Haagse scholieren televisie vanavond tobben voor Tokio antenne 3)<2>&2idte,<2ou/ïamt Guy Beart bleef troubadour met gitaar Weinrebfilm toch op scherm Piet Romeijn voor drie wedstrijden geschorst MERCKX BETROKKEN BIJ GROTE VALPARTIJ Ned. Dans Theater Luis Aguilé Dennis Potter Wet-strijd Verkiezingen Sport deze week op radio en tv PAGINA 2 DE LEEDSE COURANT ZATERDAG 14 MAART 1970 Van top naar basis in de Kerk CEPTUAGINT, de groep van priester* met duidelijk uitgesproken denkbeel den over vernieuwing van Kerk en maatschappij, gaat zijn acties minder richten op problemen van de hiërarchie en meer op de „gewone gelovigen" Komt dat, doordat men ontdekt heeft hoe behalve bij verschillende priesters ook bij veel gelovigen onlust aan het ontstaan is over het doorlopend hameren op het aambeeld van de ontkoppeling van priesterambt en celibaat? Doorvoelt men dat het verlangen naar eenheid in de Wereldkerk niet gefrustreerd moet worden door acties die bij menigeen de indruk wekken dat activistische pries ters in de eerste plaats voor het eigen standje preken? Wij hopen dat de „Septuagint '-pries- ters zich bij hun nieuwe opstelling in de kerkvernieuwing in de eerste plaats hebben laten leiden door het groeiend inzicht dat de geloofsnood bij vele chris tenen het eerste object van priesterlijke werkzaamheden moet zijn en dat die geloofsnood, in allerlei vormen, waar neembaar is. Contacten WAN de top van de Kerk overschake- lend naar de basis willen de Sept.ua- gintpriesters zich nu meer gaan inlaten met de kerkvernieuwing in plaatselijke gemeenten. Wie geneigd is het slechtste I te veronderstellen, zegt nu misschien dat dit alleen maar een kwestie van I tactiek is. Zo in de zin van: ze ontdek ken dat ze bezig zijn een groep officieren te worden zonder leger. Hiertegenover stellen wij dan mogelijkheid, dat de Septuagintpriesters en him sympathiserende leken meei zullen krijgen voor wat anderen moveert dan tot dusveiTe gebeurd is. In de ver klaring van de groep wordt betoogd, dat groepen die als „kritische gemeente" het werk gaan, zich niet door isolement of groepsvorming mogen afzonderen. Nu blijft de praktijk niet zonder risico's; wat wordt precies verstaan met „zich vormen over de grenzen vi Kerken, structuur en belijdenissen heen' De Septugintverklaring zegt dat in d zin sommigen de ervaren inspiratie juist graag in hun eigen Kerk zullen inbren gen. Maar de anderen, gaan die een nieuwe structuur beogen, die neerkomt op een soort Esperantogeloof onder de belijdenissen? Stimulans Wi- zullen in en buiten de christelijke wereld er wel bij varen, wanneer door de inspanning van geëngageerd® priesters en leken de Kerk en maat schappij meer' gaan koersen op het kompas van het evangelie. De gemeen schap der gelovigen (actieve en passieve) heeft een stimulans hard nodig, vooral nu teleurstelling en vervreemding menig een tot volslagen inertie brengt. Maar de stimulans zal pas echt baten, wan neer Septuagint inderdaad buiten de gevarenzone van groepsideologie komt. Gecompliceerde eenvoud In dc tien jaar, dat de chansonnier Guy Beart nu aan de weg timmert is hü in hoge mate zichzelf gebleven. Hü was en is nog steeds de troubadour met dc gitaar, de zanger van het gevoelige levenslied, maar vooral ook van het mo derne levensgevoel, dat hü met poëtische ironie benadert, zo ironisch zelfs, dat hü ook een apocalyptisch nummer als „Alphabet" speels laat omranken door riedels uit het schippersklavier van zün vaste begeleider Roger Damin. Dat hü met dergelüke