SeGeidóeSou/ïca/nt LUCHTLANDINGSDIVISIE IN DE KNEL vgHM) .172.- 8-Daagse vakanties Op 10 mei kwamen de Duitsers (IV) RADIO VANAVOND NS-Lente tochten v.a I ZATERDAG 28 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Blauwdrukken wijzen op gelijke visie TAN het pas gepubliceerde ontwerp programma van de Anti-Revolutio- ren en het kernprogramma var ;tuurgroep"-Sleenkamp voor de Katho- eke Volkspartij willen we niet zeggen, op elkaar lijken als twee druppels ater. Er zit voldoende variatie in om de pogingen tot een gezamenlijk logramma te komen een boeiende aan- elegenheid le maken. Zo werkt het A.R.-ontwerp op het ibied van de fiscale politiek met an- nuanceringen dan de plannen- lakers van de K.V.P. hebben gedaan. En ander voorbeeld te noemen: op et gebied van de nationale defensie ons de Anti-Revolutionaire com- sie weer wat verder te zijn gegaan prof. Steenkamp c.s. Maar al lijken de blauwdrukken dus t op elkaar als twee druppels water, wijzen wel op gelijkheid van visie, laaroin taxeren we de kans hoog, dat •ide partijen het over een gezamenlijk Irgentieprogramma eens zullen kunnen rorden, hoewel de heren Veerman en iesheuvel daarbij moeilijkheden met radicale vleugel niet bespaard illen blijven. Die moeilijkheden zullen dan echter betrekking moeten hebben op het iet wie?" dan op het „wat?". In feite ïers zelfs de Politieke Partij Ra- licalen maar weinig aan te merken hebben op de programma- |lanning zoals die zich in de Katholieke 'olkspartij en de A.R.P. aan het ont- 'ikkelen is. Blokvorming yju ook de C.H.U. van jaar tot jaar meer koerst in de richting van het ooruitstrevende plan waarvoor haar usterpartijen vrijwel geheel gewonnen is er dus een reële kans voor het stand komen van een programma- ische blokvorming. In hoeverre het i christendemocratische concentratie ook zal lukken partners te vinden op basis van haar programma een egeringsmeerderheid te formeren, moet ifgewacht worden. Op dit moment lijken de moeilijkheden huizenhoog. De Partij van de Arbeid heeft haar „nooit" ten opzichte van de K.V.P. ook na de uitslag van de Staten verkiezingen niet ingetrokken en 't komt ons voor, dat „Nieuw Links" dit „nooit" het liefst nog sterker zou willen accen tueren. Tegenover de V.V.D. heeft nög geen van de drie christen-democratische partijen „nooit" gezegd, maar voor elk goed verstaander is duidelijk, dat de liberalen voor twee van de drie christen democratische partijen (de C.H.U. is ter zake wat vaag) de eerste keus zal zijn. En wat D '66 betreft: wanneer de verkiezingsuitslag Van Mierlo c.s. aan het denken over de nadelen van hun vrijblijvende opstelling zet, herinneren de jonge democraten zich ongetwijfeld dat in de verkiezingscampagne over en weer geen woorden gezegd zijn, die toe nadering tussen D'66 en de christen democratie tot een vanzelfsprekende zaak maken. Maar wat niet is, kan in twaalf maanden nog komen. Hoewel dit in de situatie van thans voor alle mogelijke programma-akkoorden geldt. Realisme DIJ tijd en wijle worden de christen- democratische partijen eraan her innerd deze week nog eens in een hoofdartikel van de N.R.C. dat hun samenwerking bij de Statenverkiezingen geen groot succes heeft opgeleverd. Dit is dan nog een eufemisme om te consta teren, dat de optelsom van K.V.P.-, A.R.P.- en C.H.U.