Bert van der Helm bleef ongeslagen maar landstitel is voor Delta-Lloyd in De Algemene blij ft Gerard en Marian De Danaïden naar de running Nap spelen gelijkspel Leidse Golfbrekers gewipt door BZC Batje met dunner rubber bracht controle over slagen terug Verzwakt Siseo niet opgewassen tegen Eechtrop 19 SPORTBIJLAGE MAANDAG 23 MAART 1970 Scylla begon overigens redelijk. Gerard Bakker zorgde er door een overwinning op Karei Deken (21-18, 20-22, 15-21) voor, dat het 01 werd. Bakker verde digde zeer kundig, hoewel gezegd moet worden dat Karei Dekens afmaken wat zwak was. In de volgende partij hield Van den Berg Bert Schoofs één game redelijk bij (21-17), maar hierna gooide de nieuwe Nederlandse kampioen er een schepje bovenop en toen zakte de Scyl- laan als een plumpudding in elkaar: 21-4! Door zeer gemakkelijk te winnen van Frans Schoofs (veertien en dertien) scoorde Bert van der Helm 12. Toen Bert van der Helm en Gerard Bakker in Utrecht nationaal dubbel- kampioen werden, was Karei Deken er niet bij. Daardoor had Bert Schoofs een andere partner, Nico van Slobbe, met wie hij tweede werd. In het prachtige Delta-Lloyd-gebouw wilden de Amster dammers echter wel even laten zien wat het beste Nederlandse koppel is. Zij wonnen de eerste game simpel met 21- 16. kwamen in de tweede met niet min der dan 5-14 achter, maar gingen toen veel aggressiever spelen en kwamen sensationeel gelijk. Ze bléven voortreffe lijk spel ten toon spreiden en op de stand I 20-18 maakte Bert Schoofs de partij met een onhoudbare netbal uit: 21-18 2—2. scoorde het zesde punt. Het landelijke juniorenteam was uiteraard kans loos tegen het op de tweede plaats staan de VDO uit Amstelveen. Het werd 82. De Noordwijkse punten kwamen van Goof van der Hoorn en het TOV-dubbel. Scylla 3 kampioen (Van onze tafeltennismedewerker) LEIOEN „Ik win drie partijen. Ik heb een ander batje. Dunner rubber. Ik heb weer controle over mijn •lagen. Ik zal die jongens eens wat laten zienDit zei Bert van der Helm vóór de wedstrijd van Scylla tegen Delta-Lloyd, dat nog een enkel punt nodig had voor de titel. En de voorspelling van Van der Helm kwam uit. Bij vlagen schitterend spelend klopte hij Frans Schoofs, Karei Deken en Bert Schoofs. Toch bleken de drie zeges van de Zoeterwoudse kwekeling niet voldoende voor een positief resultaat, want teamgenoten Gerard Bakker en Ed van den Berg hadden in de week vóór dit voor Scylla in feite onbe langrijke treffen te weinig getraind om tot grote daden te kunnen komen. Ed van den Berg hierover: „Vind je het gek? We hebben ons vanaf oktober kapot getraind. Als je kampioenskansen dan weg zijn, ge loof je het verder wel. Nee, volgend seizoen ga ik er weer keihard tegenaan. Maar ik ben het nu een beetje zat zeer spannende aangelegenheid. De eer ste game wonnen Van Veen en l'Ami met 21-18, maar in de volgende trok ken Geersheuvels en Thai met dezelfde cijfers aan het langste eind. In de slot fase van de derde game was er nog niet te zeggen wie er met de winst zou gaan strijken, maar toen Ton l'Ami op de stand 22-21 met een keiharde klap het beslissende punt scoorde was er een I Scylla 3 is kampioen geworden in de prachtige 3—1-stand bereikt. overgangsklasse L. Ze hadden Van Paridon was vervolgens volslagen gelijkspel voldoende^ hii kansloos tegen Geersheuvels (twaalf en 'ÏM K v zes), maar Van Veen bracht met bijna dezelfde cijfers (dertien en zeven) Do- cos weer wat verder van Maasvogels. Hierna een grote teleurstelling voor Docos: l'Ami verloor met 15-21 en 18-21 van Thai. Aldus was het 43, maar een