Blik op Noord-Zuid-route P. Fakkel overleden Enquête toont aan: bejaarden van Zoeterwoude zijn tevreden Hoofdbestuur maakt voorzitter Langezaal lid van verdienste Kandidaten DS '70 voor Leiderdorpse gemeenteraad V.G.A., voortzetting van oude St. Hubertus viert diamanten feest BURGERLIJKE STAND Leidse agenda TNSDAG 21 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT ij*# Nog kaarten voor finale Zeskamp in Groenoordhal LEIDEN Bij hel VVV-kantoor en ook aan de Groenoordhal zijn nog enkele honderden kaarten verkrijgbaar voor de finale van de Zeskamp, die zaterdag avond vanuit de Groenoordhal wordt uit gezonden. Het meevallertje voor Leidse belangstellenden is een gevolg van het terugzenden van toegatigsbiljetten uit Assen en Dronten. Ook 's avonds aan de hal zullen nog kaarten worden verkocht, zolang en zoveel uiteraard de voorraad strekt. De NCRV begint donderdag al met de opbouw van alle mogelijke toe standen. die de ploegen moeten nemen Degenen, die de show willen meemaken moeten om 20.00 uur binnen zijn de uif- zending begint om tien LEIDEN Het NKV-afdeling Lei den organiseert in het Antonius Club huis vanavond om acht uur een kader- 8vond. Spreker is NKV-voorzitter P. J. Meilens. Raadslid P.v.d.A.; kandidaat DS 70 en werd in 1066 voor twee jaar onder- De heer Fakkel trad in 1928. na het doorlopen van de ulo en de avondschool Kennis is Macht in dienst van 's Rijks Belastingen waar hij werkzaam was op verschillende inspecties; de laatste jaren was hij werkzaam bij de controledienst en de afdeling omzetbelasting van de inspectie invoerrechten en accijnzen. Naast zijn activiteiten in de plaatselijke P.v.d.A. vervulde de heer Fakkel ook een aantal andere functies in het Leidse organisatieleven. Van dc verbruikers vereniging Coöp. Rijnland was hij secre taris, verder was hij bestuurder LEIDEN Op 57 -jarige leeltijd is half negen, zondag in Leiden overleden liet raadslid P. Fakkel. De heer Fakkel, die in de ge meenteraad zitting had voor de P.v.d.A., doch hij de komende plaast was op de lijst van DS '70, was al plaatselijke afdeling van de Algemene geruime tijd ziek. Het raadslidmaat- Bond van Ambtenaren en bestuurslid schap van de lieer Fakkel begon in I960 van het Leids Onderling Ziekenfonds. Dienstencentrum niet nodig geacht GYMNASTIEK EEN VAN DE BELANGRIJKSTE WENSEN 2'/2 Jaar Kapperspatroonhond Leidse afdeling parel in grote organisatie jDEN Na twaalfeneenhalf jaar ,ard door en voor elkaar werken is Ceidse afdeling van de Kapperpa- nsbond thans doende de grootste in lande te worden. Via „Leidse afde- werd het „Leiden en Omstreken" ju is men geneigd te spreken van ive.st Leiden", maar dit is zelfs nog zacht uitgedrukt omdat de leden uit dan veertig gemeenten komen, wat het ledental betreft kan men eken van een grote „doorbraak" het- d te danken is aan de bijzonder goede npak van het afdelingswerk. Nog niet lang geleden werd het honderste lid eschreven, maar het aantal is nu ds gestegen tot 142. Geen wonder dat koperen feest gisteravond op uitbun- t wijze gevierd kon worden in de ite zaal van „De Burcht". E. Langezaal te benoemen tot lid van verdienste van de organisatie". Spreker speldde hierna de onderscheiding per soonlijk op. Voorzitter Langezaal: liet is een komplcte verrassing voor mij." Pater Francino sloot zich