®zQeidé>e.<3ou/ïam!k T.V.-omroepster op wat gewoon Wat ze leuk vindt doet ze ook Willy Dobbe wacht op haar afkomt Voorzitter NOS radio meer invloed dan televisie Sluikreclame had uitzending Warschau bijna verhinderd PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 APRIL 1970 Belasting die neemt èn geeft fEN beetje klemzittend tüssen de Sta tenverkiezingen en het weekend heeft «en boeiende spreekbeurt van staats secretaris Grapperhaus in Tilburg be trekkelijk weinig aandacht gekregen. Witteveens K.V.P.-specialist voor fiscale •aken stelde daar de vraag aan de orde, of negatieve inkomstenbelasting een schrede vooruit op de weg naar meer sociale rechtvaardigheid zal zijn. Onder negatieve inkomstenbelasting verstaat men een fiscaal stelsel, waarbij de kleine inkomstenverwervers in plaats van belasting te betalen via de belasting een aanvulling op hun inkomen krijgen; bijvoorbeeld het deel dat ze nu van de Algemene Bijstandswet verwerven. De Nederlandse natie zou bij dit systeem dus een belastingsdienst krijgen, die in het éne geval neemt maar in het andere geeft. Vooral in Amerika wordt naarstig over zo'n fiscaal stelsel gedacht, omdat het het enige middel schijnt te zijn om so ciale problemen op te lossen, die nu, door de autonomie van de afzonderlijke staten, onvoldoende kunnen worden aangepakt. Eén van de voordelen van een nega tieve inkomstenbelasting zou zijn, dat er een belangrijke vereenvoudiging kan ko men in de overheidsadministratie. Grap perhaus' voorganger, ex-staatssecretaris Hoefnagels, heeft vooral in de fiscale sfeer hiernaar gezocht; de heer Grapper haus verbreedt het terrein wat, en komt dan automatisch bij de negatieve inkom stenbelasting terecht. Geen ,.ja" jyiAAR op zijn vraag of de negatieve inkomstenbelasting een schrede voor uit zal zijn, antwoordt de heer Grapper haus niet met „ja". Hij onderkent grote, ook sociale, voordelen, maar wijst op om vangrijke complicaties voor de Neder landse situatie. Onder meer zal de grens tussen „geven" en „nemen" vrij hoog moeten liggen om sociaal bevredigend effect te hebben, maar de vraag wordt dan waar men het geld moet vinden zon der andere urgente overheidstaken tekort Grapperhaus eindigt met „....Het is voor mij niet uitgesloten, dat de waarde volle elementen, die aan negatieve in komstenbelasting gepaard gaan, ook in het huidig stelsel van sociale voorzienin gen een plaats zouden kunnen krijgen. Voorlopig is mijn conclusie daarom: op dit moment is in Nederland de tijd nog niet of moet ik in verband met de hoge graad van sociale zekerheid hier zegen:: niet meer rijp voor de invoe ring van de negatieve inkomstenbelas ting". Inderdaad geloven wij dat een van de moeilijkste vraagstukken om een radi caal andere belastingbeleid op te zetten zal zijn: hoe valt het te passen in ons huidige Nederlandse sociale zekerheids stelsel zonder risico's voor de gemeen schap en voor de mensen die men hel pen moet, te nemen En de B.T.W. 1I7EL za 1 de Nederlandse overheid zeer zorgvuldig de sociale gevolgen van haar sterker accent op indirecte belasting heffingen in het oog moeten houden. Met name bijvoorbeeld de B.T.W. kan, wan neer de overheid niet bij elke verhoging zorgvuldig nagaat, op wie de lasten rela tief het zwaarst komen te drukken, tot zodanige wijzigingen in het reële inkom stenpatroon leiden, dat een negatief' in komstenbelastingstelsel op grond hiervan dringend gewenst wordt. We zijn het met de heer Grapperhaus eens over de nadelen en risico's die zich praktisch bij zo'n principieel aanlokke lijk stelsel zullen voordoen- Daarom is onze moraal: overheid pas op uw tellen bij de B.T.W- Nuttige verlovingsplannen OOK zonder het ultimatum van E-M.S.