Van der Kuylen besprong de prooi die ADO heette SECTIE ZATERDAGVOETBAL BLIJFT DWARS LIGGEN Quarteron II op de mijl onbuigzaam DWS verloor derby van halve ploeg ]OLTOF NIET MEER IN BEGELEIDINGSTEAM De nieuwe van Ajax? Bekerduel duurde zestig tellen te lang Jos Coler: „Je verliest je gezicht Europese beker landenteams LAATSTE VIER: AJAX-TWENTE EN GVAV-PSV EGGERIK NAM OP DUINDIGT MET ZEGE AFSCHEID Elinkwijk bood Twente hardnekkig tegenstand 30NDEEDAG 23 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 •INDHOVEN Als er ooit een ploeg in Ie laatste minuten fortuinlijk heeft ge- vonnen dan was (jat gisteravond PSV. Maar als ook ooit een ploeg op een schlemielige" manier uit de strijd om de vaderlandse beker is geworpen, was dat tDO. PSV kwam de overwinning io de aatste minuut toe omdat doelpunten nu eenmaal beslissen, maar ADO had ten- ninste een verlenging verdiend om de yijze waarop de Haagse elf de afweer had leorganiseerd tegen de voortdurende vloedgolf van aanvallen van PSV. Voor ADO had het bekerduel in Eindhoven zestig tellen te lang geduurd. Terwijl de elf van trainer Jezek zich vermoeid, maar ener giek nog, naar het laatste eindsignaal wostelden en de verlenging al in het ver schiet zag, sloeg PSV keihard toe. Als een roofdier had PSV de Hagenaars opge jaagd. Bijna anderhalf uur hadden de Eindhovense spelers gebeukt op het cor don dat de Hagenaars voor Thie hadden opgetrokken. Tevergeefs. Het was de grote, verdienste van ADO dat het slechts zelden in „lichtelijke" staat van paniek verkeerde. Maar Willy van der Kuylen „be sprong" tenslotte de prooi die ADO heette. Met een „beestachtig" hard schot ver brijzelde de vaak verguisde aanvalsspits van de Eindhovenaars de drempel waarop ADO zich 89 minuten staande had kunnen houden. Die treffer was een juweeltje van doortastendheid dat PSV daarvóór zo node had gemist. UTRECHT —Tijdens een gisteravond in Utrecht gehouden gecombineerde vergadering van de secties zaterdag en zondagamateurvoetbal heeft de sectie zaterdagvoetbal besloten haar principebesluit te handhaven dat de zaterdagamateurs niet zal worden toegestaan op zondag te voetballen. Dit is meegedeeld aan de woordvoerders van het rebellerende amateurelftal, die 24 uur de gelegenheid hebben gekregen om op het door hen gestelde ultimatum terug te komen. De condities waarop het Nederlands amateurelftal naar Italië zal gaan, blijven ongewijzigd. Mochten de spelers onverhoopt bij hun besluit blijven, dan zal het KNVB-bestuur in de loop van vandaag besluiten of er al dan niet een amateurelftal naar de eindronde van het toernooi om de Europa Cup zal gaan. heel lang hield de A.D.O.-defensie stand tegen het oppermachtige P.SV., kort voor tijd moesten de Hagenaars zwichten. In de laatste vijf minuten scoorde P.S.V. zelfs tweemaal. En dat de Eindhovenaars daarin niet wat eerder slaagden, was in belangrijke mate namens A.D.O. te danken aan het voortreffelijke werk van doelman Ton Thie en aanvoerder Aad Mansveld (foto). AMSTERDAM. De 29-jarige reklasser Mauri Coltof (AMVJ) I heeft van de Nederlandse Tafel- tennis Bond bericht ontvangen lat niet langer gebruik zal worden [©maakt van zijn diensten als lid an het begeleidingsteam voor de federlandse A-selectie. Mauri Coltof heeft zijn taak als sociaal •©geleider slechts één seizoen afgevoerd, „Vorig jaar werd ik door de Bond enaderd om de relatie tussen de spelers n de begeleiding te vereenvoudigen en mijn weten iheb ik dit naar behoren [edaan. Het kwam ais een verrassing mij. temeer daar er geen opgaaf '®q redenen werd gedaan", aldus Coltof. De voorzatter van de sportcommissie de N.T.T.B., de heer H. van Dilst, zei: „De functie van Coltof als sociaal begeleider, een soort klankbord dus voor de spelers, heeft geen resuiltaat opge leverd. In plaats van rust kwam er on rust in de ploeg en dit heeft vooral de prestaties van het damesteam in Moskou bij de Europese kampioenschappen na delig beïnvloed. Het gaat niet alleen om