bescheiden middelen toch een evocatif effect aan zün optreden weet te verlenen heeft gisteravond een büna volle zaal van het Scbeveningse Circustheater kunnen vaststellen, waar bü optrad voor leden en gasten van het Institut Francais. Beart heeft veel pijlen op zijn boog, hiet alleen als componist en zanger, maar vooral ook als tekstschrijver. Van huis- uit leraar wiskunde bracht hü het ver mogen mee van een zeer exacte zegging cn waar hij bovendien over de gave be schikt om in een zekere filosofische be- schouwelykheid zijn emoties in taal om te zetten bereikt hij vaak pure poëzie. Het ene ogenblik ontwaart men in hem de levenskunstenaar, direct daarop kan men hem zich voorstellen als de onbekom merde zanger van liedjes bü het kamp vuur. Het moet wel een groot talent zijn, dat zich zo zorgeloos aan zijn pu bliek uitlevert en dat tegelijkertijd zo constant op niveau blijft. Le grand chambardement, au fond een stuk venijnige maatschappijkritiek, komt zo speels uit de zingende snaren van zijn gitaar en stelt de dingen met zulk een humoristische spot aan de orde, dat bet bij de opening van de avond bijna direct al een meezinger werd. Dit spon taan reageren door de zaal herhaalde j zich in de loop van de avond enige ma len, zo zelfs dat Beart bij tijden het zingen wel kon laten. En toch werd het geen dolle boel, want Beart appelleert in zijn teksten niet minder aan de emotie dan aan het verstand, zoals in Les grands principes. La fenêtre en Escalier E. Een zeer eigen hoofdstuk in het re pertoire van Beart vormt zijn „Amour- humour" met liedjes als II y a plus d'un an, waarmee hij tien jaar geleden de buteerde in een Parijse kroeg, en La Venus mathématique, dat een nieuwe dimensie aan de amour toevoegt. Daarnaast staat als niét minder karak teristiek voor juist deze chansonnier zijn serie liedjes, die men kan samenbren gen onder de noemer bekentenispoëzie met nummers als Qui suis-je, Pierrot la tendresse, Couleur en vooral La vérité, een navrant gezongen tekst op zulk een luchtige melodie, dat je als toehoorder begint te tintelen van wat men levens lustige wijsheid zou kunnen noemen. Dit onzegbaar merkwaardige karakter in het werk van Beart moet wel verklaard worden uit zijn visionair vermogen, waarmee hij de voor de hand liggende moraliserende opstandigheid op een af stand houdt. Toch vereenzelvigt hij zich dikwijls met zijn teksten, speciaal in die num mers, die hij rekent tot de categorieën Enfance en Plus d'après, teder gezongen werk, waarin hij zijn gevoel laat mee- vibreren met zijn woorden en in zijn directheid een overrompelend effect be reikt. Mennpemt hem wel eens de „ingenieur op de gitaar" om de manier, waarop hü uit zijn gitaar klankwaarden schept, die precies in het gareel lopen van de karakteristiek van zijn chansons. Hij doet dit alles nochtans met grote simpelheid, zoals ook zyn teksten een voudig zijn van woord- en beeldkeus: hun diepte bereiken zij in hetgen zij aan de orde stellen, d.w.z. de enorme ingewikkeldheid van zoiets gewoons als leven eigenlijk is. Een opgetogen zaal liet Beart niet in de gordijnen verdwijnen vooraleer hij drie nummers als toegift had gebracht. T. O. met bejaarden DEN HAAG Wereldtheaterdag staat dit jaar in het leken van de jeugd. Het thema van deze dag, die In vrijwel alle theaters van dc wereld wordt ge vierd. luidt ditmaal: „Het theater en 't onderwijs moeten nauwe betrekkingen aanknopen, van de basisischool tot en met de universiteit. Maar theater mag niet worden onderwezen als