie. Een goede combinatie op de rechtervleugel resul teerde in een onverwacht hard schot op het doel dat doelman Willemse niet goed verwerkte en Van Veen scoorde beheerst. Elven later leek Leo Holl de gelijkmaker te scoren uit een voorzet van Logeman, maar hij kopte enkele centimeters naast het doel. De teleur stelling na deze misser klonk niet lang Leo Holl kreeg wederom by een voorzet over links van Van Dinten, de bal aan gespeeld. Ditmaal faalde hij niet. Deze treffer betekende tevens het laat ste gevaarlijke wapenfeit voor beide doelen, want tot de rust speelde het spel zich hoofdzakeiyk af op het mid- ALBLASSERDAM Lugdunum heeft op het prachtige sportcomplex van Alblas- serdam een verdiende 1-3 overwinning behaald. Deze overwinning, op het op de tweede plaats staande Alblasserdam, heeft de smadelyke 0-3 nederlaag tegen Naaldwyk volledig weggewist. De groenwitten hebben in een bijzonder goede wedstryd bewezen, dat zy de sterkste ploeg uit de tweede klas A zyn. In een vooral in het eerste kwartier goed Lugdunum kwam al in de vijfde jninuut op 0-1. Gys Collé zorgde voor deze voorsprong. Na deze snel verkre gen voorsprong ging Lugdunum een party demonstratievoetbal vertonen. Dit kon de Leidse ploeg, en zeker de Leidse achterhoede, waarin Leo Redèl ontbrak. zich niet veroorloven. Kees Vermond, die de plaats van Redèl innam, veroor zaakte nogal eens paniekerige situaties I in de Lugdunum achterhoede. Alblasser- dam wist van de geboden kansen echter 25ste NOORDWIJKERHOL'T l DO dat al enige tyd geleden zyn laatste competitie wedstrijd speelde, benutte de 2e Pink sterdag om een oefenwedstrijd te spelen tegen VVSB. Beide ploegen traden aan met een tweetal invallers. Bij I DO wa ren R. van Leer en K. v. d. Star vervan gen door Jan Brommer en Frlts Masseé. Het is een wedstrijd geweest die alles zins het aanzien waard was en er was nauweiyks sprake van enig krachtsver schil. J slecht gebruik te maken. 1 In de twintigste minuut kwam Alblasser dam aan de geiykmaker. Een goed ge- I nomen vrije trap verdween langs het muurtje achter doelman Honsbeek. Al min. viel het eerste doel punt. Uit een snelle combinatie kreeg A. Bremmer de bal toegespeeld en met een listige boogbal wist hij de Bavo-doelman volkomen te verrassen (1-0). Ook VVSB zat niet stil en met vooral snelle aan- (Van o tafeltennlsmedewerker) volgens denveld Zowel UVS als Papendrecht hebben er in de tweede helft alles aan gedaan om deze laatste competitiewed strijd toch nog met winst af te sluiten. De basis hiervoor legde in de 60e mi nuut linksbuiten Van Ooyen, die na een voorzet van Terlouw met een zuiver afstandsschot de tweede Papendrecht- goal liet noteren. De eerstvolgende aanval van UV3 leverde echter alweer de geiykmaker op. Piet Troost plukte geheel onnodig de bal uit de lucht bij een voorzet van Teske. Lardé leek de penalty te gaan missen maar de bal verdween nog juist via de binnenkant van de paal langs de te traag reagerende Romijn. Ondanks deze onverwachte gelijkmaker had UVS niet de fut door te drukken. De achterhoede, die tot nu toe weinig werk had verzet kreeg plotseling de handen vol en Neuteboom moest zelfs in de 26e minuut aan de noodrem trek ken toen Buitendijk hem in het straf schopgebied passeerde. Troost, de man die de oorzaak was geweest van de penalty kreeg de kans zich te rehabili teren. Het belang van het ogenblik werd hem echter te veel en gedesillusio neerd zag hy de bal op de doelpaal af stuitten. Papendrecht