Lugdunum moet feesten 'n weekje Alphen degradeert na nederlaag tegen veel sterker L.F.C. Roodenburg remise tegen Papendrecht Op wraak belust Prowano verrast Steeds Vooruit Incompleet HVL zwak in aanval Sterk thuisduel HVS tegen HVL Leythe-roeiers eerste in Gent Scylla 3 in bikkelhard tafeltennisgeyecht naar 5-5 Promotie voor niet spelend Noord wijk UITSLAGEN SPORTBIJLAGE MAANDAG 4 MEI 1970 WASSENAAR Voorzitter Jan Breedeveld van Lugdunum had het gistermiddag na de wedstrijd tegen Blauw Zwart druk. Hy had in de bestuurskamer maar nauwelijks tijd voor een gesprekje met burgemees ter Geertsema van Wassenaar, want hij moest allerlei zaken afzeggen. Zijn ploeg was er namelijk niet in geslaagd het kampioenschap te be halen en daarom moest hij zyn ge hele organisatievermogen inzetten om geplande feesten af te zeggen. Toch kan worden gesteld dat Lug dunum op rozen zit. Al moet niet worden uitgesloten dat die nog flink gaan steken. De Leidse ploeg staat met nog twee wedstrijden te spelen weliswaar vier punten voor na het gelijkespel van 1-1 tegen Blauw Zwart op naaste concurrent Alblas- serdam, dat gisteren twee punten verspeelde tegen HBS. maar het moet nog tegen datzelfde Alblasser- dam en tegen degradatie-kandidaat Naaldwijk. Het is dus nog heel goed mogelijk dat een beslissingswedstrijd tegen Alblasserdam in het verschiet ligt. Zeker als ..de Kikkers" in de resterende wedstrijden zo spelen als tegen Blauw Zwart. In Wassenaar liet de Leidse ploeg zich namelijk niet van zijn sterkste zijde zien. Over alle linies faalde het. Doelman Lou Honsbeek liet een zeer onzekere in druk achter, in de achterhoede klop te het helemaal niet, het middenveld werd zeer pover bezet en de voor hoede blonk niet uit door inzet, zelfs niet met een klein beetje talent, dat het zo fel begeerde eersteklasser schap waar moet maken. Met name Hans van der Starp liet het gister middag geheel afweten. Geen enkele keer slaagde een dribbel van hem, aan passeren van Blauw Zwart-spe- lers kwam hij nauwelijks toe en de passes, die van zijn voet kwamen bereikten zelden hun doel. Het trof bovendien ongelukkig voor Lugdunum dat doelman Pieterse van Blauw Zwart, voor het eerst weer onder de lat na een schorsing, een uitstekende wedstrijd keepte. Vrijwel geen bal was te moeilijk voor hem. Hij werd overigens bekwaam geas sisteerd door het viertal Hoogeboom, v. d. Spek, v. d. Drift en Witteman. die het trio Kees en Henk de Cler en Hans van der Starp in bedwang hield. Lugdunum startte bijzonder zenuw^ achtig. Paniekerig vaak zelfs. Crama Bavelaar, Reyeveld iets minder, maar vooral Leo Redel maakten me nig foutje, waardoor Blauw Zwart met grage aanvallers als v. d. Ham. Donath en Barnhoorn de gelegenheid kregen gevaar voor het doel van Lou Honsbeek te scheppen. Tot hal verwege de eerste helft was de Was- senaarse ploeg sterk in de aanval. In die periode viel ook het eerste doel punt. Na een aktie van de (te) fel spelende v. d. Kooy ging de bal door de Lugdunum-defensie. Aanvanke lijk was er geen vuiltje aan de lucht voor de Leidse club, maar toen Barn- LEIDEN LFC heeft het vonnis over Alphen voltrokken. De 81 overwin ning van de Leidenaars, overigens een magere afspiegeling van de krachts verhouding, betekende voor Alphen het einde van een vierjarig verblyf in de tweede klas. LFC, dat ook nog niet in veiligheid was, heeft er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Al na zeventien minuten