DOORSTROMING WORDT IN VOORSCHOTEN BEVORDERD D 66 Leiderdorp wil geen wethouderszetel -*ï Werkprogram Lijst Nieuw Gemeentebeleid Eerste steen kerk nieuwe HONDSE LIEFDE VOOR VERSTOTEN BIGGETJE Nieuwe boeken R.K. Openb. Bibliotheek en Leeszaal MARKTEN „Alphia" start bouw clubhuis in If) DONDERDAG 16 APRIL 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vierkamer flats in Noord-Hofland beschikbaar Gemeentelijke subsidie: f 1250, - VOORSCHOTEN Op 25 maart j.l. is door de gemeenteraad van Voorschoten astgesteld „Verordening geldelijke steun krotopruiming en doorstroming". T)e doorstroming wordt, met de dag be langrijker, daar voor een categorie van de samenleving vrywel geen betaalbare woningen meer worden gebouwd. Daar- Jun geeft Voorschoten aan degenen die tvillen doorstromen naar een betere woonruimte een geldelijke tegemoetko ming. Bij het ontruimen van een krot bedraagt dit 1500,-. Bij het verlaten van een woonruimte zelfstandige en gehele eengezins woning of étagewoning) welke geen krot is 1250,- moet tenminste 50% 'loger liggen dan die van de verlaten voonruimte, doch niet hoger dan 250,- •per maand, mits de nieuwe woning ten- ninste twee kamers minder bevat dan de •erlaten woning; mits de huur van de .voonruimte welke wordt verlaten niet bedraagt dan 140,- per maand. Er zijn in Voorschoten maar enkele mo gelijkheden om door te stromen. Op dit moment zijn alleen nog een paar royale vierkamerflats in Noord-Hofland be schikbaar, met een huur van 275,- per maand, inclusief stook- en andere bijko- kosten. Op koninginnedag receptie op stadhuis LEIDEN Ter gelegenheid van de ver jaardag van de koningin geeft burge er Van der Willigen op donderdag 30 april een receptie in de Burgerzaal het Stadhuis; aanvang 12.00 uur. Spreker zal zijn prof. dr. G. C. van Nif- trik, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Annelize Geretje d.v. H. v. d. Plas en E. Rijnsburger; Fer dinand Alexander z.v. P. S. Anes en G. M. Guis; Elisabeth Regina d.v. P. S. Anes en G. M. Guis; Johannes z.v. J. Engelfiet en L. C. v. d. Berg. Overleden: C. P. Broekhof (90), C. Ze- venhoven (75), T. Vermeuden (79), H. i Wilschut (66). E. W. Baerveldt (62). LEIDERDORP Geboren Carla M. H., d.v. C. B. Carabent en J. M. H. de Lange; Alexandra C., d.v. D. van den Wijn gaard en J. Nievaart; Roger P., z.v. D. f Melet en M. T. H. Witsenburg; Martine 'er K. C., d.v. A. M. Borreman en M. Schlag- «ein; Jannetje, d.v. L. van Delft en J. 'liD Egmond; Arnold W-, z.v. J. van Aaal en C. P. van Eijk. l9~ Ondertrouwd: J. C. van Benten (23) en E. A. Schrama (19); A. Pels (23) C. F. C. van Ew(jk (23). Overleden: M. Ottema (78); J. Brussee 88). VOORSCHOTEN Geboren: Maria A. IWi H. H. d.v. J. v. Nieuwamerongen en J. I2.J|A. M. Kuneken; Bianca A. M. d.v. J. J. M. de Bruijn en H. C. G. Crugten; Els- beth L. d.v. C. Romeijn en A. Schult- heiss; Erik J. C. z.v. L. G. Koek en A. M. Kroezen; T. Ceallach z.v. P. P. Le- :n P. A. Tierney; Catelyn I. H. d.v. P. P. de Reuver en H. E. G. Helleman; Martijn Tj. z.v. J. H. D. Nillesen en L. Dujjvenbode; Willemijn d.v. E. J. I. Hageman en J. G. M. Zwartjes; Susanna D. P. Veenhoff en A. Lovering; Alexander z.v. D. Harteveld en A. M. Ii. -. Delft. Ondertrouwd: J. G. Reflken, te Leiden, S. V. Minke, te Leiden; A. A. F. de .long, te Leiden, en H. P. Erkelens; O. W. Kwint, te Sassenheim, en jonkvr. M. Ide Buvry de Mauregnault; J. P. v. Al- ten, te Leidschendam, en M. H. H. Wes- terveld. Gehuwd: M. L. v. d. Steen, te Oud- 'Beijerland en A. v. Klaveren; J. J. Wijn- nobel en C. M. Prins. Overleden: Johannes W. v. d. Steen 57 j.: Suzanna J. Baart e.v. I. Bessem 61 j. ÏSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Rijksuniver siteit zijn geslaagd voor Doet. ex. II Gen. K. B. Beumer (Warmond), M. J. H. A. Niemans (Den Haag; S. P. Vanhorick Amsterdam); J. W„ F. Elte (Rotter dam); J. H. J. P. M. Kortmann (Zoe- terwoude), J. C. Kuijpers (Rotterdam); P. L. Meenhorst (Leiden); E. C. Nwafor Leiden): B. P. Ponsioen (Oud Ade), E. J. C. Swaag (Den Haag); Q. F. Tette- Leiden); C. J. L. R. Vellinga Voorschoten). Semi-artsex.A. C. Bottenberg (Leiden) W. Stoffels (Leiden). tsex.: M. L. Kunz (Den Haag, E. J. Grünewald (Den Haag); J. te Velde Oegstgeest), R. W. Veldhuijzen (Lei den). LEIDEN De heer C. H. Waar, gebo ren te 's-Gravenhage en thans wonende te Rotterdam is gepromoveerd tot doc tor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „De vroege ont wikkeling van het binnenoorgebied". De promotor was prof. dr. J. M. F. Lands- LEIDEN De heer B. W. Hoogendam geboren te 's-Gravenhage en thans wo nende "te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Initiatie van eiwitsynthese in een heterooloog systeem door formyl- methionyl- trha". De promotor was prof. dr. L. Bos. LEIDEN De heer J. Lugtenburg, ge boren te Nleuwenhoorn en thans wo nende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Tachysterol (triplet reacties, n.ni.r. en n.o.e. De promotor was prof. dr. E. Havinga Kand ex. kunstgeschiedenis mej. D. G. Stekel (Assen) J. R. ter Molen (Zwolle). Doet. ex. Ned. Recht de heren M. H. P. Nijat (Gouda), C. J. van Zanten Jut (Leiden). ZOETERWOUDE De groep Lijst Nieuw Gemeentebeleid is grotendeels klaar gekomen met de opstelling van haar werkprogram voor de zittingspe riode 1970/'74 van de gemeenteraad. In de aflopende zittingsperiode zijn ver scheidende punten van zijn program ge realiseerd, zo schrijft de LNG. Als voor beelden noemt men o.a. afschaffing <en restitutie van bouwheffingen, het naar de achtergrond raken van de Burg. Smeetsweg, de reconstructie van de Wei- poortseweg, waarbij met dringende wen sen van de bewoners rekening is gehou den, aansluiting van de Weipoort op aardgas, meer aandacht voor het onder houd der bestaande wegen enz. Nog vele punten zijn echter niet gerealiseerd, het geen de lijst van de heer v. d. Poel toe schrijft aan het feit, dat de fractie LNG tot nu toe slechts uit één man bestaat. Intussen is de voorlopige kandidatenlijst, in te dienen op dinsdag 21 april a.s., eveneens grotendeels gereed. Zaterdag a.s. zal er in café Rijnegom een hearing plaatsvinden, waarby de lijst bekend ge maakt zal worden en het program ge presenteerd. De resterende programma punten zijn in het nieuwe program aan gevuld, met tal van nieuwe punten, mede doordat vele ingezetenen, met na me uit de nieuwe woonwijken van De Merodestraat en omgeving en Bernhard- straat en