een lesje literatuur, daarvoor is het te veel een levend ding". De Nieuwe Komedie is een gezelschap dat zich sinds de oprichting in 1954 bezig houdt met het brengen van toneel voor de jeugd. Voor dit gezelschap Is het the ma van Wereldtheaterdag dus niets nieuws. Maar nu op deze Wereldthea terdag veel gezelschappen hun normale werkzaamheden zullen onderbreken om speciaal aandacht aan de .ieugd te beste den wil de Nieuwe Komedie de zaak om draaien. Daartoe wordt op 25 maart ii het Paviljoenthater in Scheveningen 'i speciale voorstelling van het improvisa tieprogramma „Vallen en Opstaan" ge geven voor Haagse bejaarden. De voor stelling begint om 20.30 uur en zal om streeks 22.00 uur zijn beëindigd..De Nieu- Komedie wil met deze voorstelling de bejaarden, die zij zo zelden tot haar toe schouwers mag rekenen, confronteren met een geheel nieuwe vorm van toneel, die speciaal op de jeugd van vandaag is afgestemd en daarbij zeer veel succes Julien Schoenaerts in kliniek BRUSSEL De Belgische acteur Julien Schoenaerts, die wegens ontuchtig gedrag door de Antwerpse K-N.S. werd ontslagen, en daarna ging optreden voor de stakende münwerkers in Limburg, verblüft op dit ogenblik in een inrichting >or geesteszieken in Tienen. De acteur werd daar opgesloten na klacht van zün echtgenote. Schoenaerts met zijn vrouw verwikkeld in een echt- scheidingsproces. Tegen zijn opsluiting heeft hij reeds een klacht neergelegd bij de procureur des konings te Leuven. In de loop van volgende week zal hij op nieuw worden onderzocht door een psy chiater. die hy zelf heeft mogen kiezen- Vindt deze psychiater de patiënt normaal dan wordt Schoenaerts opnieuw vrijge- HILVERSUM (ANP) De televisie commissie van IKOR-CVK heeft, daar toe gedelegeerd door het bestuur, be sloten de film „De medemens en Fry- drik Weinreb" uit te zenden. De uit zending zal op donderdagavond 21 mei a.s. via Nederland II plaatsvinden. Dat twee weken geleden tot uitstel werd besloten vond zün oorzaak in het feit. dat niet tijdig een evenwichtig inzicht kon worden verkregen in het gewicht van de van diverse zyden geopperde argumenten, aldus de commissie. De televisiecommissie van IKOR-CVK betreurt dat door het uitstel van de uit zending ten onrechte de indruk is ont staan dat men controversiële onderwer pen zou willen vermijden. ROTTERDAM Piet Ro meijn, de rechter-verdediger van Feijenoord, die in de Europa Cupwedstrijd tegen Vorwarts Berlin op 4 maart in Oost-Berlijn na een zware overtreding tegen de Oost duitser Piepenburg door scheidsrechter Jones van het veld werd gezonden, is door de UEFA geschorst voor drie (internationale) wed strijden. Tegen deze straf is geen be roep mogelijk. Indien Feije noord woensdag 18 maart erin slaagt de lialve finales te bereiken, zal Romeijn dus ook in die twee wedstrijden niet mogen worden opge steld. Toch nog leider Parijs-Nice PLAN DE CUQUES Eddy Merckx, leider in de etappewedstrüd ParüsNice heeft het gisteren niet gemakkelyk gehad. Hü kon zich tot op vüftien kilometer voor de finish in het plaatsje Plan de Cuques bü Marseille zonder moeite handhaven. Zelfs had Merckx nog een vermetele ontsnappingspoging ondernomen, die ech ter snel werd gesmoord. Maar na 205 kilometer sloeg het noodlot toe. Merckx raakte met o-m. Reybroeck. Basso en Letort betrokken bij een mas sale valpartij. De Belg klaagde over hevige pijn in de rug, waarschijnlijk het gevolg van een onzachte aanraking met Een groep van ongeveer dertig ren ners streed in Plan de Cuques om de ritoverwinning. In een felle eindsprint eiste de Westduitse oud-wereldkam pioen Rudi Altig de eerste plaats op. Jan Janssen werd vierde en Gerben Karstens zesde. Bij de eerste tien ren ners bevonden zich vijf Nederlanders. De uitslag van de vijfde etappe. Bollene— Plan de Cuques (220 km) luidt: 1. AlUg (W.