Nota 1970 van totale sportwereld mag niet in een la verdwijnen AANTAL BUITENLANDSE SPELERS WORDT GELEIDELIJK BEPERKT ROEMENIË MET TOPPLOEG IN BOKSTOERNOOI NBB vel ploeg naar Italië SPORTTOTO Toezegging van )r. W. v. Zijll; Omwenteling op stapel in betaald voetbal zeven landen Vrees voor Dormers koning ongegrond Scherp spel Spasski-Larsen 'a terdagselectie liet naar eindronde burgwal: flora-nova -1970 Wajang in-'t-kuipje. IJshockey bond denkt niet aan zomer Over twee jaar een Nederlandse goalie —RIJD AG 24 APRIL, 1970 (Van onze sportredactie) 5TERDAM Half september zal aan de betreffende sters en een aantal Kamerleden de sportnota 1970 zoals dr. Wim van Zijll het gisteren tijdens een -bespreking van de nota in Amsterdam noemde, de le georganiseerde Nederlandse sportwereld worden ;eboden. Het is een werkstuk dat thans nog niet in lefinitieve vorm is gegoten. Na vele besprekingen, leg en hearings zal het onderwerp op 26 mei tijdens buitengewone algemene ledenvergadering van de lerlandse Sportfederatie in het Nederland Congres gebouw in Den Haag nogmaals worden voorgelegd. Tot in de perfectie voorbereid zal dan de laatste hand eraan worden gelegd want het is, aldus de algemeen secretaris van de NSF, dr. Van Zijll, een stuk waarmee we een aantal jaren vooruit moeten kunnen. Maar nu al weet' men dat het een politiek stuk zal worden dat zijn weerga in de Nederlandse sportwereld niet kent. Zoals men ook ervan overtuigd is om met de heer Van Zijll te spreken „dat we ongelooflijk in ons eigen tuintje moeten' gaan wieden als de sportbonden willen gaan leven volgens de beginselen van deze nota". DEN HAAG In toto 37 van het afge lopen weekeinde waren 25 deelnemers die alle resultaten juist hadden voor speld: hun beloning is ruim 8500 gulden. De cijfers van toto 37 zijn: aantal deel nemers 744.442, die vo<ir een inleg van 1.603.819,80 gulden zorgden. Het bedrag dat voor de prijzen beschikbaar was, is 721.718,91 gulden. De uitkeringen zijn als volgt: eerste prijs 216.515,68, 25 winnaars, per kolom 8.660,60 (bruto) tweede prijs f 144.343,78 642 winnaars, per kolom 224,80; derde prijs 216.515,68, 6831 winnaars, per kolom 31,70; extra prijs 144.343,78, 7257 winnaars, per kolom 19,90. De prijswinnaars, die hun uitkering via de giro ontvangen, zullen dit keer in ver band met de komende feestdagen ver moedelijk iets langer moeten wachten dan gewoonlijk. nder meer kan van een enorme itsinspanning ten behoeve van de in Nederland worden gesproken, zevenenveertig bonden is overlegd tanzien van de inhoud en de redac- /an de nota. Dr. Van Zijll: „De issies zijn bijzonder eerlijk en con- :tief geweest, wat de nota alleen sterker heeft gemaakt. Na het leg met de sportbonden hebben we ings gehouden met instanties als de niging van Nederlandse Gemeen de provinciale sportraden e.d. Be- volgende week gaat de herziene naar de sportbonden maar als de ïitieve half september wordt aange- i moet het werk nog beginnen het mag geen stuk worden dat in i verdwijnt". jzonder verheugd was de algemeen •taris van de NSF over het feit dat levensbeschouwelijke organisaties, led. Christelijke Sport Unie en de Kath. Sportfederatie, geheel achter »ota staan. „Dat was bij de discus- ota niet het geval. Deze beide orga- ;ies hebben zelfs geen minderheids- ekeningen gemaakt. Ze staan er volkomen achter