Grote aanvoer, goed bezoek; handel willig en redelijk Promotie kan AZC na moeizaam gelijkspel tegen Zwemlust nauwelijks meer ontgaan Raiffeisenbank opent nieuw bankgebouw met drie verdiepingen aan de Stationsweg Goed jaar Wit-Gele Kruis afd. Oegstgeest BURGERLIJKE STAND Aangename recital in Scheppingskerk MARKTEN LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 MEI 1970 SUCCESVOLLE WA TERPOLOA VOND Oo k De Zijl dicht hij kampioenschap DEN HAAG De eerste wedstrijd in het buitenwater van de Zijl heeft een kleine doch zeer belangrijke zege opge leverd, die de kampioenskansen van de pupillen van Hans v. d. Moolen aanzien lijk doet stygen. In een op en neer gol vende match zegevierden de roodwit ten met 1-8 over DVZ, dat de derde positie op de ranglijst inneemt. De Zijl, dat door een verkeersopstopping ternauwernood op tijd in het Zuiderpark- bad aankwam, begon nogal onzeker. Een numerieke meerderheid kon door de an ders zo trefzekere Leidse formatie niet in een doelpunt uitgedrukt worden. Slechts één doelpunt leverde het eerste speldeel op. Een fraaie combinatie van de gebroeders Spijkers werd door Aldert doeltreffend afgerond. De twee volgende partje bleven doelpuntloos. Slechts op merkelijk waren een grove overtreding in het 2-m gebied tegen Leo Onderwa ter en een aantal goede schoten van Kees Pont en Jacob Spijker. Daarnaast Welling bleef zonder nadelige gevolgen. Doelpunten slechts in de laatste periode. Na een ontzettendè knal op de kruising van Albert Spjker, bracht verdere spe ler de stand op 0-2. De Zijl leek de strijd in zijn voordeel beslist te hebben, doch v. Ettinger dacht daar anders over. Eerst liet hij Theo Uittenhou volkomen Zondag opent inschrijving Zoeterwoudse Rijmeltochten ZOETERWOUDE Hoewel de eersi aanmeldingen reeds binnen zijn wordt zondag a.8. officieel de Inschrijving ge opend voor deelname aan de jaarlijkse kansloos, waarna een fraaie actie hem bijna de gelijkmaker betekende Een doortikbal van Albert Spijker, na aangeven van Kaas Pont, bracht de zege definitief in veiligheid 1-3). AZC heeft gisteravond in de Hoorn aan de rand van de nederlaag gebalanceerd. Slechts met veel moeite slaagden Theo Seppen c.s. er in om langszij Zwemlust te komen, waarmee de promotie van AZC naar de hoofdklasse vrijwel vast staat. Zwemlust heeft het de Alphenaren bij zonder moeilijk gemaakt. Al na luttele seconden werd doelman Meyerink van afstand volkomen verrast en de uitslui ting van Hans 't Hart leverde het twee de Utrechtse doelpunt op. Na de eerste doelwisseling ging AZC fel in het offen sief. doch verder dan twee boogballen van Cees v. d. Broek leverde dit niet op. Een doelpunt viel aan de andere kant. Een zware overtreding van Seppen in de 2-meter werd dienovereenkomstig be straft en Meyerink was ten derde male kansloos. Het tweede deel van de wed strijd gaf een omgekeerd scoreverloop te zien. Langzamerhand werd verdediging gedrukt en het eerste AZC- doelpunt was een feit. Wim Verhagen profiteerde van de numerieke meerder heid. Ook AZC kreeg zijn strafworp, 't Hart was van de „stip" ongenaakbaar. Het slot offensief van de Alphenaar le verde echter wel de verdiende gelijk maker op, al was er een numerieke OZ iïPC-LZC LZC heeft geen tevergeefse reis naar het verre Oldenzaal gemaakt. Het onder- aanstaande OZ&PC was zelfs niet in staat om tegen een verzwakt uitkomend LZC een winstpunt te veroveren. Na een doelpuntloos eerste partje schoot Joop 'oudse Rijwleltochten. Deze zul len nu voor de 19e keer worden gehou den en wel op zondag 7 juni a.s. Vorig jaar werd een record aantal van 726 deelnemers bereikt. 