WEEKAGENDA DEKENAAT LEIDEN Clubhuiswerk in Zuid-West kan op gang komen Zwaar ongeval hoek Kooilaan Medusastraat BURGERLIJKE STAND MARKTEN BEN JE 14 JAAR... KRANTENWIJK StefieidóeSouftant VRIJDAG 8 MEI 1970 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Morgenmiddag officiële opening van 3 clubbuizen door wethouder Sannes (Van onze stadsredactie LEIDEN „Ik gloof dat de tijd voorbij is, dat de clubhuisleiding bept wat er in 'n clubhuis gebeurt. De jeugd moet ook in de clubhuizen me dezeggenschap krijgen. Als men op een gegeven moment vindt, dat een gymclubje niet meer voldoet en men voelt meer voor een toneel clubje of voor een discotheek, dan moet er geswitcht worden". Dit pro gressieve geluid komt uit de mond van de heer C. Bos, voorzitter van de Stichting „Het Vijfhovenhuis". Zijn ideeën kunnen in praktijk worden gebracht in de drie clubhuizen, die afgelopen winter in Zuid-West ge realiseerd zijn. Eind januari werd een clubhuis officieus geopend aan de Hoflaan, 25 april een aan de Berlagestraat en morgen wordt het laatste clubhuis geopend aan de Valeriusstraat. Voorzitter C. Bos: Jeugd moet mede kunnen bepalen wat in clubhuis gaat gebeuren In het begin van de vijftiger jaren, toen een begin werd gemaakt n iet de opbouw van de stadswijk Zuid-West, werd op initiatief van pater J. Sweerts een com missie samengesteld, die de mogelijk heden moest nagaan voor het stichten van een aantal kleine clubgebouwen in Zuid-West en een groot centraal gebouw. Als resultaat daarvan kwamen in 1963 de groeperingen die zich met het club huiswerk in Leiden bezig houden bijeen. In samenwerking met de Leidse Jeugd Aktie kwam men tot oprichting van een coördinatiecommissie die de bouw van drie gelijke clubhuizen in Zuid-West moest voorbereiden. Na veel moeizaam onderhandelen kon men een burgerzin lening sluiten, waarna met de bouw kon Morg en St. Jorismarsen worden begonnen. Eigenlijk hadden de drie clubhuizen al een half jaar geleden gereed moeten zijn, maar door vertra gingen bij de bouw kan de officiële opening eerst morgen plaats hebben. De officiële opening zal om 15.00 uur ver richt worden door wethouder S. Sannes in de hal van de „Bevrijdingskerk". De wijkbewoners zullen morgenavond van 7 tot 9 uur in de gelegenheid zijn het clubhuis aan de Valeriusstraat te bezichtigen. Zoals ook de twee andere clubhuizen staat dit clubhuis onder lei ding van twee beroepskrachten, die ge assisteerd zullen worden door een team van vrijwilligers. Uitlatingen in LC geen reden tot optreden tegen directeur J. Burgers LEIDEN Hoewel de door de heer oekomst- van de Markt- en Havendienst ins op het tijdstip van het interview ninder gelukkig voorkwamen, hebben vij hierin op zichzelf geen voldoende lanleiding gevolden tot het nemen van naatregelen. B. en w. antwoorden dit ip vragen van de raadsleden T. Nijssen \n W. Pompe naar aanleiding van een loor de Leidse Courant gepubliceerde tijdelijk ontheffen van de heer Bur- uit zijn functie als directeur van de Groenoordhal in afwachting LEIDEN Voor de 24ste maal zi op zaterdag 9 mei a.s. om 14.00 v»naf het terrein Oud Poelgeest de tra- het resultaat van een nader onderzoek ditionale Sint Jorismarsen van start is, veroorzaakt door andere ontwik gaan. Jaarlijks komen rond de 5000 pad-, kelingen,aldus^ het_ vindster» en padvinders naar Oegstgeest, irlykse padvindersfestjjn tedlTjw irganis* hoofd h< verder op gewezen, dat het tot dusverre gevoerde beleid met be- i breken zich I trekking tot de Groenoordhal