FLORISFESTIVAL TROK TIENDUIZEND BEZOEKERS Gaslek niet oorzaak van brand in 't Alphens winkelcentrum PIERR0T Serie ontploffingen toen zaak al brandde HET REGENDE ZILVEREN BEVRIJDINGSTIENTJES Marcel Pennings door kuilen en vele bochten naar zege André Jansen sterke winnaar in enerverende ronde van Zoeterwoude Uitspraak commissie van deskundigen Speciale aanbieding voor MOEDERDAG ƒ69.- MARKTEN WOENSDAG 6 MEI 1970 LEIDSE COURANT ALPHEN A. D. RIJN Het onderzoek naar de oorzaak van de cata strofale brand (schade circa tweemiljoen gulden), die vrijdag jongst leden in Alphen aan den Rijn woedde in een van hout opgetrokken winkelcentrum in het nieuwe woongebied Ridderveld, blijkt geen vast staande feiten aan het licht te hebben gebracht, zo is maandagavond in een spoedeisende raadsvergadering meegedeeld. Zoals bekend gingen acht winkels en twee banken in de vlammenzee verloren en kwam de eigenaar van een supermarkt, de 47-jarige F. A. Zwetsloot, ernstige brandwonden opliepen. I volg de brand. Overigens leverde het vaststaand op, dat er waren in het middenge- t complex na het begin i het leven, terwijl twee Werkelijke oorzaak niet opgespoord Een van de velen, die herinnering overhielden. Van scholieren Expositie tekeningen in de scbeppingskerk LEIDERDORP De Stichting Jeugd werk Leiderdorp zal zaterdag 9 mei in een der zalen van de Scheppingskerk tekeningen exposeren die door leerlingen \an Leiderdorpse scholen zijn gemaakt. De expositie is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Om 14.30 uur zal burgemees ter Van der Have met zijn echtgenote de prijzen uitreiken. PAK-partijen in de Burcht Verkiezingsai mpagne start vrijdagavond LEIDEN De PAK-partyen starten aanstaande vrijdagavond de verkiezings campagne met een bijeenkomst in Den Burcht. Onder het voorzitterschap van 't Oegst- geester PPR-lid K. L. M. van Eerd zul len de landelijke politici mr. E. Jurgens (PPR), A. v. d. Louw (PvdA), mep. Ba- rendregt (PvdA) en H. Brandsen (PSP) nomen door de a lelijke water- en Uohtbêdrijvenfde heer W. J. Nieuweland, prof. Eroentjes van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag en deskundigen van liet landelijke gasinstituut onder leiding van ir. Ster el. De gasleidingen, voor zover een moge lijke lekkage daarin als oorzaak van de brand zou kunnen worden aangemerkt, zijn in het hele centrum deugdelijk be vonden, wel is een lekkage van geringe capaciteit ontdekt op de plaats, een leidinggedeelte de de straat kruist. De ren het er even dat dit euvel in geen enkel verband kon worden gebracht met een mogelijke oor rapport, waarin aandacht is geschonken aan de mogelijkheid van scheuring van gasleidingen als gevolg van de voor het winkelcentrum optredende wegverzak- kingen, toont geen enkele relatie tot de oorzaak van de brand aan. Oegstgeest was de hele dag uitgelaten De jeugd dook gekleed en al de vijvers in vlucht per helicopter. Zodoende waren de gelukkigen aangewezen door het lot. De reacties van degene die mee mochten met het toestel van General Aviation, de PH-AAG en gevlogen door vlieger Jan van Vonderen, waren zeer enthou siast. Overigens een bijzondere geste van de Oranjevereniging die dit orga niseerde, want zo'n vluchtje kwam haast op twee tientjes per persoon. OEGSTGEEST Dé grote trekpleisters te Oegstgeest waren gisteren het para chutespringen, het helicoptervliegen, de droppings, de voetbalwedstrijd ASC UDO/Oegstgeesteombinatle en het zwembad Dank zij di Aktief regende het een tweetal malen boven Oegstgeest-Noord en het zwem bad honderden geschenkenpakketjes, waaronder een groot aantal „zilveren bevrijdingstientjes". De wind dreef een aantal pakketjes op de galerij van een flatgebouw aan de Lange Voort, zódat de bewoners ze maar voor het oprapen hadden. Elders dook de jeugd