186 van hen reden 35 km, de overigen namen deel aan de 75 km tocht. Ook nu weer staan beide afstanden op het programma. Daar naast bestaat er de gelegenheid voor hen die ver weg wonen een sterrit naar Zoeterwoude te rijden waarbij dan hun woonplaats vertrekpunt is. De grote Prof. Eizinga sprak over het recht op arbeid LEIDEN In het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit heeft gisteren prof. dr. W. Eizenga, hoogleraar in de staathushoudkunde en de statistiek, zijn ambt aanvaard, met een oratie, getiteld „Recht op arbeid en economische theo- bloei van het aantal deelnemers heeft het organisatie-comité doen besluiten het tijdstip van vertrek voor de eersten te vervroegen. Het komt daarmee te gelijk tegemoet aan een wens die reeds langer bij sommigen bestond. De vertrektijden van de 75-ers ligt nu tussen 9 en 12 uur, terwjl de deelne mers aan de 35 km-tocht vanaf 13 uur op pad gaan waarbij de laatsten om ca. hun rit een aanvang zul- i is de mi6sie gereed gekomen met het uitstip pelen van de trajecten die veel afwis seling bieden en uiteraard, weer ge- In zjn rede stelde prof. Eizenga de vraag aan de orde, of het „recht op arbeid" onder alle omstandigheden eco nomisch kan worden gehonoreerd. Ter beantwoording van deze vraag werd het desbetreffende statistische materiaal, be trekking hebbende op Nederland, door hem geconfronteerd met enkele theo rieën, die in staat stellen inzicht inzicht te verkrijgen in de oorzaken van werk loosheid. Kennis van deze oorzaken opent dan de mogelijkheid tot beoorde ling van de vraag, of en. zo ja, in hoe verre en met welke middelen de werk loosheid kan worden bestreden of zelfs geëlimineerd. Daarbij blijkt, dat elke andere desidorata, die in de samenleving, evenzeer als ten aanzien van volledige werkgelegenheid het geval is, met klem als eisen naar voren worden gebracht. LEIDEN De Raiffeisenbank „Leiden-Oegstgeeat" heeft in de laatste jaren een zeer gunstige ontwikkeling doorgemaakt. Een ontwikkeling naar vele kanten, waardoor onze bank in het economisch leven van ons werkgebied een steeds belangrijker taak is gaan vervullen." Dit zei gistermiddag de heer J. van Vliet, voorzitter van het bestuur van de Coöp. Raiffeisenbank „Leiden-Oegstgeest" in zjn rede t.g.v. de opening van het drie verdiepingen tellende nieuwe bankgebouw aan de Stationsweg. Op deze bijeenkomst waren onder meer nog aanwezig mr. G. C. v. d. Willigen, burgem dr. Jai „Uitdaging van de hedendaagse ontwikkelingen" De groei van ons bedrijf nagegaan, aldus de heer Van Vliet, laat een uitbreiding van het dienstpakket zien. Wij hebben de beslissing voor de bouw genomen in de wetenschap dat wij daarmee de uit daging van de hedendaagse ontwikkeling moesten aanvaarden. De accommodatie van dit gpbouw is gericht op de toe- Burgemeester v.d. Willigen noemde Lei den een plaats, die op het ogenblik niet in zo'n gunstige economische positie verkeert. Het is te hopen, aldus de bur gemeester, dat de invalsweg, de Sta tionsweg, enkele belangrijke panden zal krijgen. Hij schetste de bank als centrale plaats in de dienstverleningstaak. In een kort overzicht memoreerde hij de groei van het bankwezen in Leiden dat vroeger, centraal gelegen in de agrarische sector een belangrijke plaats als kredietver- lenend instituut voor plattelandsactivltei- ten, innam. Met de tijd is de bank