mening Bevrijdingsfeesten in worden 5 mei groots Leiden gevierd CIJFERTIPS Hervormde Jeugdraad zegt sociëteit Leython huur op HUW Dutch Swing College Band geeft jubileumshow in feestelijke Groenoordhal Blunders kenmerken de laatse ronde Echtpaar Van der Linden dinsdag 60 jaar getrouwd Leidse agenda Trainerskeuze Verweer A. J. v. d. Poel PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 MAART 1970 LEIDEN Aan de feestelijke viering van „Vijfentwintig jaar Bevrijding" zal ook in Leiden ruime aandacht worden besteed. Het Comité Be vrijdingsdag heeft voor 5 mei een gevarieerd programma vastgesteld, dat zich voor een groot deel afspeelt in en rond de Groenoordhal. Teneinde zich op de nog jonge historie te bezinnen wordt van 2 tot en met 6 mei in de Burgerzaal van het Stadhuis een tentoonstelling ingericht over de bezetting en bevrijding van ons land en onze stad. De Documentatiegroep 1940-1945, die deze expositie inricht, heeft daarbij de beschikking over tal van interessante en nog niet gepubli ceerde foto's, verzetsliteratuur, bewaard gebleven documenten etc. Reeks van manifestaties in heel de stad In de ochtenduren van 5 mei wordt derom voor de lagere schooljeugd speurtocht georganiseerd, waarvan gin- en eindpunt op het oude veemarkt- terrein liggen. Van 10.30 tot 12 uur wordt onder auspiciën van „Swift" een wielerronde voor amateurs gehouden. Start en finish vinden op het terrein van de Groenoordhal plaats. Voorts vindt er in de ochtenduren nog een brand weerdemonstratie plaats, waarbij o.a. Streetparade i één uur vertrekt van de I Hoge Rijndijk (Burggravenlaan) een Streetparade, die wordt samengesteld uit automobielen uit lang vervlogen tij- kve" den. De stoet wordt afgewisseld met het een Leids Studenten Hoempa-orkest en en- j kele jazzbands, die zich eveneens van rollend materiaal bedienen. Jubileumshow jubi- Bemiddeling burge meester hielp niet Leiderdorps echtpaar uit huis gezet LEIDERDORP Het echtpaar R. Ly- nes-Houtman, dat tot donderdag woon de in een huis in de Koningstraat, ver- bLyft momenteel noodgedwongen in een pension in de omgeving van Apeldoorn. Dit omdat het. huis, waarin ze al 34 jaar woonden, ontruimd moest worden op last van de deurwaarder. Was men er om half twee donderdag nog niet uit, dan zou het echtpaar op straat worden gezet. Een Leids echtpaar had vier jaar gele den het huis in de Koningstraat gekocht en via de kantonrechter in Leiden ont ruiming gevorderd. Op 10 oktober werd dit vonnis getekend en 21 oktober besloot het college van Leiderdorp in overeen stemming met de eigenaar de ontrui mingstermijn op zes maanden te bepalen. In januari kreeg het echtpaar Lijnes het huis Pinksterbloem 74 van de ge meente toegewezen. Dit huis, dat via een driehoeksruil vrij zou komen, kon het echtpaar nog niet betrekken, omdat een ander nieuwbouwhuis nog niet klaar was. Ondanks bemiddelingspogingen van bur gemeester Van der Have hield de eige naar van het huls Koningstraat vast aan de datum van ontruiming en wilde van uitstel totaal niet weten. Het echtpaar, dat er echt niet op tegen was een andere woning te betrekken, verblijft nu zolang op kosten van de ge meente in een pension dicht in de buurt i van Apeldoorn, waar een dochter