BLOEMENVERKOPERS, iwart van Leidenaars niet tevreden met woning en wil naar een ander huis Geel corso dat voornamelijk uit narcissen bestaat Dirigent P. Visser overleden "L E N T E p A R A D E 1970 VVV en Rijkspolitie inspecteren banden Leidse agenda Vrije schooldag Leidse studenten beoordelen televisiecolleges positief voor-oorlogs initiatief van enkele Lissenaren, een niet weg te denkën toeristische attractie „Wieviel ein bossie tulpen kost? Een gulden füpzig )NDERDAG 23 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT 3EN Ruwweg een kwart van de Leidse bevolking wil wel op ■ids te termijn naar een ander huis. Dat is een van de bevindingen van N.V. v/h Nederlandse Stichting voor Statistiek, die in oktober vorig een grootscheepse enquête heeft gehouden onder de Leidse be ring. Het onderzoek dat onder leiding van prof. J. J. M. van Tulder d uitgevoerd, had ten doel de woonwensen en -behoeften te peilen. ■re^\et cijfermateriaal is verwerkt in een uit vijf delen bestaand boek- k. Het resultaat van het onderzoek, dat betaald werd door de neente Leiden en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten N.V., o.m. een basis zijn voor het uitzetten van de gemeentelijke (bouw) ïidslijnen. Hogere huur voor velen niet bezwaarlijk HEEMSTEDE Gisterochtend overleed in zijn woning te Heemstede de bekende koordirigent Sander P. Visser In de leeftyd van 67 jaar. De heer Visser was leider van tal van koren in de bollenstreek en in de Veenstreek. Zevenenveertig jaar lang dirigeerde hij het christelijke gemengd koor „Excelsior" te Nieuw Vennep. Verder was hij dirigent van „Advendo" (Burgerveen), „Looft den Heer" (De Kaag), „Looft den Heer" (Lisse) en „Halleluja" te Oude Wetering. an de Her- n als sluit- t alle koren In 1971 zou de heer Visser een jubileum vieren: 50 jaar organist vormde kerk te Hillegom. In dit kader ook had hij het voornemen o stuk van zijn carrière volgend jaar „Die Schopfung" uit te voeren me waarvan hij dirigent was. Het laatste grote werk was de opvoering Maccabeüs van Handel, dat op 26 februari plaatsvond. Dit oratorium zou eerst in I november worden uitgevoerd, maar door een hartaanval van de heer Visser kon het toen niet doorgaan. Behalve de reeds genoemde koren, dirigeerde hij ook nog drie jeugdkoren. t zien LISSE Velen zullen met angst en vrees de komende zaterdag tegemoi en zich afvragen wat er toch van het bloemencorso terecht moet komen? Gisteravond waren er in de Hobaho-hallen alleen nog maar enorme grote praal wagens te zien maar er was nog geen enkel bloemetje. l5e heer .los van Driel, die bijna niet uit de Hobaho-hallen is weg te slaan, r.el tussen de bedrjjven door: „Vit de nood geboren komt er nü een corso zoals ik het al zolang eens gewild had, maar men dorst het niet aan." Nu is men nood gedwongen op veel narcissen aangewezen, maar verleden jaar hebben we een voorproefje gezien wat met narcissen te bereiken is wanneer daar een andere felle kleur bij gebruikt wordt. De altjjd gebruikte tinten van rode, witte en blauwe een belangrijke rol te spelen. Voor 4500 mensen is het gemis van een tuin een reden om weg te willen. Het ontbreken van een douchecel of badkamer weegt bij velen ook zwaar. 11.000 Woningen in Leiden hebben niet een dergelijke voor ziening. In de groep „verhuislustigen" is dit 'n belangrijke overweging. Prof. Van Tulder heeft bepaald in Leiden geen steun gevonden voor de bewering, dat een douchecel een leuke plaats is om aardappelen in op te slaan. Afdalend in zwaarwegendheid zijn de verhuisrede- nen, voortvloeiend uit de woonwensen: schuur, centrale verwarming, balkon, zolder, kelder, garage, box, tweede tol- grote bereidheid tot verhuizen rai,e herleiden tot en te verklaren ''anvele en uiteenlopende wensen, de eerste plaats is er het ge en, dat een van de vier Leidse di. nnen uit zijn huidige behuizing TVnarlwit Re" rst"; daarentegen vindt een van zes Leidenaren, dat Zij te groot Interessant Is ook de vraag waarheen men wil verhuizen. 