gekleed in de vijver aan de Hofbroukerlaan om de geschenken te bemachtigen. Tegen kwart over twaalf arriveerde het vliegtuig met aan boord een aantal le den van de „Skydiving Club The Flying Dutchman". Daar sprongen een drietal parachutisten uit die met veel bijsturen allen netjes terecht kwamen op het ter rein aan de Alkemadelaan. Voor één springer was het op het nippertje, maar hij wist het te fiksen. Met een vrije val i ongeveer tien seconden en gebruik- vela jeugdigen. Bekende beatbands zorg den er voor dat de bewoners in de om geving van de Irislaan niet in slaap vielen. Het aan bels, verscholen Openbaarmaking Kandidatenlijsten De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat de van nummers voorziene lijsten van kandidaten voor de op 3 juni a.s. te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Ge meenteraad, voor een ieder ter gemeente secretarie van Leiden, afdeling Bevolking cja., ter inzage zijn neergelegd. Lelden, 6 mei 1970. De Burgemeester van Leiden, S. Menken, Weth. loco-burgen». V oetbal wedstrijd Onder de vrolijke tonen van het Jeugd Orkest „De Burcht" uit Leiden kon men daarna terecht op het ASC-terrein waar velen getuige waren van een aan trekkelijke voetbalwedstrijd tussen ASC en een UDO-Oegstgeestcombinatie. Een wedstrijd waarin ASC overwegend de mindere was van de tegenpartij. Tot doelpunten wisten de voorhoedes in de eerste helft niet te komen. De keeper van ASC had echter wel wat meer te doen dan zijn collega aan de overkant. Na de rust, we zagen een voortreffelijke show van De Burcht, eenzelfde spel- beeld. Een kwartier voor tijd kreeg de ASC'er Zwanenburg een dot van een kans. toen hij een vrije trap mocht ne men op de rand van het strafschopge bied. De stand bleef echter 0-0. Even later ontstond voor het ASC-doel een zelfde situatie. Nu was het echter Wil Oudshoorn (TJDO) die de bal in het net joeg tot grote vreugde van de combi natie. ASC kwam nog eenmaal gevaar lijk terug, maar Heemskerk wierp zich in volle lengte op de baL ASC was ge slagen en de "beker werd even later door de secretaris van de Oranjevereniging de heer A. Koerten uitgereikt aan de aanvoerder van de UDO-Oegstgeest combinatie, de heer E. Bol. Het was een uiterst sportieve ontmoeting die zeer correct is gefloten door scheidsrechter Jos Vlasveld. In de ochtenduren werd door de voor zitter van de Oranjevereniging, de heer N. van Weizen alsmede de secretaris, de heer A. Koerten een bezoek gebracht aan wethouder J. J. Thorn die, sinds 't ongeval vorige week, in het Diacories- senziekenhuis verblijft. Hem werd na mens de Oranjevereniging een geschenk aangeboden. Kermis De kermis heeft te Oegstgeest, geduren de de gehele dag veel belangstelling getrokken, terwijl het Pop-Festival aau Opvoedkundige maatregel voor de buurtjeugd LEIDEN „Eerst de rommel aan kant en dan feesten". En daarmee zette mevrouw Aal- berse in de Van Hogendorp- straat de jeugd aan het werk. De buurtjeugd, die regelmatig zijn bijdrage levert aan de rommel op straat door het werpen van patat-zakjes en ander verpakkingsmateriaal, onderwierp zich gistermorgen met veel élan aan de Opvoed kundige Geen mjz Evenmin kan, aldus het onderzoek, eni germate tot een bepaalde aanwijzing van de oorzaak worden geconcludeerd op grond van getuigeverklaringen, in welk verband de politie ongeveer Jt0 per sonen heeft verhoord. Wel is men hierbij tot de overtuiging gekomen, dat in tegenstelling met aan vankelijke beweringen de brand is be gonnen in de cafetaria „De Mebri", en pas korte tijd later permarkt i" centrum tv den plaats midden van het winkel- ware ontploffingen had- Tijdens de druk bezochte, bijna twee uur durende openbare vergadering van de gemeenteraad van Alphen aan den Rijn waarin maandagavond de onderschei dende rapporten