Coltof, maar we werden geconfronteerd met een berg van complexen en misver standen. We draaien de klok weer terug en gaan opnieuw beginnen". CaieJ Deken (Deltalloyd) blijft aan als coach van het damesteam. Peter Ressel. de razendsnelle buiten speler van de equipe van Luider, was en dat gebeurde maar heel zelden gis teravond zijn directe tegenstander Theo van der Burch ontglipt. Dick Advo caat snelde te hulp. maar ook die bar rière werd lichtvoetig genomen. Uit de messcherpe voorzet van Ressel daalde de bal voor de doelmond waar Pleun Strik de hoogste druppel was in de fon tein van spelers. Met het hoofd trans porteerde hij de bal naar Willy van der Kuylen. die vernietigend hard raak Gohoot (10). De dertienduizend od de tribunes hadden hun opgekropte angstgevoelens nog niet gespuid of ADO was al ten tweede male ter slachtbank geleid. Na de massale stormloop die de Hagenaars na die eerste treffer ondernamen od het doel van Doesburg. Bengt Schmidt Han sen had aan één doorbraak en twee kansen hij schoot in eerste instantie teg enhet lichaam van Ton Thie ruim voldoende om de deur naar de halve finales voor het toernooi om de K.N.V.B.- beker voor ADO te vergrendelen (20). En terwijl de spelers van PSV luidruch tig werden toegezongen, kon ADO toch met opgeheven hoofd de gang naar de kleedkamers maken. Want ADO had zich vooral in de verdediging en op het middenveld een plooibare ploeg getoond. Een team dat was gearriveerd met slechts eén doel: een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Een ploeg ook dde zich daar gisteravond met elke vezel voor inzette. Zwakke punt Geen verwijten daarom na de wed strijd. Trainer Jezek: „Ze hebben tactisch knap gespeeld en de inzet van de speler» op het middenveld en in de verdediging was zéér goed". Alleen een vermanend woord voor de aanvalslinde. waarin Hans van Eeden verdienstelijk werk deed op de plaats van de geblesseerde Schoen maker (ontsteking aan de pees van de rechterenkel. overgehouden aan het duel met DWS in Amsterdam, vier weken geleden). „Ik had meer venvacht van de individuele inzet, met uitzondering van Hans van Eeden. die dat wel had. Ze hadden zich sneller moeten bewegen en sneller moeten combineren, maai- dat is toch het zwakke punt". Al was Hans van Eeden dan bereid zich tot de bodem van zijn kunnen te geven, Schoenmaker werd nochtans node gemist. „Schoen maker hadden we nodig gehad, hij voor ziet Berg van de passes". Twee kansen Berg liep gisteren wat verloren rond, waardoor de aanvalskracht, ook al door het nauwelijks opvallend optreden van Louis de Puyt, sterk gereduceerd was, al waren sommige tegenstoten van ADO knap gevaarlijk. Zoals vlak na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Derks toen De Puyt wel van zich deed spreken en met een vreemd draaiende bal Does burg bijna verraste. Daarna had ADO te veel mankracht nodig in de verdedi ging om de aanvallen van PSV te kun- nen weerstaan. Maar dat deden de Hage naars dan ook wel zo goed Piet de Zoete „kleefde" aan Willy van der Kuylen, v. d. Oever week geen meter van Bengt Schmidt Hansen en Theo v. d. Burch hield Ressel in bedwang dat PSV tot die laatste minuten slechts twee reële scoringskansen had gekregen. Vlak voor het rustsignaal manoeuvreerde Van der Kuylen uit een vrije trap wipper tje over de „muur" Bengt Schmidt Hansen behendig in positie, maar diens schot belandde tegen de buitenkant van de paal. vijftien minuten na de rust moest v. d. Burch op de doellijn een kopbal van Kemper keren. Maar daar bleef het bij. Spirit eruit Er kwam zelfs een periode waarin ADO kon gaan denken aan uitvallen, dank zij de nimmer aflatende ijver van Dick Advocaat, die zich weer een uiterst nuttige schakel tussen aanval en ver dediging toonde, en Harry Vos. Maar toen Hans van Eeden met de bal aan de voet vanaf het middenveld razend snel naar het doel van Doesburg trok, werd „gesandwicht" door Radovic en Van Stippent en geblesseerd moest uit vallen, was de