LEILENTO vandaag geopend WEEKAGENDA DEKENAAT Wolfslag: Nieuwe direkteur Groenoordhal moet niet te bekrompen zijn in opvattingen kan achterstand inhalen" 1 W. Kuyper: „D 66 Leiden Twaalf a twintigduizend bezoekers worden verwacht BURGERLIJKE STAND Hoofdbrandmeester v. d. Kraan nam afscheid Leerlingen Don Bosco spaarden voor Haïti MARKTEN VRIJDAG 27 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT LEIDEN Een bescheiden lentekermis, die ongetwijfeld de jeugd een heerlijk vakantiegenot kan bezorgen, markeert aan de voorzijde de Groenoordhal; de omstreden veemarkt/sporthal, waarin enkele uren geleden de Leilento is gaan draaien. Zonder plechtigheden is deze voorjaarstentoonstelling van start gegaan. Een markt wordt immers ook niet officieel geopend. De eerste Leilento, die naar schatting tussen de 12.000 en 20.000 bezoekers zal trekken (geheel afhankelijk van het weer dat, zoals het KNMI aankondigde, niet al te fraai zal zijn en niet, zoals de organisatoren vrezen, de mensen naar het strand of de bollenvelden zal voeren) wordt ook als zodanig gezien. Alles is zo luchtig mogelijk gehouden. •oken, maar ik heb er gewoon de Zomerartikelen favoriet op bloemloze voorjaarsmarkt Brede paden scheiden de stands, waarin vele zomerartikelen staan, zoals boten en tenten. Bloemen ontbreken. Kas bloemen zouden de begroting niet slui tend maken. Slechts hier en daar ste ken enkele tulpen en narcissen hun tere koppen omhoog, maar zij vallen in het niet in de grote hal. Aan het einde van de hal waar vrijdags de veeboeren hun vette waar de hal binnen drijven, staat een podium. Attracties Weliswaar was aanvankelijk voor de variété geen plaats ingeruimd, doch ter elfder ure is besloten enkele sterren te arrangeren. ,,Het schaep met de vijf pooten" werd een te kostbare zaak. Voor twintig minuten vroegen Leen Jonge - waard), Adèle (Bloemendaal) en Piet (Römer) drieduizend gulden. De grote attractie is nu op Tweede Paasdag het optreden van de volgens velen ten on rechte tijdens het Songfestival door The Hearts of Soul veslagen Saskia Serge. 'Aanvang half acht. Goochelaar Morgenmiddag komt voor de kinderen de goochelaar Jack Coletty; morgen- i avond is om half negen de beurt aan het zangeresje Rosita Bloom, die begeleid zal worden door de Leidse accordeonist Henny Langeveld. Tenslotte is maan dagmiddag een hocus-pocus-show voor de kinderen, om half drie. De hal overziende lacht Leilento-voor- zitter J, Wolfslag tevreden: „Het moest allemaal snel gebeuren. We hebben het eenvoudig gehouden. Niettemin is het een gezellige markt". Minder content is de heer Wolfslag over de uitlatingen van de nieuwe Groenoord- hal-directeur J. Burgers, die dinsdag in een interview in onze krant verklaarde dat hij van de hal meer een veemarkt wil maken. Sport niet wegdenken De heer Wolfslag hierover: „Ik ben het daar helemaal niet mee eens. Deze hal smeekt om evenementen. Er moet een combinatie gevonden worden. De sport kun je niet wegdenken. Dat zou dwaas heid zijn. Je zou hier zelfs hele grote evenementen kunnen houden. Hoeveel zitplaatsen zijn er wel niet? Het is een pracht van een gelegenheid om iets te brengen in Leiden, waar je anders niet toe komt. Aan de heer Burgers de taak een combinatie te vinden met zo'n groot mogelijk aantal evenementen. Dat lijkt mij wel mogelijk. Anders ma ken ze mij maax directeur van deze hal. Ambiëren is het juiste woord niet. Ik heb er met de heer Van Zijp vaak over Je moet al je tijd er aan spanderen. Ik zou elk gat opvullen met aktiviteiten om Leiden als centrum te maken van dingen, die alleen maar mogelijk zijn in deze hal. Je moet niet te bekrompen zijn van opvatting Wij zijn het niet ge wend. Nodig is ondernemingsschap dat