Nog twee jaar wachten op Middelbare Tuinbouwschool I BELONING NA CREATIVITEIT Blauwe Tornado's in finale „Europa-cup Prijzen van narcissen en tulpen zakken zeer snel Meevaller van vijf mille voor bedrijfsdirecteur MARKTEN STAD BOLLEN DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 APRIL 1970 BOSKOOP SLAAKT ZUCHT VAN VERLICHTING Ruimte voor 300 leerlingen BOSKOOP Nu dan eindelijk de „nieu we" Rijksmiddelbare Tuinbouwschool in Boskoop zal worden gerealiseerd (maan dag werd door de commissaris der Ko ningin de eerste paal geslagen) zullen de Ieraren en leerlingen een zucht van verlichting slaken omdat aan een „ouder- wetse" wijze van les geven een einde j gaat komen. Men zal toch echter nog twee jaar moeten wachten voordat het j nieuwe gebouw in gebruik zal kunnen worden genomen. Het oude schoolgebouw dateert van 1898 en bevatte toen twee leslokalen, één tekenzaal en een directeurskamer. Door verbouwingen in 1929 en 1936 kreeg men meer ruimte, maar ook deze werd tekort waarom twee noodlokalen werden geplaatst aan de Valkenburgerlaan. In het begin der vijftiger jaren was men van mening dat door modernisering van het oude schoolgebouw voldaan kon worden aan de eisen die modern onder wijs stelt. Het bleek echter, dat het oude gebouw was „versleten". Er moest dus een nieuw schoolgebouw komen dat echter niet op een centraal punt in Bos koop kon worden gebouwd, waarom door de gemeente een stuk grond in het uitbreidingsplan Goudse Rijweg in voor dit doel werd bestemd. Langwerpig Bij de situering van hec nieuwe school gebouw is men er bewust van uitgegaan de langwerpige terreinstrook te volgen. Het gebouw is verdeeld in twee smalle parallel lopende vleugels met een enkele rjj lokalen langs een gang waarbij de gangen naar elkaar toe zijn gekeerd. De oostelijke vleugel is aan de zuidzijde verlengd met een gymnastieklokaal en j de westelijke vleugel naar de noordzijde met een praktijklokaal. De parkeer gelegenheid voor fietsen en auto's is uit het zicht achter 'n tuinmuur zodat het eigenlijke schoolplein vr\j blijft voor de voetganger. Voorts is er een tuin die dient als oefenterrein, studiemateriaal en voor de plantencollectie. De nieuwe school zal plaats bieden aan 300 leer lingen waarvoor dan 10 leslokalen, 3 practicumlokalen, 2 tekenzalen en een praktijklokaal met werktuigen en mo toren. De oostvleugel heeft aan de noord zijde mogelijkheid tot uitbreiding waar van reeds tijdens het ontwikkelen van de eerste plannen gebruik is gemaakt door er twee lokalen bij te ontwerpen. De bouwkosten zullen circa twee mil joen gulden bedragen. De Rijks Middelbare Tuinbouwschool te Boskoop is thans in haar 73e bestaans jaar. Volgens de wet op het voortgezet onderwijs wordt op de school beroeps onderwijs op middelbaar niveau gegeven. Het onderwijs heeft echter een brede grondslag: naast de tuinbouwtechnische vakken nemen ook de economische vak ken en het onderwijs in de moderne talen een belangrijke plaats in. In het cursusjaar 1969-1970 bedraagt het aantal leerlingen 188. waarvan 176 jon gens en 12 meisjes. Deze leerlingen zijn afkomstig uit 92 verschillende plaatsen, waaronder Paramaribo en Curasao. Hogere tuinmechanische opleiding In 1937 werd gestart met een cursus tuinarchitectuur voor afgestudeerden aan de middelbare tuinbouwscholen. Deze cursüs kreeg de naam H.O.T.A., t.w. Hogere Opleiding voor Tuinarchi tectuur. Het accent lag hierbij vooral op het ontwerpen van tuinen en groenvoor zieningen. In de loop van de jaren bleek er bij het bedrijfsleven behoefte te be staan aan een uitbreiding met een aantal vakken, vooral