„Niets aantrekken van de bondspolitiek in Den Haag Ir. v. d. Velde nieuwe voorzitter Leidsche Ver. van Industrieëlen „Rapport kassenbouw bevat gegevens van twintig jaar geleden FOKKE REMMERS TIJDENS RECEPTIE 40-JARIG TER LEEDE: Floris week staat in Nieuwkoop voor de deur DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 29 APRIL 1970 NOORDWIJK/LEIDEN In hotel Huls ter Duin te Noordwijk werd gister avond een algemene ledenvergadering van de Leidsche Vereeniging van Indus trieëlen gehouden. De vergadering werd bijgewoond door een 25-tal leden. In de vergadering werd ir. II. van der Velde, direkteur van Durisol-Mevriet N.V., of ficieel als nieuwe voorzitter van de LVI geïiMtaleerd. Hij volgt ir. A. Sitsen, di recteur van Wernink's Beton- en Aan- voorzitterschap sinds 1965 bekleedde, op. Ir. O. J. Schreuders, oud directeur van de Hollandsche Constructie Werkplaat sen, trad als penningmeester af, wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd. Tot zijn opvolger werd geko zen de heer J. den Holder, directeur van de gelijknamige machinefabriek. Stemmen bij volmacht ivor 20 mei regelen LEIDEN Voor 20 mei a.s. moeten de aanvraagformulieren voor het stemmen btj volmacht zijn ingeleverd. Degenen, die op 3 juni a.s. niet in de gelegenheid z(jn hun stem uit te brengen (invaliden, bejaarden, zieken, enz.) kunnen een ander machtigen. De daartoe benodigde formulieren zijn verkrijgbaar op het Stadhuis of bij de navolgende adressen: mevr. M. C. van Akkeren-Straathof, Zee manlaan 28: S. V. Cornelisse, Abr. Crijns- senstraat 20; P. Feiten, Sophiastraat 60; mevr. M. H. Gardeniers-Berendsen, Ka- naalweg 19; M. J. Hanssen, v. Swieten- straat 27: M. P. Hooymans, Mozart - straat 235; M. J. Kamsma, Ravelstraat 18; B. C. Klein, Mahlerstraat 62; J. P. Kloeg, Oude Vst 11B; mevr. M. A. v. d. Krogt-Schakenbos, Vrouwenweg 47; S. Menken, de Laat de Kanterstraat 20; A. M. v .d. Meyden, Oltmanstraat 6: Th L. v. Niekerk, Vlietwegl; mevr. M. A Nota-Scheepers. Lorentzkade 57; J. J. Schrama, Rijndijk 42; P. G. Vink. Zaan- straat 130. AUDADEBIJ POSTKANTOOR ZOETERWOUDE De aubade die morgenochtend aansluitend op de mu zikale rondgang door de Sint Jans- faofare en de drumband VIOS wordt gehouden zal niet plaatsvinden voor het gemeentehuis, maar in de Jan van Banningstraat nabij het postkantoor. Daar zullen ook de kinderspelen wor den gehouden. Andere programmapunten zijn o.m. fietstocht voor meisjes (11 u.). jeugdvoetbaltoerooi (13 uur), tobbetje steken bij de Sjaloomschool (15 uur), klaverjaswedstrijd in Don Bosco (20.00 uur), op hetzelfde tijdstip Jongerenbal in „Ons Huis". Voor de doorlopende filmvoorstelling van a.s. zaterdag zijn verschillende oude films beschikbaar die voor de huidige generatie zeer interessant zijn. Teamwedstrijd voor Sportschool Luiten LEIDEN Voor de zoveelste keer in successie heeft het adspirantenteam van Sportschool Luiten gezegevierd. Deze j maal was judo-afdeling Oegstgeest (on derafdeling van Sportschool Luiten) het slachtoffer. De wedstrijden werden gehouden in het gymlokaal aan de Juffennanstraat on der leiding van de heer C. J. Senten. Ie dan. Veelbelovend judo werd gede- I monstreerd vooral door P. Wijling, brui ne band en Roland Luiten groene band- blauwe slip, die zijn veel grotere en oudere tegenstander binnen enkele se conden met een prachtige sutémi wierp. De uitslagen waren als volgt: le ronde Oegstgeest Leiden 5-20; 2e ronde 5-19: 3e ronde 3x 2. De nieuwe regeling houdt in dat voor taan alle leden automatisch aan het pu blic relations programma deelnemen, hetgeen de continuïteit