en er hoefde op geen enkel punt een compromis te worden gesloten". Bij de kraag Hoewel uiteraard over de inhoud van de nota nog geen concrete mededelin gen konden worden gedaan hij is immers nog niet definitief samengesteld kon de heer Van Zijll, niet zonder vreugde, constateren dat de bonden wakker zijn geschud. „Dit is geen nota van de NSF. Er is ons wel eens verwe ten dat wij de dienst zouden uitmaken. Hiertegen wil ik nog eens in het ge weer komen. De NSF is van de sport bonden en zij moeten zeggen wat zij willen. Daaraan mankeerde het nog wel eens maar nu lopen zij niet meer aan de leiband van de NSF. Wij hebben niets aan mannen die het met ons eens zijn. Ze moeten ons bij de kraag pak ken en om de oren slaan. En dat is bij de besprekingen over deze „nota voor vele toekomstige jaren" gebeurd. Van daar dat het een werkstuk is geworden niet van een of meer personen maar van de totale, en ik zeg met nadruk totale, sportwereld". Omwenteling Enige punten zullen in de nota niet of nauwelijks worden aangeroerd: het (semi) professionalisme en de doping. „Dit hebben we bewust, niet gedaan", aldus de heer Van Zijll, „Ik ben ervan overtuigd dat in het betaalde voetbal, dat enorm in beroering is, een grote omwenteling op stapel staat. Wat zullen we ons druk maken om iets dat binnen drie, vier maanden een totaal andere wending kan nemen. Nu al worden miljoenen ingepompt". Een mededeling die kennelijk van „achter de schermen" vandaan kwam. Die miljoenen zijn overigens niet geschikt om vreugdekre ten aan te heffen. Van Zijll: „Er komt voor de gehele Nederlandse sportwereld twaalf miljoen uit de sporttoto. Als we die allemaal in de put van het betaalde voetbal zouden gooien, is er nog niets gered, helemaal niets. Dat kan ik ga randeren en ik kan het ook bewij- Oude koek Omtrent het dopingvraagstuk poneer de de heer Van Zijll eenzelfde theorie. „Hieromtrent zit men momenteel enorm de knoei. Ze weten het zelf niet ;r maar het is zeer wel mogelijk dat binnen afzienbare tijd eensklaps een oplossing zich voordoet. Waarover zul len wij ons dan druk maken want dan komen we straks met een sportnota met oude koek". En dat is wat de Nederlandse sport wereld wil voorkomen in het enorme stuk werk dat zodanig wordt samenge steld dat ook de overheid er niet meer onderuit zal kunnen er de volle aan dacht aan te schenken U.E.F.A.-JEUGD NAAR SCHOTLAND DEN HAAG De zestien spelers die naar Schotland gaan waar het eindtoer- nooi voor UEFA-jeugdelftallen wordt gespeeld, zijn: Barth (Fortuna Vlaardin- gen). Hildebrandt (DOS). Neeskens (RCH), Lacroix (Caesar), Jongens (De Vole- wijckers). Visser (Ajax). Dekker (Go Ahead), Rijsbergen (Roodenburg), Mulder (SVV), Baetens (FSC), Rep (Ajax). Bleyenberg (Go Ahead), Van Marwijk (Go Ahead). Van Eeden (ADO), Willy van de Kerkhoff en René van de Kerk- hoff (MULO). Polen versloeg Russisch voetbalteam MOSKOU Het Poolse voetbalelftal heeft gisteren in het Leninstadion in Moskou met 20 van Rusland gewon nen. De wedstrijd was voor de Russen een voorbereiding op het wereldkampi oenschap. De doelpunten kwamen op naam van Kazierski (79e min) en Gadocha (82e). In het elftal speelden drie spelers van de Poolse kampioen Legia. dat vorige week woensdag door Feijenoord werd uitgeschakeld voor de Europa Cup. Het waren Gadocha, Bernard Blaut en Dej- DEN