ook in de techniek van aanleg en onderhoud, cultuurtechniek, bouwkunde, wèg- en waterbouw, land meten en watepassen. Dit resulteerde in een geleidelijke uitbreiding met deze vakken, vooral ook van belang voor de leerlingen met een goede technische aan leg en een wat minder uitgesproken creatieve aanleg. De naam H.O.T.A. werd in 1965 dan ook gewijzigd in H.T.O. (Hogere Tuintechnische Opleiding). Deze opleiding is nu gerangschikt bij het hoger beroepsonderwijs en geeft hoger onderwijs, gericht op het brede gebied van de groenvoorziening en land- schapsverzorging. De H.T.O. heeft een 4-jarige cursus, waarvan drie jaren onderwijs op de school en één, praktijkjaar. Voorwaarde voor toelating is het bezit van het eind diploma van een v.h.m.o. of h.a.v.o.- school, of het einddiploma van een 3- jarige middelbare tuinbouwschool. De toelating wordt bovendien gebaseerd op °e de resultaten van een navnhnlniric/,), tl aanf eiXUS HAZERSWOUDE De achttien jongens en meisjes, die in november van het vorig jaar hun inzending voor de creativi- teltswedstrijd voor de schoolgaande jeugd met een onder- schelding zagen beloond, hebben gisteravond in het gemeente huis de prijs (een cadeaubon) in ontvangst genomen. De heer P. de Bruin, van de Culturele Commissie Hazerswoude (die samen met het onderwijzend personeel tekende voor de organisatie van de wedstrijd), reikte de prijzen uit tij dens een gezellige bijeenkomst, waar ook enkele ouders acte de presence gaven. Een jury, bestaande uit de heren H. Bakker, A. A. van Dijk en H. Wormgoor (Utrecht), had het gehalte van alle inzendingen voor de creativiteitswed- strijd weliswaar „niet zo best" gevonden, maar het was voor de „achttien" bepaald prettig hun inspanningen nu beloond te zien. De heer De Bruin reikte de prijzen aan allen persoonlijk uit: beginnend bij Jacqueline de Jong (die winna res was bij de 6-7 jarigen) en eindigend bq Karei de Wilde, de enige HAVO-scholier, die aan de wedstrijd had mee gedaan. Zoals bekend zijn alle inzendingen van de Hazers- woudse schoolgaande jeugd destijds geëxposeerd. Zes lijsten van kandidaten in Lisse LISSE De stemgerechtigden uit Lis- se hebben ruime keuze bij de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Uit de vol gende 6 ingediende lijsten met namen kan men keuze maken: Democraten '66 (D'66>: W. H. M. G van der Weide; W. F. Zeeberg; A. J. M. ter Haar; W A. N. M. Driehuis; N. Rueb; A. H. Lindhout; B. P. L. Ragas. Staatkundig Gereformeerde Partij, SGP H. Nieuwenhuis; S Baaij; C. R. Tromp; W. de Jonge; W. Aangeenburg; C. J. van der Beek; J. Willemsen. Chr. Hist Unie-A.R. Partij: M. Mon- tagne; A. de Kort; E. Hollander; P. H. Vlag-Buurman; J. de Kraker; H. A. Smith; J. S. van der Linden; C. Hors man Gz.; A. Brandt; J. van der Laan; B. G. Vijfhuizen: W. W. Smits; A..C. Cardel; G. de Jong; J. Verkevisser; J. H. Hagg; P. J. van Waveren; A. Riets- ma; j. K. Lankhorst; P. W. van Oosten. Progressief Akkoord - PAK - PvdA - PPR: P. van Leeuwen; A. A. Kalis; C. P. Kortekaas; P, J. van der Veek; Th. M. van Ruiten; R. van Huizen; J. U. i RuigrokTh. W. M. van Steijn-Leget M. J. Gerritsen. Kath. Volks Partij (KVP): A. J. Mes man; G. van der Berg; Ir. A. H. J. PaardekooperJ. H. Salman; P. H. Beelen; G. P. J. de Goeij; H. J. Sloot- beek; drs. N. Bet; Th. C, L. Veeger; L. C. M. van Reisen; H. C. M. Mens; C. M. E. Huiskamp; H. J. Slobbe; C. van den Aardweg; mej. A. C. M. van der Zijden; J. G. Duivenvoorde; G. W. M. Lefeber; C. Q. M. van Ruiten-Elstgeest; J. J. A. Baak; N. A. Oosterveer. Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (WD): G. J. de Vos; J. F. Snik; S.. A. Pothof-Haaxman; G. A. Glas; I. S. Roes-Schalij; W. J. E. Tissing; W. D. Verduyn; mej. A. Kingna; J. A. Bom; A. L. den Hollander. Kandidaatstelling te Noordwijkerhout NOORDWLJKERHOUT Voor de ge meenteraadsverkiezingen zijn de volgen de kandidaten gestel. KVP: J. J. Duivenvoorde; C. W. van Duin; E. J. J. van der Steen; C. P. J. Timmer; mevr. R. M. W. van der Geest- Lucassen; Th. C. de Jong; F. N. Groot; P. J. M. van Haaster; J. A. M. van Hensbergen; N. H. Hogervorst; C. M. van der Klaauw; mevr. Th. H. M. Ruig- rok-van Haaster; J. A. G. Ruiter; J. B. Duivenvoorden; A. G. van den Berg; mevr, J. H. H. Peters-Leenders; G. T. J. van der Hulst; L. Steenvoorden. VVD: P. C. Heemskerk; M. J. J. ten I Hagen; J. W. van Leeuwen; C. J. van i den Burg Lzn; mevr. M. E. Landsman- Bos; A. de Jong; H. C. Bemelman; C. A van der Burg Jzn; A. T. Heemskerk; F. T. J. Jansen; J. Jonkheer; mevr. C. J. van Leeuwen-Suijker. P.v.d.A.: Drs. P. K. Vermeul; P. J. Zand- vliet; A. Griekspoor; E. M. Peetoom. Prot. Chr. Groep: G. J. Maarseveen; J. i D. Boekhout; B. Nieuwstraten; N. T. Zandbergen; J. Wassenaar: H. A. Bouw meester; J. A. Uittenbogaard; A. P. van Egmond; G. J. van Rheenen. Boeren-partjj: G. W. ten Braak; W. N. van Kampen; N. T. van Velzen. D'66: A. T. P. Meijer; mr. J. P. van den Bosch; mevr. A. E. M. Kouwenhoven- Desain; J. J. Beelen; W. J. Kales; T. M. Verweij; J. J. L. M. Heemskerk; G. A. Geerlings; mevr. C. M. de Winter- Sohepers; Drs. A. J. M. Hertogh; A. W. van Graas; M. G. Kneppers; F. C. M. Jansen; mevr. A. E. Looijestein-van dei- Putten. P.P.R.: H. J. van der Ven; J. J. M. Wa- kelkamp; A. J. M. M. Cremers; mej. A. H. Hoogkamer; mej. A. E. L. Jansen. Strafschoppen beslisten LANGERAAR Gistermiddag traden voor de tweede maal dit jaar Langeraai United en De Blauwe Tornado's uit Voorschoten tegen elkaar in 't veld. Nu vooi een beslissingswedstryd die gespeeld werd op 't prachtige sportcomplex van Altior De Blauwe Tornado's trapten af met de stormachtige wind in de rug en aanva op aanval golfde op '1 doel van de United af. Verder dan een schot op de pan van Tom Murkis en een prachtig schot van Pim Koemans, dat de uitstekende keeper Japie v.d. Pijl uit zijn doel rammelde kwamen de Tornado's niet. Na de pauze (met versterkende limona de!) waren de rollen omgedraaid met man en macht verdedigden de Tornado's geraar United deze teleurstelling te slik ken maar de Voorschotense Tornado' zijn voor het eerst in de finale doorge drongen. Zo komt 't einde van een fijn wedstrijd uitstekend geleid door scheidt ;e rechter F. van Rie. En dit waren de spe Iers die voor dit succes zorgden: Toi een harde bal verkeerd op 't hoofd kreeg had de razendsnelle Johnny Fransen geen moeite om de bal langs de uitlopende 1-0 voor Langeraar United. Met nog 10 minuten spelen dacht iedereen dat hier Koemans. Pim v. Rossenberg, Eric Wiip' bers, Felix Jespers, Adrie Hakker, Bar c mee 't pleit beslecht was.. Maar vlak voor 't einde bq een plotselinge aanval van de Tornado's weet Paul van Heteren v. d. Steen, Ton Murkes, Paul v. Hetere: u en Jan Heyne. na goed aangeven van Ton Murkes val lend de gelijkmaker in te schieten (1-1). Onder geweldige spanning komt nu 't einde. Ook in de noodzakeUjke verlen ging wordt niet meer gescoord en omdat 't bekervoetbal is moeten strafschoppen Nieuwe partijen in Wassenaarse j Blauwe Tornado's de gelukkigste. Zij we ten er vier in te krijgen en de United drie. Sportief weten de jongens van Lan gemeenteraad 0 LEIDEN De bedrijfstechnische school aan de Medusastraat houdt op 28 en 29 april eerr tentoonstelling van de werkstukken, die de leerlingen de afge lopen tijd hebben gemaakt. De exposi tie is geopend van 14.