Krediet voor ontsluiting van Witte Singel-toren afgekeurd J.ten Heuvelhof burgemeester 's Hazerswoude Ut Sloepie hele dag open op Warmonds 5 meifeest M.O.K. te sterk voor Foreholte ZONNIGE MSV-STRANDLOOP Uit „kwekerij voor publieke gezagsdragers' Reserveteam Bona Stars kampioen MAANDAG 4 MEI 1970 DE LEIDSE COURANT Doorgereden na aanrijding Rijnsburgse chauffeur dankte officier voor vrijspraak' maar kreeg toch f 10 boete DEN HAAG/RIJNSBURG Een 26- jartge chauffeur uit Rijnsburg bekende wel voor de Haagse politierechter, dat hij bemerkte met zijn vrachtauto een in de Beslaan geparkeerde personenauto te hebben aangereden. Hij had een tik ge hoord. „Maar ik had haast en moest gauw naar myn baas terug". Dat was de reden, waarom hij niet zoals het behoorde was gestopt om zich bekend „Ik wist van wie de auto was en was van plan later naar hem toe te gaan', lichtte verdachte verder in. Maar voor dat „later", was hij door de politie reeds opgespoord. „Ik moest toch bij de poli tie zijn, in verband met mijn rijbewijs", aldus verdachte. Doorrijden na èen aanrijding betekent een misdrijf waarop gevangenisstraf staat", stelde de politierechter vast. De officier van Justitie geloofde niet, dat verdachte echt de bedoeling had om er vandoor te gaan en zich dus aan de gevolgen van de aanrijding te onttrek ken. „Per slot van rekening kent ieder een elkaar wel in Rijnsburg", zo meen de hij en vroeg vrijspraak. „Mag ik u bedanken?'", sprak verdach te „Ho, ho, ik ben degene die vonnis wijst", onderbrak de politierechter, die het met de officier niet helemaal eens kon zijn. Want verdachte had in elk ge val een strafbaar feit gepleegd en daar om legde de rechter tien gulden boete op. Hetgeen verdachte toen eigenlijk wel wat tegenviel RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Op vrijdag 8 en zaterdag 9 mei viert het Oosterse Genootschap in Nederland, dat zich volgens zijn statu- en letterkunde, geschiedenis, archeolo gie en kunstgeschiedenis, land- en vol kenkunde en verwante wetenschappen", het feit, dat het vijftig jaar geleden is, dat het genootschap op initiatief van de hoogleraar in het Sanskriet prof. dr. J- Ph. Vogel werd opgericht. Ter gele genheid hiervan houdt het genootschap dat thans ongeveer tweehonderd leden telt, op de beide dagen te Leiden zyn negentiende huishoudelijke congres. Tijdens het lustrumcongres wordt in het Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28, een expositie van geïllustreerde Egyptische papyri gehouden. Deze ex positie is op vrijdag 8 en zaterdag 9 mei van tien tot vijf uur te bezichtigen. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer A. K. Ray tot doctor in de Geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Genetics of hap toglobin: a study at family and popu- lelion level with reference tot ahapto- globinemia". De promotor was prof. dr. M. Siniscalco. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is de heer J. A. M. Smit, wetenschap pelijk medewerker eerste klasse bij de organische Chemie, tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschappen ge promoveerd op een proefschrift, getiteld „Partition and Friction in Membranes". De promotor was prof. dr. A. J. Stavéf- LEIDEN Aan de Leidse Universiteit la de heer N. G. Minn aard, chemicus bjj de N.V. Philips-Duphar te' Weesp, tot doctor in de Wiskunde en Natuurweten schappen gepromoveerd op een proef schrift, getiteld „Fotochemie van enkele eenvoudige onverzadigde koolwater stoffen". De promotor w$s prof. dr. E. Havinga. LEIDEN Het college van Gedeputeerde Staten heeft het besluit van de Leidse gemeenteraad met betrekking tot de bouw van het Universitaire complex aan de Witte Singel afgekeurd. De Gemeenteraad besloot vorig jaar 