wist vyf minuten voor tyd toch nog de winst te grypen. Versteeg kreeg een uitgemeten pass van Buitendijk. Hoewel enkele UVS-spelers voor buitenspel appelleerden ook de keeper geen hand naar de bal uitstak, schoot Versteeg tegen de onderkant van de lat. De bal stuitte weer het veld in, maar scheidsrechter Van Veen wees resoluut naar de middenstip. Een fraai schot van Van Dinten in de laatste minuut kon de stand niet meer wijzigen. De Danaïden wint korfbaltoernooi van Blauw Wit LEIDEN Het eerste team van De Danaïden heeft een uitstekende prestatie - geleverd door het sterk bezette toernooi i van hoofdklasser Blauw Wit ingeslagen - te winnen. De Leidse Overgangsklasser moest het opnemen tegen landskam- Se pioen Ons Eibernest, Blauw Wit en het Belgische Scaldis. De uitslagen waren: De Danaiden-Ons Eibernest 3-1; De Danaiden-Scaldls 3-2; De Danaiden-Blauw Wit 3-2. De junioren van de blauw witten deden het wat min der. zy maakten de volgende uitslagen; De Danaiden-Blauw Wit 3-5; De Danai den-Ons Eibernest 2-2; De Danaiden- Scaldis 2-2. K.N.KJB.: Hoofdklasse: Stanfries-Het Zuiden 7-10; Rljndelfland: 2C Danaïden 4-De Algemene 4 5-3. LEIDEN Scylla 3 ii de regels uitgeschakeld motie naar de hoofdklasse. Men herinnere zich de situatie vóór de laatste wedstrijddag: TOGB en Sint Aloisius stonden twee pun ten voor op Scylla 3, maar moes ten nog tegen elkaar, terwyl Scyl la 3 als laatste opponent het te overwinnen Kluis had. Wanneer TOGB en Sint Aloisius tegen el kaar gelijk zouden spelen, dan wa ren beiden gepromoveerd en was Scylla 3 uitgeteld. Aldus geschied de. TOGB-Sint Aloisius werd in- derdéétd 5-5 en Scylla 3 won met 6-4 van Kluis, maar had hierdoor één punt te weinig voor een be slissingswedstrijd. Tegen Kluis ble ven zowel Theo Bakker als Karei van Schie ongeslagen. Hein Cris- pijn kwam niet tot winst, maar dat was niet zo verwonderlyk want hg bevond zich wegens een griepje in een verre van blaken de conditie. pass af. die Jan Pijnakker in de ge- j van de verdedigers blijkbaar hands ge legenheid stelde de Leidenaars opnieuw maakt. De strafschop werd door aan een voorsprong te bezorgen. Renzovoerder Jos Witteman onberispelyk in- Candido nam zelf de derde treffer voor! geschoten (3-0). De VVSB'ers drongen op 1-3. Een verdiende overwinning vo Lugdunum, dat vooral technisch zich e klas beter toonde dan Alblasserdam. I Bavo-midvoor uit een corner op schitte rende wijze de stand op 3-1 wist te brengen. de laatste wedstryd de winnaar zich op door Prof rig jaar, de Chr. Pedagogische Academie, De Leeuw mavo met 2-1 te verslaan duidelijk met 4-0 terug te wijzen, werd Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest werd de ploeg reik baar werd daardoor ichoolkorf balkampioen de Throbecke Mavo onbe- derde. De uitslagen van de flnalewed- de overige ploegen. Zij strijden zijn: Afdeling 1 (lager onderwys, eerste maal geoefend: W. de Zwijgersch.-Oppen- steeds in de heimsch. 1-0; Telderssch.-Hammersk.sch. plaats weggelegd, terwyl de ploeg 0-1; 1. Teldersseh.; 2. W. de Zwygersch.; de Rembrandt Scholengemeenschap der- 3. Hammersk. School. In de reserve afdeling onderwijs ging de eerste prijs Afdeling 2 (lager onderwys. ongeoefend) het voortge-Finale Hofdijksch.-2e Op. Hoornea 1-0; de De Schakel-Leidse Houtsch. 