HAAG Evenals in 1966 en 1968 zal d« Nederlandse Boks Bond ook dil jaar een groot internationaal toernooi voor amateurs organiseren. Het toernooi, dal zich vooral in de Ooslcuropese landen in een grote belangstelling mag verheugen, zal van 21 tot en met 26 mei in V(jl verschillende plaatsen in Nederland worden gehouden. De voorronden zijn in Amsterdam (21 mei. Oude RAI), Utrecht (22 mei. Sporthal Catharyne) en Zwolle (23 mei. Stilosporthal. Op maandag 25 mei worden in de Energichal in Rotterdam de halve finales gehouden, waarna op dinsdag 26 mei in het Congresgebouw in Den Haag de eindstrijden worden gebokst. De NBB heeft van zeven landen Polen. West-Duntsland Engeland, Hongarije, Wales, Roemenië en Rusland al de definitieve toezegging ontvangen. Roemenië, dat vorig jaar bij de Europese kampioenschappen in Boekarest vier titels veroverde, komt met een ploeg van acht boksers, onder wie drie Europese kampioenen: vedergewicht Constantin Ciuca. lichtwelter Cutov en zwaargewicht Ion Alexe. Voorts stuurt Roemenië de zilveren medaillewinnaars Zilberman (wei-ter) en Monea (halfzwaar). Ook Polen en Hongarije hebben een afvaardiging van acht boksers. Rusland zal met zes man vertegenwoordigd zijn. De NBB rekent op tachtig deelnemers uit veertien landen Zeer waarschijnlijk komen ook vertegenwoordigers uit België. Frankrijk en Zwitserland Verder zijn op diit ogenblik onderhandelingen gaande met Spanje, Joego-Slavië, Italië, Bulgarije en Oost-Duitsland. Evenals twee jaar geleden zuilen de deelnemers in het sportcentrum van de KNVB in Zeist worden ondergebracht Nederland Als Nederlandse vertegenwoordigers zijn uitgenodigd: Bantamgewicht Gerrie te Paske (Amsterdam); vedergewicht Iwan Roes'i (Amsterdam); lichtgewichten Pierre Doorenbosch (Den Boschi en Gerard Bok (Rotterdam); lichtwelters Cor Evensteijn (Rotterdam) en Dirk dc Vos (Amsterdam); welters John v. Schaik (Amsterdam) en Ben Zwezerijnen (Utrecht); zwaarweiters Rudi Koopmans (Amsterdam) en Anthony Richardson (Den Haag); middengewicht Jo v. d. Broek (Den Bosch); halfzwaargewicht Lolle van Houten (Leeuwarden). De mogelijkheid bestaat dat de selectiegroep, die vanaf 1 mei elk weekeinde in Zeist gaat trainen, nog zal worden uit gebreid in het uchtwelter-, zwaarwelter-, midden- en half zwaargewicht. Damesturnploeg tegen Hongarije UTRECHT De Nederlandse dames turnploeg, die op 1 en 2 mei in De Bilt en Utrecht in een van de eerste wed strijden als voorbereiding op het wereld kampioenschap, dat eind oktober in Ljublajana (Joego-Slavië) wordt gehou den, tegen Hongarije uitkomt, is als volgt samengesteld Ans van Gerwen (PSV), Ans Moen (Turnlust, Huizen), Cora Stins (Hercu les Hygiëa, Noord-Scharwoude), Marian van Zetten (Pro Patria, Zoetermeer), Stientje de Goede (Quick, Huizum). Willy de Groote (Tios. Erica). Mocht Marian van Zetten nog niet hersteld zijn van de blessure die zij bij het nationale kam pioenschap in Amsterdam opliep, dan zal zij worden vervangen door Marian Cafferata (Kralingen, Rotterdam). 