Scrooge en Marley CeidóeSoti^ct/nt Winnaars KRO-kopduel in San Sirostadion 25 jaar DSC t Schaep met 5 Pooten STRALENDE HANDEL BIJ NEDERL. KAMERORKEST Wajang in-t-kuipje. 58ct Engelse atletiekploeg voor Den Haag Davis Cupduels in eerste ronde PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 8 MEI 1970 De plannen van drs. Schmelzer DLIJFT na de Kamerverkiezingen van 1971 drs. Schmelzer als fractievoorzitter de eerste politieke woordvoerder van de Katholieke Volkspartij? De laatste jaren heeft Schmelzer er een paar maal op gezinspeeld, dat hij niet van plan is dat te doen. Nog geen maand geleden verklaarde hij in een praatje voor de Jongeren-K.V.P.: „Het is gezond om na twee politieke perioden de fakkel over te dragen. Na deze politieke leeuwenkuil ontstaat de behoefte om je meer dan nu mogelijk is, te kunnen verdiepen in problemen op langere termijn. Dat neemt niet weg, dat ik in beginsel voor de publieke zaak beschikbaar wil blijven En hiermee loont Schmelzer zich een goede leerling van zijn voorganger „sfinx" Romrae; want wie na deze uitspraak weet wat drs. Norbert nu precies van plan is, mag het in deze kolom komen meedelen. Duidelijk is, dat de K.V.P.-leidsman het liefst iets zou gaan doen, dat hem toestaat 'n poosje uit de politieke leeuwenkuil weg te blijven. Wanneer hij zich het liefst zou willen gaan verdiepen in problemen op langere termijn, mag aangenomèn worden, dat hij liever ook geen minister of burgemeester of lid van de Raad van State worden zou; want wie dat is, ziet zich immers ook genoodzaakt om het overgrote deel van zijn tijd aan de dagelijkse problematiek en vraagstukken op korte termijn te wijden. Maar Schmelzers mededeling, dat hij in beginsel voor de publieke zaak beschikbaar blijven wil, maakt het eerst door hem beperkte veld weer enorm ruim. Zelfs continuering van het fractievoorzitterschap wordt er niet door uitgesloten. Jong genoeg PROLONGATIE van een hoofdrol in de politiek behoeft op grond van zijn leeftijd voor Schmelzer niet te worden uitgesloten, noch in de Kamer, noch in een kabinet; hij is jonger dan vele leden van zijn eigen en van andere fracties; betrekkelijk oud is hij alleen qua ervaring, maar als dat een argument is, moet volgend jaar het aanschijn van het politiek bedrijf totaal veranderen. Anders dan politieke tégenstanders wel eens beweren, is Schmelzer ook geen politicus met een denkwijze die alleen bij de huidige politieke constellatie tot ontplooiing kan komen. Wanneer men binnen de K.V.P. of in het breder verband van de christendemocratie groeperingen onderscheidt, kan men hem beslist niet thuis brengen bij de conservatieve of traditiegebonden groep; partijgenoten en politieke tegenstanders, die hem te weinig ontvankelijkheid voor .een vooruitstrevende, politiek verwijten, blijven in hun bewijsmateriaal meestal beperkt tot het laten aftreden van het kabinet-Cals. Misschien stellen latere historici evenwel nog wel eens vast, dat hier op de keeper beschouwd toch meer sprake is geweest van een tactische dan van een politiek-programmatische fout. En wie het in Schmelzer laakt, dat hij door dik-en-dun het kabinet-De Jong verdedigt en weigert zijn wantrouwen uit te spreken in de momentele politieke constellatie, zou toch eerst zorgvuldig antwoord moeten geven op twee vragen: i ten eerste of Schmelzer wel door dik en dun alles toejuicht wat er in de keuken van het kabinet-De Jong klaargemaakt; teft tweede of in Schmelzers opstelling in de Kamer en de partijpolitiek niet een zekere mate van dwang zit, omdat elke politicus in het opmeten van zijn vrijheid rpoet verdisconteren wat andere politici hem aan vrijheid laten. Het „neen" van de socialistische leiders anno 1970 tegen de K.V.P. uitgesproken (en nog altijd niet ingetrokken) is bijvoorbeeld middel tot zo'n ruimtelijke beperking. Inventarisatie. de K.V.P.