ANDERLECHT NA STERKE START DOOR EIGEN VERDEDIGER UITGETELD Celtic „vlamde" in Britse prestigeslag WIERSMA NAAR DE TWEEDE DAMPLAATS Jan Mulder: „Wij hadden een vals overwicht Zuidema en Scholl nek aan nek in schaakstrijd Engelse titel voor Everton Di Stefano trainer Valencia Hockeyteam overspeelde Frankrijk Johnstone: nachtmerrie voor Leeds DONDERDAG 2 APRIL 1970 DE LEIDSE COUR AN. PAGINA 13 (Van onze sportredactie) BRUSSEL Rinus Michels als spion bU Anderlecht Inter Milan aanwezig om de speelwijze van de moge lijk volgende tegenstander van Ajax te peilen als de Amsterdammers tenminste Arsenal de weg naar de finale van het toernooi om de Runners-Up Cup kun- jjen versperren was beslist in zijn mening. ..Inter fceeft verdiend gewonnen. Het voerde dc mandekking bijzonder nauwkeurig uit en was met Mazzola. Corso en Suarez beer en meester op het middenveld. Ander lecht was vooral technisch de mindere. Bovendien speelde het met positiedekking, waar ik persoonlijk Anderlecht begon gisteravond in het met 40.000 toeschouwers onder wie enkele duizenden Italiaanse gastarbei ders volgepakte Astridpark, zeer sterk. De Brusselse ploeg, zonder Pol van Himst, die van een' vismaaltijd de avond tevoren een lichte voedselvergif tiging had overgehouden, had een over donderende ouverture. Met Jan Mulder, die ondanks een mandekking van Lan- dini veruit de gevaarlijkste aanvaller was als grote animator, oefenden de Belgen een zware pressie uit op de de fensie van Inter. Grandioos Dat de Italiaanse muur, veelal be staand uit meer dan vijf man met daar achter dan nog „opruimer" Cella, niet bezweek, was een verdienste van doel man Vieri, die enkele grandioze reddin gen verrichtte. De eerste keer dat de Italiaanse doelman in actie moest ko men, was bij een harde inzet van Berg- holz. Bergholz die zijn rentree maakte dank zij de afwezigheid van Van Himst, nam de bal uit een kort passje van De Vrindt ineens op de voet, maar zag zijn schot door Vieri met een katachtige sprong gekeerd. Ook inzetten van Sang- here en Puis leverden geen resultaat op. Het gevaar van Anderlecht kwam voor namelijk van de twee Nederlanders, Mulder en Bergholz, die vooral in het begin van de eerste helft bijzonder ver dienstelijk speelden. Bergholz was bij zonder tevreden over zijn heroptreden. „Ik hoorde pas vlak voor de wedstrijd dat ik moest spelen, daarna ben ik me er helemaal op gaan concentreren. Ik ben tevreden, ik heb het tweemaal drie kwartier goed kunnen volhouden. Ik vond het alleen jammer dat ik in de tweede helft te weinig in het spel werd betrokken". De Italianen hadden al snel in de ga ten, dat zij de snelheid van Bergholz moesten beteugelen. Nadat Burgnich enige tijd tevergeefs probeerde de ka- Jende ex-Feijenoorder te stuiten, kreeg Fachetti deze taak toebedeeld. Hij kon de opdracht wel aan. Doordat Jan Mul der steeds feller op de hielen werd ge zeten door Landini nam de stootkracht van Anderlecht beduidend af. Van afstand De Belgen die met de Zweed Nordahl en De Sanghere een zwakke bezetting op het middenveld hadden, probeerden het met afstandsschoten, maar ook die leverden niets op. Vijf minuten na de hervatting viel dan eindelijk een doelpunt. Maar niet aan de kant die het Belgische legioen verwachtte. Martens, met Peeters (in- niet zo'n voorstander van ben". Michels die samen met zijn vrouw een paar rijen achter het echtpaar Kessler de wedstrijd volgde, geeft Inter na de winst van 10 in België de beste kans om de eindstrijd te bereiken. „Normaal gesproken komt Inter in de finale. Het heelt duidelijk bewezen dat het nog steeds een sterke ploeg is. Ondanks het feit dat het in de com petitie wat minder goed gaat". Maar Michels toonde geen angst om de Italianen in de eindstrijd te treffen. „Bang ben ik niet. want dan hoef je er niet aan te beginnen. Maar ik ben er wel van overtuigd dat het voor ons bijzonder.moeilijk zal worden, als wij tegen Inter moeten spelen. Vier man op het middenveld en één man voor. Begin daar maar eens wat tegen". Ook in de Belgische kleedkamer heerste de opinie dat de Milanezen verdiend met 10 hadden gewonnen. Uit blinker Jan Mulder: „Voor mij is het een juiste uit slag. Wij hadden wel steeds een overwicht, maar dat was een vals overwicht". „Wij zullen in Milaan moe ten aanvallen. Maar je hebt het gezien, dat deden we vanavond ook. En er kwamen geen doelpunten. In Milaan gaat het misschien beter, maar dc kans is groot dat het weer niet lukt". valler voor de geblesseerde Kialunda), de beste Belgische verdediger, kreeg de bal bij een scherp genomen vrije trap Mario Corso verkeerd op de voet en de buitenkant van zijn schoen, tolde de bal langs de kansloze Trappeniers. Anderlecht stelde alles in het werk de achterstand teniet te doen, maar de hechte Milanese defensie liet geen ga ten vallen, ook al omdat niet geschroomd werd aan de noodrem te trekken. Voor al Jan Mulder werd herhaaldelijk tegen de grond gewerkt, geblokkeerd of vast gehouden. Mulder: „Die Landini speelt geniepig, E.K. TAFELTENNIS Nederland voor ereplaatsen uitgeschakeld MOSKOU Door op de eerste dag van de Europese kampioenschappen tafeltennis in Moskou in hun groep op de derde plaats te eindigen, kon de Neder landse herenploeg zich niet plaatsen voor de halve finalegroepen. Nederland ver loor van Denemarken en Joego-Slavië en won van Griekenland. De derde plaats was voor de damesploeg evenmin vol doende om tot de halve finalegroepen door te dringen. De gedetailleerde uilslagen van de wed- ■trljden van de heren waren: Nederland—Denemarken:- B. Schools— Schools 21; Stipanc-icFrans Schoofs 2C Korpa—Van Slobbe 2—0. Nederland—Griekenland: Bert Schoofs- Kostopoulus Samenstelling van de halve finale groepen bij de heren: groep A: Zweden, Hongarije. Tsjecho- Slowakije, Oostenrijk, Denemarken; groep B: Rusland, Joego-Slavië, Enge land, West-Duitsland, Frankrijk. De dames verloren van Polen en Tsjecho-Slowakije en wonnen van Lu xemburg. Indeling halve finalegroepen dames: groep A: West-Duitsland. Roemenië. Oost-Duitsland, Bulgarije, Tsjecho-Slo wakije; groep B: Rusland. Polen. Engeland, Hongarije, Zweden. Voor elfde tot en met negentiende plaats; groep C: Zwitserland, Griekenland, België, Luxemburg, Joego-Slavië: groep D: Frankrijk, Nederland. Fin land, Oostenrijk. Basketbal jeugd niet geplaatst LUDWIGSBURG Het Nederlandse ju nioren basketballteam heeft gisteren op de vijfde dag van het kwalificatietoer nooi voor het Europese kampioenschap in Ludwigsburg met gering verschil loren van Frankrijk. De uitslag was 64—65 (23—24). In de