verdwijnt Grote verdiensten op vele terreinen Academische Radio Omroep wil zendtijd Wethouder Sies keert niet terug in college Zeven Leidenaren „collectief" onderscheiden MARKTEN WOENSDAG 29 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA I LEIDEN Als de Leidse gemeenteraad op 11 mei met een desbetreffend voorstel van het college van b. en w. akkoord gaat, wordt de Markt- en Havendienst in zijn huidige vorm opgeheven. Het onderdeel veemarkt van de dienst wordt dan ondergebracht bij de dienst voor de Groenoord- j hal en de overige onderdelen bij de Reinigings- en Ontsmettingsdienst, I die dan Dienst voor de Reiniging, Havens en Warenmarkten gaat heten. Het college komt met het voorstel de Markt- en Havendienst op te heffen in verband met de omlegging van de vaarweg, de verplaatsing van de veemarkt naar de Groenoordhal en het vertrek van de directeur van de Markt- en Havendienst, de heer M. Weima, door pensionering. Opgenomen in dienst voor de Groenoordhal en Reinigingsdienst Een punt van doorslaggevende beteke nis om het onderdeel veemarkt onder te brengen by de dienst voor de Groen oordhal vindt het college de omstandig heid, dat de regeling omtrent 't gebruik an de hal wel in één hand komt, in casu de directeur van de Groenoordhal. De ervaring sinds de opening van de hal hebben uitgewezen dat dit alleszins wenselijk is. Het college verwacht, dat de directie van de Groenoordhal zich snel in de veemarktaangelegenheden zal inwerken; de integratie va nde ad- minisrtatieve aangelegenheden biedt geen problemen. De verantwoording van de kosten en opbrengsten van de veemarkt zal af- zonderlijk tto uitdrukking dienen te worden gebracht in de begroting en de rekening van de algemene dienst van de gemeente. Er zal worden gestreefd naar vermindering en verjonging van het los personeel. De leeftijden van de thans werkzame functionarissen, die overigens vermoedelijk op financiële- gronden zeer aan hun werkkring ge hecht blijken te zijn, liggen te hoog boven de 65 jaar. Als de raad met het voorstel van b. en w. akkoord gaat zullen een opzichter, een administratieve kracht en de drie v hokkenzetters worden overgeplaatst naar de dienst voor de Groenoordhal. De opzichter, die reeds jarenlang er varing met veemarktaangelegenheden heeft, zal dan mede worden ingescha keld bij de andere werkzaamheden in de Groenoordhal. Aan hem is inmiddels een dienstwoning op het terrein va hal toegewezen. Overige onderdelen Uitgaande van de overwegend organi- satoris'che-toezichthoudende taak van personeel dat bij onderdelen wan markten, haven- en bruggendiensten Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Sandra K., d.v. J. Vermaning en K. den Uijl; Kjartan A., z.v. L. Taverne en S. Johnson; Andy Wil liam, z.v. H. H. Cötino en E. L. S. Lee Fat. Georgetto C., d.v. G. W. de Bol ster en J. A. Hogendorp; Esther R., H. J. Heblij en G. F. Zuidema; Ellen, d.v. P. Kool en E. van der Nat; Mariëlla P., d.v. P. J. H. Baas en A. M. Barel; Sophie, d.v. A. C. Koppert en I. Zwarts: Wilhelmus P. A., z.v. W. B. Langeveld en G. J. A. van Leeuwen; Terence E., z.v. D. I. de Preter en A. Leidelmeijer; Age T. T., z.v. D. J. Jous'tra en J. H. M. Fraterman; Johannes C. T., z.v. T. J. J, Mollers en A. M. van Lammeren; Janny A., d.v. J. A. Both en J. W. Bouwman; Nicolas T., z.v. J. H. Burer en P. Bolten; Jacobus, z.v. W. F. Honsbeek en J. Kop- pe: Hilke J.. d.v. A. J. W. Snels en C M. F. van den Burg; Piroska J.. d.v. P M. H. M. Masthoff en E. A. Dedinszky; Hannelore. d.v. W. J. Verschut en A. M. Verheij; Karin, d.v. J. Rebergen en A. E. Nes; Ilonka