aan in de rij I van sprekers: „De Leidse afdeling neemt I een ere-plaats in in de Katholieke Kap perpatroonsbond". Ook de Christelijke Kapperbond (C.K.B.) afd. Rijnstreek neemt deel aan het Leidse afdelings werk en daarom was het een bijzonder genoegen, dat dominee Mackaay het woord wilde voeren. „Toen ik uw voor zitter hoorde spreken heb ik gedacht aan het woord van Paulus: „Draagt elkan ders lasten en vervult alzo de wet van Christus. Ik heb begrepen dat u het zo wilt doen." Namens de leden werd voorts nog 't woord gevoerd door de hr. Smit die een driewerf hoera uitbracht op het af delingswerk en de heer Kop, voorzitter van de afd. Breda. LEIDEN Vit de toren van de Petruskerk keek onze fotograaf neer op een flink stuk van de noord-zuid-route door Leiden. Op de voorgrond ziet men de Lam- menschan9weg, die voorlopig nog eindigt in de flessenhals van de Jan van Houtbrug. Er moet een tweede brug naast komen, waar door een goede doorstroming wordt verkregen naar de Hooigracht. In middels is men ook begonnen niet de sloop van de Oranjeboomstraat en omgeving (het gebied tussen de onderbroken lijnen). Veel ligt al tegen de grond. Zolang de brug er niet is heeft deze doorbraak echter weinig effect, zodat een deel van de grond voorlopig benut kan worden als parkeerterrein. Onderscheiding orzitter Ernst Langezaal sprak de denkingsrede uit. „Wie had dit ooit jacht, ik zeker niet!", uitte hij zich. reker memoreerde het afdelingswerk oaf de aanvang toen men met vijf begonnen was te Leiden en men er bromfiets op uittrok om leden te 'en. „Het van niets iets maken kwam jen uitdaging op je af. Op sociaal nomisch terrein heeft het afdeling- rk al veel voor haar leden betekend door opvoering van verkoopkunde, verschaffen van inzicht in modem eren, kapdemonstraties, wedstrijden, grote sprong was het oprichten van aktechnische clubs, waarin de deel- ers leerde bij te blijven in het vak, mode en de ontwikkeling. De laatste jaar zijn de clubs steeds volgeboekt, et afdelingswerk is géén egoïstisch imanswinkeltje, maar een dienstbaar alle mensen. Het is een groot k eenheid waarin de leden centraal Je valt bij ons alleen maarop je niets doet," aldus de heer Lange- redevoering werd muzikaal omlijst de folkgroep „Triangle" uit Haar- 0.1.v. Frank Terheyden. waarin Mar- van der Akker als bijzonder char- nte soliste op de voorgrond trad. belangstelling voor de viering van mijlpaal in het Leidse afdelings- k was bijzonder groot. Van heinde i'erre was men gekomen en onder de iwezigen merkten wij o.m. op de heer C. de Kok van het Centraal Bureau ondernemers in het Kappersbedrijf Stokman Hartebrugparochie J. Mackaay (Zendingsschool) Oegst- 9t); het hoofdbestuurslid de heer J. e vice voorzitter van het H.B. heer Simons (uit Kerkrade); de heer voorzitter van de afd. Breda, de J. Kruizinge, oud-trainer van de hnische club herenvak; de heren J. i'elein en G. Heemskerk namens het 0V, pater Francino jarenlang gees- ik adviseur e.v.a. ontving het Leidse afdelingsbestuur 'kwenstelegrammen en bloemstukjes diverse afdelingen en firma's. De j r Döfferhöff, een van de werkers van I eerste uur, bracht hulde aan het 'Paar Langezaal en overhandigde de rzitter en diens echtgenote, die mee 'leerden, fraaie bloemstukjes waarin een miniatuur spinnewiel was ver- kl. Maar het