en eeu schoonzoon wonen. Bona Stars naar Paastoernooien LEIDEN Het competitieprogramma in de heren eredivisie-basketbal is dit weekeinde zeer beperkt. De geplande wedstrijd Flamingos-Bona Stars is uil - gesteld in verband met liet junioren- kwalificatietoernooi In Duitsland. Wel door gaat Rotterdam Zuid-SVE; een mogelijkheid voor de Roterdammers om weer in punten gelijk met Blue Stars te komen, zij het met een wedstryd meer gespeeld. In poule D twee wedstrijden, te weten Landlust-Agon en Ilarlem Car- dinals-Suvrikri. In Den Haag heeft Vodo de kans om zich te revancheren voor de 51-49 nederlaag- van vorige week tegen Blitz. Bij deze return heeft Vodo toch wel de beste papieren. Op tweede paasdag zullen diverse Bona Stars-teams uitkomen op Paastoernooien. In Groningen is Boreas de organiserende vereniging en door Bona Stars wordt er aan deelgenomen door een dames-, een meisjes en jongensjunioren team. Ver trek om 05.30 uur vanaf de Vijfmeihal In Den Haag wordt voor de eerste maal een dlstrictstoernool gehouden. In klasse A komt Bona Stars 4 utt, in klasse B een combinatie van heren 5 en 6. Ook een damesteam zal er aan meedoen. Aanvang 10.00 uur. Programma Vijfmeihal: 17.30 Bona Stars D4-Blitz Dl, Essor Dl-Vodo D3; 18.45 Bona Stars 2-Punch 3, LUSV Dl-DAS Dl; 20.00 Bona Stars 4-Suvrikri 2. Bona Stars 3- Ptmch 2: 19.00 Esso SC2-Bona Stars D3: 20.10 Storks 2-LUSV 3: 21.20 Esso Sc2- Blitz 3; 21.20 Vodo 1-Blitz 1. In de middaguren (van 2 tot 5 komt er in de Groenoordhal leumshow van de Dutch Swing College Band; een jubileumshow, omdat deze band kort na de bevrijding werd opge richt. Leiden is de eerste plaats in ons land, waar deze van radio en t.v. bekende musici hun show zullen brengen. Hun muzikale prestaties zullen worden afge wisseld met enkele sportdemonstraties, waarbij o.a. gedacht wordt aan een boks match. Volksdansen Op drie plaatsen in de stad zullen deze middag volksdansopvoeringen worden gegeven door de Volksdansgroep Oud- Poelgeest. aangevuld met leden van di verse Leidse volksdansgroepen. Schaakkampioenschap LSB Amusement Elles Berger zal 's avonds in de Groen oordhal een amusementsprogramma pre senteren, waaraan o.a. medewerken Willy Alberti, de Zangeres zonder naam. Mini en Maxi, de Wama's. de Soul Group Con nection en het trio van Henk Westers. LEIDEN Donderdag werd het Witte Huis te Oegstgeest de laatste ronde ge speeld voor het kampioenschap van de Leidse Schaakbond. Er werden slechts vijf partijen gespeeld in de hoofdgroep, alle vijf gekenmerkt door één of meer dere blunders. Van de Bult kwam aan vankelijk aardig uit de opening, maar toen Kolilbeck een vrijpion kreeg raakte hij de kluts kwijt, en verloor een kwali teit. Kohlbeck kreeg toen nog een aan- valletje te doorstaan, waarbij wit een pion terug kreeg, maar na dumerud bleek zijn torenpaar oppermachtig. echter een koningsaanval te kunnen on dernemen, compleet met stukoffer. Hij zag echter een tussenschaakje over het hoofd en hierdoor verkreeg Boonstra juist die aanval, die Van de Berg zo graag wilde hebben. Zonder te spelen zijn D. Sikkel en Haas noot remise overeengekomen, daar Sik kel gisteravond verhinderd was. Van Dijk heeft zich teruggetrokken en is ge diskwalificeerd. Nagekomen uitslag uit de zesde ronde: drs. de Haas-drs. Toorman '--'-j; Kui per-Ketting 0-1; dr. Selier-Hendriks 0-1. Joziasse koos de Hollandse verdediging. Na' 7 r0IKjen is de stand: 1 J.