keken de Alphenaren tegen een 20 achterstand aan. De Alphen- verdediging, die in de zesde minuut voor vermeend buitenspel bleef staan waar door Aat Heymans met een boogbal keeper Proost kon passeren, heeft een moeilijke middag gehad. Hiervoor waren twee belangrijke oor zaken aan te wijzen. In de eerste plaats speelde LFC aanvallend een goede wed strijd en in de tweede plaats was er een falende keeper Proost, die er voor zorgde dat zijn gehele achterhoede on zeker ging spelen. Dat LFC slechts drie doelpunten heeft gemaakt is dan ook alleen te wijten aan het gebrek aan een schutter. Een goed combinerende voorhoede, die gesteund werd door een uitstekend middenveld met Joop Munne als uitblinker, wist met de geboden kansen meestal geen raad. In de zeventiende minuut lukte het wel. Uit een pass van Wim v. d. Linden scoorde Cock van Weerlee het tweede doelpunt. Alphen kon hier heel weinig tegenover stellen. Met drie, af en toe vier aanvallers probeerde het de geelzwarte verdediging te verrassen. Dit lulcte maar zelden. Alleen in de 35e mi nuut waren de Alphenaren Aat Hey mans en de zijne te slim af. Wim van Kampen bracht de spanning terug door voor 21 të zorgen. In de laatste tien minuten voor de rust heeft het er inderdaad op geleken, dat Alphen erin zou slagen op gelijke hoogte te komen. Zijn offensief werd echter onderbroken door het fluitsignaal van scheidsrechter Angevaren. Te solistisch De tweede helft was een copie van de eerste vijfenveertig minuten. Tientallen kansen voor een schotloze Leidse voor hoede. Een doorbraak van Cock van Weerlee uit een pass van Peter van Laarhoven, een omhaal van dezelfde speler en een bal op de lat stonden een grotere voorsprong in de weg. In de dertiende minuut werden de laatste Al phen-illusies met een ziedend schot van touwen (3—1). LFC kreeg na dit doel punt nog volop de gelegenheid zijn voor sprong uit te bouwen. Vooral door te solistisch optreden van Gtibler vonden de meeste aanvallen een vroegtijdig einde. Alphen bleef ook in deze periode pover voetballen en kon fn de gehele tweede helft niet éénmaal gevaarlijk voor het doel van doelman Visser komen. Druk Zilvermeeuwen Hillegom te zwaar AMSTERDAM Het talrijke publiek van Zilvermeeuwen is, ondanks de kleine zege van zijn favorieten op Hille gom, toch niet geheel aan zjjn trekken gekomen. Want de 80 minuten durende belegering van de Hillegom-veste werd slechts be loond met twee doelpunten, waarvan één gevolg was van een grove blunder van de Hillegom-defensie, die overigens voor treffelijk heeft gespeeld. Vooral doel man Van der Velden was het grote strui kelblok voor de Zaankanters. Het slot- offensief van de Hillegommers kon krampachtig door de achterhoede van de thuisclub worden bedwongen. Het Hillegom doelpunt werd na 20 minuten spelen gescoord door Honnef. LEIDEN Aan de wedstryd In de veldhandbalcompetitie tussen Dynamo was het goed te merken dat Nederland voor het eerst dit jaar een echt zonnige zondag beleefde en er daarnaast een groot aantal extra vakantiedagen Is. Beide teams verschenen incompleet (HVL had negen man) en bezorgden j de weinige toeschouwers wel een spor- j tieve, maar weinig hoogstaande wed strijd. De thuisclub bleek de naam Dynamo nog het meeste eer aan te doen: vooral door het zwakke opti-eden van de Leidse aanval kwam het behoorlijk wat keren tot scoren. Voor de rust werd het 7-3, na de thee werd de nederlaag van HVL •ompleet feit bij