0-1; 1. Hof- Chr. Mavo Hoogl. Kerkgracht, die dedijkschool 2; 2. Op. Hoornessch.; Chr. Mavo uit Noordwyk met de on- 1 Leidse Houtschool. goal in de finale versloeg. De Chr. Afdeling 3 (hoofdafdeling, voortgezet Ped. Academie 2 weid hier derde. In af- onderwijs) Chr. Ped. Academie-Thor- becke Mavo 0-4; 1. Thorbecke Mavo 9 p.j 2. Chr. Ped. Academie 8 p.; 3. Rem brandt scholengeemenschap 6 p. Afdeling 4 (voortgezet onderw. reser ve teams): 1. Chr. Mavo, Hoogl. Kerk gracht; 2. Chr. Mavo, Noordwyk; 3. Chr. Ped. Academie 2: Afdeling 5 (voortgezet onderw.-adsp. t/m 14 jaar) 1. Gymnasium; 2. P. de Leeuw, mavo; 3. Rijnlands Lyceum. Zuiderkwartier wint jeugdtoernooi van Vicus Orientis LEIDEN Het Vicus-jeugdtoernool heeft een bijzonder spannend slot gekre gen dit jaar. Nadat in de hoofdafdeling (voor teams van spelers t/ni 21 jaar) alle wedstrijden gespeeld waren, hadden Zui derkwartier en De .Algemene (bekerhou der) evenveel punten verzameld. Straf- worpen moesten tenslotte de beslissing brengen, waarby de ploeg van Zuidder- liwartler het best uit de bus kwam. In de 2e afdeling werd de junioren ploeg van het organiserende Vicus eerste, ter- wyi Zuiderkwartier hier tweede werd. Eindstanden: Afdeling 1 t/m 21 jaar)» Zuiderkwartier 9 pnt., De Algemene 9; Vicus Orientus 5; Fluks 1. Afdeling 2 (junioren); Vicus Orientis 9 pnt.; Zui derkwartier 8; De Algemene 5; K.N.S. zaterdagvoetbal 2e KLASSE A Huizen—Quick Boys 2-0, Spgkeniase- Rgnsburgse Boys 3-1, ARC-SSC'55 0-1, Sprang-Sizo 4-2, Kozakken B.-NDSM 1-0, DOTO-'s-Gravenzandse SV 3-2. DOTO Huizen Koz. Boys Quick Boys Spijkenisse 2-21 Rijnsb. Boys 21-19 SSC '55 20-17 Sprang 20-15 NDSM 20-14 SIZO 22-13 ARC 22-5 •v - - - •.-* -. LEIDEN Het is de Leidse Bona Stars eindelijk gelukt om een plaats te klim men op de ranglijst van de finalepoule van de heren-eredivisie. Thuis versloe gen de Stars in de 5-Meihal het op de zesde plaats staande SVE met ruim verschil, terwyi Punch een willig slacht offer werd van Rotterdam-Zuid. Een ver klaring voor dit laatste feit is, dat de Delftse studenten, nu zy toch hun lands titel kwijt zijn, bun zinnen gezet hebben op de beker. En in de halve finale wezen zij afgelopen vrydag hetzelfde Rotter dam-Zuid duideiyk terug, zodat Punch zeker is van een plaats in de finale, de andere finaleplaats wordt betwist door Flamingo's en Lions. Terug naar de 5-Meihal, waar de toe schouwers een duidelijke overwinning van Bona Stars verwachten. Uit hadden de Stars immers met 90-65 gezegevierd. Coach Kallenberg startte met Pieter van Tuyll, Paul Ruysenaars, Peter de Jong, Cees Pley en Ben van Cleef, die hy de opdracht gaf te verdedigen and-one-zöne, waarby Ben moest proberen de gevaariyke Roel Tuin. stra uit te schakelen in een 2-3 formatie, achter te hebben om de beruchte break van SVE op te vangen. Dit laatste lukte aardig, maar het werd al spoedig duide lijk, dat de Bona Stars, misschien als gevolg van de onwennige aanvalsopstel- ling, hun schot hadden thuisgelaten. Het niet meespelen van Gerrit van Buuren by SVE deed al iemand de opmerking maken, dat het een zacht gekookt eitje zou worden. Aanvankelijk leek het er ook op. Cees Pleij en Pieter van Tuyll waren ongrijpbaar en na acht minuten hadden de Stars reeds een ip-10 voor sprong. Tot en met de twaalde minuut bleven de tien punten voorsprong ge handhaafd en coach Kallenberg probeer de daar verandering in te brengen door over te schakelen op een gewone 2-1-2- zone. Dit had echter een tegengesteld effect. Roel Tuinstra kon nu gemak box- I kelijk in stelling gebracht worden en Cleef scoorde lustig. Bona Stars was van slag Tuin- en al werd Tuinstra