finalewedstrijd verloor West- Duitsland met 58—76 (26—35) van Italië. Beide landen plaatsten zich voor het toernooi om het Europese kampioen schap. gemeen, smerig, alles wat denkbaar was, maar goed, het moet zo tegenwoor dig. Het wordt hem zo gezegd en hij voert de opdracht uit. Perfect moet ik zeggen". Ook het laatste slotoffensief baatte Anderlecht niet meer. De Italia nen handelden soms in paniek, maar er kwamen geen situaties uit voort waar van Anderlecht kon profiteren. Pummey Bergholz verzuchtte na af loop: „Ik had het wel gezegd, tegen die Italianen is het moeilijk. Dan is Ajax met een Engelse tegenstander heel wat beter af Langeweg raakte half punt achter Internazionale weet zich vrijwel verzekerd van een plaats in de finale van het toernooi om de Runners Up Cup. Het zegevierde in de uitwedstrijd tegen Anderlecht met 10. Links de Belgische achter- speler Peeters. LEEUWARDEN In de negende ronde van het toernooi om het schaak kampioenschap van Nederland is ook Van der Weide teruggeworpen in de strjjd om de eerste plaats. HU verloor, met wit, van de zeer sterk spelende Zuidema. Een kleine tegenslag moest Langeweg incasseren. Hij kon een gunstig eindspel tegen Van Baarle in tweede zitting (net) niet winnen, waardoor hij een half punt achter is geraakt. Van nog meer gewicht wordt daardoor de ontmoeting Scholl Langeweg in de zaterdag te spelen slot- ronde. Scholl won van Kort. bleef daar door gelijke tred houden met Zuidema. De overige partijen waren van minder belang, met vermelding, dat Marcus Hartoch alleszins de moeite waard is geweest. Vandaag volgt de 10de en voor laatste ronde. Vrijdag worden eventuele hangpartijen gespeeld. Uitslagen negende ronde: Vogel—De Rui ter Viv d. Weide—Zuidema 0—1. Kerk hof!— Jongsma V2—%. Marcus—Hartoch V,. v. Baarle—Langeweg Kort-Scholl Zwemrecords in jeugdinterland KATWIJK In de jeugdinterland- wedstrUd NederlandZweden, die gister avond in Katwük is begonnen, zün twee Nederlandse juniorenrecords (25 m baan) gevestigd. Hans Elzerman (ZLAN) won de 100 m schoolslag in 1.12.2. Dit record stond op zijn naam met 1.12.9. Frieke Buys (V.Z.C.) zwom de 100 m vlinderslag in 1.09.0 en stelde daarmee in één jaar in vijf record- races het nationale jeugdrecord van 1.10.6 ruim anderhalve seconde scherper. Na de eerste dag leidt Zweden met één punt: *5251. hansson (Zw 59.4 (gediskwalificeerd). man" 2.33.12. Marjan Vermaat 2.34.8; 3. Anlta Zrnowiccki (Zw.; 2.35.6; 4. Angstrom (Zw.) 400 meter vrije slag meisjes. 1. Astrid ver ver 4.49.0; 2. Else Gunten (Zw.) 4.49.6: 3. Cora Schouten 5.00.3; 4. Gunilla Wickman (Zw.) 5.32.4. 100 meter schoolslag jongens: i. Hans El zerman 1.12.2; 2. Berndt Zamowteckl (Zw.) 1.13.1; 3. Rob Spijkerman 1.13.4; 4. Pafr 100 meter rugsla" Jongens: l. Ronnie Pain (Zw.) 1.05.8, 2. Gerdle van Lint 1.05.8; 3. Han: Piederiet 1.06.4; 4. Leif Eriksson (Zw.) 1.08.2 200 meter wisselslag jongens: 1. Berm Zarnowiecki (Z\ .25.2: 2. Ton van Kloos ter 2.27.4; 3. S. Rasmussen (Zw.) 2.29.5; 4 Rudy Beaufort 2.33.6. 