de stand 14-6. hoorn plotseling een sprintje aan trok moest Leo Redel, haast maken om de situatie te klaren. Lou Hons beek kwam al uit zyn doel, maar het ging blijkbaar allemaal te snel voor de Leidse doelman. De bal stuiterde tegen zijn borst, belandde vlak voor de voeten van Barnhoorn. die prompt voor 1-0 zorgde. Lugdunum begon er daarna wat steviger aan te trekken, maar de akties wilden niet lukken in de Leidse formatie. Gijs Collé en Wim de Roo waren de eer sten, die dichtbij doelman Pieterse kwamen. De Wassenaarse doelman was echter ook toen Lugdunum wat meer overwicht kreeg een zekere sta-in-de-weg, die voor Blauw Zwart van grote waarde is. Het in vrij grote getale opgekomen publiek be gon meer en meer te doezelen in het voorjaarszonnetje. Aanmoedigingen voor Lugdunum waren er nauwelijks te horen. In de rust vernam de Leidse aan hang. dat concurrent Alblasserdam tegen HBS achterstond en toen vo.nd men het helemaal wel best. Wat kan ons eigenlijk nog gebeuren? zo rede neerde men. En Blauw Zwart, vech tend voor het behoud van het tweede klasserschap. kreeg van trainer J. Cremers opdracht de voorsprong koste was kost vast te houden. De Wassenaarders behoefden zich daar voor niet al te zeer in te spannen. Slechts zelden drongen de Leide naars diep in het Blauw Zwart-de- fensieblok door en als dat wel ge beurde was daar telkens weer doel man Pieterse. Opvallend ls de enorm snelle reflex van hem. Na rust onderging zowel de Blauw Zwart-formatie als die van Lugdu num een wijziging. Barnhoorn ruim de veld voor De Mey en Bavelaar van Lugdunum werd door trainer De Kubber vervangen door Wim Oppe- laar, die voor aanmerkelijk meer rust in de Leidse defensie zorgde. Een kwartier voor tijd dirigeerde De Kubber centrumverdediger Leo Re del naar voren. Dat werd de redding van Lugdunum. Want in de twee ëndertigste minuut scoorde dezelfde Redel uit een vrjje trap vap Wim de Roo de gelijkmaker. Prompt ver keerde Lugdunum in de winning mood. Het spel werd even enthou siaster. Blauw Zwart liet zich echter niet overspelen en verdedigde het resterende puntje moeiteloos. Pen ningmeester Daan v. d. Berg van Lugdunum was tevreden. „Nu wor den we volgende week thuis kam pioen. Dat betekent een volle bak". Ook burgemeester Geertsema, die Lugdunum goed kent uit zijn Leidse tijd, was niet ontevreden „Ik kom niet vaak kijken, maar als ik bij Blauw Zwart kom dan verliezen ze nooit". Het is voor Blauw Zwart te hopen, dat de burgemeester de twee resterende wedstrijden van de com petitie ook komt kijken. Doelman Pieterse van Blauw Zwart was gisteren in het duel tegen Lug dunum uitstekend op dreef. Keer op keer was hij de spitsen van de Leidse ploeg te snel af. Na een vrije trap genomen door Wim de Roo haalt Leo Redel, die op het allerlaatste moment door trainer De Kubber naar voren was gedirigeerd, flink uit en scoort. STOMPWIJK Het damesteam van HVS speelde gisteren een sterke thuis wedstrijd tegen HVL uit Leiden. Voor de rust lukte het de Stompwykse ploeg maar moeilyk het klasseverschil ln doel punten uit te drukken. De ruststand was dan ook slechts 2-0, doch hierbij zij aangetekend dat HVS zesmaal het houtwerk raakte. Mede doordat Sjanie van de Bosch in de 2e helft in de aanval speelde (Truus Oltsthoorn nam plaats onder de lat) werd de ploeg wat slagvaardiger. Steu nend op een hechte defensie voerde HVS met fraai aanvalswerk de stand op tot 12-1. HVS (heren) speelde gisteren