Positie coach Braziliaanse elftal wankelt na ruzie Merckx moet rust houden. OPSTELLINGEN Feijenoord moet met meer dan een doelpunt verschil winnen SPORTTOTO Spelers Vorwarts legden krans bij monument Wereldbond steunt Nederland in honkbalaffaire Holland Sport plaatst hekken op Houtrust WOENSDAG 18 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 MILAAN Artsen hebben de Belgi sche wielrenner Eddie Merckx opdracht gegeven vier of vtff dagen rust te hou den. Het is nu niet zeker dat hü op 19 maart aan de wegwedstrijd Milaan San Remo zal kunnen deelnemen. Merckx heeft die klassieker drie keer gewonnen. Merckx heeft last van een snee in zijn onderbuik, die hij verleden jaar hecfl opgelopen en die tijdens de wedstrijd ParijsNice verleden week is openge- Merckx heeft rust nodig", aldus Mario Vigna, de technische leider van de Fae- maploeg waarvoor Merckx rijdt .Het is niet ernstig, maar bijzonder pijnlijk Wij zullen pas morgen hunnen beslissen of Eddv uitkomt in de MilaanSan Remowedstrijd of dat hij in zijn hotel blijft". Engelse league LONDEN Voor de Engelse league werden gisteren twee inhaalwedstrijden gespeeld. De uitslagen zijn: Chelsea Stoke City 10; Manchester United Burnley 33. TREYTEL GEELS ISRAEL LASEROMS VAN D LI VENBODE HASIL JANSEN WERY KINDVALL VAN HANEGEM MOULIJN Reserves: Pioters Graafland. Veldhoen. Haak. Vrauwdeunt KRNAVEK (Tsj.-Slowakije) PIEPEN BLRG BEGERAD NöLDNER NACHTIGALL KöRNER STRÜBING WITHULZ MÜLLER TRaSSDORF HAMANN ZULKOWSKI Reserves: Wruck. Laslop. Pfefferkorn. Hoffmann. F.C. VORWiiRTS wiens handen vanavond de leiding ligt van het duel dat moet beslissen over Feijenoord naar de halve finales of Vorwarts Berlin. De Tsjech Krnavek is de scheidsrechter. „Zo zijn we er snel uit in Mexico RIO DE JANEIRO. Antonio do Passo, de voorzitter van de technische commissie van de Bra ziliaanse Voetbalbond, heeft maan dagavond zijn ontslag aangeboden na een ruzie met de nationale coach Joao Saldanha en Joao Havelange, de voorzitter van de Braziliaanse sportfederatie. Volgens sportjour nalisten die bij de ruzie aanwezig waren zijn de betekkingen van de coach met de sportbestuurders onhoudbaar geworden. Passo zei Rotterdam voor E.k. indooratletiek 1971 kandidaat (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In Wenen werden het afgelopen weekeinde de eerste Europese indoorkampioenschappen atle tiek gehouden. Voor 1971 heeft Rotter dam. dat dan beschikt over de nieuwe sporthal, zich kandidaat gesteld. Ir. Ad. Paulen, lid van de Europese Atletiek Federatie, zal de kandidatuur van Rotterdam in de eerstvolgende vergade ring stellen en toelichten. dat het onmogelijk is nog met Saldanha samen te werken omdat hij alle bevelen zelf wil geven. Volgens Passo kan Saldanha niet als coach geandhaafd blijven omdat hij zich niet aan zijn belofte houdt en het team work ontbreekt tot nu toe in de selecties. Als het zo doorgaat wacht Brazilië een herhaling van 1966 toen Brazilië snel in de strijd om de wereldbeker werd uitgeschakeld. Saldanha bemoeit zich met het werk van de technische commissie en hij houdt zich niet aan het schema dat ter voorbereiding van het eindtoer- nooi in Mexico was opgesteld. Niet geaccepteerd Havelange heeft het ontslag van Passo niet geaccepteerd en hem gevraagd zich nader te beraden. Passo heeft geant woord dat hij dit alleen wil doen als Saldanha vervangen wordt en hij vol ledige zeggenschap over de technische commissie krijgt. Morgen zal de tech nische commissie opnieuw bijeenkomen- Gemeld is dat Saldanha door president Havelange ontslagen zal worden. Maar Saldanha heeft gezegd dat hij geen ontslag zal nemen: „Als zij mij niet langer willen