antenne Popmusic show of the year WIE IS WIE Zing. of ik schiet Zaterdagavondakkoorden NOS-bestuur verwerpt brief dr. Klompé De onzichtbare Laatste Video over tv-kritiek in kranten Sport op radio en tv PAGINA 2 LEIDSE COURANT ZATERDAG 16 MEI 1970 strijdlied. 8.14 Stereo: Lichte grammofoon- 18.41 Hier en Nu. muziek. 9.00 Stereo: KlassJefee muziek (gr.) Veelgeyraagde geest piek)- 14.10 Pinksterviering van de Molukse 19.30 BaUetmi Evangelische Vrouwen Federatie. NOS: 14.30 Nieuys, beri Langs de Lijn: sportreportages en -beschou- 22.20 Gevarie* vingen. (15.00—16.10 Mijd de piek. 16.00 Liedorenre ïieuws. 18.03—16.13 Mijd de plek.) NCRV: de zeelied* sBijbel, godsdienstige lezing. Nederland heeft jaarlijks zijn Grand Gala du Dicque Populaire en in Enge land is de ..Popmusic show of the year" het grote evenement, waarop enkele Britse popartiesten met de No- vello Award worden onderscheiden voor hun muzikale verdiensten. De uitreiking van deze onderscheiding vond op zondag 10 mei j.l. in het Londense Talk of the Town-restau- rant plaats tijdens een grote show. waarin wereldberoemde artiesten uit de showbusiness optraden. Van dat grandioze feest maakte de Londense T.V.R. Ltd. een opname, die door de AVRO-televisie wordt uitge zonden. Achtereenvolgens hoort en ziet men Marmalade (Ob-la-di Ob-la- da en Reflections of my life), Sandy Shaw (get ready en If this was the last song), Frankie Vaughan en The Daughters of the Cross (Peace, Bro ther, Peace), Roger Whittaker (I don't believe in „if" anymore en New world in the morning), David Bowie (met het prijswinnende liedje van het re cente song festival in Rio de Janeiro, „Space Oddity"), Malcolm Robert (Lo ve is all), Blue Mink (Good morning, Freedom en Melting Pot), Peter Sar- stedt (Where de you go to, my lovely), het orkest van Les Reed met een Tom Jones Medley, Matto Monro (You ma de me so very happy en My way), Dusty Springfield (Knowing when to leave cn Iclose my eyes and count to ten), The Beatles een filminlas van hun laatste film met het liedje Get back uit „Let it be". Dana met het winnen Eurovisie Song Festivalliedje ..All kinds of everything") en Ginger Baker's Airforce (The music of the seventies). De regie van deze Popmu- Zaterdag 2 mei presenteerde de AVRO-televisie een speciale quiz. die in het teken stond van het vijfenze ventigjarig jubileum van de Neder landse Blindenbond. Door deel le ne men aan deze quiz kon iedere Neder lander niet alleen het zo belangrijke werk van deze bond steunen, maar tevens in aanmerking komen voor de prijzen die zouden worden uitgeloofd. Vandaag wordt in een programma, getiteld „Wie is wie?" medegedeeld, dat het resultaat van dfe aktie alle verwachtingen heeft overtroffen. De uitslag zal op zaterdag 30 mei worden bekendgemaakt. Voorts kan men van daag ver vernemen wie de winnaars zijn van de tv-prijsvraag. Zaterdag AVRO Ned- 2 21.00 uur. ma „Zingof ik schiet" Nederlands Cowboyprogr; in veel gezongen en weinig geschoten wordt. In dit programma wordt overi gens niet getracht om vijftig minuten lang de tijd van weleer na te bootsen. Het is eerder een gezellig mentsprogramma met als '..oofdthema „de muzikale cowboy" zoals die jaren geleden in Nederland populair was. Medewerkenden aan „Zing of ik schiet zijn: De Chico's. Jerry en Tobv Rix. de Kilima's, Ria Valk. de Jan Arntz Dancers, het orkest Peer Beer en als speciale gasten Herbert Joelcs en het stimtteam van Hammy de Beu kelaar. Presentator Ted de Braak heeft x'eel moeite gedaan de zaak stevig in de hand te houden. Eerste Pinksterdag NCRV Ned. I 20.50 uur. Hoofdredacteuren spreken met premier De NOS-televisie zendt Eerste pink sterdag in het programma „Persoon lijk" een gesprek uit. dat de heer W. L. Brugsma, hoofdredacteur van de Haagse Post, mr. H. W. Sandberg, hoofdredacteur van Het Parool, en de heer L. Leijendekker, hoofdredacteur van De Stem zullen hebben met mi nister-president P. J. S. de Jong. Eer ste Pinksterdag NOS Ned. II 20.15 PePijn in Cabaretaria De „Zaterdagavondakkoorden '70" van vanavond heeft als gastheren Willem Nijholt en Aart Staartjes. Zij zullen onder meer aandacht vragen voor nie mand minder dan Julie Felix, de