Huis TerWadding wordt kantoor Prov.W aterstaat NIEUWE KUNST WERKEN Democratie voorop tijdens Politieke Bijenkorf op 3 juni MARKTEN LCC bepleit adviesorgaan binnenstad Militair ernstig gewond na roekeloos inhalen VRIJDAG 15 MEI 1970 Het Huis ter Wadding. De pro- tigen ten behoeve van provinciale waterstaat. Het mooie parlc rond publiek worden open gesteld. LEIDSE COURANT LEIDEN Democratie stel ik voor op. Men mag doen wat men wil als het binnen de perken blijft". Als de Kabouters zonodig een Oranje Vrijstraat willen inrichten gaan ze d'r gang maar" leze woorden van de tussen aile poli-' ieke stromingen door koersende I. Mi- Mum slaan op de politieke bijenkorf, die op 3 juni in dc Stadsgehoorzaal wordt gehouden. Gistermiddag zyn alle politieke partijen i met uitzondering van de Communis tische Partij Nederland) én de Kabou ters („Wy noemen onszelf liever geen politieke partij; we staan als aodanig ingeschreven omdat de procedure zo by elkaar gaan zitten om te be spreken welke kopstukken uitgenodigd zullen worden. Tevens zijn de posities de partyen in de Stadsgehoorzaal aangewezen. Tot nu toe heeft alleen Aarden van de PPR te kennen gegeven Leiden te zullen komen. Belangrijk zal natuurlijk worden op welk punt NOS-radio en tv zich zullen concentre- Het ziet er naar uit dat dit het Amsterdamse Krasnopolsky zal zijn. Vandaag wordt in ieder geval de NOS ip de hoogte gebracht van de gebeurte- Leiden. Gesloten tv-circuit De vorige maal trok de politieke byen- korf achtduizend bezoekers. Tienmaal zoveel als werd verwacht. Het bezoe kersaantal zal er dit keer niet ver van af liggen. Met behulp van een gesloten •circuit (een Leids journalist zorgt r het commentaar), waar 14 a 20 pparatgn aan te pas moeten komen, de gang van zaken overal gevolgd staande uit een aantal padvinders, die zo snel mogeiyk de resultaten van de 63 stembureaus zullen overbrengen. Tele fonisch zullen ook de uitslagen van de randgemeenten doorgegeven worden. Ook worden de landelijke uitslagen ge projecteerd. Opstelling Iedere partij zal zijn eigen politieke centrum hebben. De opstelling is als volgt: In de foyer zetelen de confessio nele partyen, de koffiekamer beneden is voor de PAK-partijen, de koffiekamer boven voor de WD, de reèeptiekamer is voor de nieuwe party DS'70 en de ka bouters zullen worden ondergebracht in de stemkamers. De Boerenpartij zal na der worden ingedeeld. De grote zaal en het toneel (bij het vorige evenement in genomen door Jelle Zeilstra) zal dit maal het karakter krijgen van een ca- fé-chantant. „Speciale artiesten hebben we overigens niet uitgenodigd. Dat zou te duur worden en bovendien zou de aandacht van de verkiezingen te zeer afgeleid worden", aldus de heer Milikan. ZOETERWOUDE h.r. Op Twee de Pinksterdag speelt Meerburg 1 om half 3 een vriendschappelijke wedstrijd tegen Stompwijkse Boys. Meerburg 2 speelt dezelfde dag een wedstrijd tegen Stompwijkse Boys 2 op het St. Boys terrein, eveneens om half 3. ZOETERWOUDE De Zoetenvoud- se groen-witten gaan 2e Pinksterdag de competitie afsluiten met een uitwed- stryd tegen De Ooievaars in het Haag- Zuiderpark. De opstelling luidt: T. «"•den De mtslageo zullen daarbij het yurens Th SchuuFi L Bo8man, L, Grote groei Zoeterwoudse Raiffeisenbank der Ham, G. van - der Geest, Th. Klink. L. van Veen, Jac. Wortman, N. van der Krogt, Jac. van Slingerland en J. Koek. Reserves: Alb. Bosman en W. Mooijman. Scheidsrechter H. F. J. Ro- rije. Aanvang 14.30 uur. NOORDW'IJK De wethouder maatschappelijke zorg en woonruimte verdeling M. C. J. Sedelaar, zal don derdag 21 mei geen spreekuur houden. ZOETERWOUDE De gunstige ont wikkeling van de Raiffeisenbank Zoe- oude in de afgelopen jaren heeft LEideN, 15 mei Vee: Aanvoer: in 1969 nog Krachtiger voortgezet. 