omgeving hun inbreng gehad hebben. Te noemen vallen o.a.: invoering van een subsidieregeling tot doorstroming van draagkrachtige bewoners van gesub sidieerde woningwetwoningen naar wo ningen met premie of in de vrije sector; invoering van een van de traditionele bouw afwijkende woonwijze géén flats huizen voor de kleine man tegen vrij lage prijzen, te huur of te koop. Niet afbreken van bestaande goede wonin gen, ook niet voor een toekomstig win kelcentrum dat nog ver af ligt van de realisatie. Een nieuw beleid inzake af gifte van vergunningen voor nieuwbouw en verbouw, t.w. een soepel en prak tisch hanteren van de bouwvoorschriften, met name voor de bedrijfsgebouwen op landbouwbedrijven Prima onderhoud van de bestaande we gen en de wegen in de nieuwe woon wijken. Géén aanleg van de B.S. weg, die een zware onderhoudspost zou gaan betekenen. Verbreding van de verbin- Zuidbuurt-Weipoort. Aanleg tunnel onder de Hoge Rijndijk voor de voetgangers, betere verlichting van de Hoge Rijndijk. Het scheppen van een leefbaar klimaat, ook en vooral in de nieuwe woonwijken, met name in de Bernhardstraat en om geving, teneinde het wegtrekken van de bewoners te stuiten (beplanting en groen, speelruimte voor de kinderen e.d. Het creëren van een goed klimaat voor de ontwikkeling en uitbreiding van de bestaande middenstandsbedrijven onder wering van vestiging van supermarkets van elders. Behoud van de bestaande Dorpsstraat: Handhaving van alle huidige panden en daarmee van het mooie aanzicht van de Dorpsstraat met zijn pittoreske gevel tjes rond de Ned. Herv. Kerk. Accom modatie voor de voetbalterreinen van SJZ (sportpark). Bouw van een zwem bad. Bevordering van de oprichting van een manege, waaraan vooral in de nieu we woonwijken behoefte blijkt te be- Naast subsidiëring van de bestaande verenigingen tevens subsidieverlening aan en toetreding tot de Streekmuziek- school. Het scheppen van speelruimte voor de kinderen. Het bevorderen van erteatieve jeugdaktiviteiten in „Ons Huis", „Drie Eendjes" e.d. Het bevorde ren van de oprichting van een kinder crèche alsmede van een zogenaamde peuterschool (als elders). Verplicht ge bruik van vuilnisemmers of plastic vuil niszakken. Sluitingsuur van de café's op een later tijdstip, vastgesteld in over leg met de exploitanten. Het bevorderen van de oprichting van sociëteiten voor diverse groepen uit de burgerij. Gele genheid openen tot het stellen van vra gen aan de burgemeester en raadsleden na elke openbare raadsvergadering. SGP richt afdeling op in Rijnsburg RIJNSBURG Gisteravond is een af deling van de SGP in Rijnsburg opge richt. Gezien de uitslag bij de jongst leden Statenverkiezingen is de kans groot, dat de SGP een raadszetel behaalt. Het voorlopige bestuur bestaat uit de heren Van Kruistem, De Roode, Colijn, De Mooy en De Wildt. Op de kandidaten lijst voor de raad staan: 1. Van Kruistem, 2. Colijn, 3. De Mooy, 4. De Wildt en 5. P. de Mooy. Eremedaille bij 40-jarig jubileum KATWIJK In het huis van zijn werkgever, de heer H. G. Lammens, werd gisterochtend dhr. W. Guyt gehuldigd. Hij is 40 jaar werkzaam bij het wasserijbedrijf van de heer Lammens. Om elf uur kwam bur gemeester A. G. Ver meulen om de jubilaris te feliciteren. Na een korte toespraak over handigde burgemeester Guyt de eremedaille in borns in de orde van Oranje-Nassau. In de 40 jaar dat de heer Guyt bij de wasserij werkzaam is geweest heeft hij alle ontwikke lingen in de wasserij meegemaakt. Van het stoken met hout tot de hedendaagse moderne installaties. 