22 miljoen uit te trekken voor werken, die noodzakelijk zijn voor het ontsluiten en toe gankelijk maken van het enorme project, waarin alle A-faculteiten worden ondergebracht en dat een grote hoeveelheid verkeer zal aantrekken. Slechts demping Trekvliet is financieel haalbaar De werken, verband houdend met de ontsluiting, waarvoor de gemeenteraad een krediet besloot te verstrekken, zijn: het dempen van de Trekvliet, het tot standbrengen van een verbinding tussen Lammenschansweg (via Konin- ginnelaan en een doorbraak in de buurt achter de Herenstraat) en 't Stations plein. Voor aansluiting van de Rijn- en Schiekade op het Stationsplein zijn voorts nodig: de aanleg van een ver keersplein bij het Noordeinde en een brug over het Galgewater. De totale kosten werden geraamd op 22 miljoen gulden. Het college van G.S. baseerde zijn af- wijziging op de zorgelijke stand van de Leidse gemeentelijke financiën (dit jaar rordt het tekort geraamd op 7,3/4 mil- gen aan het Rijk. Door de minster van Binnenlandse Zaken is daaromtrent nog geen beslissing genomen. Alleen demping De Universiteitstoren ingetekend en geprojecteerd boven de binnenstad. Het project, althans de bijkomende werken, gaan Leidens financiële kracht te boven, aldus Gedeputeerde Staten. WARMOND Ter gelegenheid van de viering; van de 25ste bevrijdingsdag zul len morgen, 5 mei, de volgende evene menten in Warmond plaats vinden: Te 9.00 uur zullen door herauten te paard m.m.v. een muziekkorps de be vrijdingsproclamatie worden voorgele- Om 9.45 uur zal de 5 mel-vlering plech tig worden geopend by het gemeente huis door burgemeester F. K. Lange- meyer, waarna de verkenners vlaggen zullen hijsen. Ook zal er worden gede clameerd en gemusiceerd. „Ut Sloepie" zal vanaf 10.00 uur geopend zijn. Foto-expo Van 10.30-12.00 uur is er gelegenheid in de raadzaal van het gemeentehuis het foto-archief van de gemeente War mond te bezichtigen. Van 11.00-12.00 u. is in het Trefpunt een filmvoorstelling voor de kinderen. 's Middags van 2 uur tot half vijf zullen op sportpark „Overbos" diverse aktivi- teiten plaats vinden: korfbal- en volley balwedstrijden, een ballonwedstrijd, dropping van pamfletten en versnape- Sleutelbeenbreuk bij het voetballen LEIDEN Tijdens de voetbalwedstrijd UVS 4-Foreholte 2 gistermiddag in de Kikkerpolder is een speler van Fore- holte zodanig aan het hoofd gewond geraakt dat hij in het Academisch Zie kenhuis moest worden opgenógen. ringen en een optreden van het jeugd- circus „Atleta".. Om 16.30 uur begint een voetbalwed strijd. De aktiviteiten worden met mu ziek opgeluisterd. Feestavond Avonds staan twee interessante eve- ïet programma: in jeugd- „Ut Sloepie" zal vanaf 20.00 u. de Baker Street Jazz Band optreden, terwijl eveneens om 20.00 uur in boer derij Meerrust een grote feestavond be gint met diverse attracties, waaronder verloting, verkiezing Miss Warmond Gedeputeerde Staten, die geen moge lijkheden zagen, dat Leiden het totale krediet van 22 miljoen zou kunnen fi nancieren, hebben wel een suggestie aan de hand gedaan waardoor het mogelijk zou kunnen zijn, dat althans een belang rijk deel, namelijk de demping van de Trekvliet uitgevoerd kan worden. Daar door kan de bouw van het universitaire complex inclusief de 120 meter hoge to ren gered worden. De universiteit hoopt (e) de nieuwbouw in 1974-1975 in ge bruik te kunnen nemen. G.S. hebben het Leidse gemeentebestuur in overweging gegeven voorlopig alleen de demping van de Trekvliet ter hand te nemen. Dat gaat volgens raming 7 miljoen kosten, maar er is een systeem mogelijk van gefaseerde financiering als men de bijdrage van de universiteit als eerste bijdrage krflgt. Bij de afwijzing van het raadsbesluit hebben G.S. alleen