-Piket 6 Ketting bleek deze opening echter beter j (uit 6); 2 en 3 Kohlbeck en Ketting 5; te beheersen en wist 2 pionnen te ver- j 4 g Bongers 4% (uit 6); 5 Van Brussel schalken. Daar hij een tegenaanval |4il>; e en 7 Van de Bult en Joziasse 4; vreesde, versmaadde hij een kwaliteit, 8 "en 9 Hendriks -en drs. de Haas 3% maar door zijn stukken actief op te stel- 1 (uit 6); 10 drs. Toorman 3>A; 11 Open huis wordt In de studentensociëteit „Minerv deze gehele dag open huis gehouden. In de avonduren treden hier op het Suri naams orkest van Dolf Delprado en het Ixuds Studenten Hoempa-orkest. Voor burgerij en studenten begint hier om tien uur een bal. In het Cameratheater wor den tenslotte doorlopende filmvoorstel lingen over de bevryding gedraaid. later geforceerd te ruilen velde hij de vijand. Toorman koos in het tweepaardenspel niet de beste variant. Van Brussel wist hierop Toormans rockade te verhinde ren door zijn koning een pion te laten dekken. De hierna volgende aanval be sliste de partij in 17 zetten. Aanvankelijk meende P. Piket gunstig te staan. Door een reeks ongelukkige zetten gaf hij twee pionnen prijs aan Selier. Deze wikkelde nu af naar een glad gewonnen stelling, maar hij miste de „finishing touch" en gaf een stuk prijs, zodat de positie weer in evenwicht kwam. Een iets actievere stelling verkreeg Boonstra tegen Van de Berg. Deze dacht Burgemeester komt op bezoek Koet en Kuiper 3 (uit 6); 13, 14, 15 en 16 Passchier; dr. Selier; Boonstra; P. Piket 3; 17. 19 en 20 Th. van de Berg D. Sikkel Haasnoot en Barendse 2Vfc; 21 Leget Van Dijk gediskwalificeerd. De nevengroep is gisteren geheel klaar gekomen. Uit de zesde ronde resteren nog de uitslagen: Boven-Thierry 0-1; N. Segaar-Bokern 1-0. De uitslagen uit de zevende ronde zijn: P. Segaar-Freeke Vz-MTeleng-Boven 1-0; Oosterom-Sikkel 1-0; Eerland-Mole- naar %-%; Bokern-A. Koet 1-0 (regle mentair De eindstand is nu: 1 en 2 Thierry en P. Segaar 5 Vs3 Hendriksen 54 en 5 Kan bier en Freeke 4%; 5 C. Oosterom 4; 6 en 7 N. Segaar en Molenaar 3%; 8, 9 en 10 Boven, Bokern en Teleng 3; 11 K. Sikkel 21 en 12 E. Eerland 11Ver biest, A. Koet en Weber zijn gedisklali- ficeerd. De vier prijzen gaan dus naar Thierry (le); P. Segaar (2e); Hendriksen (3e); en Kanbier (4e). Voorafgaande aan een op 9 mei in de kantine van Clos Leem bruggen te houden snelschaakwedstrijd, zal de prijsuitreiking plaats vinden. ZATERDAG, 28 MAART Groenoordhal Leilento, 11-17 uur en 17-22.30 uur. Stadsgehoorzaal Meubelshow Lange- zaal, 10-23.00 uur. Tcrr.eln Groenoordhal Paas-lunapark, 14.00-24.00 uur. ZONDAG, 29 MAART lardushuis Receptie t.g.v. priester jubileum pastoor Dijkstra. Na de hoog mis van 10.30 uur. MAANDAG. 30 MAART Groenoordhal Leilento. 