zullen zij mij eruit moeten gooien. Ik ben door hen aangezocht als coach, ik heb er niet om gevraagd". Passo op Saldanha 3 een verrassing. Vorige week toen de bondscoach een geschil had met een coach van een plaatselijke club, heeft Passo zich achter hem opgesteld. Het povere optreden van de selectie tijdens een oefenwedstrijd, waarin zater dag met 11 tegen een laag geklas seerde eredivisieclub werd gelijkgespeeld, heeft veel veranderd. Dit overtuigde de leden van de commissie ervan dal Sal danha bij de voorbereiding le langzaam te werk gaat en dat veel dingen ver anderd moeten worden. Gloria kandidaat Als opvolgers van Saldanha worden intussen genoemd de 39 jaar oude coach van Botafogo, Mario Jorge Lobo Zagalo. die linksbuiten was van de Braziliaanse ploeg, die in 1958 en 1962 de wereld beker gewonnen heeft, Dino Sani, de trainer van de Corinthians in Sao Pauio (in 1958 ook lid van de zegevierende ploeg), Aymore Moreira, de man die begin vorig jaar voor Saldanha moest wijken (hij was coach toen Brazilië in 1962 de wereldbeker won), zijn broer Zeze Moreifa en Otto Gloria, die onlangs uit Portugal is teruggekeerd om coach te worden van America (Rio de Janeiro). Ontslag Vanmiddag is bekendgemaakt dat de Braziliaanse bondscoach Joao Saldanha na een stormachtige vergadering dooi de Braziliaanse sportfederatie is ont slagen. Feyeiword trok 2ich terug in het K.N.V.B.-centrum in Zeist om zich te concentreren, de tactische opzet van trainer Happel „op te slorpen" en de laatste voorbereidingen te treffen om volkomen fit vanavond aan de start te verschijnen. Onderdeel daarvan is het spelen van „een partijtje", waarin van links vaar rechts in actie zijn Van Duivenbode, Pieters Graafland, Van Hanegem, Treytel, Jansen en Geels. DEN HAAG Bij het kantoor van de sporttoto waren tot gistermiddag 45 aanmeldingen binnengekomen van deel nemers, die dertien resultaten juist hadden voorspeld. De tussenstand van de toto was: eerste prijs (bedrag 227.696,-1: 45 aanmel dingen; tweede prijs 151.737.-): 822 aanmeldingen; derde prijs 227 696.-): 6763 aanmeldingen; extra-prijs 151.737 gulden): 189 aanmeldingen. Er is vanavond slechts mogelijkheid dat Feijenoord en FC Vorwarts Berlin een beslissingswedstrijd moeten spelen: als de Rotterdammers met 10 winnen en de ver lenging van een half uur geen beslissing oplevert. Het reglement van het toer nooi om de Europa Cup luidt als volgt: Indien beide ploegen één wed strijd winnen, is het doel saldo doorslaggevend Als het doelsaldo gelijk is. maai- de resultaten verschil lend zijn, wordt die club ge plaatst in de volgende ronde, die in de uitwedstrijd de meeste doelpunten heeft ge- Als het doelsaldo gelijk is en de uitslagen zijn gelijk, wordt de tweede wedstrijd met een half uur verlengd. Die ver lenging wordt beschouwd als een aparte wedstrijd. De in die verlenging gemaakte doel punten geven de bezoekende vereniging geen extra-voor deel. Als de score, bereikt in de verlenging, gelijk is. wordt in de eerste en tweede ronde een beslissing verkregen door het lot. in de kwart- en halve finale zal een derde wedstrijd worden vastgesteld (in prin cipe zullen Feijenoord en Vorwarts die eventuele derde wedstrijd op 25 maart in Bazel spelen) Voor de wedstrijd tussen Feijenoord en Vorwarts be tekent dit dus dat Vorwarts naar de halve finales gaat bij een overwinning of een ge lijkspel en bij iedere neder- Grand Prix Frankrijk in Clermont Ferrand GENÊVE De Grote Prijs van Frankrijk formule-één wordt dit jaar op het circuit van Clermont Ferrand gereden. Aanvankelijk was de baan van Albi bij Toulouse aangewezen, maar autosportofficials waren van mening, dat dit