1000 willen niet meei in Leiden wonen, 2500 willen liever bui- oktober vorig Jaar zyn op 1262 ten Leiden, maar zjjn eventueel ook be ien in Leiden gesprekken gevoerd reid een andere woning in Lelden te 1830 gezinshoofden en/of huis- betrekken. Voor 8000 mensen is Leiden wen, hoofdbewoners zowel als In- dé stad. 2000 Potentieel „mobielen" heb- ii na te gaan hoe men ben geen voorkeur, de huidige woning. Uit- de klachten kwam men BiJ de mensen, die in Leiden willen blij- lotte op de wensen en ging men ven wonen blijkt Zuid-West een sterke hoe groot de bereidheid was om voorkeur te hebben (2000). 1000 Zoe- 'Tfaan verhuizen. kers willen naar de Professorenwijk en de Burgemeesterswijk, 500 naar Mors- ivoningsteekproef, zo vertelde prof. kwartier en Edelstenenbuurt en 500 naar Tulder gisteravond voor gemeen- de binnenstad. j_ 'j idaledea en ambtenaren, die direct De Merenwijk kwam ook ter sprake in et woningbouwbeleid betrokken zijn, het onderzoek. 3500 Gezinnen willen Spresentatlet geweest voor de popu- daar wel Mar toe. De huurkonsekwen- van alle woningen in Leiden, dat tle, van verhuizing naar de Merenwijk, zeggen dat de uitkometen van de „aar de woningen ongeveer 1270.—gaan ;es, gelden voor de hele Leidse be- doen kwam echter „let tcr sprake. Die bevolking (plm. 30.500 ge- n alleenstaanden) woont in on- Gebleken is wel, dat men bereid en ook er 29.000 woningen. De inwonende in staat is aanzienlijk meer huur te be- mten zijn bij dit onderzoek echter talen dan men thans doet. Van de po- tot de te onderzoeken populatie ge- tentieel mobielen betalen er 3000 thans f 75,of minder per maand. Slechts ts werden in het kader van het 500 kunnen of willen voor een an- rzoek nog 409 gesprekken gevoerd dere woning niet meer uittrekken. 3000 - ongehuwde gezinsleden of inwonen- van de 8500 zeiden bereid te zijn f 126,- 18 jaar en ouder, 109 gesprek- tot f200,- te gaan betalen. 1500 Men- j met personen, die na 1966 uit Lei- sen zouden ook wel boven de f 200, zijn vertrókkên en zich In de om- pèr maand Willen gaan. ng hebben gevestigd alsmede 111 jn het lijvige rapport wordt tenslotte rekken op adressen buiten Leiden ook veel aandacht besteed aan speciale in de naaste omgeving) waarvoor groepen, zoals de bejaarden, de „emi- dat het gezinshoofd in Leiden granten" en de forensen. Interessant een inkomen heeft van 17.500 gegeven is o.m., dat het grootste deel van de 6900 bejaarden (ong. 40 pet.) prijs stelt op een speciale huisvesting, doch zonder verzorging. „Zolang moge lijk zelfstandig blijven", was bijna altijd het argument. huurders in TT T 7 minder dan WCl 9CZ0Cüt dan 50,-); lieer per jaar. ge buren essant zijn ook de gegevens over uren, die in Leiden betaald worden. dan de helft van de huurders in en (59 pet.) verwoond 0,- (4500 zelfs minder jogere huren worden voor 75 pet. «ld In de groep beneden 65 jaar. De De emigranten, degenen, die buiten huren (van f 100,- of minder per >-elden gingen wonen, gaven voor het ld) „zitten" voor 75 pet. In de merendeel (69 pet.) op, dat men in Lel- i boven 65 jaar. den geen goede woning had; buiten Lei verklaring is o.m., dat het veelal den kan (,ie wel g*>vond<'n worden. 32 ongere gezinnen zijn, die de na- Brocent vond ook de omgeving van de gse bouw, ook de duurdere hulzen, n[fuw* woning aantrekkelijker. Een gaan bewonen. Het aantal mensen, vÜfde gedeelte van de emigranten zei een eigen huis bewoont is in Leiden echteir ook, dat men wel weer naar Lei- betrekkelyk hoog (22 pet. - 6500 den teru& zou willen, ngen). Prof. Van Tulder: „De nood Van de forensen (in Leiden werkend. [os van Driel en zoon werkten hele nacht door wat f gens voor een leek ook wel bijzonder leuk om een goed te bekijken hoe zo'n corsowagen gebouwd en opgetuigd wordt! In het hele corso wordt een slor dige 3000 meter tule verwerkt! 