spoedig weer extra te vallen J geschaduwd, de Stars konden de laatste acht minuten slechts 8 punten scoren en het toch wel ongeïnteresseerd spe lende SVE stond tot eigen verbazing slechts 1 punt achter met de rust: 35-34. De tweede helft startte de Bona Stars fanatiek, via 38-38 sprongen zy naar 45-38 dank zij goede acties van Cees Pley en Peter de Jong. De vele per- sooniyke fouten van de SVE'ers noop te hen voorzichtig te zyn in hun ver dediging, zodat Pieter var. Tuyll veel vuldig succesvol gelanceerd kon wor den. Daartegenover stelde SVE vele in dividuele acties van Rutting en Franklin waardoor het verschil niet te groot werd. Na acht minuten was de stand 59-50 en Roel Tuinstra liep zyn vyfde persoon- ïyke fout op. Dat opende perspectieven voor Bona Stars, maar inplaats van door te drukken verslapte het en SVE wist terug te komen tot 63-61 in de 13e min. De rest van de wedstryd was volledig erg voor SVE dat zy de laatste minuut liep het nu over SVE heen. Jaap Maas- sen, Pieter van Tuyl en Peter de Jong waren niet te stuiten. Het werd zelfs zo erg voor SVE dat zij de laatset minuut met vier man moesten spelen doordat drie man met 5 persoonlijke fouten aan de kant zaten. De eindstand werd ten slotte 82-66. De komende week kan Bona Stars een aanval ondernemen op de derde plaats van Flamingo's, omdat Bona Stars reeds vanavond weer in actie komt in de Ken- nemersporthal In Haarlem tegen Fla mingo's, en volgende week dinsdag weer. Wanneer de Leidenaren gebrand zyn op de derde plaats en 100 pet. geconcen treerd spelen, hebben zy een goede kans tegen de Haarlemmers, die zij thuis tweemaal wisten te kloppen. Scorers Bona Stars: Pieter van Tuyll 23, Peter de Jong 17, Cees Pleij 11, Paul Ruysenaars 10, Jaap Maassen 8, Har Stol 7|, Ben van Cleef 6. Strafworpen 24. 10 42 SVE: TulnBtra 1». Franklin 13. Rutting en Korzaan 12. Uitslagen eredivisie: kampioenspoule: Bona Stars-SVE 82-66. Rotterdam-Zuid -Punch 91-73. De stand: Blue Stars Rotterdam-Zuid Flamingo's Bona Stars SVE 30 p. 24 p. 18 p. 14 p. 14 p. 6 p. 2e KLASSE B [Excelsior M-CSVD 3-1, HBSS-Zwart Wit '28 0-3, de Zwerver-Arnemuiden 3-1 de Meeuwen-Barendrecht 4-0, Ter Leedé -Zwaluwen 1-0, Noordwyk-RVVH 4-0. J Noordwyk 21-31 Excelsior M 22-21 Zw. Wit'28 21-30 Arnemuiden 22-20 De Meeuwen 22-19 HBSS 22-18 RWH 22-17 zz-21 Barendrecht 22-9 Se KLASSE B 3e klasse: JAC-Jodan Boys 3-1, ASWH- kampioen; RCL degradeert). Groots Lindt-Unicum 4-0, TOGR-PPSC 1-6, Spi- rit-Scheveningen 3-4. AS WH 22-31 Jodan Boys 22-22 PPSC 22-28 Capelle 22-22 Groote Lindt 21-25 Scheveningen 20-18 JAC 21-24 Spirit 21-17 TOGR 21-22 RCL 22-14 WGZ 21-22 Unicum 20-9 Vierde klasse B: Herniandad-Hoogvliet 2-3. DSO-Zwervers 3-0, Randstad Sport -Heineoord 1-0, Maasdam-DUNO 0-0, Katwyk-Ornas 1-0. Zwervers 20-31 Katwyk 20-17 Hermandad 20-26 Hoogvliet 20-17 DUNO 20-26 Heineoord 20-15 Ornas 20-22 Semp. Altius 20-14 Maasdam 20-20 Randstad Sp. 20-12 DSO 20-20 Degradatiepoule: H' Cardinals-Agon 63- 72, Landlust-Suvrikri 68-67 na verl. De stand: Landlust DED Suvrikr! Agon H' Cardinals Wtlskracht Vierde klasse C: Woubrugge-Oegstgeeat 0-2, Haz. Boys-Be Fair 1-4, Duinoord- Koudekerk 3-3, UVS-Schoonhoven 4-0 (Floreant degradeert); SVOW-Sportlust Sportlust Be Fair Oegstgeest Duinoord 20-27 SVO 19-17 19-25 Woubrugge 20-17 19-23 Haz. Boys 19-16 20-21 UVS 19-16 Schoonhoven 19-18 Floreant 20-14 24 p. 22 p. 16 p. 5 PL 6 pJCoudekerk 18-18

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13