gericht is e deze enorme j en blijft op het met elkaar in evenwicht Zuid-Hollandse j brengen rschillende belangen: De twee grote groepen, de 7^ en de 15 km-lopers moeten door het meer en meer toenemende verkeer worden geloodst. Bovendien leveren voorschriften van de plaatselijke overheden moeilijkheden op, terwijl de provinciale overheden moeilijk heden op, terwijl de provinciale overheid voor het betreden van provinciale wegen eveneens bijzondere eisen stelt. Het ver keer zal echter worden geregeld door de politie, die elk jaar weer haar volle me dewerking verleent. Het ls aan iedereen toegestaan om ty- dens de opening, de start, het band concours, de markt en de prijsuitreiking In het park aanwezig te zijn. Waterpoloërs naar buitenbaden LEIDEN Aanstaande vrijdagavond wordt een begin gemaakt met de afwer king van het zomergedeelte van de wa- terpolcompetitie. Alhoewel de drie Leid se teams alle thuispelen, zullen zy niet alle drie in „Leids" water spelen. De K.N.Z.B. had namelijk drie wedstrijden in De Vliet gepland en dat is nu eenmaal onmogelijk. Vandaar dat één van drie Leidse clubs uit moet wijken naar De Hoorn in Alphen. Het eerst aan de beurt is De Zijl dat na zeven thuiswedstrijden in Katwijk de achtste in Alphen tegen O.Z. P.C. speelt, dat een vergeefse reis zal maken naar Alphen om zijn puntentotaal op wede. In Almelo leed L.Z.C. een ruime nederlaag tegen Z.P.A., maar thuis lig gen de kansen op de overwinning gun stiger voor coach Versluis en zijn man nen. Ook de Sleutelstad moet zich her stellen van het zwakke optreden tegen B.Z. P.C., hetgeen ten koste zal gaan van Meivvede. A.Z.C. speelt in Almelo tegen Z.C.E., dat volop in de degradatie- zorgen zit. Een Alphense overwinning ligt in de lijn der verwachtingen al kan een kat in het nauw rare sprongen ma ken. Programma: De Vliet (Leiden): 18.30 De Sleutelslad-Merwede; 19.15 L.Z.C.-Z.P.A. De Hoorn (Alphen): 19.30 De Zijl-O.Z. P.C. Almelo: 19.30 Z.C.E- MEDISCHE DIENSTEN LEIDERDORP: dk. v. 't Woud, Hoofd straat 40, tel. 30070. LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen dokterstelefoon: 22222. Apotheek: Zuider Apotheek, Lammen- tchansweg 7, tel. 23553. veehandel, sport c Rijksmuseum G. en M. stelt meer zalen open LEIDEN Met ingang van dinsdag 12 mei a.s. zullen opnieuw vjf zalen van het Ryksmuseum van Geologie en Mine ralogie aan de Hooglandse Kerkgracht voor het publiek worden opengesteld. Op deze zalen is de verzameling ten toongesteld op het gebied van de geolo gie van Nederland, de historische geolo gie en de algei logie en de petrologie geopend. De terende, nog in te richten zalen zijn be stemd voor de algemene geologie en wis selende tentoonstellingen. UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDENOp maandag 11 mei houdt de Scandinavische Kring met medewer king van drs. C. M. Lok en de heer A. in het Academiegebouw van de Leidse Universiteit. Rapenburg 73. Op deze bijeenkomst, die om acht uur begint, zal na een aantal door drs. Lok toe te lichten dia's over de flora en fauna van Spitsbergen de door de ex peditie Spitsbergen 1969 vervaardigde documentaire worden vertoond, waarin een gletsjertocht van de West- naar de Oostkust en de beklimming van enkele bergen in beeld zijn gebracht. LEIDEN Aan de Leidse Rijksuniver siteit zijn geslaagd voor doet. ex. Duitse taal- en letterkunde W. J. Oosten ,sGra- venzande): F. L. J. Schinkel (Hazers- woude); Th. F. M. Waaijers (Katwijk/ Zee)kantd. ex. Japanse taal- en letter kunde de heeh J. W. Boot (Leidschen- dam cum alude. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren J. M. N. C. Feizer (Bosch en Duin); H. de Groot (Leiderdorp); J. S. L. Qualtérie van Weezei (Leiden); S. H. J. M. Linthorst (Leiden); en mej. H. R. Jansen (Voorburg). LEIDEN De heer J. J. Gobler, ge boren te Nyistroom Zuid-Afrika) en thans wonende te Leiden, is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Non-singular li near integral equations ni banach func- LEIDEN De heer J. Simonis, gebo ren te Den Haag en thans wonende te Leiderdorp, is gepromoveerd tot doctor LEIDEN Medusast personei Op het kruispunt Koollaan- t is woensdagmiddag een i bestuurd door een 59-jarige inwoners van Weurne (België) door een niet voorrang verlenende bestelauto uit Leimuiden, total loss gereden. De 59-jarige bestuurder liep een zware hersenschudding en wonden aan het hoofd op. De 23-jarige bestuurder van de bestelauto kreeg snijwonden boven het oog terwijl twee medeinzittenden snij wonden aan de benen en buikklachten opliepen. Zij zijn voor behandeling naar Ziekenhuis vervoerd. „A class of indecomposable algebraie vector bundies". Promotor was prof. dr. A. J. H. M. van de Ven. LEIDEN Aan de Leidse universiteit zijn geslaagd: Doet. ex. Rechten (vrije studier.) B. M. H. Munting (Leiden). Arts-ex.: R. S. G. M. Bots. J. v. Gijn, D. Maor (allen Leiden), P. A. M. Mas- sizzo (Hoofddorp); apothekersexamen: d.d. 22-4-'70: T. J. H. Exler (Schevenin- gen), B. Glaubitz (Leiden), F. Hes van Zweden (Leiden), L. A. P. de Kind (Lei derdorp), Y. P. Kho (Leiden), R. Rijken (Rijsoord), C. P. Scholten (Leiden). F. A. Stek (Leiden), R. M. J. Weise (Kat wijk aan Zee), mej. S. K. Westenberg (Leiden). Amptmeijer wenst vordering van leegstaande huizen raadslid H. Amptmey- LEIDEN He er heeft het col lyst doen toekomen van 24 panden die al gerulmen tyd leeg staan. Hy vraagt of B. en W. toestemming gegeven heb- i deze huizei i de t zU" i het niet-bewonei Hy dringt aan op het instellen van vor- deringsproce'dures. Al zou dat omslach tig en tijdrovend zijn, dan mag er toch best „geknokt" worden voor woning noodslachtoffers, vindt hij. De heer Amptmeijer hoopt verder, dat de raad en de burgerij een lijst krijgt van alle panden in Leiden, die al meer dan drie maanden leeg staan. De door de PSP'er genoemde panden zyn: Lange Mare 45. 47, 82 en 80; Hoge Woerd 9. 11, 28a, 53 en 55; Kaiserstr. 28; Noordeinde 24; Boommarkt 2; Vliet 11, 13, 15, 17, 17a, 19, 21, 23, 30 en 32; Diefsteeg 5 en 5a. Leidse huisvrouwen gaan praten met NZH Dutch" een open gesprek plaatshebben tussen de Leidse afdeling van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen en de directie van de NZH. Zoals wij al eerder meldden hebben de huisvrouwen klachten over het openbaar vervoer. Op een brief van de Leidse afdeling reageerde de directie van de NZH destijds teleurstellend. Kolonne Rijnland ontvangt Duitse collega's OEGSTGEEST De aankomst van de Duitse Rode Kruis Colonne uit Geisweid, welke op uitnodiging van de Colonne Rynland een bezoek brengt aan ons land, viel op een later tydstip dan men zich voorgesteld had. Reden waarom de voor zitter van de Ned. Ver. „Het Roode Kruis" afd. „Rijnland, jhr. T. A. J. van Eysinga alsmede de beide burgemees ters van Rijnsburg en Voorhout de aan komst te Oegstgeest bjj het Rode Kruis- gebouw aan de M. H. Tromplaan niet meer konden meemaken. Maar men arriveerde uiteindelijk, zij het anderhalf uur later dan gepland. Namens „Rijnland" waren aanwezig de heren G. Th. van der Horst, P. W. van der Mark e.a. Mevrouw Vooys zorgde voor een voortreffelijk kopje koffie en weldra was het ijs gebroken. De colonne uit Geisweid wordt hedenavond een gezel- terwjjl morgenochtend strijd gespeeld wordt tussen Huttental en Rijnland op het terrein van „De Vos- cuyl", aanvang 10 uur. De Duitse Rode medewerking St.