4 x 100 m wisselslag jongens: 1. Neder land (Gerdle van Lint. Hans Elzerman, Rud; Pijper. Karei Eggenl en 6. Hartoch en Van Baarle 4%: ïrkhoff en De Ruiter 4; 9. en 10. Vogel 3%; 11. en 12. Kort en Jongsma 3. Jeugdtótel In het toernooi om het Nederlands jeugdschaakkampioenschap, dat in Roc- kanje wordt gespeeld, heeft Chris Kuij- pers uit Hazerswoude na twee ronden de leiding met 1 Vz punt. Hij wordt ge volgd door Baarlemans, Posthumus, Vier gever en Wit, die 1 punt hebben. De Amsterdammer De Lange sluit de rij met een half punt. Merckx snelste in Gent-Wevelgem WEVELGEM De Belg Eddy Merckx heeft gisteren de wegwedstrijd Gent Wevelgem gewonnen. HU legde de 23S km af in 5 uur 47 min. en 50 sec- Zijn landgenoot WiilLy Vekemams werd met een achterstand van 10 sec. tweede. De beste Nederlander was Jan Janssen, die als zevende binnenkwam. Uitslag: 1. Merckx (Belg.) 233 km in 5.47.50; 2. Vekemans (Belg.) op 10 sec. 3. Godefroot (Belg.) z.t.; 4. Rosiems (Belg.) z,t,; 5. Sercu (Belg.) z.t. LIPERPOOL Everton is gisteren kampioen van Engeland geworden door een overwinnig van 20 op West Brom- wich Albion op eigen terrein. Hierdoor kwam de club uit Liverpool op 63 pun ten, negen meer dan titelverdediger Leeds United, dat niet meer zo hoog kan Als Everton ook de resterende twee wedstrijden wint, wordt het record van Leeds, dat vorig jaar 67 punten verza melde geëvenaard. Everton behaalde het kampioenschap voor de zevende keer. Dat presteerden tot nu toe alleen Manchester United, Arsenal en Liver- VALENCIA Alfredo di Stefano is benoemd tot technisch directeur en trai ner van de Spaanse eerste-divlsleclnb FC Valencia. Di Stefano keerde onlangs terug uit Argentinië, waar hij de club Boca Junio res onder zijn hoede had. Zijn naan werd genoemd in verband met de opvol ging van Otto Gloria bij Benfica. Diens functie zal echter het komende sei worden bekleed door de Engelsman Ha- Nereo Rocco geschorst tot einde competitie MILAAN Nereo Rocco. coach van A.C. Milaan, is door de Italiaanse voet balbond tot het eind van de competitie geschorst. Aanvoerder Gianni Rivera werd voor twee competitiewedstrijden geschorst. De straffen werden opgelegd wegens on rechtmatig optreden tegen een grensrech tier j.l. zondag. Rocco werd geschorst tot Voetbal jeugd verloor EMMERIK Het Nederlandse voet balelftal voor spelers van zestien en ze ventien jaar heeft gisteren in Emmerik met 31 verloren van een selectieploeg uit Westfalen. Bij de rust hadden de Westduitse voetballers een voorsprong Verrassing op Ellend Road in Leeds: Leeds United werd in de andere halve finale voor de Europa Cup I met 10 door Celtic Glasgow verslagen. Een slopend duel, waarin Jackie Charlton (rechts) in het centrtim van de Engelse verdediging nogal eens mistastte. LEEDS Celtic was de reus- achtigste in de strijd van de Britse voetbalgiganten. Niet alleen omdat de ploeg Leeds United op Eiland Road heeft verslagen (1—0) door een vroeg doelpunt, maar vooral door de formidabele speelwijze, waardoor Leeds, dat heet nooit op te geven, zich al een kwartier voor het einde een geslagen team wist. Leeds streed door. maar het vuur, dat vergeleken met de hoge vlammen van Celtic zuinig had gebrand, zonk weg tot een waak- vlammetje. Na hef laatste fluitsignaal van de uit stekend leidende Franse scheidsrechter Kibtajian, kon Leeds de balans op ma ken. In het paasweekeinde deed het vrij willig afstand van zijn kansen op pro longatie van het Engelse kampioenschap. En gisteren nam Celctic, dat al weer Schots kampioen is en eveneens