-vlag in andere handen zal overgaan. Wij dachten, dat van drie kanten het materiaal zal worden aangedragen dat bij de uiteindelijke beslissing een rol gaat spelen: de voornemens van Schmelzer zelf, de meerderheidsmening van binnen de Katholieke Volkspartij en de algemene politieke ontwikkeling in Nederland tussen nu en begin 1971. Voor de K.V.P.-leiding wordt het allengs tijd een inventarisatie te gaan opmaken van posten die straks zeker (de Kamer!) en die welke mogelijk (het kabinet) bezet moeten worden en van de personen met voldoende ambitie en capaciteiten. De eigenlijke beslissingen worden formeel natuurlijk pas na de Kamerverkiezingen genomen, maar zeker nu binnen het kader van het streven naar meer duidelijkheid ook de personen die een programma waar moeten maken, sterker geaccentueerd zullen worden, moet de K.V.P. haar voorgenomen opstelling eerder bekend maken; bijvoorbeeld tegen de tijd, dat de kiezers te weten moeten krijgen wie als lijsttrekkers?) gaan optreden. De zekerheid is er, dat de K.V.P. over een aantal nieuwe prominenten beschikt, die behalve over kwaliteiten ook over waardering bij de publieke opinie beschikken. Er zijn enkele excellenties en „coming men", die bij deze publieke opinie beter liggen dan drs. Schmelzer (man van wie de K.V.P.-Jongeren met enige overdrijving lieten schrijven, dat hij „tegenstanders in ongekend grote aantallen" heeft). Aan drs. Schmelzer nu de moeilijke beslissing om straks een eerste woord te spreken: of hij „in de race" blijft en of hij dan pal zal willen staan voor een programma dat wellicht het inslaan van nieuwe wegen nodig maakt. „Ja" stelt Onvergetelijke finale roepcorrespondent) SCHIPHOL Doodvermoeid. twisbare herinnering de sensationele finale tussen Feije- noord en Celtic, arriveerden gisteravond de winnaars van het KRO-lvprogramma „Kopduel" op De Amsterdamse lucht haven. Zij vertegenwoordigen de ver wordt I omgingen HVV uit Den Haag. FC Roermond. HRC uit Den Helder. HFC uit Haarlem. Be Quick uit Groningen en de volharding uit Goes. In hun gezelschap bevonden zich spelleider en KNVB-scheidsrechter Frans Derks, ir. Ad van Emmenes. scheidsrechter Theo Boosten en de heer L. van den Akker, bestuurslid van de NKS. welk drietal als jury bij de „Kopduel"-uitzendingen fungeer de. Ir. van Emmenes en Frans Derks spraken op schiphol over de belang rijkste belevenis uit hun sportieve loopbaan. Ze hadden deze KRO-reis, verzorgd door het Haagse reisbureau ..Maduro", in samenwerking met KRO-tv-producer Ad Versneij voor geen goud willen missen. Ook voor hen werd het een onvergetelijke fina- Vanavond kan men getuige zijn van een uniek jubileum in de Nederlandse amusementswereld, want dan wordt in een programma van de AVRO aan dacht besteed aan het feit. dat het internationaal bekende dixielandor- kest onder leiding van Peter Schilper- oort, namelijk de ..Dutch Swing Col lege Band", vijfentwintig jaar bestaat. Tijdens dit programma krijgt men en kele historische opnamen te zien van de band waarbij ook enkele oud-leden van de D.S.C.B. herinneringen uit het verleden zullen ophalen. Uiteraard is ook de nieuwe formatie van de D.S.C.B. in de studio present en treden verder op Anneke Grönloh. Rita Reys en de