-Joris- „Centrum" ter bevordering van het leefklimaat ZOETERWOUDE Enige Zoeterwou- denaren hebben het initiatief genomen om te komen tot de oprichting van een centrum ter bevordering van het leef klimaat in Zoeterwoude. Zij hebben een duidelyke behoefte hieraan geconsta teerd. Het doel geldt voor de gehele ge- Dit bevorderen noudt in het bieden van b.v. ontspanning door middel van mu ziek. discussie, expressie en alles wat daarmede samenhangt. De bovenzaal van het parochiehuis aan de Schenkel- weg is hier enige tijd in de week voor beschikbaar. Om gezamenlyk hieraan vorm te geven is een bijeenkomst als „Old een „teach in" in deze ruimte op vrij dag 8 mei om 20.00 uur. Deze wordt begonnen met een enquete onder de be zoekers. Voor de pauze zal er verder informatie worden verstrekt. Na de pauze is er gelegenheid tot discussie en vragen stellen. Aan het slot zullen reeds cijfers van de enuete bekend worden gemaakt. Martipus W. A. rera en T. M. Verwey; Nanne zn. van J. Iedema en T. M. M.é Meijer; Nico- lette A. M. dr. L. A. Pool en A. P. Voer man; Esther S. dr. van L. C. M. Bunck Wijnhoff; Antonius W. R. Leutscher; Edward M. zn. van J. J. R. Tom en M. M. Karseboom; Mathilda H. P. dr. van P. C. E. van Engelenburg en G. C. Kievit; René J. N. zn. van N. C. M. Wennekers en J. T. G. Berkhout; Suzanne M. H. dr. van H. J. C. Ruiter cn H. J. Schipper; Frederike K. dr. van J. P. Engels en H. Spong: Sandra dr. i M. de Cler; Kin- Raadslid stelt vragen over omroepbijdragen LEIDEN Als reactie op de brief van de Leidse afdeling van Democraten '66 over de vrijstelling van de omroepbijdra ge voor AOW-trekkenden, heeft het PSP-raadslld Herman Amptmeyer het college van b. en w. de volgende vragen gesteld 1. Bent u bereid raad en burgerij op de hoogte te stellen van uw antwoord aan D'66 2. Indien uw antwoord afwijzend is, m.a.w. als u het vrljstellingsbeleid niet wenst te verruimen, wilt u dit antwoord dan als officiële mededeling aan de raad doen toekomen, zodat het antwoord aan de agenda kan worden toegevoegd en de raad de mogelijkheid heeft uw beslissing Stille Oranjedrive door voetbalwedstrijd LEIDERDORP In het kader van de feestelijkheden ter gelegenheid van Ko ninginnedag en het Bevrijdingsfeest werd woensdag de eerste bridgeavond gehou den. Door de belangrijke voetbalwed strijd op de t.v. viel de belangstelling voor deze eerste avond tegen. Slechts 40 paren hadden zich aangemeld. De uit slag is 1. Echtp. Van der Drift 217 pnt.; 2. mevr. Lingeman-heer Van der Werf 216; heren 3. Van Klink-Van Klink 203; 4. heren Koek-Straver 196; 5. heren Van Klns-Rebel 195; 6. dames Nanning- Vlaardingerbroek 194; 7. mevr. Drent- Heer Bouma 188; 8 en 9. heren Van den Boogaard-Van Ham en heren Isarin-Riel 186; 10. echtp. Molenkamp 184; 11. da mes Tielkcmcyer-Tiekemeyer 183; 12 en 13. heren Bos-Van der Star en dames Hilligehekken-Klarenbo8ch 181; 14, 15 en 16 heren Van der Bijl-Veldhuyzen ,mevr. Van Holten-heer Matthijssen, heren Le- naers- Schutte 179. In Later trinuictie Zaterdagmorgen prestatieloop in Leiderdorp LEIDERDORP De trlm-aktie, welke door Sportschool Van Houdt gedurende de vjjf afgelopen zondagochtenden werd gehouden, is een groot succes geworden. Theo van Houdt met zyn assistenten hebben gedurende de zondagen een 45- tal trimmers op een verantwoorde wyze dc nodige lichaamsbeweging gebracht. Volgens de Nederlandse Hartstichting nl. is de zgn. bewegingsarmoede één der voornaamste oorzaken van de vele vor men van hart- en vaatziekten. Ten bate van deze stichting hebben de Leider- dorpse trimmers voor 326.