Europa Cupfinale ontsnapte aan staking ITALIAANSE VAKBONDEN GEVEN TOE DUEL VAN SUPPORTERS: WINST VOOR LEGIOEN De opstellingen voor vanavond Auld: meest briljante de minst constante (Van onee sportredactie) MILAAN Terwijl de spelers van Feijenoord de laatste voor bereidingen troffen en de mannen van Celtic oefenden op het hobbelveld van Varese waar de Rotterdammers voor het duel met A.C. Milan waren gestationeerd en waar trainer Happel „van zijn leven" niet meer naar toe wilde, werd in het luxe hotel Villa d'Este in Cernabbio en in het gemeentehuis van Milaan druk ver gaderd, In Cernabbio door het bestuur van de Europese Voetbal Unie, in Milaan door gemeentebestuur en vakbondsleiders. De kleine man in Milaan dreigde een onvoorstelbare chaos te ont ketenen door te gaan staken. Een staking is in Italië weliswaar niets ongewoons, maar als een finale om de Europa Cup erdoor in gevaar dreigt te komen, wordt aan het dreigement een dimen sie toegevoegd. De finale werd tenslotte toch nog „gered". De Italiaanse vakbonden hebben gisteravond toegezegd, dat 't perso neel van het San Sirostadion vanavond normaal zal werken. Aan die toezegging waren urenlange besprekingen met het gemeente bestuur van Milaan voorafgegaan. Zoveel moeite kostte het het gemeentebestuur de vakbonden te overtuigen. Personeel San Siro stadion merkt gewoon Tussen die lawaaimakende supporters ilopen stil de Schotten die het niet •erder konden brengen dan hooguit een shirt waarop in flets groene letters de „Celtic". De meesten beperkten hun liefde voor de ploeg tot een weinig opvallende cocarde of een wit-groen rollen mutsje, dat wellicht in Glasgow i pas kan komen maar gewoon zot tand eed onder de felle zon. Feijenoords voorzitter Guus Couwenberg, rustig wandelend in de passage, kon doening vaststellen, dat de Gerard Kerkum (secretaris sectie be taald voetbal en oud-aanvoerder van Feijenoord): „Ik heb vertrouwen in de ploeg en hoop dat ze het succes zullen Druk genoeg Gerard Meyer, verzorger: „Ik houd ie niet op met prognoses. Je kunt zeggen dat de beste zal winnen, n dat komt ook niet altijd uit. Ik maak me niet druk want ik zal het op het veld, denk ik, druk genoeg krijgen te gen die harde Schotten. Ik zie wel m us Brox (manager) zeer diploma tiek: „Zal ik eens wat zeggen? hebben 331/3 procent kans. Klinkt gek k doel op een beslissingswedstrijd. Want je kunt winnen, verliezen of ge lijkspelen". Waarmee hij dus toch min f meer gokt op een gelijkspel. Ernst Happel, trainer: „Ik blijf bij IENOORD PIETERS GRAAFLAND kK ISRAEL LASEROMS v. DUIVENBODE HASIL JANSEN v. HANEGEM WERY KINDVALL MOULIJN LO BELLO ITALIë LENNOX HUGHES JOHNSTONE WALLACE AULD MURDOCH GEMMaL BROGAN McNEILL WILLIAMS Het San Sirostadion te Milaan, i vanavond (aanvang) 21.00 uur) grote duel tussen Feijenoord en ik altijd al heb gezegd: fifty- mstrateur dam gaf: „Want ik ga niet naar Mi mijn dochter wel en zij zweet wel mij. Ik hou het op een kleine neder laag. Dat grond ik op het feit, dat we verdedigend sterker zijn dan aanval lend. Alles wat er meer uitkomt, is voor mij een meevaller van bijzondere allu- Een supporter, van top tot teen tonend dat hij helemaal Feijenoord is: „Wat maak je me nou, ilk kom toch niet helemaal hierheen om ze te zien verliezen? Je hebt zeker nog nooit Feijenoord zien spelen". Hij kwam zonder twijfel uit Rot terdam. (Van onze sportredactie) MILAAN In de Passage, Milaans beroemdste flaneer boulevard in de schaduw van de majestueuze Dom was >m van een kermis, een carnaval en een uitgebreid gevierd jubileum nog niet voldoende om aan te geven welke een immense herrie werd gemaakt door Rotter damse supporters. Ze zetten zich neer op de viersprong, knielden met het hoofd naar Mekka, krijsten de befaam de strijdliederen en galmden het langgerekte Ferj-e-noord onder de glazen koepel. Op het enorme standbeeld