-stemmen vergeleken bij vorige verkiezingen op een verlies post wijst. Wij zijn er altijd van uitgegaan, dat, zeker in de eerste tijd, de vorming van christen-democratische concentratie ?en duidelijk vooruitstrevend pro- ima met verliezen rekening moet houden. Reëel denken vergt de erken ning, dat sommige protestanten door een samenwerking met de K.V.P. ge drongen worden naar rechtse protes tantse splinterpartijen; hetzelfde realisme wettigt een vermoeden dat naarmate het programma vooruitstrevender is, de VVD op winst uit de confessionele hoek kan rekenen en naarmate het duidelijker laat blijken zijn christelijke inspiratie niet te willen verloochenen, koren op de molen m D '66 kan zijn. Maar dit wordt dan de prijs, die men eerste instantie voor een goed pro gramma en een duidelijke beleidslijn zal moeten betalen. Een prijs, die de zaak het gaat, wel waard is. De eerste, de1 beste dag, dat de Duitsers rond Den Haag geland waren kwamen reeds de eerste tegenslagen. Het werd de Duitse staf namelijk al na enkele uren duidelijk, dat Den Haag niet meer door een bliksemactie veroverd kon worden. Een mislukking die na veel later bleek van invloed geweest is op verschillende Duitse plannen tijdens de wereldoorlog. Dr. L. de Jong schrijft hierover in zijn boek Mei '40 het volgende Eerst lonen, dan pensioenen FN het over het algemeen heel waardeer- bare S.E.R.-advies over de program- Bring op langere termijn staat één Kiitspraak waarvan men later nog wel 5 spijt zou kunnen krijgen. J Verhoging van ouderdoms- en wedu- |venpensioenen krijgen prioriteit boven §lkö andere maatregel op het gebied van Jociale verzekeringen. Maar op voor- ivde, dat er eerst een zekere stijging vanj het reëel besteedbare inkomen voor de werkenden heeft plaatsgevonden. Mét indere woorden: geen verbetering van de ;nen wanneer niet eerst een yer- ioging van het nettoloon heeft plaats- [evonden. We kunnen er in komen, dat deze conditie gesteld wordt met betrekking tot iet minimale loon van de slechtsbetaal- maar nu de regel in meer algemene gesteld is, zien we de kans op ver betering van de economische positie van de vele bejaarden die zonder bevredigen de pensioenregelingen uit het arbeids proces moeten stappen, aanzienlijk ge reduceerd. Gelukkig heeft de S.E.R. bij het een en ander geen percentage genoemd, zodat hij mogelijk denkt aan een principe met zeer beperkte praktische uitwerking. Niettemin zouden wij ons wel zo gelukkig hebben gevoeld met het principe, dat éérst de noodtoestand op het terrein van de oudedagsvoorzieningen moet worden weggenomen vóór men prioriteit gaat geven aan een reële inkomensverbetering van hen die nu reeds redelijk kunnen rondkomen. Want wanneer die mensen straks van A.O.W. en een klein pensioen moeten rondkomen, herhaalt zich veler nood situatie van nu. ietwat overmoedige operatie Luftlande-Division in wezen mislukt was. Van uitschakeling van het Haagse zenuwcentrum van de Nederlandse verdediging was geen sprake; wel hadden de parachutisten en luchtlandingstroepen de vliegvelden Valkenburg, Ypenburg en Ockenburgh in handen gekregen, maar het was de vraag of zij zich daar lang zouden kunnen handhaven. Van de Duitse toestellen hadden er alleen de eerste échelons kunnen landen; die waren op Valkenburg in de bodem weggezakt, Ypenburg, 't best-geoutilleerde vliegveld van de drie, was versperd door de wrakken van de Duitse Junkers-52's, vlak bij Ockenburgh hadden de Nederlandse troepen zich kunnen handhaven. Het was de bedoeling geweest, dat alle Duitse transporttoestellen van de drie genoemde vliegvelden weer naar Duitsland terug zouden vliegen om daar in vier nieuwe golven (twee op 10 mei, twee op 11 mei) de rest van de Luftlande-Division op te halen. Het zorgvuldig opgesteld transportschema viel evenwel in duigen: de meeste toestellen van de eerste golf kwamen niet eens terug. Wel kon men naar Waalhaven versterkingen sturen (hetgeen zowel op de tiende als op de elfde en twaalfde geschiedde), maar Valkenburg, Ypenburg en Ockenburgh waren voor de Luftwaffe onbereikbaar geworden. Bijna tienduizend militairen hadden in de „Raum Den Haag" aan de grond moeten komen, maar aan niet veel meer dan een derde was dat gelukt, sommigen inderdaad op de drie genoemde vliegvelden, anderen daarentegen