- opge- Door velen wordt het jammer gevonden, dat de aktie nu is afgelopen. Daaraan is nu door de Oranjevereniging Leider dorp tegemoet gekomen. Zaterdagmor gen 9 uur nl. gaat de prestatieloop van start over vyf kilometer Leiderdorpse straten en lanen. Hiervoor is door alle deelnemers van de Trim-aktie ingeschre ven. Er worden 1500 deelnemers ver wacht aan de start bij het gemeentehuis. Kaarten zijn bij de start verkrijgbaar. berly I. dr. van V. H. Riethoven en I. T. Bosman; Carla dr. van P. J. H. T. Maas kant en S. de Ru; Angela D. dr. van J. T. M. Heemskerk en C. M. M. Straat hof; Patrick J. N. zn. van J. N. C. Meijer en A. J. J. Vermaas; Lisette dr. van P. E. Dennert en R. I. K. Chitanie; Jacqueline dr. van H. Eikerbout en A. D. W. Timmermans. Overleden: B. van der Werf (61); K. Warmerdam (67); A. K. van der Heij den (54); P. Wassenaar (79); E. P. A. Waasdorp (62); H. W. van Gent (10 dagen). Ondertrouwd: P. J. T. Water en A. C. Engel; P. J. A. Brouwer en C. A. Ro denburg; A. Jansen en E. M. Voskuil; B. van der Nat en E. M. Ouwerkerk; H. Wendt en A. A. J. M. Rooijackers; B. Brinkman en A. J. E. van Hoven; E. J. Aschermann en J. J. Wes terbeek: J. W. A. Koren en B. Smits; T. Oggero en H. S. de Ruiter. OEGSTGEEST - Geboren: Adrianus Jo hannes z.v. A. W. v. d. Poel en A. J. J. Baas; Josette Maria Anne d.v. G. J. Verschragen en M. C. v. Dongen; Elisa beth d.v. B. F. H. Arps en E. de Wilde; Gerrit z.v. D. de Hoop en M. S. v. Da len; Jan z.v. D. de Hoop en M. S. van Dalen; Arianne d.v. J. Maandag en S. Bonte; Corinne Jacobine d.v. C. J. On vlees en W. M. v. d. Luit; Monique d.v. P. J. Waale en M. Selier; Catherina d.v. R. v. Duyk en M. E. Lovink; Liedewy Alexandra d.v. H. de Ruijter de Wildt en A. E. den Blanken; Fréderique Gerdine Marianne d.v. H. W. M. Speekman en A. Duivenvoorden; J. C. I. de Pree en L. D. Genang; J. H. C. Witkamp en R. K. Rustige. Getrouwd: P. M. Glasbergen en A. P. Lubbe; B. J. 't Jong en J. S. Verhoeven. Overleden: J. A. v. Rijn w.v. J. J. Lubbe; C. Benning w.v. J. Pasma. D'66 verontrust over wegblijvers bij stemmen LEIDEN In een brief aan de gemeen teraad heeft de afdeling Leiden van De mocraten '66 haar ernstige verontrusting geuit over het grote aantal wegblijvers bij de Statenverkiezingen. I Zij verzoekt de raad, onafhankelijk van enige politieke party via het college van b. en w. c.q. de afdeling Voorlichting van de gemeente, door middel van pers en andere publiciteits-media de Leidse ingezetenen op te wekken bij de ge- I meenteraadsverkiezingen op 3 juni a.s. ter stembus te gaan. Leiden, 8 mei. Vee Stieren 28; melk koeien 95; vette koeien 260; vare koeien 420; pinken 35; vette kalveren 13; vette schapen 200; fokschapen 120; vette lammeren 538; zuig- en weidelammeren 2608; fokstieren 650-950-1350; slachtstieren 4.75-5.00; melkkoeien 775- 1350-1675; vette koeien le kwal. 5.00- 5.10; 2e en 3e kwal. 3.70-4.40-4.80; va re koeien 6.50-9.50- 1250-1650; pinken 550-675-875; vette kalveren 3.80-4.00- 4.25; vette schapen 120-130-145; fok schapen 175-200 (met 1 lam); idem 