11 LEIDERDORP De afdeling Leider dorp van D '66, die dit jaar aan de ge meenteraadsverkiezingen deel zal nemen, heeft de andere politieke groeperingen schriftelijk laten weten, dat zy geen raadslid van D '66 kandiduat zal stellen BOSKOOP Donderdag 5 mei a.s. 's morgens om 11 uur zal de eerste steen worden gelegd van de nieuwe in aan bouw zijnde R.K. kerk aan de A. P. v Neslaan. Deze plechtigheid zal worden verricht door pastoor C. P. van Dam. De steen zal worden gelegd op de hoek van de absis aan de kant van Reijers. koop. Het is een forse steen van ruim een halve meter aan drie zijden, want het wordt een „hoeksteen" als symbool van Christus die immers in de Schrift ook de hoeksteen wordt genoemd. Aan de ene zijde staat vermeld „Teken van geloof" en aan de kant van de A. P. van Neslaan „werd geplaatst door Cor nelia Petrus van Dam V V MCMLXX". oor het wethouderschap. Reden: nog te weinig praktische ervaring op het gebied van het gemeentebestuur. Het afdelingsbestuur wil echter wel graag van de andere politieke partijen weten, wie zij kandidaat stellen voor het wethouderschap „aangezien D '66 al voor de gemeenteraadsverkiezingen zich wil uitspreken over deze kandidaatstel ling." TER AAR „We zijn in de wereld om mekaar te helpen," vindt nok de teef Ronny van de veehouders familie Ven Vliet, Kerkiveg .',8. Een zeug heeft een van haar dertien biggetjes verstoten en aat zat speciaal de 13-jarige zoon Jaap van Vliet (die vandaan in het ziekenhuis moest worden opgenomenj niet lekker. Laten we proberen dat biggetje bij onze Ronny te brengen, suggereerde hij zijn moeder; die heeft ten slotte zeil ook- juist jongen. Moeder Van Vliet weifelde, maar Jaap zette door. Het resultaat zal menigeen verbazen. Ronny heeft het verstoten biggetje liefderijk geacepieerd en een vast plaatsje gegeven tussen haar eigen jongen ais er gedronken moet worden. (Foto: Wim Dijkman) Bouwkeet geheel uitgebrand VOORHOUT Gistermiddag omstreeks 3 uur is een bouwkeet van de aanne mersfirma Uljee, in vlammen opgegaan. De keet stond aan Schoonoord waar bungalows worden gebouwd. Twee spe lende kinderen van 5 en 6 jaar hebben daar een vuurtje gestookt. De keet brandde weliswaar geheel uit, maar door de spoedige komst van de brandweer kon verhinderd "worden, dat de grote aangrenzende bungalow, waar van de bewoners niet thuis waren, ook in vlammen zou opgaan. Enig mate riaal, zoals waterpompen, ging tevens verloren. De ouders van de kinderen zijn verzekerd. 