gemakkelijke overwinning van Van Pa ridon op Hageman (21-14, 20-22, 21-11) zette Maasvogels weer op twee punten. l'Ami was in zijn laatste partij niet op gewassen tegen Geersheuvels (twaalf en zestien), maar Van Veen, de matchwin ner, maakte er door een overwinning van 21-19 en 21-18 op Thai 6—4 voor Docos van. De bijzonder geweldige derde plaats was realiteit! De landelijke junioren hebben gewonnen van SETT (6—4) en staan definitief op de tweede plaats. Ze zijn uitgespeeld en moeten wachten op de uitslag van de nog te spelen wedstrijd tussen Avanti en Xerxes. Mocht Avanti dat verliezen, dan staat Docos gedeelde eerste. Jan van Steen bleef nu ongesla gen. Hans Waayer won twee en Hans Rodenburg één keer. spel ging verloren na een 16-8 voor sprong in de derde game. Invaller Louis Ritzen won niets. Voor het tweede team behaalde hij wél twee overwinningen. Ook Hans van Wissel slaagde hierin. Omdat invaller Jan Vroomen echter niet tot winst kwam, kon Excelsior 3 met 64 zegevieren. RTC Omdat de zaal niet beschikbaar was, speelde RTC 1 opnieuw niet. In de ko mende weken zullen zij een zwaar pro gramma af te werken krijgen. RTC 2 speelde gelijk tegen Den Burcht 3. Jan van Luiing was met drie zeges weer de sterkste man. Nico Bouwmeester deed het met twee overwinningen iets minder. Een kampioen: in de vierde klas werd dit RTC 5 (Jaap van der Laan, Willem Lucken, Willem Kuypers). -erd inderdaad 55. Karei en Theo Bakker wonnen tw Hein Crispijn kwam één keer tot winst. Het was een zeer enerverende ontmoe ting, waarin Karei van Schie erin slaag de om Rob Joëls te kloppen. Om in de hoofdklasse te komen moeten de jonge Scyllanen promotiewedstrijden spelen. ATTC/Boot daarentegen werd géén kampioen. Daarvoor had TSF 2 geklopt moeten worden en dat was een te moei lijke opgave. Het werd 8-2 voor de Schiedammers. De Treffers 2 sloot de competitie af met een wat teleurstellen de nederlaag van 46 tegen het Volen- damse Victory '55/2. Ook De Treffers 3 leed verlies: 91 tegen Aviolanda. De twee Scylla-teams in de degradatie- afdeling kwamen tot winst: Scylla 4- Wibats 6 91 en Bloemendaal-Scylla 5 3—7. STEEDS VOORUIT Steeds Vooruit 1 heeft gelijkgespeeld tegen Steeds Hoger/TSB 6. Nol Sikking won driemaal en Nora Broxterman kwam twee keer tot winst. Het dubbel- HVS moest wennen E„ het aan het veld n Schie i STOMPWIJK HVS (dames) speelde keer en gisteren tegen SOS niet. zoals verwacht werd; de ploeg ondervond duidelijk moei lijkheden met de overschakeling van zaal- naar veldhandbal. Nadat HVS een 2-0 voorsprong had genomen, stopte haar keepster Sjanie v. penalty. Toch kwam SOS erdiend tegendoelpunt uit een aanval over links. Na de rust liep het sterkere HVS tenslotte uit tot 6-2. HVS (heren) kampte in de thuiswed strijd tegen HMSH met hetzelfde euvel als de dames. Vooral de achterhoede kon zich maar moeilijk aanpassen. Hoe wel de Stompwijkers slechts met 10 man speelden, waren zij aanvallend sterker. Voor de rust kon de HMSH- verdediging het te solistisch aanvalsspel nog wel ontregelen, doch in de 2e helft nam HVS duidelijk afstand: 17-10 (rust stand: 6-5). AVANTI Het damesteam van Avanti verloor met 91 van Unitas. De eer werd gered door Angèle Pannebakker. Beter deed het in de eerste klas veilig staande eer-, ste herenteam: er werd met 82 van Phoenix 4 gewonnen. Leo Straathof bleef ongeslagen. Zijn teamgenoten Ron Fase en Gertjan de Ruiter moesten ieder in één opponent hun meerdere erkennen. Het landelijke meisjesteam heeft met 64 gewonnen van VVV en staat hier door op de tweede plaats achter lands