23e Corso Ook de heer Bonkenburg, de voorzitter van het dagelijks bestuur van het cor so was in het geheel niet pessimistisch over het corso. Er is de gehele nacht doorgewerkt door de heer Van Driel en zijn zoon, om het corso om te kleuren, nu veel narcissen gebruikt zullen wor den. We hebben bloemen genoeg. Voor gom 14.40 uur. centrum Lisse 15.30 50 pet. wordt met narcisssen gewerkt, centrum Sassenheim 16.30 „Lenteparade 1970" is het motto, waar onder het 23e Corso zaterdagmorgen om 10.10 uur vanaf de Nassaulaan in Haar lem vertrekt. Aankomst Grote Markt 10.21 uur. In Bennebroek is men om ruim 12 uur en na de middagpauze ver trekt het corso om 2 uur naar de bol lenstreek met aankomst centrum Hille- de actie ■erd door de afd. Lisse van het Verhond voor Vei lig Verkeer, in samenwerking met de rijkspolitie een controle langs de weg gehouden op de toestand van de banden. Dat zulks niet overbodig was, bleek wel uit het feit dat van de ruim 330 aangehouden auto's er niet minder dan 34 (10% dus!) één of meer gladde ban den bezaten. De houders hiervan werd verzocht zo spoedig mogelijk te Verwisselen voor nieuwe banden. Het aantal auto's, waar van de banden de veiligheidsnorm van het WV (minimaal 2 mm. profieldiep te niet haalden, lag aanmerkelijk hoger. De houders hiervan werd medegedeeld, dat, hoewel zij nog niet verplicht waren deze banden te vernieuwen, zulks wel ten zeerste aan te bevelen was, met het oog op de veiligheid van zichzelf en van andere weggebruikers. Daar in de prak tijk bleek, dat veel automobilisten niet op de hoogte waren van de toestand de banden, adviseert de afd. Lisse het Verbond voor Veilig Verkeer j hierop geheel gratis inspectie te laten uitvoeren bij de bij deze actie aangeslo ten bandenhandel Van der Wagt, Heere- weg 308, Lisse. Voor deze controle kan tot eind mei terecht. Forum in Minerva over „de klassejustitie" LEIDEN In sociëteit Minerva aan de Breestraat, zal op 12 mpi a.s. vanaf 20.30 uur een forum georganiseerd wor den over het onderwerp „de klassejus titie". Aan dit forum verlenen hun medewer king: mr. H. Drion, mr. G. B. Lange- meijer, mr. P. H. Hugenholtz, prof. mr. W. ~H. Nagel en mr. G. v. d. Valk Bouw man. Als forumvoorzitter zal optreden dr. B. Boeker, adjunct-directeur van een verzekeringsmaatschappij en plaats vervangend rechter aan de Rechtbank van Rotterdam. maar de andere 50 pet. zullen hyacinten zijn. In een telefonisch gesprek met ir. Van Os, bestuurslid van het Corso comité, deelde deze mede, dat vandaag 1800 manden hyacinten aangevoerd worden voor het corso! Voor deze 1800 manden hyacinten heb ben we wel moeten zoeken in de hele bollenstreek, maar ze zijn er! De hele streek is afgeromd en geen hyasint heeft men laten staan! DONDERDAG 23 APRIL Antonius Clubhuis: R.K. Bond van Be jaarden en Gepensioneerden. Toneel avond. ,.De Familie Schelvis", 19.30 uur. Lakenhal: K. en O. Hedendaagse mu ziek, 20.0 Ouur. Schouwburg: „De Jantjes", 20.00 uur. ging. Congresdag. Stadsgehoorzaal: Congresdag St. Au- gustinus-vereniging voor kleuterleidsters. 