66 Verbaaltjes bij snelheidscontrole SASSENHEIM Bij dezer dagen ge houden snelheidscontrole door de poli tie werd aan niet minder dan 66 auto mobilisten proces- verbaal opgemaakt i.v.m. overschrijding van de maximum snelheid. Wmr. Dieleman naar Bodegraven SASSENHEIM Een bekend politie man gaat Sassenheim verlaten. Het is wachtmeester Dieleman, die met ingang van heden (16 april 1970) is overge plaatst naar de Groep Bodegraven van de Rijkspolitie, met gelijktijdige be vordering tot opperwachtmeester. Wachtmeester Dieleman heeft zijn vaak moeilijke taak. gedurende 24 jaar op een sympathieke wijze in Sassenheim richt. Men ziet hem dan ook node trekken. Hij trad op 1 april 1946 in po litiedienst en Sassenheim was tot op he den zijn enige standplaats. De heer Die leman was ook ouderling in de Geref WARMOND Morgenavond is om kwart over acht in hotel „De Zon" een vergadering ter voorbereiding van de komende gemeenteraadsverkiezingen voor sympathisanten en leden van de P.P.R. Reeds gekozen zijn H. J. Barends, C. J. van Kuylen, E. M. Slingerland. WARMOND Morgenavond in de „Stad Rome" om acht uur een openbare vergadering van de groep „Geïnteres seerde Warmonders. Op deze vergade ring zal de kandidatenlijst voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen wor den vastgesteld. Donderdag opening LOM-scbool „Savio" HILLEGOM Donderdag 23 april a.s. zal de LOM-school „Savio" aan de M. Trompstraat officieel worden geopend door burgemeester J. Ch. I. van Nie- kerk. Tussen 15-30-16.00 uur bestaat er ge legenheid de school te bezichtigen. De officiële opening vindt plaats om 16.00 uur in restaurant Treslong te Hillegom. Bromfietser geschept LEIDEN Bij het oversteken van de rijbaan is gisteravond op de Hoge Rijn dijk een achttienjarige bromfietser uit Leiderdorp, door een personenauto aan gereden. De bromfietser is met een hoofd wond en een hersenschudding in het Academisch Ziekenhuis opgenomen. In maart in Leiden gevonden LEIDEN In maart zijn in Leiden de navolgende voorwerpen gevonden. Terug fe bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwer pen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Here.tbril, bankbiljetten, muntbiljet, sleu tels, herenhandschoen, dameshandschoen, dameshandtasje, actetas. damesporte- monnaie, sigarettenaansteker, halsbon tje, weekendtas inh. sportkleding, eiken houten platen, kinderjasje, armbandje met naam, motorhelm, damesschoenen miltaire tas met inh., damesbeursje, di ploma's, damespolshorloge, koffer inh. kleding, handdoek, zwembroek, beertje, rol gaas, voetbalschoen, herenwinterjas, rijwieltas, damesbril. kinderjack, dames- parapluie, herenpolsloge. ring, ijzerzaag, schakelarmband, schooltas, kindermuts, portefeuille, gympakje, autocontactsleu tels, autostep. V iertallencompetitie bridgeclub „De Sleutels" LEIDEN Uitslagen van de huishou delijke viertallencompetitie van de B.C. „De Sleutels". Stand na 8 zittingen. Groep A: 1. team De Goede 36; 2. team Bloemhoff 26; 3. team De Vrind 25; 4. team Rompes 21; 5. team Vreeburg 171 6. team Poot 13. Groep B: 1. team Goedhart 37; 2. team Vos 26; 3. team v. Helvert 22; 4. team Tan 21; 5. team Riel 21; 6. team Vrtjen- hoek 11. Groep C: 1. team Holsboer 31; 2. team Derogee 26; 3. team Bernard 25; 4. team Dulser 22; 5. team v. d. Bijl 21; 6. team Spoor 19. Groep D: 1. team v. d. Heide 38; 2. team Wessels 35; 3. team Robbers 30; 4. team v. Alphen 27; 5. team v. Kempen 10; 6. team Wiedemeijer 4. ONTWIKKELJNGSLECTUUR LEIDEN Levinas: Het menselijk ge laat; Lohman; Voorbij het bewuste; Nietsche: Ecce homo; Vos, de: Kant als theoloog; Aalders: Spiritualiteit; Beu- ningen-Fentener