250-290 (met 2 lammeren); vette lam meren 135-165-190; drachtige zeugen 550-650-yut; schrammen 125-135-145; biggen 102-198-112; geiten 30-75-90-105; slachtstieren rustig; melkkoeien rustig; vette koelen redeiyk; vare koeien kalm; pinken maog; vette kalveren vlug; vette schapen minder vlug, fokschapen stroef; vette lammeren minder vlug; zeugen re delijk; geiten goed. LEIDEN, 8 mei. Kaas. Geen LEIDEN, 8 mei Groente Andyvie I 53-72; peulen 10,60; snijbonen 3,30-4.50; stambonen 6,40-6,60... kroten, gekookt 50; postelein 90-101; rabarber 24-41; Spi nazie I 9.15; komkommers 41-64; to maten A 12.10-12.70; idem B 12.50-12.90; idem C 11.30-11.70; Tomaten Cé 9.30- 10.10; uien picklers 128-132; witlof 63- 109; champignons 3.50-4.25 per 100 kg. Bloemkool A 103-208; Sla A 13-26; per 100 stuks: Kroten (bos) 50-51; radys 21- 56; seledry 8-18 per 100 bos. zr. Schout, tel. 54982, b.g.g. 22222, VOORSCHOTEN: dkt. Swen, Veurse- weg 20, tel. 2356; Apotheek: Zuider A- potheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 23553; wykverpleging: Gezond heidscentrum, wyngaardenlaan 2, tel. 2177. Dekenaat- Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Lelden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap- pelyke problemen kunt u daar in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: U weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, tel. 22917. Bureau R.R. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel 8, tel. 24800. Spreekuur maatschappeiyk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sekretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte PAROCHIE MEERBURG Woensdag 13 mei: om 14.30 uur gezon gen huweiyksmis voor het bruidspaar Paula van der Hulst en Ton Schouten. Eerste en Tweede Pniksterdag: HR. Mis sen om 8.45, 10.30 en 12 uur. Geen avond- Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat; mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel. 34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16, tel. 21988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in pei-- soonlijke gesprekken en in groepsver band. R.K. Bond van Bejaarden en Gepensio neerden, afd Leiden De Bond die alles doet voor hogere A.O.W.- en A.W.W.- uitkeringen, een sociaal minimum en vakantietoelagen. Geeft U op als lid of vraagt nadere in lichtingen bij het secretariaat: Zaan- straat 151. kamer 501, tel. 31079. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden Leiden Zaterdagav. Zondagav Kerkdiensten op zondag LEIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30. 11.00, 12.15 uur; in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag 's avonds 19.30 uur. Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; in de week; 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur; in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 ingel: 19.0 S.30, (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rijnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding Maandag 11 mei: bijeenkomst van de welkomgroep in de pastorie, waarvoor de leden vriendeiyk uitgenodigd worden. Dinsdag 12 mei: Interkerkelyke verga dering over het gebouwenbeleid in het gemeentecentrum om 8 uur. Woensdag 13 mei: vergadering van het kerkbestuur. Donderdag 14 mei: burgeravond in he Rijnlands Lyceum, waartoe door de ge we ingezetenen wordei kennismaking ook me DEKENALE JONGERENMISVIERING Zaterdagavond om half acht in het Bo naventura Lyceum. Mariënpoelstraat, zal de wekelijkse Eucharistieviering wor den gehouden. Gebruik zal worden ge maakt van de gewone teksten en het koor zal de zang verzorgen. vergadering van de Raad uitgenodigd de kerken. Vrydag 15 m van Kerken. Zaterdag 16 mei: van gemeen spreekuur in misintenties. 