9e£ddóe<3omant TELEVISIE VANAVOND Volle aandacht voor bejaardentehuizen The Hearts of Soul bij Feijenoord op bezoek Gezellig onderons in Sportcentrum Eis van NOS- personeel niet ingewilligd Goede kans op vierde zender in Hilversum Concurrentie voor Veronica 'g. pagina 2 de leidse courant woensdag 18 maart 1970 Tijd ivordt rijp voor riposterende A brahamken ners |N een blad voor jongeren werd deze week verzet aangetekend tegen de ma nier waarop „Dolle Mina" actie voert. Onder meer met het volgende argument: „Iedereen die in deze maatschappij geen of onvoldoende kansen krijgt om zich te ontplooien, staat er even beroerd voor. De bekende trits negers, joden, homo fielen kan behalve met vrouwen ook aan gevuld worden met een steeds groter aan tal mannen, die er zich van bewust wor den, dat ze in deze maatschappij, die al leen een beroep doet op kwaliteiten die voor het produktieproces bruikbaar zijn, niet voldoende zichzelf kunnen zijn Wie dit leest, komt bij enig nadenken tot de conclusie dat dit zeker gaat gel den voor iedereen die de vijftig gepas seerd is. In de politiek, het bedrijfsleven en zelfs in sectoren van cultuur en we tenschap gaan stemmen op, die stellen dat iedereen die de vijftig gepasseerd is maar moet gaan denken aan een zo aan genaam mogelijke status als gepensio neerde, aan hobby's en acties om ande ren onder de aandacht te brengen, dat men bij het scheppen van spelregels voor welvaart en welzijn ook aan de oud-ge- dienden moet denken. Nu iedereen frustraties kwijt wil en iedereen zich op de een of andere manier wil emanciperen, moet er toch één cate gorie zijn, die bereid is als bliksemaflei der te dienen. Bij verschillende acties wordt die rol gretig toegekend aan de oudere generatie; een groep die zo groot is dat men er wat problemen kwijt kan en die bovendien qua traditie al gewend is klappen te incasseren- Wie er even over nadenkt, vraagt zich af, of het geen tijd wordt dat na de „Dolle Mina's" de mannen en vrouwen die Abraham gezien hebben krachtig in verzet gaan komen tegen de langzaam als een lawine voortschuivende actie die probeert van hun belangen de sluitpost te maken op de begroting van allemans U*R zijn Nederlanders, die praten en handelen, alsof de A.O.W. dc heilige koe is, waarmee de ouderen tevreden moeten zijn. Gelukkig is na 1945 de materiële posi tie van de ouderen een heel belangrijk onderdeel in de sociale politiek geworden en is de overgrote meerderheid van de Nederlandse burgers het erover eens, dat door verbeterde A.O.W. en pensioenher zieningen een flink brok onrecht in onze samenleving kan worden weggenomen- Maar materiële verbeteringen alleen garanderen nog geen welzijn. Helaas gaat de neiging toenemen om onze samen leving te gaan veranderen, zodat na een verlengde periode van onderricht en vor ming, waarin de jongeren geleerd wordt het roer in eigen handen te nemen en na enkele tientallen jaren inschakeling in het produktieproces, mannen en vrou wen tegen de tijd, dat ze Abraham heb ben leren kennen, terecht komen in een reservaat, waar ze moeten leven binnen grenzen die ze begeren noch nodig heb- Het tegenwoordige proces lokt beslist een ontwikkeling uit, die binnen afzien bare tijd zal leiden tot het oprichten van raden, verenigingen zo niet partijen, waardoor de ouder wordende generaties gaan proberen het lot weer meer in eigen hand te nemen. We zijn de tijd aan het ontgroeien, waarin als regel werd aanvaard dat de jongeren met een zakcentje en gelegen heid om te voetballen of handwerken al lang tevreden moesten zijn. Schakelen we daarvan over op een principe dat ook nog volledig vitale vijftigers moeten aan vaarden. dat hun toekomst geconcen treerd is op een redelijke pensioenvoor ziening en hobby's in een bejaardente huis Zinloos TO ja, dan wordt de tijd rijp voor ripos- terende Abrahamkenners. Want dan blijkt dat onze samenleving alleen maar frustraties weg kan nemen door