probeert de exploitatie sluitend te krij gen. Dat is moeilijk, maar het moet toch wel mogelijk zijn dat de gemeente de handen kan dichtknijpen." Geven en nemen De heer Wolfslag heeft nog meer nementen in petto dit jaar. „Maar dan moet er wel een goed klimaat komen. Het zal een kwestie van geven en nemen worden. De directeur zit met enorme problemen met veemarkt, sport en eve nementen. Hij moet proberen er omheen te laveren." Over de onttroonde, waar nemend directeur van de Groenoordhal, Daey Owens zegt de heer Wolfslag: „Hij was de verdediger van de hal. De man, die de puntjes op de i zette en van te voren alles wilde weten. Ik zou hem rechtvaardig lastig willen noemen. Hij heeft buitengewone medewerking ge kregen van zijn rechterhand, André de Jong. Een jongen, die zelf nooit beslis singen nam, maar er wel op aandrong. Ik hoop dat Burgers dezelfde initiatie ven ontplooit als De Jong." OEGSTGEEST De radioquiz van de Tros „Piekuur" morgenochtend zal niet worden uitgezonden vanuit de ASC-kan- tine, doch uit rest. De Rode Leeuw. Aan de quiz kunnen sportverenigingen deel- »n. De opname is van 10.30 tot 12.00 liddag Roodenburg-UV S morgenmi om half vijf LEIDEN Morgenmiddag om half vijf wordt op Leiden-Noord de return ge speeld tussen Roodenburg en UVS. Na dat beide rivalen elkaar wedstrijden ach tereen op een gelijkspel hadden gehou den, versloeg UVS in het begin van deze competitie weer eens Roodenburg. De ploeg van van Rinus Smits, die tot voor enkele weken veilig leek te staan, is in middels weer in degradatiegevaar geko- Ai te rustige duels hebben Isaac van Weerlee c.s. niet achter de rug. Tegen De Mussshen ging het er vrij stevig aan toe en de ontmoeting tegen Gouda had meer met Amerikaans voetbal te maken. Goed voetbal is morgenmiddag wél te verwachten en de kansen dat Rooden burg voor de eerste maal in de eerste klasse LTVS gaat verslaan zijn, dachten wij, groter dan ooit tevoren. UVS lijdt op het ogneblik namelijk aan hetzelfde gebrek als haar tegenstander: schot loosheid. Opnieuw zal de score dus niet hoog oplopen. Voorlopig houden wij het op een gelijkspel: 1-1. De opstellingen: Roodenburg; doel: M. Keereweer; ach ter: B. de Jonge, C. Pennenburg, I. v. Weerlee en A. Ooyendijk; midden: W. Rijsbergen en J. v. Weerlee; voor: Jan sen, J. Rietkerken, S. den Os en H. de Klerk. UVS: doel: W. Sloos; achter M. Balk- hoven, H. Rol, B. Lardé en R. de Groot: midden: A. Koren en J. Leget; voor; J. Verver, S. Teske, L. Holl en Gv Desar. Trosquiz „Piekuur" LEIDEN De heer B. D. Oosterman zal bij de komende gemeenteraadsverkie zing de lijsttrekker zijn van Democraten '66. De nummers twee en drie op de lijst van D'.66 zijn respectievelijk de heren W. Kuyper en J. L. M. van Heugten. Dit werd gisteravond op een ledenvergadering van de democraten in „De Kleine Burcht" besloten. I listen '70. Het zware verlies van de PSP weet hij aan de tegenstanders van het Progressief Akkoord in de gelede- ren van de pacifisten. De Politieke Par tij Radikalen had volgens de heer Ku— per goed geboerd. Dit in tegenstelling tot de vrij algemeen heersende mening, dat de winst van de PPR beduidend onder de verwachtingen is gebleven. Voor de democraten zag de heer Kuy- pers de toekomst bijzonder optimistiscn j tegemoet. „In de Randstad heeft D'66 tien procent of meer van de stemmen ge haald. In Leiden bleven we daar onder. Met een goede verkiezingscampagne i kunnen we de achterstand wel inhalen", aldus de heer Kuyper, die voorts nog mededeelde, dat de PPR en D'66, die nu nog niet in de raad zitten, toch al aan het fractieberaad van de twee an dere PAK-partijen, de PvdA en de PSP, deelnemen. Op de D'66-Hjst voor de raadsverkiezin gen staan voorts de heren