van het aktlvi- teitenprogramma van de vereniging ten goede komt. In zijn afscheidsrede als voorzitter gaf ir. A. Sitsen een over zicht van de aktiviteiten in de periode dat hij het voorzitterschap bekleedde. Samenvattend zei ir. A. Sitsen, dat het mobiliseren van „manpower" voor het werk van de vereniging goed ge slaagd genoemd kan worden. Evenals het verkrijgen van publiciteit van de vereniging en haar leden. Het contact met de Kamer van Koophandel en Fa brieken is veel verbeterd. Het contact mét de L^niversitaire Gemeenschap komt moeizaam op gang. evenals het contact met de gemeente Lelden. ZAKEN EN TAKEN De heer Van der Velde gaf ln zijn ope ningsrede een opsomming van de zaken „waaraan we als bestuur én als indi- A'iduele leden zullen moeten gaan of blijven werken". Deze zaken zijn o.a.: „het stimuleren van het meer aan de P.R. activiteiten laten bijdragen door alle leden van de LV I ln de vorm van het ontdekken en verstrekken van ei gen bedrijfsnieuws; het toespitsen van „Industrie Rijnland" als een bulletin, dat iets laat zien en wat te vertellen heeft over wat er ln de Leidse agglome ratie op industrieel gebied aan het groeien is; de opinie van de LVI naar voren brengen als er in ons gebied din gen gebeuren, staan te gebeuren of zouden moeten gebeuren; het enorme woningvraagstuk, dat wij hopen samen de Gewestraad in gesprek komen. Zo u met de KvK te kunnen gaan bestrijden, wilt „door deze minstens aan de praat hiermee in verband moeten we ook met te houden". P. S. VAN LEEUWEN Beugelf les kivam na afbraak oude marktkantoor weer bo ven NOORDW1JKERHOUT - ln de ge meenteraad van Noordwijkerhout heeft de conclusie van het eerste deel van het rapport .Kassenbouw in de bollen streek". dat er geen gevaar bestaat voor een Glazen gewest" veel voldoe ning gewekt. Voor insiders was die con clusie geen nieuws, aldus de heer P. S. van Leeuwen, maar als geruststelling voor de leken was het rapport de kos- Overigens moet dit rapport, zo betoogde de heer Van Leeuwen, worden gezien tegen dea chtergrond van het nieuw op te zetten streekplan. De samenwerking van de bollenstreek op dit punt moet van een geljjk kader zijn als die van de provincie. De heer Van Leeuwen be treurt het daarom, dat in het rapport „Kassenbouw" gebruik is gemaakt van ongeveer 20 jaar oude gegevens over de kwaliteit van de bollengronden. Ver der wordt het gebied, dat in de ruil verkaveling kan worden betrokken, veel te klein aangegeven. Burgemester Bos- ma zou deze kritiek in het Samenwer kingsverband Bollenstreek ter tafel brengen. Met evenveel voldoening betuigde de gemeenteraad zijn instemming met het ontwerp gemeenschappelijke regeling samenwerkingsverband Bollenstreek. C. Pley in Raad van Beheer Sportstichting LEIDEN In de raad van Beheer van de Sportstichting zullen (als de raad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat) worden benoemd: a. de heer H. Beurze te Leiderdorp, na mens de Leidse handbalver. HVL; b de heer E. de Vos te Leiden en de heer A. de Merj te Leiden namens de Leidse schermverenigingen; c. de heer J. Dui- vesteyn te Leiden, de heer C. W. A. Pley te Leiden namens de Leidse basket balverenigingen. De heer C. W. van Duin wees op de aandrang, die de regering uitoefent om de gewestvorming te bevorderen. De i bollenstreek is qua omvang en inwoner- tal bijzonder geschikt om lot gewest- vorming te komen en het is beter dit I zelf te doen, dan het zich te laten op- i leggen. I De heer G. J. Maarseveen meent dat de nositie van gemeenten iassenheim. die zowel I werkingsverband als in het Stadsgewest I