Koninklijke Mariniers Kapel onder leiding van de kapitein J. P. Vrijdag AVRO Ned. II 21.10 uur. Anneke Grönloh zingt met D.S.C. motivering wettigen. Kerk in Polen Overal is de katholieke kerk in ont wikkeling, behalve, lijkt het in Polen. Op de bisschoppensynode in Rome, vorig jaar oktober, bleek geen bisschop zo stug conservatief als de Poolse primaat, kardinaal Wyszynski. Problemen rond priesterschap en celi baat bestaan in zijn land niet, ver klaarde hij. Die beschouwde hij als typisch West-Europees; men moest hem daar niet mee lastig vallen. An- dré Truyman heeft voor de rubriek „Riskante Kerk" enkele weken door Polen gereisd. Hij heeft geprobeerd zicht te krijgen op de Poolse kerk, zoals ze werkelijk is. Vrijdag KRO Ned. 1. 22.30 uur. TERUGBLIK „T.v.-voetbal is de grootste uitvinding sinds de penicilline" zei Koen Verhoef woensdagavond toen de strijd gestre den was. Een der mooiste overdrijvin gen van de laatste tijd ongetwijfeld. Toch is het maar een feit dat de Europa Cupfinale een paar miljoen landgenoten (om van de slordige 300 miljoen Europese meekijkers maar te zwijgen) een paar uur intense span ning heeft bezorgd en dat die miljoe nen erg blij zijn geweest met de uitslag. Het beeldverslag dat de RAI bood was heel goed. Een enkele keer slechts raakten we de draad kwijt als te abrupt op een andere camera-instel ling werd overgeschakeld, maar daar stond tegenover dat' we alle drie doel punten in verlangzaamde herhaling kregen, geregistreerd door camera's die speciaal hiervoor achter de doelen waren opgesteld. Herman Kuiphofs commentaar was uitstekend; hij was rustig-enthousiast, vrijwel steeds terzake en zijn verspre kingen c.q. vergissingen bleven mini maal. Jammer dat de geluidslijnen van t.v. èn radio nogal eens wegvie len. Men speelde dan leentjebuur. VVe merkten dat radioluisteraars met Kuiphof-alleen duidelijk tekortkwa- men. We dachten ook dat de dolge draaide spraakwatervallers die de luisteraars bedienden toch maar een zwak surrogaat boden voor wie de beelden niet konden zien. De NOS had voor een omlijsting ge zorgd die er zijn mocht. Voor en na waren we te gast bij Feijenoorders die niet naar Milaah konden. Vóór de wedstrijd was er een nogal geforceer de lolstemming, erna was er niets geforceerds meer aan. Dat Kuiphof c.s. in Milaan intussen niet stil had gezeten bleek nog uit filmmateriaal. Hier was o.m. het incident Coen Mou- lijn vastgelegd dat Feijenoord de Cup misschien had kunnen kosten. Gisteren bood de TROS een verdiens telijke documentaire over de Britse Kanaaleilanden, gebiedjes met een merkwaardig fiscaal heden en een al even merkwaardig oorlogsverleden. De VPRO ratjetoede een beetje met een naar onze smaak (maar wie zijn wij?) enge popgroep, oen merkwaardig stukje geestelijk leven in de Peel en met Dagboek van een oproerkraaier. Jaap v. d. Merwes wcerbarstig-anti- autoritair programma dat op een al te vroeg tijdstip nogal barre liedjes be vatte. Tussendpor was er veel informatie over Cambodja, het land dat sinds jaar en dag betrokken was bij het geschil in Zuidoost-Azië, maar waar de strijd door het ingrijpen van Ame rika sinds enkele dagen fel is opge laaid. Iets om zich zorgen over te maken, iets om tegen te protesteren wellicht. Maar juist dan is een meer evenwichtige informatie geboden dan de VPRO gaf. Dat het overigens bij het Medisch Comité Nederland-Viet- nam niet gaat om politieke, maar om humanitaire redenen nemen wij graag aan. Jammer dat de VPRO-propagan- da ervoor zo duidelijk politiek ge kleurd