mondde voorts uit in „levend geschenk" van 12% nieuwe 1. De laatste had zijn besluit al voor helft genomen...! De nieuwe leden 'den allen opgeroepen om eveneens kleine attentie te ontvangen. heer J. Saurer, die de taak waarnam de heer Janssen (landelijk voorzitter) het Leidse afdelingswerk. „Het 'dbestuur heeft gemeend uit erken- ikheid aan de afdeling Leiden de heer 100ste lid Het bestuurslid, de heer J. Perdaan droeg een fraai gedicht voor dat de heer Duyn- dam gemaakt had op het honderste lid. Dat bleek de heer Minnée uit Leiderdorp te zijn die met echtgenote in de blom metjes werd gezet en bovendien een fraaie ets in ontvangst mocht nemen van de Leidse Korenbeurs. Een bijzonder woord van waardering had voorzitter Langezaal voor de Leidse pers die op uitstekende wijze het afdelingswerk on der aandacht van de lezers had gebracht Na het officiële gedeelte, dat door Wilma Musse en Joke van Duyvenboden met ge bed was geopend, gingen in een werve lende polonaise de beentjes van de vloer o.a. met medewerking van Co Otte met zijn wonderaccordeon. de geluidstechni cus en disk-jockey P. v. d. Weijden en een daverend optreden van de „Maretoe- LEIDERDORP Vandaag is ter ge meentesecretarie de volgende lijst met kandidaten van de partij DS '70 voor de komende gemeenteraadsverkiezingen in gediend: lijstaanvoerder de heer J.Nie- vaart, zittend, wethouder, 2 L. Jongman, 3 mevr. M. Doorn-Blok, 4 W. v. d. Wijn gaard, 5 P. Braamzeel, 6 A. Fons, A. Pison en 8 G. Zonneveld. RAADSA GENDA LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp komt op maandag 27 april a.s. 's avonds om 8 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende pun ten; voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de Stichting Openbare Bi bliotheek Leiderdorp ten behoeve van de jeugdafdeling; voorstel tot het ver lenen van een subsidie over 1970 aan de Cojnmissie Mooi Leiderdorp; voorstel tot verkoop van grond aan de N.V. Aan nemingscombinatie „Leiderdorp" voor de bouw van 29 drive-in woningen; voorstel tot aanleg van bestratingen en parkeerterreinen tusen de hoogbouw- woningen langs de Engelendaalvoor stel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van vei- ligheidskleding ten behoeve van het personeel van de vrijwillige brandweer en het personeel van gemeentewerken dat is belast met het onderhoud van de straatverlichting; voorstel tot hel be schikbaar stellen van een krediet voor de ombouw van de centrale-verwar mingsketel van de rioolwaterzuiverings installatie; voorstel tot verbetering van de verkeerssituatie bij de toegang van de jachthaven aan de Mauritssingel. i SGP in Voorschoten VOORSCHOTEN De SGP gaat voor de eerste maal deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Voor schoten. Als lijsttrekker is aangewezen L. W. Streeder, '2 is A. P. Pruissers, 3 D. van Biezen, 4. C. Hoogstraten en 5 N. Adema. ZOETERWOUDE De positie waarin de Zoeterwoudse bejaarden verkeren geeft in het algemeen weinig reden tot klachten; men is tevreden. Dit is de globale indruk van de cijfers, die de en quête heeft opgeleverd welke vorig jaar onder bejaarden is georganiseerd op initiatief van het Wit-Gele ruis. Het co mité, dat met de organisatie was belast kiuam gisteravond met allen die heb ben medegewerkt bijeen om kennis te nemen van de resultuten. De