defamilie voordeel viert feest Larsen blunderde AGOWP,an als een beginneling vereniging voor nieuwe SPORTPROGRAMMA Voetbaltoto wellicht drie miljoen minder Fedor den Hertog in Olympia's Toer WOENSDAG 29 APRIL 1970 PAGINA 15 -a Duel Quarteron- Anton op Mere veld (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Utrecht viert, naar gebruik, koninginnedag ook op de dra- versbaan Mereveld. Er is redelijk tot goed ingeschreven en in een aardig hoofdnummer kan Anton met twintig meter voorgift aan Quarteron II laten zien wat hij nog kan. Quarteron II ook niet een van de jongsten heeft echter de grote vorm en als hij die nog even kan vasthouden, zit er winst in. Om half drie is de eerste start. Het programma met onze favorieten luidt: Haskerlandprijs (2140 m., met trio): Rijder Wagenaar jr. vóór rijder J. de Boer, hun keuze is uit Ingo Quick en Ingrid Hanover. Derde: Immer Wie der. Lemsterlandprijs (2140 m, eerste afd): Hugo Hollandia, Horizon d'Or, Ha- nita van Nathan. Outsider: Grappenma ker. Schlermonnikoogprijs (2140 m., met trio): Geradus O, Heny's Sally, Godelie- ve. Outsider: Hinley Mac K. Koninginneprijs (2140 m): Quarteron II, Anton, Esta Beroona. Heerenveenprijs (2140 m.. voor leer lingen): Gamecock, Horse L, Gerardus O. Gaasterlandprijs (2140 m., autostart, met trio): Fira Beroona, Gay Way, Gra- cia Trickson. Vlielandprijs (2140 m.): Gunnar Dear, Edelscott Six, Don Faune. Amelandprijs (2140 m., met trio, au tostart): Egytian Princess, Happy First, Frickson R. Outsider: Edel Hollandia. Lemsterlandprijs (tweede afdeling): History Jewel, Heidepark, Girl Hollan- Donner remise tegen Botwinnik OEGSTGEEST De LSG-vierkamp in Ocgstgcest heeft gisteravond een dra matisch hoogtepunt beleefd. De gewel dige Deen Bent Larsen blunderde als een beginneling tegen wereldkampioen Boris Spasski en leed een bliksemnederlaag. Na dit verlies kan Larsen zich als uitge schakeld beschouwen voor een hoge eind klassering. De wijze, waarop Larsen verloor, was bijna ongelooflijk. Zelfs een tweedeklas- :ou de simpele defensie hebben ge- die Larsen toen hij een stuk offerde niet incalculeerde. Het falen Larsen is misschien te verklaren uit het feit dat hij nu reeds jaren onafge broken deelneemt aan schaaktoernooien i dus „overschaakt" zou kunnen zijn. De Nederlandse deelnemer in dit illus tere gezelschap, Jan Hein Donner. boekte wel succes. Hij wist met zwart Botwinnik tot remise te dwingen. De stand na 7 ronden luidt 1. Boris Dasski (Rusl.) 4Va punt; 2/3. Jan Hein Donner en Mikhail Botwinnik ,Rus-) 3% punt; 4- Bent Larsen (Den. 2% punt). en Soasskl verllej Betaald voetbal Amateurvoetbal Coal 3—RFC 3; Res. Afdeling Den Haag 2ATERDAGVOETBAL damegambiet. 1. d2d4 d7d5, 3. c2c4 d5xc4. 3. Pgl—f3 Pg8—f6. 4. e2e3 e7—e6, 5. Lflxc4 c7—cd, 6. 0-0 a7—a6, 7. a2—a4 Pb8-c6. 8. Ddl—e2 cóxd4, 9. Tfl—dl Lf8ef7. 10. e3xd4 0-0, U. Pbl—c3 Pf6d5. 12. Pf3e5 Pd5xc3. iB. b2xc3 Pc«xe5, 14.De2xe5 Le7—d6, IS. De5—h5 Dd8—c7, 1G. Tdld3 Dc7xc4, 07. Td3—h3 f7—f6, 18. Dh5xh7ï Kg8—f7, 19. Dh7—h5t Kf7—e7. 20. Dh5—h7 Tf8—f7, 21. Lel—aj Ld6xa3. 