„Voor mij is het afgelopen maar het is 'n happy-end" Vrouwen, ik had er tien aan elke vinger (IJFERTIPS Grote aanvoer van runderen en wolvee middst. woning l administr. medewerkers BOUWGROND ZATERDAG 21 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN Wie als argeloze automobilist het geluk heeft op de Leidse Beestenmarkt nog een vrij plaatsje te bemachtigen voor zijn „statusblik", zal niet of nauwelijks vermoeden, dat de man, die hem naar het parkeervak dirigeert, niet zó maar iemand is. Vijf jaar geleden stond hij nog aan het hoofd van een beroemd showorkost, dat in binnen- en buitenland grote bekendheid ge noot. Johnny van Heivoort (65) is zijn naam en met zijn orkest heeft hjj de hele wereld doorgereisd. Ja, ik heb heel veel gezworven; in Brabant ben ik begonnen. Omdat ik trombonist was, kreeg ik een baan op een scheikundig laborato rium bij Philips. Niet dat ik zo scheikundig was, maar ik was een eersteklas kracht voor de harmonie. Vandaar die baan. Ik speelde solo op de markt en toen kwam die dirigent me weghalen. Later heb ik voor mezelf een orkest gevormd. Wij jongens van Brabant gingen ons toeleggen op shows. We trokken de Moerdijk over en toen is onze triomf I u wilt, maar ik wil niet m n hand op- als je een rjjke pa hebt, die je op het houden. Ik heb het ook niet gedaan. paard zet, maar om als jongen te be ginnen, die niets heeft, hè. Daar gaat Overal opgetreden Ik heb met de grootste orkesten ge speeld en met de grootste artiesten uit die tyd samengewerkt. Noem ze maar op: Corry Brokken, Johnny Kraay- kanip, etc. Ik heb ook veel onbekend talent ontdekt. Dan kwam er een va der naar me toe 0111 te vragen of zjjn zoon alsjeblieft by me mocht spelen. Hij wilde me zelfs 100 gulden geven, maar dat heb ik nooit gedaan. Ik ben altyd bereid geweest om iemand te helpen. Ik wist, dat die vader ook hard moest werken voor die 100 gulden. Daarom zei ik, laat uw zoon maar komen. Hij heeft een tyd bij mij ge speeld en ik betaalde hem, hoewel hij er geen geld voor wilde hebben. Dat was in 1936. In de crisisjaren, maar wij hebben altijd werk gehad. En overal ben ik opgetreden: in Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Utrecht. Eigenlijk wel in heel het land. En al die mensen, die in mijn orkest hebbeu gespeeld, zitten nu bij grote orkesten als het Radio Philharmonisch Orkest, Malando en noem maar op. Als je dat meemaakt, en je ziet die hele revue voor je verschijnen, doet het je wel wat. Ik heb nog wel contact met ze. Ik ga af en toe naar Amsterdam. Ik ben met spelen opgehouden, toen ik een hartinfarct kreeg. Ik had te hard gewerkt en op een nacht werd ik niet goed. Toen heb ik zes weken ln het ziekenhuis gelegen. Terwijl ik daar lag, belden ze me op. Ik kon een cruise maken door de Middellandse Zee. 't Ging vdn Verolme uit. Ik kon 1500 gulden per maand verdienen en verder alles vrij, maar ik kon het niet aannemen. De dokter zei ook: doe het Ik woon al in Leiden van 1941 af. Ik ben hier ook getrouwd. Ik heb nog in Zomerzorg bij Batenburg gewerkt. Al die Leidenaren zullen mij nog wel ken nen. Hele grote mensen komen nog op het terrein en zeggen: je hoeft je hele maal niet te schamen, dat je hier als parkeerwachter staat. We kunnen er aileen maar respect voor hebben, dat je nog iets doet. Ik ben ook erg blij, ^dat ik dit heb gekregen. De dokter zei: je moet zo veel mogelijk in de buitenlucht staan. En ik voel me er best bij. Trombone Ik speel vanaf m'n 12de jaar al trom bone. Ik heb les gekregen van de grote Eversteln. Mijn broers speelden ook. De een accordeon en de ander klarinet, maar ze