- president Zwolsman zou het zinvol geweest zijn Congresgebouw en Circus theater samen in een pool te brengen; hun functie in het Haagse culturele leven is immers zo, dat ze niet voorbestemd zijn om als eikaars concurrent op te tre den, maar om elkaar te completeren. Het Circustheater is gebouwd op de opera, op ballet, op show en bepaalde koormanifestaties; de culturele functie van de grote Congresgebouwzaal gaat uit van het orkestconcert en van het door- snee-oratorium. Er hebben in het Con gresgebouw operettevoorstellingen plaats gevonden, die in het Circustheater veel beter tot hun recht zouden zijn gekomen. Bij een verbeterde akoestiek in het Con gresgebouw zullen daar anderzijds con certen beter passen, die vanaf het po dium van het Circustheater gegeven zijn. Nu de E.M.S. ook in Den Haag een ultimatum met culturele consequenties op tafel heeft gelegd, is het overwegen van verlovingsmogelijkheden niet alleen nuttig, maar zelfs noodzakelijk; want het wegvallen van het Circustheater zal voor Den Haag nog rampzaliger zijn dan Carré voor Amsterdam- Daarom zijn we voor het nu in het Haagse gemeentebestuur levende plan om het Circustheater over te nemen. In hoeverre de heer Zwolsman c.s. bij het ombouwen van het Circus en de daarna geraamde exploitatie van onjuiste veronderstellingen zijn uitge gaan, of in hoeverre de gemeente met twee maten gemeten heeft, moet men dan maar in de doofpot stoppen. Nu gaat het in Den Haag erom voor de toekomst op langere termijn een groot cultureel centrum veilig te stellen. Het enige alternatief van forse subsidies vla twee kanalen is fusie of iets wat dicht in de buurt hiervan ligt Klemtonen in verkeerspolitiek IN een leuke studie voor „Economisch- Statistische Berichten" heeft drs. C. P. van Strien aangetoond, dat de personen auto buiten het lokale vervoer de open bare vervoersmiddelen procentueel slechts een geringe teruggang wat be treft zijn aandeel in het personenvervoer heeft bezorgd. Daarom vindt drs- Van Strien kreten als „Railweg of autoweg" waar de klemtoon ook gelegd wordt een misleidende vraagstelling. Als aanvulling op deze studie zou de heer Van Strien ook eens moeten pro beren, na te gaan waar dan de klemtoon in de lokale verkeerspolitiek gelegd moet worden. Daarbij niet alleen uitgaande van persoonlijke voorkeur van de bur gers, maar ook van de economische as pecten. Want geen enkele locale ver keerspolitiek zal opgewassen zijn tegen de problematiek, wanneer het nationale autopark blijft groeien in het tempo van onze generatie. Wanneer op verantwoorde wijze vast gesteld is, waar de klemtonen in het al gemeen belang bij onze verkeerspolitiek moeten vallen, zal de overheid verant woord een beleid kunnen voeren dat de burgers dwingt of ertoe dringt om de consequenties ervan te dragen. Per slot van rekening wordt in het dichtbevolkte Nederland het leefmilieu niet in de laatste plaats door de expansie van allerlei verkeersvormen beïnvloed. TERUGBLIK De voetbalwedstrijd in Warschau be hoeft onzerzijds weinig commentaar. We zagen grijze beelden van een grij ze wedstrijd, begeleid door aanvanke lijk uitsluitend onsamenhangende ge luiden. De faciliteiten die commenta tor Herman Kuiphof ten dienste ston den leken belabberd. Het duurde te lang voor zijn (grijze) commentaar enigszins redelijk doorkwam. Het was toch wel spannend natuur lijk. Voornamelijk omdat het altijd af wachten is of het „eigen" team goed door zo'n uitwedstrijd komt. Dat was het geval. De return belooft dus alle goeds, inclusief betere beelden van een beter bespeelbaar en beter verlicht terrein en mogelijkheden voor een en thousiaster commentaar. .JJelIevue" had een positieve afleve ring. Voornamelijk door de aandacht die besteed werd aan de Arnhemse tentoonstelling