spirit uit de acties ver dwenen. Met René Pas als invaller op de rechtervleugel, waardoor Holmström de spits verhuisde en Berg als linksbuiten ging opereren, beperkte ADO zich tot het verdedigen van de gelijke «tand: koelbloedig. Tot de laatste minuut. Daarom kwam de klap van die twee treffers dubbel hard aan. Urtain verdedigt titel tegen Blin MADRID De Europese kampioen in het zwaargewicht, de Spanjaard Jose Manuel Ibar (Urtain), zal voor 22 juni in Madrid zijn titel verdedigen tegen de offioiële uitdager Jürgen Blin (W. Duitsland). De Spaanse promotor Jose Maria Lasa heeft voor f 370.000 met recht verkregen dit gevecht te organi- Bondsvoorzitter W. Meulenman lichtte na afloop het standpunt van de vergadering toe. „Het is natuurlijk een unieke situatie, zoals geen enkele van mijn voorgangers nog te behandelen heeft gekregen. De voorwaarden waar op naar Italië zou worden gegaan en hoe daar zou worden gespeeld, waren ruim tevoren bij de spelers bekend en iedereen ging er toen mee akkoord. Nu blijkt opééns dat enige zaterdagspelers geen principiële bezwaren hebben om op zondag te spelen en dat levert dan natuurlijk problemen op. De sectie za terdagvoetbal heeft zich ook tijdens de ze vergadering onderling kunnen bera den en daarbij heeft men besloten het eerder ingenomen standpunt te handha ven. Ook de condities blijven hetzelfde en we hebben dit aan de woordvoerders van de spelers meegedeeld, die 24 uur de tijd hebben om hun ultimatum te herzien. Ik hoop en vertrouw er ook wel op dat de spelers op hun besluit terugkomen. Het is allemaal wat emoti oneel verlopen". Niet prettig Of de heer Meuleman gelijk krijgt valt nog te bezien. Of hij helemaal tevreden uit het Utrechtse hotel Termi nus zal zijn weggegaan, is ook moeilijk te zeggen. Het staat vast, dat het bondsbestuur op korte termijn nogmaals met de beide sectiebesturen om de tafel zal gaan zitten om zich nader te bera den over de principiële kant van deze unieke voetbalzaak. „Internationaal be zien is deze hele kwestie natuurlijk niet prettig. Men moet in eigen land echter respect kunnen opbrengen voor principiële besluiten", aldus de heer Meuleman. Moeilijk Vandaag moet dus het definitieve be sluit vallen. Mochten de spelers het er niet mee eens zijn, dan is het in theorie mogelijk om met 'n geheel ander team naar Italië te gaan dan oorspronke lijk was samengesteld. Het bondsbe stuur van de KNVB heeft het recht om het besluit van het sectiebestuur van FOKKE REMMERS Zaterdagvoetbal KNVB, gezond samenspel met zóndagvoetballers. het zaterdagvoetbal ongedaan te maken, maar het is onwaarschijnlijk dat van dit recht gebruik zal worden gemaakt omdat, zoals de heer Meuleman zei: „Het is moeilijk verandering te brengen in een besluit dat veertien dagen gele den werd genomen en waarmee zowel spelers als leiding het volkomen eens „Internationaal verlies je gewoon je gezicht", is de mening van de vicevoor- zitter Jos Coler. „Niemand in Europa begrijpt je argumenten om niet te spe len. Daarbij komt dan nog, dat de spelers zelf geen enkel bezwaar hebben. Italië is het enige land dat de eindron den van dit verliesgevende toernooi wilde organiseren. Vandaar dat er als voorwaarde is gesteld dat de eindstrijd op zondqg zou worden gespeeld om er Te vreemd Dat er. nu vier van de vijf betrokken spelers wel degelijk ook op zondag in actie willen komen, een geheel nieuwe situatie is ontstaan is niet alleen de mening van Jos Coler. „Ik ben door heel wat mensen uit de bond opgebeld, die erop aandrongen dat er stappen worden genomen". Als jurist zeg ik, het is volkomen juist: afspraak is af spraak". is de mening van mr. G. Ph. Brokx, leider van het amateurelftal. „Maar als er nieuwe argumenten in hel geding komen, gaat dat niet meer op. Deze afspraak zou nooit zijn gemaakt als toendertijd deze ontwikkeling be kend was geweest. Het is toch te vreemd, dat een speler zelf niet meer mag beslissen of hij wil spelen of niet. Ik vind dat het