22. Talxa3 Lc8—c!7, 23. Th3-g3 g7g5, 24. Dh7-bl Lb7-C6, Wit Koog Zaandijk- megen—HTCC; Promotie eersl Dames Kampioenschap va AmsterdamHMCUnlon-Or< Promotie tweede klasse: Amer ce; 3A: Aeolus—Qui Vive. LEDENVERGADERING N.S.F. DEN PiAAG. Slechts anderhalf uur eiste gisteravond de in het Congres gebouw in Den Haag gehouden jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Sport 'Federatie. Belangrijke punten stonden, ook niet op de agenda en met slechts een enkele aan- of opmerking gingen de elf agendapunten dan ook vlot onder de hamer van de voorzitter, jhr. m.f. ,A. Feith, door. fn zfjn openingswoord schetste de heer Feith de ontwikkeling van de toto, die over het bijna afgelopen seizoen een uitkomst zal krijgen van 72 miljoen, als de cijfers van het moment niet bedriegen. Dit "betekent drie miljoen minder dan het Vorig jaar, ondanks het feit, dat er er toto's meer zijn geweest dan het Ui; daarvoor. Verontrustend achtte de heer Feith deze teruggang echter niet. Van de drie wereldkampioenen, die de gouden erespeld van de N.S.F. was toe gekend, was alleen de amateur-stayer Bert Boom aanwezig. De overige twee omderscheidenen zijn Atje Keulen- Deelstra en Ard Schenk. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Nederlaag Roemenië REIMS Het Franse elftal heeft gisteravond in Reims een verrassende overwinning van 20 behaald op Roe menië, dat deelneemt aan de wereld kampioenschappen in Mexico. De rust stand bij deze voorbereidingswedstrijd van Roemenië was ook reeds 20. APELDOORN Het bestuur van AGOVV heeft gisteren brieven gestuurd aan het bestuur van de federatie van Apeldoornse amateurvoetbalverenigin- gcn. dc besturen van de 24 aangesloten clubs, het gemeentebestuur en de sport raad Apeldoorn waarin het plan wordt geopperd de afdeling betaald voetbal op te heffen en een nieuwe vereniging op te richten. Men stelt voor die nieuwe vereniging eigendom te laten worden van de gezamenlijke Apeldoornse voet balclubs. De eigendommen, rechten en ver plichtingen zouden dan bij notariële akte worden overgedragen aan de nieuw te vormen club, die waarschijn lijk de naam Apeldoorn '70 zal krijgen. Afgevaardigden van de clubs zouden het bestuur moeten vormen. De ama teurafdeling van AGOW blijft in dat geval bestaan en gaat spelen in het amateurvoetbal 'KNVB-afdeling Gelder- De deelnemende verenigingen zouden de voor betaald voetbal in aanmerking komende spelers ter beschikking dienen te stellen van do nieuwe vereniging zonder dat daarvpor een vergoeding zal worden gegeven. Aan het gemeentebestuur wordt voorts medewerking gevraagd om tot de bouw van een passend stadion te ko- Twee met dertien in sporttoto DEN HAAG. Vanochtend hadden zich bij de Sporttotalisator in Den Haag twee deelnemers gemeld met in totaal drie foutloze kolommmen. De tussenstand van toto 38 ziet er verder als volgt uit: tweede prijs: 130 meldingen; derde prijs: 2022 meldingen; extra-prijs: 5009 meldin gen. De uitbetaling van de prijzen van toto 37 via de giro kan enige vertraging ondervinden door de komende feest- AMSTERDAM De top van de Ne derlandse amateurwielrennerij zal op 8 mei op het Rembrandtplein in Amster dam staan te dringen voor het eerste startschot van Olympia's Ronde van Nederland, die na ruim 1050 kilometer zeven dagen later weer in de hoofdstad zal eindigen. Dat deelnemersveld kreeg een geduchte injectie toen het plan om Fedor den Hertog met een sterke ploeg naar Warschau-Bcrlijn-Praag te sturen niet doorging. Want ook al wordt het onwaarschijnlijk geacht dat Den Hertog in de vlakke polders van zijiv vaderland een winnaarsrol zou kunnen