Leiden zitting hebben, weieens moeilijk j j kan worden. Alleen volkomen openheid kan ontsporingen tegengaan. Burgemeester Bosma zei: dat de regio- i nale samenwerking zich op dit moment in het bijzonder richt op de ruimtelijke ordening en dat het te zijner tijd tot I stand gekomen structuurplan bollenstreek de deelnemende gemeenten alleen tot I richtlijn strekt. Omstreden pand Vlietweg 16 al weer verkocht LEIDEN Het pand Vlietweg 16. waarover begin dit jaar veel heibel Is geweest toen het werd aangekocht door de Stichting Dagverblijven voor Gehan- dictpten voor Leiden en omstreken, is inmiddels door die stichting weer ver kocht. De stadbouwkundige bezwaren tegen uitvoering van de verbouwings- plannen bleken te groot. De stichting is daarop overgegaan tot aankoop van het pand Rijnsburgerweg 140. Als de raad met een desbetreffend voorstel van het college van b. en vv. akkoord gaat, zal de gemeente Leiden garant staan voor de lening h 350.000 die de stichting bij de Bondspaarbank Noordwijk 4®. Noorderkwartier bouwt clubbuis LEIÖEN De speeltuinver. „Noorder kwartier" gaat op het terrein van z(jn tuin aan de Anna van Saksenstraat een clubhuis bouwen om naast het speeltuin werk de kinderen ook bezig te gaan houden met clubwerk. Daarnaast zullen ook clubs voor ouderen in het gebouw onderdak kunnen vinden. De bouwkosten worden geraamd op 50.000 gulden. Als de Leidse raad met een voorstel van b. en w. akkoord gaat zal de gemeente Leiden de speeltuinver eniging een lening verstrekken van 10.000 gulden. Gratis controle BODEGRAVEN Vrydag 8 mei zal te Bodegraven een nieuwe frisdrankenfabrick van Liko N.V., een dochteronder neming van Menken Melk N.V., door burgemeester i. J. Crolee officieel in gebruik worden gesteld. De produktle van frisdranken in de fabriek te Wassenaar wordt gestaakt. De vrijkomende ruimte zal worden gebruikt voor het ver vaardigen van speciaal-produkten. De nieuwe fabriek behoort tot de 10 grootste frisdrankenfabrieken iu ons land. Het grondoppervlak bedraagt ca. 6375 m2; men beschikt boven dien over een verharde opslagruimte van 8850 m2. Daarbij Is ruimte aanweadg voor een uitbreiding tot ongeveer het duMN^e van de huidige omvang. De Liko-fabriek, waarin towel hoolzuurvrye als koolzuurhoudende limonades en vruoh- hendranken worden vervaardigd, ta de eerste frisdranken- fabriek in Nederland, waar om hygiënische redenen een vol ledige schelding Is aangebracht tussen de produktleruimten en de andere afdelingen c.q. buitenterrein. Alle produktie- rulmten zyu aangesloten op een luchtzulverings- en over- drukinstallatle. waardoor geen verontreinigde lucht van andere afdelingen of van bulten naar binnen kan dringen. De produktJerulmte zqn bovendien alr-eonditloned. De fabriek heeft een eigen waterwin- en zuiveringsinstallatie, aange sloten op een tweetal bronnen. Elk uur worden steekproeven op kwaliteit genomen. De totale grond-, bouw- en inrich tingskosten van de nieuwe fabriek bedroegen ca. 6 miljoen gulden. Op de foto de limonadevulmacb Ir»e (Wm) en wxr- raadtanks (achtergrond rechts LEIDEN De ANWB zal van woens dag 6 mei tot en met zaterdag 16 mei op het Schnttersveld een rollentestbank opstellen, waarop de werkelijke snelheid van een auto kan worden gemeten en dus ook de afwijking van de snelheids meter kan worden vastgesteld. De ope ningstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00 t/m 19.00 uur en zaterdags van 9.30 1/m 16.00 uur. De controle is gra- tis voor leden en ntet-leden van de I ANWB. I Tijdens de test op de rolleubank zullen dan ook bij een werkelijke snelheid