onder de loep werden genomen, heeft de burgemeester irzekerde, dat de gemeente al les zal doen opdat de gedupeerden zo snel mogelijk hun bedrijven weer kun nen starten. Voorlopig is hiertoe een voldoende aantal garages van particu lieren beschikbaar gesteld. De opruimingswerkzaamheden zijn maandag voltooid en met de her bouw zal vrijdag aanstaande een aanvang kunnen worden gemaakt. Dit zal enkele maanden duren. Broedende zwaan met stokken doodgeslagen ZOETERWOUDE HR Tot zyn grot© ontsteltenis vond een Zoeterwoudenaar gistermiddag in het moerasje langs de Meerburgerwetering een dode zwaan. Het dier was met stokken doodgeslagen. In de nabijheid werden vier eieren ge vonden. De verontwaardiging bij de om woners is groot. De politie stelt een NIEUWKOOP deleeuwse Flor gisteren in Nieuwkoop is ge houden, heeft ongeveer 10.000 bezoekers, afkomstig gehele land, getrok ken. De zon gaf extra kleur minsteels i aan het schouwspel, dat te voren al had beloofd bijzon der aantrekkelijk te zijn. De manifestatie begon om twee uur met een fanfare door 20 herauten op de trans van de Nieuwkoopse toren. Hierna volgde de kleurrijke intrede van alle deelnemers, vooraf gegaan door het harmonie- gezelschap ..De Vriend schap" uit Woerden volg den 200 vlaggedragers, 20 ambachtslieden, vendel- zwaaiers uit Oirschot, klom pendansers uit Arnhem, boogacl meester en wethouders en gemeenteraadsleden namen aan het feest deel in mid deleeuws gewaad. Rutger ovationeel applaus van de jeugd, die massaal de afzet ting doorbrak. Daarna volg den de verschillende demon straties van de deelnemers, stratie bijzonder veel bijval de bai Aan het eind van de tocht zakte een van de paarden, die werd bereden door een jonkvrouw, plotseling dood ineen. De berijdster kon nog op tijd van het paard sprin gen. Slndela viel ook op een gegeven moment bewuste loos neer toen hij een trap kreeg van een paard. Even later was hij toch gelukkig weer actief en geheel fit. Voor het overige was het een feest zonder Incidenten. Eddy Merckx op 22 juni in Leidse profronde? LEIDEN Nieuwvenneper Marcel Pen nings heeft met een sterke eindsprint de kroon gezet op de door hem prachtig gecontroleerde Vyfmei-wielerronde, die achtergrond de do bezochte Vuilverbra zen stonden als „5 i en „Bevrijd ons van ,ift zal deze bezwar ast zich neerleggen mr voor kennisgeving se zelfde route wil juni, juist voor de Ri een profronde hou de In 1969 leverde dit evenement Wassenaarseweg zevenduizend gulden op voor het gehandicapte kind. Namen als Eddy Merckx, Jan Jansen en Gerben Karstens moeten de sponsors zien te verleiden ook nu financieel bij te sprin gen. Hopelijk is de belangstelling dan groter dan tijdens de amateurronde het geval was. Pennings reed zijn ere-ronde voor een kleine groep wielerenthousias- ten. Hij was eigenlijk de enige die voor de bloemen in aanmerking kwam. Hij sloot zich na enkele ronden attent aan bij een vluchtgroepje met Jan Zoons, Leo v. d. Berg en Peter Legierse (win- d. Berg, W. Dickhoff, B. v. d. Hulst Melle Jongkind, Ew de Vos en Jacobs. Met nog 25 ronden te rijden plaatste Marcel Pennings zijn beslissen- ■veel bochten in", de demarrage, die alleen kon worden beantwoord door Piet Legierse. Ge tweeën bouwden zij aan een flinke voorf sprong, die i^ het verdere verloop van de wedstrijd niet meer is aangetast. In de eindsprint heeft Marcel Pennings geen noemenswaardige tegenstand ge duld van Piet Legierse, die eigenlijk al bij 't uitkomen van de laatste bocht in kansloze positie lag. Leo v. d. Berg won de sprint van een achtervolgend groepje vóór Melle Jongkind en Jan Zoons. De uitslag luidde: Amateurs (80 km - 25 ronden): 1 Mar cel Pennings2 P. Legierse Den Haag 3 Leo v. d Berg (Noordwijk), 4 Melle Jongkind (Aalsmeer), 5 Jan Zoons (Voorschoten), 6 De Vos (Amsterdam). 