van Vlissingen: Een nieuwe wereld voor onze kleinkinderen; Bomans en v. d. Plas: In de kou; Bult man: Geloof zonder mythe? Fiolet: De tweede reformatie; Flusser: Jezus; Haes; De kerk als dienst aan de wereld; Herrigel: Zen in de kunst van het boog schieten; Kerk buiten de kerk; Lange, de: Het woord in de tijd; Moltman: Dis cussie over de theologie van de hoop; Penning de Vries: Gebed en leven; Zijl stra; Klinische pastorale vorming; Cohn Bendit: Linksradicalisme; Hartog: Po litieke politiek; Heydendaal; Een psy chologische studie over thuislozen; Leo nard: Sociologie en maatschappelijke werk; Marcuse: De eendimensionale mens; Reve, K. van het: Het geloof der Kameraden; Thomas: Gezag en onge- zeggelijkheid; Verschuure: Nederland en de wereld op weg naar het jaar 2000; Berg, v. d.: De zuilen van het Panthéon; Chorus: Het denkende dier; Citroen: Opvoeden met inzicht; Goedman en Kos ter: Hoe moet ik verder met dit kind; Jehu; Leertheorie en maatschappelijk DEN BOSCH, 15 april, Vee Aanvoer totaal: 8644 dieren, 3532 runderen, 913 graskalveren, 311 vette kalveren, 2489 nuchtere kalveren, 419 schapen, 278 lam meren, 13 fokzeugen, 519 slachtvarkens, 170 biggen, 988 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1080-1825, guste koeien 900-1390, graskalveren 440-650, kalfvaarzen rood: 1320-1810, zwart 1100- 1535, klamvaarzen 1125-1300, guste vaar zen 975-1250, pinken 685-890, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 135-305, weideschapen 75-120, lammeren 160-240, drachtige zeugen 560-675, biggen 89-102 per stuk, slachtrunderen extra kwal. 5.15-5.60, le kwal. 4.60-5.05, 2e kwal. 4.05-4.50, 3e kwal. 3.75-4.00, vette stie ren 4.75-5.10, worstkoeien 3.55-3.85 per kg geslacht gewicht, vette kalveren le kwal. 4.15-4.45, 2e kwal. 3.85-4.10; 3e kwal. 3.60-3.80 nuchtere slachtkalveren 1.35-1.70, slachtzeugen le kwal.' 2.26-2.31, 2e kwal. 2.20-2.25, slachtvarkens 2.55- 2.65 per kg. levend gewicht, vette lam meren 130-170 per stuk. Aanvoer - han del - prijzen: melk- en kalfoeien aanmer kelijk groter - flauw - flauw. Guste- koeien ruimer - iets levendiger - gehand haafd; Jong vee zeer groot - stroef - wenig veranderd; vette kalveren als vo rige week - williger - stijf duur; nuch tere slachtknlveren behoorlijk - iets vas ter - iets vaster; schapen en lammeren normaal - rustig - nauw. prysh.; fok zeugen minder - moeizaam - flauw; lo pers en biggen minder - kalm - nauw. prijsh.; slachtvee even korter - stug - onveranderd; slachtzeugen minder groot - iets gunstiger - goed prijsh. RIJNSBURG, 15 april. - BLOEMEN - Tulpen: Lustige Witwe 125-165, Prelu dium 125-175, v.d. Eerde 125-135, Sweet Harmony 225-260, Prunes 285-300, Pink Attraction 315-335, Bonanza 150-165, Copland 125-140, Brilliant Star 65-100, Bellona 140-155, Kansas 155-165, Paris 125-150, Danton 115-125, Apeldoorn 140- 165, Oxford 145-170, Parade 165-185, Rosa van Lima 185-200, Fidelio 200-210. Anjers: witte sim 18-22, rode sim 21-26, roze sim 20-25, crowly 19-22, dusty 22- 26, arthur 18-21, GJ. 16-20, Keever 18- 24, La Rève 24-28, Espérance 22-26. Freesia: golden yellow 90-110, white swan 125-150, ballerina 175-225, aurora 180-200. Diversen: Anthurium 