kampioen Phoenix. Tegen VW bleven Els Vreeburg en Elly Pannebakker on geslagen. Liesbeth Smits liet het ditmaal afweten. De landelijke jongens, die kop loper zijn, hebben gemakkelijk van In tiem '55 gewonnen: 82. De Vlaardin- gers konden alleen een winstpunt boe ken tegen Peter Korvers en Theo Lou- wers. Jan van Wetten was een onneem bare vesting. PIT '54 Het gedegradeerde eerste-klasteam van Pit '54 heeft opnieuw een nederlaag te slikken gekregen: 46 tegen Sportief. Anneke Koek was goed op dreef. Zij won twee partijen. Cas Koemans won er één, maar Marian van der Helm kwam niet verder dan samen met Anneke Koek winst in het dubbel. PLAY FAIR Zelfs zonder Ada Commissaris wisten Lida en Dineke Heuzen Docos te klop pen: 7—3. Slechts Arts Touw uit de vier de klas moest logisch drie neder lagen incasseren. Het eerste herenteam verloor opnieuw met 73 van De Tref fers 5. Arnold Heuzen won twee keer en Harry Heuzen versloeg één Vener. Play Fair 2 is na de 8—2-zege op DHC 3 (Ruud Molers 3, Jos Wolken en Wim van Egmond ieder 3) weer wat dichter bij het kampioenschap gekomen. de tweede klas In zijn partij tegen Bert Schoofs kwam de onvoldoende vastheid van Gerard Bakker duidelijk tot uitdrukking. Bak ker wilde zijn tegenstander kennelijk niet laten „lopen", want vaak nam hij zelf het initiatief. Toen hij evenwel de eerste game tóch kansloos had vbrloren (21-16), geloofde hij het verder wel en via 13-0!) kon.de Amsterdammer door- tlopen naar 21-S. Karei Deken en Bert van der Helm voch- ii ten vervolgens een verbeten strijd uit. ar] °P 17-13 en 19-16 in de eerste game leek nationale damescoach Deken niet j in gevaar te komen, maar eerst met j 26-24 na domme missers van beiden kon hij de game binnenhalen. Hierna Pek leek het zoveelste débacle in dit seizoen voor Van der Helm nabij, want hij J kwam in de tweede game al heel rap I met 8-3 achter te staan. Toen echter leek het of hij zich nóg meer ging con centreren. Zijn blokken werd zuiverder ook zijn afmaken was weer perfect. AMVJ-De Treffers i De Danaïden, die geen resultaat zal opleveren. LEIDEN De koplopers in de Overgangsklasse A, De Danaïden en Regenboog, hebben gisteren in de wedstryd tegen elkaar de punten broederlijk gedeeld. Nadat een tegenvallend De Danaïden de gehele wedstrijd bjjna een achterstand had gehad wisten de scholieren toch een gelijkspel uit het vuur te slepen (3-3). Een niet drie invallers spelend Regenboog, dat o.a. schutter Sjaak Schipper node miste, kwam na 20 minuten aan de leiding via een treffer uit een doorbraak van Emm'v Kuiper. De Dordtse vreugde was kort, want nadat Frans Pasman een strafworp had gemist maakte Ilse de Klerk twee minuten later toch gelyk (1-1) In de tweede opstelling was de thuisclub de betere ploeg en m Nap bleek een voortdurend gevaar voor de Dordtse defensie. Deken had hiertegen weinig via 9-9 en 13-17 was de gamewinst Van der Helm met 15-21 een feit. In de spectaculaire derde game is Van der Helm niet in gevaar geweest Via 4-10 en 13-17 finishte hij met 17-21 Het was 33, maar door Frans Schoofs 21-8, 21-13 tegen Ed van den Berg werd het 43 voor Delta-Lloyd. Hierna begonnen de twee sterkste Nederlan ders van het moment, Bert Schoofs en Bert van der Helm, aan hun onderlinge partij. Het was een gelijkopgaand duel. De tussenstanden in de eerste game spreken voor zichzelf: 7-8, 14-11, 15-15, 17-17. Op deze laatste stand gaf Bert Schoofs twee schitterende „loopings", die Bert van der Helm echter nog mooier in een voor Bert Schoofs onmogelijke hoek „duwde": 17-19 dus. Maar Bert Schoofs was nog