J. de Feyter, W. M. van Rooijen. W. F. K. Bischoff van Heemskerk. H. K. Looze, A. B. I Cramer, E. E. Hesse, D. Sonneveld, J. j H. M. Hendriks, R. R. J. v. Straten, W. F. Harmsen, A. J. v.d. Berg, A. C. F. - D'66 en PPR nemen al aan fractieberaad deel Tijdens die vergadering analyseerde voorzitter Wouter Kuyper de Staten verkiezingen van vorige week woensdag. Zou de Leidse bevolking voor de raad ter stembus zijn gegaan, dan zouden de vier PAK-partijen de PvdA, de PSP, de PPR en D '66 met respectievelijk 13, 1, 1 en 3 zetels in de raad gekomen zijn. De heer Kuyper zei het onwaarschijn lijk te vinden, dat de Partij van de Ar beid bij de komende raadsverkiezingen gaat verliezen aan Democratisch Socia- LEIDEN Gisteravond is een 18-jarige Leidenaar gearresteerd. Het afgelopen weekeinde had hij een bromfiets gesto len en een etalageruit in de Haarlemmer straat ingegooid. Uit de etalage stal hij vier sportbuksen. Leython in actie voor Nierstichting LEIDEN Tweede Paasdag, 's mid dags van 2 tot 6 uur, Is er in het gebouw Leython, Levendaal 101, een dansmid- dag ten bate van de Nederlandse Nier stichting. Medewerking aan deze mid dag verlenen Short Tail en Carter Mil lion's. Deze twee groepen, die in Leiden en omstreken al veel bekendheid genieten, zijn bereid „pro deo" op te treden. De toegangsprijs is f 3,welk bedrag in z'n geheel bestemd is voor de Nierstich ting. Boven, in een gezellige en wat rus tiger bar, wordt die middag o.m. een film gedraaid over het werk van deze stichting. Afscheid van hervormde hulpprediker Loerakkers ZOETERWOUDE Op le Paasdag be- staat er na de laatste dienst in de Ned. Hervormde kerk die door de eerwaarde heer E. Loerakker zal worden geleid in Ons Huis gelegenheid om afscheid te nemen van deze hulpprediker. Hij heeft een benoeming aanvaard van de gemeente Eijerland op Texel en zal daarbij De Cocksdorp als standplaats krijgen. LEIDEN Geboren: Nicolette, doch ter van B. A. J. M. Spronk en N. Wil- Iighagen; Marcel Coenraad, zoon van L. C. Arendse en T. E. Witteman; Ro land Jacobus Johan, zoon van G. L. Brussee en A. B. N. Martijn; Natascha Francisca, dochter van A. Schouten en M. T. A. van Falier; Johanna Albertina Alexandra, dochter van E. T. Prins en B. H. Gros; Nathalie Catharina Magda- lena, dochter van H. M. Kuiper en S. C. P. Berkhout; Gertjan. zoon van G. J. Meijer en H. C. Baas; Remco Simon Thecdorus, zoon van S. J. F. de Wit eD A. W. M. van Veen; Hendrik, zoon van H. van Voorst en M. H. Willemsen; Sa- mantha Antoinette Guiseppina, dochter van P. A. F. van de Kamp en A. S. G. Adam; Martinus Laurentius, zoon van A. Herruer en J. de Ljinge. Gehuwd: W. A. Metz en L. v. d. Staay. j LEIDERDORP Geboren: Hendrikus Johannes Wouterus, zoon van L. H. i Dingjan en J. M. van Zijp; Mireille Maria, dochter van B. Verhoog en Th. j M. H, Papot; Karolina Maria, dochter van F. J. A. M. Meyer en M. A. Th. v. Hussen; Jiska Naomi, dochter van P. J. C. Jagers en N. Nicolaï. Ondertrouwd: M. C. Bal en M. A. Rijk; J. Blok en M. de Graaf; A. Rijnsburger en P. A. Steenvoorden. Gehuwd: F. J. G. van der Onderaa en M. Schram; D. van 't Zelfde en A. J. Overleden: Johannes B. Schoon (80). Overleden: J. M. Manders w.v. J. P. Solle- wijn Gelpke: E. H. J. Sellink. Kerkstand op markt verkoopt kunst LEIDEN Zaterdagmorgen wordt op de markt aan de Hooglandse kerkgracht in de marktstand van dr. P. L. Schoon- heim van Experimenteel kerkewerk Her vormde Gemeente en van Pater C. Mat- thee van de Herensingelparochie aan dacht gevraagd voor kunstvoorwerpen uit Azië en Zuid Amerika. Reeds eerder is een uitstalling van der gelijke voorwerpen een succes geworden. Een aantal jongeren, die zich belange loos beschikbaar stellen om deze