C., d.v. J. T. Chrispijn en I. Langezaal; Maarten R., z.v. A. van Dantzich en A. H. Donker; Jacobus I. Chaudron en N. M. S. de Jonge. Saaida P., d.v. B. Kouiss en G. A. M. Wiersma; Gert-Jan. z.v. W. P. Anker er G. A. Oosterlee; Petronella C., d.v. P C. Aarts en J. Hartevelt; Antoinette, d.v J. Langerak en S. M. Ouwerkerk; Maai ke M., d.v. L. J. M. Prins en M. J. P Oosterlaan; Joris P. C., z.v. P. C. Fuhri Snethlage en E. van de Polder; Dirk C.. z.v. D. C. Vermeulen en J. A. A. Valderen; Reinard N. A., z.v. R. N. A. Dreesmann en B. S. A. M. Seijdlitz; Wil helmus J. B., z.v. J. G. M. Sikking en J. A. Breedeveld. Getrouwd: W. H. Kromhout en J. C. Hes; D. van der Baan en M. M. D. Hoo- gendoorn; C. Vonk en M.'C. Spring In 't Veld; C. A. van Lierop en L. C. Tjong- A-Hung; T. Vos en W. J. M. Kop; T. A. Jansen en G. J. I. Treffers; A. C. Zirkzee en J. A. Lodder; L. M. van Roon en J. M. Strijk; W. J. Dingemans en F. N. Bakels; J. N. J. van der Werf en G. P. van Kordelaar; B. A. van der Weijden C. van den Hoed; J. C. H. van Schie ei L. Valk; H. B. Hellenberg en M. Fasel C. P. J. A. de Winter en M. Roelandse; C. Padding en J. M. Volkers; M. S. de Jong en C. van Steenwijk. Overleden: H. P. Ontrop (66); J. A. Ot- tein (60); H. J. E. Schouten (67); G. H. Hohenhorst (51); M. M. T. J. Thijssen (47); M. Tonkes (78); P. Kooien (67); C. A. H. Janmaat (3). woonschepen van de Markt- en Haven dienst werkzaam is achten b. en w. een combinatie van deze onderdelen van de dienst met de Reinigingsdienst 't meest de hand liggend. Vervangingspro blemen bij het personeel zal door de samenvoeging ook op vlottere wijze kun nen worden opgelost. Gevolgen De plaatsvervangend directeur van de huidige Markt- en Havendienst wordt rechtstreeks onder de directeur van de Reinigingsdienst aan het hoofd van deze afdeling gesteld; aldus wordt op normale wijze geprofiteerd van de ervaring van die man, terwijl de directeur van de Reinigingsdienst op adequate wijze wordt ontlast met betrekking tot de taken, die aan zijn dienst zijn toegevoegd. Bij de uitbreiding van het vaste perso neelsbestand van de Groenoordhal zal prioriteit worden gegeven aan 't brug- bedienend personeel van de Markt- en Havendienst. Het college van b. en w. zal zich om trent de bestemming van het Waagge bouw, dat ter beschikking komt voor andere doeleinden, zo spoedig mogelijk beraden. STAATSSECRETARIS DE KOSTER: „Pilgrim Fathers kabouters van toen' LEIDEN Staatssecretaris H. J. de Koster heeft vanmorgen in de Lakenhal een tentoonstelling geopend en de ge beurtenissen van de Pilgrim Fathers gereleveerd. O.m. zei hij: „De ontioik- keling op dit ogenblik komt aardig overeen met die van de jaren 1600. Ook toen werd gestreefd naar vernieuwingen en veranderingen. Evenals de kabouters nu zochten John Robinson en zijti men sen naar een alternatieve maatschappij om het onbehagen uit de wereld te hei- De staatssecretaris begon zijn Engels- Nederlandse speech met te zeggen dat Leiden wellicht de hoofdstad van Ne derland zou zijn geweest als de Pilgrim Fathers in de Sleutelstad waren geble ven. Leiden zou dan waarschijnlijk in plaats van 100.000, 500.000 inwoners hebben geteld. Voorafgaand aan deze opening voerde Litteris Sacrum een to neelstuk op, waarin de geschiedenis van de Pilgrim Fathers symbolisch werd weergegeven. Verdreven door de En gelse Koning Jacpbus I weken de Pil grim Fathers uit naar Amsterdam, en vervolgens naar Leiden, waar zij tien jaar zouden doorbrengen. Tenslotte stak de groep de oceaan over richting Vir- gina (Ver. Staten) om zich daar defini tief te vestigen. Behalve