niet geslagen. Hij kwam door twee goede klappen weer op geljjke voet. Nu vond Bert van der Helm het blijkbaar welletjes, want schijnbaar moeiteloos maakte hij de twee laatste punten. In de tweede game een nóg agressievere Bert Schoofs, die meteen met 7-1 vóór kwam en hij behield tot 20-16 een ruime voorsprong. De vecht lustige Scyllaan kwam terug tot 20-19. maar met een weergaloze klap maakte Bert Schoofs er 21-19 van. In de slot- game wist Bert Schoofs tot 5-5 bij te blijven, maar hierna liep de boordevol met zelfvertrouwen spelende Van dei- Helm uit naar 12-21. Delta-Lloyd kreeg zijn ene puntje toch. Het was Frans Schoofs die hiervoor zorgde. Hij zegevierde over een aanval lende Gerard Bakker en maakte het kampioenschap tot een feit. De laatste partij werd ook voor Delta-Lloyd: Deken versloeg Van den Berg met dertien en negentien. Het kampioenschap was verdiend voor het dit seizoen onge naakbare Amsterdamse trio. Vorige week dinsdag speelde Scylla 2 TOV heeft een tegen Delta-Lloyd. Het werd 91. De eer werd gered door Anton-Will van u',nnin£ ,,u' Zoelen. Hij klopte Deken. behaald op 't r Onbevredigend Docos-Maasvogels De Treffers is als eerste in de hoofd klasse D geëindigd. Ondanks het gelijke spel van zaterdagmiddag tegen de AM- VJ-reserves. De Treffers heeft hierdoor zijn punt voorsprong behouden op STV/ Climax behouden. Jacques van Ruiten opende de Roelof- arendsveense score. Hij versloeg Erik Goudsmid, zjjn rivaal sinds jaren, met 9-21 en 18-21. Hierna trad Kees Vesseur aan tegen international Aukje Wynia boven Mary van Ruiten verkozen in het „Moskou"-team en maakte er nu-twee van: 18-21, 21-17, 17-21. Mulder zorgde voor spanning door Bert Aker boom te kloppen: 21-19, 22-20. Kees Ves seur en Jacques van Ruiten dubbelden vervolgens in twee games (19-21, 19-21) naar 13, waarna Aukje Wynia verras send met negentien en achttien van Jacques van Ruiten won. Na de rustpauze werd het zelfs gelijk door Goudsmid, die Akerboom na een overtuigende eerste-gamewinst (21-14) met 21-19 naar een nederlaag speelde. Kees Vesseur zorgde ervoor, dat zijn team weer aan de leiding kwam. Hjj versloeg Mulder met niet minder dan 2-21 en 17-21. Door Aukje Wypia werd het weer gelijk. Zij bleek na een gelijk opgaande strijd net iets meer punten gescoord te hebben dan Akerboom: 14-21, 21-13, 21-19. Mulder moest hierna toestaan dat Jacques van Ruiten via 19-21, 19-21 4—5 scoorde, maar toen mr. Erik Goudsmid hierna een overwin ning behaald had op Kees Vesseur bleek dat de punten broederlijk gedeeld waren. Door dit resultaat is De Treffers de hele tweede competitie-helft ongeslagen gebleven. Top-PSV it onbevredigende over- monstercyfers 100 Js gedegradeerde PSV. ridat de Eindhovenaren, te laat in Noordwyk BEVERWIJK Een verzwakt Siseo, waarin twee spelers die tot de vaste keus behoren ontbraken, heeft tegen Eechtrop geen vuist kunnen maken. Siseo dat, hevryd van kampioensaspi raties, nu vrijuit kon spelen, speelde vooral het eerste kwartier erg goed en kwam door het benutten van een straf- corner door Ben Ramakers voor: 0-1- Daarna was het echter zeer snel gelijk toen de Siseo-achterhoedo nodeloos een strafcorner weggaf die Arie Schaap be nutte: 1-1. Kort daarop leverde een prachtige aan val van Eechtrop succes op toen Sto- tenbeek onhoudbaar inkogelde. Het ge brek aan organisatie in de achterhoede, waar Carel Kallmann node gemist werd, leidde ook tot het derde doelpunt. Een doorbraak van Eechtrop leidde tot een gevaarlijke situatie die de Siseo-achter- hoede op onreglementaire wijze wilde oplossen. De