3g 8tieren; 90 melkkoeien; 200 vette DpvaUend is weer de goede vooruitgang koeien; 153 varekoeien; 22 pinken; 110 n de toevertrouwde spaargelden. De- vette schapen; 140 fokschapen; 713 vette gingen met bijna l'/2 miljoen omhoog lammeren; 178 zuig- en weidelammeren: een totaal van 10.305.000.-. Ook 4g varkens (zeugen); 99 schrammen; omzet üep fors omhoog en bereikte 657 bjggen; 3 pony's; 63 geiten; totaal i bedrag van 147.328.000,- tegen 2730 g|°ks m 100 miljoen in het voorafgaande Notering: slachtstieren S 4.75/5.—, 1000/ ir. Nog nimmer was de stijging, ook 1.375/170O: melkkoeien S le 5.-/5.10/ K-entiieel. zo groot. - 4() 2e 3e 3.70/4.40/4.80; varekoeien n dezelfde verhouding ligt de sprong 675/1000/1300/1575; pinken 550/700'/800; 'oorwaarts van het' aantal dagboek-; fffask&lveren 500/70Q; vette kalveren L losten naar ruim 100 duizend tegen 74 I 3.75/4.-/4.25; vette schapen 110/120/130; luizend in 1968. Het totaal van de uit- fokschapen met 1 lam 175/200, idem met 2 lammeren 250/290; vette lammeren 130/ 160/190; drachtige zeugen 550/650/675; schrammen 125/135/145: biggen 102/108/ 112; geiten 30/70/95. taande voorschotten, kredieten ag met 1.899.000,- omhoog naar 8.424.000.-. •t aantal leden steeg met 77 naar 657. let balanstotaal is 13.166.000.-. De «serves bedragen 308.000,-. Er zyn 4612 spaarders. Na de afschryvin- en reservering voor nieuwbouw van 0.000,— (er is reeds grond gekocht p de hoek dr. Bouwdijkstraat-Kerk- bedraagt het winstsaldo 25.896, ipvallend Is dat bij vergelijking van groeipercentages van de bank met van alle Ralffeisenbanken en die 1 de Ring Rynstreek de Zoeterwoudse ank boven het gemiddelde uitgaat. 'Insdag 19 mei a.s. wordt de algemene denvergadering gehouden om 20.00 u. 1 het Don Boscohuis. Bij de verkiezin- pn is de heer J. G. L. Captein aftredend 's lid van het bestuur en de heer B. J. an Diemen als lid van de Raad van 'oezicht. Beiden zijn herkiesbaar. Handel: slachtstieren goed; melkkoeien willig; vette koeien willig; varekoeien willig; pinken matig; graskaJveren goed; vette kalveren vlug; vette schapen en vette lammeren rustig; fokschapen goed; zeugen, schrammen en biggen redelijk: geiten rustig. LEIDEN. 13 MEI GROENTE aardappelen 18; andijvie 18-52; peulen 550-930; snijbonen 340-420; stambonen 450-730; spitskool 25-58; postelein 34- 44; prei 28-32; rabarber 6-12; spinazie I 12-37; komkommers 21-40; Tomaten A 9,90-10,40; B 10,10-10,30; C 9,60-9,80; CC 8,30-8,50; witlof 55-1.00; Bloemkool A 1.02-1,67; Sla A 22-32; Bospeen 1,12- 1,25; Kroten 42-53; Peterselie 11-21; Raapstelen 5-6; Radys 12-18; Selderij 6-12; Uien 19; Champignons 435-450. Uitbreiding van bakkersbedrijf H. G. v. d. Hoeven en Zonen LEIDEN/ZOETER W OUDE toegenomen vraag naar produkten de warme bakkerij H. G. v. d. Hoeven en Zonen, gevestigd aan de Vrouwen- weg, maakte het noodzakelijk de pro- duktiemogeiykheden te vergroten. Daar toe werd door het aannemmersbedrijf G. Overdevest de bestaande bakkerij-opper vlakte byna verdubbeld. Hierin werd door Livako uit Vlaardingen een aardgasoven geplaatst met een capaciteit van 240 broden. Een grote vooruitgang t.o.v. de oude oven die belangryk kleiner was en nog met kolen werd gestookt. Het machinepark werd uitgebreid met o.m. een bollenrijskast. Het geheel getuigt van goede onderne merszin waarby de afnemers nog meer service dan voorheen kan worden gebo- K&O recipieert LEIDEN De Leidse Volksuniversiteit K&O recipieert op woensdag 27 mei in de burgerzaal van het Stadhuis te Lei den. De receptie, welke gehouden wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de stichting, vangt aan om 17.15 uur en zal duren tot 18.15 uur. Geslaagden HBS-A Chr. Scholengem. LEIDEN Bij de Christeiyke Scholen gemeenschap in Leiden Zuidwest slaag den voor het examen HBS-A: Gretha v. Dyk, Leiden; Willy