uitvoerige vragenlijsten resulteerden in een groot aantal cijfers en gegevens welke door pater L. Spierinqs werden bekend ge- Er waren 178 formulieren uitgereikt, waarvan 150 werden ingevuld. De huis vesting gaf weinig problemen, wel was Inbraak Steenschuur opgelost: 27-jarige Leidenaar aangehouden LEIDEN De Leidse politie heeft gis teren een 21-jarige loswerkman uit Lei den aangehouden, die gisteren aan het Steenschuur S heeft ingebroken en daar voor een bedrag van 1100,- heeft weg gehaaldis aangehouden. De Leidenaar heeft inmiddels bekend en tevens verklaard dat hij zich het af gelopen jaar dertien maal heeft schul dig gemaakt aan insluipingen, waarbij hij enkele honderden guldens, naaima chines en radio's heeft ontvreemd. Ook heeft hij een bezoek gebracht aan het Carmelitessenklooster waar t.w. van duizend gulden aan lood en zink is ge stolen. IBB Kondor Groep en Breejenbout gaan samenwerken De Raad van Bestuur van de IBB-Kon- dor Groep N.V, te Leiden en de direktie van N.V. Aannemersbedrijf v/h fa. T. den Breejen van den Bout te Overveen, delen mee, dat zij hebben besloten te gaan samenwerken hij de uitvoering van zieh daartoe lenende projekten. Breejenbout behoort tot de grootste Nederlandse bagger- en grondwerkbe- drijven. Het bedrijf bestaat ruim 100 jaar, heeft internationale ervaring en een zeer moderne vloot van ruim 120 vaartuigen. De IBB-Kondor Groep houdt zich bezig met het voorbereiden en uitvoeren van bouwprojekten; zowel utiliteits-, wo ning-, als droge waterbouw. Tezamen kunnen de bedrijven komplete werken van zeer grote omvang aanne men. zoals het aanleggen en bebouwen van nieuwe woongebieden, havens, in dustrieterreinen. wegen, enz Gezamenlijke opdrachten worden in joint venture uitgevoerd. Ingediende lijsten met kandidaten LEIDEN Vanmorgen waren ten stad- huize ingediend de volgende kandidaten lijsten van de partijen die in Leiden deelnemen aan de gemeenteraadsverkie zingen op 3 juni; PvdA. Prot. Chr. groe- pernig, KVP, WD, Boerenpartij. CPN. D'66, PPR. DS'70 en PSP. De lijsten van Kabouterstad en Woningnood wa ren omstreeks het middaguur nog niet binnen. Tivee slagers 40 jaar lid bejaardenwoningen. Des- Deze en vele andere cijfers hebben het gevraagd zeiden velen wel jaardencentrum te willen wonen als de omstandigheden dat wenselijk zouden maken. Geen van hen wilde daarvoor echter Zoeterwoude verlaten. Negentig van de ondervraagden bezoeken nooit een vergudering of bijeenkomst. Drie mensen hebben geen radio, 24 geen t.v. dat de financiën zorgen baren. Eén per soon ontvangt nooit bezoek, 12 weinig. Van de 150 geënqueteerden gaan 87 niet op vakantie. Als reden hiervoor werd opgegeven: de financiën, geen in teresse en lichamelijk niet in staat. Tweederde is geheel tevreden met de bestaande situatie. Eén van de belang rijkste wensen is die om te komen tot bejaardengymnastiek, wat inmiddels in voorbereiding is. Door 20 personen zou het op prijs wor den gesteld wanneer er zo nu en dan iemand even langs zou komen om pools hoogte te nemen; 26 mensen kunnen zelf niet hun boodschappen doen. Slechts één persoon heeft behoefte aan warm eten-voorziening. comité tot de conclusie gebracht, dat de oprichting van een speciaal Dien stencentrum voor de bejaarden niet no dig is. Ter verwezenlijking van de be staande