actie ten bate van ontwikkelingshulp ook in Leiden te propageren, zullen de markt stand verzorgen en de verkoop van de fraaie artikelen in handen hebben. LEIDEN Tijcfens een bijeenkomst in de brandweerkazerne werd gister middag afscheid genomen van een zo langzamerhand legendarisch ge worden man bij de brandweer: hoofdbrandmeester J. van der Kraan. Velen spraken hem hartelijk toe, onder wie burgemeester Van der Willi gen, commandant Broeshart, brandweercommandant Lekkerkerkerk uit Voorschoten (de nieuwe woonplaats van de heer Van der Kraan) en een vertegenwoordiger van de personeelsvereniging De Vlam. De heer Van der Kraan diende meer dan een kwart eeuw bij de brandweer en ken merkte zich onder meer door een bijzonder praktisch ingestelde tech nische kennis. (Foto LC - Dirk Ketting) Dekenaat Leiden: Deken L. G. A. van Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelijks- en Gezinsmoeilijkheden: Steenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art sen, een psycholoog en een jurist. Het huwelijksbureau biedt hulp bjj moeilijk heden in verkering en huwelijk. Voor hulp bij geboorteregeling kan men zich vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de assistente van dr. Mudde, Elisabeth Ziekenhuis, tel. 41541. Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei den, tel. 25708 en is geopend maandag t.m. vrydag van 9.00-12.30 uur. Spreek uur maatschappelijk werkster: iedere ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens afspraak. Aan het bureau is verbonden een maatschappelijk werkster, een psy- j choloog, een psychiater en een jurist. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Werk: Het bureau is gevestigd Rapen burg 85, tel. 20503. Spreekuur; iedere morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens volgens afspraak. Voor alle maatschap pelijke problemen kunt u daar'in eerste instantie terecht. Leidse Katholieke Invalidenbond: LT weet toch dat ook in Leiden een bond is die al uw belangen behartigt en met onze gehandicapten op vakantie gaat? Alle Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, tel. 22917. Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan vragen van een gezinsverzorgster, ge zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer de huisvrouw door ziekte of andere om standigheden geheel of gedeeltelijk haar taak niet kan vervullen. Het bureau is gevestigd: Morssingel S, Lel. 24800. Spreekuur maatschappelijk werkster: iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en van 13.00-14.00 uur. R.K. Oudervereniging „Voor het Zor genkind", afd. Leiden en omstreken Sckretariaat: mevrouw M. L. Hoff- Been, Witte Singel 65, Leiden, telefoon 33999. Deze vereniging biedt allerlei service aan ouders van gehandicapte kinderen. Uitvoerige inlichtingen worden graag gegeven door het sekretariaat. Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. Urlusplantsoen 48, Leiden, tel.34907. Pastorale hulp aan homofielen (persoon lijk gesprek, bemiddeling naar onderlin ge kringen, advies in gezinsverband enz. Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein 134, Leiden, tel. 32556. „De Zaaier - Verbum Dei", Plantage 16. tel. 2J 988: Centrum voor geloofsbegelei- ding en oecumene voor gemengd ver loofden en gemengd gehuwden, in per soonlijke gesprekken en in groepsver band. JUBILEUM PASTOOR DIJKSTRA herdenkt pastoor P. B. Dijkstra, ofm.,~de dag waarop hij vóór veertig jaren priester werd gewijd door Mgr. Schrijnen, bisschop van Roermond. Enige tijd geleden wijdden wij in een artikel al aandacht aan hem en zijn me- I de-jubilarissen. De plechtige hoogmis uit dankbaarheid zal door de jubilairs worden gecelebreerd op de eerste paasdag om 10.30 uur. Als diaken