was. Vg. Cyclus gelukkig voortgezet Het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Szymon Gold berg heeft woensdiagavond in het Nederlands Congresgebouw de Bac'h-Handelcyclus 1970 op bijzon der gelukkige wijze voortgezet. Begonnen met van Handels Concerto Grosso in d klein (Op. 6, nr. 10; 1739) vervolgde men met het Concert voor twee klavecimbels en strijkorkest in C groot (B.W.V. 1064; 1717-23) van Bach waarin Jairny van Wering en Marijke Smit-Sibinga soldeer den. Voortreffelijk solieerden, gehoord beider stilistisch besef, dat speciaal in het middendeel, het Adagio, diepe in druk maakteondanks het verschil in aard der door hen bespeelde instru menten. ballet- Na de pauze: ouverture muziek uit „Aloina", één van de vieren veertig opera's door Handel in zijn pro- duktieve leven geschreven. Een 'beetje voorzichtig, een beetje saai klonk die ouverture: men miste er het pompeuze, het zwierige in, dat zijn muziek steeds zo aantrekkelijk maakt. Doch de daarop volgende dansen klonken in hun Frans, aan Rameau herinnerend raffinement, aanzienlijk beter: ze werden dan ook door de vele belangstellenden terecht zeer gewaardeerd. Tegen de vertolking van Bachs Vierde stralende uitvoerms i sroot „aar- mee men eindigde, hadden we bepaald bezwaar. Primair: de muziek werd fprs, te fors aangepakt, waarmee men de grenzen, door kamermuziek gesteld, overschreed. Folkloreballet in Houtrusthal Voor velen vond gisterenmiddag in de Iloutrustbal het bevrijdingsfeest verde re voortgang in de wervelende Tsjech ische en Poolse folklore, die dansgroe pen uit Macedonië en Poznan demon streerden. Alice Oppenheim praatte de variabele dans-, zang- en muzieknummers aan elkaar en het feestelijke van deze grote hal was, dat de schijnwerpers de door het glazen dak schijnende lentezon niet helemaal behoefde te vervangen. Zo doende kregen de prachtige kostuums een extra-kleurig accent en al zaten gebruikelijkerwijs de toeschouwers al lemaal aan één kant. het vooruitgescho- van grote podium herinnerde toch sterker aan dorpsplein of grasmat dan een typisch lijsttoneel. De groep Tanec uit Skopje combineerde in 'n voor de ken ners interessante en bonte mengeling van Slavische dansstijlen oost en west raken elkaar nu eenmaal in dit land, dat pas in 1918 een zelfstandige staat werd oogst-, behendigheids- en arbeidsdansen, terwijl uiteraard de rei dans in gevarieerde slingering niet ont brak. Zang en muziek sprankelden eveneens de zaal in. De Polen Noordslaven, bij wie de oosterse invloed ontbreekt zijn al eeuwenlang dans- historisch nauw, met het westen ver bonden. In de diagonales, paar- en lok- dansen, gevarieerde polonaises en fel dramatische mazurka's vond men giste renmiddag veel terug van de dansante oerkracht van de Poolse boerenjeugd, waaruit reeds ten tijde van Koning Stanislaw August Poniatowski de mees te balletgroepen aan de adellijke hoven werden gerecruteerd. Want laat ons eerlijk zijn: de grens tussen ballet en volksdans is maar kunstmatig. Dat be wezen ditmaal vooral deze vitale leden van Wielkopolska. Secondair: Bach schrqft blokfluiten i.e. Flauti d'Echo voor, waarom ze in een cyclus, die historisch en stilistisch zuiver behoort te zfln, dan niet gebruikt? Het goede spel der dwarsfluitisten Adriaan Bonsel en Pieter Odé kon deze bü ons levende wens niet onderdrukken. Tertiair: de vioolsolo erin Iheeft ons nooit kunnen bevallen, ze klingt, gehoord het moeilijke passagewerk daarin, altijd gekrampten onzuiver. Goldbergs voordracht, hoe bekwaam ook, maakte daarop geen