met 9 spelers (onder wie 4 invallers) ondanks de 6-8 nederlaag een uitstekende wed strijd tegen kampioen MSV uit Noord- wijk. Beide ploegen deden weinig voor elkaar onder. Voor de rust was HVS ivallend iets gevaarlijker (ruststand 4-4maar in de 2e helft verzandde haar aanvalsspel dikwijls in zelfzuchtigheid. In die fase was MVS iets doortastender mede daarom kan de Noordwijkse overwinning wel als verdiend worden beschouwd. PAPENDRECHT Ofschoon de Leidse toch dan toonde de thuisclub zich representanten in de eerste klas teurs, Roodenburg en HVS, uitgescha keld zjjn voor verovering van de titel, hebben zy een groot aandeel in het ver dere verloop van de kampioensstrijd. Versloeg UVS kortgeleden de Rijswyk- se Voetbal Club met een op papier ge handicapt team met 1-0, gistermiddag werd koploper Papendrecht eveneens In paniiekstemming gebracht. De Papendrechters kwamen heel wat minder geschonden uit de stryd. Het bleef tegen Roodenburg 0-0, en aange zien RVC tegen Overmaas op eigen ter rein zyn zwakke eindsprint nog eens ac centueerde, liep Papendrecht zelfs nog één punt uit. Zondag treffen RVC en Papendrecht elkaar. Afgaande op de re sultaten van de afgelopen weken zijn we geneigd Papendrecht als kampioen aan te wijzen. Roodenburg heeft gistermiddag dezelfde taktiek toegepast als tegen Fluks. Op één onderdeel verschilde het systeem. Roodenburg is ditmaal nauwelijks toe gekomen aan aanvallen. Voor de rust gelukte het nog sporadisch aan Sam den Os c.s. een contra-attaque te plaatsen. Voor het overige trokken de Leidenaars een cordon rond doelman Mattie Keere- Grote rust Opnieuw viel in de Roodenburgploeg, waarin de jeugdige Van Kooperen weer was gepasseerd door de van een blessure vrijwel genezen Cor Pennenburg, de gro te rust op. Te begrijpen valt dat wel, omdat trainer Rlnus Smits en zijn man nen reeds verzekerd zijn van een veilige middenmootpositie. In de eerste helft was er dus nog sprake van vrij gelijk- opgaand spel. Roodenburg ving de aan vallen, evenals na de rust trouwens, be kwaam op en erkende schutters als Ten Oever en Terlouw konden geen goed doen. Kansen zou Papendrecht de ge hele wedstrijd niet in al te grote mate gepresenteerd krijgen. Ontstonden zij slecht afwerker. Mattie Keereweer had opnieuw geen al te zware taak. De bal len zoefden steeds over of naast 't doel, met uitzondering dan na een kwartier spelen in de tweede helft. Afgekeurde goal v. d. Oever, die ook nog een doelpunt zag geannuleerd, haalde uit voor een hard schot dat keihard op de paal uiteenspat te. Een al te grote indruk heeft Papen drecht verder niet gemaakt. De vervan ging van Hennie Rodenburg door Hennie de Klerk op het Leidse middenveld was stellig geen verzwakking. Het spelpa- troon van Papendrecht was ook te wei nig verrassend en getuigde van te wei nig inventiviteit om de koel verdedigen de Roodenburgploeg te verschalken. Vooral na rust werd verwoed storm ge lopen. Papendrecht gaf zijn tegenstan der niet de gelegenheid een stap naar voren te doen, waardoor een grote sa menscholing van spelers ontstond voor Mattie Keereweer. De kans dat daar door een doelpunt, kon ontstaan bleef derhalve gering. Aan Roodenburg-zijde viel naast Keereweer ook Rijsbergen op door spelverdelen en techniek. GENT Bij de internationale roeiregat- ta in Gent zijn twee combinaties van de Leidse vereniging Die Leythe winnend door de finish gegaan. De twee met stuurman: Van Dorp/De Reeds