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. OUDE WETERING - Vrijdagavond 24 april 1970 zal er door de RKVV Wet. Boys weer een kaartavond worden ge organiseerd voor de ouderen. Gelieve op tijd aanwezig te zijn; er zijn flinke prij zen weg te halen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Susanne. d.v. D. Halfwerk en M. I. Pommée; Maria, d.v. M. Blok en M. S. P. Hartevelt; Ronny, z.v. W. C. Plezier en M. Ravensbergen; Emily J., d.v. P. J. Edwars en J. H. M. J. Hendriks; Cecilia M., d.v. P. J. Edwards J. H. M. J. Hendriks Marga- retha M., d.v. P. W. H. Witteman en L. M. A. Lange; Ester M., d.v. M. Baauw en H. F. van Utrecht; Ronald, z.v. R. A. F. van de Merwe en A. P. Schouten. Getrouwd: C. C. van der Helm en C. M. Stikkelorum. VOORSCHOTEN Geboren: Yvonne H., d.v. N. van Namen en J. Segaar; Els- beth, d.v. N. Geldhof en G. P. Kuster; René F., z.v. J. van Bemmelen en C. G. Vlekke; Hendrika M., d.v. A. C. van Beveren en N. van der Feen; Pieter P.. J|j j z v. A. G. Pos en E. Flooij; Alexandra Cogter, 12 H. Hilgeman, 13 F. M. Ch. d.v. C. J. Schotsman en A. Bux-1 der stap 14 j de Geus, 15 mr. r. t. torff; Jennifer C., d.v. E. L. R. Topee M van der Lugt, 16 A. van Steijn, 17 en E. H. van Dolder; Roelof H. J. z.v. J. ir j Biji_ ig m. Staal, 19 A. J. Th. Dub- Barkhof en G. A. Idema. beid. 20 mr. W. M. Verberne. i VVD: 1 Kandidatenlijsten voor Valkenburg 1 Dam, W. J. R. juni 1970 al volgt uit: Gemeentebelang: A. C. de Haas, J. Mizee geb. Blok, J. J. van Eek, W. T. M. War- menhoven. J. v. d. Nagel Jzn.. Th. v. d. Berg, C. K. Meijvogel, S. M. Poot. P.v.d.A.: K. van den Broek, G. J. Hoge- woning, P. Geerlings. C.H.U.: G. Vis. J. v. d. Meij, A. Bult. D. Doldersum, J. Schipper. H. Imthorn, B. Kuijt, J. Boers. D. N. van Egmond, C. Houwaard. A.R.P.: G. van Delft, P. Langeler, J. v. d. Hoef, P. Noort Pzn., P. van Leeu wen. Th. v. d. Meij Szn., H. Noort Pzn. V.V.D.: J. de Wolf, Mr. A. M. de Jong Kandidatenlijsten in Wassenaar WASSENAAR CCP: mr. N. W. A. Brink. 2 mr. dr. W. F. van Gunsteren, 3 A. van Eesteren, 4 Ir. G. H. C. Rheu- nissen. 5 A. C. Duijvestijn, 6 D. van Kla veren, 7 A. J. M. van der Klaauw, 8 mr. R. M. J. Breukers, 9 C. van Rij, 10 A. F. J. M. Kampschöer. 11 A. H. C. „Pech onderweg" was groot succes De onder auspiciën KOUDEKERK A. D. RIJN Elftal w „Koudekerk" voor de uitwedstrijd tegen Woubrugge. Doel: T. Vergunst; achter: H. Paling, Adri Zweeris, K. Dis sel, Ant. van der Me ij den; midden: W. Boon, J. van Egmond; voor: K. Demoed, H. Vergunst, Sj. de Wit, L. Brommers. HAZERSWOUDE Opstelling St. Bernardus (14.30, uit tegen UDO): Ge- rad Zandvliet; Wim Kaptein, Aad Vree burg, Leo van Wetten, Rob Kramp; Al- bert van Wetten, Jan de Boer, Joop de Graaf; Jacques Koeleman, Gerard Osse- voort, Pim van Wetten. Kandidatenlij sten in Noordwijk NOORDWIJK Voor de in juni a.s. te houden verkiezingen voor de gemeen teraad zijn de volgende kandidaten ge steld: KVP: 1. L. G. J. Alkemade, 2. J. van Leeuwen, 3. H. J. J. Oostdam, 4. J. K. Mesker, 5. G. J. Faase, 6. mej. M. G. Koopman, 7. W. N. M. Wijnands, 8. mej. M. P. A. van Kampen, 9. G. C. M. van der Voort, 10. J. M. van Schie, 11. M. C. J. Zandwijk, 12. G. J. Klein Gunne- wiek, 13. A. J. van der Berg, 14. A. J. M. van der Meer, 15. H. G. J. Caspers, 16. P. G. Th. Warmerdam, 17. P. C. van Dam, 18. Th. C. Alkemade. Prot. Chr. Groepering: 1. J. de Geus, 2. G. Vogelaar, 3. W. L. de Witt, 4. C. Benschop, 5. C. van Duijn, 6. A. van Duijn, 7. mr. P. J. L. van Hoeken, 8. J. Passchier .'Pzn., 9. mevrouw A. S. Brunt-de Bruin, 10. G. van der Niet, 11. M. Sonke, 12. mevrouw C. J. van den Haak-Wit, 13. A. C. Lindhout, 14. H. Hoek, 15. mej. T. Pouwels, 16. A. G. van Asten, 17. J. Willms, IS. J. van der Zwart, 19. S. J. Zandvoort, 20. K. M. Hordijk. Partij van de Arbeid: 1. P. den Otter, 2. J. Bedijn, 3. S. Abcouwer, 4. mevr. H. Aartse-van der Burg, 5. P. Korbee, 6. mevrouw A. Q. Hazenoot-Caspers, 7. J. K. van Duyn, 8. mevrouw J. Ha- man-Nusse, 9. B. H. Tooms VVD: 1. Th. F. J. Jansen. 