aandacht besteed aan de financiële aspecten. Het raadsbesluit betrof namelijk alleen een kredietbesluit. Over het plan is geen oordeel uitgespro ken. Bovendien is het Leidse wegenplan, waar de ontsluitende werkzaamheden voor een groot deel toe behoren, reeds goedgekeurd. Konsekwenties Wat de gemeenteraad nu gaat doen na de negatieve mededeling uit Den Haag is nauwelijks te voorspellen, omdat door het college van b en w nog geen sug gesties zijn gedaan. Wel zeker Is het, dat vele raadsleden belangrijke konsekwen ties zullen voorzien. Men was Imi overtuigd van de noodzaak, dat het uni versitaire complex behoorlijk toeganke lijk en ontsloten zou moeten worden. Wilde de Leidse binnenstad met zÜn grote infrastructurele moeilijkheden niet verder belast worden door het te voor ziene sterk vergrote verkeersaanbod dan was het noodzakelijk een aantal wer ken binnen redelijke termijn uit te voe- VOORHOUT De dames van Foreholte hebben in Dordrecht de competitie be sloten met een nederlaag tegen MOK. Het was de enige nederlaag van de sterke Voorhoutse kampioen. Het duurde heel lang voor Foreholte het juiste ritme speelsters uit de voorhoede en deze ver schuivingen brachten steeds misverstan den in de Voorhoutse defensie. MOK wist hier goed van te profiteren cn scoorde viermaal voor de rust. Met de Voorhoutse schutterij liep het ook niet helemaal zoals anders en na enkele ma len lat en paal te hebben geraakt, ging de rust met 4-0 in. Na rust klopte het wat beter in de Voorhoutse defensie en Foreholte kwam even goed terug door doelpunten van Hannie van Dijk (2x) en Ellen Oostdam. MOK verdedigde ech ter bekwaam en gaf de voorsprong niet uit handen. Zelfs scoorde zij nog een vijfde doelpunt, zodat de punten in Dor drecht bleven: 5-3. In de andere afdeling van de districts 2e klasse is de kampioen nu ook bekend: Virus et celeritas uit Gouda. A.s. zon dag 10 mei spelen de dames van Fore holte hun eerste promotiewedstrijd In Gouda tegen deze dames om 13.15 uur. Voor supporters die de wedstrijd in Gou da willen gaan zien: het vertrek is 12.00 uur vanaf de kerk. Zondag 24 wordt de return in Voorhout gespeeld om 11.00 uur. WARMOND Op woensdag 6 mei a.s. zullen om 2 uur in 't Trefpunt kaartwedstrijden om mooie prijzen ge houden worden. Aan de deelnemers zul len consumpties worden aangeboden. NOORDWIJK Op het Noordwijkse strand organiseerde Sportvereniging MSV een strandloop over vier en acht kilometer. Mede door het goede weer was het. aantal deelnemers zeer groot. Winnaar van de acht kilometer werd de geroutineerde strandloper Cor Vos uit Castricum die de afstand aflegde in rond £4 minuten. Echtpaar Van Haastrecht- Groen in 't Woud 55 jaar getrouwd LEIDEN „Geven en nemen", een titel van een bekende meezinger'maar tevens de lyfspreuk van het echtpaar Van Haas trecht-Groen in 't Woud uit de Munnl- kenstraat, dat op vrijdag 15 mei a.s. zjjn 55-jarig huwelyksfeest hoopte le vieren. Bijna veertig jaar wonen zij nu in Leiden. Hij, 74 jaar, wereldreiziger, bezitter van een van de eerste radio's, ex-korporaal by de mariniers en In byna alle beroepen werkzaam geweest. 74 jaar, sinds jaar en dag huisvrouw in hart en nieren met als hobby „af en toe een uurtje trappen op de naaimachine". Volgens eigen zeggen hebben zij alles wat hun hartje begeert, al rijzen er wel eens moeilijkheden als zij beiden door ziekte aan het bed ge kluisterd zyn. „Het is goed dat wij zulke goede buren hebben anders hadden wy bijna niemand, die ons zou verzorgen. Twee van hun drie kinderen zijn reeds overleden. Zij hopen dan ook dat hun enige wens, op name ln een bejaardencentrum, in de toekomst in vervulling zal gaan. HAZERSWOUDE „Dit Is een g terdagmorgen loco-burgemeester H. vergadering in het