be roemde Amerikaanse folk-zangeres, die de laatste tijd in Engeland woont. Zij zal onder andere zingen het num ber „If I could". Willem Nijholt zelf zingt een ballade van Glenn Campbell (Van onze omroepcorres pondent) HILVERSUM Na een langdurig be raad, dat In bijzonder prettigesfeer ver liep, heeft het NOS-bestuur een brief aan minister Klompé goedgekeurd, waarin stelling wordt genomen tegen de Interpretaties van de bewindsvrouwe ten aanzien van bet rapport „uitgangs punten voor radio en televisie". woordingen worden opgemerkt, dat de bedoelingen van de minister in strijd zijn met de omroepwet. Het standpunt van de minister om in punten" de NOS ruimere mogelijkheden te geven op het terrein der actualiteiten en het amusement, wordt ronduit afge- Na afloop der vergadering wij van een NOS-bestuurslid, dat de suggestie als zouden de omroepen de bekende NOS-rubriek „Scala" tot op heffing hebben gedoemd, irt strijd met de feiten is. De grootste kritiek op de inhoud en werkwijze van „Scala" was namelijk afkomstig niet van de omroe pen. maar van de medewerkenden aan het NOS-journaal die door him eigen collega's van Scala hevige concurrentie werd aangedaan. Zomervakantie (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Vanavond zal de AVRO in een kleurenprogramma po gen de kijker enigszins in vakantie stemming te brengen. Dat gebeurt in een uitzending, getiteld „Goeie reis", waarin niet alleen technische tips, :ezen zullen worden gegeven, voor iedereen die elk op zijn eigen wijze er op uit trekt. Als de bestem ming het buitenland is, kan men wor den geconfronteerd met situaties, 'ie oen tikkeltje anders zijn dan men in eigen land gewend is. Zo bijvoorbeeld zijn er in het buitenland afwijkende verkeersregels, andere gerechten, an dere wettelijke bepalingen bij onge vallen of problemen bij het reserveren medley van liedjes uit „De Fabeltjes krant" en „'t Schaep met de 5 Poo- ten". Don Lurio's Dansers van Morgen zult u onder andere kunnen zien in een ballet, dat gebaseerd is op kleur en licht, en in een typisch Italiaans getinte dans met 'tambourijnen. pe Engelse buikspreker Ray Alan treedt op naast Los Incas en The Peddlers. Muzikale leiding: Rogier van Otterloo. Decorontwerp: Jan van der Does; cho reografie Don Lurio; produktie: Her- Verborgen camera's De NOS-televisie zendt Tweede Pink sterdag een aflevering uit van het Amerikaanse tv-programma „Candid Camera" met herhalingen uit deze se rie, waarin het publiek werd -gefilmd met een verborgen camera. Aan deze aflevering wordt meegwerkt door o.a. de komiek Buster Keaton, Dorothy Collins en Arthur Godfrey. Tweede Pinksterdag NOS Ned. I 16.10 uur. Verkeersinforr 15.25 uur: Skippy 15:50 uur: De verrekijke 16.00 uur: De wereld der reptielen 20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Israëlisch theater in het rond 21.25 uur: Hadimassa 22.05 uur: Signalement Chabot 21.05 uur: Wat doe ik voor de kost? 21.35 uur: Video over de krant 22.25 uur: Journaal Fastnetrace Valk. brengt Cabaretai geweest. Nederland wordt vertegen woordigd door het cabaret Pepijn uit Den Haag. Uit Griekenland komt Kos- las Xatzis, eqn zigeunerjongen die muziek schrijft bij gedichten uit oude en nieuwe Griekse literatuur en bij leksten uit de zigeunerwereld. Milly Monti, de Italiaanse Mariene Dietrich. Zij is in Italië eigenlijk de enige die aan Zaterdag KRO Ned. I 20.20 en 21.55 Eerste pinksterdag NOS Ned. I 16.00 uur. De NOS-teleyisie zendt de door Frans van Dusschoten vervaardigde documentaire over de Fastnet Race uit, die in december 1969 werd be kroond met de eerste prijs in de categorie Sportnieuws van de World News Film Award, een festival dat te Londen werd gehouden. De Fastnet iet de nuda Race, wordt beschouwd als een der zwaarste zeilevenementen ter wereld, omdat de deelnemers vaak hebben te kampen met sterke stro mingen, druk scheepvaartverkeer en veranderlijke winden. Er namen vorig jaar 150 jachten deel. Eerste pinkster dag NOS Ned. II 19.30 uur. 16.35 uur: Suriname danst 17.00 uur: Toto 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: 1 Journaal NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 20.15 uur: Handelingen der apostelen 20.50 uur: Zing of ik schii (cowboy) 21.40 uur: Een andere of NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 19.30 uur: Coronationstreet 20.00 uur: Journaal 20.15 uur: Contraeten, muziek 21.05 uur: Uit berekening, Praagse kroniek 22.05 uur: Uit puin en as, uit. rivier De NOS-televiiie zendt tweede pink sterdag onder de titel „De onzichtbare rivier" een film uit van de Bayerische Rundfunk over rivieren in Joego-Sla- vië. Het water gaat daar soms won derlijke wegen. Het stroomt niet zoals bij ons door een gewone rivier naar zee. maar heeft zich in de loop van vele eeuwen een weg gebaand door bergachtig landschap, waarbij unieke druipsteengrotten en onderaardse ri vieren werden gevormd. Soms treedt het water plotseling aan de opper vlakte als een meer of een waterval en is dan in de meeste gevallen een toeristische attractie. De ondergrondse stromen echter zijn waarschijnlijk voor de meeste toeristen nieuw. Tweede Pinksterdag NOS Nederland 1 15.32 uur (Van onze omroeDCorresDondent) betrekking tot het fenomeen van de Nederlandse t.v.-kritiek. Dit onder werp „Hilversum* en de t.v. kritiek", vormt een belangrijk onderdeel van het binnenkort te verschijnen NOS- rapport over de t.v.-kritiek in het algemeen. Ook de hoofdredacteuren van regel matig recenserende dagbladen zijn in het NOS-onderzoek betrokken door middel van een telefonische enquête evenals de recensenten zelf. Eerste pinksterdag NOS Ned. II 21.35 uur. Wat doet Louis van Gasteren voor de kost De beroepenquiz „Wat doe ik voor de kost?" van de NOS-televisie zal wor den geleid door de cineast Louis van Gasteren. Het panel, dat bestaat uit Hans van der Vlugt, Hansje Lohr. Teun van den Berg en Harriet Free zer, moet weer de beroepen raden van een aantal gastenin de studio. Als arbiter is aanwezig Han Kuhl. De redaktie van het programma berust bij Anlc van jachten, Cor van Leeu wen heeft de régie. Eerste pinksterdag NOS Ned. II 21.05 uur. De wereld der reptielen De NOS-televisie zendt onder dt titel „De wereld der reptielen" een natuurfilm uit; waarin men kennis kan maken met de familie der reptie len. Deze dieren zullen in alle soorten, van kleine slangen die grote eieren verorberen tot enorme krokodillen die een heel hert naar binnen kunnen werken, worden getoond in hun na tuurlijke staat. Daarnaast echter zijn zij ook te zien als onderwerp van religieuze riten en oude legenden. Ook tan de slangenbezweerders en slange deze uitzending zullen de belangrijk ste conclusies van een nog niet gepu bliceerd NOS-rapport over de televi sie-kritiek in N ederland worden be kend gemaakt. Een socioloog en een sociaal-psycholoog en andere weten schappelijke medewerkers van de NOS analyseerden alle artikelen, die de Nederlandse recensenten gedurende het bestaan van het programma „Vi- an de kijkers, die oor in totaal 8 „Video"-programma's ekelijks opgaven, welke t.v.-pro- ramma's zij het meest opvallend zijn niet alleen de vele duizenden gegevens tot duidelijke conclusies ver werkt, er werden bovendien nog en- quetes gehouden onder hoofden van t.v.-diensten, chefs van programma afdelingen en programma-makers, die vragen kregen te beantwoorden met NEDERLAND 1 NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Geen zee te hoog 19.30 uur: Verslag op dinsdag 20.00 uur: Journaal NEDERLAND 2 NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant AVRO: 19.30 uur: The Shepherds 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Peyton Place ELVIS PRESLEY Vanavond brengt de KRO-televisie in een kleurrijke show van een uur een grandioos optreden van Elvis Presley. Het idool van vele miljoenen, nauwe lijks tien jaar geleden, viert met deze sho„' zijn come back. Met nummers als „Heartbreak Hotel", Hound Dog", „Jailhouse Rock" en „Love me tender" voert hij zijn publiek mee terug naar zijn succesjaren. Naast het oude roek-geluid valt in-deze show ook zijn new sound te beluisteren. Nieuwe songs, ballades en medleys van gospel songs, zoals „Sometimes I feel like a motherless child", ..Where can I go but to the lord?" „Up above mij head" en „Saved". Speciaal voor dit optreden werd de ballade „Memories" en de