schuifbal, die volgde was onhoudbaar: 1-3. Met deze stand ging de rust in. Na rust kreeg de Siseo- defensie meer vat op het spel en schiep de Siseo-voorhoede zich tal van kansen. Vele strafcorners en een strafbal wer den nog door Siseo genomen, maar dat bracht geen verandering meer in de stand (3-1). j Het te roekeloos omspringen met de kansen voorkwam dat de Leidenaars voorsprong konden nemen. Maar ook Regenboog kon twee blunders ir Leidse verdediging niet afstraffen, 'n benutte strafworp van Harm Scheeps bouwer gingen de gasten de rust in met een 1-2 voorsprong, die vlak na de her vatting tot 1-3 werd uitgebreid door invaller v. Minderhout. De Danaïden zou met v. Unen voor de korf toch nog een draw gaan bewerkstelligen. Eerst miste hij weliswaar een strafworp, maar na enkele minuten wist hij er wel raad mee 2-3). Nadat Regenboog nog enkele fraaie kansen onbenut had gelaten, ging het laatste kwartier in met een fel offen sief van De Danaïden, maar waarbij het schot faalde. De kans voor de Danaïden kwam toen de bezoekers reeds tien mi nuten voor tijd op balbezit gingen spelen, en waarbij zij vele fouten maakten. In de laatste minuten werd het toch 3-3, ondanks dat Sander van Unen opnieuw een strafworp miste. Het was Marian Nap, die met een ver schot succes had en daarmee haar club aan een hard be vochten 3-3 gelijkspel hielp. KNS 2-De Danaïden 2 2-6: De Dana/den 3-Phoenix 2 3-7. ZUIDERKWARTIER-PSV 4-6 Wederom ls Zuiderkwartier niet tot winst gekomen. Ook ditmaal konden de broodnodige punten niet binnengehaald worden tegen een PSV, dat enthousiaster te werk ging en de zege dan ook vol komen verdiende. Het begin was voor de gasten, die reeds In de 7e minuut de leiding namen, welke voorsprong in de 20e minuut opgevoerd werd tot 0-2 uit een doorbraak. Na een half uur in de eerste helft kreeg Zuider kwartier de kans Iets aan deze achtet- gearriveerd. volkomen ongeïnte- Docos heeft na de overwinning van gis- resseerd hun partyen speelden. „Duide- termiddag op Maasvogels (6—4) defini- lijk was", aldus TOV-hestuurslid Van Hef belas Selegd op de derde plaat, In der ,Veyden. „dat re onenigheid hadden gehad. De enige die er nog voor knokte LGB—BZC i in dit de hoofdklasse A. De grote duel was opnieuw Jacques die ongeslagen bleef. Ton l'Ami en Bert was Handgraaf". van Paridon wonnen leder één keer en ook het dubbelspel was voor de Docos- De gedetailleerde uitslagen: Rudi Alke- Het grote gevecht tussen de twee sterk- sten van beide teams, v. Veen en Geers heuvels, vond al in de beginfase van de wedstrijd plaats. Jacques van Veen won. Na een moeizaam begin (13-21) haalde hij de tweede game overtuigend met 13 binnen, maar in de slotfase kon hij slechts met de hakken over de sloot zegevieren: 21-19. Bert van Paridon had de kans om er 20 van te maken, maar hij benutte de aanwezige kansen tegen Thai niet: 21-16, 15-21, 16-21. Ton l'Ami maakte er natuurlijk 21 van. maar hij had toch wel opvallend veel moeite met invaller Hageman: 13-21, 21-18, 21-18. Het dubbel was een LUB Is uit de strijd om de KNZB-bekcr. In de derde ronde bleek het verleden jaar uit de tweede klasse gedegradeerde BZC made-Van Vroenhoven 21-8, 21-9; Peter i "'t Bergambacht te sterk voor de en- Turk-Pudelko 21-7. '21-7Ted van der tbousiast strijdende LGB'ers. Ploeg-Handgraaf 21-17, 27-25; Alkema- j de/Van der Ploeg - Van Vroenhoven/ Handgraaf 21-12, 21-9; Turk-v. Vroen hoven 21-12, 21-11; Alkemade-Hand- graaf 21-11, 21-19; Van der Ploeg-Pu- delko 21-18, 21-17; Turk-Handgraaf 21- 10, 21-15; Van der Ploeg-Van Vroenho ven 