gemeentehuis, v leerd tot burgemeester van Hazers oot gebeuren voor Hazerswoude!" Aldus za- ran Ryn tydens de byzondere gemeenteraads- lar de heer J. ten Heuvelhof werd geïnstal- •oude. De heer Van Ryn, die drieëneenhalve maand lang de functie van „eerste burger" had vervuld, meende, dat er in de gemeente dringend behoefte Is aan een persoon, die krachtig leiding kan geven en by de confrontatie met problemen van wanten weet. Nadat hij de per 1 mei be noemde heer Ten Heuvelhof van die nijpende problemen ln Hazerswoude uit de doeken had gedaan, droeg hy de ambtsketen èn de voorzittershamer over. „Even wennen en inspelen Veel genodigde] voor Hazerswoude: loco-burgem ia» de heer J. ten Heuvelhofvoortaan burgi van Hazerswoude zerswoudse bevolking in het Wernink N.V. verwacht verdere verbetering van resultaat Door het wegvallen van de in 1968 opgeheven bedrijfsafdelingen zyn de omzet en 't brutosaldo van de exploi tatierekening, doch ook de algemene kosten en de afschrijvingen gedaald," aldus zegt de directie van Wernlnk'a Beton en Aanneming Maatschappij N.V. in haar jaarverslag. De omzet bedroeg 21 min. tegen 27 min. in 1968. Het saldo van de exploi tatierekening bedraagt 1,9 min. (v.j. 2,1 min.). Na aftrek van afschrijvingen ad 1.2 min. (onv.) en na toevoeging van bijzondere baten van 138.000.- (v.j. lasten 600.000.-) bedraagt de winst voor belastingen 811.000.-( v.j. 253.000.-). Voor belastingen is benodigd 436.000.» (v.j. 152.000.-) en voor dotatie aan re serve voor div. belangen 100.000.- (v.J. onttrokken aan deze reserve 180.000.-). Hierna resteert een winst van 275.000.» tegen 281.000.- in 1968. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 8 pet. Er mag verwacht worden, aldus de directie, dat de resultaten over 1070 een verdere verbetering te zien zullen De in uitvoering zijnde werken bfl het bouwbedrijf waarborgen reeds een rede lijke bezetting vopr 1970. Bij 't fabrieks- bedrijf is de orderpositie hoger dan op het overeenkomstige tijdstip van 1969. Over de afdeling tennisvloeren en sport velden zegt het verslag voorts, dat een belangrijke vergroting van de omzet in Nederland en Duitsland, gezien de order- portefeuille thans, verwacht mag won. 'dagavond liepen. Hiertoe moest iggewezen worden hetgeen coach Pley gemakkelijk -up spel waarin Jan de Kaper voor de afstands- werd reeds na enkele minuten een voorsprong genomen die niet meer werd afgestaan. Na de rust wijzigde het spelbeeld zich niet. Bona Stars bleef de betere ploeg en behaalde dan ook de zege met 61-51. Van Ma meren en Bark kwamen met 10 punten eveneens in de dubbele cijfers. Het twee de' team wordt ln de Haagse reseve- klasse op de voet gevolgd door het derde, een team van jeugdspelers dat lange tyd de leiding heeft gehad ln deze klasse, uiteindelijk iets terugviel, 't Vierde eiste de vijfde plaats voor De stand in de eredivisie luidt: 1 Blue Stars 17 15 2 5 Bona Stars 22 pi 14 P. 14 PL 12 PL waarin de hf Heuvelhof, zijn evrouw J. E. ten Heuvel- i-jarige dochter_ Willy echtgem hof-Clai 16-jarige zoon Ernst zaten. Bij de meentegrens lussen Hazerswoude en Boskoop, het kruispunt Roemer - Laag In het gemeentehuis aan het Frederik van Eedenplein bevonden zich, behalve de raadsleden met echtgenoten, de chef meesters van omringende gemeei als Boskoop. Alphen a. d. Rijn, Bentnui- zen en Koudekerk, vertegenwoordigers van de geestelijkheid en predikanten uit Hazerswoude en Koudekerk, en re presentanten van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, de organisatie Boskoopseweg, H. v. Rijn, wethouder P. A. Th. v. d. Werf meentesecretaris met hun echtgenoten ter begroeting present. Toen de met de gemeentevlag versierde auto by het voormalige raadhuis aan de Dorps straat