spelen, toch is zijn aanwezigheid alleen al een attractie mede met het oog op de indi viduele tijdrit over 16 km in de Wierin- germeer op de laatste dag. Daarnaast is het een aanwinst, dat zijn helpers voor de Vredeskoers in eigen land kon den blijven. Het is aan te nemen, dat de Amstel- rijders in het veld van 96 of 102 cou reurs (dat aantal hangt af van de Maasstraat recipieert DEN HAAG In het kader van het 40-jarig bestaan van de voetbalvereni ging Maasstraat, recipieert het bestuur zaterdag van 14.00—16.00 uur in het clubgebouw van Ernst-Nut-Ontspanning, aan de Oranjebuitensingel 110. DAVIS CUP Soeters en Hordijk in enkelspelen DEN HAAG Voor de wedstrijd in de eerste ronde van het tennistoernooi om de Davis Cup tussen Griekenland en Nederland zijn Peter Soeters en Jan Hordijk aangewezen voor de enkelspe len. Het dubbel zal later worden sa mengesteld. Behalve de twee spelers voor dc „singles" zijn daarvoor ook beschikbaar Niek Fleury en Fred Hem- De ploeg zal niet onder leiding staan van de heer A. C. Lijsen, die wegens familieomstandigheden is verhinderd. Als non-playing captain gaat Hans van Dalsum mee naar Athene. De vier spelers en de heer Van Dal sum vertrekken vrijdag naar Winter- thur, waar zaterdag en zondag een oefenwedstrijd tegen de Zwitsers wordt gespeeld. Maandag reizen de spelers uit Zürich naar Athene, waar op 8. 9 en 10 mei wordt gespeeld. De KNLTB acht een acclimatiesatieperiode in het veel warmere Griekenland van ten minste drie dagen noodzakelijk. komst alsnog van de Poolse ploeg) een goede gooi zullen doen naar de eerste plaats in het ploegenklassement. Want met Den Hertog, de gebroeders Vlot, Piet van Katwijk, Nanno Bakker en Hassink heeft ploegleider Herman Krott een formatie op dc been gebracht, die moeilijk te verslaan zal zijn. De grootste concurrenten lijken de eerste ploeg van Acifit-Trico Noble met de in de Ronde van België zo goed rijdende Bravenboer, Van den Burg. Meijer, Vonck, Van de Ruit en Van der Vleuten, de Peugeots met Bertou, Duij- ker, Janbroers, Leferink. Vermeulen en Westrus, de Caballero's, die een keuze zullen maken uit Aldershof, Blom, Bak ker, Rink Cornelisse, Jan Coi-nelissen, Diepeveen, Dekker en Ger Harings. de Locomotieven met Popke Oosterhof, Pustjens, Gezinus Hoven, Kruins. Brand en De Vos, de Marsridders met Legier- se, Koeken, Prinsen, Van Pot, Spetgens en Kelleners en zeker de sterke militai re formatie met Matthijs de Koning, Jan Alings, Tino Tabak. Van der Loo. Koot en Hulzebos. Van de zestien vaststaande formaties van elk zes renners komen er vier uit het buitenland: Engeland. West-Duits- land, Noorwegen en Italië. Een vrij schamele oogst voor de Olympianen. die uitnodigingen hadden gestuurd aan twaalf landen voor en achter het ijze ren gordijn. Twee feiten hebben de deelneming van veel buitenlandse formaties door kruist. In de eerste plaRts dat de Ronde van Olympia ondanks het meetellen voor de wereldbeker toch bleef samen vallen met Warschau-Berlijn-Praag en daarnaast de moeilijkheden in eigen land. Want pas in het begin van dit jaar hoorden de organisatoren, dat de rijkspolitie wel medewerking wilde verlenen. Het routeschema ziet er nu als volgt 8 mei: Amsterdam-Bladel over 180 9 mei: ploegentijdrit over 26 km rond Bladel en vervolgens Bladel-Rosmalen over 135 km, 10 mei: Rosmalen-Elsloo