van de vorig jaar over leden Ferdi Tajiri. Haar echtgenoot, de bekende Amerikaans-Japanse beeld houwer, werd geïnterviewd en hij sprak over haar met een ingehouden emo tionaliteit die ons dit onderdeel baast met schroom deed ondergaan. We von den dit een voorbeeld van de wijze waarop t.v. in privé-zaken kan treden om de goede smaak waarmee hel hier gebeurde. Grappig in „Bellevue" was de compo sitie die Otto Ketting maakte voor be spelers van. .kinderspeelgoed. Allerlei gekke geluidjes waren er kunstig, en uiteraard visueel-dankbaar, in ver werkt Het klonk lang niet onaardig en de tv.-benadering was gelukkig niet even serieus als waarmee ongeveer ge lijke zaken in de beeldende kunst bena derd plegen te worden. In „Dit is het begin" werd zendtijd be schikbaar gesteld voor de kabouters die Amsterdam onveilig maken. We vinden dit principieel onjuist. Door zich onkritisch te vereenzelvigen met de volgelingen van Roel van Duyn miste do VARA hier de kans om onderscheid te maken tussen zin en onzin van de kabouters. Wat die kaboutertjes doen is immers op de eerste plaats spelen. Boompje planten, ballonnetjes opblazen, politietje pesten.. Maar dat spel vloeit, behalve uit een teveel aan vrije tijd, ook voort uit een gevoel van onbehagen over din gen die in Amsterdam, (en ook elders) niet deugen. Kabouters die huisjes-kraken spelen vestigen daarmee de aandacht op een afschuwlijk feit woningnood dat eigenlijk niet meer behoorde te bestaan. Door zo'n onderwerp gelijkelijk aan te pakken met de ballonnetjes, boompjes en agentjes wordt de kracht van het argument verzwakt. Dat is iets dat de kabouters vrij staat om te doen, maar de VARA moest wijzer wezen! In de kamer van een luxueus huis lö Heerlens goud-wijk „De Erk" staan 15 roze rozen in een vaas op het witte televisietoestel. Rozen van Cristian Spranger, een Duits ingenieur, die als schade-expert bij een Duitse verzeke- ringsmaatscchappij werkt. Die rozen z(jn voor de NOS-tv-omroepster Willy Dobbe, sinds eind 1968 mevrouw Spran ger. Zij uit Bussum, hij uit Aken. Hun huwelijk beeft hen in het Limburgse Heerlen samengeklonken. Zij zegt: „Die rozen herinneren me de hele dag aan het Eurovisisongfestlval. Ik mocht presenteren. En Christian was erg trots op me". Willy Dobbe houdt van bloemen. Ze staan overal in haar Heerlens huis. Willy Dobbe houdt van rood. Het is haar lievelingskleur. Niet alleen de ro zen zijn rood. Ook delen van de voor al klassieke meubelen. En de Fiat 850 Special is rood, haar eigen auto, die een of meer keren per week naar de Hilversumse tv-studio's moet. Willy Dobbe houdt van koken. Omdat ze eten en drinken erg belangrijk Willy Dobbe houdt van snoepen. En dat doet ze dan ook regelmatig, al be mint ze evenzeer een goed figuur. Want niet voor niets volgde ze na haar m.m.s. een opleiding voor schoonheidsspecia liste en oefende zij dat beroep een jaar of drie uit. Willy Dobbe houdt van Christian. Ze heeft hem op vakantie in Noordwijk leren kennen en bespeurde niets van die onzakelijke afkeer die de Neder landse strandloper bekruipt als hij een oosterbuur tegen de vaderlandse bran ding ziet optornen. Na hun huwelijk hebben ze in Bussum en Aken gewoond, om beurten als gast van eikaars ouders. In augustus vorig jaar was de bouw van hun huis in Heerlen voltooid. Nu hoeft daar alleen nog een boekenkast in de huiskamer te worden aange bracht om het mevrouw Sprangers goedkeuring te laten wegdragen. Haar werk Sinds november '67 is zij een van de drie tv-omroepster van de NOS. Ja, gewoon via een sollicitatie, getipt op een vacature door toenmalige omroep- ster en nog steeds tegenwoordige vrien din Hanny Lips. Zij was intussen al in Lausanne geweest om de vremde ta- In alle rust voor vier