ook handelsbak geworden en verleende kre- snstand. op i, onder-directeur ilsmede een groot i bewjjs dat het eri de functie van de bank bij het sparen. De Ooöp. Raiffeisenbank heeft een kwart van alle spaargelden in Nederland onder zijn beheer. Bouwtijd 17 maanden In het gebouw bevinden zich in de kel der de kluis, de nachtkluis, het archief, een rijwielstalling en verdere bijruimten. Op de begane grond een wachtruimte, balie, kantoorruimte, twee spreekka mers en een dagarchief. De eerste verdie ping biedt plaats aan de directiekamer, bestuurskamer en een lunchkeuken, ter wijl de tweede en derde verdieping in gebruik zijn door de Rijksuniversiteit Scoren kon OZ&PC slechts bij een numerieke meerderheid (1-2). Joop Siera volbracht in het laat ste „kwartje" zijn hattrick eer OZ&PC tot 3-4 terug kon komen, wederom via numerieke meerderheden. VZC-Di' Sleutelstad De wedstrijd tussen VZC en de Sleutel stad is niet verder gekomen dan halver wege het derde partje. De invallende duisternis noopte de scheidsrechter de strijd te staken. Op dat moment had de Sleutelstad een 0-3 voorsprong, die op gebouwd was door doelpunten van Jan de Graaf en Co Oudshoorn in het eerste partje en Cees v. Hooidonk in het derde speldeel. Da meswedstrijden Alleen de Zijl kwam deze week in het water. Met 7-4 werd ZPS verslagen door doelpunten van Gerda Crama (4x) en Ria Koolhaas (3x). LGB kwam niet in het water, terwijl de Sleutelstad-BZ&PC geen doorgang kon vinden, omdat BZ& PC bezwaar maakte tegen het mate riaal. Zowel de Sleutelstad 2 als de Zijl 2 heb ben uitstekend gedebuteerd in de reser ve eerste klas. Sleutelstad 2 versloeg ZIAN 3 door doelpunten van Bekkering, gen" de vergaderini De belangstelling voor de jaarlijkse alg. ledenvergadering was voor een afdeling van méér dan duizend leden n.l. zeer teleurstellend. „Maar gelukkig is het prachtige werk van de kruisvereniging genoegzaam bekend", voegde mr. J. F. X. M. Walter er aan toe. Financieel gezien was het afgelopen jaar beslist gunstig mede door verkoop van het wjkgebouw aan de Piet Heinlaan. deelde penningmeester A. G. M. van Werkhoven mede. „voor 1970 hebben wij een sluitende begroting". De beide wijkzusters, M. H. van der Kley en M. J. Warmenhoven hebben in 1969 maar liefst 2364 verpleegbezoeken afge legd met een aantal dagelijkse wasbeur ten van 829 en wekelijks van totaal 733. Zij dienden 727 injecties toe en voor pre natale zorg werden 161 huisbezoeken af- 1920 door 22 tuinders, deel afkomstig uit Leiden, werd gesticht heette destijds Coöp. Tuindersleenbank. In de woning van de toenmalige kassier werd de eerste zitting gehouden. In 1925 werd het gebouw Rapenburg in gebruik genomen. Een aantal mijlpalen zijn voorts nog de fusie in 1925 met de Raif feisenbank in Oegstgeest in welke plaats In 1965 een nieuw bankgebouw werd ge opend. Voorts een tweetal bijkantoren op het Vjf Meiplein en de Lammensschannweg. Het bestaande gebouw aan het Rapen burg zal zjn taak bijven vervullen, doch thans als bijkantoor. Fotomanifestatie lyceumleerlingen LEIDEN In het Rjnlands Lyceum wordt dezer dagen een fotomanifestatie gehouden op initiatief van een aantal leerlingen. De organiserende fotocom missie staat onder leiding van de leer ling Ferdinand Wierkx van Rhijn. Lezingavond over de Pilgrim Fathers op 28 mei in De Lakenhal dag 28 mei in liet Stedeljk Museum „De Lakenhal" een lezingenavond (aan vang 8 uur) gewjd aan de Pilgrim Fathers. In een drietal korte voor drachten zal door