-Dld.) 5.54.54; 2. Guimard (Fr.) 7. Pijnen (Ned.): 8. Van der Vleuten (Ned.); 9. Vlanen (Ned.); 10. B. Guyot (Fr.) allen dezelfde tijd als de winnaar: 20. Duvndam (Ned.) z.t.; 95. Dubois (Ned.) 5.57.19; 96. Zoe temelk (Ned.) z.t.: 99. Holst (Ned.) 6.03.54. (De overige Nederlanders finishten in de mg- groep met de tijd van 5.56.01). vijfde 1. Merckx (Belg.) 36.00.06 2. Reybroeck (Belg.) 26.01.01: 3. Guimard (Fr.) 26.01.06 4. Dancelli (It.) 26.01.11; 5. Janssen (Ned.) z.t.; 6. Aimar (Fr.) z.t.; 7. Karstens (Ned.) z.t.; 8. Pingeon (Fr.) z.t.; 9. Raymond (Fr.); 10. Vlanen; 30. Pijnen (Ned.) 26.02.21; 32. Duyn- dam (Ned.) 26.02.35 34. Van der Vleuten (Ned.) 26.02.51; 41. Zoetemelk (Ned.) 26.03.54; 42. Krekels (Ned.) 26.03.58 43. Van Katwijk (Ned.) z.t.; 48. Rentmeester (Ned.) 26.04.50; 51. Ottenbros (Ned.) 26.05.10 68. Dolman (Ned.) 26.12.39 81 Steevens (Ned.) 28.18.18; 85. Harry Jansen (Ned.) 26.19.48; 95. Dubois (Ned.) 26.31.52 96. Bukacki (Ned.) 26.33.52: 101. Hoist (Ned.) 26.53.20: 102. Frijters (Ned.) In de komende weken zal de AVRO- televisie in samenwerking met de Stich ting R.Q. (Stichting Educatieve Reizen, Correspondentie en Uitwisseling) in Den Haag steeds op dinsdagavond van 19.04 tot 19.30 uur via Nederland I een interscolaire quiz uitzenden. Deze quiz die wordt gehouden ter gelegenheid van de Wereldtentoonstelling te Osaka in Japan, heeft tot onderwerpen; actu aliteit, cultuur, wetenschap, sport en uiteraard vragen over Japan. Er zijn in de recente maanden door de Stich ting R.Q. in acht districten landelijke voorronden gehouden met leerlingen van athenea, gymnasia en lycea. De acht winnende ploegen staan derhalve op 4 achtereenvolgende dinsdagavon den twee aan twee tegenover elkaar in de kwartfinales. De vier winnende ploe gen gaan over in de halve finales en op 27 april zal de finale plaatsvinden. De choreograaf Hans van Manen, die binnenkort het Ned. Dans Theater ver laat - al zal men een beroep op zijn cre ativiteit kunnen blijven doen - heeft in het ballet Point of no return de ver houding uitgebeeld tussen twee jonge mensen. Morgenavond krijgt men dit ballet op de tv te zien. De twee jonge mensen groeien naar het moment toe, waarop er geen terug meer mogelijk is. Van Manen heeft voor dit ballet zes adagio's van Willem Pijper als uitgangspunt gekozen, maar dit door- schoten met flarden muziek van Karl- Heinz Stockhausen en Pierre Henry. Soms laat hij ook de „stilte horen" in de muziek van bewegende lichamen. Zie voor een artikel over het Ned. Dans Theater Finalebijlage. Morgen AVRO Ned. I 21.40 uur. Op 22 januari waren Spaanse gastar beiders en hun familieleden in groten getale naar het Bussemse theater ,,'t Spant gekomen, ten einde er de tv-re- gistratie mee te maken van een optre den van de Spaanse zanger Luis A- guilé. Morgen zullen de kijkers in een programma van de AVRO-televisie de ze uit Argentinië afkomstige Luis kun nen zien en beluisteren. Luis Aguilé, die op 24 februari 1941 te Buenos Aires werd geboren, geniet vooral in Zuid-A- merika en de laatste jarwi ook in Span je grote bekendheid. Voor praktisch alle radio- en telvisiestations in Zuid- Amerika trad hij op en niet minder dan 176 liedjes werden daar op