miljoen kijkers. len bij te spijkeren en had als gast vrouw een frisdrankenfabriek gediend. Ze zegt: „Ik heb nooit echt ambitie ge kend. Ik heb altijd alles zo maar op me laten afkomen. Welke baan je ook hebt, je wil natuurlijk altijd meer, maar ik heb daar nooit werkelijk naar toe ge werkt. ze vroegen me ergens voor en als het me leuk leek, dan deed ik het gewoon. Zo ben ik in alles. Ik handel vanuit mijn gevoel. Vanuit de eerste impuls en de eerste indruk. Ik heb nooit het gevoel gehad, dat ik me ver- Willy Dobbe, door collega's benijd om haar uiterlijke rust, bewaart ook privé een opperste kalmte. „Je moet als om- roepster zuiver Nederlands spreken, geen enkel accent, en je moet je talen redelijk beheersen", zegt ze, „maar het belangrijkste is misschien wel, dat je volledig ontspannen moet zijn. Er zijn wel meisjes die erg nerveus doen en die dat zelfs na veel omroepervaring blijven. Als ik dat had. zou ik meteen stoppen". Die kalmte bezit ze. En zelfs werd ze niet wit rond haar neus, toen de presen- tatietaak van het Songfestival haar slechts drie weken voor het feest werd toebedeeld. Toen de opdracht kwam, dacht ik alleen heel even: wat eng, 400 miljoen mensen aan het toestel. Maar die gedachte was er maar heel even. Ik denk altijd maar, dat ik voor elke huiskamer apart praat, dus maar voor een huiskamer met pakweg vier men- Dus geen zenuwen voor het songfesti val? Ze zegt: „Neen. Ik was wel blij, dat ik in ieder geval niet hoefde te zin gen. want dat kan ik beslist niet. Na af loop van het festival vond ik het alleen maar erg zielig, dat slechts één win naar gevierd wordt bij dit soort wed strijden. Zielig voor ai die anderen, die toch ook hun best deden". Deed het haar genoegen dat eindelijk eens niet uitsluitend haar gezicht op het beelscherm te ziep was? „Daar raakt u een punt", knikt ze. „We hebben ook armen en benen en dat wordt weieens vergeten. Ik geloof echt, dat het sympa thieker overkomt, wanneer de mensen niet een gezicht maar een persoon zien praten. Maar de regisseur heeft het laatste woord. En dan: „Trouwens, we doen ons best om er steeds leuk uit te zien. En dan is het niet zo prettig als bijvoorbeeld die mooie jurk helemaal niet te zien is op het scherm Iedere keer een andere jurk? Nou nee, 1 k vind dat ik best twee of drie keer de zelfde jurk mag aantrekken. Niet drie dagen achter elkaar natuurlijk". Haar leven In het leven van Willy Dobbe is plaats voor de televisie, haar gezin, veel vrienden („maar niet veel uit de tv- wereld"), paarden en tennissport, de vuist van Willem Duys, de vreemde talen, het koningshuis Er is enige ruimte voor godsdienst. Er geldt een taboe voor politiek, al is ze wel gaan stemmen, nu het niet meer hoefde. Ze zegt; „Ik heb een wens, een gro te wens. Ik zou graag eens iets doen rond het koningshuis. Mensen intervie wen met koninginnedag bijvoorbeeld. Niet dat ik van tv-interviewen hou, maar ik zou graag even dicht bij het koningshuis staan. Ik vind het huis van Oranje een ontzettend fijne familie". En wat zij ook wil: „Als ik kinde ren heb en wanneer die een beetje zijn opgegroeid, ga ik Spaans studeren. Ik hou erg van vreemde talen". Verder kent ze geen verlangens. Ze wacht gewoon op de zaken, die op haar zullen afkomen. HILVERSUM (ANP) Voorzitter A. E. Schuttenhelm van de NOS heeft donderdagmorgen in het Hiltonhotel te Amsterdam de twaalfde voltallige ver gadering van de programmacommissie radio van de Europese Radio Unie (E.B.U.) geopend. De vergadering wordt bijgewoond door zeventig vertegen woordigers uit 25 landen, die bjj de EBU zijn aangesloten of ermee zijn ge associeerd. De heer Schuttenhelm zei in zijn ope ningstoespraak, dat de radio de wed strijd met de televisie om de snelste