eminente deskundigen een afwisselend beeld worden gegeven de PilgTimf Als sprekers zullen achtereenvolgens fungeren: drs. B. N. Leverland (De Pilgrims in Leiden), prof. dr. J. W. Schulte Nordholt (Pilgrims en Puri- teien) en mevrouw H. M. de Meijere- Huizinga (Het Pilgrims Memorial in Plymouth - USA). Tijdens de pauze wordt gelegenheid geboden tot bezichtiging van de ten toonstelling, die momenteel in De La kenhal aan de Pilgrims wordt gewijd. Tevens organiseert de ver. Oud-Leiden twee excursies. Op zaterdag 6 juni naar Breda en op zaterdagmiddag 27 juni art beide tochten V aanmelden bij straat 194 in Leiderdorp. Forum over sport/politiek LEIDEN Donderdag 21 mei wordt in de Stadsgehoorzaal een forum gehouden over „Sport en politiek". Voor deze door de Sportstichting te organiseren bijeen komst zjn vertegenwoordigers van de Leidse sportverenigingen en de politieke partijen uitgenodigd. Aanvang 20.00 u. Film „Dreigende stilte bij jongerensocieteit OEGSTGEEST De aktualiteiten- soriëteit een jongerenteam onder aus piciën van de hervormde jeugdraad te Oegstgeest organiseert een filmavond rond het thema „Vervreemding" op 5 Juni a.s. om 19.30 uur in het Gemeente- centrum aan de Leytweg te Oegstgeest. De film. die gedraaid zal worden is „Dreigende Stilte" van Guy Green. Het verhaal speelt zich af in de jaren '60. "In een Engelse onderneming breekt een staking uit Eén van «de arbeiders voelt er echter niets voor aan deze staking deel te nemen. De aanleiding tot de staking is dan ook vrij onbenullig. De hele zaak heeft in feite een politiek tintje. De arbeiders zijn zich hi( gelegd. Op het spreekuur kwamen 724 personen. Inentingen tegen difterie, kinkhoest, te tanus en polio vind enregelmatig plaats. Ook het consultatiebureau voor zuige lingen en kleuters draaide naar behoren onder leiding van mevrouw dr. Tilanus te Katwijk. Natuurljk mag de kraam- verzorging niet onvermeld bijven. Op 14 juni 1969 werd op zeer bescheiden wijze het 35-jarig bestaan van de ver eniging herdacht. Het ledental is geste gen tot 1001. In het bestuur werden de heren Kooloos en Van der Voort herkozen .Hart- en vaatziekten zullen in de toekomst wel licht meer aandacht krijgen, terwjl het verlangen om te komen tot een goede kleutertandverzorging sterk leeft. Naar wj vernemen schjnt de Ned. ver. van tandartsen op dit gebied Oegstgeest haar medewerking te onthouden omdat des tijds de raad het voorstel tot fluoridering van het drinkwater heeft verworpen. J. Antonisse („Drijfhout") Jager is regulator en geen dolk dries OEGSTGEEST De K.N.J.V. hield gis teren in „Het Witte Huis" een bijeen komst waarop de heer J. Antonisse (pseudoniem „Drijfhout") een groot ge zelschap jagers leerzaam en onderhou dend bezig hield over de verzorging van het jachtveld. Spreker (30 j.) is een zeer ervaren jager, redacteur, samen met de heer Van der Wal, van het jagersblad „De Nederlandse Jager" en schrijver van het boek „De jacht in Nederland". De jachtgeldverzorging betreft de drie factoren: dekking, voedsel en veiligheid van het wild. Een al te rationele be planting van de akker en vooral het bespuiten met vergiften van land Het zijn oases van rust, waarii vijvertjes aanlegt en voederplaatsen voor de winter. Fazanten kunnen gevoederd worden met emmers met gazen bodem. De dieren pikken er vanoder tegenaan en bedienen zichzelf van het uitvallend graan. Achtereenvolgens behandelde spr. de fazant, de wilde eend, het konijn, de haas. de patrjs en het