de plaat vastgelegd. In die periode ver wierf hij de ene gouden plaat na de andere te weten in Cuba (1959), Peru (1960), de gouden „Gyacaipuro" (1961) en de Gouden Tempel van Argentinië (1962). Bovendien werd hem in Vene zuela de Prijs van de Pers van Cara cas toegekend. Na zijn aankomst in Spanje, waar Luis Aguilé aanvanke lijk volslagen onbekend was, slaagde hij er al spoedig in ook op hel Iberisch schiereilend met zijn liedjes de hoog ste verkoop te halen. Morgen AVRO Ned. I 20.35 uur. Morgenavond zenden IKOR-CVK een filmportret uit van de auteur van het spel „Zoon des Mensen", Dennis Pot ter. Dit gesprek wordt geïllustreerd met enkele fragmenten uit het televisiespel, dat donderdagavond a.s. wordt vertoond via Nederland II. In de door Pieter Verhoeff geregisseerde film vertelt Pot ter over de achtergronden, van waaruit hij tot het schrijven van dit spel kwam. Vorige week zijn in Londen de offi ciële prijzen uitgereikt voor de beste acteerprestaties in film en televisieto neel in 1969. Colin Blakely's vertolking van Jezus van Nazareth in Potters spel werd eervol vermeld als één van de 3 beste van het jaar. IKOR-CVK Ned I 19.05 uur. UTRECHT De strafcommissie van de KNVB heeft de Elinkwijker Dick Theunissen voor één competitiewedstrijd geschorst en tevens veroordeeld tot een boete van 150 gulden wegens een poging tot natrappen naar een tegenstander in de ontmoeting de GraafschapElinkwük Door deze straf moet Elinkwijk morgen in de belangrijke wedstrijd tegen Volendam Theunissen vervangen door Loffeld. VARA 16.00 uur: Journaal 16.02 uur: Dagje ouder •17.0 Banana Splits 3 naar Japan mogen maken. De teams, NOS die in de kwartfinales uitkomen zijn; 013,45 uur; Sint Clara College (Heerlen) tegen Óp. Fabeltjeskrant Scholengemeenschap (Assen); Scholen- 18 55 uur; gemeenschap Johan de Wit (Den Haag) Journaal tegen Sint Bonifatiuscollége (Utrecht); VARA Lieuwardcollege (Leeuwarden) tegen 19.04 uur: Juvenaat Heilig Hart (Bergen op Rawhide Zoom); Stedelijk Gymnasium (Haar lem) tegen Heldrincollege (Zetten). De quizmaster. Nico Namminga. zal tijdens de zeven uitzendingen worden begeleid door twee Japanse assistentes. Het decor van dit tv-programma, waar van de produktie cn de regie bij res pectievelijk Els Elmers en Anneke Hoog Antink berusten, is in Japanse NEDERLAND I KRO 11.00 uur: Jongerenmis NOS 14.30 uur: Studeren: technische wetenschappen 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.22 uur: V erkeer s inf ormat ie •15.25 uur: Skippy 15.50 uur: De verrekijker •16.00 uur: Openbaar Kunstbezit (Mauritshuis) 16.15 uur: Passepartout: atletiek 16.55 uur: Toto-uitslagen •17.00 uur: Expo '70 Osaka De NOS-televisie zendt in kleur het tv-programma „Wetstrijd" uit, waar in twee teams het tegen elkaar opne men in kennis van wet en recht. Dit maal komen tegen elkaar uit de vrou welijke studenten van de sociale aca demie „Nijenburgh" te Baarn en de studenten van het Nederlands oplei dingsinstituut voor buitenland „Nijen- rode" uit Breukelen. Het programma wordt gepresenteerd door drs. H. van Run. Morgen NOS Ned. II 20.40 uur. Negerkandidaat Leslie Washburn De NCRV zendt de Nederlandse pre mière van een speelfilm uit de serie „Wereldpremière". Deze keer de kleu renfilm „Deadlock" of „Negerkandi daat Leslie Washburn" zoals de Neder landse titel luidt. Deze productie be handelt een hedendaags probleem, na melijk de rassenonlusten in een grote MpriPQI A Mn I Amerikaanse stad. Hoofdpersoon in de NCUCrtLMNU 1 film is de neger Leslie