kregen verkering en toen was het afgelopen. Ik ben tot m'n 35ste vrijgezel gebleven. Het is altijd zo in het leven, je kan van een gewoon mens toch heel wat leren. Niet denken van: ik weet alles, want er zit altijd wel wat in. Ik heb gevaren op de Willem Ruys. Een reis om de wereld gemaakt. En op de Oranje. Dan zaten we met het orkest op de boot, maar de Oranje was net een hobbelpaard. Ik ben de eerste keer zeeziek geweest, maar daarna nooit meer. Alle mensen waren zeeziek, maar ik niet. In de tijd, dat het Suez-kanaal dicht ging, voeren we om de Kaap. Machtig was dat. Nee, ik heb een hele fijne tijd gehad. Fantastisch. Later kon m'n vrouw er niet meer tegen en ben ik met het varen opgehouden. Myn moeder wou niet hebben, dat ik beroepsmusicus werd. Ze zei: doe me nou een plezier en toen heb ik het niet gedaan, maar ze overleed en ik ben de wereld ingetrokken. Anderhalf jaar heb ik mijn vader geholpen, totdat hij een beetje rustiger was geworden en toen ben ik weggegaan. Mijn vader is 92 geworden. Ook hij had liever niet gezien, dat ik musicus was geworden, maar je moet toch je eigen weg zoeken. Ik denk vaak nog met heimwee terug aan de tijd van vroeger. Als ik nu in Amsterdam kom, zie ik die zaken, waar ik heb gespeeld, leeg of ze bestaan niet meer. De di recties kunnen het niet meer betalen. Ze kunnen nog geen trio houden. En voor mij is het ook afgelopen, maar het is een happy end. Beethoven Ik sprak eens iemand. Die maakte een mooie vergelyklng. Hij zei: ze erken nen ons niet met het bop-orkest. Ze lachen ons uit, maar dat deden ze met Beethoven en Mozart ook en nu wil ik wel eens zien, wat ze over vyftig jaar van deze muziek zeggen. Ik ben altijd een optimistische levens genieter geweest. Mijn zoon zei: Paps, schei er toch mee uit. Kap er nou maar mee. Je kan van mij die paar honderd gulden per maand wel krygen, maar ik mag er niet ineens mee ophouden. Ik moet het rustig aan doen. En het leuke is die mensen, die op het terrein komen en zeggen: jij bent toch Johnny van Heivoort. Weet je nog daar en daar in die zaak. Bromsnor en Swie- bertje ook. Daar heb ik mee gewerkt voor de militairen, 't Zijn hele fyne Gekke dingen meegemaakt? Als mu sicus? Ja. ik was aan boord in Napels. Een Engelsman kreeg ruzie met zjjn vrouw, sprong overboord en begon luidkeels om hulp te roepen. Toen hebben ze hem eruitgehaald, maar tegelijkertijd werden sigaretten in een smokkelboot geladen die werd aangeva ren door 'n loods. Dat had je moeten zien. Alles lag door elkaar. En die man maar spartelen tussen de gesmok kelde sigaretten. Een mooi gezicht was dat. Ook een keer ging ik met de trein naar Den Haag en legde mijn hoed op de bank. Er kwam zo'n dikke dame aan en die ging erboven op zit ten. In Den Haag moest ik eruit en ik overal naar mijn hoed zoeken, maar nergens te vinden. Toen bleek, dat zij erop zat. Dat ding was zo plat als een dubbeltje. Vrouwen En dan natuurijlk, wat je met die shows meemaakt. Dat kan je niet ver tellen. Te gek gewoon. Ontzettend veel opdringerige bewonderaarsters. In Hen gelo ook. Daar werden we van de preekstoel afgeroepen en stond op de muren geschreven: moeders, waar schuw uw dochters, Johnny van Hei- voort is in aantocht. Ik kreeg de naam, maar de heren gingen op jacht. Die vrouwen vonden mij een charmeur. Ik had er aan elke vinger tien. Vrouwen waren geen probleem voor mjj. Ik kon er duizend krijgen, als ik dat wilde. Ze kwamen in de zaak. maar ik zei: ik heb nu geen tijd. En dan was het: zal ik dan vanavond op je wachten? Ik bedoel maar. Ik heb er nooit mis bruik van gemaakt. Die dingen moet je