wensen zullen diverse plaatse lijke instanties, verenigingen en organi saties zoals de woonruimte-commissie, de Gezinszorg. Maatschappelijk Werk, het Zonnebloem-comité en vrouwenver enigingen worden ingeschakeld. Het uit zeven personen bestaande comité zal in stand blijven om contacten te leggen en deze te coördineren. ZOETERWOUDE - Door de vele werkzaamheden die er op het nieuwe sportcomplex wachten zal de klaverjas- competitie reeds morgenavond worden wedstrijd in het clubgebouw, 20.00 uur. Dan zullen ook de seizoenprijzen wor den uitgereikt. ZOETERWOUDE - De gehouden reumakollekte heeft 400,17 opge bracht. belangrijk meer dan in de vo rige jaren. Beeldhouwwerk als aandenken aan 2000ste na-oorlogse woning LEIDERDORP Bij de oplevering van de 2000e na-oorlogse woning in Leider dorp is door de N.V. Aanneniingscom- binatie „Leiderdorp" een enveloppe met inhoud overhandigd aan het gemeente bestuur met het verzoek in overleg te komen tot de aankoop van een blyvend aandenken voor de gemeente. De ge dachten gingen hierbij uit naar een beeldhouwwerk. Het onderlinge overleg heeft geresulteerd in het besluit het beeldje „Boogschutter' van wijlen Mart van der Burgh aan t< kopen, dat tentoongesteld werd op de in Leiderdorp gehouden tentoonstelling van de Caroluskring. Het beeldje werd dooi de inwoners als het mooiste aangewezen enquête, welke K. O. Leiderdorp I De lieren Kromhout (penningmeester vi LEIDEN De heren slagers J(oop) Kromhout en F(rans) Post lopen siiuls gister avond met goud op hun revers. In café-restaurant „de Kleine Burcht" waren zij liet vrolijke middelpunt van de daverende feestavond, welke de R.K. Bond A.V.G. afdeling Leiden vierde. Dil ter gelegenheid van het zestigjarig bstaan. De A.V.G. bestond in 1910 weliswaar nog niet, maar wel de bakkersbond St. Hubertus, die (na een fusie met de slagershond St. Joris geheten) sinds een paar jaar een vak organisatie vormt niet St. Deus Debit, St. Willbrordus en St. Antonius: de V.G.A.; een vakorganisatie, waarin vrijwel alle ambachtelijke beroepen verenigd zyn. LEIDEN Geboren: Frank z.v. C. J. Oosenbrug en J. W. Veltkamp; René J. z.v. J. Verplancke en H. Kluivers: Pieter F. z.v. H. de Vos en A. C. G. ter Mors; Marcel z.v. A. van den Oever en L. Stut): René J. H. z.v. K. D. Ruiter en A. Otte; Pieter G. J. z.v. P. J. A. Beekman en N. Kamerman; Gerrit z.v. D. de Hoop en M. S. van Dalen; Jan z.v. D. rle Hoop en M. S. van Dalen; Jolanda C. d.v. P. Vrijenhoek en C. v. d. Plas; Mark z.v J. C. M. Mooijekind en C. Klitz: Norman v. H. L. d'Arnault en D. Gaykema: Monique d.v. P. J Waale en M. Selier: Liedewij A. d.v. H. de Ruijter de Wildt en A. E. den Blanken: Johannes C. z.v. J. C. Harmsen en H. S. Brinkers; Mariska R. B. d.v. R. C. Heemskerk en H. A. Haasnoot; Arie Jan z.v. B. Varkevisser en D. J. Houwaard: Caroline Helene Ma ria d.v. J. M. v. d. Voorn en F. M. J. Beuk; Martni Andries z.v M. A. Diehl en J. de Wolf: Mandy Melanie d.v. C. G. Dissel en M. S. Hoeeveen: David Alexander Odysseus Achilles z.v. H. J. Ligtvoet en J. M. Verkuylen; Richard i z.v. P. J. Schreuder en C. de Wit: Mo nique Gertrude Petronella d.v. P. C. v. Giezen en L. M. M. v. Gent; Suzanne I Maria Elizabeth d.v W. E. A. N. Veen- man en A. Vonk; Klazina Apolonia d.v. C. Gordyn en J. v. Zelst: Cornelia Linda j