Washburn, offi- NOS cier van justitie en kandidaat voor een 10-45 uur: zetel in de senaat. Washburn wordt Walter en Connie door de burgemeester van een grote H10 uur: stad gevraagd het onderzoek te leiden Notre ville naar de dood van een journalist. Men is van mening dat de dood van deze man het gevolg is van rassenonlusten waarbij een jonge blanke politieagent die op een neger schoot, werd ver moord. Washburn, zelf neger, wil trach ten deze zaak zo objectief mogelijk te behandelen, vooral ook, omdat bij gro tere rassenrellen in deze stad zijn kan sen om de senaat te halen minimaal 20t00 zullen worden. De medewerking van de politie, met name van luitenant Dan- forth, verandert in tegenwerking, als Washburn niet van plan blijkt de har de lijn die de politie voorstaat, te vol gen. Door gesprekken met verschillen de negerleiders wordt het Washburn - duidelijk dat 'n herhaald politieoptre den voor beide partijen rampzalige ge volgen kan hebben. Als Washburn ten slotte bewijsmateriaal over de dood van de journalist in handen krijgt, denkt hij de politie een slag voor te zijn.... NCRV Nederland II 20.20 uur. John Buil •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA 19.04 uur: Coronation Street Journaal 20.20 uur: Socutera Achter het 1 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Een van de acht •22.00 uur: 22.50 uur: Hawaii Five O 22.50 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.15 uur: Wereldkampioen schappen ijshockey te Stockholm •18.45 uur: Fabeltjeskrant •18.55 uur: Fabeltjeskrant RKK 19.00 uur: Woord voor woord 19.05 uur: Filmportret Dennis Potter van Zoon des AVRO •19.30 uur: The High Chaparral 20.30 uur: Televizierring voor 't Schaep 20.30 uur: Journaal 20.35 uur: Luis Aguilé, componist •21.15 uur: De witte muur van koning Djozer. programma van Pierre Janssen 21.40 uur: Point of no return •20.50 uur: Sherlock Holmes Europa in 22.15 uur: Dief, t.v.-spel 22.45 uur: Humanistisch Verbond 23.05 uur: Journaal 23.10 uur: Burgerschapsvorming NEDERLAND II NOS •18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NCRV •19.30 uur: Schoonmoeders 20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Wereldpremière •22.00 uur: Popparlement 22.45 uur: Evangelie 22.50 uur: Journaal Extra-Sportpanorama 22.30 uur: Morele herbewapening 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NOS •18.55 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal •19.05 uur; De tovenaar van Saburac 19.30 uur: Studio Sport 20.15 uur: Panoramiek •20.40 uur: Wet-strijd 21.10 uur: Studio Sport 21.45 uur: Zienswijze 22.35 uur: NCRV 19.30 uur: De scheepsjongens 1 Bontekoe •19.39 1 De 1 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Dombey en zoon 20.45 uur: Tweekamp 21.10 uur: Hier en nu 21.40 uur: Met speciale opdracht 22.30 uur: Paalter 22.40 uur: Journaal 22.45 uur: Studeren, technische r wetenschappen Vanavond wordt in Scala (19.04 uur tot 19.30 uur via Nederland II) een samen vatting gegeven van een bijeenkomst in Heerlen, waar de heren drs. W. K. N. Schmelzer (KVP), mr. B. W. Biesheuvel (AR) en de heer J. T. Mellema (CHU) te horen zullen zijn. De Scala-uitzending van maandaga vond aanstaande (19.04 uur tot 19.30 uur via Nederland II) zal vrijwel ge heel gewijd zijn aan een studiogesprek over de verkiezingen onder leiding van de heer Joop van Os van den Abeelen. 21.00 22.40 Stere Stereo: De Appelschimmel, hoorspel. 21.55 gramma rr Stereo: Jazzensemble. 22.30 Nieuws. 22.40 gekrulde n Mededelingen. 