11-17.00 uur en 17-22.30 uur. Terrein Groenoordhal Paas-lunapark, 13.00-24.00 uur. Grote drukte in Noord wijk ondanks gure voorjaarsweer NOORD WIJK „Het is buiten gewoon. dit overtreft alle ver wachtingen," aldus Noordwtjks VVV-directeur Rovers over het on verwacht grote aantal Duitse toe risten dat ondanks het buitenge woon gure voorjaarsweer naar ons land en vooral ook naar Noord- wijk is gekomen. Gistermiddag omstreeks vier uur waren er in Noordwijk nog maar enkele pen sions vrij. Hotelruimte en particu lier onderdak was er echter nog voldoende. Gistermiddag omstreeks half één kwamen er in Noordwijk nog mel dingen binnen, dat er nog hele stromen toeristen Arnhem pas seerden, onder andere met bestem ming Noordwijk. Als reisdoel ga ven de Duitsers vooral op Amster dam en de Noordzeekust. Ge vraagd waarom die toeristen met dit slechte weer toch naar de kust komen, antwoordde de heer Ro vers: „Dat weer kan ze niets sche len. Als het maar niet met bakken uit de hemel valt. Ze vinden het klimaat hier al veel beter dan thuis. Ze komen gewoon om lekker door te waaien. Als u nu op het strand gaat kijken, zult u zien dat het daar al wemelt van de men sen", aldus Noordwijks nieuwe toeristische promotor, die zijn ze ven informatrices voor het eerst in een nieuw rood-wit-blauw (resp. rokje, truitje, jasje) uniform heeft laten steken. Zij kregen daarin meteen de vuurdoop, want er heer ste gistermiddag een drukte op het Noordwijkse VW-kantoor als gold het een warme zomerse vrij dag of zaterdag in het hoogsei zoen. Onze oosterburen zijn in elk geval optimistisch. Met tv-toestel aan de haal DEN HAAG/LEIDEN Door vernie- i ling van een schuifdeur, had een 19-jari- ge losarbeider samen met zijn 20-jarige vriend kans gezien zich toegang te ver- schaffen tot een magazyn aan de Bree- straat te Leiden en daar een televisie toestel gestolen. Het tweetal* heeft zich in verband hier mee voor de Haagse rechtbank te ver antwoorden gehad. De rechtbank ver oordeelde de jongste verdachte, die reeds eerder van zich heeft doen spreken, tot 16 weken gevangenisstraf, waarvan zes weken voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest, terwijl zijn vriend werd ver oordeeld tot 150.- boete en voorwaar delijk een maand gevangenisstraf met proeftijd van drie jaar. LEIDEN Voor de thuiswedstrijd tegen Naaldwijk op tweede Paasdag heeft trainer Piet Kraak het LFC-team als volgt samengesteld: doel: W. Visser: achter: H. v. d. Berg. L. de Jong, J. i hele opvallende Teeuwen en R. Geerlof: midden: J. Han- naart en W. v. d. Linden; voor: P. v. Laarhoven, A. Heymans, C. v. Weerlee en P. Gubler. Opvallend werk van Van Zanten bij juwelier Maartense SINDS ENKELE dagen exposeert edelsmid Bert van Zanten in etalage en winkel van juwelier Maartense in de Hoogstraat. Bert van Zanten, die zijn werkstudics volgde bij Hans Studt- inund te Kopenhagen en Werner Fis cher in Duitslandverstaat de kunst om heel originele sieraden te maken die niet excentriek zijn. Een enkele uitzondering daargelaten, want een heel opvallend sieraad is een roze- groene edelsteen, die als hanger dient. De turmaline is in een gave gouden lijst gezet, een effen gouden halsband vervolmaakt hel geheel. Maar dit sie raad is dan ook wel het kostbare pronkstuk van de collectie. Voor het overige zijn de bijzondere sieraden heel betaalbaar. Er zijn en- Een ring, broche en hanger in donker zilver. Vloeiende driehoeken met gaten van dezelfde vorm erin. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Casper, zoon van C. Opdam en J. Kosse; Anna Cathe rine. dochter van L. J. De Felice en R. Snowden; Hendrika, dochter van J. Wi- nius en G. A. M. Stooker; Ingrid. doch ter van H. J. Takken" en P.Mak; Moni que Willemina Cathrina, dochter van F. Wijling en A. Jagel; Marcel Michaël Mathieu, z.v. H. A. Kollau en M. C. van Ham; Petrus Cornelis Johannes, zoon van P. A. T. Bouterse en V. H. A. C. Floor; Leendert, zoon van L. de Jong en J. C. van Duijvenbode; Hugo, zoon van P. D. van der Plas en A. Schaap; Fre- derik Clemens, zoon van F. C. van der Leek en M. Flippo; Sander Willem Dirk. zoon van W. J. Lange en A. M. Beu. gelsdijk; Adriaan, zoon van C. N. van der Plas en A. van Schie; Michiel, z.v. C. J. van der Werf en C. J. H. Kurvink; Gilles, zoon van A. Siere en A. M. Voortman; Mitchel Jan Jacob Peter, z.v. N. Verhulst en A. M. Rateischak; An- gelique Theresia. dochter van M. van der Linden en T. Stikkelorum; Robert, zoon van C. K. Sanders en A. A. van Es; Petronella Alice Henriëtte. dochter van J. van Vuurde en M. W. van dei- Bent; Rutger Simon, zoon van R. H. Fuchs en N. H. van Maaren; Laurens Constant, zoon van R. H. Fuchs en N. H. van MaareD: Jeroen Jan, zoon van J. Verweij en J. van Kampenhout; Chris- tanne Nicolette Maria, dochter van C. N. M. Dieben en J. M. oude Alink; René zoon van W. C.de Vogel en J. Arnoldus; Dennis, zoon van P. M. Knetsch en F. T. M, Sikking; Anne-Fleur, dochter van J. Veenstra en O. M. Alles; Diana G„ d.v. J. Paats en W. K. Rietkerk; Wendy M., d.v. P. W. Barendse en A. Hooge- veen; Jeroen W., z.v. W. A. Dees en M. A. Bouwer; Odette L., d.v. A. C. v. d. Ent en IT. K. A. Allert; Tabitha, d.v. H. Stouten en D. v. d. Essenburg; Carolina C., d.v. P. H. H. J. Querreveld en M. Christiaanse; Gilian, d.v. A. H. J. Hale wijn en R. Hamstra; Peter J., z.v. P. C. Nulkes en A. M. Knauf; Petronella J. M„ d.v. J. J. Heemskerk en G. G. M. Helversteijn; Adriaan J. M., z.v. P. A. E. J. Kerkhoven en E. S. Schu'arzer. Gehuwd: E. van der Meijden en B. H. de Boer; H. A. R. Hasrat en J. A. M. Trinidad; C. M. Oosterveer en A. Paauw; A. F. le Gras en M. C. B. van den Berg; H. G. Keuken en M. L. Bakx. Overleden: N. Kranenburg (79): C. Dreef (82); R. Riethoven (56); P. van der Plas (58); J. Blinxma (58); K. Ros (69); P. J. van der Lans (87); J. Q. Verdegaal (69); J. Hofing (75); C. Oostrom (64); W. W. Beugelsdijk (66); F. L. van der Pluijm (2). ENKELE SIERADEN zijn gemaakt van holle schuinafgesneden schijfjes goud. De ene keer met een middelpunt de andere keer willekeurig, maar toch harmonisch, gerangschikt. In het ma ken van originele ringen is Van Zan ten een meester. Hij besteedde bijzon dere aandacht aan de vorm van de ring. Gewoonlijk is die rond, maar Van Zanten maakte hem vierkant, met aan de zijkanten twee uithollingen, zodat de ring precies aan de hand en nooit zal draaien. In de etalage hangen tussen halve stukken kurk op de natuur geïnspi reerde sieraden. Een mosplantje in goud, een zilveren spinneweb met heel kleine edelsteentjes. Een opvallende serie broches bestaat uit grillige gou den lijsten met fraaie edelstenen. De expositie duurt tot 18 april. TWEEDE PAASDAG le klasse B Fluks-Roodenburg 3 UVS-CW 3 2e klasse A LFC-Naaldwijk l HBS-Lugdunum 2 Blauw Zwart-VUC 3 Alphen-DHC 