op de Piazza Duomo was een rood-witte vlag uitgespreid van een formaat waaronder een kudde koeien voor de laaiende Italiaanse zon dekking zou kunnen vinden. Daarachter de lieden met toeters, gehuld in rood-witte pakken en met de bekende hoge hoeden, waarop het uitdagende woord: „Feijenoord" Mannen die eruit zagen als, in normale doen, bezadigde huisvaders schroomden niet zich den volke te tonen in een wit shirt met korte mouwen op de borst in fel-rode letters „Feijenoord/197O/Europacup". vat de supporters betreft •edstrijd 'olledig HSPHHPHI althans. Want de beruchte aanmoedigingski Schotten zullen vanavond pas in volle omvang en hevigheid losbarsten. Er zo een studie voor een psycholoog in zitte om te ontdekken wat de oorsprong van de verschrikkelijke kracht die ee voetbalwedstrijd op het hoogste i ontketent. Dan supporter bereid is de aardbol een compleet dolle, dwaze wereld waarii lijkt te bestaan dan een voetbalwed strijd. Dagen tevoren waren er al geko men. Ze hadden zich naar campings begeven en knoopten er tegelijk vakantie aan vast. Maandagmiddag kwamen ze uit de vliegtuigen die land den op de vliegvelden van en om Mi laan. Bussen denderden de Piazza Duo mo op en zelfs het feit dat menigeen in het stakende Milaan geen bed kon krij gen, was niet in staat de st< drukken. Waar die onfortuinlijken de hebben doorgebracht, zal een vo< wig onopgelost raadsel blijven. Maar de dag erop, gisteren stor in de strijd tegen de Schotse voorhoede, die was gearriveerd. Ze gingien grandioos „onderdoor", de aanhangers van Celtic, die troost zochten bij de whisky en het bier en allengs beerden op te zetten. Ze werden onmid dellijk overstemd door de Feij aioorders die van het centrum van Milaan, toch al zo bar druk, een heksenketel maak ten die zelfs de van nature niet z< Italianen, de wenkbrauwen deed sen. Maar ze lachten er om,' vormden kringen om de hossende en zingende Rotterdamse aanhangers en wendden zich dan toch weer hoofdschuddend af. Ze konden er kennelijk niet bij dat lieden, die zich met een soort carna- valskledij hadden vermomd in dit war me weer ook nog een hoed op het hoofd de hoofden van de Schotten knetterde die in een vrijwel onverstaanbaar En gels hele bomen opzetten om te bewij zen waarom Celtic toch de cup gaat bleef onbewezen. Maar het Rotterdamse legioen, en dat was nog maar eer fractie van hetgeen vanavond de tribu nes van het San Sirostadion zal bestor men, had er slechts een kort maai veelzeggend hoongelach voor over. Of het Domplein liep er een in zijn beste half jaar achter. Ma; bedoelde het goed met z keeltje waarin al te veel geestrijk vocht was gevloeid. Optimisme En wat denken zij, die het dichtst bij de Rotterdamse finaleploeg zijn betrok ken, van de eindstrijd. Over het alge meen een gematigd optimisme. Frits de Kimpe, directeur van stadion Feiji noord: „Ik zie de finale met een gem; optimisme tegemoet. Waarom hebben om de Cup te kunnen winnen. Maar dat geldt dan voor beide ploegen. Als ik heel eerlijk moet zijn, denk ik aan een tweede wedstrijd". „We zijn hier toch niet gekomen om Feijenoord te zien verliezen?" Ten gemeentehuize werd het volmon dig toegegeven: „Ze zoeken altijd eei tijdstip uit waarop we het helemaal nie kunnen hebben. Tegen kerstmis bij jrbeeld, als het overal razend druk is de vfakantieperiode of zoals nu, met die wedstrijd". De UEFA had eise gesteld. Er moest voldoende personet het San Sirostadion zijn om de zaa ordentelijk te laten verlopen. Maar he eel is in gemeentedienst. De UE- ïetro zal rijden, zodat niemand kan epalen of en in welk hotel het linnen- aed wordt verwisseld, de bar is geo- end en de picolo de bagage wil weg brengen. De meer gerenommeerde ho tels hadden zelf al maatregelen geno- het personeel een douceurtje toegeschoven. De kleinere moesten zelfs ïoede de deur sluiten omdat het