85-225, Gerbera 10-36, orchideeën 54-100, ane monen 460-940, narcissen 210-350, iris sen 150-225, hyacinten 85-125. ALPHEN AAN DEN RIJN Nadat Alphense Boys, Alphen en ARC reeds waren voorgegaan is gistermiddag als laatste voor de vier grote voetbalverenigingen de eerste paal geslagen voor het clubgebouw van de v.v. Alphia in het nieuwe sport park „De Bijlen". Deze officiële handeling werd verricht door de heer M. Domburg een der trouwste leden van Alphia, die reeds vele jaren op zeer verdienstelijke wijze het spelmateriaal en de terreinen verzorgt. Dit werk zal de lieer Domburg ook in het nieuwe complex op zich nemen. vertegenwoordigers van de drie andere verenigingen, leden van de Sportstich ting en voorts een aantal leden van de vereniging. Nadat op het terrein de heer Domburg zijn werk had verricht en met een da verende klap voor de laatste maal het heiblok op de paal terecht was gekomen, kwam men vervolgens nog even in het oude clubgebouw op het thans nog in gebruik zijnde terrein bijeen. Daar sprak de vice-voorzitter de heer J. D. Bout hoorn een kort welkomstwoord, waarbij hij de wens uitsprak, dat met de ver huizing naar het nieuwe sportvelden complex voor het voetbal in Alphen, maar voor Alphia in het bijzonder, een nieuwe bloeiperiode zal aanbreken. Eerste paal door Maarten Domburg geslagen Bij dit voor de vereniging belangrijke gebeuren waren naast de bestuursleden van Alphia de voorzitter de heer C. P. Mulder was wegens verblijf in het buitenland verhinderd aanwezig Toneelgroep Theater speelt Buit van Orton LEIDEN Toneelgroep Theater speelt op 27 en 28 april a.s. in Leiden: „Buit" van de Engelse schrijver Joe Orton, in de regie van Berend Boudewijn, 't dekor van Herman van Elteren en de verta ling van Karei Muller. De medespelen den z(jn Sjoukje Hooymaayer, Eric van der Donk, Leo Beyers, René Lobo en Hans Pauwels. KATWIJK A.D. RIJN, 15 april - Groente: wiaspeen (per kist): Al 4.80-6.60; A2 2.60-5.90; BI 6.20-7.30; B2 3.60-4.80; Cl 4.10-5.70; C2 2.50-5.30; rabarber I 90; II 59; uien (per kist 17.60; radijs (per bos) 35-36; tomaten (per bakje 6 kg): Al 12.40; Cl 11.70. Aanvoer waspeen 308.000 kg. Sf teer De heer P. Groenhart sprak namens het architectenbureau voor architectuur en civiele werken te Alphen aan den Rijn enkele woorden waarbij hij er op wees, dat de sportbeoefenaars van thans voor de verblijven op de sportterreinen iets anders vragen dan vroeger het geval was. In de clublokalen verwacht men sfeer, zoals men deze ook thuis kan vinden. Het gebouw zal een ruime zaal, groot 165 m2 bevatten plus een bestuurska mer groot 32 m2 met een aantal bij- ruimten zoals massagekamer, magazijn voor spelmateriaal, buffet, keuken en opslagruimte voor de keukenafdeling. De bouw is opgedragen aan de aanne mer M. J. Zuidam te Driebergen,J het heiwerk wordt uitgevoerd door de fa. G. N. van Leeuwen te Nootdorp- Men hoopt met de bouw begin september gereed te zijn- werk; Pike en Kennedy: Contact na de dood; Kinser: Jeugd van nu; Strien, van Van Psychotechniek tot maatschappij kritiek; Backes en Dolling: De opkomst van het Avondland; Coffeng: Lexicon van Nederlandse tonelisten; Dawson: Beeldhouwen in uw vrije tydi; Graveney: Houtsnijden in