de heer De Koster voerden nog het woord loco-burgemeester S. Menken en VW-voorzitter A. v. d. Koppel. LEIDEN Tijdens het verwijderen van een raam uit een werkplaats aan de Floris Versterlaan heeft gistermorgen een 17-jarige timmerman een stuk glas in zijn linkerpols gekregen. Hij is met een slagaderlijke bloeding in het Acade misch Ziekenhuis opgenomen. Confrontatie schooljeugd - lijsttrekkers geen succes LEIDEN De confrontatie tus sen de Leidse middelbare school- jeug en de lijsttrekkers van de po litieke partijen, die bij de aan staande gemeenteraadsverkiezin gen zullen deelnemen is geen suc ces geworden. Slechts een hon derdvijftigtal scholieren namen gistermiddag de moeite om naar de Stadsgehoorzaal te gaan om daar door de heren lijsttrekkers geïnformeerd te worden over ste delijke problemen en hun ziens wijze daarop. Na de inleidingen van de heren was zeker de helft gesterkt in hun opvatting, dat po litiek maar een saaie boel is °n vertrok. Toch waren er een aantal nieuw tjes te horen. Zo vertelde mevr. wethouder Den Haan hoe zij via volksliedjes zingen op politieke avondjes bij de politiek betrokken was geraakt. De heer Nijssen (Boerenpartij) deelde mede, dat zo spoedig mogelijk realisering van een nieuwe schouwburg in het programma van de Boerenpartij is opgenomen. Ook wethouder San- nes lichtte een tipje op van de sluier die er nog ligt rond 't pro gramma van DS '70. Het onder wijs vormt een groot deel van dat programma. De confessionele partijen verklaar den zich tegen het PAK en be nadrukten, dat de stad op de eer ste plaats geregeerd dient te wor den in goed samenspel en in ge deelde verantwoordelijkheid. En de radicalen, democraten, socialisten en pacifisten lieten horen hoe goed het PAK wel kan zijn. Sterrenwacht viert 70e verjaardag van prof. J.H. Oort LEIDEN Gisteren is de zeventigste verjaardag van de sterrenkundige prof. dr. J. H. Oort door de hele sterrenwacht in besloten kring gevierd. Prof, dr. P. Th. Oosterhoff sprak namens allen prof. Oort toe en bedankte hem voor de toe wijding, die hij zowel in zijn wetenschap pelijke als leidinggevende funktie, ge durende zijn zeer lange directeurschap getoond heeft. Het geschenk, en zo wijzer in de vorm van een spiegel va syntheseleleskoop in Westerbork werd overhandig in de versierde collegezaal. Na een dankwoord van prbf. Oort werd het feest op intieme wijze voortgezet. Nog 2 miljoen voor vernieuwing walmuren en rioleringen LEIDEN In de raadsvergadering van 11 mei aanstaande vraagt het college van b. en w. de raad een berag van ruim twee miljoen gulden beschikbaar te stel len voor de vernieuwing van walmuren en voor de aanleg van rioleringen. Het geld is nodig voor vernieuwing van walmuren en rioleringen langs de noord zijde van de Rijn tussen de Kippenbrug en de Stille Mare ter lengte van onge veer 155 meter, langs de Oude Vest zuid westelijk van de Jan Vossenbrug ter lengte van ongeveer 130 meter, langs de noordzijde van het Rapenburg tussen de universiteitsbibliotheek en de Nieuw- steeg brug vóór de universiteit noord westelijk van de Nonnenbrug ter lengte van ongeveer 70 meter. LEIDEN De Stichting Academische Radio Omroep (ACRO) heeft aan do ministers Klompé (CRM) en Veringa (onderwijs) gevraagd haar In het najaar van 1972 zendtyd te willen geven, zodat ze een aantal projecten kan uitvoeren. De ACRO meent, dat door gebruikmaking van radio en televisie minstens een gedeeltelijke oplossing kan worden gevonden voor de vele problemen, waarmee het wetenschappelijk onderwijs op het moment te kampen heeft. De ACRO kan vooral werkzaam zyn