song „If I can dream" geschreven. Zaterdag KRO Nederland 1 19.04 9.04 19.30 Nederland II, flitst Wouter van Hemden graficus en schil der krijgt een tentoonstelling Sr* het Gemeentemuseum die een overzicht van zijn ontwikkelingsgang zal ge- De opening zal op 29 mei ge- voetbalwedstrijden de volgende onder werpen: internationale Pinksterauto races op het circuit van Zandvoort; internationale motonbegraces te Tub- „Langs de Lijn" Ook van het sportprogramma, .Langs de Lijn" van de NOS-radio zal op tweede pinksterdag de tweede afleve ring vervallen. In het programma, dat van 14.30 tot 17.00 uur via Hilversum II, en niet zoals gewoonlijk via Hil versum III, wordt uitgezonden wordt behalve aan amateur- en betaald voetbal onder meer aandacht besteed aan: internationale Pinksterraces op het circuit van Zandvoort: internatio nale motorwegraces in Tubbergen; in ternationaal honkbaltoernooi in Rot terdam; uitslagen korfbal en paarden- koersen. „Langs de Lijn" zal worden onderbroken voor nieuws en reclame en voor het NCRV-programma „Mijd de Piek". Het programma wordt ge presenteerd door Bert Corporaal en Hans Kramer. Samenstelling en regie- Roei Rengers. In het programma „Passepartout" dat de NOS-televisie zondag van 16.25 tot 17.00 uur via Nederland I uitzendt, kan men kijken naar een reportage van een atletiekontmoeting tussen de landenploegen van Nederland en Enge land te Den Haag. Verslaggever is Theo Reitsma. Suriname danst De dansen beelden uit het dorpsleven in de Suri- binnenlanden uit. De opnamen gezelschap enige tijd geleden De heer J. van Ginneken De produ cer van Philips' Phonografische In dustrie, heeft vrijdagmiddag in Am sterdam de eremedaille van het Con certgebouw ontvangen wegens zijn grote verdiensten voor het Neder landse muziekleven in het algemeen en voor het Concertgebouw in liet bijzonder. De heer Van Ginneken leidt al jaren de opnamen van het Concertgebouworkest op de grammo foonplaat. Veel genoegen beleefden we gisteren met Rienis Gratama's solo-cabaret „Vingertjes in de pap", Gratama is bijzonder getalenteerd, by zonder veel zijdig ook. HU schrUft sterke teksten met veel woordgrapjes die het geheel toch niet overspoelen, h(j zingt heel be hoorlijk en heeft een groot mimisch vermogen. Voor de t.v. extra-aantrekkelijk was het feit dat hij zoveel visuele dingen in zijn programma 6bopt: bepaald geen man om met de ogen dioht naar te luisteren. Jammer dat Ruud Keers in zijn cameraregie het een beetje op de losse reponagetoer gooide. Dit program ma was het waard geweest om met de stopwatch in de hand op de seconde uitgekiend mei telkens de goede came ra-instelling te komen. Wat we kregen was ai goed, maar het had nog veel beter kunnen zijn. VoorbU de horizon, een ide Russische documentaire over ongekende mogelijkheden van het menselijke bevattingsvermogen. Jam mer genoeg konden we slechts een stuk ervan zien omdat we Achter het Nieuws bij de VARA niet wilden missen. De VARA-rubneic ging In op de PvdA- ontploffing. De verhouding VARA— Goedhart bleek slecht te zijn. geven en de VARA ertoe bracht bits, maar toch wel eerlijk portret te geven van de man die tot de oprichters van de PvdA behoort. Op de kwestie- zelf die aanleiding tot de breuk was ging A.h.N, nauwelijks in. Enige woordvoerder terzake was uit eindelijk PvdA-voorzitter Vondeling, die zijn rol van grote weldoener goed speelde. Achter het Nieuws was voorts voortreffelijk in twee eigen reportages. Ze berichtte over de weerslag in de VS van de uitbreiding van de oorlog in Indochina met een verslag dal vooral opviel door weergaloos camerawerk en, ook hier prevaleerden beelden boven woorden, een reportage van het front langs 't Suezkanaal. Achter het Nieuws baalde tweemaal Brandpuntniveau In de vooravond bracht de VARA een „extra" van „Dit is het begin", rubriek die de kijkers voortaan regelmatig op de hoogte zal houden van de activitei ten van krakers, kabouters en mina'g. Deze eerste regelrechte uitzending van de anarchistische omroep bracht nogal gedateerd materiaal (opgenomen tussen 30 april en 5 mei), maar de pesterige Elvis the Rocker op t.v.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2