21-18, 21-18; Alkemade-Pudelko 21-11, 21-13. Uitslag 10—0. De routine van de BZC bleek te veel voor de pupillen van Rob Schouten, die echter in enkele jaren tijd een goed team geformeerd heeft, dat zo snel als mo gelijk is uit de kringcompetitie naar de bond dient te promoveren. Tpt 3-4 hiel den de LGB'ers hun opponenten bij. Toen TOV 2 behaalde een knappe overwin- I moesten zij de geroutineerde, hardspelen- ning op SETT: 64. De Hagenaars ont- de derde-klassers laten gaan tot 3-7. dekten dat Kees van der Zwet het groot- Een vierde doelpunt gaf een meer over ste struikelblok was. De onderwijzer eenkomstig het spelbeeld passende score bleef zonder verlies. Will Turk boekte Harry Eykelhof en Mar v. Beukering twee zeges en invaller Gerard Turk scoorden elk tweemaal. ZCG—AZC EMDIEN Zo gemakkelijk als de 2-7 uitslag zou vermoeden heeft AZC het In Emmen tegen ZCG niet gehad. Hal verwege de wedstrijd was de stand nog dubbelklank en het waren zelfs de Gro ningers die de score openden. Het be staande goede AZC-kwartje deed de Al- phenaren nog ruim zegevieren. Een numerieke meerderheid was er voor nodig om Wim Verhagen in staat te stellen zijn ploeg naast ZCG te schie ten. Nadat Rudy de Hey fraai 1-2 op zijn naam had gebracht waren de man nen van Joop Brokke niet meer te stui ten. Een door Wim Verhagen benutte strafworp en een afstandsschot van Cees v. d. Broek gaven meer inhoud aan het verschil op de ranglijst. Even kon ZCG terugkomen tot 2-4, doch Wim Ver hagen, Hans 't Hart en Cees v. d. Broek lieten er geen twyfel over bestaan wie het sterkste waa (2-7). stand te doen, maar de toegekende straf worp werd gemist. Toch brak de rust aan met een 1-2 stand, daar Gijs Kloos in de 33e minuut een vier meter worp wel benutte. In de tweede helft heeft Zuiderkwartier er alles aan gedaan, maar kreeg meteen al een klap toen de Phi- lipsmensen na een gemiste strafworp in de 8e minuut op 1-3 kwamen. In de derde opstelling fas Zuiderkwartier gevaar lijker en dat leverde ook resultaat op. Eerst was het Frits van 't Riet die suc ces had (2-3) en 6 minuten later zette Joep van Daim een strafworp om in een doelpunt (3-3). De strijd was weer geheel open, maar niet voor lang, want een minuut na de gelijkmaker zette PSV de thuisclub wederom op een achterstand (3-4). In de laatste 10 minuten werd Zuiderkwartier geklopt. Het aanvals- kwartet van de geel-blauwen beschikte over een zwak schot en de verdedigers lieten hun tegenstanders te veel vrij heid. Door een verdedigingsfout werd het 3-5 en uit een doorbraak werd de Eirdhovense voorsprong tot 3-6 opge voerd. Zuiderkwartier was een geslagen ploeg, hoewel Albert de Groot na een gemiste strafworp van PSV nog ophaalde tot 4-6. De Eindhovenaren speelden de resterende tijd op balbezit en deden dat vakkundig. Zuiderkwartier 2-GKV 2 5-2. ACHÏLLES-DE ALGEMENE 1-6 Het In de running z(jnde De Algemene heeft zich weinig hoeven In te spannen om hekkesluiter Achilles duldeiyk te maken dat het te zwak ls voor de eerste klasse. Nadat de blauw-wltten met de rust reeds een 0-3 voorsprong hadden opgebouwd, werd tenslotte een 1-6 zege behaald, waarmee De Algemene kreeg wat het toekwam. Een in de hele wedstrijd goed plaatsend De Algemene nam al vlot een 0-1 voor sprong door een treffer van topscorer Wim van Vliet. Hoewel de Leidenaars voortdurend in de meerderheid waren, duurde het tot de 30e minuut eer weder om Wim van Vliet uit een fraaie door braak De Algemene naar 0-2 schoot. Drie minuten later bracht Ineke Thjjssen de krachtsverhouding beter tot uitdruk king ln de score