vrij ver daarvandaan: in de polders tussen Gouda en Den Haag, op de autoweg tussen Delft en Rotterdam, op allerlei plaatsen in liet Westland, op enkele punten aan het strand tussen Katwijk en Hoek van Holland alsmede op het eiland Rozenburg. De Duitsers waren dus verstrooid geraakt. Erger nog: er was bij hen sprake van een aanzienlijke mate van desorganisatie. De commandant van de Luftlande-Division, Graf von Sponeck, die op Ypenburg had moeten landen, kwam met zijn toestel op het strand bij Kijkduin terecht, terwijl zijn radioafdeling op Ockenburgh landde: Graf von Sponeck had dus geen mogelijkheid om contact op te nemen met de onderdelen van zijn divisie, met de commandant - van het gehele Luftlande-Korps, generaal Student (die op Waalhaven zou landen) of met diens superieur in Duitsland, generaal Kesselring. Die spreiding van de luchtlandingstroepen werd (dat was in de verwarring van de eerste oorlogs dag geheel begrijpelijk) aan Nederlandse kant niet onderkend als teken dat er bij de Duitsers iets was misgegaan; eerder was he tegendeel het ge val: dat de Duitse troepen op zo talrijke en zo ver uit elkaar liggende plaatsen landden, zag men als opzet. Waar dan nog bij kwam dat in de loop van de dag abusievelijk gemeld werd, dat Duitse parachutisten, alleen al wat Nord- en Zuid-Hol land betrof, nog in veel verder weg liggende oorden neergekomen waren, van Den Briel en Hellevoetsluis in het zuiden tot in de buurt van Alkmaar in het noorden. Op elk van die mel dingen moest gereageerd worden, d.w.z.: patrouil les werden uitgezonden. Was er niets aan de hand, dan keerden die na korte of lange tijd onver- richterzake terug. Waren er wél hier of daar Duitsers geïsoleerd geland, dan ontwikkelden zich gevechten; die duurden meestal maar kort. Van de Duitse toestellen die tussen Den Haag en Gouda noodlandingen uitvoerden, hoofdzakelijk doordat zij door door Nederlands afweergeschut getroffen waren, gaven de meeste inziittenden zich spoedig ovei; in deze streek sneuvelden twee Duitsers, vijf raakten er gewond, niet minder dan drieënzeventig lieten zich krijgsgevangen maken die cijfers tonen aan, dat althans deze mili tairen niet bepaald blaakten van strijdlust. De behoefte om vóór alles dekking te zoeken (een behoefte die zich ook bij talrijke Nederlandse militairen manifesteerde) kwam ook bij andere Duitsers voor. Een Duits militair arts die op de autoweg naai' Rotterdam even en zuiden van Delft een paard honderd Duitsers onder zijn be velen nam, was de gehele ochtend „voortdurend bezig, de grotendeels door angst bevangen en aan de oorlog niet gewende mensen op de been te krijgen Er was bijna bovenmenselijke energie nodig, om de mensen tot opstaan de bewegen, daar zij aan het kruisvuur geheel niet gewend de Nederlandse ti'oepen Prinses Juliana met prinses Irene op schoot) en prinses Beatrix voor de schuilkelder in de tuin van het paleis Noordeinde. streek tussen Haarlem en Hoek van Holland verre in de meerderheid. Alles bij elkaar (maar dat wist men aan Nederlandse kant natuurlijk niet) waren nog geen vijfendertighonderd Duitsers ge land daar stond aan Nederlandse kant, afge zien nog van de bataljons die de vliegvelden, de voornaamste havens en de grote steden bewaak ten, afgezien ook van de vele duizenden man schappen die in de depots in opleiding waren, het gehele Iste legerkorps tegenover, dat negen tien bataljons telde: met bijbehorende eenheden meer dan twintigduizend man. Maar op diie cijfers alleen mogen wij niet afgaan, De Nederlandse troepen in het westen des lands waren verspreid gelegerd en bij de tegenaanvallen op de Duitse luchtlandingstroepen ken men bezwaarlijk alles wat men had in de strijd werpen: men moest be dacht zijn op nieuwe Duitse luchtlandingen. Van de beschikbare Nederlandse