arriveerde met het hurgemees- tersgczln, vertolkte het fanfarekorps ,,De Harmonie van Hazerswoude" on der leiding van KMK'er R. Veldhuizen onder meer de Arosa Mare. Elzeb^e Verlare, dochter van de gemeentesecre- 9 Het nieuwe burgemeestersgezin bij het voormalige raadhuis aan de Dorpsstraat, taris, en Willem-Karei Soetere, zoon van Tussen de deurposten v.l.n.r. de heer J. ten Heuvelhof, zoon Ernst, mevrouw J. E. de directeur gemeentewerken, overhan ds Heuvelhof-Claus en dochter Willy. Rechts wethouder P. A. Th. v. d. Werf. digden blo Links naast de nieuwe burgemeester: de heer H. van Rijn (loco). vrouw Tei 1 januari 1958 voorzitter was. De heer Van Rijn zag de toekomst vol vertrouwen tegemoet, naar hy zei, on danks het feit, dat hij uit De Leidse Courant had vernomen, dat burgemees ter E. Kolfschoten van Leidschendam zijn wethouder (12 jaar) ,,onze duurste man" had genoemd. De loco-burgemees ter bracht gemeentesecretaris J. Ver lare en diens staf, evenals de dienst ge meentewerken, dank voor de inzet, ge demonstreerd tydens de vacature-perio de. Hij stak zijn dankbaarheid niet on der stoelen of banken betrefende de steun die de heer P. A. Th. van der Werf had verleend, nadat hy was be noemd tot tydeiyk wethouder Dat Inzet De nestor der gemeenteraad, de heer C. Matze: „Hazerswoude is dynamisch genoeg, zodat uw volle Inzet zal worden geëist". Gemeentesecretaris J. Verlare sprak er zyn blijdschap over uit, dat het personeel van de gemeente nu onder normale omstandigheden kan gaan wer ken. „Het zal even wennen en inspelen zyn'. Leidschendams eerste burger achtte de taak van mevrouw Ten Heuvelhof ook belangrijk hy vermeldde daarbij, dat zij onlangs is onderscheiden met de erepenning van de Unie van Vrouwe lijke Vrywilligers. Mr. P. van Driel, burgemeester van Huizen en tweede voorzitter van de Ne derlandse Christeiyke Bond van Over heidspersoneel, noemde zijn vakbond „een kwekerij voor publieke gezagsdra gers"; er werd een wethouder geleverd voor Den Haag en een voor Rotterdam. De heer Ten Heuvelhof, uit dezelfde „kwekery" noemde hij een manager, die zich van lieverlee gaat ontplooien. „U krijgt bij hem een advocaat pur sang by de overheid", zo stelde hy de Ha- een défilé. de heer Groen (ook van de NCBO) en door ds. A. Brink, gereformeerd predikant. Namens de geestelijkheid en predikanten heette de laatste het burgemeestersgezin welkom. Hij hield het kort, want: „Wij kunnen de schade morgen weer Inhalen". Duitse vrienden Wethouder K. Mengel, uit Waldkappel (de gemeente in West-Duitsland waar mee Hazerswoude vriendschapsbanden onderhoudt in het kader van beider lid maatschap van de Vereniging van Eu ropese Gemeenten) sprak de wens uit, dat de samenwerking tussen beide ge- De heer J. ten Heuvelhof bracht de sprekers dank voor de woorden door hen gesproken. Daarna volgde de re ceptie in de hal van het gemeentehuls. In het Ned. Hervormde Verenigingsge bouw en ln het gemeentehuis kreej de bevolking ln de loop van de zaterdag de gelegenheid met het burgemeesters- gezin kennis te maken en hen te felici teren. De sportverenigingen op hun beurt verzorgden In de middaguren Tweede Pinksterdag live-uitzending uit Noordivijk voor radio NOORDWIJK De AVRO.radIo zal op Tweede Pinksterdag, 18 mei 1970, van 17.00-18.00 uur vanuit hotel „Noordzee" een rechtstreek se uitzending over Noordwyk ver zorgen, Deze live-uitzending zal directeur VVV, 'n bekende Noord- vvykse schipper e.a.) afgewisseld entr'actes, verzorgd b Delgorge, gitaar en Het ls tevens bedoe ling, dan ook enkele in NoordwJJ verblyvende ilnkstergasten het woord te laten komen. De naam van het programma luidt: Jacques Bes an eon ln Noordwyk".

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3