streng gescheiden houden. Ik wou ook niet hebben, dat het in mijn orkest gebeurde. Je krijgt er alleen maar een slechte naam door. Als ik zo over het parkeerterrein loop, denk ik nog vaak terug aan die tijd van vroeger. Ik ontmoette nog eens een keer een schatrijke vrouw. Daar kon ik mee trouwen, als ik wou, maar dan moest ik met de muziek stoppen. Ik zei: dat spijt me ontzettend, maar u mag uw geld houden. Ik wil mezelf blijven. U doet maar het uw geld, wat Mooi leven Ik heb echt een prachtig leven gehad. Ze zeggen weieens tegen me: sjonge, wat heb jij toch een mooi leven gehad. En dat is waar. Kyk, het Is geen kunst. het om. Ik ben altjjd een vrije vogel geweest. Ze zeggen weieens: ais je een vogel in een kooitje zet, gaat-ie dood. Maar als ze mij in een hok op sluiten, ga ik ook dood. (Advertentie) 1 Vrijdag 27 maart 's avonds 8 uur in de zalen van Kurhaus Scheveningen IniernationaU I I)SSHOVV avond en cocktail toiletten, bruidsmo compléts. Entrée f5,- p.p. incl. café complét en operatief. Reserveer tijdig uw plaatsen. Modehuis De Vries Lampie Amsterdam, Kalverslraat 3-5, tel. 020-05258/237634 Den Haag, Spuistraat 58, tel. 070-639559 HBO-demonstratie van Warmondse meisjes in Oegstgeest EGSTGEEST/WARMOND Een 2»- al Warmondse meisjes gaf donderdag- vond in het lokaal van de Rode Kruis- .olonne in wedstrydvorm een demon- •tratie van hun kunnen, verdeeld over Irie ploegen. Ze moesten eerste hulp erlenen aan twee slachtoffers van een ingeval. Oe ouders waren hierby uitge- 5e oudste deelneemster was 13 jasr. racqueline van Dongen won met 51 uinten de leidstersprijs. Tweede en der de werden Ria van Staveren (46 pnt.) en Ida Landman (44 pnt.). Enkele War mondse meisjes komen wellicht binnen kort in aanmerking mee te doen aan EHBO-wedstrijden in het buitenland. KATWIJK A/D RIJN, 20 maart. Groente Waspeen p. kist: Al 4.80- 6.40, A2 2.60-5.60. BI 3.70-7.50, B2 2.10- 2.50, Cl 4.10-4.50. C2 1.80-4.80. groene kool 11-13, rode kool 9-67, spruiten: on- geschoond 66-111. id. geschoond 171. witlof 48-S5, radijs p. bos 64. Aanvoer vaspeen 275.000 kg. Leny Stevens zingt in Hooglandse kerk LEIDEN In de dienst van zondag morgen 10 uur Hooglandse kerk zal Leny Stevens-Ridderhof met begeleiding van de organist Joop Brons en de fluitist Jar. Willem Terwen liederen van J. S. Bach zingen. Voorganger in deze dienst is dr. P. L. Schoonhelm. Voor de samen zang worden bij het begin van de dienst liederenbladen uitgereikt. Roodenburg tegen eerste team SVV? LEIDEN Roodenburg speelt zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen een SW-combinatie. De kans is zelfs groot dat de Leidenaars het complete eerste elftal tegenover zich zullen tref fen daar de Schiedammers niet in actie behoeven te komen De wedstrijd in Schiedam begint LaakkwartierLugdunum 3 AlblasserdamAlphen 1 Vierde klasse A DOCOS- SJZ 1 DOSRForeholte 3 WarmundaVTL 3 De OoievaarsRijp wetering 3 Vierde klasse C RKNSVWoerden 1 Nieuwerkerk -Bodegraven 3 Leidse Voetbal Bond: Eerste klasse; St. BernardusSVLV 1 Tweede klas.se; VN AUnitas 2 VVOAMeerburg 2 twee uur. UVS speelt vriendschappelijk competitie op eigen terrein tegen de derdeklasser t. Goal. Deze ontmoeting begint om 12 u. LEIDEN Ondanks de slechte aan loop naar de lente was de aanvoer op de Leidse veemarkt groot, n.l. 2087 die ren - vorig jaar dezelfde week 1246 dieren. Vooral het aantal runderen over trof de verwachting en het aantal scha pen is voor de tijd van het jaar byzon- der groot. Over het algemeen genomen was de handel goed en de prjjzcn hoog. Voor wat het slachtvee betreft is dit geen wonder, deze