9.00-17.00 uur. VRIJDAG 24 APRIL Schouwburg: „De Jantjes", 20.00 uur. Lichtfabrieken, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: jaarvergadering Ned. Bond van gepensioneerden, 14.30 uur. ZONDAG 26 APRIL Oegstgeest, Lange Voort 44: recital Margreet Honig (sopraan), Lieuwe Vis ser (bas) en Rudolf Jansen (piano), 14.30 uur (Vrienden van het Lied). komst eindpunt Warmonderdam 5 uur Niet minder dan 24 groepen telt de karavaan van rijdende gigantische bloemstukken. De muzikale inzet ver zorgen de Koninklijke Tielse Vrijwillige Muziekvereniging en de Koninklijke Harmonie ,,'s-Hertogenbosch". Men re kent in de „streek" de weersomstan digheden moeten meewerken op meer dan een half miljoen bezoekers. Het verleden bewees, dat dit sprookje van kleur, geur en harmonie vooral bij de buitenlanders in trek is en dat zij er graag honderden kilometers voor over hebben om het bontgekleurde lint van met bolbloemen versierde praalwagens en personenwagens hier en daar onder broken door muziekkorpsen, voorbij te zien rijden. Vandaag is de race begonnen om de enorme praalwagens, waaronder een praalwagen met een stuk van 40 meter lengte, in de bloemetjes te zetten! De scholieren zullen werken onder leiding van deskundigen bij iedere praalwagen. Door het bestuurslid M. W. van Noort werd gisteravond aan het onderwijzend schoolpersoneel verteld hoe alles pre cies ln zijn werk gaat bij de opbouw van een corso-wagen. Deze scholieren verrichten alle werkzaamheden gratis voor een vrije schooldag! Omdat veel met narcissen gewerkt wordt is er veel meer werk te doen om alles op te prikken, want de narcissen bloemen zijn veel kleiner dan de dikke hyacintentrossen! LEIDEN Drie eeuwen geleden werd De heer Van Noort zei in een toelich- j (je collectie van de Leidse Lfniversitelta- tend gesprek: het corso kan met een bibliotheek vcrrykt met het legaat van nacht doorwerken, vrijdagmorgen klaar Levinus Warner. Tijdens zijn twintig- komen. Wanneer de kijkers komen, moet j jarig verblijf in C'onstantinopel, van 1645 «- Vi- Expositie oosterse handschriften uit legaat van Warner in Bibliotheca Thysiana het grote werk klaar zijn. Het i veel gevallen tot koop ertsen erig is ook ingegaan op de vraag rom men wil verhuizen, omdat het oord uiteraard belangrijk is >epalen van het toekomstig bouw- d, met name in de Merenwijk. t het reeds genoemde argument ruimtegebrek bleek ln de groep van serieus (al by Huisvesting, make- enz. geweest) zoekenden de tuin elders wonend) gaf de helft op, dat een woning ln Leiden gezocht heeft. Men kon echter niet naar zijn zin slagen. Rijnland per 1 mei aan v. d. Valk Boumanweg LEIDERDORP De nieuwe hoofd- vestiging van het automobielbedrijf Ryn- land N.V. is met ingang van vrijdag 1 mei gevestigd aan de v.d. Valk Bou manweg 71. De opening van het nieuwe complex zal geschieden door de heer P. Peddemors, directeur N.V. Ned. Ford Automobiel Fabriek te Amsterdam. LEIDEN De „doorlopende voorstel ling" van acht televisiecolleges voor eerstejaarsstudenten in de rechten, die de Academische Radio Omroep op maandag 13 en dinsdag 14 april in Lei den heeft georganiseerd, is, naar een enquête onder de aanwezige studenten heeft, uilgewezen, een groot succes ge worden. De coleges, die elk twintig mi nuten duren en waarin een gedeelte van de stof voor eerstejaarsstudenten door de hoogleraren prof. mr. W. L. Haardt en prol', mr. F. J. M. Fehlbragge wordt behandeld, worden door de Acro gerea liseerd op instigatie van minister dr. G. H. Veringa van Onderwijs en Weten schappen. De technische verzorging was in handen van de Stichting Filb en We tenschap te Utrecht. De ongeveer zeshonderd eerstejaarsstu denten, die in de komende weken exa- 5%, vond de televisiecollege minder goed zullen doen, werden tijdens de bovengenoemde twee dagen in de ge legenheid gesteld in een van de zalen van het Academiegebouw via vijf tele visiemonitoren de rechtcollege te volgen en op deze wnjze een deel van de in het afgelopen jaar behandelde stof te her halen. Driehonderdnegenëntwintig stu denten, dat wil zeggen meer dan de helft van de eerstejaars, maakten van deze gelegenheid gebruik. (Jit een ter plaatse gehouden