Jacoba d.v. J. v. Geelen en A. J. v. Stra- ter; Josina Cornelia Jolanda d.v. G. Steenvoorden en A. M. Matters; Johan- I na Adriana d.v. D. v. Duijn en M. C. Koene; Evert-Jan Philip Arjen z.v. P. J. M. Vonken en P. Scheuer; Francisca Cornelia Maria d.v. J. v. Emmerik en C. M. M. Verhorik; Cornells Adrianus z.v. C. A. v. Dorp en C. J. G v. d. Meij- den; Dientje d.v. D. v. Klaveren en T Heemskerk: Dave z.v. H. C. v. d. Berg en J. Arnoldus; Johanna Adriana d.v. R. M. Ubink en M. P. Beekelaar; Jac- Trou w aan dc Ie organisatie met goud gehonoreerd 1 de VGA over de tentoonstelling hield. Hoewel de voorkeur van de schenker in eerste instantie uitging naar een plaats in Zijlhof, moest worden geconcludeerd dat de enige goede plaats voor opstel ling van het beeldje de muur is, welke de bomenpartij in het plantsoen bij de kruising Van der Valk Boumanweg-Laan van Ouderzorg/Ockenrode markeeri. Het beeldje, een soort reliëf, zou gedeeltelijk De heer De Koning sprak zijn waaide in deze muur gemetseld moeten worden ring uit voor degenen, die al jaren er gedeeltelijk boven uit moeien jaren geleden begrepen, dat het bittere goeie", zo verzekerde Post (jarenlang secretaris van St. Joris) zijn veertig jaar georgani seerd en kregen daarom uit handen van hoofdbestuurslid J. de Koning uit Dor drecht de gouden speld van de VGA. De beide echtgenoten kregen een fraaie hos bloemen aangeboden. steken. Dodenherdenking O OEGSTGEEST - Ter gelegenheid van het feit dat 25 jaar geleden Nederland werd bevrijd, wordt op maandag 4 mei a.s. een herdenking gehouden in de Groene of Willibrordkerk en bij de gra ven van de Nederlandse en geallieerde gevallenen. De bijeenkomst vangt aan te twee uur n.m. en duurt tot 2.30 uur. Spreker zal zijn Ds. J. T. Mackenzie. Rem. predikant, wonende te Oegstgeest. Na afloop worden bij de graven bloe- PPR-kandidaten OEGSTGEEST De Politieke Partij Radikalen heeft in Oegstgeest de vol- gende gemeenteraadskandidaten ge- I Niet veel veranderd steld: 1 H. van Eerd-Coppens, 2 M. Beckers-de Bruijn, 3 K. Beckers. 4 E. „Daarin stond al, dat de bakkers bij de Stronck-Rasker. 5 A. van Veen," 6 H. hoofdbesturen er op aandrongen scherp Godding. 7 H. Bosscher, 8 K. van Eercl, j toe te zien op de nachtelijke arbeid. 9. A. Godding-van den Aakster, 10 J Jammer genoeg is er op dit punt helaas Smit, 11 A, Krudde-Hoff. 1 niet veel veranderd. Er wordt tegen- ha rde noodzaak is dat werknemers, met name in de ambachtelijke sector van het bedrijfsleven, zich verenigen. Hij vond het jammer, dat er nog zovelen on georganiseerd zijn, maai- hij sprak de verwachting uit, dat binnen enkele jaren iedereen verplicht georganiseerd zal zjjn Hij had ook veel lof voor de vrouwen van de vroege vakbonders. „Pa was meestal niet bereid zijn contributie var. zijn zakgeld te betalen. Meestal kwam het uit de huishoudportemonnee van ma. De vrouwen verdienen dus een extra i pluim." aldus de heer De Koning. De voorzitter van de plaatselijke afde ling, de heer P. Goddijn, had daarvoor oude herinneringen opgehaald. Zo las hij onder meer enkele notities voor uit het notulenschrift van de bakkersbond St. Hubertus. woordig eerder nog meer 's nachts ge werkt. dan vroeger ooit het geval was. Dat is toch eigenlijk niet meer nodig met dat invriezen van het brood tegen woordig. Het