en subdiaken assisteren p. Dr. C. van Egmond en p. T. Woldendorp. Door het Dames- en Herenkoor van de pa rochie zal de 3-stemmige Missa Pontifi- calis van Perosi worden uitgevoerd. Aan sluitend aan de Hoogmis wordt er re ceptie gehouden in de zaal van het pa rochiehuis, Haagweg 14. Er is gelegen heid om te feliciteren tot half twee. i Meerburg: Mededeling voor de jongeren: de repetitie van vrijdag 3 april begint om half negen l.p.1. half acht; niet in het Vierde Eendje maar in de „Drie Eendjes". Antonius: Vrijdag 10 april houden wij in het ontmoetingscentrum een ouder avond voor de ouders, die kinderen heb ben. die op 18 april het sacrament van het vormsel ontvangen. HOUDT DIE AVOND VRIJ. LI bent natuurlijk zo ver standig het zekere voor het onzekere te nemen, daarom houdt U die avonden van 1 en 15 april vrij, om bij Uw televisie toestel uit volle borst te kunnen zingen „Geen. woorden, maar daden." Houdt ook de avond van 16 april vrij, want dan houden wij weer een parochie-discussie avond in het ontmoetingscentrum. GESPREKSGROEPEN Groot-Leiden: Voor alle leden van ge spreksgroepen zal op 21 april a.s. ge sproken worden over het onderwerp ONTWIKKELINGSHULP. De inleiding wordt gehouden door de heer G. J. v. Vlijmen, nationaal direkteur van de NOVIB. d.L Nederlandse Organisatie voor Internationale Bijstand. Dit onder werp is door vele gespreksgroepen be sproken en de heer v. Vlijmen zal wat dieper op de doelstelling en achtergron den van de stof ingaan en enkele vragen belichten. Na de inleiding, die bedoeld is als afsluiting van het seizoen '69 '70 is er een koffiepauze. Daarna zal er ge legenheid zijn tot gedachtewisseling. Plaats van samenkomst is de beneden zaal van het Hervormd Centrum bij de Laatste week Vastenaktie Lange. Dames- en herenkoor zingen de Missa Pontificalis van Perosi; Jubila te Deo, de Klerk. H. Willibrord, Oegstgeest 23.00 Plech tige Paaswake met koor van heren. Bonaventura-kapel: 20.00 Paaswake. Rijnsburg: 19.00 Paaswake. Antonius 10.00 Paaswake en eucha ristieviering. Studenten 22.30 Paasnachtwake in de Doopsgezinde kerk, Pieterskerkstr. 1. PROGRAMMA PASEN: Laatste inzameling Vasten-aktie-vakschool. Lodewyk 9.45 plechtige latijnse eucha ristieviering m.m.v. gemengd koor; 11.00 plechtige Nederlandse eucharistieviering met volkszang; 12.15 eucharistieviering; 18.00 eucharistieviering; 19.00 lof. Herensingel 9.00 Nederlandse gezon gen eucharistie; 10.00 latijnse hoogmis; 11.30 jongerenmis door ..Lord Folks" (geen avondmis) cel. C. Fischer. Meerburg - - 10.30 Hoogmis geen avond mis); 9.00 Stille Mis; 10.30 Hoogmis met concelebratie dames-, heren- en jonge renkoor zingen de mis van J. Valke- stijn. Looft de Heer. de Klerk. Na Hoog mis, Halleluja van Handel; 12.00 Laatste H. Mis met zaïog van jongerenkoor, pre dikant pastoor de Lange (geen avond- LEIDEN Dit weekeinde staan voor het laatst de bussen van de Vastenaktie in de kerken. Een laatste kans om de adoptie van het Dekenaat Leiden tot een financieel succes te maken. Het De kenaat Leiden, dat vorig jaar dertig mille bijeen bracht in de Vastenaktie heeft zich ten doel gesteld 54.000. - op te brengen voor de vakschool van de paters Salesianen op Haiti. Een school die hoogst noodzakelijk is omdat goed vakonderwijs een van de eerste voor- Wat er tot nu toe in de kerken binnen kwam is nog niet bekend. Eén aktie is wel afgerond en wel van Tech. Sch. Don Bosco aan Boerhaavelaan. De leerlingen van deze school spaarden voor hun leef tijdgenoten op Haiti, die in heel wat mindere omstandigheden verkeren 352, dat is ongeveer 0,60 per leerling. Hooglandse Kerk. Moriaansteeg 5-11 daarna viering van de eucharistie. De in Leiden op dinsdag 21 april 1970, viering