internationale informatie heeft gewon nen De NOS-voorzitter meende te vens. dat de radio een grotere invloed heeft dan de televisie, mede omdat de radio meer mogelijkheden ter beschik king staan om in principe alle pu blieksgroepen te bereiken. Volgens de heer Schuttenhelm is ook een ontwik keling bij de radio te verwachten die zal gaan in de richting van uitzen dingen van regionale en locale aard. „De komst van de televisie heeft de radio duidelijk een impuls gegeven. De radio heeft eerst onder de druk der om standigheden. in casu de concurrentie met de televisie, maar vervolgens met een gevoel van eigen waarde, nieuwe wegen gevonden en heeft daarbij, ge bruik makend van haar snelheid, be weeglijkheid en lagere kosten ten op zichte van de televisie, nieuwe triom fen gevierd", aldus de NOS-voorzitter. Hij sprak tenslotte de verwachting uit, dat de presentatie van het gesproken woord zich zal gaan wijzigen in de richting van snelle informatieflitsen tij dens publiekaansprekende muziekpro gramma's. Het congres van de EBU .duurt tot zaterdag. Jan Camphuls exposeert van 10 tot en met 29 april schilderijen, gouaches en tekeningen in kunstzaal „Zuid", Zuid plein 120 Rotterdam. (Van omroepcorrespondent) HILVERSUM. De rechtstreekse t.v.- reportage van de voetbalwedstrijd Legia WarschauFejjeuoord is pas op het laatste ogenblik voor de match mogelijk geworden, omdat de borden met Nederlandse sluikreclame toen op last van de Poolse televisie zijn ver wijderd. Dinsdag werd de NOS op de hoogte gebracht van het feit, dat een Neder lands redlamlbureau in het stadion van Warschau borden liet aanbrengen met merknamen van grote Hollandse be drijven, speciaal met het oog op de ADVERTENTIE ES1 W 9e nationale kampeer- en 3 t|m g april recreatietentoonstelling HOUTRUSTHALLEN - DEN HAAG tenten - caravans - kanlPert^^^e'e"akantiekle- niotorboten - nsland - demonstraties ding - speciale MM- in.orma- Spitsbergen-expeditie en Wereid- WTJ"85f[ open: 1 dagell/ka 12.00 y17JX) uur en 19.00 - 2230 uur zaterdag en zondag 1030 2230 uur t.v.-reportage naar Nederland. Indien deze borden niet verwijderd waren zou de NOS zich genoodzaakt hebben gezien de t.v.-reportage af te gelasten. Dit in verband met de Internationaal geaccepteerde regel, dat alleen be staande en permanente stadionreclame in beeld mag verschijnen. Woensdag heeft de NOS-leiding contact opgenomen met de bedrijven die op deze wijze gratis via het scherm recla me wilden maken. Ook het betrokken bureau, dat de borden had geplaatst, werd gewezen op een door de Neder landse bond van adverteerders aan zijn leden uitgebracht advies om geen sluik reclame aan te brengen op plaatsen waar een tv.-reportage kon worden verwacht. Zulks om de kijkers niet te duperen en daarmee anti-reclame te maken voor hun eigen artikelen. De NOS deelde aan de eigenaar van het betrokken Nederlandse bureau mee, dat de kijkers niet alleen op de hoogte zouden worden gesteld van de redenen waarom de uitzending niet door zou kunnen gaan, maar dat bovendien de namen van de aan de sluikreclame deelnemende firma's publiekelijk be kend zouden warden gemaakt. Er is de gehele woensdagmiddag over leg geweest tussen de NOS en o.a. de Poolse televisie, die aan Hilversum liet weten, dat zij de extra-reclameborden uit het 9taddon zou laten verwijderen. Dit geschiedde een hailf uur voor de uitzending en eerst toen kon de pro grammaleiding van 'e NOS zijn fiat geven aan een rechtstreekse t.v.