circuit niet voor de race geschikt is. De Grand Prix van Frankrijk staat voor 5 juli op het programma. ROTTERDAM. Vorwarts, vanavond tegenstander van Feijenoord in de tweede kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen, heeft de laatste dag voor de ontmoeting na een zware training in de morgenuren verder ontspannen door gebracht. In de ochtend nam de grijze Vorwartstrainer Fritz Belger zijn man nen op één van de bü velden van het stadion stevig onder handen. De zwijgzame Belger wilde zich nog niet over de opstelling uitlaten, maar perscammissaris Egon Klemke, was wel bereid iets te zeggen. „We spelen waar schijnlijk in dezelfde opstelling als veer tien dagengeleden in Berlijn. Alle spelers zijn fit en er is dus geen nood zaak wijzigingen aan te brengen". Na de traiming begaf het Oostduitse gezelschap zich naar het Rotterdamse Stadhuisplein waar een krans bij het monument voor de gevallenen werd gelegd. In de mid daguren na de lunch en een korte rust het hotel hebben de spelers inkopen gedaan in de Rotterdamse binnenstad. Aanvankelijk was het de bedoeling in de avonduren nog een keer onder het kunst licht van het stadion te trainen. Belger liet het plan op het laatste momenit echer varen en ging met zijn elftal naar een bioscoop. Kangeroes teveel moeite met Punch LEIDEN Geheel tegen de verwach ting heeft het herenteani van Kangeroes gisteravond in de thuis wedstrijd tegen het Delftse Punch bijzonder veel moeite gehad tot een overwinning te komen. De Delftenaren, die met slechts 8 pun ten op de voorlaatste plaats staan, wa ren uiteraard meer gebaat bij een over winning dan Kangeroe6, die een plaats in de veilige middenmoot innemen. Maar ook met deze wetenschap hadden wjj \an Kangeroes echt wel wat meer ver wacht dan gisteravond vertoond werd. Spectaculair spel hebben de toeschou wers overigens wel te zien gekregen, vooral in de 3e t/m 5e set. Punch begon de wedstrijd in hoog tempo en dit stelde de Leidse ploeg herhaaldelijk voor grote problemen. Vooral ook omdat Taconis e.s. in de aanval veel onnodige fouten maakten. Gevolg van een en ander een verdiende 13-15 setzege voor Punch. Dit verlies prikkelde Kangeroes geluk kig tot veel beter spel in de 2e set Aan vallers Jaap Broersma en Piet Pjjnaken en verdedigers Huussen en Taconis wa ren in hoofdzaak verantwoordelijk voor een ruime 15-5 setzege. Tot 10-3 bleef Kangeroes in de 3e set goed spelen om daarna plotseling ver terug te zakken. Punch reageerde onmiddellijk en schreef ook deze set met 13-15 op zijn naam. laag. met uitzondering van I0 als er slechts één doel punt verschil is. Feijenoord gaat over naar de halve fina les bij iedere overwinning met meer dan één doelpunt ver schil. Wint Feijenoord met 10, dan zal een half uur worden ver lengd. De ploeg die in die dertig minuten de meeste doelpunten maakt, gaat over naar de halve finales. Is de score over de extra-speeltijd i gelijk de cijfers doen niet ter zake dan volgt een beslissingswedstrijd. Ook de spelers van Vorwarts houden de spieren soepel en scherpen de geest. Op een bijveld van het Rotterdamse stadion bereidden zij zich enen serieus voor als Feijenoord Sterk kaderspel in voor- wedstrijden AMSTERDAM Er is in de voorwed strijden van het nationaal kampioenschap anker kader 7'i, de titelstrijd wordt van 16 tot 19 april in Hocnsbroek gehouden, door enkele deelnemers uitzonderlijk sterk gespeeld. De Brabander Lambert van Leur eindigde met 30.50, het jonge Limburgse talent Jean Bessems kwam tot 28.28. Dat zijn hogere gemiddelden dan de 28,37, waarmee Henk Scholte vorig jaar kampioen werd. De Eindhovenaar Hans Vultink en Bert van Nijnatten waren vrijgesteld