op gebieden als de verbetering van het bestaande weten schappelijk onderwijs door gebruikmaking van audio-visuele technieken, uitbrei ding van het wetenschappelijk onderwijs buiten de universitaire muren en het systematisch geven van postacademiaal onderwijs. Zo viert Leiden koninginnedag LEIDEN De festiviteiten in het kader van koninginnedag viering zijn morgen als volgt: 7 uur Reveille door 4 drumbands; 8.15 Aubade met politiemuziek op het Stadhuisplein; 9.00 Kinder feesten in de bioscopen; 9.00 Kin derfeesten in de buitenwijken; 9.00-10.00 Lodewijkcarillonmuziek; 9.30-10.30-11.30: 3 poppenkast voorstellingen in de Burcht; 10.00- 11.30 Gymnastiekdemonstratie op 't Stadhuisplein; 11.30-12.30 Stad- huiscarillonmuziek; 12.00 Ont vangst door Burgemeester (Bur gerzaal); 2.00-2.30 Start Oranje wandeltochten Burcht; 2.00-4.00 Muziekcorps in autobus naar drie bejaardentehuizen (concert); 2.30 Voetbalwedstrijd Lugdunum-LFC; 3.00-4.00 Demonstratie Sportsch. Stadhuisplein; 4.00 Muzikale rond gang met wandelaars; 4.45 Wan delaarsdéfilé Stadhuis; 5.00 Prijs uitreiking aan de wandelaars (de Burcht); 8.00 Groot Oranjebal in de Stadsgehoorzaal. rammaseries Prog starten in 1972 De ACRO doet de ministers een voorste' j voor een tiental projekten, waarmee ir j 1971 een begin gemaakt zou moeter I worden. Voor een deel van de program i maseries zal dan in najaar 1972 radi< en T.V.-zendtijd nodig zijn. Een ande rleel wordt intern op de universiteiter I rebruikt. Enkele van de projekten zijn studievoorlichting (via radio en t.v. propedeutusche cursussen rechten en economie j bijscholingsprogramma's voor leraren o.a. biologie, maatschappijleer en on derwijstechnologie algemene pedagogiek en didaktiek voor de opleiding van leraren. De financiering zou deels uit middelen van O. en W. en deels uit de luister- en kijkgelden moeten gebeuren. De ACRO weet zich gesterkt door de gunstige uitslag van een onderwijs expe riment met T.V. in de juridische fakul- teit van de Leidse universiteit. De onge veer zeshonderd eerstejaarsstudenten, die onlangs in de gelegenheid werden ge steld sla TV-monitors het onderwijs in de rechten nog eens te herhalen om z< zo voor te bereiden op hun propedeutisch examen, oordeelden in overgrote meer derheid positief over het experiment en zouden een uitbreiding van deze herhar lingsmogeiykheld toejuichen. WEGENS DRUKKE WERKZAAMHEDEN ZOETERWOUDE Naar aanleiding van een opmerking die wethouder H. W. M. Sies maakte tijdens de vorige week gehouden gemeenteraadsvergadering deelde de heer Sies ons desgevraagd Jeugd en stad Mevrouw N. A. Den Haag, benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau, was reeds vóór de oorlog als leidster te Katwijk verbonden aan het Ned. Padvin- dersgilde. In 1957 gekozen tot landelijk presidente. Op 20 april 1968 werd in een jaarvergadering van het Gilde te Lelden node afscheid van haar genomen. De naam van mevrouw Den Haan zal onverbrekelijk aan het Gilde verbonden blijven. Dit blijkt o.m. wel uit het feit dat een „kabouter"-groep te Oss de naam „Elly den Haan" draagt. Voorts is zij bestuurslid van de Stichting Rode Kris Bloedbank van het Acade misch Ziekenhuis; bestuurslid van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting, lid van het Algemeen Bestuur van de Stichting tot Oprichting en Instandhou ding van Zee en Berg Outward Bound Scholen in Nederland en vice-voorzitter van de Nederlandse Jeugdgemeenschap. Vanaf 6 september 1966 is mevrouw Den Haan wethouder der gemeente Lei- Veeljarige trouw denMej. W. M. Habraken, die begiftigd werd met de bronzen eremedaille