personeel de zon verkoos boven het werk. En de gemeente zit met een eis hoog lijkt maar bij nader inzien een enorm kapitaal vergt. dateren niet van vandaag of gisteren maar lopen al geruime tijd. De Europa Cup-finale werd mede aange grepen om te trachten het gevraagde erdoor te drukken. Heel Europa zou in iet tegengestelde geval immers weten, FA 1 wil, i Coen Moulijn de man die vanavond het ge zou moeten zijn liep gisteren in het stadi Rotterdamse equipe werd getraind, een blessur tijdens de behandeling van verzorger/masseur Gt dat moment nog de vraag of hij zou kunnen s; wonden, zeker wanneer je zoals Coen aai i-Cupfinale. En dus zal Coen wel r eime wapen van Feijenoord n van Como waar door de op. Coen kijkt niet vrolijk ■ard Meyer. Zelfs was het op zien. Maar de tijd heelt alle .vond „ligt" van de het personeel, dat alleen met de ge le heeft te maken en nietme UEFA, zou staken, ligt de finale plat.Uit wonordelijke berichten bleek, eerst eergistermiddag de beslis vallen, toen gisteravond afhanki bepaalde de UEFA, geheel afhankelijk van de Milanese werknemers, da ieder geval woensdagmiddag om t\ uur het besluit zou moeten vallen: de finale voor de Europa Cup in Milaan (als de gemeente overeenstemming kon krijgen met de vakbonden) of eld< waarvoor de steden Basel en Bern w den genoemd. Een chaotische toestand in de Europa Cup; een unicum i geschiedenis van de Europa Cup. king afgekondigd. Geen compleet nt leggen van de taken, maar speldeprik- ken zodat niemand weet wanneer d< elefoondienst zo bereid willig zullen zijn verbindingen tot stand brengen, zodat niemand de schrik om het hart. Zij kwamen tol een totaalbedrag van 3 miljard 200 miljoen lires oftewel 18 miljoen gulden, de lichtmasten om te draaien. Feije noord zat er weer mee. Eerst twijfelgeval in Oost-Berlijn, v in die op het welgeki voor de stakers althans zou komen want op woensdag zou de zaak stillig gen, donderdag is een vrije dag, vrijdag wordt nog een werkdag verspeeld dan een weekeinde vrij. Dat kost twee dagen maar wel een waarop de finale wordt gespeeld. In Villa d'Este r uitwijkmogelijkheden, onder ande- Basel en Bern. Hoe dat dan moet met al die supporters was de UEFA een Meer zorgen kende de medische van Feijenoord die heftig aan het ïlen is aan de rechter enkel van Coen Moulijn. Tijdfens de tweede trai ning, maandag, raakten Israël en Mou lijn in duel. Het ging een beetje te hard en Moulijn moest tussen twee van het veld van Como hinken Feijenoord trainingsaccommodatie heeft gevonden. Volgens :al het allemaal allen. „Clubarts Abarbanel en ver- ir Meyer zijn er constant mee be- in we zien het hoopvol in", aldus deze functionaris. Er wordt hier en ook nog getwijfeld of trainer Hap pel op het laatste moment toch niet overstag zal gaan en Treytel in het doel zal zetten. Onmenselijk aining t De op, want Pieters Graafland werd op een bijna onmenselijke manier onder han den genomen. Trainer Happel. later ge assisteerd door Treytel liet de ballen links en rechts om de oren van Pieters Graafland vliegen, die tenslotte1 dood moe zijn kamer mocht gaan opzoeken. Nog steeds ook bestaat onzekerheid over de samenstelling van de verdedi ging. Uit de zeer zuinige fluisterge sprekken uit de naaste omgeving van Happel, zou gedistilleerd kunnen wor den, dat niet Guus Haak maar toch Piet Romeijn de rechter-verdediger zal zijn. Van de dreigende chaos in Milaan wer den de spelers onkundig gehouden en wie het eventueel aan de weet mocht zijn gekomen, hield de lippen stijf opeen. Concentratie is een teer iets, dat zo verbroken is. :aks Grote boete voor Leeds LEEDS Onmiddellijk na het slot van het Engelse voetbalseizoen moest Leeds United zijn vierde tegenslag in- De ploeg, die in de periode dat er nog werd gestreden voor de Engelse- en de Europese voetbalbeker en de hoop op verlenging van het Engelse