voor de vijfde keer in successie de Schotse cup veroverde en in de eindstrijd speelt om de Glasgowbeker, veel meer dan de helft weg van de kans dat Leeds op 6 mei in Milaan de eindstrijd van de Europa Cup speelt. Want niet alleen de overwinning van 10, maar vooral de manier waarop, moet schokkend zijn ge weest voor de Engelse titelhouder. Vermoeid De elf spelers van manager Don Re- vie konden het groots spelende Celtic niet wegdrukken. Het team uit Glasgow, dat zich zonder zichtbare schade kan in zetten voor iedere competitie waaraan het deelneemt ook omdat de concur rentie in Schotland niet zo scherp is als in Engeland speelde fris, verrassend, formidabel tegen een lichamelijk en geestelijk vermoeid Leeds. Compleet Celtic toonde een complete ploeg te hebben, die met durf met overmoed soms, de storm die Leeds van tijd tot tijd ontketende weerstond. Celtic heeft zelfs de supporters van Leeds onder de 45.505 toeschouwers waaronder Feije- AMSTELVEEN In een uitstekende oefenwedstrijd heeft het nationale heren- hockeyelftal. waarin alleen de gebles seerde Tippy de Lanoy Meyer ontbrak gisteravond In bet Wagenerstadion in Amstelveen tegen Frankrijk een verdien de overwinning van 30 behaald. De Fransen, die in bet paasweekeinde in Folkestone met slechts 10 van Enge land hadden verloren, werden volkomen in de verdediging gedrongen door het goede spe! van de Oranjeploeg. waarin André Bolhuis uitblonk. De Kampongspeler nam zelf de twee doelpunten in de eerste helft voor zijn re kening (het tweede vlak voor rust met een formidabel schot vanaf de rand van Doeltreffend moment uit de hockey- interland tegen Frankrijk: Bolhuis rechts scoort het eerste Neder landse doelpunt. de cirkel uit een door Thole genomen strafcorner) en had ook een groot aan deel in de treffer, waarmee Frans Spits in die tweede helft i'.e eindstand op 30 bepaalde. De grootste kracht bij Oranje ging uit van de rechtervleugel, waar Frans Spits excelleerde. Daarnaast werd de Oranje- aanval duidelijk gestimuleerd door het goede spel van de middenlijn met spil Ebbens als stuwend- kracht. De Fransen, die vandaag nog tegen „De Batavieren" spelen om vervolgens met twee wedstrijden in het Westduitse Russelsheim hun paastrainingstrip af te sluiten, konden slechts zelden gevaarlijk worden. Dat het uiteindelijk bij 30 bleef dankten de Fransen aan het goede werk van hun doelman Gauthier. Jong Oranje verloor De Nederlandse heren C-hockeyploeg (spelers onder 21 jaar) heeft gisteren in het Wagener-stadiion in Amstelveen in de stromende regen een nederlaag van 10 geleden tegen een sterke Franse selectie. De Nederlanders, bij wie Ties Kruize ontbrak, waren conditioneel minder dan hun tegenstanders, die zich dan ook meer kansen schiepen. In de 56e minuut scoor den zij door Langlois. Voor Nederland kreeg vlak voor rust Maarten ten Does- schate (BMHC) een uitstekende kans. maar hij schoot tegen de Franse doelman op. Twee Mexicaanse spelers uitgesloten van w.k. voetbal MEXICO De Mexicaanse voetbal bond heeft twee spelers uit de selectie voor het wereldkampioenschap voor on bepaalde tijd geschorst. Ernesto Clsne- ros en Gabriël Nunez zijn 's avonds te laat of helemaal niet binnen gekomen. Zij zullen in juni niet aan bet toernooi deelnemen. noorders