andere te scheppen. Een even zinloze bezigheid als het verwisselen van autobanden die zonder onderscheid op het loopvlak kaal geworden zijn. Metro voor Haagse agglomeratie "pEN detail om niet te vergeten in de spreekbeurt die staatssecretaris Keyzer dinsdag in Haarlem hield, vinden we wait hij zei omtrent de functie van metro en semi-metro in het openbare vervoer. De staatssecretaris vindt het lokale openbaar vervoer een van de grootste problemen waarvoor het verkeersdepar- toment zich gesteld ziet. Hij heeft de ver zekering gegeven dat er ernstig naar 'gestreefd wordt om na het begin van de Amsterdamse metro ook met de eer ste faze van de semi-metro in Den Haag te beginnen. Belangrijker is evenwel nog, dlat ook in studie is genomen een metro verbinding tussen Den Haag en Zoeter- 'Seiiijk heeft de ^staatssecretaris als hij in zo'n verbinding meer heil (en voor dc zettriÜfc^ meer FftéWèid en comfort) ziet dan in autobuslijnen, al krijgen die een vrije baan. Wat we hopen is. dat bij de studie zoveel mogelijk gedacht wordt aan gebruiksmogelijkheden voor de gehele Haagse agglomeratie. Een gewichtige factor is natuurlijk welke technische problemen men moet winnen om een metroverbinding tussen Den Haag en Zoetermeer aan te leggen. Maar bij het bepalen van een daardoor aantrekkelijk traject zal zeker ook rekening gehouden kunnen worden de mogelijkheid de metro ook voor Leidschendam en Voorburg aantrekkelijk te maken. Hoe groter het stuk Haagse agglomera tie wordt, dat van de in studie genomen metrolijn gebruik kan maken, des te giroter ook de economische haalbaarheid van het plan. Hoe kleiner de stroom van auto's uit Rijswijk, Voorburg, Leidschen dam t.z.t. wellicht ook Wassenaar wordt die op de spitsuren (en daar buiten!) richting stadscentrum kruipt, des te groter ook de kans dat Den Haag zelf een leefbaar centrum blijft. Groot tekort aan helpsters (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren van minister Schut (Wo ningbouw) en staatssecretaris Van der Poel (Maatschappelijk Werk) de toezeg ging gekregen dat de bouw van bejaar dentehuizen dit jaar minder snel zal worden afgeremd. Was aanvankelijk sub sidie toegezegd voor 5600 bedden in te huizen. voor dit jaar zullen nog 2000 bed den meer worden gesubsidieerd. De af remming van de bouw van bejaarden tehuizen ten gunste van de bejaarden woningen verloopt hierdoor minder ab- De socialist Egas die minister Schut en staatssecretaris Van der Poel over deze kwestie interpelleerde, toonde zich voldaan over de toezegging. Bij de Pro vinciale besturen waren ernstige bezwa ren gerezen tegen de ombuiging van het beleid, waarbij plotseling minder te huizen werden gebouwd ten gunste van de bouw van afzonderlijke bejaardenwo ningen. Aanvankelijk werd dit gemoti veerd door te wijzen op de wenselijk heid dal de bejaarden zo lang mogelijk zelfstandig moeten kunnen wonen. Tij dens het debat in de Tweede Kamer bleek dat de financiële aspecten veel meer doorslaggevend waren geweest. Staatssecretaris Van der Poel en mi nister Schut verklaarden dat vorig jaar 47 nieuwe verzorgingstehuizen voor be jaarden zijn gereedgekomen en 14 te huizen zijn uitgebreid. Hierdoor werd Kon. Mil. Kapel concerteert in Congresgebouw DEN HAAG De Koninklijke Mili taire Kapel geeft op vrijdag 20 maart onder leiding van kapitein-directeur A. Posthumus een concert in de Prins Wil- lem-Alexanderzaal van het Nederlands Congresgebouw. Het uit te voeren pro gramma bevat grotendeels eigentijdse muziek. Clifton Williams, Dedicatory Ouverture; Frits Velke, Concertino for band; Ida Gotskovsky, Concerto pour altsaxophone et orchestre d'harmonie; Jurriaan Andriessen, Mexican Ouvertu re; Roy Asher Lee, Wan Tori (interlude for band), Carl Friedemann, 2de Slavi sche Rhapsodie; Giovanni Orsomando, Alia Barocco (folk-rock); Richard Bow les, Promenade Blues. het aantal bedden met 8098 vermeer derd. Eind vorig jaar waren 182 nieuw