won bij de junioren in 5 min. 53.4 sec. De twee zonder stuurman Hinten/Kramers was succesvol bij de senioren. De tijd was hier 7.02.2 voor de 2000 meter. (De junioren roeiden 1500 meter). Hein Chrispijn beste man waarvan één penalty. De andere Leidse S?1 rug van m r WW** Promotitiekansen van Warmonders niet aangetast (Van onze tafeltennismedewerker) HAARLEM Steeds Vooruit, lijstaan voerder met ze» punten uit drie wed strijden, en Prowano nummer laatst met nul punten uit drie wedstrijden. Zo was de situatie vóór de ontmoeting Prowa- iio-Stecds Vooruit. Reden genoeg dus om te stellen, dat deze wedstrijd ongetwij- feld duor Steeds Vooruil zou worden gewonnen. Maar de realiteit bleek an ders, bikkelhard voor de \V Broxterman slaagden er net niet in om Hommes en Schoof naar een nederlaag te spelen: 22-20 16-21 21-18 en 2-2. Hierna kwam Prowano voor het eerst voor te staan. Cees Schoof nam verras send gemakkelijk revanche voor zijn des tijds geleden nederlaag. Nora Broxter man verloor met veertien en vijftien. Door te winnen van Hommes (15-21 20- 221 bracht Nol Sikklng de partijen op gelijke voet. Bob Hommes (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Toen Scylla 8 in de wt strijd tegen TOGB op 3-1 was gekomen en Theo Bakker na een gewonnen eerste game met 18-10 vóór was weten te ko men tegen Ad Herel, toen zat het ei dik In, dat het jonge Leidse trio een fraaie zege zou gaan behalen. Maar zie Theo Bakker kon zyn zenuwen niet af doende in bedwang houden, verloor toch nog de partij en TOGB, dat hieruit moed putte, slaagde er alsnog in een winst punt weg te halen uit dit bikkelharde duel. Scylla 3 had een fraaie start. Hein Cris- pijn, de verrassing van de wedstrijd, begon met een knappe zege tegen Ad van Herel. Het werd 1-1 door Nico van Capellen, die evenals de vorige keer on geslagen bleef. Hy klopte nu Theo Bak ker, die in de derde game nog 'n voor sprong van 7-1 had "gehad. Via Karei van Schie. die Cees Olsthoorn simpel aan zyn zegekar bond, werd het 2-1 voor Scylla 3. De combinatie Van Schie/Bakker was tegen Van Herel/Van Capellen voortref felijk op dreef. Er werd in tweeën ge wonnen; de laatste game eindigde zelfs ln 21-5. Theo Bakker, die bepaald zijn beste dag niet had, verloor hierna de in de eerste alinea gememoreerde partij van Ad van Herel met achttien in de derde. Aldus was de stand 3-2. Scylla 3 wist de voorsprong door Hein Crispyn weer uit te bouwen. Hij had weinig moeite met Olsthoorn. Van Ca pellen verkleinde TOGB's achterstand. Hij klopte Karei v. Schie. Voor 5-3 zorg de Theo Bakker, die volgens verwach ting in straight games van Olsthoorn wilde der Linden schiet de bal 1 sitie, die liet inneemt In deze pi competitie, wat beneden baar s(and is. Hel resultaat: een verrassende 6-4 over- I Steeds Vooruit kwam wel met 0-1 vóór. Nora Broxterman versloeg Bob Hommes met 12-21, 21-14, 9-21. Cees Schoof, die al een keer of tien de titel van de af- deling Kennemerland heeft behaald, maakte er 1-1 van, maar hij had in Louis Rltzen wel een verdraaid lastige tegenstander 21-19 (na 2-7), 19-21, 21-15. I Opnieuw bevocht Steeds Vooruit, door J Nol SIkking, een voorsprong: Siem I Swart ging er met 9-21 en 12-21 kans loos af. Het dubbelspel kon met recht de sleutelpartij worden genoemd. Wan neer Steeds Vooruit dit had gewonnen, dan was de stryd waarschynlijk beslist lange doelman Proost. Cook van Weerlee eal LFO vervolgens naar -0 Weke*i geweest