Roomburg kansloos tegen conditioneel sterk Popeye Leeds United en Chelsea historisch Cupgevecht DE DANAÏDEN ALLEEN AAN DE LEIDING IN OVERGANGSKLASSE 1 Fadrhonc: „Ik moet zeker weten dat alle instanties meewerken i Wijnen blijft biljarten Dick Bouman en Loek Sanders redden de eer Volleyteam won Spring Cuptoernooi Kostbare zege [uiderkwartiei LÜJIDEN Gisteren heeft Roomburg op liet door een paar honderd toeschouwers, waaronder vele Amsterdam mers, bezochte Sportpark aan de Kanaalweg een grote nederlaag geleden tegen Popeye I. Roomburg speelde gis teren deze competitiewedstrijd, omdat Popeye Jan Hordijk in de gelderen heeft. Hordijk zal spoedig met de competitie gereed moeten komen in verband met zijn voorbereiding op Wimbledon door middel van grastoernooien. Ondanks de grote nederlaag, die Roomburg gisteren geleden heeft (1-10) biedt het verloop van deze wedstrijd perspectief voor de rest van de competitie. Als de conditie van Room burg toeneemt, is misschien zelfs de mogelijkheid aan wezig, dat dit team zeker de capaciteiten hiervoor bezit, om Popeye in de volgende competitewedstrjjd een aantal winstpuntjes af te snoepen. Gisteren bleek echter duidelijk, dat Popeye voor deze klasse te sterk is en met Jelly Wie nese-Baars en Jan Hordijk in de gelederen thuishoort in de hoofdklasse. MURCIA Het toernooi om de Euro pese titel pentatlon is uiteraard, nadat Raymond Ceulemans al vrijdagmiddag zeker was van hel kampioenschap, uit gegaan als een nachtkaars. Niet voor de Spanjaarden overigens, want die hech ten veel waarde aan een tweede plaats en het daaraan door hen verbonden predikaat „sub-campeon". Dat Galvez tweede werd met een achterstand van maar liefst 17 matchpunten op het feno meen Ceulemans werd in de feestvreug de maar even over het hoofd gezien. Het verschil tussen Galvez en zijn ach tervolgers was uiterst gering: Muller, die bij winst in de slotpartij de Spanjaard naar het brons verwezen zou hebben, eindigde twee punten achter Galvez, de Nederlandse kampioen Tini Wijnen werd vierde met slechts één punt minder dan de Duitser. Wijnen, die bij de prijsuitreiking een extra-trofee kreeg voor zijn door de Spanjaarden hoog gewaardeerde spor tieve houding in dc librepartij tegen Aguilera. heeft in Murcia ondanks zijn vrij matige resultaten in zijn favoriete spelsoorten (eindmoyennes van 30.42 in het 47/2 en van 16.01 in het 71/2), toch de smaak van het biljarten weer te pakken gekregen. De Brabander, die de laatste twee dagen ook helemaal over zijn fy sieke inzinking van donderdag heen was, kondigde tenminste aan volgend seizoen weer voor de nationale kaderkampioen schappen te zullen intekenen. De laatste uitslagen zijn: 47/2: Aguilera OS 7 54 14.00 Ceulemans 400 7 115 57.14 Bandstoten: Aguilera Bij de dames bood Joly Drok-Overdijkink in de eerste single Jetty Wienese-Baars goed tegenstand, maar de grote slagen- beheersing van Jetty, die nog alijd aan toont tot de beste avn Nederland te be horen, gaf de doorslag (3-6 3-61. Karina Kerssemakers maakte een redelijk de buut in het eerste team. In de eerste set had zij zelfs btj 5-4 nog geringe winstkansen. maar enkele ongecontro leerde slagen deden de balans doorslaan NAMAAN Het Nederlandse heren- volleybalteam heeft 't jaarlijks Spring Cup toernooi, het officieuze kampioen schap van West-Europa, gewonnen. In de Israëlische stad Namaan wonnen Je Nedcrlandsers met 30 (153. 158. 155) van Zweden. Zaterdag had het Nederlands team een overwinning van 30 op België behaald (15—12, 16—14, 158). Door die twee overwinningen werd Neder land onbereikbaar voor Israël, dat tweede werd door een overwinning van 32 op België en West-Duitsland dat zaterdag met 30 van Zweden won en gisteren Griekenland met moeite ver sloeg (32). 