22.45 Stereo; Hoe later op de ouding Noord Onthaal; nu show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand wereld, lezing. 13.19 Radiojournaal. Radar; radioperodii n de Stereo: Kli 13.35 Stereo: Con licht geestelijke 14.30 NOS: Langs ziek 0 Gereformeerde kerk- enst. 18.00 Convent: wekelijks halfuur over 1 uit de kerk. IKOR: 18.30 Het geladen :hlp, de rubriek in het raakvlak van kerk 1 cultuur. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Ste- o: Gewijde koorzang. 19.30 De boodschap bevrijding in deze tijd. lezing. 19.45 ■uitslagen :k. VARA 17.00 Ste- meditatie. De KRO deed gisteren weer wat ae üChte" meeste andere omroepen verzuimen reo: Licht begrip tonen voor liet feit dat op de 18_03m5dedelingen. 18.10 avond die aan de vrüe zaterdag vooraf- vara 18.30 Llch^irammi"" es° gaat de kleintjes best wat 'langer op Zin en tegenzin: discussie kunnen blyven. Zo'n circusprogramma 5"de.™erp: 19-30 Nle.uws- 19-3.5 L' natnurlü'k ook voor de ouderen op ren. KRÓ: 20.30 Sti .30 Stereo: In de volksliedjes. 22.00 De di< weging. 22,30 Nleui lude kamermuziek 1 Bedrijfslef •te platenprogra clavecim- op zondag. Twee goden HILVERSUM III Nieuws. 10.02 Juist Vormlngs- lijke grc diojournaal. 22.55 beidei ders. AVRO: KRO: 8.00 Niet HILVERSUM II ludate: gewijde ïaristlevierlng. Omroeporkest: kla ma „Langs de Lijn" en verder in het NCRV-programma „Sportshow" (mor gen van 17.00 tot 18.00 uur via Hilver sum II) en in „Goal" (22.40 tot 23.55 uur iva Hilversum II). Verslaggever is Wim Hoogcndoorn. I11 het N.O.S.-televisieprogramma „Studio Sport", dat zondag van 19.30 tot 20 15 uur en van 21.10 tot 21.45 uur via Nederland II wordt uitgezonden, komen de volgende onderwerpen voor: het Europese kampioenschap indoor- atletiek in Wenen; de wielerwedstrijd ParijsNice; de wegwedstrijd De Ster LANGS DE LIJN van "wolle; de volleybalwedstrijd AMVJOrawi in Amsterdam; het Ne derlands kampioenschap biljarten drie banden in Tilburg; de internationale motorcross in St. Anthonis; de ijsho- ckeywedstrijd ZwedenCSSR in Stock holm. ATLETIEK N.O.S.-radio en -televisie zullen een aantal reportages wijden aan de Euro pese Indoor Atletiekkampioenschappen, die vandaag en morgen in Wenen ./or den gehouden. De N.O.S.-televisie schenkt behalve in Studio Sport aan dacht aan deze kampioenschappen in het programma Scala (vandaag tussen 19.04 en 19.30 uur via Nederland II) en in „Passepartout", dat morgen van 16.15 tot 16.55 uur wordt uitgezonden. Verslaggevers zijn Theo Reitsma en Jan Kamlag. De N.O.S.-radio belicht het indoor kampioenschap in het sportprogram- Het sportprogramma „Langs de Lijn", dat de N.O.S.-radio morgen van 14.30 tot 17.00 uur en van 18.10 tot 18.30 uur via Hilversum I uitzendt, bevat naast flitsen van wedstrijden in het ama teur- en betaald voetbal de volgende onderwerpen: het Europese kampioen schap indooratletiek in Wenen; de AVRO-Cross; de zaalhandbalwedstrijd NederlandTsjecho-Slowakije voor da mes in Den Helder; de motorcross in Sint Anthonis; pa arden koersen in Alk maar; overzicht nationale schaakcom petitie; waterpolo-overzicht; uitslagen hockey en korfbal. Presentatie: Bert Corporaal en Hans Kramer. Samenstel ling en regie: Roel Rengers. IJSHOCKEY De N.O.S.