--repor tage van de wedstrijd. Pastoraal concilie in t.v. en radio (Van onze radio- en tv-correspondent) HILVERSUM Zondagavond 5 april, begint in Noordwljkerhout de zesde en laatste plenaire vergadering van het Nederlands Pastoraal Concilie, zowel KRO-radio als -tv zullen uitgebreid aandacht besteden aan de zittingen. Zondagavond zendt de KRO-televisie van 22.25 tot 22.55 uur via Nederland 1 een samenvatting van de openings bijeenkomst van de plenaire vergade ring met o.a. een toespraak van kar dinaal Alfrink uit. Maandag 6. dinsdag 7 en woensdag 8 april geeft de KRO- televisie om resp. 22.50 en 22.20 uur via Nederland II een samenvatting van de op die dagen gehouden bijeen komsten. vrijdagavond 10 april wordt in het programma „Riskante Kerk" om 22.30 uur een algemene nabeschou wing gegeven. De KRO-radio zal zondagavond van 22.00 tot 22.25 uur in „Kruispunt" enige aandacht besteden aan de openingsrede van kardinaal Alfrink. Daarnaast zal 'n van de drie ontwerprapporten worden toegelicht die ln Noordwijkerhout aan de orde komen, namelijk het rapport over de verkondiging. In de „Kruis- punt"-uitzending van zondagavond 12 april brengt de KRO-radio een na beschouwing van het Pastoraal Concilie. Bovenaardse wezens de eerste kosmonauten? Erich von Dandken is een Zwitserse hotelier en amateurarcheoloog. Enkele jaren geleden schreef hij een boek dat nogal veel belangstelling kreeg, zoals dat gebeurt met alle nieuwe uitgaven NEDERLAND I die een oorspronkelijke gedachte weer- NOS: geven. Het leespubliek vraagt niet op 18.45 uur: de eerste plaats naar de waarheid van Fabeltjeskrant het voorgestelde maar naar sensatie. 18.55 uur: En dit geldt speciaal op het zogenaamde Journaal populair wetenschappelijke terrein. Von EV. OMROEP Daniken opperde namelijk de mogelijk- 19.04 uur: heid dat onze vroege voorouders be- Introductie zoek gehad hadden van hoog ontwik- 19-12 uur: kelde wezen, die ergens uit het heelal Verborgen schatten vandaan kwamen en als „goden" gezien werden. In feite zouden zij de eerste kosmonauten zijn geweest. Na tuurlijk kreeg het geschrift vóór- en tegenstanders, maar het prijkte weken lang op de bestsellerslijsten. Hans van den Busken maakte over dit onderwerp NEDERLAND 1 20.50 uur: 20.00 uur: De dief van Journaal NOS: Washington VPRO: 18.45 uur: 21.40 uur: 20.20 uur: Fabeltjeskrant Marcel Axnontshow Fobia, tekenfilm 18.55 uur: 22.30 uur: 20.30 uur: Journaal Journaal Vrij Nederland 30 jaar 20.45 uur: 19.04 uur: NEDERLAND II Dunja Rajter, chansons 19.31 uur: NOS: 21.15 uur: De getrouwde vrijgezel 18.45 uur: Hoge hoed en 20.00 uur: Fabeltjeskrant kwartiermuts, Journaal 18.55 uur: documentaire 20.20 uur: Journaal IKOR: TROS-toJo 19.04 uur: 22.30 uur: 20.25 uur: Scala Waren de goeden Pol. uitzending PvdA 19.30 uur: kosmonauten 20.35 uur: Van gewest 22.50 uur: De dief privé tot gewest Journaal 19.40 Rotterdam zingt 20.00 uur: Journaal VARA: 20.20 uur: JB [ir Lou Bandy documentaire voor CVK-IKOR 20.55 uur: waarin de mening van enige Neder- Department S landse wetenschapsmensen werd ge- (Nederland II - 22.20 uur) 21.45 uur: Hadimassa 22.30 uur: Achter het nieuws 23.05 uur: Journaal NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NCRV: 19.30 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.39 uur: 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Tweekamp 20.45 uur: De laatste man, Jan van Beveren 21.25 uur: Farce majeure 21.45 uur: Hier en nu 22.30 uur: Frauen - Liebe und Leben, liedjes van Caroline 23.05 uur: De uniejs wakker geworden, onderwijs 23.15 uur: Journaal Marcel Amont: veertien stuks latschappclijke HILVERSUM I i. 18.11 Radiojournaal. Uitzending van de Communis- des n Nederland. AVRO: 18.30 klassieke muziek. 20.00 Ferdinand stereo: Licht instrumentaal ensemble. (18.40 seriehoorspel, (deel 25). 20.22 Lichte Kwispel. quiz). 18.55 Voor de kinderen. 19.00 mofoonmuzlek. 