van het spelen van voorwed strijden op grond van hun plaatsing in het laatste kampioenschap. De deelnemers voor Hoensbroek zijn in volgorde van moyenne: Lambert van Leur (Oss - 30,50), Jean Bessems (Cadier en Keer - 28.88), Henk Scholte (Eindho ven - 28,37), Joop Roodenburg (Voor hout - 23,68), Hans Vultink (Groenlo 20,92), Bert van Nijnatten (Steenbergen - 18,15). Louis Rijvers ('s-Gravenzande - 17.76) en Flip Beekman (Amsterdam - 14,76). Finnen verrassen in WK ijshockey STOCKHOLM 't Finse ijshockeyteam heeft gisteren voor een grote verrassing gezorgd in het toernooi om het wereld kampioenschap in Stockholm door Zwe den, dat als een van de kanshebbers voor de titel werd beschouwd, met 31 te verslaan. Door deze zege nemen de Finnen nu achter Rusland, dat weinig moeite had met Polen (70), de tweede plaats in. Tsjecho-Slowakije won met 41 van Oost-Duitsland. De beslissing in de wedstrijd Finland Zweden viel reeds in de eerste speel periode. Binnen vier minuten namen de 1 Finnen een voorsprong van 20, Lin- nonmaa in de 10e en Rantasila in de 14e minutl maakten de doelpunten en voegden hieraan in de 21e minuut nog i een treffer toe. De Zweden waren aan- j geslagen en kwamen niet verder dan een doelpunt van Karlsson- WILLEMSTAD. CURACAO De voorzitter van de internationale amateur honkbal federatie (FIBA), de heer Juan Isa. heeft zich gisteren in Willemstad afkeurend uit gelaten over het besluit van de Europese Honkbal Federatie (FEB) om spelers die niet in Europa zijn geboren, van het toernooi om het Europese kampioenschap en andere internationale wedstrijden tussen Europese landen uit te sluiten. Anderlecht ontkent contact met dr. Fahdronc Dc heer Isa noemde dit besluit in strijd met de reglementen van de F.I.B.A., die gebaseerd zijn op die van het Internationaal Olympisch Comité. Deze reglementen bepalen namelijk dat Resultaten van koersen Hilversum •OU wklokjesprljs 2000 n 2 Inspirit; 3. Hollo 2 Vijf sets De vader van Vorwartsspeler Nöldner werd in 1944 door de leven gebracht. Gisteren legde Nöldner, met Frajsdorf, een I verzelsmonument op de Coolsingel in Rotterdam tijdens een r Oostduitse ploeg door de stad maakte. Weer moest Kangeroes dus tegen een achterstand aankijken en bij de stand 3-7 in de 4e set leek Punch een verras sende overwinning te gaan behalen. Moeizaam spelend wist Kangeroes eerst naast Punch en daarna langs 't Delftse team te komen en door een 15-12 set winst de stand gelijk te trekken: 2-2. Een vijfde, beslissende, set was nood zakelijk en hoewel de Leidenaars ook nu niet tot uitstekend spel wisten te komen bleken zij vooral aanvallend toch wel iets meer in hun n:ara te hebben dan hun tegenstanders. Na een gelijk- opgaande strijd tot 11-11 nam Kange roes een 13-11 voorsprong, dank zij en kele goede combinaties tussen Pera en Broersma. Punch kwam nog eenmaal terug. 13-12, maar het laatste woord was aan Kangeroes dat door een 15-12 setzege de eindoverwinning voor zich opeiste. Residentie in EC rolhockev (Van i sportredactie) Alkestis VE: 3. Dacron Dea DEN HAAG De rolhockeyploeg Grote maartprljs. Rijnmond Combinatie Residentie, die in Bul, Rotterdam speelt maar geheel uit Haagse wïnn'end 2°7of p!utaV spelers bestaat, speelt zondagmiddag in 7.oo. K.to; trio 37.10. Bordeaux de eerste wedstrijd voor de AnemonenprUs 2000 Europa Cup rolhockey. Tegenstander is Fair Lady! Toiï>: win de Franse kampioen Juan Mestras. Op 5 R°: koppel 33.cov eerste pinksterdag, 17 mei. wordt n,e?e'"^^autosfarv 1 returnwedstrijd in Rotterdam gespeeld, naar ir.» 1.31.5: 2. Oua Indien een beslissingswedstrijd moet f volgen, wordt op tweede pinksterdag, eveneens in Rotterdam, gespeeld. 