3 3e klasse A Teylingen-ONA 2 SJC-Van Nispen i HW-Spcl. Lisse 2 3e klasse B RKAVV-EDS l 4e klasse A Quick Steps-Warmunda 3 De Ooievaars-BGC. Floi eant 3 Rijpwetering-VTL 2 Foreholte-DOCOS 2 SJZ-Concordia i 4e klasse B Cromvliet-ASC 1 HMSH-WSB 3 De Flamingo's-Wassenaar a 4e klasse C Waddinxveen-Alphia 3 Lekkerkerk-RKN S V 1 LEIDSE VOETBALBOND le klasse Randstad Sport-St. Bernardus 2 Altior-SVLV 1 Stompw. Boys-LDWS 2 MMO-VNA 1 Unitas-WOA 2 Wet. Boys-VNL 1 De Zoeterwoudse kwestie OEGSTGEEST Geboren: Jacqueline J. M. d.v. W. A .M. Koppers en S. M. J. van der Star. Albertus W. z.v. P. J. van Riel en C. J. J. M. de ZwartGebina S. d.v. J. G. K. Doenecke en B. G. Stalljajmn; Marius W. z.v. G. F. Pieters en C. A. Taat; Siegfried S. z.v. H. Schroder en M. C. de Leeuw. Ondertrouwd: W. J. van Elk en H. Ber- telkamp; P. H. J. Vlasveld en A. E. Hess; A. J. Kantebeen en G. M. Fas- sotte; M. G. Nijssen en L. M. Horz. Getrouwd: H. J. M. Cools en M. V. P. Vennik; H. C. J. Hoogervorst en J. Schip pers: J. M. de Bruijne en J. J. L. Fon tein; C. G. A. van Wijk en Baronesse M. Ittersum; P. Laterveer en C. C. i gestelde Zoeterwoude, 27 maart 1970 Naar aanleiding van het artikel in de editie van De Leidse Courant d.d. 26 maart j.l., waarin een vraaggesprek met de heer Jan Bosman wordt weergegeven, zou ik he op prijs stellen, indien U ook mijn lezing door publikatie van dit stuk je zoudt willen opnemen. Het is eigenlijk onsportief om mijn privé-aangelegenheden eerst laf ge noeg via Dr. Pley in een openbare raadszitting en dan in extenso in de krant aan iedereen kenbaar te maken. Maar ach, we leven in 1970 en in hoe verre heeft ieder van ons nog privacy? Bovendien: ons kent ons, we zijn Jan en Adriaan, ouwe jongens onder elkaar, en de lezer, die ons beiden kent, kan onze woorden wegen voor wat ze waard zijn. Dus van mij mag het hoor! En wie het naadje van de kous wil weten, kan aan huis alle stukken inzien: coi-responden- tie met Jan, zijn nota's, de twee advo catenbrieven en last not least de dag vaarding. niet nodig om uitvoerig op al hel gaan; ik wil slechts aan- Gemeentebeleid deze verspreiding van belang achtte om aan de ingezetenen het standpunt van onze groep kenbaar te maken. 2. Niet juist is, dat één van de beide aannemers uit Zoeterwoude. die mede in aanmerking dienden te komen voor het betreffende werk aan de kademuur, degene was, die in het afgelopen jaar ongelukkigerwijze door een faillisement was getroffen. In feite heeft een tweetal firma's de ene bestaande uit 2 fir manten en de ander 3 mij meegedeeld in november onmiddellijk met het werk te hebben kunnen beginnen. 3. Met de meeste nadruk verzet ik mij tegen de grove insinuatie, als zou ik deze kwestie aanhangig hebben gemaakt in verband met een meningsverschil, dat ik met Jan heb over de prijs, welke hij van der Heijden; N. G. Minnaard en K. dacht voor enkele punten. P. Versteeg: A. G. Vooijs en A. Leeuwen- i. De verspreiding van de dinsdagavond- M. Hooger- I editie van het Leidsch Dagblad vond 1 plaa ts, omdat de groep Lijst Nieuw burg; J. A. de Cuba e Overleg voor samengaan met Troef gaande LEIDEN Het echtpaar Van der Linden, dat in een flatgebouw aan de Zaanstraat woont, krijgt dinsdag hoog