week hcoft immers de voorzitter van het Produktschap van Vee en Vlees op een persconferentie te Den Bosch verklaard dat er in de gehele È.E.G. van een vleestekort kan worden gesproken. Dit is al lang zo, maar men had om verschillende redenen verwacht dat dit eender zou worden. Bijv. door invoer uit derde landen. Maar ook daar is het slachtvee duur, zodat de invoer groten degels achterwege blijft. Gebntiksvee Ondanks het koude weer en het feit dat er nog geheel geen gras groeit was de aanvoer van gebruiksvee gisteren groot. De handel was rustig prijshou dend. Notering: Melkkoeien van 975.- tot 1350.- en 1650.- Vare koeien van 700.- tot 800.- en 1100.- tot 1575.- De handel in jongvee is nog erg rustig. de omvang van de handel is nog niet groot. Notering: Pinken van 500.- tot 600.- en 775.- Eveneens een goede aanvoer en een goede vraag was er naar slachtvee. Toch probeerden de inkopers wat van de prijs af te dingen, hetgeen echter niet veel succes had. De prijzen bleven, zei het moeizaam, prijshoudend. Notering (per kg geslacht gewicht): Vette koeien van 4.30 tot 4.90 en 5.20; Hie en IV van 3.75 tot 4.10. De vraag naar rundvlees schijnt iets toe te nemen. Vette kalveren: Aanvoer klein, prijs duur. Notering per kg levend gewicht: van 3.90 tot 4.10 en 4.25. Wol vee Het is onbegrijpelijk waar de vette schapen nog vandaan komen. De aan voer was voor de tijd van het jaar zelfs nog groter dan de vorige week. Zo langzamerhand komen er ook steeds meer lammetjes. Toch zal deze dier soort pas in groten getale komen in mei en juni. De handel in vette schapen en lammeren was goed en de prijzen hoog. Ook de fokdieren op deze afdeling deden het heel goed- Notering: Vette LEIDEN Voelde u vanmorgen by het buitenkomen niets in uw binnenste tintelen? Als het goed was zou u een klein sprongetje van vreugde gemaakt moeten hebben, want de Lente is als •en soort St.-Nlcolaas-der-natuur 'earriveerd. De krokussen 'n het middengroen van de Lamensehansweg staken in elk -eval al sprieterig boven bet korte gras uit. Ook molen De Valk staat ver- 'angend over de Leidse binnenstad uit te zien naar het oosten, waar het nu inderdaad ..daghet". De foto toont heel optimistisch het monument, geflankeerd door ••en forse met bladeren getooide boom. Het Is nog niet zover, maar bet staat te komen, tegelijk met °ht toerisme, waarnaar ook de Sleutelstad begerig uitziet. schapen van 130.- tot 145.- en 150.- Fokschapen met 1 lam van 175.- tot 200.- Fokschapen met 2 lammeren van 250.- tot 290.- Vette lammeren van 150- tot 175- en 200.-. Varkens Van hoger hand probeert men de var- kensprijs een beetje in de hand te hou den. Dat streven lukt maar ten dele. De prijzen zijn rustig prijshoudend. Biggen en lichte varkens: goede aanvoer, vlot te handel en hoge pry zen. Zoals alge meen bekend is er veel vraag naar big- fen, maar er ztjn er te weinig, zodat import toegelaten moét worden. Note ring: Drachtige zeugen van 550.- tot 650.- en 675- Schrammen van 125- tot 135- en 145- Biggen van 105- tot 115- en 120- Geiten: aanvoer niet zo groot. Handel vlot. Notering: van 30- tot 55- en 80- tot 95.