13 Pf3—el, f5—f4; 14. e3—e4, e6—e5; 15! e4xd5, Pc6xd4; 16. Pel—c2. c7—c5; 17 f2—f9, De7—f6; 18. Pc2xd4, e5xd4; 19 Dc3—c2, g7—g6; 20. Tal—el.Le8—d7; l Tel—e4, Ld7—f5; 22. Te4—e2. Ta8— 23. Ld3e4, Te8—e5; 24. Tfl—el, Le4xf5, g6xf5; 26. Te2xe5, TelxeS. Df6xe5; 28. Dc2—d2, LEIDEN. Grootmeester Jan SpasskiLarsen Hein Donner heeft in de vierde Het verloop van de partij Spasski— RECHT De achttien spelers van de selectie voor het Neder- ds amateurelftal hebben zich gisteren in hotel „Terminus" in echt unaniem achter het eerder genomen standpunt gesteld, zullen niet naar de eindronde van het toernooi om de Europese <er voor amateurploegen in Italië gaan, omdat zij zelf wensen beslissen over het al of niet op zondag spelen. achttien spelers, van wie Van Londen en Van Avoort wegens afwezig- i schriftelijk hadden gestemd, stelden na afloop van de tweeëneen- uur durende vergadering het volgende communiqué op: achttien geselecteerde spelers hebben besloten unaniem op hun stand- at te blijven staan, maar doen een dringend beroep op de heer Burgwal het Bondsbestuur te bewegen het besluit te nemen dat elke speler uit selectiegroep kan spelen, indien hij wordt opgesteld". ieder geval secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer Burgwal, die „toe- -lig- voor een andere KNVB-vergadering in „Terminus" aanwezig was, nde zich min of meer verrast over het door de spelers genomen besluit ïdaag zal hij het bondsbestuur hiervan in kennis stellen, waarna het tuur op korte termijn een uitspraak zal moeten doen. Er gaat in ieder ral een Nederlands elftal naar de eindronde. Er is nu een dringend oep door de spelers op de leiding gedaan, die zal moeten beslissen, (lementair is het mogelijk dat het bondsbestuur het besluit vernietigt de zaterdagsectie heeft genomen", aldus de heer Burgwal. zond verstand talleider Brokx verklaarde dat hij. indien een ander elftal dan deze :ctie naar Italië zal worden afgevaardigd, zal bedanken als leider op ;reden. Namens de spelers lichtte aanvoerder Henk Kiel het ingenomen idpunt toe. „Ik ben bijzonder verheugd, hoe jammer het ook is, dat wij e beslissing hébben moeten nemen. Als er enige spelers zouden zijn yeest, die wel mee zouden gaan, had dit ons protest ernstig verzwakt. besluit is bepaald niet in een emotionele sfeer genomen. Deze bijeen- nst is heel rustig verlopen en we hebben allemaal gelegenheid gehad H zegje te doen. Stuk voor stuk gaan we natuurlijk graag naar Italië. .,8( >r ons, amateurs, is het bereiken van de Europa Cupfinale het hoogst ikbare. We hopen dan ook dat de heer Burgwal, die namens ons contact het bondsbestuur zal opnemen, de KNVB zal kunnen bewegen het inden verstand te laten prevaleren". de L.S.G.-schaakvier- I La1rse^ ronde van kamp een half punt op oud-wereld- kampioen Botwinnik veroverd. In een Hollandse partij, die Donnet met o.a. 3. e3. had tegengespeeld, kreeg de Rus vrij snel het initiatief Aan de demonstratieborden begon men reeds voor het leven van de witte koning te vrezen, maar Donner hield de balans precies in evenwicht. Scherp spel leverde het duel Spasski Larsen. mede als gevolg van de openings keuze: Siciliaans. Aanvankelijk bewoog de partij zich binnen de bekende banen, maar allengs leek het erop dat zwart enig overwicht zou verwerven In elk geval weigerde Larsen op de 24ste zet een remise-aanbod van Spasski. Larsen veroverde een pion. Daartoe moest hii echter een ietwat passieve stukkenstand op de koop toenemen. Van die positie uit werd tot voorbij de 40e zet slag geleverd. Larsen kwam evenwel niet verder dan remise. De stand na vier ronden luidt: 1. Spasski (Rusl.) pnt.; 2. en 3. Donner (Ned.) en Larsen (Den.) 2 pnt.; 4. Bot winnik (Rusl.) 1 pnt. De partij DonnerBotwinnik verliep als volgt: 1 d2d4. e7e6; 2. c2—c4. f7—f5; 3. e2—e3. Pg8—f6; 4. Lfl—d3. d7—d5: 5. Pgl—f3. Lf8e?6. 