bouwprojecten in uitvoering en 20 pro jecten voor uitbreiding en verbetering, waardoor de capaciteit met 26000 bed den vergroot wordt. Na de oorlog is het aantal bedden in bejaardentehuizen met 64.000 toegenomen. Van 1969 tot 1972 zul len er nog 35.000 bedden bijkomen, dat is de helft van de 25 jaar daarvoor. Staatssecretaris Van der Poel zei dat het effect van de ombuiging zich pas in 1973 zal laten gelden. Het is de bedoe ling dat zoveel mogelijk aan de hand van lokale situaties de behoefte zal wor den bepaald. Het gaat erom dat in de huisvesting van bejaarden meer moge lijkheden worden geschapen. De bejaar den die dit wensen moeten zo lang mo gelijk, eventueel met dagelijkse hulp van helpsters zelfstandig kunnen blijven wonen. Waren er eind vorig jaar 1.2 miljoen bejaarden, eind 1972 zullen dat er 1,4 miljoen zijn. Dan zal negen pro cent van alle bejaarden in een tehuis zijn opgenomen. Geprobeerd zal worden het aantal bejaardenhelpsters te verdub belen en te brengen op 40.000 eind 1972 Het gaat niet alleen om het scheppen van meer verpleegbedden, maar ook om het aantrekken van helpsters tot steun van de zelfstandig wonende bejaarden, zei de staatssecretaris. Claude Picasso wil erkenning GRASSE (AP) Pablo Picasso's on wettige zoon Claude, 22. heeft een recht bank in Grasse verzocht hem officieel te erkennen als dc zoon van de vermaar de schilder. Dc 89-jarige Picasso verzet te zich tegen 't verzoek via zijn advocaat Roland Dumas, die aanvoerde dat Picas so ten tijde van de geboorte van Claude nog wettig gehuwd was met zijn eerste vrouw, Olga. Onder Frans recht kunnen kinderen die geboren worden uit overspelige verhou dingen niet wettelijk worden erkend. Claude's moeder, Francoise Gilol. heeft jarenlang met Picasso, die 41 jaar ou der was dan zij samengeleefd. Hun ver houding, waaruit ook een dochter werd geboren eindigde in 1954. Na de schei ding zei Francoise Gilot: „Je kunt niet samenleven met een historisch monu ment" maar enkeie jaren geleden ver scheen haar boek „Leven met Picasso" waaruit haar blijvende waardering voor de kunstenaar bleek. De zus van Clau de, Paloma. is nu 20. In 1962 werd Clau de en Paloma het recht toegekend op de naam Picasso, maar dit hield niet in dat zij gewettigd waren of dat zij eventueel rechten zouden kunnen doen gelden op de nalatenschap van de schilder. Picas so heeft een zoon, Paul, uit zijn eerste huwelijk. NEDERLAND I 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Statenverkiezingen 19.25 uur: Journaal 19.50 uur: Statenverkiezingen FeijenoordV orwa rts Berlin (eerste helft)- 21.15 uur: Statenverkiezingen 21.30 u Feijei >rdVorw Strenge concentratie doorbroken ZEIST De drie meisjes van The Hearts of Soul hebben door een bezoek aan het KNVB-centrum in Zeist de straffe concentratie van de Feijcnoord- elf doorbroken. Hoe druk ze het in de ze laatste dagen voor het Eurovisie songfestival ook hebben, toen de uit- WK KR of geen WEEK DE BILT Een rontensysteem dat bij een depressie behoort, waarvan het centrum nabij Noorwegen lag, trok het afgelopen etmaal over ons land. Het bracht op de meeste plaatsen in ons land k.n.m.i. i Buiig deelt mede: weer omstreeks vijf millimeter regen. Het trok snel naar het oosten en strekte zich vandaag over Oost- Duitsland en Frankrijk uit. De sterke west tot noordwestelijke stroming, waarin het front mee trok werd in stand gehouden door een hogedrukgebied boven de Azoren en het eerder genoemde lagedrukgebied nabij Noorwegen Achter het front wordt onstabiele polaire lucht naar ons land ge voerd, waarin zich enkele buien kunnen ontwikkelen. Ook morgen zal deze aanvoer aanhouden. In het temperatuurverloop komt slechts weinig verandering. Weersvooruitzichten voor vrijdag: maartse buien met temperaturen overdag onder en in de nacht over het algemeen iets boven normaal. Weersvooruitzichten voor vrijdag in cijfers gemiddeld over ons land aantal uren zon: twee