20.30 Radio Actief. Jeugd en ritme: licht muziekprogramma rieerd progra tlsche Partij Spektrum: stukken nader belicht. i-ariii van rarnrnann AfVKii- ia an iri ,1, t ,nM IJKerkOrgelCOnCert: Marcel Amont. de Franse zanger showman Is van plan vanavond e___ veertiental visuele liedjes te brengen in vooF de jeugd. het TROS-programma. Ze zijn geno- Nieuws. IKOR: 19.35 Mens en bijbel: men uit. een reeks die hij binnenkort ^?5ilese' 19 45 Mem0: pas verschener in hel bekende Olympiatheater in Pa- 3°!05Christus8®-"oratorium vanFranz^isrt 18,00 Nleuws- 18 03 Popmuziek voor de rijs gaat zingen. Een primeur voor ons door solisten, koor en orkest uit Budapest Fransjes «M ^Grammofoonmuldëk 18 35 aat werd samengesteld door Karei Radiojournaal. 22.55 Tout 1 Prior en er waren nogal wat moei- programma uit Parijs. 23.20 lijkheden. eer de uitzending „rond wat u hoort, causerie r was". Dat lag niet aan de kwestie platen" 23-55-24.00 Nieuws. baar Kunstbezit. 20.10 Boekbespreking. Prior maar de rechten en uitbetalingen HlI „TOCin, TI Grammofoonmuziek. 20.30 Hoorspel. 21.31 aan de musid van Dolf van der Linden s,t[eo: rm v 'L muziek In trSTSSSTSLSZ SS"S^SS!= waren niet helemaal duidelijk. Er zijn vrije tijd: radiocompetitie van koren en ------ zelfs juristen aan te pas gekomen, korpsen. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. Maar nu kunt u Amont toch zien en horen met liedjes als Piccadilly, l'Hom- me Orchestra, Les Indiens, Les quatre saisons, etc. Ned. I. 21.40 uur cabaretprogrs ■"■fHSw aaf-s. wS inïït litelten. 19.40 Lichte muziek. 13.55-24.00 Nieuws. «rammor°on- uitzending. 19.55 Lichtej 23.40-23.45 AVRO: 7.00 Nieuws. Joegoslavische folklore door Dunja Rajter Het lijkt een avond van songs te wor- heldsvoorllchtlng: den want naast Marcel Amont op I landbouw. NOS: zingt de Nederlands-Joego-Slavische {Jlaa°j£mi^k«<- zangeres Dunja Raiter haar chansons telten. op het tweede net. Geboren en getogen stereo in Joego-Slavië is zij gehuwd met de "y°lej Nederlandse cineast Gerard Vanden- 15.00 s berg die nogal veel documentaires op Mod< zijn naam heeft staan. In Duitsland bu1te,„«.„v is zij erg populair en verschijnt bijna varie'erd"proj elke week op het scherm. Begonnen Mededelingen, als actrice ging zij later over tot het 8.11 Radiojournaal; (12.22 Wij :man). NOS: 9.00 Internatio- PHnü moderne koor- en orkest- Actualiteiten; 13.00-13.05 Raden maar (9.35-9.40 Waterstanden). 14.00 Stereo: Musiesta: licht gevarleei iziekprogramma. TROS: 14.40 Stereo: Cot rt a la carte: programma van klassieL Radlo-l iggespi VARA: 13.11 Actual e middenstand. 13. lassieke muziek. E.O 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws.) TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Iene Miene Muze: nieuws :ualltelten. NOS: toeristische intern journaal. 17.0B-18.00 Zingende Bougie, geva- BELGIE 324 m NEDERLANDS Nieuws. 12.03 Gevarieerde muzl Weerbericht, mededelingen t levende woord, bericht, dagklapper oude en nieuwe folkloristische lied. HILVERSUM n dat haar hart heeft. George Moorse heeft de regie over dit optreden en haar eigen man zal het camerawerk ?^,er,\veging: 8.00-8.10 Nieuws). 8.30 Nieuws. I6.00 Nieuws. verrichten. 8:32„ X°°i .hul8vrouw- Gymnas- Volksliederen. 16.30 Vlaam: schippers). 12.55 Bui- KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 16 Stereo: Badlnerle: klassieke muziek Tafelmuzlek. 14.t,„ i„Ct (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 muziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte Beursberichten. vlsserslicdi SOS-berichten tenlands persoverzicht. 13.00 1 beursberichten 13.20 14.03 Symfonische Ned. H, 20.45 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.ÖÓ-9.Ï r de hulsvrouw). 9.40 Li< gr). 10.00 Stereo: Aubade: moderne 17.16 Jazzmuziek. Nieuws, weerbericht 1

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2