v. Ees, Leiden; Suzan de Jong, Leiderdorp; Tineke v. Kapel, Zoeterwoude; Poul v. d. Laaken, Leiden; Jouke Lamers, Voorschoten; Geert Mos, Léiden; Marianne v. Muyen. Leiden; Peter v. d. Oever, Noordwijk; Francisca Ravestein, Leiden; Paulien Schoneveld, Rijnsburg; Henk Slatius, Katwyk a. Zee: Rein v. Tongeren, Leiden; Marieke v. d. Velde, Leiden en Hennie Verlind, Leiden. V'OORSCHOTEN/DEN HAAG Het provinciaal bestuur is van plan in de be kende buitenplaats Ter Wadding te Voorschoten by de Vink een kantoor van provinciale waterstaat onder te brengen. Met mevrouw A. Insinger te Soest, de eigenaresse van de buitenplaats, is overeenstemming bereikt over een prys van 350.000,Een kwart miljoen gulden voor het huis en anderhalve ton voor het 3.21.78 ha grote parkbos. Gedeputeerde Stateu vragen aan provinciale staten toestemming tot aankoop over te mogen gaan. Een kwart miljoen gulden is bovendien nodig voor de restauratie van het landhuis en de inrichting als kan toor van het wegendistrict „Rijnstreek-Zuid". PARKBOS OPEN VOOR PUBLIEK De buitenplaats Ter Wadding is vol gens deskundigen meer dan duizend jaar oud. Uiteraard niet In zyn huidige vorm, want het woonhuis is ongeveer tweehonderd jaar oud. Huis en parkbos staan op de lyst van beschermde monu- Het college van G.S. is van mening, dat het uit landschappelijk en recreatief oogpunt van groot belang is, dat huis en parkbos in de oude luister hersteld worden en aan de oorspronkelijke styl aangepast. Het ligt in het voornemen het parkbos vrij toegankelijk open te stellen. Het provinciaal bestuur heeft aanvan kelijk het voornemen gehad de Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap" in te schakelen voor de aankoop van het bos. Dit was evenwel niet haalbaar, omdat het ministerie van CRM geen subsidie voor de aankoop zou verlenen. Boven dien waren er voor de Stichting be- heerstechnische bezwaren doordat het parkbos wat excentrisch is gelegen teu opzichte van andere objecten van de stichting en alleen een te kleine een heid vormt. Bovendien was er ook geen kyk op, ,dat de gemeente Voorschoten in staat zou zyn de aankoop van het landgoed voor haar rekening te nemen. De prys vindt het college van G.S. aan vaardbaar. Men stelt daarbij, dat het landgoed In 1965 nog getaxeerd werd op 900.000,De buitenplaats was toen evenwel iets groter, terwijl men in de vorm van een erfdienstbaarheid vrjj uitzicht had over de omliggende lande rijen. Bovendien zijn er sinds 1965 een aantal vernielingen aan opstallen ge weest. De erfdienstbaarheid werd ook afgekocht voor een bedrag van 400.000 gulden. LEIDEN Het bestuur van het Leids City Centrum heeft zich met een brief tot de Leidse gemeenteraad gericht naar aanleiding van een aantal suggesties aan de raad omtrent de samenstelling van een orgaan voor de binnenstad, zoals bedoeld in een motie van het raadslid Van Aken c.s. in de vergadering van de raad op 22 september 1969. Het LCC zegt in de brief o.m. een snelle samen stelling van een adviescollege, of welke naam hieraan ook wordt gegeven, gaarne te zullen ondersteunen. Het LCC meent echter, uit praktische overwegingen, in tegenstelling tot an deren, dat dit lichaam gevormd moet worden uit vertegenwoordigers van di verse groeperingen, als b.v. Stadsherstel i.o.. Oud Leiden, personen en vracht vervoer, markwezen, Kamer van Koop handel. detailbedrijfsleven e.a. Het te vormen college moet openstaan voor alle suggesties, die tot uiting wor den gebracht. Het LCC pleit voor een snelle vorming van bovenbedoeld college. ..Zoals het LCC uaker heeft geuit iti het 5 voor 12 (of misschien wel over 12) voor de Leidse Binnenstad", aldus het LCC. Z.M.O.K.