tot zeven: min. temp.: van ongeveer normaal tot drie graden boven normaal; maze, temp.: één tot vijf graden onder normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: tachtig procent; kans op een ge heel droog etmaal: vijftig procent Weer in Nederland Weer in Europa Resp.: max.temp min.temp.. neers Athene regen 12 7 Barcelona 1. bew. 16 8 Belgrado zw bew. 6 -0 Zijn de meisjes verzot op voetbal? Stella: ..Persoonlijk volg ik het niet zo erg. maar Bianca weet er alles van. Toevallig is Feijenoord haar favorie te club. Voor de rest zien we voetbal alleen op de televisie. Want we liebben het erg druk. Elke ochtend staan we om zes uur al naast ons bed. Dan lopen we een half uur naar de trein en dan is het in Amsterdam de hele dag oefe nen. Eerst in de voormiddag ballet, in de namiddag zingen, maar we vin den voetbal wel eindeloos. Als de men- tiesten, dan zou dat geweldig zijn". In Zeist zat Feijenoord aan tafel. Dc komst van de meisjes verwekte de no dige hilariteit. Op slag veranderde de wat gespannen sfeer. Manager Brox liet weten: „We komen meteen als we klaar zijn". Intussen vroegen de stu derende voetbaltrainers, onder wie Jan Notermans, die toevallig in het restaurant passeerde, de meisjes naar hun kansen. The Hearts of Soul vroe gen op hun beurt of Feijenoord in de finale komt. De lichte muze en het voetbal vonden elkaar snel. Het werd een vrolijke boel, vooral toen Feijenoord zich bij het ge zelschap voegde. Hoewel uitdrukkelijk i^ aangekondigd dat geen enkele pers man na de officiële persconferentie in Rotterdam toegang heeft op de trai ningskamp van Feijenoord vindt ma nager Brox het achteraf toch een goe de zaak, dat de spelers wat afleiding hebben en vrolijk met The Hearts of Soul babbelen over hun kansen tegen Vorwarts en over de kansen van dc meisjes in het songfestival. Trainer Ernst Happel: „Ik vind het gewoon wenselijk als de gedachten In het Zeister trainingskamp lieten de Feijenoorders zich het hart verwarmen door The Hearts of Soul, die zich op hun beurt in de zogenaamde voetbal houding lieten fotograferen. even van Vorwarts worden afgeleid. Met biljarten en kaarten lukt dat ook niet altijd". The Hearts of Soul proberen onder veel bijval een voetbal op het hoofd te houden, maar de kopteehniek is hun natuurlijk vreemd. Zegt Coen Moulijn: ..We kunnen toch ook niet zingen". Deze wat ongewone confrontatie eindig de in een hartelijk afscheid. Feijenoord zegt bij monde van aan voerder Rinus Israel: „We duimen za terdagavond voor jullie". The Hearts of Soul antwoordden„En wij zitten woensdagavond natuurlijk aan de televisie. We verwachten dat jullie winnen. Jullie zijn toch beter dan Ajax?". (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NOS-groepsraad, die zich onlangs met een geruchtma kende brief tot de raad van beheer richtte, heeft thans antwoord gekregen. Vele NOS-medewerkers hebben zich geërgerd aan de wijze, waarop dit col lege de personeelsvertegenwoordiging thans met 'n kluitje in 't riet stuurt. De raad van beheer schrijft namelijk, dat in tegenstelling tot de eis Van de groepsraad de samenstelling van de studiecommissie voor het journaal on gewijzigd blijft. Wel krijgt de groeps raad gelegenheid om twee journalisten aan te wijzen, die dan „mogelijker wijs" gehoord zullen worden door de commissie. Voorts wordt meegedeeld, dat de commissie zo mogelijk met deze journalistieke adviezen rekening zal houden. Naar Hilversumse begrippen betekent dit, dat de raad van beheer zijn werknemers op diplomatieke wij ze in de kou laat staan. Berlin (tweede helft) 22.15 uur: Slatenverkiezingen NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: John Buil 11.10 uur: Biologie in de brugklas 14.00 uur: Vormen maken en zien 14.25 uur: Verkeer 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal TROS: 19.04 uur: De wereld, waarin wij leven 19.31 uur: Fabeltjeskrant De getrouwde vrijgezel Statenverkiezingen NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.5 - .r: NCRV: 19.04 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.13 uur: Ecidy ready go NOS: 20.00 uur: Journaal 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: TROS-toto 20.40 uur: De dief van Washington 21.30 uur: Roosje zag een knaapje staan. 