krentenbrood voor Pasen wordt vandaag aan de dag al vlak na Kerstmis gebakken." aldus de heer God dijn. die nog meer herinneringen op- haaide uit de 'tijd, dat pater Zuidgeest queline d.v. C. de Cler en A. Spruit; Maarten Jan z.v. T. H. v. Egmond en L. A. Knegtel: Onno z.v. C. v. Heijnin- gen en J. M. de Graaf; Silvia Martijntje d.v. C. v. d. Berg en H. Seijen ten Hoorn; Marjolein d.v. G. Rijpma en P. Lut: Paulus Johannes z.v. H. F. W. v. Aalst en A. M. Kip; André z.v. B. v. Delft en C. v. Rijn. Getrouwd: L. M. Akerboom en G. Meljers: A. C. Wolters en C. A. Scheffers. Y. M. Rüpkema en H. M. T. ter Haar; W. T. Sluiter en L. B R. Bolle: A. Ber- veling en A. M. Hollebeek; G. L. M. Montanus en A. J. Boer. Overleden: M. van der Boon (6) dochter. G. J. M. Humping (80). J. v. Zyp (85). H. de Winter (52), A. J. Brouwer (65). J. A. v. Leeuwen (66). G. A. Sassen (72». M. Hartog (63), A. L. W. M. Kerk- hoff (78). A. Tegelaar (87). L. A. Smits (77). Actiecomité blijft strijden voor muziekonderwijs ZOETERWOUDE Aan de vooravond van de gemeenteraadsvergadering, don derdag a.s„ waarop een beslissing moet wordpn genomen over het al dan niet toetreden van de gemeente Zoeterwoude tot de Streekmiiziekschool „Rljnak- koord" (b. en w. adviseren in afwijzende zin) heeft het actiecomité, dat aanslui ting propageert, zieh in een brief tot de genieentenaren gericht. Het actiecomité acht het onjuist, dat b. en w. de voor standers van muziekonderricht vragen om het bedrag voor de muziekschool, zoals zich dat nu laat aanzien, in zyn geheel uit de L 'taande posten van de genieentefinanciën aan te wijzen. Gesteund door een terzake deskundige stelt het comité, dat er waarschijnlijk geen enkele gemeente is die voor een bedrag van vergelijkbare grootte onmid dellijk een dekking kan vinden. „Toetreding tot de muziekschool is een beleidsbeslissing op sociaal-cultureel ter rein en niet in dc eerste plaats een fi nanciële kwestie. Alle gemeenteraads leden zeggen, dat zij de muziekschool belangrijk vinden. Zij zuilen hieruit thans de consequentie moeten trekken en niet tezeer worden afgeschrikt door de eis van b. en w. (die muziek niet belangrijk genoeg vinden om voor de volle 100 pet. het benodigde bedrag aan te wijzen. In de praktijk bij andere gemeenten is ge bleken. dat het steeds mogelijk was de extra uitgave voor muzikale opvoeding te bestrijden zonder dat er teveel geweld wordt aangedaan aan andere belangrijke >:aken," aldus de brief van het actie- DINSDAG 21 APRIL St. Aiitoniusclubhuis NKV Propagan- da-avond, 20 uur. WOENSDAG 22 APRIL Kleine Burcht: Sted. R.K. Vrouwenbe weging. Dr. Postel spreekt over hart- en vaatziekten, 20.00 uur. steenschuur 6: jaarvergadering Nederl. bi. HUDertus Ver. van Suikerzieken, 20.00 uur. £ao; DONDERDAG 23 APRIL De teestavond kende in het verdere ver- Antonius Clubhuis: R.K. Bond van Be- vve?d if jaarden cn Gepensioneerden. Toneel- nai^L^V artelui* Sedanst en polo- avond. „De Familie Schelvis". 19.30 uur a °eJOPeu °P d®. m"f,ek van het Lakenhal: K. en O Hedendaagse mu- bekende duo Henny Chouffour en Nico ziek, 20.0 Ouur. Muuze. Bovendien was er oen grote Schouwburg: „De Jantjes", 20.00 uur lotery met vele aantrekkelijke prijzen. ging. Congresdag. nog geestelijk adviseur v

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3