-school kan beginnen als subsidie afkomt LEIDEN De wethouder van onder- wys, de heer S. Sannes, heeft gister avond de installatie verricht van het bestuur van de stichting tot bevordering van het onderwys aan zeer moeiiyk op voedbare kinderen uit Leiden en omge ving. Deze „Stichting z.m.o.k.-school" is tot stand gebracht door het gemeentebe stuur en de besturen van de Stichting R.K. Scholen te Leiden en de Stichting Christelijke Orthopedagogisch Instituut voor Leiden en omgeving. De sterk Zodra rijsbijdrage is toegekend zal de jjf school worden geopend in het aan de gemeente overgedragen schoolgebouw Hoge Morsweg 15. De bestuursleden van de school zijn de heren: G. J. Augustinus, mr. dr. J. A. M. Cornelissens. A. Huigens, mr. A. J. Mulder. P. G. J. N. Kop en mr. H. M. de Munk. 1 de Kooilaan, ontworpen door Constant Nieuwenhuys. LEIDEN In Leiden zyn onlangs twee kunstwerken geplaatst, het geen tot stand kon komen door of met medewerking van het ge meentebestuur. Aan de Kooilaan is een foto geplaatst (foto rechts) der), die ontworpen is door de Amsterdamse kunstenaar Con stant Nieuwenhuys. Deze fontein kon worden gerealiseerd dank zy een schenking van de Stichting Persgasstation Lelden. Naby de Willem de Zwygerbrug over de Haarlemmertrekvaart is in op dracht van de gemeente een beeld houwwerk geplaatst (foto onder) dat is gemaakt door de Amster damse beeldhouwer Leo de Vries. De feesteiyke inwerkingstelling van de fontein en de onthulling van het beeld zullen plaatsvinden op zaterdag 23 mei. Oosterse handschriften De schepping 1 1 de Amsterdamse kunstenaar Leo de Vries, die geplaatst 1 1 nabij de Willem de Zwijgerburg. Geslaagden HBS-B Expositie verlengd Louise de Coligny LEIDEN In de Leidse de Coligny- LEIDEN Wegens de onverwacht i Scholengemeenschap zijn geslaagd voor grote belangstelling voor' de tentoon- het eindexamen HBS B: Lies Boddé, stelling van zestig Oosterse handschrif- I Leiderdorp; Taco Geertsma, Oegstgeest; ten en drukken uit het Legatum War- Lia Hilberding, Oegstgeest; Ruud Mie- nerianum te Leiden hebben de organi- remet, Leiden; Jaap van der Nat, Lei- satoren van deze expositie in de Biblo- derdorp; Evelien van Overbeeke, Sas- theca Thysiana, Rapenburg 25, besloten senheim; Eelko Piena, Leiden; Atie van haar te verlengen tot en met donderdag Rees. Leiden; Rinus Schutten, Leiden; 21 mei. De tentoonstelling, die dagelijks Chris Verhoeckx, Leiden; Jacques We- gratis te ebezichtigen is, is Van half 10 ber. Leiden; Heieen de Wilde, Boskoop; tot half twee en van twee»tot vijf uur, j Hedzer Woudstra, Leiden; Irene Zöllner zal ook op de beide Pinksterdagen op Leiderdorp. Met één kandidaat wordt dezelfde dagen geopend, zyn. I het examen voortgezet. Voorlichting aan nieuwe inwoners Vijfendertig instanties groepen en partijen kwamen zich voorstellen OEGSTGEEST Enkele honderdenverbiyft vanwege een ongelukkige val nieuw-ingezetenen van de gemeente enige tyd in het ziekenhuis. Burgemees- Oegstgeest waren gisteravond op uitno- i ter Van Eyslnga nam voor hem de diging van liet gemeentebestuur naar de spreekbeurt waar en noemde enkele In- aula van het Rynlands Lyceum geto- teressante cyfers het onderwys betref gen om er op uitgebreide schaal kennis fende. te maken .net hun nieuwe omgeving. De heer H van Woerde„ velen ïul]en In de verpozingen.Imte rond de aula zlch „.„„icht de uitstekende toelichting weren een groot aantal stands inge- by de dja.s herinneren tijdens de eerste bijeenkomst van „ieuw-tngeze.enen, vlel te beurt allen mee te UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN - De heer H. D. oe Loor, ge boren te Leeuwarden en thans wonende te Oegstgeest, is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der wiskunde en na tuurwetenschappen op proefschrift ge titeld „Kerk in de samenleving (een analyse van het spreken der Nederland se Hervormde Kerk sedert 1945)". De promotor was prof. dr. P. Smits. De heer