troepen kon dus slechts een gedeelte ingezet worden; die inzet vergde bovendien tijd, terwijl geen te verliezen' viel. Onvermijdelijk duurde het enkele uren voor de hogere staven in Den Haag een duidelijk beeld hadden, waar zich eigenlijk Duitsers bevonden, 's Morgens om tien uur viél in een bespreking tussen de commandant van de Vesting Holland, luitenant-generaal Van Andel, en de commandant van het onder hem geplaatste 1ste legerkorps, generaal-majoor N. T. Csrstens, het eerste belang rijke besluit: de tot dat legerkorps behorende 1ste divisie (die tussen Leiden en Hoek van Holland gelegerd was) zou de tegenaanval op Ypenburg en Oclcenburg inzetten (kort na vijf uur 's morgens was al opdracht gegeven, tegen de Duitsers op beide vliegvelden alsmede op Valkenburg drie ba taljons in het vuur te brengen) en die tegenaanval zou, wal. Ypenburg betrof, na een inleidende artil leriebeschieting persoonlijk geleid worden door de commandant van de 1ste divisie, kolonel W. F. K. Bisschoff van Heemskerk. Op dat moment namen de generaals Van Andel en Carstens aan, dat voor de herovering van het v,;egveld Valkenburg geen nieuwe, belangrijke versterkingen nodig waren; het besluit om die versterkingen toch aan te trek ken, werd eerst later in de ochtend genomen: toen kreeg de 3de divisie, die van Velsen tot Sassen- heim verspreid lag, opdracht, met achterlating van één bataljon in Haarlem op te rukken in de rich ting van Den Haag en onderweg Valkenburg aan de Duitsers te ontrukken, Het was alles eerder gezegd dan gedaan. In het uitvoeren van grote troepenbewegingen hadden de Nederlandse commandanten en hun staven nauwkeurig ervaring; alles was voorbereid om, bij een Duitse aanval, met het 1ste legerkorps het oostfront van de Vesting Holland (de Nieuwe Hollandse Waterlinie) te bemannen; daar lagen de transportschema's voor klaar men kon ze die ochtend in de prul Iemand werpen. Geheel nieuwe schema's moesten, meest door zwakbezette staven, opgesteld worden, orders uitgewerkt en doorgege ven, vervoermiddelen gevorderd (personen- en vrachtauto's, tussen Haarlem en Leiden werd ook de tram ingeschakeld) het werd een geheel van geïmproviseerde maatregelen waarbij, in de opwinding van de eerste oorlogsdag, vergissingen en fouten voorkwamen; die leidden weer tot ver warring; de verwarring tol vertraging en met elk uur dat verstreek, konden de Duitsers op de plaatsen waar zij geland waren, hun verdediging beter inrichten. Daarbij ontbrak het hun evenwel aan veldartillerie en die factor bleette bij de vlieg velden Valkenburg, Ypenburg en Ockenlburg de doorslag te geven. Bij alle drie de vliegvelden droegen de eerste te genaanvallen waartoe men van Nederlandse zijde overging, een geïmproviseerd karakter. Wat zich' aan commandanten van kleinere onderdelen in de buurt van die vliegvelden bevond .stuurde er, veelal zonder onderling overleg, haastig-gealar meerde detachementen op af; van coörddantie door hogere staven was toen nog geen sprake. Het was een impulsief reageren begrijpelijk, te waar deren zelfs, maar het haalde weinig uit. Zodra de Nederlandse troepen de kogels om de oren floten, kwam hun opmars als regel tot staan; vielen dan de eerste doden en gewonden, dan werd menig maal de terugtocht ingezet die op een enkele plaats ontaardde in een vlucht waarbij men, opgewonden gewagend van de formidabele kracht der Duitsers, andere eenheden met de eigen angst infecteerde. Zo wist bij Valkenburg een uit Katwijk aan Zee komende compagnie liet door de Duitsers ver overde vliegveld in eerste instantie tot op twee honderd meter te naderen; toen vielen er doden; paniek ontstond; men holde terug, door de Duitsers tot in Katwijk aan de Rijn achtervolgd. Daar ont stonden vuurgevechten, „op een gegeven moment. kwam de blauwe tram