reewild. Prachtige zomer- en winterlandschap pen met wild sierden zjn lezing. Door dat het grote wild verdelgd is in deze streken moet de jager als regulator in de natuur optreden. Na de landdieren kwa men het waterwild aan de beurt: de leden konden de vertoonde dieren aardig kritiek hem soms uitmaakt. De weide lijke jager is onmisbaar in de huishou ding van het jachtterrein. Hij volgt dier en plant met kennisoog door de seizoe nen heen. Een quiz voor de leden over de Jachtwet en de jachtetiquette zouden mogen jagen. De uitslag viel niet tegen: twee heren haalden 16 van de 20 punten en ontvingen als prjzen een veldkjker en het boek van „Drjf- DE LEIDSE VEEMARKT LEIDEN De Leidse Veemarkt had gisteren een goede dag. De totaal-aan voer was iets groter dan vorige week. De aanvoer van grootvee was minder, maar de aanvoeren op de afdelingen varkens, geiten en wolvee waren groter. Het belangrijkste was, dachten wj, dat de handel in praktisch alle sectoren van goed tot willig en redelijk was. Dit beeld geeft de markt een levend aanzien. Niet alleen was het aantal aangevoerde die ren goed, ook het bezoek was groot en daardoor dus ook een drukke markt. De lente is dan toch nog gekomen al hebben wij er lang op moeten wachten en dat is ook merkzaam in de handels beweging. De stallen zjn zo langzamer hand ontruimd en de weiden zijn groen geworden. De grasgroei is gelukkig de laatste paar weken goed geweest. Vorige week was er een ongekend gro( waren er te weinig staanplaatsen, nu konden ze weer worden geplaatst. Toch is de aanvoer van runderen aanmer- keljk groter dan vorig jaar in deze t jd. Het zegt voor het totaal wel niet zo veel, maar het aantal geiten was enorm groot. (Voor Leidse begrippen natuur ljk). Gebruiksvee. Melkkoeien en stieren, een gelijk aantal als de vorige week. De handel in stieren was goed en de melk koeien deden het willig. Notering: Melk en kalfkoeien van 1000.- tot 1375.- en 1700.- Zoals reeds werd gemeld was de aanvoer van vare koeien minder (wat ook verwacht was) en juist door het minder grote aantal was" de handel wil lig en werd alles goed verkocht, hetgeen de markthandel goe ddeed. Notering: Vare koeien van 675- tot 1000- en 1300.-. Extra kwaliteiten tot 1575- Jongvee. De handel in jongvee, zoals pinken en graskalveren was matig tot goed. Ook hier werd alles vlot verkocht. Het is wel heel opmerkelijk dat sinds de veemarkt in de Groenoordhal wordt ge houden de aanvoeren op alle afdelingen Swift ontvangt W estl. W il V ooruit strjd tegen Westland Wil Vooruit. Vete ranen, nieuwelingen, adspiranten en jeugd rijden vanaf negen uur op het parcours in Alksmade. Jeugdtoernooi VTL en DOCOS LEIDEN Docos organiseert op 2de Pinksterdag een jeugdtoernooi voor A-l„ B-l en C-l. Aan het toernooi, dat om elf uur op het terrein in de Kikkerpolder aanvangt, nemen deel ARC uit Alphen a. d. Rjn, het Amster damse DCG, HRC uit Den Helder, de Kon. HFC uit Haarlem, SMV uit Rot terdam en het organiserende Docos. Een dag eerder, op eerste Pinksterdag houdt VTL een internationaal jeugd toernooi op zjn complex aan de Vliet. Internationaal, omdat twee teams uit Duitsland, Gröst Oostheim en de FSV Mosbach van de partj zullen zjn. Roo- denburg, Blauw Zwart en VTL comple teren het gezelschap. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zjn geslaagd voor kand. ex. Slavische taal- en letterkunde mevr. M. M. C. Berg-Kohlbeck (Leiden) en de heer J. Jackson van Drimmelen (Den Haag). 