-. LEIDEN. Aan de Utrechtse univer siteit promoveerde op dinsdag 24 mrt. 1970 te 14.45 uur de heer H. A. L. M. Mudde. geboren in 1928 te Bandoeng en wonende te Leiden. Rynsburgerweg 123, tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift getiteld: Aspecten van de rhesus sensibilisatie in het bijzonder de betekenis van de serologie. Enige en algemene kennisgeving Op 18 maart 1970 over leed. toch nog onver wacht, onze lieve zuster, schoorzuster. tante en oud-tante ANNA HENRIETTE VAN DITZHUYZEN in de ouderdom van C. C. M. de Fremery- Van Ditzhuyzen Heemstede: G. O. J. van Ditzhuyzen M. L. C. van Ditzhuyzen- Driessen van Ditzhuyzen- Pannenborg Neven en Nichten wy hebben haar heden, volgens haar wer.B, in alle stilte te ruste gelegd. Voor de vele bewijzen van medeleven, welke wij mochten ontvangen na het overlijden van onze beminde broer en oud-pastoor. JOHANNES THEODORUS VAN BEMMELEN Huigen wij onze oprechte dar.k. Bergen NH; Zr. Matthia (P. v. Bemme'en) Nuland: J. Th. A. M. Gussenhoven Em. pastoor exec, test Wassenaar: B. P. de Kousemaeker, exec. test. 21 maart 1970. Voor de vele bewijzen van medeleven en belang stelling welke wy mochten ontvangen na het over lijden van mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma. GERARDA JOHANNA DRIESSEN-NEUTEBOOM betuigen wy onze oprechte dank. Uit aller naam: J. H. Driessen Leiden, maart 1970 Os en Paardenlaan 13 Voor de zeer vele belang stelling en medeleven ons betoond tydens de ziekte en na het overlijden van myn lieve vrouw, en onze zorg zame moeder, behuwdmoe- Henderica Engelberta Johanna v. d. Geer geb. v. d. Meer betuigen wij onze welge meende dank. In het by- zonder danken wij de huis arts dr. J. v. Leeuwen voor de goede zorgen en genees kundige behandeling. Uit aller naam: L. P. v. d. Geer Leiden, 21 maart 1970 Lammenschansweg 139 TE KOOP RIANTE Omgeving Lammenschans- station. Woonruimte 36 m2, ruime entree, 5 sl.kamers, hobby werkplaats en plan tenkas. Alles op C.V. (gas). Tuin op het zuiden met garage 9 x 2.5 m. Inlichtin gen telefoon 01710-25928. TANDARTS KENGEN GEEN PRAKTIJK Als v het e doorgroeien. Uw vakantieplanning blijft gehandhaafd. Pak nu de telefoon en maak een afspraak Tel. 01710-21561. toestel 15. I B.E.A., Hoofdstraat 186. postbus 20, Leiderdorp. e oeba LEIDERDORP KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN ADMINISTRATIE-SYSTEMEN BENT U AKTIEF EN WILT U IETS BEREIKEN a De groei van ons bedrijf geeft ons wederom de ge- B legcnheid op korte termijn te plaatsen vanaf 13 jaar. (Ook 65+ s kunnen solliciteren In ons mtJerne kantoorpand wordt dagelijks ge werkt met de modernste elektronische machines, die g het kantoorwerk vereenvoudigen en veraangenamen a Een ieder die houdt van afwisselend werk en akku- raat is, kan solliciteren naar een baan die misschien net iets voor hem of haar is. Voor een goede kracht B geldt het begrip "zelfstandig werken" met veel af- wisseling en beslist geen sleurwerk. dagbladreklame doet uw omzet stijgen! openbare verkoping Notaris A. W. C. Verhees te Katwyk ts voornemens om op dc dinsdagen 24 en 31 maart a.s., resp. by op bod en afslag, telkens des avonds om 8 uur, in café „De Kroon" aan de Kerk straat te Katwyk a/d Ryn krachtens art. 1223 B.W. in het openbaar te verkopen: Het woonhuis a. d. Kerk straat 30 te Katwyk a/d Ryn, kad. bekend als gem. Katwijk sectie B nos. 3212 en 4659, groot 1.45 are. Jaarl. lasten 47.89. Het pand is niet verhuurd, terwijl de koper Ingevolge de veilingsvoorwaarden met de grosse van de akte van toewijzing ontruiming van het pand door de huidige bewoners kan vorderen. Betaling der kooppenningen dient te geschieden vóór of uiterlijk op 1 mei '70. Aanv. na betaling der kooppen ningen. Bez. di. en do. van 2-4 uur n.m. Nadere inl. en biljetten wor den verstrekt ten kantore van genoemde notaris. personenauto's bestelauto's busjes KMI WSMMttÊBÊ^ H. MUDDE Vrouwenarts AANGEBODEN 1290 m2 te Zevenhoven v.a. 4 km van de Nieuwkoop» plassen gelegen. Tel. inlichtingen 01723-17» 387 of 02976-242.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3