uw vrije tijd; Hager: De beeldende kunst van de Barok; Magel- haea: Nederlandse fotografie; Rubbrat Het schilderen van kinderen; Schwarzt Alles over kleur; Amalrik: Niet begeer de reis naar Siberië; Bosgra en Dtjki Angola, Mozambique en Guinee; Denis: In de ban van de bush; Dominicus: Por tret van Egypte: Idem: Portret van Noorwegen; idem: Portret van Spanje; Heuvel, v. d.: Rusland door de week; Hood: De voorouders van de Grieken; King: Rosa stond niet op; Martsjenkoz Wat ik zeggen wou; Salisbury: 900 da gen, beleg van Leningrad; Sorensen: Het testament van de Kennedy's: Wein- reb: Collaboratie en verzet 1940-1945, 3 dln.; Spruit: De Leidse hofjes; Wiesen- thal: De zonnebloem. NEDERLANDSE ROMANS Andreus: Denise; Barrett: Een man ia een man; Breedveld: Café-restaurant „Het verloren paard; Brakman: Debie len en demonen; Ganetti: Stemmen van Marrakesch; Chevallier: De kinderen van Clochemerle; Clifford: Ala een rat in de val; Coxe: De ring der waarheid* Guareschi: Don Camillo: Basta!; Cronin: Het dubbele leven van dokter Carrollj Demedts: Je komen halen; Domahidy: De verrader is onder ons; Dullenmen: Luizenjournaal; Eyre: De geknakte waaier; Gordon: Noodlotsvlucht naar Moskou; Hamelink: Ranonkel; Harrison Doodstrijd in Appsala; Havank: De schaduw en co; Heinleln: Het curieuze beroep van Jonathan Hoog; Hof dorp: Schoten op voorschot; Hollander Bron der: De trein die nooit meer stopt; Hoor- nik: De vingerwijzing; Huizfnga: Prins Adriaan en prins Olivier; Joyce: Ulys ses; Kampen, van: De verbanning, dl. 1 De open boot. bl. 2; De terugkeer, dl. 3; Kemp: De horizon is dichtbij; Kerr: De kliniek; Koeck; Het plantenoffensief; Lansink: Elze van de koster; Lennart: Een mus op de vensterbank; Llewellyn: De laatste knoop; Luellen: Gravin en tsarin; Lugt, v. d. De dochters van Noë; McGahern: Het donker; Mann: De wet; Maurier. du: Het huls aan het strand; Ntjtatten-Doffegnles: Wendela; ,Pohl en Kornbluth: De landing van het ruimte schip; Puzo: De peetvader; Rachmano- va: In de schaduw van het tsarenhof; Rutgers van der Loeff-BasenauJe bent te goed,. Giacomo; Sand: De molenaar van Angibault; Sharp: De wind loopt om; Shute: Geen leven zonder droom; Singer: Vroege sabbat; Slimming: De pepertuin: Smith: De laatste trein uit Katanga; Solzjenitsyn: In de eerste cir kel; Splnelli: Priester ln poncho; Stan der: De grote lege ruimte; Timmermans Jan de Kraai; Vance: Onder de wankh; Veen. v. d.: Vriendelijk vreemdeling; Visser-Roosendaal: Alles op zijn tijd; Wolkers: Turks fruit; Woude, v. d.: Artsen en misdadigers; Zola: De buik van Parijs. ENGELSE ROMANS Christie: By the pricking of my thumbs; Cleary: The long pursuit; Engeland; Figures In the landscape; Penwlckt Goodbye, aunt Elva; Hazzard: The evening of the holiday; Holland: Rakos- sy, Hoyle: October the first is too late; Hudson: A case of need; Jonhston: The wrecking of offshore five; Klatlng: In spector Ghote hunts the pleacock, Lewis Everyman's brother; Mortimer; My friend says it's bullet-proof; Murdoch; The nice and the good; Priestley: Out of town, dl. 1; idem: London end, dl. 2; Waugh: Work suspended; Westhelmerf Song of the young sentry.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3