-televisie zal in een aantal reportages aandacht besteden aan de wereldkampioenschappen ijshockey, die het komende weekeinde in Stockholm beginnen. Het schema van de uitzen- Zaterdag 14 maart. Ned. II: 18.15 tot 18.45 uur en tussen 19.04 tot 19.30 uur: ZwedenOost-Duitsland. Zondag 15 maart: Ned II: Studio Sport (19.30 tot 20.15 uur en 21.00 tot 21.45 u.): ZwedenCSSR Dinsdag 17 maart: Ned. II: 22.45 23.30 uur; ZwedenFinland. Woensdag 18 maart: Ned. II: plus mi nus 22.15 tot 22.45 uur: CSSR—USSR. Vrijdag 20 maart: Ned. II: 22.55—23.40 uur: USSRZweden. Zaterdag 21 maart: Ned. II: 18.15 tot 18.45 uur in Scala (19.04—19.30 uur): Oost-DuitslandPolen. Zondag 22 maart: Ned. I: Passepar tout (16.1516.55 uur): ZwedenOosl- Duitsland. Voorts beelden in Studio Sport. Dinsdag 24 maart: Ned, II: 22.50 23.40 uur: CSSR—Zweden. Woensdag 25 maart: Ned. I: 22.55— 23.25 uur: CSSROost-Duitsland. Vrijdag 27 maart: Ned II: 18.1518.30 uur en 19.00-19.30 uur Rusland—CSSR. Zondag 29 maart: Ned. II: 19.30 20.15 uur; PolenOost-Duitsland. Maandag 30 maart: Ned, I: 16.00 18.30 uur: ZwedenRusland en flitsen uit FinlandCSSR. Alle reportages worden in kleur uitge zonden. Commentaar: Frans Henrichs. perbest te verteren, maar voor kinderen dier is het glunder-gcnolen gesneden t.v- JJjer koek. Bedankt KRO Bij 't Scheep met de 5 pooten bleven ste' we uiteraard in opperbeste stemming. p a Weer een fijne aflevering met ingenieus (over en sluiten maar) intercomgebruik en met minstens één liedje Als je mekaar niet meer vertrouwen kan dat het waard is om in hitsfeer te be landen. Voor het overige hebben we ons (vrij willig) in de problemen gestort die de graag en gul op het scherm pleegt brengen. Bü brandpunt waren dat problemen in Oost-Groningcn. een ..zwarte" reportage omdat de toestand daar nagenoeg als uitzichtloos werd vorgesteld Er werd wel terloops ge sproken over structuurrapportcn. maar niemand van dc ondervraagden scheen daar helemaal in te geloven. Dat komt ons toch wat ongeloofwaarlijk voor. Mede gezien de verdere probleem- programma's die we zagen- AVRO's „Vandaag of morgen" dook op voedsel problemen in. handelend over het kwaad bij ons (teveel eten) en het kwaad werd als opvangbaur voorge- steld: onze wereld kan zichzelf bij goe de organisatie best voeden, zelfs als er miljoenen monden bij komen. „Vandaag of morgen" zette dc feilen keurig op een rütje. maar we kregen de indruk dat we het allemaal al uit vorige t.v.-programma's wisten. Echt nieuwe aspecten bood het programma niet. „Riskante Kerk" bü de KRO legde pr°8ra het accent op Vastenactie '70. Ze toon- kro: de Zuidamerikaansc toestanden die, ver- lükenderwüs. van Oost-Groningen een paradü's-op-aardc maakten- Daarmee de betrekkelükheid van al het onder- manse aantonend. Toch was ..Riskante ,T??j„:„10'if..P*,.^5™®nde,J Kerk" meer positief omdat het de in- ÉÜj~" druk gaf dat met de Vastenactie althans gramma. 1154 "Bericht "'vastenaktic*.^'ïï.55 Reportag iets gedaan kan worden aan dal Zuid- Mededelingen. NCRV: 12.00 Los-Vast. gevari- Nice). 16. amerikaanse probleem. _(12-.05.LJezens.^!?ldleh?den NAR: Nederlandse NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 platenprogramm BELGIE 324 m (Nederlands) Licht muziekprogramma. lededellngen. ÜSf'voorde 'jeu 7.55 Mededelingei t Journaal. HILVERSUM II Nieuws. 7.11 Het levende woord. BELGIE 324 m (Nederlands) -ie: klassieke muziek (gr). (7.30 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. Actualiteiten; 7.50 Overweging; (12.08 Landbouwkronlek. 12.40 Weerbericht, 1 Gymnastiek v Stereo: Klassieke >e komende week li muziekleven. KRO: 1 8.32 Voor de mededelingen en SOS-berichten persoverzicht. het Neder- beursberichter Vg. sberichten. 16.09 Programrr 17.00 Nieuws, weerbericht e .15 Blues, negrospirituals e

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2