enquête, waaraan door 224 studenten werd deel genomen, bleek, dat de overgrote meer derheid deze herhalingsmogelijkheid „bruikbaar" (47%) tot „zeer bruikbaar" (38%) had gevonden en een uitbreiding van deze mogelijkheid zou toejuichen. Slecht een zeer klein percentage, n.l. dan de gebruikelijke hoorcolleges de beide hoogleraren. Een groot aantal 38% zei de televisiecolleges zelfs boven de normale colleges te prefereren. In 'n laatste vraag opperde de Acro, dat het denkbaar zou zijn, dat de massacol leges in de toekomst zullen vervallen en dat ln plaats daarvan televisiecolle ges van twintig minuten in werkgroepen worden vertoond, met syllabus en mo gelijkheid tot nadere informatie en dis cussie achteraf. Door veruit de meeste studenten, n.l. door S8% van de deelnemers aan de enquête, wordt dit een aantrekkeiyke verandering geacht. Deze positieve reacties zijn voor de Acro aanleiding te trachten de experimenten op dit gebied uit te breiden. zijn dood In 1665, had hij op des kundige wijze een verzameling oosterse handschriften en drukken bijeengebracht die lijj in 1665 ann de Uuniversiteits- bibliotheek vermaakte. In 1669 kwam het laatste transport van deze kostbare lading uit Constanti- nopel in Leiden aan en kort daarna was de eerste handgeschreven lyst ervan ge reed. Enige jaren later werd nog een klein aantal nummers toegevoegd, dat tijdens het transport in verkeerde han den was terechtgekomen. Ter herdenking van deze belangrijke schenking, de basis van de Leidse col lectie van oosterse handschriften en 'n belangrijke factor in de latere bloei van de Nederlandse oriëntalistiek, Btelt de Universiteitsbibliotheek een keuze uit dit legaat ten toon in de Bibliothece Thysiana, Rapenburg 25. Deze exposi tie duurt van donderdag 30 april tot en met vrijdag 25 mei en is dagelyks, ook tijdens het weekend, van half tien tot half een en van twee tot vijf uur ge opend. NOORD WIJK De Noordwljkse persfotograaf Henny Hoogeveen opent morgenmiddag om vier uur een foto- handel aan de Hoofdstraat 49. Waterpoloërs voor het laatst „binnen" >EN De waterpoloërs gaan het pnde weekend de veertiende kom- eronde in en dat betekent dan het eid van <le binnenbaden. Geduren- e maanden mei en juni wordt de etitie verder namelijk ln de buiten- i verspeeld. ijl moet een verre reis ondernemen n Almelo ZPA te ontmoeten, dat met 9-5 verslagen werd. De Al- s zullen het Jacob Spjjker c.s. lijk genoeg maken, maar, normaal roken, dienen beide punten In Lei- .erecht te komen. de Sleutelstad moet in staat geacht i BZ&PC twee punten te ontfut- Om de race met ZYV vol te i houden, mogen de blauwwitte zeker tegen BZ&PC geen punt ïn. De meeste spanning zal uit rwijk komen, waar AZC het moet tnen .tegen VZC, dat voornamelijk arlijk is via de schotvaardige han- van Gerard van der Kolk. De Vee- alers waren de eersten, die AZC >unt afhandig maakten, zodat deze 'P hun qui-vive zullen zijn. spannende strijd is ook te verwacli- Utrecht, waar LZC 'in het strijd- treedt tegen Wilskracht. Thuis een ruime 5-1 overwinning be- maar uit, zonder Bert Soet, zal noeilijker worden, al zit er beslist deine zege ln. rarama: Almelo 17.45 ZPA-De Zyl; graven 18.00 BZ&PC-De Sleutel- Beverwijk 20.30 AZC-VZCzon- Utrecht 20.15 Wilskracht-LZC. (Van een onzer verslaggevers) BOLLENSTREEK leder jaar zijn ze er weer, de bloemenverkopers die tussen Pasen en Pinksteren op het traject Leiden-Haarlem in huri beste bollentaal duizenden buitenlanders te woord staan. Zowel de bloemenverkopers als de toeristen zijn in de loop van de jaren eer. vaste bezienswaardigheid geworden. Het is alweer zo'n 35 jaar geleden dat enkele ondernemende Lissenaren de bloem koppen in plaats van naar de vuilnisbelt naar hun eigen achtertuin brachten. Me naald en draad rijgde de familie meterslange slingers die voor enkele centen lang.'