door van afstand raak te schieten (0-3). Met deze stand werd de tweede drie kwartier begon- DKC-KNS 2-8 Een ia het eerste kwartier sterker spe- Ook KNS heeft verrassend genoeg wei- lend Vicus nam vanaf de uitworp al nig moeite gehad met een In de onder- direct een voorsprong van 1-0 via een ste regionen verkerend DUO, dat wel treffer van Mattie Baart. Sperwers, dat tot. betere prestaties in staat is. KNS over een goed dameszestal beschikte, verdiende de zege volkomen, maar had kwam i wel mee dat de Delftenaren er ditmaal wel heel weinig van terecht brachten, en daar de oranjehennlen wel raad wis ten met de geboden kansen, is de zege wel verklaard. Reeds in het eerste kwartier maakte KNS ad duidelijk dat het zich wilde re vancheren voor de vorige week geleden nederlaag. Hen Brakel en Marry Zirk- zee schoten hun ploeg n;iar een 0-2 voor sprong. die na een half uur door Wim Brakel in korte tijd naar 0-4 werd ge tild. Een minuut later had de thuisclub ook succes en dat was 1-4: DKC kon er weinig aan doen. en toen Hans Filemon vlak voor rust zorgde was er niet veel hoop meer voor DKC op een beter resultaat. In de tweede helft konden de gastheren wat beter partij geven, maar zij konden niet ver hinderen dat KNS zich naar een ruime zege speelde. Na een kwailier zorgde Mieke Hasselbach onder de korf voor 1-6, waarna de thuisclub pas in de 32e minuut aan bod kwam (2-6). Met nog ruim 13 minuten te spelen speelde KNS een gewonnen wedstrijd. In de 36e en 38s minuut bepaalde Jannle en Wim Brakel de eindstand van deze wedstryd op 2-8. waarmee het nu wel somber gaat uitzien voor de Delftenaren, temeer daar De Sperwers een punt weghaalde bij Vicus. KNS 2-De Danaïden 2 2-6. 20 minuten op gelijke hoogte met de Leidenaars, toen een strafworp benut werd. In de tweede opstelling was de Leidse formatie de betere ploeg en dat werd in de tyd van 5 minuten waar gemaakt. Nadat Nandi de Vink zich goed had vry gespeeld, zorgde zij voor 2-1 en even later was het Jan Heneen. die 3-1 liet aantekenen. Wie gedacht had dat Vicus zou doordrukken, kwam bedrogen uit. want een met weinig inzet spelende derde aanval van de Leidenaars liet het gistermiddag volkomen afweten, zoals boven reeds vermeld is. De rust ging in met een 3-2 stand, waarna de Rotterdammers in de tweede helft na 1-3 ruststand 20 minuten largzy kwamen (3-3). On danks dat Vicus met haar eerste aanval weer voor de kort weer sterker werd. kon zy van de vele kansen geen gebruik maken om alsnog de zege binnen te ha len. Het bleef daarom bij 3-3, waarmee Sperwers bijzonder tevreden kan zijn. DKC 2-Vicus 2 0-7; Menvic 2-Vicus 3 1-1. URESUENDO-QUICK 3-3 Ready moesten de rood-wittcn genoegen De eerste helft werd gekenmerkt door zwak spel van beide aanvallen. Zowel aan Leidse als Haagse zijde slecht schot gedemonstreerd en boven dien hadden beide aanvallen weinig in houd. Merkwaardig genoeg vielen de schaarse doelpunten in de eerste helft vlak na elkaar. De gasten kwamen de 43e minuut op 0-1, hetgeen Fluks een minuut later beantwoordde doeltreffend afstandschot van Ab Nies- sing (1-1). Met deze score werd ook de eerste helft afgesloten. De tweede werd gekenmerkt door het missen van straf- worpen. Beide ploegen lieten ieder twee van dergelijke scoringskansen onbenut, waarna Ready op 1-2 kwam via een af standschot. Fluks zou nog éénmaal ge lijk komen en wel via Greet Kettenis (2-2), waarmee de Leidse ploeg het voor deze wedstrijd gehad had. Na 15 minu ten nam de Haagse ploeg andermaal een voorsprong,- waarop Fluks geen ant- aarin Wim van Iterson al nu 