1 Leiden nooit een (nuchtere) nuka markt is geweest. Notering: Pinken van 550- tot 700- en 800- Graskal veren van 500- tot 700.-. Slachtv slachtvc vraag was groter dan hel aanbod en de markt was spoedig geruimd. Vette kal veren weinig aanvoer met een vlotte handel en er is een goede vraag voor de export. Notering (per kg geslacht gewicht): Slachtstieren van 4.75 tot 5- Vette koeien van 4.80 tot 5.10 en 5.40. Vette kalveren van f 3.75 tot 4 - en 4.25 (per kg levend gewicht) Wolv< Een grote slachtschapen en gelukkig goede export naar Parijs en dus werd alles ondanks de grote aanvoer redelijk goed verkocht, vooral de fokschapen wezig om de zaken te bekijken. De ver wachtingen zijn gunstig. Notering: Vet te schapen van 110- tot 120- cn 130- Vette lammeren van 130.- tot 160- en 190. Fokschapen met 1 lam van 175- tot 200- Fokschapen met 2 lammeren van 250- tot 290.-. Varkens - Slachtvarkens - Beurshandel. De indruk overheerst de gedachte dat vraag en aanbod deze week elkaar zeer dicht benaderen, goede handel. Biggen en lichte varkens, een groot aanbod en toch een goede handel, een Hollandse big is duur, zeugen goed. Notering: Drachtige zugen van 550- tot 650- en 675- Schrammen v5n 125- tot 135- en 145- Biggen van 102- tot vooral I 108- en 112- :r een Geiten. Een buitengewone aanvoer en daardor een rustige handel tot goed. Notering: van 30.- tot 70- en 95- deden het goed. Da aanvoer van kleine lammetjes wel wel groter dan de vorige de tijd van het jaar Schoolsportdag op De Voscuyl: 1600 kinderen dankzij een intense voorbereiding een groot succes geworden. Het sportpark „De Voscuylwas een waar paradijs voor de jeugd van de Oegstgeesterscho- len. Honderden namen deel aan hardlo pen, korfbal, verspringen, slagbal, kege len, korfmikken, centerbal en korfbal. Het enthousiasme kende geen grenzen vooral toén het klapstuk van de dag, de Voetbalfinale tussen de Willibrord- school en de Terweeschool I aan de or de was. Het werd een totale mini-cup- sfeer en vooral toen de wedstrijd door middel van strafschoppen beslist moest worden was de spanning ondraag lijk. Evenals vorig jaar kwam de Willi- brordschool als overwinnaar uit de strijd hetgeen een chaotische vreugde toestand opleverde. Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga die met een leuke toespraak het festjn geopend had reikte tussen de middag de prijzen van de spelen uit. De heer Landesbergen (afd. sportzaken secre tarie) hield de hele dag de touwtjes goed in handen daarbij terzijde gestaan door de schoolhoofden en onderwijzend personeel. Wethouder N. v. d. Voet reikte de prjzen van korf- en voetbal Uitslagen korfbal: 1 Julianaschool; 2 Terweeschcjl; 3 K. Schildersschool. Uitslagen voetbal: 1 Wilttbrordschool; 2 Terweeschool I; 3 Terweeschool n. Voor de overige spelen gold een totaal telling. De scholen kwamen hier als volgt uit de bus: le prijs: 3e klasse meisejs: K. Schildersschool 39 punten; 3e klasse jongens: Hofdijkschool 41 pun ten; 4e klasse meisjes: Montessorischool 43 punten; 4e klasse jongens: Maria- school 45 punten; 5e klasse meisjes: Montessorischool 45 punten; 5e klasse jongens: Floraschool 44 punten; 6e klasse meisjes: Montessorischool 44 punten; 6e klasse jongens: Montessori school 48 punten. De tweede prijzen gingen van het derde t/m zesde leerjaar resp. naar de jongens van Kamperfoelie-, Jenaplan-, Maria- en K. Schildersschool, alsmede de meisjes van Oudenhof school (2x>, Leidse Hout en Floraschool. Deze prjzen waren er van het derde t/m zesde