kampioen schap al was opgegeven, tegen Derby County en Southampton met tien reser ves aantrad, is door de Football Associ- aton zwaar beboet. Leeds kreeg een straf van 5000 pond, ongeveer 43.000 gulden voor het niet-spelen met het sterkst mogelijke elftal. Chelsea kocht „onbekende" LONDEN Engelands bekerhouder Chelsea heeft kort voor het begin van de trip door Zuidamerika een opzienba rende aankoop gedaan. Voor negenhon derdduizend gulden kocht de Londense vereniging de tot dusverre buiten Enge land onbekende aanvaller Keith Weller van de tweede divisieclub FC Mill- wall. „Kleine generaal" van Celtic met grote kwaliteiten (Van onze sportredactie) aandravende straatjochies, die dromen van een grote voetbalcarrière. Temid den van de afschuwelijke, smerige hui zenblokken ligt het talent voor het op rapen. De scouts van de grootmachten Celtic en Rangers haalden in de loop der jaren al vele jongens van de straat, die uitgroeiden tot echte vedetten. Ber tie Auld is één van de Schotse topspe- lers, wier loopbaan in de sloppen van Glasgow begon. tegen Feijenoord zullen trachten de Eu ropa Cup voor landskampioenen voor de tweede keer naar Schotland te haleny is Auld wellicht de meest briljante. En de linksbinnen Vai van Jock Stein v Bertie Auld hij hij is ook een speler die, ft, de support van zijn club doet wanhopen, In de moderne voetbalgemeenschap, kan Auld zonder gewetensbezwaren worden beschouwd als buitenbeentje. Als een man, die precies doet en laat wat hij zelf wil. Met zijn dertig jaren is hij de oudste speler van het huidige elftal van Celtic. En de meest populaire, want ondanks zijn grillen wordt Bertie Auld in Glasgow op han- De zwartharige binnenspeler weet wat het pubbek yap hem verwacht rasechte professional, een weinig interessan- end gemaakt door al lerlei vreemd foefjes met de bal uit te halen. Daartoe in staat gesteld door zijn fabelachtige techniek heeft Auld al me nige tegenstander te kijk gezet. Hijzelf zegt daarover: „Ik doe het niet om de tegenpartij te blameren, maar omdat ik vind dat het publiek recht heeft op amusement. ,De entreeprijzen zijn te genwoordig zo hoog, dat het eigenlijk niet meer dan billijk is 'dat er ontspan- Bertie Auld is ook buiten het veld een vrolijk mens. Een man, die altijd „in" is voor een goede grap en wiens zonnige humeur vooral door manager Jock Stein wordt gewaardeerd. Bertie is een prachtvent", zegt Stein, die nog voor Celtic voetbalde, toen Auld (in 1956) zijn eerste prof-contract tekende. In 1959 debuteerde de kleine (1.67 me- herinneringen omdat hij in Amsterdai uit het veld werd gestuurd. In 1962 deed de temperamentvolle Auld wat zovele Schotse voetbalsterren hem hadden gedaan: hij ging dat Celtic is aarzelde Auld geen moment. Veel succes had hij aanvankelijk niet in de Engelse league. Teleurgesteld over zijn prestaties leénde Birmingham hem na korte tijd uit aan de Schotse tweede divisieclub Dumbarton. Daar vond Auld de grote vorm terug. En zijn liefde voor Celtic, want het duurde niet lang of hij schitterende reputat Schotland had opgebouwd. In 1965 werd de defini tieve terugkeer naar Celtic een feit. En sindsdien is Auld één van de grote mannen in de formatie, die slechts en kele jaren nodig had om de voetbalwe reld van haar klasse en kracht te over tuigen. In de grote successen van Celtic in dit seizoen heeft Auld, die vorig jaar door tijd deel gehad. Zijn beste wedstrijd speelde hij in Glasgow tegen de Italiaanse kampioen Fiorentina. Hij scoorde toen niet alleen beide doelpunten die Celtic- de zege brachten, maar was bovendien de man die de supporters van de Schot se topclub in vervoering bracht met •galoze rushes. Als Auld zijn En de miljoenen belangstellenden, die de finale vanaf de tribunes of via de beeldbuis zullen volgen, kunnen dan

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11