's Morgens 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardos: zaterdagav. 19.00 u.; zond. 8 u., 9 u. Hoogmis. 10.45 (mis metsamen- zang). 12.15 en 19.00 uur; in de week: huwelijksdienst Wolff-Duivenvoorden Vakantie SJALOOM Drive-in diensten, voor mensen onder weg, Restaurant „Byhorst" (viaduct Wassenaar). Aanvang 10.30, einde 12 u.; kindercrèche aanwezig, pastorie, ook Onderwerp deze zondag: Zeg maar ja ns om 11.15 u. tegen woningkraken. r het bruidspaar De Vanaf 7 juni hebben deze diensten plaats sn met het ."jongens- jn het nieuwe Sjaloomcentrum, Eland straat 192, hoek Da Costastraat, Den Haag. 19.00 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 Haagse Schouw Hartebrug: Herensingel H. Leonardus H. Lode wijk H. Petrus: 19.00 Studentenparochie (Lodewijkskerk) 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 Moeder God3: 19.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 18.30 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vry- dagavond 19.00 uur. H. Lodewijk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (in St.-MELartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00. 18.00 u.; in de week. 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Stndentenparochie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDERDORP Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Kapel Roomburg19.00 uur; zondag: 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en 19.15 uur. Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur, VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00 en 17.00 uur; in de week: 9.00 en 19.30 uurj Noord hofland: zondag 11.30 uur. AJoysiuskapel Zaterdagavond: 19.00 u. avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezongen Hoogmis; 10.30 H. Mis met zang; 11.30 stille H. Mis; 18.30 lof. Huize Enrmaus Iedere dinsdag- en donderdagavond Parochienieuws PAROCHIE OEGSTGEEST Zondag 10 mei: Vandaag Moederdag. Om half elf gaat de zang van het ma drigaalkoor wegens omstandigheden niet door en zal er gewoon volkszang zyn. Om 12 uur zingt het jongenskoor en wordt een doopviering gehouden als er nog dopelingen aangemeld worden. De preekbeurt heeft kap. Poelma, de weekbeurt kap. Kloosterman. Deze week voor Pinksteren is bijzonder gewyd aan de Nederlandse missionaris sen, voor wie op Pinksteren een hollekte wordt gehouden. De Vincentiusvereniging van een grauwe JONGERENGROEP volkswijk in Rotterdam zoë graag enige „THE LORD'S FOLKS" jongens en meisjes tussen 6 en 12 jaar Op zondag 10 mei zal de jongerengroep een paar weken vakantie gunnen in een „The Lord's Folks" van de Herensingel- goed gezin in een betere omgeving en praochie een jongerenmis verzorgen in zoekt daarvoor adressen. de Hartebrugkerk aan de Haarlemmer- Wie zo'n liedfedienst wil bewyzen, kan straat. Het thema zal zyn: Talent, gave zich voor nadere inlichtingen melden bij of opgave, en de celebrant is de pastoor, dhr. P. Wensing, Blommerdykselaan 28b, Koor en band staan weer onder leiding Rotterdam, tel. 010-244479. of by pas- van de heer Vlasveld en de mis begint H. J. Kooyman. Het bestuur. (Advertenties) en wil je een lopen, kom dan even bij ons op kantoor langs, PAPENGRACHT 32 - LEIDEN - TELEFOON 01710 - 20935

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3