2. N. C. van Hese, 3. mévrouw M. U. van de Poll- Vermeer, 4. C. P. -Schaafsma, 5. ir. J. G. Kuiperbak, 6. mevrouw P. J. J. de Wolf-van den Berg, 7. B. Langenegger, 8. mevrouw A. Isarin-Moolenaar; 9. mr. B. C.Punt, 10. G. R. van Stijn. Pol. Partij Radicalen; 1. W. H. Schel vis, 2. P. J. A. de Ridder, 3. A. van der Niet, 4. A. J. van der Hulst, 5. N. J. de Ridder, 6. G. J. Caspers, 7. G. A. Roo- sen, 8. A. J. J. Hei-mans, 9. N. L. Hoo- gervorst, 10. W. Wassenaar, 11. B. W. M. Zonneveld, 12. J. M. S. M. Zoet, 13. H. W. Warmenhoven. Boerenpartij: 1. D. C. Burger, 2. Th. L. A. M. van Rhijn, 3. P. L van der Meer, 4. G. A. van Rhijn, 5. J. C. Kortekaas, 6. J. C. M. Duijndam, 7. mevrouw J. J. C. Koomen-Hulsbosch. 8. G. van Veen. Gemeentebelang Noordwijk: 1. Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, 2. mevrouw E. C. van Nes-Heins, 3. C. Booy, 4. J. W. J. A. de Ruyter, 5. A. W. Blok, 6. Th. A. Saat, 7. H. H. Kruijt, 8. G. W. Aten. Pac. Soc. Partij: 1. L. Bedijn, 2. J. H. van Hensbergen, 3. J. Duindam, 4. me vrouw J. Grotenhuis-Ammeraal, 5. J. Hoek. LISSE Lisse van het Verbond keer gehouden weg" is een groot de afd. Veilig Ver- „Peeh onder- i geworden. Er deelnemers te kunnen plaatsen. Deze twee cursussen zijn deze week af gesloten. De cursisten waren enthousiast over de wijze waarop de Instructeur van de ANWB de cursus heeft geleid. Elke cursus nam vier volle avonden in beslag, waarbij theorie en praktijk hand in hand gingen. Zowel dames als heren namen aan de cursus deel. De instructeur van de ANWB werd een cadeaubon aange boden voor de leuke wijze waarop hij de cursus heeft geleid. Grote aanvoer op bloembollenveiltng LISSE Met de bloembollenveiling is het deze maand afgelopen, volgende week dinsdag houdt de Coöperatieve Bloembollenveilingvereniging H.B.G. (g.a.) te Lisse de laatste gladiolenveiling van dit seizoen. De vellingklok gaat dan pas weer draaien met de eerste aanvoeren van de nieuwe oogst omstreeks juli a.s. Het gladiolenseizoen is als een nachtkaars lütgegaan met prijzen, waarvan de notering zelfs achterwege werd gelaten om de stemming nog niet meer te de primeren. Gevreesd wordt, dat deze ongunstige afloop ook nog gevolgen zal heb ben voor de handel in het komende seizoen. de resultaten van een psychologisch derzoek naar de aanleg van de adspi- rant-leerlingen. Een goed creatieve en technische aanleg is vereist om de op leiding met goed succes te kunnen door lopen. De opleiding die aanvankelijk bedoeld was voor afgestudeerden van de middelbare tuinbouwscholen is hiermede uitgegroeid tot een volkomen zelfstan dige hogere agrarische school, met een geheel eigen karakter en enig in ons land. In het cursusjaar 1969-1970 be draagt het aantal leerlingen 128, waar van 31 meisjes en 97 jongens, afkomstig uit 80 verschillende over het gehele land verspreid liggende plaatsen. NIEUW VEEN, Gespreksgroep De heer B. van Schagen, voorzitter van de Alphense gespreksgroepen, zal op maandag 27 april a.s. om 8 uur 's avonds in de aula van „Huize Ursula" de laatste avond van dit seizoen met de Parochie raad H. Nicolaas te Nieuwveen een ge sprek voeren en de inleiding geven over onderwerpen als: Persoonlijke eenzaam heid in de samenleving en wat hiertegen daarwerkelijk doen (alleen zijn door angst - karakter - verbittering). Ieder een is op deze avond van harts welkom. G. A. Idema Ondertrouwd: J. A. J. van Veen ei M. de Cles; P. Adr. Nutbeij en Kuiters en J. Kokshoorn; G. M. van Maannen M. van Wijlen. Getrouwd; Oswald J. Verbeij de Geus. Overleden: A. H. S. Brussen (90); N. Stikvoort (83). 