Maar Nol Sikklng en Nora de lage pn- klopte vervolgens Ritzen (elf tieni waardoor zijn ploeg stond. Het leek niet onredelijk om te veronderstellen, dat Nol Sikklng zijn on geslagen status tegen Schoof zou be houden en hierdoor de achterstand weer teniet te doen. Maar de Haarlemmer had andere plannen. Hij won de eerste game met vijftien, maar stond in de tweede game op een gegeven moment met 13-17 achter. Sikking wist echter niet door te drukken en met 21-18 scoorde Schoof 5-3. Nora Broxterman hield de spanning er in door een gemakkelijke zege tegen Swart (15-21 12-21), maar Louis Rltzen kon in de laatste partij niet verhinderen, dat Hommes er 6-4 van maakte: 21-15 15-21 21-17 (na 2-7 en 15-15). Ondanks dit verlies Is Steeds Vooruit nog steeds koploper met riante uitzichten op pro motie naar de overgangsklasse. Hierdoor was het 5-3 geworden en met de partij Van Schie-Van Herel voor de boeg had Scylla 3 een goede hans op de volle winst. Maar Karei van Schie slaag de niet in zijn opzet. Hij moest zich in drie games gewonnen geven. In de slot partij moest Hein Crispijn j trachten het bijna onmogelijke te pres- acht- teren: via een overwinning op de oer sterke Nico van Capellen 6-4 scoren. Hy redde het niet. maar de tegenstand die hij bood was bewonderenswaardig. Hij verloor de eerste gaim en kwam in de tweede met 17-20 achter. Hij gaf het echter niet op en sleepte deze game toch nog uit het vuur. In de slotgame had hij steeds een kleine achterstand, die hij net niet wist weg te werken: 18-21 en 5-5. Sint Aloisius-Kluis, de andere wedstrijd in deze promotlegroep, eindigde in een overwinning van 8-2 voor de thuisclub. De stand Is nu: Sint Aloislun 6 uit 4, TOGB 5 uit 4, Scylla 3 4 uit 4, Kluis 1 uit 4. Wil Scylla 3 nog een kans be houden op promotie naar de hoofdklass dan moet er aanstaande zaterdag, wan- 4e klasse C: Schoonhoven—SVOW afg. er thuis gespeeld wordt tegen de j Be Fair—Duinoord 0-1, Floreant—Wou- lijstaanvoerder, beslist gewonnen wor- brugge 2-4. den. Zoals bekend eindigde de enige we ken geleden uit gespeelde ontmoeting ln remise. Er liggen dus zeker kansen voor de Scylianen. Vooral als Crispyn zyn huidige vorm weet te behouden. LEIDEN ln het zaterdagvoet bal zijn talrijke beslissingen ge vallen. Zo werd in IA het reeds gepromoveerde DOTO eveneens kampioen en heeft Quick Boys nog slechts twee punten nodig om de nieuw te vormen afdeling te bereiken. Voor ARC was het een minder vreugdevolle dag. De Al phenaren verloren van Rijnsburg- se Boys en verdioenen na een éénjarig verblijf uit de hoogste klas. In 1B verzekerde het niet spelende Noordwijk zich van een plaats in dee erste klasse. Het kampioenschap, dat door enkele minder goede resultaten van de afgelopen weken op losse schroe ven is komen te staan moet de volgende stap zijn van de rood- ZATERDAG 2e klasse A: Quick Boys's-Gravenz. SV 1-0, NDSM—DOTO 2-3 (DOTO kam pioen), SIZO-Kozakken Boys 1-1 (Koz. Boens promoveert), Rijnsb. BoysARC 2-0 (ARC degradeert), HuizenSpflke- nisse 1-0. 2e klasse B: CSVD-RWH 0-0, Arne- muiden-de Meeuwen 1-0, Zwart Wit '28 de Zwerver 2-1 (Zwerver promov.), Excelsior M.HBSS 0-1. 3e klasse B: RCLGroote Lindt 3-2, Jo- dan BoysAS WH 1-5, CapelleScheve- ningen 1-1. 4e klasse B: HoogvlietOmas 0-1, DU- NOKatwijk 2-2, HeineoordSemper Altius 1-1, ZwerversRandst. Sport 2-1 (Randst. Sp. degradeert), Hermandad DSO 2-1.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12