luid bellende het dorp bin nenrijden, terwijl de inzittenden voor de ramen naar het schouwspel stonden te kijken". Pas laat in de middag trokken de Duitsers hier terug. Ze hadden zich namelijk op het vliegveld niet kunnen handhaven, 's Morgens om half negen waren en kele Nederlandse batterijen veldartillerie die men in de duinen bij Katwijk aan Zee opgesteld had, begonnen, zich op het vliegveld in te schieten - zulks ondanks het telefonisch overgebracht dreige ment van een zich „Kojnmandant Flugplatz, Val kenburg" noemende Duitse officier dat het, in geval van die beschieting, de Nederlandse krijgsgevan genen (die ziich in een loods ,op het vliegveld be vonden) „slecht vergaan" zou. Het artillerievuur bleek effectief te zijn. De Duitsers verlieten het veld. Laat in de middag kwamen daar weer Ne derlandse troepen aan om het, beducht voor Duitse bombardementen bij het aanbreken van de dag. tegen middernacht te ontruimen; zij bleven na tuurlijk in de buurt. Uit „Mei '40", van dr. L. DE JONG (Staatsuitgeverij). Stereo: Sjook: jongerenprogramm moderne muziek (g: Paasviering. Nieuws. 22.40 Stereo: Goalr sportprogramma met 21.00 Christus gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 liedjesprogramma. che Unie. 18.30 Nieuws. 18.41 Ac. 1.00 Exodus: godsdienstige uitzending. Ï..SSR-, -dualiteiten. 19.40 Gevarieerde muziek. 21.00 Sportlnformatle. 22.00 Nieuws, berichten en De Zeven un- sten. 22.20 Amusementsmuziek. 23.00 Nieuws. 23.10 Liederenrecital. 23.40-23.45 Nieuws. medische documentatie, door Prof. 1 P. M. Horsten. (19.30 Nieuws). NOS: iaprogr£ HILVERSUM I edcdelingen).^9.45^UUzendin{ Music: licht muziek program HILVERSUM I KRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Ste klassieke muziek (gr). 9.00 Nieuws e ensemble met zangsolisten. 22.15 Leven i getuigen als Christen, lezing. 22.30 Nieuw TROS: 12.00 Nieuws. 8 Rond met 'n gaatje: .6.03 lORRrrrpopmaga zine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actuallteiter 18.00 Draaljijofdraalik: verzoekpla BELGIE 324 m (Nederlands) NKF-iverknemers willen meer inspraak Voorzitter SER moet weg IADVERTENTIE DEN HAAG (ANP) Volgens een honderdtal leden van de metaalbedrijfs- bond van N.V.V. werkzaam bü de NKF Delft, moet de vakbeweging het af treden van de voorzitter van de Sociaal- Economische raad, drs. J. W. de Pous I. Dit kwam gisteren op een bijeen komst tot uiting nadat districtsbe stuurder A. Naaktgeboren van de me- taalbedrijfsbond een uiteenzetting had gegeven over de gebeurtenissen met de NKF. In deze bijeenkomst zette de secreta ris van de ondernemingsraad, de heer J. G. van 't Woudt uiteen hoe de onder nemingsraad niet in de gebeurtenissen rond NKF-Philips was betrokken. Over het algemeen was de vergade ring van oordeel dat de vakbeweging achter de ontwikkeling heeft aangelopen. De vakbeweging moet bij fusies, concen traties en reorganisaties eerder worden ingelicht en ingeschakeld. Men toon de zich niet tevreden over het hüidige ar tikel in de CAO dat bepalingen bevat die in acht moeten worden genomen bij fusies e.d. Werknemers moeten name lijk een beslissende stem krijgen aldus de vergadering. (ADVERTENTIE) 'nDagje feestelijk voorjaar vieren. Naar de Efteling of Zuid- Limburg/Aken, naar Alle informaties in de NS-reiskrant op d stations. voordelig vw uit met NS 13,20 Opera en Belcanto. (14.00 Nieuws). 15.30 Sport en muziek. (17.00 en 18.00 Nieuws.), 18.30 Katholiek-godsdienstige uitzending. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Gewijde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Stereo: Voor (9.00 Gymnastiek voor de BELGIE 324 m (Nederlands) 12,03 Gevarieerde muziek. :rbericht en SOS-berichten voor de schippers). 