0—0. 0—0; 7. b2—b3. Pf6e4; 8. Lel—a3. Pb8—c6. 9. La3xe7, Dd8xe7; 10. Ddl—cl. Lc8—d7; 11. Pblc3. Pe4xc3; 12. Dclxc3. Ld7—e8; als volgt: c7— Pgl—f3, d7—d6; 3. d2d4. c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8—f6; 5. Pblc3. e7—e6; 6. Lfld3, Pb8c6; 7. Pd4b3, a7—a6; 8. 0—0, b7—b5; 9. f2—f4. Dd8—b6t; 10. Kgl—<hl, Lc8-^b7; 11. Ddle2, Lf8e"12. a2—a4, b5fo4; 13. Pe3bl, 00; 14. a4—a5. Db6c7; 15. Lel—c3, c6c5; 16. f4f5, d6d5; 17. Le3—b6, Dc7—d7; 18. Pbl—d2, Pc6— d4; 19. Lb6xd4, d5xe4; 20. Pd2xe4, e5xd4; 21. Pe4xf6t, Le7xf6; 22. Pb3—c5, Dd7— c7; 23. Pc5xb7, Dc7xb7; 24. Tfl—el, Ta8a725. De2e4, Db7d7; 26. De4 —f4. h7—h6; 27. Tele4. Dd7d5; 28. b2b3, Dd5c5; 29. h2^h4,1 Ta7e7; 30. g2—g3, Te7e531. Te4xe5, Lf6xe5; 32. Df4—f2, Dc5c6; 33. Khl—h2, Dc6— f6; 34. Kh2—g2, Le5—c7; 35. Tal—el, Lc7xa5; 36. Df2f4, La5d8; 37. Df4e5, Df6b6; 38. De5d5, Ld8—f6; 39. Dd5d7, Db6b8; 40. Ld3—c4, Lf6—e5; 41. f5—f6. Le5xf6, remise. Harm Ottenbros weer op de fiets (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE Wereldkampioen van de profs, Harm Ottehbros, zal ver moedelijk aan het eind van deze maand weer op de fiets kunnen stappen. Dins dag gaat het gips van zijn pols en in mei heeft hij reeds een contract in Frankfurt afgesloten. Het is voorts zo goed als zeker dat hij aan de Tour de France zal deelnemen. Het Nederlands amateurelftal heeft zijn eerdergenomen besluit gehand haafd: het weigert, ook na het ultimatum van de K.N.V.B., deel te nemen aan de eindronden van het toernooi om de Europa Cup voor landenploegen in-Italië. Mr. G. Ph. Brokx, leider van het elftal, lichtte gisteravond tijdens een pers conferentie de beslissing van de achttienspelers nader toe en deelde mede, dat het bondsbestuur het laatste woord zal hebben in deze onverkwikkelijke affaire. Op de foto: tweede van links aanvoerder Henk Kiel, naast hem Gert Jan Hoek, de heer Brokx en (achter de microfoon de heer H. Burgwal, secretaris penningmeester van de K.N.V.B. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) Zaterdag en zondag uw laatste kans voor een bezoek aan de IN BOSKOOP Zaterdag geopend van 1022 t zondag geopend van 1212 i VOORLICHTING AAN TUINLIEFHEBBERS. GELEGENHEID TOT KOPEN EN MEENEMEN. Wajang blijft ook gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast. E.K. driebanden DOORNIK De uitslagen van de eerste en tweede ronde van het toernooi om het Europees biljartkampioenschap driebanden, dat gisteren in Doornik is begonnen, zijn: BertCTeegelaar (Ned 60 62 7 0.967 Kurt Thogerson (Den.) 40 62 8 0.645 ifetelle (Fi into inagre (Port 58 Teegelaar (Ned.) Vinagre (Port.) Cculemans (Belg.) Dufetelle (Fr.) Poule B: August Tledtke (W.-Pirt). I (Sp.) Johan Scherz (Oos Tledtke (W.