uitzondering. Waarom eigenlijk niet de getranspo neerde versie van Bach benut, waarin de vioolsolo aan het klavecimbel wordt toevertrouwd? Dan klinkt alles veel moeitelozer B.R. In .,'t Schaep met de 5 pooten" keert de rust voorlopig terug. De aflevering van ,.'t Schaep met de 5 pooten" van vandaag is voorlopig de laatste. Don kere wolken pakken zich in de afleve ring samen boven de buurt. De sane ringsplannen van de gemeente Am sterdam blijken vaste vormen te gaan aannemen. Ook .,'t Schaep met de 5 pooten" en de wassalon schijnen daar bij betrokken te raken. Lukas, die al eerder door saneringsplannen uit zijn woning werd verdreven, heeft er ook volop mee te maken. Hij weet, zoals gewoonlijk, weer overal van. De buurtbewoners zijn niet van plan, zich zomaar, zonder meer, gewonnen te geven. Maar wie uit deze sombere vooruitzichten zomaar concludeert dat „'t Schaep met de 5 pooten", geen vervolg zal gaan krijgen is wel een heel erge zwartkijker. Vrijdag KRO Ned. I. 20.20 uur. Kunst en Kunstenaars Orkestvereniging Musica 60 jaar DEN HAAG De orkestvereniging Musica bestaat zestig jaar. Op maandag 25 mei wordt in de Kurzaal te Scheve- ningen een jubileumconcert gegeven o.l.v. Jan Out. Solistische medewerking verleent pianist Paul Niessing. Het programma vermeldt werken van Alfred Salten, Willem Andriessen (piano concert in Des) en Marius Monniken- Voorts zal het pianoconcert van dr. J. H. C. Lisman worden vertolkt door mevrouw H. M. de Roo van Alder- werelt-Boekwijt onder directie van de heer W. Richters; alle drie zijn werkend lid van Musica. kMK concerteert in Den Haag De Koninklijke Militaire Kapel zal onder leiding van de kapitein-directeur A. Posthumus op dinsdag 12 mei om half negen een concert geven in de Prins Willem Alexanderzaal van het Nederlands Congresgebouw. Het concert wordt uitgevoerd ter gelegenheid van de Conventie van „International Inner Professor Ernst Haeusserman zal op za terdag 23 mei om 15 uur in de Koninklijke Schouwburg spreken over „Reinhardts und Schnitzlers Wort". Haeusserman was de laatste medewerker van Reinhardt in Ame rika en na de tweede wereldoorlog leidde hij jarenlang het Wiener Burgtheater. Deze lezing staat in verband met de opvoering van Schnitzlers „Das Wort" in het komen de Holland Festival. Het Nederlands Sollstenensemble be staande uit Thea Ekker-van der Pas en Ans Reinders, sopranen; Els Kloos en Rijkje Wolleswinkel, alten; Egbert van Ravenstein en Ruud Ruivenkamp, tenoren en Rob Holl en Chris Verhoog! bassen, zal op dinsdag 12 mei in de St. Bonifatiuskerk te Rijswijk een con cert geven. Het koor zal de missa „Fratres Ego Enim Accepi" van de Palstrina uitvoeren en acht madrigalen vanMartinu. Jaap Hillen, de organist van de Grote Kerk te Breda zal het koor begeleiden. Paul Oelan gestorven De uitgeverij Suhrkampf in Frankfort heeft mee gedeeld dat Paul Oelan, een van de bekendste Duitse lyrische dichters, eind april in Parijs is gestorven. Oe lan, die in de Roemeense stad Czer- nawitz (Cernauti) geboren werd, zou eind november vijftig jaar zijn ge worden.' Sinds het eind van de jaren veertig woonde hij in Parijs, waar hij jarenlang Duitse letterkunde do ceerde aan de école normale supe rieure. De dichter zou psychisch ern stig ziek zijn geweest. Het Nieuw Rotterdams Toneel geeft dinsdag 12 mei in de Koninklijke Schouwburg de eerste voorstelling voor Den Haag van De heersende klasse, barokke komedie van Peter Barnes in de vertaling van Josephine Soer. Onder regie van John van de Rest werken hieraan mee: Henk van Ulsen. Peter