71/2: Ceulemans Wijnen De eindstand is: 1. Ceulemans 27 pun ten; 2. Galvez 20; 3. Muller 18; 4. Wij nen 17; 5. Aguilera 8. (5-7). In de volgende gaf de routine van Yvonne v. Wagenvoort de doorslag (2-6). Loek Sanders speelde bij de heren een verdienstelijke partij tegen Jan Hordijk. In beide reeksen kwam onze stadgenoot met 4-0 achter, maar uiteindelijk wist hij de schade tot 3-6 4-6 beperkt te hou den. Sanders toonde echter aan. dat er dit jaar veel van hem te verwachten is. Vooral op het punt van vastheid bleek hij sterker. Dick Bouman had alleen in de eerste set tegen Freddy Dogger winst kansen. Doordat Diek echter met de ge dachte gestart was niet te hard te moe ten slaan, kon hij dit op het laatst niet goed meer en met 7-5 6-1 ging de winst teloor. Jaap Temminck speelde een van zijn beste partijen van de laatste jaren. In de eerste set speelde Jaap weer zijn ge weldige „powerplay" en met 6-4 wist hij deze voor zich in te palmen. In de twee volgende sets bleek Jaap echter conditioneel niet sterk genoeg en met 6-2 6-1 moest hij zich. ondanks hevig verzet, gewonnen geven. Jan Ufkes tenslotte speelde tegen Ha- vran uit Tsjechoslowakije een zeer ma tige partij en met 6-1 6-3 moest h(j de winst aan zijn tegenstander laten. In het damesdubbel toonden Joly Drok- Overdijkink en Karina Kerssemakers nog niet op elkaar ingespeeld te zijn. Jetty Wienese en mevr. Olree. echtge note van de exploitant van ..Gold Star", het park, waar Popeye gehuisvest is. behaalden hier de winst voor Popeye. DW KCBOUMANI Dick Bouman en Loek Sanders hebben voor Roomburg de eer gered door Fred dy Dogger en Henny van Brakel met soms flitsende ralleys en uitstekend spel met tweemaal 6-4 te kloppen. Jan Hordijk speelde enigszins verras send de tweede herendubbel, hierblrj ge assisteerd door Spaans en ook hier bleef de winst bij Popeye. In de tweede mixed wisten Joly Drok en Jan Ufkus nog een set te winnen, maar meer zat er voor hen toch niet in (1-6 6-3 2-6). Het verlies van Karina Kerssemakers en Loek Sanders tenslotte bracht een eindstand van 10-1 voor Popeye op het scorebord. Een wel wat grote nederlaag voor de bewoners van de Kanaalweg, maai- als de conditie wat meer opge voerd wordt, kan het verdere verloop van de competitie nog wel eens opzien- barendf resultaten te zien geven. Op dit moment was Leeds United voor de tweede keer dicht bij de Cup. Mick Jones heeft gescoord (tweede van rechts) Leeds leidt met 21. Chelsea zou toch weer gelijk maken en zelfs de verlenging leverde wel doodvermoeide spelers maar geen beslisssing op. Volendam—DFC Vole wijekersHeracles V itesse—Excelsior HVC—Willem II Veendam—Blauw Wit SC Cambuur—De Graafschap LONDEN Leeds United en Chelsea hebben zaterdag voor 100.000 toeschouwers in het Wembley Stadion een historisch gevecht geleverd, dat na 120 minuten span ning onbeslist eindigde: 22. Voor de tweede maal in de 89-jarige geschiedenis van de strijd om de FA Cup, in Engeland net zo begeerd als de nationale titel, zal de bekerfinale moeten worden overgespeeld. Het is de eerste maal dat dit gebeurt nadat in 1923 de eindstrijd om de Engelse beker naar Wembley werd overgebracht. De eerste maal dat de finale moest worden overgespeeld was in 1912 toen Barnsley en West Bromwich Albion in twee uur voetbal geen doelpunten konden maken. Deze wedstrijd werd in Londen op Crystal Palace gespeeld. Leeds United.dat met de Cupfinal zijn