van Oranje Nassau, was op 9 november 1969 gedurende 40 jaar onafgebroken in dienst van het St. Elisabeth Ziekenhuis en als huishoudelijke kracht werkzaam op diverse afdelingen. Zij heeft in alle eenvoud en niet een grote mate van plichtsbetrachting haar persoon dienstbaar gemaakt aan alle voorkomende werkzaamheden. Te harer verdienste mag nog worden opgemerkt, dat zij gedurende een aan tal jaren een doofstom meisje, Lenie van der Star, die ook in het ziekenhuis als huishoudelijke hulp werkzaam was, als een trouwe kameraad in allerlei opzich ten heeft geholpen. Zij heeft als een moeder voor dit meisje gezorgd. Mej. Van der Star is inmiddels overleden. Wereldfaam Prof. P. Th. Oosterlioff werd benoemd tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw. Na in 1933 te zjjn gepromo veerd, was hij van 1933 tot 1936 ver bonden aan het Mount Wilson Observa torium in CaJifornlë; in 1936 werd hij conservator en in 1945 lector en adjunct- directeur van de Sterrewacht. In 1948 werd hij in Leiden buitenge woon en in 1961 gewoon hoogleraar in de sterrenkunde. Naast zijn bijzonder wetenschappelijke verdiensten heeft prof. Oosterhoff ook grote organisatorische kwaliteiten. Hij is een dergenen, waar aan de wetenschappelijke wereldnaam van de Leidse Sterrenwacht is te dan ken. aen- Voorts vervult hij thans een tweede 4- jarige termijn ala decaan van de facul- AT 1, L--J teit der wiskunde en natuurwetenschap- V O-^- ILJJ.JAJ.3 VV L-l Van onze stadsredactie) burgemeester Van der Willigen (rustkuur) verving, «-»! "U* LEIDEN Een traditie van jaren werd ook van-1 koninklijke onderscheidingen opgespeld. -L ItllLCll.JC3.DlIl.CL morgen voortgezet in de Burgerzaal van het Stadhuis. I Op deze collectieve decoratie-bijeenkomst ging de Zeven Leidenaren, die zich op uiteenlopende ma- heer Menken uitvoerig in op de staat van dienst van Prof- H- van de Waai (ridder in de orde nieren verdienstelijk hebben gemaakt, kregen daar! degenen, die bedacht waren in het kader van de \an d® Nederlandse Leeuw) werd in '34 uit handen van loco-burgemeester S. Menken, die „lintjesregen" bij de verjaardag van koningin Juliana. ais assistent aangesteld by het Prenten kabinet. In 1938 volgde zyn benoeming j derde plaats, tot directeur van die instelling en tevens die tot buitengewoon hoogleraar in de kunstgeschiedenis. In 1947 werd dit ex tra-ordinariaat omgezet in een ordina riaat. Gedurende de oorlog is prof. Van de Waal geïnterneerd geweest in Wester bork. Zelfs in het kamp heeft hij nog allerlei activiteiten ontplooid, waarvan de vertaling van Fromentin de meest op vallende is geweest. Na de oorlog werden het kunsthisto risch onderzoek en onderricht door hem met kracht aangevat. Daarnaast is prof. Van de Waal een der oprichters van het Leids Academisch Kunstcentrum. De afdeling Geschiedenis van de Foto grafie in het Prentenkabinet is in feite het Nationale Fotomuseum van Neder land. Alleen door het grote doorzettings vermogen van prof. Van deWaal is deze voor ons land unieke verzameling foto's en apparatuur bijeengebracht en uitge groeid van een verzameling van pl.m. 4500 foto's (1953) tot ruim 51.000 foto's. mede in de volgende zittingsperiode de wethoudersfunctie niet meer te ambiëren en dus niet meer in het college te zullen terugkeren. Wethoüder Sies beheert de portefeuille van financiën en sociale zaken, welke hij vier jaar geleden overnam van de heer J. M. Kraan, vertegenwoordiger van de Protestants Christelijke groepe ring, die toen wegens zijn leeftijd terug trad. De heer Sies werd in 1966 voor het eerst gekozen voor de Vrije Lijst en