Aryans. Pirn Dikkers. Lies Fran ken, Paul van Goreum. Rie Gilhuys. Gerard Hartkamp, Wim vaii den Heu vel, Wim Hoddes. Pieter Lutz, Enn.v Meunier. Annot Nieuwenhuyzen en Johan Ooms. Het decor is van Frank Galerie De Sfinx, O.Z. Voorburgwal 241, Amsterdam, exposeert van 13—23 mei schilderijen van Bill Ainslie uit Zuid- Alrika en erotic art van de Amerikaan Charles K. Lassiter. MALMjOE Tijdens de eerste wed strijd in een serie van twee om het Europees kampioenschap voor amateur dravers is de Nederlandse pikeur Ge rard van der Wal met het paard Quar- teron II zondag in Malmö op de vierde plaats geëndigd. De race werd gewonnen door het Zweedse paard Ulrich William, waarop Quarteron II 60 meter voorgift had moeten geven. De tweede wedstrijd wordt zaterdag in Haknstadt gehou- (ADVERTENTIE) Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende Altijd smeerbaar, ook so uit de kot i .ast. NEDERLAND I NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Piste 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: 't Schaep met de 5 pooten 21.00 uur: Brandpunt NEDERLAND I TELEAC: 8.45 uur: Nascholing huisartsen 9.20 uur: Vamos a ver, 15 10.00 uur: Van molecuul tot mens, 17 10.30 uur: Bij leven en welzijn, 17 11.00 uur: Burgerschapsvorming, 10 11.30 uur: Ruimtelijke ordening, 11 12.00 uur: Kosmovisie, 4 VARA: 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Dagje ouder 17.00 uur Banana splits 21.40 uur: Bonanza 22.30 uur: Riskante Kerk 22.55 uur: Journaal TELEAC: 23.00 uur: Van molecuul tot mens. ?6 NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 9 18.55 uur: Journaal NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Rawhide 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Een van de acht 22.00 uur: Dingen, die niet voorbijgaan, geschiedverhaal 22.50 uur: Hawaii Five-O NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 19.04 uur: Scala AVRO: 19.30 uur: Weivaardigheden 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Documentaire Sahara 21.10 uur: Kwart eeuw Dutch Swing College 22.10 uur: Vandaag of morgen 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Olympia's ronde EV. OMROEP 19.04 uur: Billy Graham NCRV: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Please sir 21.00 uur: Muzikaal intermezzo 21.10 uur: Met speciale opdracht 22.00 uur: Popparlement 22.50 uur: Evangelie NOS: 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: Olympia's ronde HILVERSUM I 402 M. VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ocht! 7.20 Socialistisch strijdlied. Theologische etherleergang. 9.35 Gymnastiek eind: jeugdpi .23 Week- gespre <9.35-9.40 waterstanden)". 10.; beidsverhoudingen. 10.50 Vi dag. Kunst- in de voorpagini fijfi Sfi toonsteflingen. 11.00 Nieuws. ïl.o erminkte school, lezing. 11.15 Solarium 12.05 Stereo: licht striikor- sen start en finish: actueel Olympia's Ronde van ng. 11.00 balans: uitzending in samenwerking met trips en bet N.K.O.V. 12.14 Marktberichten. 12.IS :ft geen Overheidsvoorlichting: Uitzending van de sn amu- Christelijk Historische Unie. 12.26 Medede- kronivk. üncen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Él "en. 12.50 Buitenlands Science: 13.00 Leeft (deel 2). vraaggesprek. sportfeest N.C.S. Varia. 13.13 Actuahteitei het begin: jongerenpro - elektronica. VARA dedelingen. I8.Ó0- Nieu 18.20 Eten m.'i^^nte mofoonplatim. 19.05 1 19.30 Nieuws. 19.35 1 (vervolg). 20.0 OEen a\ Hoe later op de avond li solisten. 23.15 Stereo: Lui muziekprogramma met pr Nieuws. HILVERSUM n 298 M. NCRV: 7.00 Nieuws. 