bondsbestuur er is om te besturen. Hier worden de belangen van de KNVB geschaad, niet alleen die van het amateurvoetbal. Afgezien van eventuele schadeclaims krijgt dit zijn repercussies voor het betaalde voetbal. Hoe moet de heer Coler zich voelen? Hij is nota bene bestuurslid van de Europese Voetbal Unie, waaronder ook dit toernooi valt. Het bondsbestuur heeft alle recht dit besluit op te schor- BERLIJN TUdens een bijeenkomst in Oost-Berljjn hebben afgevaardigden van Jocgo-Slavlë Luxemburg, Oost- Duitsland en Nederland de data vast gesteld voor de ontmoetingen van het toernooi om de Europese beker van lan denploegen, waarvoor vier landen In één groep zün ingedeeld. De data zijn (1970): 11 oktober Neder landJoego-Slavi-; 14 oktober Luxem burgJoego-Slavië; 11 november Oost- DuitslandNederland; 15 november LuxemburgOost-Duitsland; (1971) 24 fe bruari of 3 maart: NederlandLuxem burg; 4 april: Joego-SlaviëNederland; 24 april: Oost-DuitslandLuxemburg; 9 mei: Oost-DuitslandJoego-Slavie; 10 oktober: NederlandOost-Duitsland; 16 oktober: Joego-SlaviëOost-Duits land: 21 oktober: Joego-SlaviëLuxem burg; 17 november: LuxemburgNeder- Het feit, dat Ajax in contact is geweest met de Oostenrijkse doelman Gernot Fraydl zou erop kunnen wijzendat Jan van Beveren niet, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag, naar Ajax zal gaan, maar inderdaad zal worden getransfereerd "aar Feijenoord. Fraydl speelt momenteel nog voor de Westberlijnse Bundesligavereniging Hertha B.S.C. en kwam zesentwintig maal uit in het Oostenrijkse nationale elftal. dit jaar, maar dat was geen bezwaar om te winnen van eèp klein maar goed i groepje concurrenten van wie Turquoise i dichtbij tweede werd. (Van c paardesportmedewerker) WASSENAAR Quarteron II heeft gisteren op Duindigt in de felle wind de mijl voor dravers gewonnen Zijn grote vastheid in de draf cn zün onbuigzaam heid deden hem van kop al' het straffe tempo aangeven en volhouden, wat me( Femandel en Erica op de hielen wel wat zegt. Fernandel ging in de strijd om de tweede plaats „van de benen", maar toen was Quarteron II al onbereikbaar ge- worden. Erica werd tenslotte dus nog ge makkelijk tweéde. Ingo Quick, driejarig zoontje van de legendarische Quicksilver S, maakte zijn seizoendebuut. Een tweede plaats was zijn deel achter de even oude Istanbul die overigens twintig meter meer te lo pen had. Illya Kuryakin leek, toen hij met Ingo Quick had afgerekend, recht naar de zege te lopen. Vlak voor de linkerbocht echter hield hij het voor ge zien en zijn galop was toen niet meer te beteugelen. Istanbul kwam op het juiste moment naar voren en bleek iet» sterker dan de toch dapper doortrip- pelende Ingo Quick. Eggerik was voor het eerst in de baan (C. H. wes 3. Her Aret< pel 116,50; 1,50, pl. f 3,50 Grenadier. 3. Edelvalk S. Toto: w. 12.50. pi. 11,50. f 1.80, 12.70; kop pel f4.70; cov. 14,40. Entcrpriseprijs (3120 m, I Guy Areta Hollywood A Toto; w. f 1.90 pi. 11,50, ft.10; koppel f6.30: cov. f4.50 Eggerik Turquoise, 3. Afrlci pl. fl.JO, f 1,50; koppel Addldo. Toto: w. f 2,1 14,40; cov. 13,50. Ergolineprijs (1900 m, 2de nfd.): 1 Karim (G. Bier) 2.06.9, 2. Golden Star S, 3. Lady Toto: W. 17.70. pl. 11,50, 11,30, 13.50; kóp- pel 13.60; cov. f3,90; trio: f328,50. Totallsatoromzet: 1179.440,50. Het winnende doelpunt i AMSTERDAM De loting voor de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker, die na afloop van het duel DWSAjax in Amsterdam werd verricht, gaf het volgende resultaat: AjaxFC Twente en GVAVPSV. De halve eindstrijden worden als regel op neutraal terrein gespeeld, maar als de betrokken clubs hiervan willen afwijken, gaan wij ermee akkoord, aldus de competitieleider van de KNVB, de heer Thijs Jansen. De halve eindstrijden worden op donderdag 14 mei gespeeld. Indien de ontmoetingen na de normale speeltijd onbeslist eindigen, wordt er tweemaal een kwartier verlengd. Is er dan nog geen winnaar, dan ontmoeten de clubs elkaar weer op 