international Jackie Charlton. De lange zestigste wedstrijd in dit seizoen speelde, heeft de beste vooruitzichten op het veroveren van de beker gehad. Tweemaal had de ploeg van manager Don Revie een voorsprong maar beide keren kwam Chelsea, dat met doelman Peter Bonetti een van de grote uitblinkers had, terug. Behalve het uitstekende werk van Bonetli had Leeds Unitéd ook tegen, dat het zijn vaak goede aanvallen slecht afwerkte. De twee doelpunten, die in de eerste helft vielen, kwamen wat gelukkig tot stand. Na twintig minuten nam Leèds United de leiding door een kopbal van f -f'&ï - LEIDEN In haar tweede wedstrijd na het zaal- korfbalseizoen is De Danaïden tegen Groen Geel overeind gebleven. Door de 11-6 zege en het gelijke spel van Regenboog heeft de Leidse ploeg alleen de leiding genomen in de Overgangsklasse. De thuis club begon overigens goed, want binnen de kortste tijd keek De Danaïden tegen een 2-0 achterstand aan. De zwakke eerste verdediging revancheerde zich echter vlug en na 12 mnuten hadden Casper van Nierop en Sander van Unen voor 2-2 gezorgd. De gasten gingen door en liepen via treffers van Erik Filenion en Gerard Nap uit naar 2-4. De rust ging in met 8-4, daar de eerste aanval van de scholieren weinig gelegenheid kreeg haar spel te ontplooien. Na de pauze was het Leidse spel van beter gehalte, hetgeen ook tot uitdrukking in de score kwam. Meta Willemse liet eerst 3-5 aantekenen, waarna het duo Van Nierop en Van Unen weer voor de korf kwam. Ook dit keer waren de doelpunten snel ge scoord (8-7). De thuisclub kon tegenover dit Leidse geweld weinig stellen dan één treffer (4-7), waarna Frans Pasman met een afstandschot de marge weer erdediger trok, zoals gebruikelijk bij een hoekschop, ver mee naar voren en langzaam rolde de bal in het doel, waar back McCreadie een vergeefse poging deed het leer van de doellijn te werken. Vier minuten voor het rustsignaal van scheidsrechter Eric Jennings kwam Chelsea verrassend op gelijke hoogte. Bij deze treffer ging doelman Sprake niet vrij uit. Een laag schot van Houseman, dat vanaf de rand van het strafschop gebied werd afgevuurd, kreeg hij niet onder controle en de bal verdween tot grote vreugde van de Londense ploeg in het net. Léeds, dat dit seizoen zijn hoop op drie spccessen had gevestigd: prolongatie van de titel.herovering van de F.A.-Cup en de Europese beker voor landskampioenen, maar de eerste wens niet in vervulling heeft zien gaan, bleef in de tweede helft het spel beheersen. Chelsea moest het hebben van sporadische uitvallen. Vooral uitblinker Eddie Gray was een voort durend gevaar voor de verdediging van Chelsea. Mid voor Mick Jones was in de negenenzeventigste minuut dichtbij een treffer, maar zijn schot kwam terug van de lat. Vier minuten later had Jones wel succes. Nadat een kopbal van Engelands om terug te komen (6-8). Hiermee hadden de gast heren liet gehad temeer daar zij drie strafworpen onbenut lieten. De Danaïden kon toch nog ruim gaan finishen; het werd tenslotte 6-11 door treffers van Marian en Gerard Nap (strafworp) en een doelpunt van Casper van Nierop. De Danaïden 2-Vicus 2 8-5: De Danaïden 3-Fortuna 8 6-2. bal gemakkelijk inschieten: 21. Twee minuten later kon Leeds zich slechts verheugen in het uitzicht op de cup want uit een vrije trap van aan voerder Harris scoorde Ian Hutchinson een kopbal de mooiste van de vier doelpunten. In de extra-speeltijd, toen de ver moeidheid zich steeds duidelijker open baarde, kreeg Clarke nog een goede kans. Ook dit keer kwam zijn schot van het hout terug. Spanning was er voldoende maar doelpunten bleven verder uit. Op 29 april ontmoeten Leeds United, dat woensdag voor de Europa Cup zijn tweede wedstrijd tegen- Celtic Glasgow (zaterdag "Verrassend verliezer in de Schotse bekerfinale met 31 tegen FC Aberdeen) speelt, en Chelsea elkaar dan weer op Old Trafford in Manchester. AMERSFOORT De 27-jarige Pier re Maton van Oss-Volo uit 's-Hertogen- boscb is gisteren in Amersfoort turn- kampioen van de Nederlandse Kath. Gymnastiek Bond geworden. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Pierre Maton (Oss-Volo, Den Bosch) 102.20, 2. Theo Strüfer (Exelsior, Schimmert) 101.20: 3. Jan Doorakkers (K en K, Tilburg) 98.55; 4. Peter Gelens (K en K. Tilburg) 97.50; 5. Rob Postma (Wilskracht. Utrecht) 96.10. en 6. Walter Dedters (SDO, Bussum) 92.40 ptn. TWEEDE DIVISIE se Drente—Heere AGOVV 24 5 5 14 15 SC Drente 24 5 3 16 13 (Tussen haakjes stand vorige Programma zondag a.s.: EDO—Limburgia NOAD—RBC Hec,erueen PEC—Wageningen IN HET KORT mburgta 0—2 Smeets 0—2. eindstand. Toeschouwers: ?en—RBC 7—0 Ooms 1- ssens 5—0, Broecks 6—0, Posthun Hermes DVS—EDO 1—0 Vlaar 1—0, ns en eindstand. Toeschouwers: 2200. Velox—Eindhoven 3—0 Steenhuys 1- rust. Steenhuys 2—0 en 3—0. Toeschouwt scoorde (3-0). Toen Ruud van Vliet vlak erna, na zich goed vrij gespeeld te hebben, tegenscoorde, leek er even een opleving bij De Algemene te komen. Vicus kon, nadat het Algemene offen sief na twee gemiste strafworpen was afgezwakt, weer aandacht gaan beste den aan de eigen aanval. Nadat Co Vavier eerst een strafworp had laten liggen, was het nieuweling Jan Sjardin, die uit een doorbraak voor 4-1 zorgde. Even later bepaalde Conne Carree de ruststand op 5-1, waarmee de Algemene geslagen leek. Na ed hervattieng kwam echter een andere Algemene ploeg het veld in. De inzet van sommige spelers groter dan in de eerste helft. Zuiderkwartier heeft weer een zege binnen en dat was gisteren wel heel hard nodig. De andere degradatie-kan didaten konden ook één of meer punten binnenhalen, zodat de 5-3 zege wel degelijk op het goede moment kwam. De Leidenaars speelden weer met een inzet, die er in de laatste wedstrijden nogal epns ontbroken heeft. Zuider kwartier opende na een kwartier de score door toedoen van Joke Zierikzee. waarria de Leidse aanval bleef aan dringen, ondanks dat de bezoekers na een kwartier langszij kwamen (1-1). Vooral Hen Zierikzee betekende een groot probleem voor de Spangen-defen sie. Eerst scoorde htj uit een 2-1 om vervolgens uit een strafworp zijn ploeg naar 3-1 te schieten. Met de rust was deze stand gehandhaafd, waarna Carla de Kreek (invalster) de hetgeen Ivonne Devilete inspireerde liet verschil weer op drie punten te brengen (5-2). Zuidrkwartier speelde een gewonnen wedstrijd, want vijf mi- m,ten voor tijd slaagde Spangen er pa» „verwinning schoot. In om de achterstand te verkleinen 1 a.s (5-3). Ondanks het soms zeer harde spel van de Rotterdammers konden de waarmee twee broodnodige punten ver diend waren. kwam met de pauze nog op gelijke hoogte. Eerst schoot Co de Haas van ver raak en dat was 2-3 en even later schoot Wiem Niessing van dezelfde af stand in (3-3). Narmst zorgde Wim Brakel voor KNS voor (4-4). De rood- wittea achterhaalden ook deze afstand weer, daar Frans de Haas een straf worp omzette in een treffer (4-4). Het bleef een gemoedelijke strijd, waarin Hans Kluts KNS andermaal een voor sprong gaf (4-5). Het wordt eentonig, maar ook nu wist Fluks langszij te ko men. Ditmaal was het Ab Niessing, die van ver inschoot (5-5). Het werd toch nog een KNS zege. toen Hans Filemon. die