maakte toen direct zijn debuut als wethouder. Men heeft hem leren kennen als een kundig lid van het college die een grote kennis van zaken heeft. De heer Sies zegt het werk buitenge woon interessant en leuk te vinden, maar deze functie vraagt in het zich snel ont wikkelende Zoeterwoude zoveel tyd, dat het niet meer te combineren is met zijn normale werk. „Als je alles goed wilt doen bij de vele activiteiten die er zijn en dat ben je moreel verplicht is het een halve dag taak," aldus wethouder Sies. Er biyft dan geen tyd meer over voor privé en vakstudie. Overigens zal de heer Sies in september (waarschijnlijk) wel als raadslid terug keren. Op de kandidatenlijst van de Vrije Lijst, die momenteel vijf vertegenwoor digers in de raad heeft, bezet hy de Elders onderscheiden inwoners van Leiden LEIDEN Elders werden aan inwo ners van Leiden nog de volgende onder scheidingen uitgereikt: de heer Ph. v. Hooven, Tasmanstraat 92, Leiden, Technisch Hoofdassistent bij het Rijksmuseum van Natuuriyke Historie te Leiden: ere-medaille in zilver O.N.; de heer A. J. Wortel, Rtjnsburgersingel n u 39a' Leiden- HoofdbestellerA bij Van De heer H. \eylhrief kreeg het konink- Gend en Loos. Leiden: ere-medaille in lijk zilver opgespeld. zUver O.N.; <le heer W. Helvensteyn, de Op 14 april 1930 trad hij in dienst van Schutterstraat 16a, Leiden, Chauffeur I - .-.- - - te" de Rijksuniversiteit te Leiden als leer- bü Van Gend en Loos, Leiden: ere-me- de uitvoering van de rijkswetten, taalnyverheid en Elektrotechnische In- ling-amanuensis bij het Botanisch La- daille in brons O.N.; de heer W. de Gast, belast met de admini- dustrie. boratorium; op 1 mei 1938 werd hij Be- De Mey van Streefkerkstraat 58, Leiden, 11 diende 2e klas, op 1 december 1942 ging Algemeen inspecteur van het Korps hij als technicus 2e klasse over naar Rijkspolitie: benoeming Ridder In de Echtpaar Smit leidt in parencompetitie bridgeclub V.O.G. Prof. Oosterhoff krijgt zijn deco ratie opgespeld. Links de overige onderscheiden Leidenaars, hun familieleden en het gemeenfebe- Deskundigheid Tactisch optreden der gemeente Leiden en werd n gang van 1 oktober 1969 eervo slagen in verband met het bereik» de pensioengerechtigde leeftijd. Als hoofd van de onderafdeling Bevol king heeft de heer Splinter zich zeer verdienstelijk gemaakt. Hoewel hij in Sedert februari 1931 is hij lid ta LlttU J HN|l va[i gemeentedienst was, lag zijn taak eigen- J8'®dri^Svb°"d fvo°r. d® ^e" de Rijksuniversiteit te Leiden als leer- bÜ Van Gend Zo v stratie van de kostwinnersvergoedingen. Bestuurslid van de afd. Leiden Uiteraard kreeg hij allerlei vertrouwe- bond vanaf maart 1947 en secretaris niaooir ovci iiaai ro lijke stukken te behandelen en dit deed dert 15 maart 194S. Lid districtsraa I het laboratorium vpor^Tropischc HygT- Orde'vna de Nederlandse Leeuw;' hij op een buitengewoon correcte ma- van de CMB, district Den Haag. sedert ene. Op 1 januari 1949 werd hij tèch- de heer J- Oosten, Hugo de Vrieslaan nier. Zijn optreden was zeer tactvol. Dit februari 1967. nicus-a en op 1 januari 1957 hoofdtech- 71- Leiden. Adj. Onderofficier/verpleger kwam duidelijk naar voren bij het van Bestuurslid van de Leidse Christelijke nicus. van de Militaire Geneeskundige Dienst advies dienen van mensen die met moei- Besturenbond (plaatselijke centrale van te Ledien: ere-medaille in zilver O.V., lijkheden kampten, bijv. jongelui, die bet CNV) vanaf april 1956. Lid van de Hy is hoofd van de instrumentmakerij met de zwaarden; de heer H. Reints' voor de militaire dienst waren opge- plaatselijke CNV-commissie „Draagt el- en