-D: (Van onze sportredactie) DEN HAAG Dat de zomer nog moet beginnen, is voor dc voorzitters van de Nederlandse üshockcy- verenigingen cn voor de Nederlandse IJshokey Bond geen beletsel geweest zich al te gaan beraden over het volgende, zeer belangrijke, seizoen, dat het groot ste en meest spectaculaire uil de Nederlandse ys- hockeygeschiedenis zal worden- Het bestuur van de N-IJ.B. is dikwyls en niet altijd ten onrechte verweten, dat het beleid te amateuristisch was. Door de recente en huidige activiteiten van dit bestuur, vooral voorzitter F. Schweers en secretaris J. v. d. I denhout, zjjn deze verwijten achterhaald. Door de yver van de NJJ-B. heeft de L.l-H.G. (Internationale IJshockey Federatie) de wereldkampioenschappen in dc C-poule, die van 25 februari tot en met 7 maart zullen worden gehouden, aan Nederland toegewezen. Een succes voor de N.IJ.B., dat hierdoor het Neder landse publiek ten minste 28 interlandwedstrijden kan aanbieden. Mede in verband met dit toernooi is de N.IJ B. overgegaan tot een geleidelijk weren van 1 buitenlandse spelers en een betere opbouw van het I Nederlandse ijshockey. In dit C-toernooi krijgt Nederland een wereldprimeur door de deelneming van Zuid-Korea en China. Van China mag het een en ander worden verwacht, want net heeft meegedeeld alleen le zullen deelnemen als het direct naar de B-poule kan doorstoten. Bovendien behoort het deelnemen' van een land waar alleen con sumptie-ijs bekend is, niet tot de onmogelijkheden, want Spanje heeft ook grote interesse geloond. De lijst zal dan nog worden gecompleteerd door Italic. Denemarken. België. Frankrijk. Hongarije, Engeland en Nederland. Wellicht zullen nog enige landen in- Eindhoven op ijshoekeygebied .een volkomen on betekenende plaats 7. zal een international debuut maken, want equipes zullen daar hun domicilie krijgen De „lichtstad" valt dus meteen met de heus in de boter en streeft gevestigde ijshockeycentra als Tilburg, Den Bosch cn Den Haag voorbij. De cen trale ligging en de hypermoderne ijshockeybaan, waar „een gloeilampenfabriek" voor dit toernooi gratis voor een computer met bijbehorende bediening zal zorgen, heeft bij de keuze de doorslag gegeven- Opening en sluiting van het toernooi zullen op resp. 28 februari en 7 maart in Eindhoven plaatsvinden. Vanuit Eindhoven zullen de ploegen over Nederland uitwaaieren om hun wedstrijden te spelen in Utrecht, Nijmegen, Den Bosch, Tilburg, Rotterdam en moge lijk Den Haag. Zorgenkind Het Nederlandse team la voor de N.IJ.B. de laatste hockeyer is, want als je dit niet bepaalt, zullen op jaren een zorgenkind geweest dat weliswaar groeide, maar ook in leeftijd toenam. Er waren spelers die tot de blijvende inventaris van de N.IJ B behoorden, zonder dat zij door vervangers konden worden ver drongen- Arie Klein had er een twintigjarige intei - landcarrière opzitten. Wil van Dommelen. Leo van Dijk, Cyril van Dijk, Ron Gentis, Rudi Bakker, Joop Manuel, Wil Ooms en Fred de Wit zijn al jaren be kende gezichten in het oranjetricot 'en dat zou mo gelijk nog met uitzondering van Klein nog zo kunnen blijven, als de bond niet had besloten het mes in de huidige constellatie te zetten. Terwijl de kracht van het Nederlandse team afnam, groeide die van de Nederlandse clubs. De oorzaak ligt voor de hand. H.IJ.S. KOKIJ was jarenlang de leve rancier voor het Nederlandse team. later ook Tilburg, Jiri Pletticha, de coach van het Nederlands ijshockey- tèam, die nu meer tijd krijgt toegemeten om het nationale team voor te bereiden. Den Bosch en in mindere male Amsterdam. Het wa ren echter niet altijd spelers die in de eerste teams uitkwamen, want veelal prevaleerde bij de clubs het eigenbelang en ging men aan de Importantie van het nationale team voorbij. Nederlandse