van 50. resp. 70 km/uur op de snelheidsme- j ter pijltjes worden geplakt ter marke- ring van deze snelheden. Vrijwel geen I enkele snelheidsnieter is geheel nauw keurig, afwijkingen tol 10 pet. zijn niet I abnormaal. Het team dat de controle op „echte snel heid" uitvoert Is, evenals bij de verlich tingsacties, samengesteld uit technici van de ANWB. Evenals de verlichtingsacties is ook deze controle gratis voor zowel leden als niet- leden van de ANWB. De belangstelling voor de verlichtingsacties was in het afgelopen winterseizoen weer gToter dan in het vorige seizoen. De verlichtingsac ties werden gehouden in 39 plaatsen ge durende 28 weken. Totaal werden 40.184 auto's onderzocht. Bq 32 pet. hiervan werden gebreken aan de verlichting ge constateerd, b(j 95 pet. een opjuiete af- •otelling der koplampen. SASSENHEIM Voor de receptie van het jubilerende „Ter Leede" gister avond in het clubgebouw bestond grote belangstelling. Behalve bestuursleden van een groot aantal voetbalverenigin gen, tot uit Delft toe, waren er be stuursleden van andere plaatselijke verenigingen, terwyl van het gemeen tebestuur burgemeester baron Van Kno- belsdorff en wethouder Westerbeek ac te de présènee gaven. Verder vanzelf later op de avond grote aantallen leden en supporters. Van de laahsten kreeg de 80-.jarige mevrouw Harskamp-Spaarga ren, die trouw wedstrijden, binnen en buiten Sassenheim bezoekt, een ap plausje. Naast het bestuur waren er de 4 oud voorzitters, L.w. de eerste voorzitter en één der oprichters Wim van Biezen sr., H. Engberts, ere-voorzitter; A. G. J. C. avn Breda, ere-lid en D. de Boer. De heer Goedhart uit Leiden, van de Leidse afdeling van de KNVB, opende de rij van sprekers. Deze bracht hulde aan de oude garde, die het 40 jaar geleden aandurfde te beginnen. Hij bracht hulde aan het bestuur en jeugdleiders voor wat deze voor de jeugd verrichten. Een extra pluimpje was er voor Gerrit Harskamp, die hij „de vader van het schoolvoetbal" noemde. Tot slot deed hij de bondsvlag van de Leidse afdeling cadeau. Volgende spr. was de heer G. Wijntjes, voorzitter van het huldigingscomité en voorzitter van de vereniging „Rood-Geel". Na de ge lukwensen overhandigde hij eerst een cheque van 5000,-, de opbrengst van de jubileumverloting en daarna een hele serie cadeautjes van de supportersver eniging. Zo kwam er een massagetafel, een bestralingslamp, een packheater, 20 strandringen, een koffer met shirts en nog een chèque van 1000,-. Herinneringen Kantinehouder Gerrit Harskamp deed eveneens een koffer shirts cadeau en de heer D. van Biezen, bestuurslid van de Oranjevereniging zorgde voor vier bal len. De heer Bergman bracht namens COVS afd. Leiden de gelukwensen over. De eerste voorzitter Wim van Biezen sr. hsuilde leuke herinneringen op. De heer H. van Veelen van- het Teylingen-be- atuur wees op de goede samenwerking van beide verenigingen de laatste jaren. Namens de KNVB sprak de voorzitter van het zaterdagvoetbal,.de heer Fokke Remmers uit Zwolle. Deze wees op het belang van goede samenwerking lussen de diverse clubs; „doorgaan zo. niets aantrekken van bondspolitiek in Den Haag! Houden aan afspraken!". De heer De Wilde, voorzitter van CSWD uit Delft, zei na de gelukwensen dat demo cratisering bij de KNVB nogal te wen sen overliet. Wissel beker De heer Nieuwenhuys, voorzitter van de plaatselijke zwemvereniging deed ver volgens een wisselbeker cadeau. Burge meester Van Knobelsdorff bracht de gelukwensen van het gemeentebestuur over en wees op de goede samenwerking met het bestuur, dat altijd actief bezig is om alles