kort tevoren nog „groggy" was afstand verkleinde Wim v. Vliet gegaan, een uitwerkingsfout afstrafte de thee de achterstand tot 5-2. en de Leidse Hout bewoners naar een het herstel werd ingeluid, j 6-5 zege schoof. Nadat Andries Molenaar een strafworp Ons Eibernest 4-Fluks 3 9-4 had gemist, deed hij het even later kamp.); Fluks 4-Sperwers 3 3-6; Sper- beter door een doorbraak af te ronden 15-3). Twee minuten later werd het helemaal spannend, toen een op dreef Z'jnde Ruud van Vliet achter de korf doorbraak v.nu> a|ope echter me ;oede prestatie ge- die haar conditie te kort komende te- leverd dooi na de zware nederlaag van eeostandsler weer le snel af was. kwam vorige week gisteren het toch altijd ,Jg|| „p Vicus op 6-4. Nog waa de strijd niet lastige Ons Huis met 4-2 te kloppfD. tweede helft de strijd bijna zeker be- "esmden ^lnt JaIf van Seggelen. die Met Ton Ouwerkerk w— - 'te (4-1- Spangen^ kwam wel op^ 4-4Ï, verdienstelijke partij speelde, schoot vanaf de Zijlijn in (6-5). Acht minuten voor tijd viel de beslissing toen Ko Va- vier via een verdedigend afstandsschot de thuisclub naar een toch wel verdien- sterk en speelden de Rotterdaemmrs vaak te fors. Door het windstille weer waren de gasten duidelijk In het voor deel, daar zij over betere en vooral meer schutters beschikte. Reeds vlak na het begin namen de be zoekers een 2-0 voorsprong, die door 'n treffer van Maarten v. d. Plas tot 1-2 werd teruggebracht. Madjoe probeerde met de volle inzet spelend Hoogvliet te volgen, hetgeen in de eerste helft aar. dig lukte. Madjoe kwam op 2-4 uit een doorbraak van Gerrit Ravensbergen 3 2-KNS 2 7-1. Crescendo-Ons Huis 54 zorgde. Vicus sloeg echter i goed terug, want via Diet Wolters. Crescendo heeft (Van onze sportredactie) OOK na de 5e Hoogvlletse treffer konden DEVENTER Dr. Frantisek Fadrhonc is geen groot- bfnvenA»"^? doe/punt vaneBartU van «Pieker. Als trainer-coach boekte hij met verscheidene Zandwijk (3-5). De rust ging in met Nederlandse clubs opmerkelijke succesen, maar hij rept 3-6, waarna Madjoe in de tweede spel- er met geen woord over- tijdens een gesprek, waarin helft tol moest betalen voor de zware voornamelijk zijn toekomstige werkzaamheden als coach "SS >«t Nederlands elftal aan de orde komen. Dr. Zandwijk weer iets terugdoen (4-9). Fadrhonc is ook niet uit op persoonlijke successen. Hij Hoogvliet zegevierde tenslotte luim met wil voor alles het belang van het Nederlandse voetbal 12-4, hetgeen alleszins verdiend was. dienen. „Voor alles", aldus dr. Fadrhonc, „zullen we de 've'"lg: plaats van het Nederlands elftal moeten bepalen. De Overigens kan de Rijnsburgers gebeuren, want Juliana is reeds gede gradeerd. vereniging van betalende clubs (FBO), de verenigu van contractspelers (VVCS), de scheidsrechtersorganis ties en de KNVB moeten om de tafel gaan zitten o: over het belang van het Nederlands elftal te praten. Pi als iedereen zijn medewerking heeft toegezegd, kan aan de slag gaan. Ik moet zeker weten dat elke betrok ken instantie wil meewerken anders is er geen gezonc basis om te werken. Als die organisatorische probli matiek rond is, moeten we zo ver zien te komen, da de Nederlandse voetballer het nationale elftal weer gaa zien als het hoogst bereikbare". i de gelede- Fluks-KNS Vicus-De Algemene De derby Vicus-De Algemene is een aantrekkelijke wedstrijd geworden met een nogal wisselend spelbeeld. Er stond in deze wedstrijd niet meer op het spel dan het prestige, waardoor beide ploe gen toch nog fel voor de winst stredeH. In de eerste helft domineerde de thuis club, die met een