12.55 Buitenlands pers overzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, mede delingen, dagklapper en SOS-berichten voor de schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 BaUetmuziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Kamermuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Gratis reizen twee dagen in mei op uw 65+ kaart Wanneer? Kies uit 12 dagen in mei 2, 5. 9.12,13,20,21,23, 26, 27, 28 of 30 mei. Hoe? Door uw kaart aan het loket te laten afstempelen, le 'Klasse tegen bijbetaling. Strooibiljet aan het loket. ^*v ~v voordelig uit met NS Volledig verzorgd met vele excursies. Keuze uit 11 verschillende reizen in binnen -en buitenland. Alle informatie in de NS-reiskrant op de stations. 'v voordelig V ~\m/ uit met NS Commandant korps mariniers met pensioen DEN HAAG (ANP) Generaal-ma joor A. M. Luijk, commandant van het korps mariniers, zal medio 1970 op zijn verzoek de zeedienst verlaten. Hij zal worden opgevolgd door de huidige chef staf, kolonel der mariniers C. C. Schoenzetter, die met ingang van ge noemde datum is bevorderd tot ge- raal-majoor der mariniers. Zware straffen voor aanslag El Al-toestel ATHENE (AFP) In Athene zyn gis teravond twee Palestjjnen wegens een aanval niet een machinegeweer op een Israëlisch lijnvliegtuig in december 1968 veroordeeld tot resp. zeventien jaar en vjjf maanden en veertien jaar en drie maanden. Bg hun aanval werd een Is raëlische passagier gedood en een ste wardess gewond. De jury had vier uur nodig om tot haar oordeel te komen. Tegen de twee Palestijnen had de openbare aanklager resp. vijftien en twaalf jaar gevange nisstraf geëist. De verdedigers hebben" laten weten, dat zij beroep in cassatie zullen aantekenen. De zwaarste straf kreeg de 26-jarige onderwijzer Mahmoed Mohammed. Even als zijn medeverdachte, de 20-jarige stu dent Maher Hoessein Soeleiman, werd hij schuldig bevonden aan het onwettig bezit van wapens en explosieven, het hinderen van het luchtverkeer en het met opzet in brand steken va het toe stel van El Al. De vijf juryleden en de drie rechters achtten verzachtende om standigheden aanwezig. Men hield er rekening mee, dat de mannen zich mede door vaderlandsliefde hadden laten lei den en dat zij op bevel van anderen hadden gehandeld. Aan moord werden i zij niet schuldig bevonden. Steivardessen mogen trouwen. SCHIPHOL (ANP) De beslissing van de KLM om stewardessen te handhaven ook al stappen zij tijdens hun vijfjarige contractperiode in het huwelijk, is op zichzelf niets nieuws. Vele buitenlandse maatschappijen, zoals Pan American, Lufthansa, Alitaiia en de BEA zijn de KLM in deze voorgegaan. Ook Martinair heeft gehuwde stewar dessen aan boord, evenals Transavia. Een algemene regel is het echter beslist niet. Bij maatschappijen als Air France, Iberia en Air India betekent het huwelijk voor stewardessen tevens een vaarwel aan het beroep. Toon Hermans succes in Brussel BRUSSEL (AP) Toon Hermans die deze week in het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten zijn one-man-show bracht heeft een goed onthaal gevonden bij de Belgische pers en het publiek. „Het Laatste Nieuws" schreef over Toon Hermans goede start: De reeks voorstellingen door Toon Hermans die enkele weken verdaagd moest worden in gevolge ziekte van de one-man-show- man is zondagavond in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel uitstekend van start gegaan. Dat Toon opnieuw de goede conditie te pakken heeft, bewees niet alleen de gevatheid van zijn grap pen en zijn liedjes er gaat van uit wanneer hij opkomt maar ook de duur van zijn show: met slechts een korte pauze van half negen tot over half twaalf. Bijzonder prettig was het iets mindere moraliseren en het ietsje meer kolder; daar zit evenveel levenswijsheid in, alleen moet je er niet bestendig aan denken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5