tweede trainer Ben Peeters tot zwijgen gebracht. En dat bewijst meer dan wat dan ook de kracht van Celtic, dat voor zijn publiek zo harts tochtelijk werd aangemoedigd dat het soms een thuiswedstrijd leek te spelen. De slag der giganten begon dramatisch voor Leeds United. Bij de eerste echte aanval van de Schotten blunderde de achterhoede: Charlton verzuimde weg te koppen, Madeley, teruggehaald ter ver vanging van de geblesseerde Hunter, liet het ook achterwege en daardoor kreeg Willie Wallace zijn eerste schiet kans. Hij schoot onmiddellijk en via de voet van Madeley huppelde de bal ver buiten bereik van Gerry Sprake naar de linkerhoek. Er waren amper twee mi nuten gespeeld. Ongelukje Leeds accepteerde het doelpunt als 'n ongelukje dat rechtgezet moest worden. De ploeg begon onmiddellijk op te drin gen in de richting van doelman Wil liams, maar kwam niet erg ver. Een half uur lang liep Leeds storm maar vond steeds de koele verdedigers Hay, Gemmell, Murdoch en McNeill op zijn weg. In dat halve uur probeerde Leeds met hoge voorzette het centrum open te breken, maar pas bij de negende voor zet en dat was al in de 32e minuut werd Wallace serieus bedreigd. Het zwoegen van Giles en Bremner op het midden veld had geen effect. Het werk, dat Cel tic verzette was veel gevaarlijker om dat het gevarieerder was. Willie John stone was een nachtmerrie voor Terry Cooper. Jack Charlton en Paul Made- ley konden de steeds bewegnde Wallac niet uitschakelen, Bertie Auld was over al op het veld een bedreiging. Kil Leeds drong aan, Celtic trok zich te rug, zonder een moment in paniek te raken en counterde kil. Celtic kreeg kansen. Johnstone en Wallace verstoor den ettelijke keren de rust die Leeds no dig had om tot opbouw van zijn spel te komen. Pas in het laatste kwartier van de eerste helft was er een minieme sco- ringsmogelijkheid voor Alan Clarke en vlak voor de pauze schoot Lorimer een keer rakelings over de lat. Onmiddellijk na de hervatting sloeg Celtic weer toe door Johnstone en Lennox, maar op ad vies van de grensrechter keurde Kltab- jian het doelpunt af. Leeds wist dat het beeld van de strijd snel moest worden gewijzigd, wilde de ploeg tenminste nog een kans behouden. Giles, Charlton, Bremner en Gray verdubbelden hun energie, maar Celtic trok zich rustig te rug en ving de golf van aanvallen op. Alleen in de elfde minuut viel de verde diging voor Williams nog even open. Clarke, Jones en Lorimer lieten het schot aan elkaar over, het doelpunt bleef uit. Lennox en Brogan, die een grote rol hadden gespeeld in de opbouw van de vlammende tegenstoten van Cel tic bleven achter en braken het verzet van Leeds dat in het laatste kwartier van de wedstrijd definitief afbrokkelde toen Billy Bremner met een hoofdwond uit het veld verdween. De laatste stuip trekking was een sterke solo van Jones, maar de illusies van Leeds United spat ten uiteen op de doellat. Celtic, een vol maakte ploeg, had zich duidelijk de sterkste, de beste en de machtigste ge toond in de prestigeslag. De opstellingen waren: Leeds Unitedi SprakeReaney, Cooper, Bremner, CharltonMadeley, LorimerClarke, Jones, Giles, Gray. Invaller: Bates. Celtic: WilliamsHay, Gemmell, Mur doch, MnNeillBrogan, Johnstone, Con nelly, Wallace, Lennox, Auld. Invallert (Van