10 j woord kon vinden. Nadat Ready op 2-4 minuten spelen Achilles op een 0-1 ach- Pn op winst was gekomen, kreeg Ruud terstand zette. Tien minuten later redde Niessing met name nog enkele goede Achilles de eer .door uit een doorbraak leansen om iets aan de score te wijzigen. te scoren (1-4). Het had nog spannend kunnen worden als de thuisclub niet een strafworp had gemist. Nu maakte De Algemene aan de andere kant een einde aan alle onzekerheid, toen Aad Rusman na een prachtige combinatie met Ruud van Vliet het mooiste doelpunt van de wedstrijd scoorde (1-5). Een over elle linies beter spelend De Algemene, det vooral ln het middenvak goed voor de dag kwam. kwam, nog op 1-6 toen Wim van Vliet via een wijkbal scoorde. Dc Leidenaars kregen nog enkele goede scoringskansen, maar gescoord werd er Crescendo liecft o.l. volledig aan de verwachting voldaan, om tegen hel sterke Quick een draw uit het vuur te slepen. Het word 3-3 en daarmee konden beide ploegen «lik tevreden zyn. Hoewel de Dordtenaren ver in de tweede helft met 3-1 aan de leiding gingen, pleit het voor onze stadgenoten dat zij stug bleven volhouden. Crescendo kreeg met dit gelijke spel dan ook loon naar werken. Fluks heeft zijn eerste optreden na de Reeds in de derde minuut zette Ton winter niet uiet een zege kunnen afslui- Ouwerkerk Crescendo al op een voor ten. Met een 2-4 nederlaag tegen een sprong, waarna Quick haar pogingen met interne moeilijkheden kampend om gelijk te komen pas na een half v FLUKS-READY 2-4 niet 1 Het bleef echter 2-4, waarmee Ready de race met Trekvogels biyft volhouden. Rozenburg 2-Fluks 2 2-1; Deetos 3- Fluk's 3 5-1: Ons Eibernest 5-Fluks 4 VICUS ORÏENTIS-DE SPERWERS 3-3 Vicus Oriëntl8 heeft in haar tweede wedstrijd na de winter niet kunnen overtuigen. Tegen een tegen degradatie vechtend Sperwers werd met 3-3 gelijk gespeeld. De reden van het gelijke spel ligt aan het feit dat de derde zwart witte aanval volkomen faalde en een lang heeft lopen zoeken beloond zag via een benutte strafworp (1-1). Na de vakvenvisseling werden de gasten sterker en dat leidde met de rust tot een 1-2 stand, die na de her vatting tot 1-3 werd opgevoerd. Nu kreeg Crescendo pas laat loon naar werken, want een kwartier voo rhet einde ver kleine Lenie Kok van afstand de achter stand tot 2-3, waarmee het nog mogeiyk was voor de groen-witten. En dat was het ook. want in het laatste kwartier schoot Joke Geyer Crescendo naar een verdiend 3-3 gelijkspel. In de resterende tijd werd er niet meer gescoord, UITSLAGEN Hoofdklasse: Ons Eibernest-Die Haghe 8-4; HKV-Westerkwartier 5-5; Archipel- Stanfries 14-5: Het Zuiden-Luto 12-6; Rohda-Deetos 5-3. Overg. Klas A; Zui- derkwartier-PSV 1-6: De Danaïden- Regenboog 3-3: Koog Zaandijk-Deto 5-5. Zuid West 1: Achiües-De Algemene 1-6; DKC-KNS 2-8: Fluks-Ready 2-4; Trek vogels-Fortuna 7-5; Vicus-Sperwers 3-3. 2A: Crescendo-Quick 3-3: GKV-Tjoba 3-6; Merwic-Ons Huis 5-7; HSV-Pamu 2-3. 3B: Succes-Terheyden 1-2; Delta- Vlaardingen 2-6; ALO-TOV 11-2. 3C: Hoogvliet-BKC 5-5; HPV-DKV 9-2; Ju- liana-WION 5-2. RIJNDELFLAND IB: HKV 5-Vicus 4 13-2; Crescendo 2- HSV 3 2-3; Hou Stand 2-DKC 4 8-2; Houtsnippen-KNS 3 6-4. 2C: Noorder kwartier 2-Zuiderkwartier 3 2-2; Cres cendo 3-KNS 4 4-5. HD: Fluks 5-Cres- cendo 4 3-1; De Algemene 4-De Danaï den 4 2-2. Jun. A: Succes-De Algemene 0-2; Phoenix-Fortuma 2-8 (Fortuna kam pioen); De Danaïden-Zuiderkwartier 3-4. B: Vicus-Eurcka 5-0; Noorderkwartler- uiteindelijk Fortuna B 4-5. D: Crescendo-Fortuna C 1 4-0.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13