7 1 woord. 7.16 Stereo: Op het 1.23 Stereo: Dit is ogrammn. 14.35 Radio 15.00 Frans - Duits - populair progr de militairen. KRO: plaatjes. (1G.00-16.02 Niei programma over amateui HIRO-Magazin* 1 NOS: 16.30 In- >efening. HIRO: 18.19 Uitzending 1 De Springplank: Jonge arlies- t orkestbegeleiding. 19.30 Sjook arties- jorri-' de pep Don Quiehockïng, ustrallë: show idgebed.' 22,30 Nieuws6.1 ^aM^GoaL "cel lal sportprogramma met comments gekruide nieuwtje? 23.55-24.00 Ni< men: licht HILVERSUM III 23.55-24.00 KRO: 9.00 Nie Voor de huis< 9.02 Djlnn. gevarieerd i 11.00 Nieuws.) NOS: ...cuwa. 1£.uo Skivatoon: informatie nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 17.02-18.00 51er lichte actualitei- 16.03 Four o'clo' Te Deum ziekprogramma. M O,',' o nn e" Nu: wekelijkse sportshow gevarieerd licht r De schilderessenvereniging ODIS zal haar voorjaarstentoonstelling houden in Panorama Mesdag aan de Zeestraat, van 9 tot en met 24 mei. De voor zitster mevrouw L A. Korpershoek van den Berg zal de expositie inleiden., LONDEN Lillian Board, die b(j de laatste Europese atletiekkampioenschap- pen in Athene twee gouden medailles won, zal haar land niet vertegenwoor digen bü de wedstrüd op 17 mei In Den Haag tegen de Nederlands damesploeg. De dag daarvoor komt zij namelijk urt op internationale wedstrijden te Rome, waar zij voor de mijl heeft ingeschreven. De 17-jarige Marilyn Neufville, Euro pees indoorkampioene 400 m, zal starten op de 200 m en maakt deel uit van de 4x400 m estafetteploeg. Zes atletes maken hun internationale debuut: Billian Tivey (1500 m). Elizabeth Sutherland (100 m), Avrll Beattie (400 m), Noreen Braithwaite (800 m), Janet Oldall (hoogspringen) en Angela King (speerwerpen). Charles Dickens' „A Christmas carol in prose" wordt naar een scenario van Leslie Bricusse nu door Ranald Neame als musical verjilmd. De rolbezetting is voor dit genre al even merkwaardig als het feit, dat de Engelsen weer een van hun klassieken tot muzikaal kijkspel transformeerden. Naast de hier op de foto afgebeelde Alec Guinness als de geest van Jacob Marley en Albert Finney als de gierige Scrooge spelen in de film ook nog de thans ruim zeventigjarige Dame Edith Evans en Kenneth More mee. TURIJN Gisteren zijn enkele Da- vis Cupwedstrijden voor de eerste ronde van de Europese zone begonnen. In Rome nam Tsjecho-SIowakije een voorsprong van -1—0 op Italië. Jan Ko- des versloeg Massimo di Domenico met 6 3 1 6 36 64 61. Het tweede enkelspel tussen de Italiaan Adriano Panalta en de Tsjech Jan Kukel werd wegens regen uitgesteld. De ontmoeting tussen West-Duitsland en Denemarken in Bad Homburg werd na de eerste dag afgesloten met een gelijke stand: 1—1. Nadat Christian Kuhnke gemakkelijk had gewonnen van Jörgen Ulrich (6—3, 6—2. 6—3) verloor Wilhelm Bungert in vijf sets van de Deense nummer twee Carl Ed ward Hedelund2—6, 4—6, 6—3 ,6—3 5—7. In Maribor nam Joego-Slavië een voorsprong van 1—0 tegen Polen. Niko la Spear versloeg Rybarczyk met 6—0. 3-16, 6—6—2. Het tweede enkelspel tussen Gasiorek (Polen) en Fraunulovic werd wegens invallende duisternis af gebroken bij de stand: 6i, 2—6, 6—2, 3—5 in het voordeel van de Pool. Bij de ontmoeting Groot Britannië Oostenrijk kwam men op de eerste dag niet verder dan halverwege het eerste enkelspel. Peter Pokorny leidt tegen John Clifton met 61, 4—6, 8—6. De ontmoeting begon vier uur te laat wa gens aanhoudende regenval en werd wegens de invallende duisternis afge broken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2