is in het Nederlands, m.m.v. het 's avonds oni 8 uur. MOGEN WLJ OP gemend koor en met volkszang. UW KOMST REKENEN Herensingel 21.00 Gaat voor IT uit i Paaswake). Meerburg 20.30 Paaswake. Lodewijk 20.00 Paaswake. De paas- Petrus 20.00 Paaswake, waar feeste- kaars en het doopwater worden gewijd, iijke Paasmis met preek van pastoor De PAAS-ZATERDAG H. Willibrord, Oegstgeest - - 10.30 Hoog mis met dameskoor; 12.00 Hoogmis met jongenskoor. Kinderoppas om 9 en 10.30 uur. Collect® voor noden van het bisdom, laatste inzameling Vasten-Aktie-Vak- Bonaventura-kapel8.00, 10.00 en 11.00 vieringen. Rijnsburg: 10.30 morgendienst Antonius 9.30 Hoogmis met dames- en herenkoor. Studenten 11.45 Paasviering Doopsgezinde Kerk. TWEEDE PAASDAG Lodewijk 9.45, 11.00 en 1215 Eucha ristievieringen. Geen avondmis en geen lof. Herensingel 9.30 latijnse hoogmis; 11.00 Nederlandse hoogmis (geen avond- miis). Meerburg 10.30 Hoogmis verzorgd door de jongeren: 8.45 en 12.00 andere missen. Geen avondmis. Petrus - Elcharistievieringen ais op zondag. Geen avondmis. H. Willibrord, Oegstgeest - 9.00, 10.30 dienst met volkszang en 12.00 met ge mengd koor. Geen avondmis. Bonaventura-kapel: 8.00, 10.00 en 11.00 diensten, de laatste tatijns. .Antonius zondag, geen avondmis. Sjaloom. Den Haag 29 maart, Hans Oudshoorn en Jan Polman: DAT KO NINKRIJK? KOMT D.AAR NOG WAT VAN? Betreffende Drive-in-dlensten 10.30 -12.00 uur in restaurant „Bijhorst" (viaduct Wassenaar). Kinderoppas aan wezig. Eerste kievitsei voor burgemeesters v roti w ZOETERWOUDE Bij afwezigheid van de burgemeester is gisteren het eerste kivietsei dat in Zoeterwoude is gevonden aangeboden aan zijn echtge note mevrouw P. Detmers-Berben. Dat geschiedde door campinghouder-veehou der C. A. G. de Jong, die het el gister morgen op zijn weiland in het Westelnd® had gevonden- Beperkt programma voor korfballers LEIDEN - - I.v.m. de Pasen zijn voor de standaardteams geen wedstrijden vast gesteld. Alleen in de afdeling Rijndelf- land staan enige wedstrijden op het pro gramma. waarvan de meeste op zater dag gespeeld zullen worden. Het pro gramma ziet er als volgt uit: le klasse B DKC 4-HKV 5. 2e klasse C: Madjoe 2-Noorderkwartier 2 (28 maart 15.30 uur). 2e klasse D: De Danaiden 4-Zuider- kwartier 4 28 maart 15.30 uur. Ook dit jaar organiseert Vicus Orlentis het jaarlijks met de Paasdagen te hou den jeugdtoernooi, waatby ditmaal in vier afdelingen gestreden zal worden, t.w. twee adspiranten-afdelingen en twee pupillen-klassen. Bij de adspiranten ko men de ploegen van de Danaiden, Fortu- na (Delft). KNS, TOP Sassenheim Velocitas (Leiderdorp) en het organise rende Vicus tegen elkaar in het veld. en Bij de pupillen zijn dat de Danaiden. Top. KNS, Velocitas en Vicus. Het toer de i nooi wordt gehouden op 2e Paasdag en begint om 9.30 uur en de laatste wed strijden vangen aan om 16.30 uur. DE DANAÏDEN NAAR BELGIë Het eerste en het tweede team van De Danaiden zullen zaterdag vertrekken naar Antwerpen om deel te nemen aan het Royal Scaldis toernooi, dat dit j^iar voor de 50e maal met de Pasen gehouden zal worden. Waarschijnlijk spelen de eerste teams van Crescendo en De Algemene een vriendschappelijke wedstrijd tegen el kaar. De overige Leidse teams komen met de Pasen niet in actie. LEIDEN, 27 maart. Groente. andijvie Eucharistievieringen als op 9.10-10.50; prei 79; rabarber 1.17-1.44; I spinazie 64-84; spruiten A 1.10-1.28; spruiten B 83-1.36; komkommers 26-70; champignons 3.50-4.30; tomaten A 25.60- 25.90; tomaten C 21.60; tomaten CC 16.70; uien drielingen 29-30; uien mid- delgrof 62-65; witlof 71-1.05; sla A 14- 24; raapstelen 16-18; radijs 50-60- sel derij 14-15.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3