leerjaar voor de jongens van Hofdjk-, Jenaplan-, Willi- i Terweeschool. Donkers en G. Baauw; Erik C. H. zn. van P. Pot en M. A. van Rjn; Diana C. dr. van L. C. van Rijswijk en A. Post Cornelia A. C. dr. van C. la Lau en A. mand wil iats met hem te maken heb ben. Enkele fanatici arrangeren zelfs een ongeluk. Pas als dit heel ernstige gevol gen heeft, komt men tot bezinning." Na afloop ls er gelegenheid tot discussie. Tjitte Weber en Marius Flip se HET DUO MARINUS FLJPSE en Tjitte Weber concerteerde gister avond voor een niet al te omvangrijk publiek in de Scheppingskerk te Lei derdorp. Dankbaar, omdat er ener zijds vlot en nauwkeurig werd ge musiceerd, anderzijds omdat muziek voor twee piano's en voor piano a quatre mains voor de meeste muziek liefhebbers nog altijd een curiositeit ZO WAS HET door Mary Howe bewerkte cantate-fragment Scha- fe können sicher weiden" van J. S Bach bepaald niet m jn geliefde Bach- opvatting (bjna romantische vertol king). maar het deed me veel genoe gen deze zelden gehoorde bewerking te beluisteren. Het zelfde was het geval met een Larghetto en allegro van Mozart, dat - na herontdekking - door de befaamde pianist Paul Bodura Skoda bewerkt en voltooid is. Het duo van gisteravond kreeg - al spelende - steeds meer plezier ln dit levenslustig werkje. Het spel klonk veel even wichtiger dan een daarvóór ultge- Wolfgang Amadeus). Evenwichtig klonken ook de fraaie cadensen, waartoe natuurlijk de mooie klank der beide Estonia-vleugels eveneens veel bijdroeg. OOK EEN SLAVISCHE DANS van Dvorak, waarmee het eerste ge deelte van deze recital werd besloten, maakte duidelijk, dat de heren Flipse en Weber er zin in hadden. „Wj zjn in ons element, wanneer we voelen dat het publiek mét ons Is", zo had Tjitte Weber vóór de aanvang van het concert - desgevraagd door de kerkmeester - het auditorium inge licht. Welnu, dit laatste was het ge val, zodat de speeltrant na de pauze (waarin werken van Debussy, Pou- lenc, Thomé, Brahms en Rachmani noff werden vertolkt) dezelfde bleef. Na de laatste tonen van de dubbel- recital, het sluimerende slotgedeelte van Rachmaninoffs „Alla Marcia op. 17, bleken de weinige handen tot een tevreden en luid applaus in staat. willem schrama C. E. N. Kollmann en L. F. J. R. van der Maat; P. E. Swanen- buig en E. H. M. van der Meel; P. A. M. van Nieulande en W. J. G. Geraedts; P. Krispjr. en E. Lepelaar; H. F. van Tilburg en W. Djen; J, W. Smit en C. Azier; G. Kerk man en M. Stouten; A. G. Rodenburg en T. G. J. van der Meer; P. J. Penseel en M. Stokkel; J. J. van Ginkel en G. M. H. Kapteijn; J. K. Scho- newille en S. M. van der Lucht; F. J. Lambooj en L. J. Brokaar; A. Piket en J. W. Post; J. P. P. Witters en G. Keij- zer; A. vah Buuren en E. H. Wagen voorde; H. G. A. M. Soeterik en J. M. Groenenberg; B. J. P. de Jong en J. M. van Doorn; M. C. Kerkel en H. J. C. Christniann; J. W. Stuart en L. M. Mackay; H. M. Swaak en A. J. S. Sef- a; H. felaj Getrouwd: C. W. Andel ei P. Roedoe en M. P. C. Vi gezaal en C. J. G. Pol; J. P. Dreef en M. W. Sierat; J. P. Hillebeek en J. C. DuivesteijnW. M. Speel en N. Wasch; J. B. Mader en A. H. H. Schlagwein; T. A. J. Heuzen en A. F. M. van Rijthoven; J. T. Dreef en J. S. Schouten; H. A. Borreman en W. I. Petit; E. van Her- wijnen en G. A. M. Borst; J. J. G. Am- merlaan en J. W. M. van Tongeren; L. P. Sandriman, 70. dochter; A. T. van Hulst. 