als zodanig construeert en ontwik- Van de Sande Bakhuyzenlaan 14, Lei roepen en daartegen bezwaren aanvoer- kanders lasten" sindt 1961; lid van de kelt hij de instrumenten en apparaten den, Hoofdcommies A bij het Ministerie den. ledenraad van het Leids Onderling Zie- voor het wetenschappelijk onderzoek, de van Defensie: benoeming tot Ridder in kenfonds sedert 1960. colleges en demonstraties en draagt zorg de Orde van Oranje-Nassau. Buiten deze activiteiten ontplooit de heer voor het onderhoud en de nodige repa- Voorts worden nog een tweetal Leidse Van der Velden nog vele andere: in het raties. Ook geeft hij technische adviezen professoren in hun woonplaats gedeco- jeugdwerk en in het sportverenigings- by de aanschaffing van nieuwe appara- reerd, nl.: prof dr. C. F. P. Stutterheim Od arend van ziin verdiensten in de ,even' 0 a als acheidsrecbter van de afd. tuur. Waldeck Pyrmontlaan 2, Oegstgeest: Christelijke vakbeweciua werd de lieer Leiden van de K°mnkhjke Nederlandse Voorts is de heer Veijlbreif hoofd van benoeming tot Ridder in de Orde van de A v d Velden evenS onderscheiden Voetb£Ülers Bond van 193fi tot 1954 en het brandpiket en lid van de veiligheids- Nederland Leeuw; prof. dr. C. J. F. met 'de' zouden eremedaille van Oranie b®atuural,d van de afd- Leiden en om- commissie van het bureau der universi- Böttcher, Lange Voorhout 60, Den Haag: Nassau Va" °ranje streken van de Centrale Organisatie teit. en vertegenwoordiger van het tech- benoeming tot Ridder ln Orde Voetbal-Scheidsreohters van 1936 en '69. nisch personeel by de stafvergaderingen, de Nederlandse Leeuw. LEIDEN Uitslag 9e eu 10e ronde parencompetitie van de bridgeclub V.O.G.Groep zwart: 1 heer en mevr. Smit 94 pnt., 2 Slegtenhorst-v. Dieren 77, 3 heer en mevr. Boogaard 76, 4 Gans- Oudshoorn 75, 5/6 Döfferhoff-Roos 73, Tjalkens-Wakka 73, 7 Kersbergen-Buys 55, 8 Schilthvrizen-Belt 53. Groep rood: 1 dames Horree-Tuk 90, 2 De Tombe- v. d. Burg 85. 3 dames Klarenbosch-Hil- ligehekken 73, 4/5 dames Upwich-Nan- ning 70, mevr. Raar-heer Terpstra 70, 6 heer en mevr. Schoof 69, 7 heer en mevr. Kooiker 64. 8 Planje-De Jong 55, Groep groen: 1 De Haas-Altink 102, 2 heer en mevr. Hartwyk 88, 3 mevr. Al- tink-heer Starre 76, 4 Baarda-v. Zanten 72, 5 heer en mevr. v. d. Scheun 70, 6 mevr. v. d. Ham-heer Megchelse 62, 7 dames Altink-v. d. Vlist 60, 8 dames v. Norden-Korswagen 46. Oegstgeest neemt deel aan Leidse Schooladviesdienst LEIDEN De schooladviesdienst Lei den zal (als de raad met een desbetref fend voorstel van het college van b. en w. akkoord gaat) worden opengesteld voor de openbare en byzondere scholen voor gewoon lager en 'buitengewoon on- derwys te Oegstgeest. De participatie van Oegstgeest zal een verdere uitbouw van het schooladvies- werk in de Leidse regio ten zeerste be spoedigen, zo schryft liet college in het voorstel aan de raad, dat 11 mei aan staande behandel zal worden. LEIDEN, 29 april, Groente Champlg- ten, gekookt 50; postelein 94-109; prei 47-62; rabarber 40-41; spinazie (kas) 30-63; stoofsla (natuur) 25-37; spruiten A 100-106; Komkommers 27-80; Tomaten A 1080-1120; idem B 1280-1310; Idem C 1060-1090; idem CC 910-940; uien middelgrof 100-106; witlof 91-138 per 100 kg. Bloemkool A 221-216; Sla 14-26 per 100 stuks. Peterselie 10-16; raapstelen 6-21; radijs 31-41; selderij 6-12 per 100 bos. BARNEVELD, 29 april, Eiervelllng Aanvoer 396.670 st., stemming redeiyk. Prijzen in per 100 eieren van; 51-52 gr. 7.31-7.62; 56-57 gr. 7.74-8.31; 61-62 ge, 8.16-8.741 66-67 gr. 9.18-9.68,

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3