los te krygen wat nodig is. Voorzitter Persoon van GWS en de Be langengemeenschap Bollen- en Duin streek, bracht bij haar gelukwensen niet minder dan 12 ballen mee. Tot slót spraken nog oud-voorzitter A. G. J. C. van Breda, en de redacteur van- het clubblad, de heer Th. Engberts. De laatste bood het jubileumnummer van het clubblad aan. Leidse winkelier de dupe van wisseltruc LEIDEN Een Leidse juwelier is gis teren de dupe geworden van een wissel truc. Twee mannen vroegen hem in ge broken Nederlands om enkele souveniers die zij mee wilden nemen naar hun va derland. Nadat zij hun keuze hadden ge daan betaalden zij met groot geld maar deponeerden tevens wat wisselgeld en vreemde valuta op de toonbank. Na wat heen en weer geschuif vertrokken de twee mannen. Toen de winkelier even later zijn kasgeld natelde miste hy twee briefjes van 25 gulden. Roodmburg krijgt parkeerterrein LEIDEN Het tot dusverre voor ver- keerstuin gereserveerde terrein bij de Pieter Bothstraat zal een parkeerterrein worden ten behoeve van het sportcom plex Noord, dat wordt bespeeld door de voetbalvereniging Roodenburg. Het par- j keerterrein zal plaats bieden aan 142 auto's. De kosten worden geraamd op 85.000 gulden. In de vergadering van 11 mei a.s. beslist de raad over dit voor stel van b. en w. LEIDEN Bij het slopen van 't marktkantoor bij de Turfmarkt- brug hebben slopers gistermorgen tussen de funderingen van het gebouwtje een beugelfles gevon den. In de fles zat een perkamen ten brief, waarop in oostindische inkt staat geschreven: „L.S., op 14 augustus 1912 is de eerste steen van hel havenkantoor gelegd door de heer J. Romanes- co, algemeen markt- en haven meester te Leiden." Onder deze tekst staan de handtekeningen van de heren Romanesco, A. de Poorte, opzichter gemeentewerken, J. Christiaanse, G. Barthen, metselwerk. De heer Romanesco (1859) was eerst politie-inspecteur in Gouda, in 1883 kwam hij naar Leiden, waar hij tot 1S95 bij de politie werkte. In dat jaar werd hij havenmeester. In 1917 werd hij benoemd tot directeur van de Markt- en Havendienst, de eerste in de geschiedenis van Leiden. De heer Romanesco had twee zoons, die nu gepensioneerde ambtenaren van de Stedelqke Lichtfabrieken zijn. De fa. T. G. Barthen bestaat nog in Leiden. Zij is nog steeds aannemer van met selwerken. NIEUWKOOP De nel i el voorbereidende publikaties en spectaculair aangekondigde Floris Week staat in Nieuwkoop nu werkelijk voor de deur. Morgen, op Koninginnedag, barst het fleurig ■middeleeuws feest los en zal pas met een gekostumeerd bal op 9 mei worden gedoofd. Morgen wordt op het Reghthuysptein de Oudhollandse markt geopend. Een week lang zullen de bezoekers (die wanisrhyr-lijk in hele stromen zullen toevloeien) hier kunnen zien hoe oude ambachten werden (en worden) uitgeoefend. Ook is er morgen een Oranjebal verzorgd door de Oranjevereniging. De volgende week zijn er tal van hoogtepunten, waarbij Floris zelf en zijn kornuiten - in levende lijve aanwezig zullen zijn. Het ivordt allemaal groots, hoewel de voorbereiders van de manifestatie gisteren wel een kleine teleurstelling te verwerken kregen. Men had ei namelijk helemaal op gerekend, gekostu meerd en ivel in Willem DaysVuist- aan het televisiekijkend publiek te zullen worden gepresenteerd. Zc waren zelfs al bij Duys thuis op de borrel geweest en de zaak was o.k. Gisteravond echter kwam een telefoontje uit Bussum met de mededeling, dat het optreden van de Floris-Nieuwkopers niet door ging, omdat, het Via si-programma al vol was.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4