- de Rykswog aan liefhebbers werden verkocht. Aanvankelijk werden de slingers nog opgehangen in de bomen langs de weg, later werden tafels en stoelen aan gesleept, palen werden in de grond geslagen en bakfietsen, fietsen en krul gaan, omdat niemand hem kon ver staan. Ook al heeft men geen verstand van vreemde talen, de diverse natio naliteiten zijn duidelijk herkenbaar. Een Fransman bijvoorbeeld zal zijn bewondering uitspreken over de geur en vorm van een bloem, een Belg moet veel tulpen voor weinig geld hebben, een Duitser wil bloemen die nog ln de knop staan en dus nog lang „meegaan". Een Amerikaan blijft in zijn wagen zitten en bestelt vanuit zyn auto een karrevracht bloemen. wagens zorgden voor het y Hele familie De gehele familie werd betrokken bij deze werkzaamheden. Een gedeelte hield naar behoefte ae voorraad op peil, terwijl de rest probeerde zoveel mogelijk slingers aan de man te bren gen. De fietsers waren en zijn nog steeds grote afnemers. In kilometers- voonplaats en standplaats. lange rijen fietsten zij op zonnige dagen door de Bollenstreek en zodra er één 'n slinger kocht volgde spoedig de rest en binnen de kortst mogelijke tijd was de hele handel verkocht. De week daarop ging het meestal weer anders In de veronderstelling dat het een goed weekend zou worden werd met man en macht een dag tevoren een maxi male produktie van ongeveer 200 slingers gehaald. Regende het. dan verkocht men geen slinger en werd tegen het einde van de dag de boel weer op de vuilnisbelt gestort. Een grote strop had men niet. want per slot van rekening kreeg men de bloemkoppen gratis, alleen de vele overuren werden niet uitbetaald. Langzamerhand is men gaan over schakelen op de verkoop van tulpen, narcissen cn hyacinten. Aanvankelijk waren dat nog tweede soorten die in liet wild groeiden, maar het publiek werd kritischer. Evenals hij de jiuidige bollenexport is de klant koning ge worden, 't krantenpapier waarin vrne- ger de bloemen werden verpakt, is vloeipapier geworden, de tulpen worden iedere ochtend op de- veiling gekocht en de touwtjes waaraan de bossen bloemen altijd hingen, zijn vervangen door zinken emmers. Buitenlanders De buitenlanders zy'n nog steeds de grootste afnemers. Na een bezoek aan de Keukenhof, waar zij op drukke dagen voetje voor voetje voorby de bloembedden schuifelen, gaan zij later met bussen door de Bollenstreek. Het begin van zo'n tocht is altijd hetzelfde. De neuzen tegen de ramen gedrukt hoort men enthousiaste kreten als .wunderschön', .marvelous' en .prach tig', maar ook na vijf uur toeren gaat de lol eraf en moegekeken zakt men onderuit in afwachting van het eerstvolgende café. De koop van een bosje tulpen is meestal een vast punt op het program ma. In een onvervalst Bollenstreek- dialect wordt elke huitenlander te woord gestaan. „Wieviel ein bossie tulpen kost? Een gulden füpzig und das tweede bossie voor ein gulden.'' Gaat het niet met woorden dan lukt het wel met gebaren. Nog nooit is een buitenlander zonder bloemen wegge- Nog geen einde De bloemenverkopers geloven nog niet in het einde van hiin kleurig beroep. In een gezonde concurrentiestrijd pro beren zjj ieder jaar de meeste bezoekers te trekken. Niet zozeer door het leveren van de beste bloemen (want die ver schillen bij de diverse verkopers wei nig), maar wel door alle. aandacht op te eisen van de passerende toeristen. Met de gehele wereld in vlagen katoen, wapperend bovenop de tent of met reclameleuzen zoals „Multi Flora" en „Bloenienkoning" verdienen zij niet al leen hun weekloon, maar leveren teven» een bijdrage aan de toeristische at tracties in de Bollenstreek.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5