H. E. D. J. ter Keurs, geboren te Delft en thans wonende te Oegst geest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift getiteld „An electrophysiological study of the synapses between optic e fibres and tectal neurons of Rana temporaria". De promotie geschiedde laude. De promotor was prof. dr. A. A. Verveen. Mej. I. van wyngaarden, geboren te Haarlem en thans wonende te Beerse Turnhout (België), is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en -natuurwetenschappen op proefschrift „Benzetmide ia new anticholinergic agent)". De promotoren waren prof. dr. H. Veldstra en prof. dr. E. L. Noach. richt door Kon. Ned. Ver. EHBO, de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren en het Dienst verleningscentrum. In verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezingen waren de politieke partijen rijkeiyk vertegen woordigd met informatie. Het bleek na afloop, dat vooral de gemeenteprogram ma's van de partijen gretig waren af genomen. Totaal waren maar liefst 35 instanties, verenigingen en partijen aan wezig om iedereen de weg te wy'zen in Oegstgeest. - Burgemeester jhr. T. A. J. van Eysinga stelde de raadsleden, die op het podium in de aula hadden plaatsgenomen aan de aanwezigen voor. En daarna ging wet houder N. v. d. Voet (Gemeentewerken. Sportzaken P.C.) uitvoerig in op het- j geen de laatste tien jaar in Oegstgeest tot stand is gekomen. Medegedeeld werd dat op 1 juni a.s. in het gemeentehuis een voorlichtings avond wordt gegeven over het bestem mingsplan „Taswyk" (de bebouwing over het OegstgeesterkauaalOok zul daar kennis kunnen nemen omtrentstuur van voeren door de rijke historie van Oegst geest. Dank zy het naspeurwerk van de heren mr. Van Krieken en Van Varlk is er over ontstaan en groei van Oegst geest veel te vertellen. Onder het genot van een kopje koffie, aangeboden door het gemeentebestuur bleef men nog geruime tijd byeen om zich op allerlei gebied* te informeren. SJZ-bt'stu u r gaat voetballen niet gemeentepersoneel ZOETERWOUDE Hedenavond om 7 uur wordt op het S.J.Z-terrein een voetbalwedstryd gespeeld tussen elftallen het gemeentepersoneel en het be- S.JZ. Het gemeente-elftal is als volgt samengesteld; doel J. Hulsbos; welkom, ik,„. voor; W. Kalkers. G. v. Leeuwen, Th. Thorn (onderwijs, fi-Opdam. N. v. d. Krogt en A Kleiweg nanciën. soc. zaken en kuituur KVP) 1 Wisselspeler H. v. d. Laken. plannen met betrekking tot omgeving De Kempenaerstraat. Iedereen, is dan tussen 19.30 en 21.30 1 wethouder v. d. Voet. Wethouder J. (Advertenties) HAZERSWOUDE - Inhalen met zijn auto op een plaats waar dit verboden namelijk op de Rijksweg 11 tussen de beide bruggen bij de Zwaantjeskerk werd een 23-jarige in Leiden gelegerde, maar in Bodegraven wonende militair noodlot tig. Toen de militair gistermiddag lij dende vanuit de richting Leiden tegen over de kerk aan het Zwaantje wilde gaan inhalen, hield hij daarbij niet vol doende rekening met het tegemoetko mend verkeer. Toen hij de door hem ingehaalde vrachtwagen-combinatie bij na was gepasseerd had hij te kiezen tyssen een frontale botsing met een hem tegemoetkomende vrachtauto of een aan rijding riskeren met de voorwielen van de door hem Ingehaalde combinatie. Hij koos het laatste, maar kwam daar door in aanraking met dc wielen va combinatie. De man verloor de macht over het stuur, duikelde enkele keren met zyn auto schuin over de weg en het rijwielpad en kwam met zijn auto over het rijwielpad tegen de brugleuning tot stilstand. De man kreeg een hersen schudding. Na medische hulp ter plaatse is de Bodegraver naar 't Academisch Zieken huis te Leiden overgebracht, zyn auto werd totaal vernield. Het gebruik van sterke drank is aan dit ongeluk niet vreemd, werd geconstateerd.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3