bezoek. Burgemeester Van der Willigen en zijn vrouw zullen hen namelijk komen feliciteren met hun 60-jarig huwelijk. De heer H. van der Linden en mevrouw J. van der Linden-Cerdijn wonen sinds 5 jaar in het flatgebouw, op nummer 115. Daarvoor woonden ze 27 jaar op de Oranjegracht. „Het is wel een stuk rustiger hier. en dat heb je wel nodig als je zo oud bent." zegt de 80-jarige bruid. Het echtpaar heeft vijf kinderen, maar over het aantal klein- en achterkleinkinderen kunnen ze het niet eens worden. „28 kleinkinderen, geloof ik." zegt de heer Van der Linden (81). „Nou. dan hebben we zo'n 30 achterkleinkinderen," vult zijn vrouw aan en ze wijst naar een respectabele serie kinderfoto's, die in de vensterbank en tussen de bloemstukken en fruitmanden staan. Het zal dan ook zeker wel een drukke dag worden, dinsdag. 4 April beuring om meningen ran bezoekers te peilen te vinden. Moeten zij ml liet jeugdwerk? Of is er n dat de soos kan draaien? Er is een mogelijkheid dat de jongeren- soos Leython gaat samenwerken met 't vormingsinstituut voor jong-volwasse- nen „Troef" aan de Hogewoerd. Maar de overlegbesprekingen, die hierover I LEIDEN De Leidse Hervormde JcugU- gaande zijn, verkeren nog in een begin- i raad heeft de Ivuur van het gebouw Le- stadium. vendaal 101 opgezegd aan de jongereu Verder bestaat de mogelijkheid dat Ley- sociëteit Leyhton, per 31 mei a.s. Dit thon het LHJ-gebouw opnieuw huurt, i stelt Leython voor grote problemen, maar dan alleen de benedenverdieping. I want een ander gebouw is in Leiden niet Voorwaarde hiervoor is echter dat de opzet en inhoud van het jeugdwerk ver andert: Er zal meer nadruk gelegd moe ten worden op het stimulex-en, activeren en motiveren van de jongeren, op aller lei gebied. Maar willen de jongeren dit wel? Om de mening van de bezoekers van Leython te horen en om op een demo cratische manier de beide mogelijkheden (nl. samengaan met Troef of opnieuw in het LHJ-gebouw) af te wegen, wordt er op zaterdag 4 april een hearing ge houden. vanaf 2 uur 's middags tot om streeks 8 uur 's avonds in Leython Le vendaal 101). my voor een verbouwing in rekening heeft gebracht. 4. De kwestie van de kademuur heb ik, naar ik zo nodig kan aantonen, aan hangig gemaakt op suggestie van een tweetal door de gemeente gevraagde aannemers, die het, laat ik zeggen, 14 dagen later of daaromtrent wel hadden kunnen aanpakken. Als gemeenteraads lid achtte ik mij na dit contact verplicht deze zaak in de raadszitting te enta meren, wat ik in overleg met mijn po litieke vrienden gedaan heb. 5. Op 19 maart j.l., het moment van de dagvaardiging, waren mijn objectief gestelde vragen aan b. en w. reeds, n.l. op 26 februari j.l., in de raad behandeld. Het vraaggesprek met de verslaggever van het Leidsch Dagblad vond plaats op verzoek van deze verslaggever. Dit be wijst toch wel heel duidelijk, dat hier geenszins sprake is van wraakneming. Ieder kan dit bij de redactie van het Leidsch Dagblad informeren, zo men dit wil. Adriaan van der Poel raadslid van de gemeente Zoeterwoude. Telefonisch deelde de heer Van der Poel nog mede. dat de twee aannemers in kwestie zijn: de fa. Vlasko en de heer P. W. Burik - Red.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4