spelers kregen te weinig kans om uit te komen. Er speelden te veel buitenlanders: negentien in totaal in Tilburg, Den Bosch en H.IJ.S. HOKEIJ in het afgelopen seizoen. Te gek Jan v. d. Udenhout, voorzitter van Den Bosch en de maecenas uit wiens portefeuille heel was geld ver dween in de clubkas om het ijshockey in Den Bosch draaiend te houden, vond het te gek worden. „Dit gaat zo niet langer Behalve dat het handen vol geld kost. vermoord je je eigen aanwas. We moeten accep teren dat we midden in de opbouw van het Neder landse ijshockey zitten en moeten derhalve de Neder landse spelers een kans geven. Met zes of zeven buitenlanders lukt dit nooit. Ik ben daarom een voor stander van een maximum van drie buitenlandse spe lers voor wie de op het paspoort vermelde nationali teit beslissend is, ongeacht of hij hier werkt of ijs- slinkse manier weer wegen worden gevonden, om bul ten de mazen van de netten van de N.IJ.B. te blijven". Afvloeiing De N.IJ.B. kwam gelukkig niet te'laat tot het besef dat voorgaan op deze manier het Nederlandse ijshockey nog meer zou devalueren om tenslotte in een zelfmoord te eindigen. Uiteraard kon men nog niet radicaal van de buitenlandse spelers afstappen- Daarom ls een afvloeiingsregeling ingevoerd. De eerst komende twee seizoenen is het maximum bepaald op vier spelers, de volgende twee jaren drie waarna men het aantal buitenlandse spelers blijvend wil beperken tot twee. Bovendien moeten over twee jaar alle ver enigingen een Nederlandse doelman opstellen. Een andere belangrijke beslissing is die ten aanzien van de juniorspelers. In het verleden mochten junioren slechts éénmaal in een hoger team worden opgesteld, anders werden zij als spelers van dat team beschouwd en konden zij niet eerder In hun oorspronkelijke team worden opgesteld dan na twee weken. Voortaan mo gen juniorspelers onbeperkt alleen in het eerste leam spelen om zodoende meer routine en interna- nale ervaring op te doen. Training Dit geeft de Tsjechische coacn Jlrl Pletticha. die na het toernooi in Galati zijn misnoegen niet onder stoe len of banken heeft gestoken, de gelegenheid om uit een groter spelersarscnaal te putten. Dat het de 39- jarige Pletticha ernst is met de voorbereiding van het nationale team bewijst het intensieve trainingsrooster dat al op 28 april begint. De spelers van de nationale selectie ook junioren zullen wekelijks op de Bossche ijsbaan onder leiding van de Tsjechische coach worden getraind. Het niet op trainingen ver schijnen zonder geldige reden zal uitstuiting van het nationale team kunnen betekenen. Tijdens zijn bezoek aan de wereldkampioenschappen In Gothenburg heeft N.IJ.B.-praeses Schweers con tacten gelegd, die hebben geleid tot een uitnodiging voor het Nederlandse jeugdteam voor deelneming aan een Internationaal kersttoernooi dat in Malmö en Kopenhagen zal worden gehouden. Een tweede succes boekte hij door het verzoek voor het organiseren van het wereldkampioenschap junioren dat tijdens de kerstdagen zal worder. gehouden en dat Den Bosch en Tilburg zullen organiseren. Internationaal gaat de N-IJ.B. zich weren. Nederland ligt momenteel goed in de markt. Het belangrijkste is evenwel de verbeterde opbouw van het Nederlandse nshockcy dat na jaren professioneel wordt aangr-

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11