onze dammedewerker) APELDOORN In de strijd om het damkampioenschap van Nederland heeft SUbrands een ruimere voorsprong 'ge nomen. HU won van Craane, (erwUl Drost tegen Palmer de eerste nederlaag moest incasseren. Na het matige begin in de eerste helft van de titelstrijd is de scoringsmachine van Sijbrands op toeren gekomen. Met fel aanvallend spel ging hij de Brabander Craane te lijf, die zich wel goed verweer de maar toch niet bij machte was om de Europese kampioen te weerstaan. De verrassing in de zevende ronde was de eerste nederlaag van Drost. Palmer had door subtiel spel enig voordeel ver kregen en bouwde dit fraai uit tot een overwinning. Ook Wiersma liet weer eens wat zien. Na vijf achtereenvolgende remisepartijen boekte hij een zege op Bronstring. De overige partijen eindigden alle in een puntenverdeling na spannen de strijd. De uitslagen luiden: zevende ronde: E. P. Bronstring—H. Wiersma 0—2; ir. G. E. van Dijk—F. Gordijn 1—1; T. Sijbrands—J. Craane 2—0; C. Varkevisser—drs. D. de Jong X—l; R. Palmer—F. Diost 2—0; W. F. van der De stand is: l. Sijbrands 11 pnt.; 2. Wiers- 8 pnt.; 5."en 6. Van Dijk en Palmer 7 pnt.; 7. t/m 10. Craane. Edink. Gordijn cn Varke visser 6 pnt.; 1.. en 12. Bronstring en De Jong 5 pnt. Jeugd BIJ de jeugd gaat de strijd orh de natio nale titel tussen de Amsterdammer Goudt, Smeenk uit Ruurlo en Jan Storm uit Wa- De uitslagen van de vijfde ronde waren; J. Strietman—W. Borgers 0—2, P. C. S laar—J. Goudt 0—2, D. Sinnema—M. Houtert 1—1. B. Smeenk—A. Ntjdam 2—0. J. Storm—J. van Ingen 2—0. H. Jansen— H. Mathljsen 1—1. De stand Is: 1. Goudt 9 pnt.; 2. Smeenk 8 pnt.; 3. Storm 7 pnt.; 4. en 5. Jansen en Mathljsen 6 pnt.: Schunselaar 6 pnt.; 7 t/m 10. Borgers. Van Houtert, Van Ingen en Sinnema 4^ pnt.; 11. Strietman 3 pnt.; 12. N1J- Fischer won weer van Pretrosjan BELGRADO Na de tweede zitting van de schaakwedstrijd tussen Rusland en het team van de „rest van de wereld" die gisteravond in Belgrado werd aN gesloten, hebben dc Russen een voor sprong van 11 Vz8'/j ln de totaalstand. Van de afgebroken partijen uüt de tweede ronde won de Rus Keres van Ivkov en Samuel Reshevski IV.S.) ver loor van Smyslov. De Amerikaan Bob Fischer oud-wereldkampioen ver joeg Fetrosian voor die tweede keer en de Argentijn Najdorf bracht zijn goede stelling na 41 zetten tegen Tal tot winst. Rugbyteam DEN HAAG De Nederlandse rugby- ploeg, die zondag 5 april in Hilversum aantreedt tegen Portugal in een ont moeting voor het toernooi om de Coupes des Nations is als volgt samengesteld: Eerste rij: De Geer (Hilversum) en Slot (Ascrum); tweede rij: Van Mastrigt (Haagse RC). Schotten (Haagse RC) en Dekker (NFC); derde rij: Van Altena (Hilversum), Salomon (Haagse RC) en Rosman (Hilversum). Scrum half: De Bruin (Haagse RC). Fly half: Van der Graaf f (Ascrum). Centers: Oortwijn (Haagse RC) en Bikker (Leidse Studen ten). Wings: Sluimers (Leidse Studenten), Majoor (Hilversum) en Van Dalen (AAC), Nederland is ingedeeld in poule A mei Portugal en Marokko. Op 19 april speelt het Nederlandse team in Casablanca begen de Marokkanen, waarna de poule winnaar in de eindstrijd uitkomt tegen de winnaar van de groep bestaande uit Palen, Joego-Slavië en Bulgarije.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13