1 Maartje LEIDSCHENDAM Geboren: Edwin, z.v. E. N. Doesbrug en C. F. van Strien; Arnoldus J. B„ z.v. J. B. van Nierop en A. G. Dobbe; Suzanne, d.v. W. P. Wa penaar en A. S. M. Thijssen; Nienke H. C., d.v. I. G. Witteveen en H. C. C. Jans sen; Ingrid A. C. d.v. P. J. M. Develing en A. M. Roest; Suzanne A., d.v. G. A. Wensveen en J. P. M. van den Akker. Ondertrouwd: P. Korving e den Akker; A. Katnic en J. ren Greve; T. A. Molenaar van der Lubbe. Vuure. 2 S. J. van den Bergh. 3 mr. G. C. van Dijk. 4 mevr. A. J. Ie Coultre-Foest, 5 ir. K. W. Nieuw- zwaag, 6 C. Haasnoot, 7 G. L. Elout, 7 drs. J. Vogel, 9 mevr. W. A. van der Wiel-Flier, 10 H. R. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt, 11 ir. J. Poort, 12 mevr. drs. N. Rempt-Halmans de Jongh, 13 mevr. S. M. de Boer-Siceama, 14 mr. dr. W. H. Dekker, 15 mr. S. Tadema, 16 drs. D. Schepers, 17 mevr. A. Kalff- Arnold. Open Appél: 1 mevy. J. J. v. d. Bosch- Brethouwer, 2 E. H. Schuyer, 3 G. Gor dijn jr., 4 Chr. Theil, 5 F. K. G. Ouwer- schuur, 6 H. J. Goulooze, 7 J. Breddeis, S W. P. N. Schrijver, 9 H. Philipsen, 10 P. Kleerebezem. Groep Oosterling: 1 L. G. Oosterling, 2 s. van j j. stegeman. 3 S. van der Land, 4 mevr. Somme- c. J. Baars-Eekhof. 5 J. Bouma, 6 D. de J. E, M. Rooij, 7 E. Brekelmans, 8 mevr. A. M. Butterman-Wilschut Getrouwd: F. A. Stadhouders en T. C. Partij Wassenaar: 1 A. Lodder, 2 H. de M. T. Balk; R. Logjes en K. E. M. Ijzer- j Vos, 3 M. Schrijver, 4 mevr. S. M. L. mans; D. Duinkerke en H. C. W. M. Cas- j Rodenburg-v. d. Marei, 5 Hans West- pers; A. W. Tamerus en J. A. P. M.geest. 6 Chr. Duyvestijn. 7 G. van Hüls, Beukers. 8 J. C. Thomassen, 9 mevr. W. M. Koe- Overleden: Wilhelmina van Boheemen. ne-de Weerd, 10 W. Kwerreveld, 11 J. J. 81 j, weduwe van G. J. Lourens; Adrua- Admiraal, 12 drs. 11. F. M. Sprook, 13 nus van Leeuwen, 48 j, echtgenoot van rnevr. M. M. v. d. Holst-van Berkel, 14 W. J. M. Kemper; Johanna P. Malaihollo mevr. S. J. Kusters-Penders, 15 H. P. 43 j, te Krimpen a. .d IJssel echtgenote Knynenburg. van H. N. de Koning. -c-envijfd3 n,qad oa$b LZsD DEN HAAG LEIDEN Dat wal althans voorlopig een meevaller vijfduizend gulden voor de directeur van een bedrijf te Leiden, want de Haagse politierechter bleek het niet eens te zijn niet de officier "van Justitie, dat ver dachte zich zou hebben schuldig ge maakt aan uitlokking tot overtreding van de Prijsbeheersing. Daar bad de officier een geldboete van f 5000 voor geëist, doch de rechter sprak verdachte vrij. Venveten werd. dat aan een bepaalde afnemer in Limburg, verdachte had voorgeschreven f 19,90 te berekenen voor een overhemd, terwijl volgens de prijsbeheersing hoogstens f 19,93 was toegestaan. De verklaring van de di recteur was, dat zulks was gedaan van wege een „psychologische prijs" voor het publiek. „Dat zou ook f 19,75 kunnen zij", op perde de rechter. Volgens de berekennigen zou verdach te f 52.000 teveel hebben berekend op genoemd wijze, hetgeen uiteraard niet het winstbedrag j vaardigd. De verdediger constateerde, dat het ge heel een onderdeel is in het spel van de „commercie", en daardoor met de prijzen iets wordt geregeld. Formeel ls het een overtreding, doch ook de enor me aanvoer van buitenlandse overhem den maakt het soms moeilijk in de han del. De officier zei op een vraag van de rechter van mening te zijn, dat ver dachte zich aan uitlokking heeft schul dig gemaakt. Indien men zich niet aan de prijzen hield, zouden ongetwijfeld sancties door verdachte zijn toegepast. De rechter was het daar zo dadelijk nog niet mee eens, in elk geval is daar geen bewijs voor geleverd en het staat ook niet in de dagvaarding, die daardoor niet geheel volledig is. Om die reden sprak de rechter verdach te vrij. Door het vrij goede weer tegen het weekeinde en de daaruit voortkomende geweldige aanvoer van de koude-grond- narcissen bleef er op de Vrije Bloemen veiling HBG te Lisse van de gunstige noteringen niet veel meer over. Dit gold uiteraard ook weer voor de maandag: weer een te groot aanbod door de op brengst, van het weekeinde. Vele kwe kers gaven de moed op om te plukken en als resultaat, mede door het koelere weer, zagen we dinsdag weer noteringen voor een goed bosje tot 0,30. Maar niet alleen de narcissen kregen een gevoelige knauw, ook de tulpen. Deze zakten afgelopen maandag naar prijzen, die we het gehele seizoen nog niet hebben meegemaakt. Geheel buiten de verwachting herstelde de markt zich dinsdag weer en lagen de prijzen soms ruim 50 tot 70 cent hoger b.v. Apel doorn, Comet, Orient Express. Gudo- snick. Sweet Harmony, Pink Supreme 1,40-1,85. Lustige Witwe, Bellona, v. d. Eerden 1,10-1,40. Het overige sortiment, dat dagelijks ter veiling wordt aangeboden, waaronder Anjers, Freesia's, Gerbera's en Anemo nen is vrij stabiel gebleven, alleen de Irissen zijn iets in prijs teruggelopen. De aanvoer van de perkplanten gaat hoger beroep zal onverminderd voort en neemt zelfs nog grotere vormen aan. Vrijwel dagelijks zitten er nu kopers op de tribune, die speciaal hiervoor komen. Met als resul- WASSENAAR In Wassenaar hebben zich vijf partijen en groeperingen 1 gemeld voor de gemeenteraadsverkie zingen op 8 juni a.s. waarvan 3 nieuwe Nieuw is de gezamenlijke lijst van KV1', AR en CHU onder de naam „Combinatie Christelijke Partijen", CCP. Mr. N. W A. Brink (KVP), thans wethouder v openbare werken, is de aanvoerder v deze lijst. De kandidaten van de drie s menwerkende partijen zijn zodanig op 1 de gezamenlijke lijst gegroepeerd datifê als de CCP dezelfde 9 zetels haalt, dip n op hetogenblik KVP, AR en CHU ge zamenlijk bezetten, er 5 KVP'ers be noemd worden, 2 leden van de AR 1 eveneens 2 van de CHU. Een tweede nieuwe combinatie by de a.s. verkiezing is „Open Appèl", i de Partij van de Arbeid en D'66 s gaan. Deze lijst wordt aangevoerd dooi mevr. J. J. v. d. Bosch-Brethouwer. Op de 2e, 3e en 4e plaats staan resp. de he ren E. H. Schuijer, G. Gordijn jr. Chr. Theil. Een geheel nieuwe formatie is de „Par. tij Wassenaar".. Deze lqst wordt aange voerd door de heren A. Lodder en H. de Vos, die tot voor kort in de raad zitting hadden voor de Boerenpartij. De kandidatenlijst met de minste wijzi- ging is die van de WD. Lijstaanvoerder is wederom mr. A. van Vuure, terwijl alle thans zittende raadsleden op kiesbare plaatsen voorkomen met uit zondering van mevr. mr. A. Xeydner- Tenslotte is er ook ongewijzigd - de lfjst van de Groep Oosterling, aange voerd door de heer L. G. Oosterling, die thans als eenling in de raad zit. Op de tweede plaats van deze lijst staat de heer Jan Stegeman, op de derde plaat.