over 147 11 mei: Elsloo-Oploo over 165 km, 12 mei: geneutraliseerd naar Doeti- chem en dan Doetichem-Assen over 156 14 mei: individuele tijdrit over 16 km in de Wieringermeer en vervolgens Wieringen-Amsterdam over 95 km. ROCHE UITGESCHAKELD Tom Okker in kwartfinale BOURNEMOUTH De Australiër Tony Roche, als eerste geplaatst, heeft in dc tweede ronde van de open Engelse tenniskampioenschappen op verharde ba nen een verrassende nederlaag geleden tegen de jonge Fransman Georges Goven: 36 26 f3 9—7 16. Roehc wordt reeds lange tijd zwaar gehinderd door een sehouderblcssure. Na de party zei Roche: „Als het niet beter gaat met die schou der, zal ik een jaar rust moeten houden". Met roche werden nog twee andere geplaatste spelers uitgeschakeld de Fransman Pierre Barthes cn de Austra liër Bill Bowrey. De als achtste ge plaatste Barthes verloor van de Brit Ge- raid Battrick met 46 68 97 en Bowrey moest tegen de Fransman Fran cois Jauffret buigen met 37 61 64 5—7 7—9. De Zuidafrikaan Bob Hewitt had geen enkele moeite met zijn vaste.dubbelspel- partner Frew Momillan, getnige de uit slag: 62 62 62- De als tweede geplaatste Tom Okker moest nog onverwacht een set afgeven tegen de 39-jarigo Britse veteraan John Barrett voordat hii met 61 60 26 61 kon zegevieren. Okker peelt in de kwartfinales tegen de Jocgo-Slaaf Nikki Pilic, die in vier sets van de Zuidafri- kan Keith Diepraam won. De voornaamste uitslagen zijn: Battrick (G.B.)—Barthes (Fra.) 6—i 8-6 7—3. Goven (Fra.)—Roche (Aus.) 6—3 6—2 3—6 7—9 6-1, El Shaalei (Egy.)—Stil well (G.B.) 6-0, 6—3 9—11 6—J, Cox (G.B.)N'Godrella (Fra.) 7—5 6-3 6l, Jauffret (Fra.)-Contet .(Fra.) 6—1 6—3 10—8, Okker (Ned.)—Barret (G.B.) Deense voetballer wil naar Nederland GLASGOW Glasgow Rangers en Aberdeen hebben gisteren twee Deense spelers doelman Erik Sorensen (Ran gers) en de Aberdeenspeler Jens Peter sen een vrije transfer gegeven. Sorensen, die vanaf 1964 in Schotland heeft gespeeld, en Petersen, die sinds 1965 voor Aberdeen speelt, hebben dit seizoen geen vaste plaats in het eerste elftal kunnen verwerven. Petersen wil nu graag voor een Ne derlandse club gaan spelen, maar hij wilde niet mededelen welke Nederland se ploeg hij voor ogen heeft. De enige voorwaarde die Aberdeen aan de vrije transfer heeft verbonden is dat hij buiten Engeland gaat spelen. Vader draagt op deze feestelijke dag een wash and wear zomerpak van polyester/rayon 55/45. De kanten zijn doorgestikt, pantalon met riem. In diverse maten en tinten verkrijgbaar. Voor Katinka is het een extra leuke verjaardag want ze heeft een nieuw, zonnig kleuterjurkje aan in „polo stijl. Het is gemaakt van Terlenka (polyester) poplin en sluit met knoopjes op de rug. 92-110 Baby Tanja heeft een geruit jurkje aan van 100% katoen, met bandgarnering en een leuke bloemapplikatie. 68-86 Moeder koos een modieuze en toch praktische kombinatie, bestaande uit seersucker overhemd-blouse (in 6 kleuren), katoenen klokrok en lang mouwloos vest van 100% Acryl. 36-46 Blouse 17.- 34-46 Rok 18.- 38-44 Vest 32.- Voor Jan een stoere polo/broek kombinatie. De polo is van katoenen trikot met fully fashioned kraagje. De spijkerbroek van corduroy (poolvast en pletvrij) is in vele kleuren verkrijgbaar. Polo 116-140 7.8.- Broek 116-146 10.--12.-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 15