grotere inzet streed dan de blauwwitten. waarbij sommige de score, maar meteen speelsters nogal zwak voor de dag kwa- Wim Brakel de gelijkmaker men. Reeds binnen 5 minuten gaf Theo Kriek zijn ploeg een 2-0 voorsprong doordat hij van zijn directe opponent Wim van Iterson twee keer alle gele genheid kreeg om in te schieten. Deze vom «prong nou later funest blijken voor De jLigmnmn», dat na een kwartier eigenlijk :e<nla kanaioos was toen Diet v«ee Vtous uit «en doorbraak KNS heeft Fluks geen kans gegeven revanche te nemen voor de destijds ge leden nederlaag. Het was een geljjkopgaande strijd, waarin de Leidse eerste klassers nogal vrij mat speelde. Daardoor werd het tegen de verwachting in een sportieve wedstrijd, hetgeen de laatste jaren niet altijd het geval is geweest. Na een kwartier opende Fluks via Gerda Stadt tekende n (1-1). In de volgende opstelling was KNS de betere ploeg en dat drukte zij ook uit in de score. In de 20e en 25e minuut scho ven respectievelijk Hans Kluts en Mary Zirkzee KNS naar een op dat moment verdiende 1-3 voorsprong. De thuisclub kwam echter goed terug. Fluks, dat Wim Niessing bij Co de Haas had ge plaatst in plaats van Jan Heinrichs, UITSLAGEN K.N.K.B. Hoofdklasse: Archipel-HKV 9-5 Zuiden-Blauw Wit 7-10; Ons Eibernest- 7-7: Rohda-Die Haghe 8-5 Deetos-Westerkwartier 3-2. Zaandijk 5-5; Roda-PSV 7-4; Deto-Swlft 5 minuten een flinke ruggesteun „oor VVTuder'k™ uit een doorloopbal le scoren (1-0). Het mocht echter voor wat betreft de eerste helft niet balen, want me de pauze keek ^='teJn.Tnt'°det?w^rhem «S, AchlHee-Trekvoge., l" For- -De Danaiden 6-11 Zuid West 1: Sperwers-Ready 6-G; Vi- Oriëntis-De Algemene 7-5; Fluks- Cornelis- DKC 5-3. 2A: Merwic-HSV 3-3; Gymnasiasten- Parns 2-3: Crescendo-Ons Huis 4-2. 3B: Terheyden-Vlaardingen 8-2 (Terh. kamp.): Succes-TOV 2-3; ALO-Noor- derkwartler 5-1. sch™7r.d"Soïou7« DKV Wion 3-3: Madjoe-Hoogvliet echter de ommekee spelen zorgde Frar sen voor gelijke stand (2-2). wi Crescendo bleef aanhouden. Met regelmatig scoreverloop werd aa zege gewerkt, die tenslotte ook kwam. Na 20 van afstand in (3-2). Tien minuten voor tijd schoot Loek de ong Crescendo naar een J4-2 overwinning, door ook van ver raak te schieten. In deze score kwam geen wijziging meer, waarmee het ein de van deze sportief en op normaal 2e klasse-niveau gespeelde wedstrijd met 4-2 in het voordeel van de thuis club eindigde. Ook in deze wedstrijd stonden niets meer op het spel, waar door het een wedstrijd zonder compe titiesfeer werd. Madjoe-Hoogvliet Madjoe ls er niet In geslaagd de goede prestatie van vorige week te herhalen. Daarvoor bleek de tegenstander te Dr. Fadrhonc verder: „De wil om in He(. Oranje te knokken moet voorop staan. 1 T" is een kwestie van karaktervorming, heb wat dat betreft diep ontzag voor Engelsen. Die hebben karakter. Ze den wat zij ervoor moeten doen om de •etbalsport populair te houden. Men Gr^ heeft dat zaterdag in de Cupfinal kunnen 1 /.ien. Knokken van de eerste minuut tot de laatste. Voetbal is een massasport en dat moet zo blijven. We hebben niets aan uitbuiters die proberen een salaris van een ton te krijgen na één of meer uit schieters. We moeten gezamenlijk plan trekken we proberen kwaliteit. Ze hielden zich alleen dank zij hun wilskracht overeind. Dat zijn de mensen die straks de huidige top moeten opvolgen. Het is de hoogste tijd, dat er iets gebeurt want we hebben de alarm toestand bereikt. Ik kan me wel /oor- stellen, dat er clubs zijn die hel financieel niet kunnen opbrengen een jeugdelftal te onderhouden, maar dan moeten die clubs geholpen worden. Je kunt een principiële zaak als de opleiding van de jeugd niet aan de kant zetten omdat er geen geld voor is. Hoe kun je aan de toekomst werken zonder dat er een basis voor is? komen. Als Ik ben hartstikke bang, dat er straks een link spelletje te spelen grote achteruitgang komt als het gouden 4-12; Jullana-BKC" (Juliana degr.). Kijndelflantl: IB: HKV 5-Houtsnippen 5-2; DKC 4- Vicus Orientis 4 3-3; Hou Stand 2- Crescendo 2 2-3; HSV 3-Die Haghe 5 4-6. 