1 Rijnmond Combinatie Residentie komt uit met doelman Tom Ek, Piet en Johan 11: Grootens, Phil Heppe, Tim Ek, Wim de Haas en Gerry Slootweg, de vervanger van Rob Olthoff, die voor het Italiaanse Navarro uitkomt sinds twee Jaar. 1 icfntbenprljs 2000 meter met autostar; lis S (A. de Graaf» 1.25.6: 2. Edel Hol- a: 3. Detila. Toto: winnend 11.50: plaats Eranthlsprijs 2420 1 D Imming» I.: Antilliaanse spelers, die lid zijn van Nederlandse clubs, wel voor het Nederlands team mogen uitkomen mits zij een bepaalde periode in ons land' woonachtig zijn. Volgens de heer Isa zou Nederland bij de F.I.B.A. een protest moeten indienen tegen de beslissing van de Europese federatie. Geen invloed De secretaris van de F.E.B., de Nederlander G. van der Heijden, zei naar aanleiding daarvan: „Weliswaar zijn drie Europese landen (België, Italië en Nederland) aangesloten bij de F.I.B.A.doch de Europese federatie als zodanig maakt geen deel uit van deze wereldbond. De internationale organisatie kan dus geen enkele invloed uitoefenen op de besluiten van de F.E.B., die op zijn beurt weer geen zeggenschap heeft over de contacten van België, Italië en Nederland met niet-Europese landen. Het probleem is, dat er internationaal geen uniforme regeling bestaat. Er is de laatste maanden vrij veelvuldig ge sproken over een samengaan van F.I.B.A., F.E.B. en andere organisaties, maar zover is het nog niet gekomen. Zelfstandig Integendeel: dc F.E.B.-vergadering in Antwerpen besloot zaterdag jongstleden dat dc Europese federatie voorlopig zelfstandig zal blijven, omdat het congres van de F.I.B.A.. begin maart ln Panama-City. enkele reorganisatievoor stellen heeft afgewezen. Deze voorstellen, door mij namens Nederland en de F.E.B. ingediend, behelsden een grotere invloed van niet-(centraal) Amerikaanse landen op het beleid van de F.I.B.A. door splitsing van deze wereldorganisatie in regionale confederaties, waarbij dan de F.E.B. Europa zou vertegenwoordigen". De heer Van der Heijden heeft zich wel onmiddellijk na de stemming over het Italiaanse voorstel om niet in Europa geboren spelers te weren van Europese kampioenschappen aangekondigd zich nader te zullen beraden over zijn positie als secretaris-penningmeester van de Europese federatie. (Van sportredactie) DEVENTER De geruchten, dat de bij Go Ahead van zijn functie ontheven trainer dr. Fahdronc in dienst zou treden van de Brusselse vereniging Anderlecht, zijn uit de lucht gegrepen. Een woordvoerder van Anderlecht heeft verklaard, dat de Belgen geen contact hebben gehad met dr. Fahdronc en evenmin van plan zijn onderhandelingen (Van onze sportredactie) DEN HAAG Holland Sport zal een van de eerste verenigingen zijn die hekken gaat plaatsen rondom het speelveld op Houtrust. Er is gezocht naar 'n constructie, die de toeschouwers zo min mogelijk hindert. De keus is gevallen op het soort hekken dat onder meer bij Ajax is aangebracht. De kijkers ondervinden daarvan nagenoeg geen last. Al)() versloeg Sparta in jeugdcompetitie DEN HAAG. Een goed draaiende ADO-jeugdploeg heeft gisteravond voor de interregionale jeugdcompetitie met 50 van Sparta gewonnen. Reeds voor de rust hadden de Hagenaars een voor sprong van 30 opgebouwd door twee doelpunten van Ltnders en één kopbal van Hijkoop. In de tweede helft drukte ADO zijn overwicht uit door nog tweemaal te scoren via Ouwehand en Lochtenberg. LONDEN Het Nederlandse golfpaar De Witt-Puyt/Eschauzier lag na de eerste ronde van het Internationale Avia Foursometoernooi in Londen tien slagen achter bij het leidende duo Cheetham/ Thornhill (G.-Br.), dat de eerste ronde in 72 slagen rondkwam

Leidse Courant | 1970 | | pagina 11