4 22.00 uur: Wegwezen 22.30 uur: Journaal TELEAC: 22.35 uur: NEDERLAND II 20.20 uur: Inleiding verkiezingsuitzending (simultaan met Ned. 1) 20.20 uur: Statenverkiezingen met eventueel voetbalhoogtepunten 22.15 uur: Wereldkampioen schappen ijshockey Voetbal nabeschouwing 23.00 uur: Journaal TELEAC: 23.05 uur: 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala 19.30 uur: Van gewest tot gewest 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.20 uur: Berichten uit de samenleving 20.35 uur: Profiet van Van Mierlo 21.15 uur: Horse Feathers, Marx Brothers Door ontkoppeling AM- en FM-zender -ok. KRO: 11.00 Nlei .03 Voor de NCRV: i. (13-26 richten en dagklapper. 00 Nieuws. 14.03 Schoolri jvvs). 15.30 Casinomui 16.00 Nieuws. 16 03 Beursberichten. Muziek uit Brazilië. 16.15 Programma ADVERTENTIE (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In de omroepwereld maakt men zich geen valse illusies over een eventueel ingrijpen van de regering tegen de piratenzender Vero nica. Met nog twee verkiezingen voor de boeg voelt geen enkele politicus zich geroepen om dit populaire station de grond in te boren. Toch zit men in Hilversum niet stil om de luisterdicht heid voor de Hilversumse zenders te vergroten. Hoge kijkcijfers voor Grand Gala Tol een van de best bekeken program ma's van 1970 zal ongetwijfeld het Grand Gala du Disque Populaire be horen, dat door de AVRO op 27 febru ari rechtstreeks werd uitgezonden. Dit programma behaalde een kijkdichtheid van 73,4 procent, hetgeen betekent, dat ongeveer zeseneenhalf miljoen perso nen naar dit muzikale evenement heb ben gekeken. In de Kloosterkerk. Lange Voorhout 4. Den Haag. wordt op de avond van Goede Vrijdag, 24 mrt, 'n uitvoering gegeven van de Johannes Passion van Joh. Seb. Bach door het Gloria-Toon kunstkoor (Vlaardingen) en het Re sidentie Bach-Orkest onder leiding van Gerard Akkerhuis. Solisten zijn Rina Cornelissens sopraan. Ria Bollen alt, Marius van Altena tenor. Ruud v. d. Meer bariton, Bernard Kruysen bari ton (Christus), Jan van der Meer koor orgel, Corrie van der Wel cembalo. id bel Circustheater te Schevenin- gen waar in de wandelgangen regel matig werk van jonge kunstenaars te zien is, worden van maandag 23 maart af schilderijen getoond van Roel Jo- eerste gezicht bijzonder aantrekkelijke kanten heeft. Dit plan is ontworpen door dhr. Tom Nieuwenhuijsen,.hoord programmaleiding bij de AVRO-radio. Het schema is tot in details uitge werkt en voorgelegd aan het college van programmaleiders (CPL). Het voorstel gaat uit van 'n zendtijd uitbreiding voor Hilversum 1 en 2, zo wel voor AM als FM van 6 uur 's och tends tot 1 uur 's nachts. Daarmee wordt bereikt, dat de periodieke zen derwisseling in hel vervolg achterwege kan blijven. Vervolgens wordt voorge steld tot zendtijduitbreiding op Hilver sum 3 van 7 uur voormiddag tot mid dernacht. Indien de TROS straks B- omroep wordt kan op deze wijze de TROS de haar wettelijke toegestane ra dio-uren krijgen zonder dat ze ten kos te gaan van de andere zendgemach tigden. Het meest ingrijpend is het voorstel, waar gesproken wordt over zogenaam de „zenderkleuring" na 18 uur 's avonds. De heer Niéuwen hui jsen wil op Hilversum 1(AM en FM) na 18 uur een familiaal programma uitzen den. op Hilversum 2 (AM en FM) ra diorubrieken van verstrooiende aard en op Hilversum 3 (alleen FM) een cultu reel en educatief programma. Vervolgens stelt hij voor om op Hil- irdag t 18 v de AM-middengolf slechts lichte mu ziekprogramma's in de ether te bren gen en via de FM-golf instructieve uit zendingen als schoolradio, cursussen etc. In feite