70, weduwe van J. Wanninkhof. OEGSTGEEST Geboren: Evelyn Ca- tharina Maria dr v. L. J. M. de Groot en M. J. H. de Vetten; Jan-Willem Hen drik Maria zn v. J. H. Lut en A. T. J, Fetz; Anita Maria dr v. K. L. Debevere en J. J. Teunisse; Herman Robert zn v. R. Louw en F. Hamers. G. Hubers; C. de Mooij en A. C. Ver- Getrouwd: P. H. H. J. Nouwens en M. A. de Vries; G. A. Willemsen en A. A. D. B. van der Leeuw; J. Blok en J. C. Dienaar; A. M. Jutte cn K. G. Hopma; N. J. van Sittert en A. T. Jongebreur; H. Boland en H. de Boer. Overleden: W. P. Wjtenburg: J. H. Commijs; H. J. Halbach; J. W. Smit. i goede markt, iedei LEIDSE AGENDA Elisabethziekenhuls Kath. Mil. Tehuis: schietavond Ned. Bond van Oudstrijders, aanvang 20 u. Komedie", 20.30 i DINSD Groenoordhal: middelbare scholen, 9-17 uur. WOENSDAG 20 MEI Pieterskerk: Concert Seventh Army Choir, 20.00 uur. DONDERDAG 21 MEI 20.00 i ZATERDAG 28 MEI Schouwburg: toneelavond „Tot Ieders Genoegen", 20.00 uur. VRIJDAG 22 MEI Huize „De Weipoort", Vrouwenweg 1: oudercomité van de Stich ting Gemiva, 15.00 uur. Ars Aemula: opening tentoonstelling, 20.15 uur. Ballonwedstrijd in Warmond 30 mei WARMOND De ballonwedstrjd wel ke op Koninginnedag om technische re denen moest worden uitgesteld zal nu gehouden worden op zaterdagmiddag 30 mei a.s., in het kader van de viering het 25-jarig jubileum van „War- De organisatie zal in handen zjri van de Vereniging tot viering van War- Isfeesten in samenwerking met .de jubileumcommissie van Warmunda. Mr. E. E. Menten overleden WARMOND In de leeftijd van 87 jaar is vrijdag mr. E. E. Slenteroud regeringscommissaris voor Nederlands volksherstel, overleden. De heer Meuten die in 1882 in Brussel is geboren, stu deerde rechten te Leiden en promoveer de daar. Na enkele jaren in de advocatuur werk zaam te zijn geweest en van 1917 tot 1920 reizen naar het buitenland te heb ben gemaakt ter behartiging van de belangen van buitenlandse krjgsgevan- genen, was de heer Menten van 1922 aï gedurende zeven jaar in diplomatieke in Wenen en in Pa- rjs. In 1929 werd hij firmant van het bankiershuis Pierson. Heldring en Pier- son in Den Haag. Voorts was hj onder meer penningmeester van het nationaal crisiscomité en van het nationaal fonds voor bijzonuere noden. Tijdens de twee de wereldoorlog werd de heer Menten, missaris voor Nederlands volksherstel. Talrjke binnen- en buitenlandse onder scheidingen heeft de heer Menten in de loop der jaren ontvangen. Hij is drager van het grootkruis van de huisorde van oranje, commandeur in de orde van Oranje Nassau en officier in het legioen van eer. Het hoofdbestuur van het le ger des Heils heeft hem destijds haar enige onderscheiding verleend uit dank voor de onderhandelingen, die hij met goed gevolg voor dit hoogdbestuur heeft gevoerd met de Duitse bezetter. Ter ge- legenh eid van zijn tachtigste verjaar dag werd mr. Menten onderscheiden met de Leidse universiteitspenning. De pen ning is hem toegekend voor hetgeen hj gedurende een reeks van jaren achter eenvolgens als secretaris-penningmees ter en voorzitter van gecommitteerden en later als voorzitter van de universi teitsraad van het Leidse universiteits fonds, voor de Leidse universiteit heeft gedaan. LISSE De 13-jarige Cock Luik is gisteravond gekozen tot de sportman van het jaar van Lisser Boys. Hj kreeg een mooie beker uit handen van de Haarlem-doelman P. Paternotte. Leeuwarden, IS mei. Kaas. commissienoteringen: Goudse kaas 3.32, Edammer kaas 3.09, broodkaas 3,10» I handel redelijk.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4