21 mei. Indien ook na een eventuele verlenging opnieuw geen fina'isl bekend wordt, moeten strafschoppen de be- slissi brengen De finale, waarvoor nog geen stadion is aangewe zen, wordl op 27 mei gespeeld, een eventuele tweede wedstrijd op 3 juni. Andere belangen Dal Ajax andere belangen heeft dan de bekercom petitie heeft het nooit duidelijker laten blijken dan gisteravond tegen DWS toen de' lijstaanvoerder van ue eredivisie met liefst vijf invallers in het veld kwam. Op de reservebank zaten Johan Cruyff, Gerrie Mühren, Ruud Krol, Gert Bals en Sjaak Swart. Het pleit niet voor uWS dat hel er onder deze omstandigheden niet in slaagde de laatste vier te bereiken. Na een weinig interessant duel, dat gekenmerkt werd door talloze gemiste kansen, vooral van de zijde van Ajax, won de ploeg van Michels met 2—1. zodat Ajax, nadat het in de achtste finales van AZ had verloren, maai- via loting was teruggekomen, zich toch-bij de laatste vier had geplaatst Het heeft er overigens vrij lang naar uitgezien dat DWS zou winnen. Weliswaar tegen de verhouding in had DWS met een ver schot v,an Flinkevleugel na een kwartier de leiding genomen, welke voorsprong tot de 57ste minuut bleef gehandhaafd. Toen kon Sjaak Swart, die na de rust voor Piet Keizer in het veld was gekomen, een eind maken aan de reeks vuurpijlen van zijn clubmakkers en de gelijkmaker sco n. Daarna werd Ajax een geheide strafschop onthouden. Van Dijk, die weer weinig geluk had met zijn schoten, werd op de witte stip gevloerd. Scheidsrechter Pijper kende een vrije trap toe buiten het strafschopgebied. Het zag ernaar uit dat er verlengd zou moeten v.orden. Maar vlak voor tijd maakte doelman Jong- _-d een fout. Hij wierp de bal zorgeloos weg en Söndergaard kon de zege van Ajax veilig stellen. Er waren 10.000 toeschouwers. Eén schuiver liet duel tussen de bedwingers van Feijenoord en Ajax, reap. GVAV en AZ'67, was meer spannend dan fraai. Beide ploegen toonden een enorme wils kracht, maat schoten teehnlsch veel te kort en had den weinig spelinzicht. Bij beiden was de aanvalsli- nie het zwakste deel van de ploeg. i de Deen Tom Söndergaard. problemen gesteld door schoten uit de tweede linie. De eerste helft kende weinig hoogtepunten. Een flitsend schot van Koeman (GVAV) en een kogel van De Jager (AZ) waren de enige vermeldens waardige feiten. Na de rust was GVAV, met de strakke wind in de rug, het meest in de aanval. Op een onverwachte schuiver van Oosterwold, die kort daarop het veld moest ruimen voor Wortelboer, reageerde Vooys m de 57e minuut iets te laat. Dit doelpunt bleek voor GVAV voldoende om zich te plaatsen voor de halve finales. De Grortingers beheersten verder ,de strijd, kwamen tegen het einde nog even in de' verdruk king, maar „Ausputzer" Koeman en doelman Tonny van Leeuwen waren voor de Alkmaarders onoverko melijke hindernissen. Er waren 5000 toeschouwers. Scheidsrechter: Dorp- In zeker opzicht heeft FC Twente het moeilijk gehad tegen Elinkwijk. Het tweede doelpunt, waar mee de eindstand op 20 werd bepaald, kwam pas in de laatste minuut tot stand. Van het begin af bood de Utrechtse ploeg hardnek kige tegenstand. Het leek er bepaald niet op dat Elinkwijk aan promotie in de gewone competitie meer aandacht schenkt dan aan het bekergebeuren. FC Twente toonde zich desondanks voortdurend superieur, vooral in technisch opzicht. Het drong Elinkwijk een uitputtend tempo op en kreeg een uitermate groot aantal scoringskansen. Het opzien barende werk van Elinkwijks doelman, Lelieveld, voorkwam echter dat het duel in een grotere over winning zou eindigen. Voorts redden Sparendam en Van Huissteden viermaal op de lijn. Zo duurde het tot de vierde minuut na de rust voordat Pirard inv- 'er voor de geblesseerde Van Ierssel Twente eindelijk een voorsprong kon geven. Een minmt voor tijd bepaalde Nagy de eindstand op 2—0. waren 11.000 toeschouwers. Scheidsrechter: Van Gemert.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 9