2C: KNS 4-Zuiderkwartier 3 10-2; Cres cendo 3-Madjoe 2 14-3. 2D: Zuiderkwartier 4-Crescendo 4 0-2; KNS 5-De Danaiden 4 6-1. Jun. A: Trekvogels-De Danaiden 3-3; Phoenix-De lgemene 5-4; Zuiderkwar- tier-Fortuna 2-4; Ons Eibernest-Succes 5-4. Jun. B: Fortuna B-Die Haghe 1-4; Noorderkwartler-KNS 0-5; Vicus Orlen- tis-Ons Huis 5-4. Jun. D: Meervogels-Fortuna C 4-0; De Danaiden B-Crescendo 1-5. den verwaarloosd". Dr. Fadrhonc die vrijdag in een gesprek met de secretaris-penningmees ter van de KNVB, de heer Henk Burg wal, en met Sportcentrumdirecteur Toon Martens zijn wensen en plannen uiteen zette. vindt het. voor de karaktervorming en de opleiding van de Nederlandse voetballer funest, dat er geen jeugd- competitie betaald voetbal meer is. Rampzalig „Het besluit om die competitie af te schaffen, vind ik nog steeds rampzalig", zegt de nieuwe bondscoach". Eigenlijk merken we nu pas waar we toen aan begonnen zijn. Er is een enorm vacuüm ontstaan. Ik heb onlangs het Nederlands jeugdelftal voor spelers tot 21 jaar tegen Italië gezien. Ik ben geschrokken van de zullen we nu moeten beginnen de basis breder te maken. Gebeurt dat niet, dan ontstaan er enorme problemen". Samenwerking Dr. Fadrhonc zal zich het blijkt duidelijk uit zijn gloedvol betoog volledig inzetten voor een hèrinvoering van de jeugdcompetitie. Hij is terecht van mening, dat de jeugd nog altijd de toekomst bepaalt en stelt met nadruk ook hierbij niet uit te zijn op persoonlijk succes. „Dat heb ik nooit gedaan. Ik leef voor een doel en dat is het welzijn van het Nederlandse voetbal. Voetbal is een collectieve sport. We zullen in keiharde gesprekken moeten uitmaken wat we willen. In die gesprekken komen onge twijfeld gezonde ideeën naar boven. Wat mijn werk als coach van het Nederlands bad «1) dot elftal betreft, heb ik al bepaade plann-- Ik wil een nauwe samenwerking r trainers van de topclubs. Het train-' ®0' schap van het Nederlands elftal i alleen een kwestie van twintig speie kiezen voor een interland. Ik heb voorgenomen regelmatig de training® van de belangrijke clubs te bezoeken. A I ik een weekje bij Feijenoord, Ajax, P Twente en PSV doorbreng, leer ik d spelers beter kennen dan tijdens driedaagse bijeenkomst in Zei9t. B trainingskamp voor een interland is v nuttig, al kan ik daar de spelers niet V bepaalde gebreken afhelpen. Het echter nuttiger dat ik iedereen goed !f kennen en dat de kandidaten mij lerf kennen. We moeten samen voor bepaald doel strijden. Ik wil 0 kapitein zijn, maar één van hen". Algemeen belang Dr. Fadrhonc, vier jaar geleden naturaliseerd tot Nederlander, getroui en vader van twee kinderen, gaat goede moed aan de slag. Hij is blij zijn nieuwe functie, waarna zijn zeggen, niet heeft gesollicited^ Maar Georg Kessler noemde de Fadrhonc toen hem werd gevraagd het meest geschikt zo zijn te volgen. „Ik heb", besluit de nieuwe bondsci „respect voor alles wat van belang is mijn doel te bereiken. Nogmaals, streef geen persoonlijk succ werk zal alleen maar zijn afgestemd het algemeen belang".

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10