betekent de ontkoppeling van Hilversum 3 van AM en FM. dat er een zender Hilversum 4 zal ont staan. Volgens ingewijden zou Hilver sum hiermee de kans krijgen om over dag op de AM-middengolfzender van Hilversum 3 een krachtig tegenwicht le bieden aan Veronica. Anderen daar entegen voelen er meer voor om des noods de FM-frequentie van Hilversum :i toe te wijzen aan de STER (Stich ting Ether Reclame) en daarop alle reclameboodschappen, afgewisseld door grammofoonplaten en populaire disc- jockevrubrieken te plaatsen. Dc belangrijkste vraag, die de Hilver sumse omroepsbestuurders kwelt, is of de overheid de benodigde financiën voor deze zendtijduitbreiding, zomede ter vergroting van de omrocpstaven. zal willen verstrekken. Uiteindelijk was het niet „Vanavond in Nieuwspoort" dat de beste vooravond- informatie over de verkiezingen gaf, maar AVRO's Telcvizier. De KRO- rubriek bracht minister Beernink voor de camera's terzake de verdwenen ver schoningsplicht. gaf een aardige stem mingsreportage over voorbije politieke vergaderingen en zette een discussie in gang tussen Biesheuvel en Van Mierlo. Die discussie betrof de tegenstelling tussen pragmatische en programma partij en 2e verliep op een wijze die te zeer theoriegebonden was om de kiezer die-het-nog-niet-wist soelaas te bieden. De materie was overigens belangwek kend genoeg en de beloofde ontmoeting, die eerlang dieper op de kwestie zal ingaan, hopen we nog le goed te hou den. Dc AVRO-aanpak was duidelijker: aan de fractieleiders van de grolc en van enige (nogal willekeurig gekozen) kleine partijen werd een aantal omlijnde vragen voorgelegd. De desbetreffende Blazers en slagwerkers j op internationaal lournee SCHIPHOL (ANP) Het Nederlands Blazersensemble en de Slagwerkgroep Amsterdam, tezamen achtentwintig musici, zijn gisteren van Schiphol naar I Zuidoost-Azië vertrokken om in Karachi, Laore en Bangkok vijf concerten te geven. De beide dirigenten zijn Hans Vonk en Edo de Waart. Tegen het eind van deze maand reist het gezelschap naar Japan om op 31 maart in het Nederlandse paviljoen van de Wereld tentoonstelling te Osaka op te treden. Op de Nederlandse dag, die op 1 april gehouden wordt, zal het slotconcert worden gegeven in het Expotheater. Tevoren zal het Blazersensemble op 28 maart voor de Japanse radio en televisie een concert laten opnemen onder leiding van de Japanse dirigent Hiroyuki Iwaki. Op vrijdagavond 3 april keren onze landgenoten op Schiphol terug. Ditishetrecept: Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch ïgen. Binden me antwoorden betekenden bij deze vol strekte gelUkberechthcid (op die kleine willekeur na) een goed pogen tot eer lijke voorlichting. Wellicht hebben sommige kjjkers er hun voordeel mee kunnen doen. Tele vizier was verder van weinig be lang omdat hét veel onderwerpen aan raakte maar zich nergens in vast beet waardoor de informatie minimaal bleef, Willem Duys had een prachtige „uit smijter" met de cobra's van een Indiase slangenbezweerder. Echt griezelige kjjkkost, al IJjkt het au fond een staaltje van beestje-pesten waar de dierenbe scherming zich, wat ons betreft, kwaad over zou mogen maken. Attractief vonden we verder Bob v. d. Borns beeldige karikaturen en het gekke sfeertje dat bet optreden van modist Max Heymans kenmerkte. Voor het overige leken zowel Duys als zijn Vuist een beetje aan voorjaars moeheid te lijden. Wat we beiden i een zwaar seizoen niet kwalijk kunnen Vóór en na: Tobben voor Tokio, goede quiz omdat er mee te raden was en er ook voldoende te zien bleek, en weer een instructief programma over ijs hockey van Frans Henrichs, die dit maal als aanleiding de wereldkam- pioenscbapswcdstrüd Zweden—Finland koos. Die bleek goed materiaal op te leveren, zowel voor de instructie alswel voor Henrichs vermogen om stante pede nieuwe woorden, zegswijzen en begrippen te creëren. Vg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2