7 Joop Bruin (Amsterdam), 8 Lusker (Amsterdam), 9 P. v. d. Berg (Noord- wijk), 10 Joop Dickhoff (Oosterwolde). A-adspiranten: 1 Aad Goozen (Leden), 2 A. Jansen (Leiden), 3 Walter v. Duyn (Leiden). B-adspiranten: 1 Jacq. Aartsen (Voor schoten), 2 Wim van Velzen (Zoeter- woude), 3 Ouwerkerk (Leiden). Leny Prins zat in stoel van astronaut Lovell HOUSTON/LEIDEN Leny Prins uit leiderdorp heeft vanuit de stoel van astronaut Lovell het „droogvllegen" ge volgd van de Apollo 14. Zy behoort tot winnaars van de reis naar nnedy, georganiseerd ter gele van het 100-jarig bestaan van Cloppenbnrg. meer aanwezig bij de voor voor de lancering van de Zij kreeg toegang Nasa-contr< kortgeleden technici van de astronauten Apollo 13 volgden. nog idat normaal gesproken de dei de Fashion Coffee Corner de Breestraat 122-124. De geen gewone winkel, maar i boetiek, die weer onder- I i aantal kléine boetiekjes. Gouden dameshorloges 14 karaats, 17 steens Ancre; 1 jaar garantie JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSTEEG 21 LEIDEN TELEFOON 20778 ZOETERWOUDE Het vrij kleine Ook zijn streekgenoot v. d. Kleij, ee maar sterke rennersveld ln de gisternild- voormalig lid van Swift, Albert Meskei a ui dag gehouden ronde van Zoeterwoude en de plaatselijke favoriet Piet van vi voor nieuwelingen heeft voor een bijzon- Leeuwen, pas in het bezit van zyn Heen- Sï der Inttressante course gezorgd. Door tie, streden op het voorplan en ook de g« het hoge tempo werden uitlooppogingen uiteindelijke winnaar Jansen liet zijn ge- bij herhaling teniet gedaan. Het gelukte zicht ~jjj £jfi| de streke Westzaner André Jansen vier weg^ ronde voor het einde opnieuw aan de haal te gaan, de hoofdmacht zag 'toen geen kans meer hem terug te pakken. publiek toonde zich bijzonder royaal de inleiding van een nieuwe demarrage van Jansen. Met zijn snel verkregen voor sprong scheen de slag defintief te zijn ïllen. Een krachtenbundeling van de 'dmacht zorgde er echter voor dat in Hagens en Jansen half- Jansen opnieuw tot de orde werd geroe- n gat hadden laten vallen pen. De in de aanhef reeds gememoreer- werd er in het peloton enorm geknokt de ontsnapping ln de slotfase zorgde er om de aansluiting te verkrijgen. Dit had voor dat de bloementuil terecht kwam een algemene hergroepering tot gevolg, by de renner die er de meeste aanspraak Met nog 20 van de 60 ronden van 775 op maakte. Met 300 meter achterstand meter ivoor de boog vormde een van de sprintte Den Hertog naar een knappe veile pnemteaprlwts - hal Zoeterwoudse tweede plaats. Albert Meskers uit War- I LEIDEN, 6 mei Groente Champignons 3.95-4.15; Andijvie 1) 85-94; snijbonen 3.80-4.70; Kroten, gekookt 50; postelein 75-1.04; prei 37-43; rabarber 21-43; spi nazie 1) 9-22; komkommers 35-71; to maten A 13.10-13.60; idem B 14.20-14.50; idem C 12.70-13.10; idem CC 11.10-11.30; uien middegrof 123-127; witlof 71-140; bloemkool A 143-217; knolselderij 4-7; sla A 27-45; kroten 47; peterselie 6-8; raapstelen 6-9; radijs 46-49; selderij 6-12. Medische diensten LEIDEN - Leidse huisartsen; tot za- terdag 10 uur dient men de eigen huis- u oners van zoeterwoude won refer v. d. arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag Salm „op een been voor Andre van 12 uur belle men voor spoedgevallen de Leeuwen en Kees Berg. By <le senioren dokterstelefoon 22222. Apotheek; Apo- liepen ex-wielrenner Wim Opdam en 1 theek van Drlesum. Mare 110, tel. 20406 Theo van Leeuwen als spoedig weg en LEIDERDORP: dkt. Kemme Gansstr namen een grote voorsprong. In een 2, telef. 44898. sterke eindsprint klopte Opdam zijn rt- OEGSTGEEST: dkt. Walchren, Oranje- nond stak zijn wiel als treep. Bij de v de iiirfietsi gereden, werd derde, I 22222.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5