* de heer Sipke van der Land. Clubblad H l hoog genoteerd HAZERSWOUDE „Lawn Tennis"! het bondsorgaan van de Koninklijke Ne-: derlandse Lawn Tennis Bond, heeft enig<^ tijd geleden de clubbladen van de ten nisverenigingen uit den lande, geklassi-8 ficeerd. „Surf", liet zes tot zeven keerf per jaar verschijnend mecledelingenbladj van de Hazerswoudse, Tennis Club, kreeg* een gedeelde tweede plaats toebedeeld.^ Wat betreft omslag, verluchting, uit-, voering en afwerking werd het hoogst aantal punten behaald (5). De Hazerswoudse Tennis Club organi seert op 5 mei een zogenaamd „Rommel- pottoemooi". Dit toernooi biedt nieuwe leden de gelegenheid kennis te maken met de oudere leden. Op zondag 26 april speelt HTC tegen LTC „Bloemendaal" 6. voor de competitie van de 5e klasse west. Op 30 april, aanvang tien uur, en op zondag 3 mei wordt op het tennis- complex van HTC een toernooi gehou- alle juniorleden. HAZERSWOUDE De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 28 april, om kwart voor acht, bijeenkomst in het Verenigingsge bouw aan het Raadhuisplein. Mevrouw Meyburg van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting leidt een quiz op het gebied van huishouding. DEN BOSCH, 22 april Vee Melk- kalfkoeien 1100-1835, guste koeien 915- 1420, graskalveren 450-675, kalfvaarzen rood bont 1325-1825, id. zwart bont 1125- 1525, klamvaarzen 1150-1325. guste vaar zen 975-1240, pinken 700-825, nuchtere kalveren v. fok of mest 130-300, weide- schapen 80-125, ooien met lammeren 170- 250, dr. zeugen 550-675, biggen 87-100, slachtrunderen p. kg gesl. gew. extra kw. 5.15-5.70, le 4.65-5.10. 2e 4.05-4.55, 3e 3.75-400, vette stieren 4.75-5.10, worst koeien 3.55-3,85, vette kalveren p. kg. lev. gew. le kw. 4.20-4.50. 2e 3.90-4.15, 3e 3.65-3.85, nucht. slachtkalveren 1.35- 1.75, p. st. 45-75, slachtzeugen le 2.26- 2.31. 2e 2.20-2.25, 3e 2.10-2.17, slacht- varkens 2.50-2.60, vette schapen p. s. 110-140, vette lammeren 130-170. Aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, groter, redelijk, stug duur: guste koeien, aanmerkelijk ruimer, be hoorlijk, goed prijsh.; jongvee, zeergroot, stug, onveranderd duur; vette kalveren, redelijk, williger, stijf duur; nuchtere slachtkalveren, groot, trager, moeizaam of niet gehandhaafd; schapen en lam meren, iets minder, tamelijk vlot, iets vaster; fokzeugen, beperkt, kalm, moei zaam te handhaven; lopers en biggen, minder, rustig, iets gedrukt; slachtvee, behoorlijk, vrij goed, betere kw. iets vas ter; slachtzeugen, ruimer, onveranderd, onveranderd. KATWIJK, 22 april. Groente Waspeen per kist A I 5.50-7.70; A II 2.80-7.30; B I 8.80-10.70; B II 3.40- 4.00; C I 5.20-5.80; C II 1.50-5.20; knol- BOSKOOP, Examen Brandwacht taat, dat de noteringen op een vrij gun- selderie per stuk 18-19; postelein 104; doch de officier vond Voor het examen Brandwacht 2e klas, j stig niveau liggen. Opvallend weinig prei A I 6; B II 19; rabarber per boi f5000 alleszins gerecht- afgenomen door de Inspectie voor het violen worden er aangevoerd, maar mis- i I 75-84; II 25; sla 13-15; tomaten A I Wanneer Iedere .handelaar Brandweerwezen, slaagden de brand- schien komt hier spoedig enige veran- 1200-3000; C 11.00; CC I 7.30; uien per doen wat hij het beste vond, 1 wachts: L. C. Vergeer, KI. v. Veen, B. dering in, de enkele bakjes die er wor- kist 16.10; witlof I 77-105; II 39-47; dan* waren we nergens met de prijsbe- de Vries, J. M. v. Ooi, W. Pos en G. K. I den aangevoerd brengen dan ook grif radijs per bos 48; selderie per bos 7-13) heersing, zo vond de officier. Langenberg, allen uit Boskoop. prijzen van ƒ4,5,op. 1 aanvoer waspeen 252.000 kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4