BARRY HUGHES WIL DE BESTE TRAINER VAN EUROPA WORDEN Overdekt stadion bij Amsterdam? „Ik ga door de muur voor mijn spelers" Beraad KNVB over financiële situatie in betaald voetbal ?Bronzen Chemello leider Parijs-Nice DUYNDAM UIT TRUI GEREDEN ,Radi beëindigt voetballoopbaan ZELFS MERKEL MOEST VOOR HEM WIJKEN BLOEMEN, GELD EN TEKENINGEN VOOR SCHAATSKAMPIOENE Nederland in E.K. tafeltennis of geen WEER DINSDAG 10 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 (Van onze sportredactie) HAARLEM. Terwijl op een paar honderd kilometer afstand van elkaar Go Aheads algemeen leider A. Brands zondag na afloop van de oostelijke derby FC Twente Go Ahead zijn spelers officieel bekend maakte dat Barry Hughes de opvolger van de door velen gewaardeerde dr. Fadrhone zou worden, heerste verslagenheid in de gelederen van de eredivisie- ploeg Haarlem. Voorzitter Hut en trainer Barry Hughes maakten volgens afspraak met de leiding van Go Ahead na afloop van de wedstrijd HaarlemAjax het nieuws aan hun spelers bekend. De klap kwam hard aan. Het ge rucht, dat Barry Hughes trainer zou worden van Go Ahead, bleek dus toch op waarheid te berusten. De sluier van geheimzinnigheid over de opvolging van Fadrhone was opgelicht. Barry Hughes houdt niet van geheimen en is zelfverzekerd. ..Ik ben misschien de beste trainer van Nederland. Daarmee bedoel ik, dat ik de beste leidsman ben. Als een speler zich voor mij inzet, wil ik alles voor hem doen. Ik zal hem voorgaan in karakter, mentaliteit en intelligentie, maar dan eis ik dezelfde drie eigenschappen van mijn jongens. Dat is fair", zegt de nieuwe trainer van Go Ahead met een zangerige stem. Zijn accent verraadt dat zijn wieg in Engeland heeft gestaan. De tweeëndertigjarige trainer, die per 1 juli naar Deventer gaat, heeft een tweejarig contract met een opzeggings termijn van drie maanden. Dit in tegen stelling tot dr. Fadrhone, die een opzeggingstermijn had van een jaar, zodat het ernaar uitziet, dat Go Ahead aan het eind van dit seizoen zijn trainer/coach met een „gouden hand druk" een jaar salaris zal moeten uit betalen. Go Ahead heeft in de afgelopen weken F.C. Den Bosch ingelicht over het eventuele vertrek van dr. Fadrhone. in de hoop dat hij de plaats van Ben Tap zou kunnen innemen. F.C. Den Bosch toonde weinig belangstelling. want Fadrhone is met het huidige salaris veel De beste club Barry Hughes verlaat met pijn in het hart Haarlem. De debutant in de ere divisie verliest een goede trainer. Hughes haalde met zijn kwaliteiten de club van voorzitter Hut uit de voetbalmisère en bereikte met keihard werken een plaats in de eredivisie. Wat denkt de nieuwe trainer van Go Ahead over zijn toe komstige vereniging? „Go Ahead is een van de best georganiseerde verenigingen in Nederland. Beter dan Ajax en Feijenoord", zegt de echtgenoot van t.v.-omroepster Ellis Berger resoluut. „Go Ahead heeft zich de laatste vijf jaar ontwikkeld tot de beste vereniging in Nederland. De organisatorische opzet doet erg Engels aan en dat heeft mij aangetrokken. Het „jeugdhuis" van Go Ahead heeft voldoende talent op geleverd en ik durf te zeggen, dat. deze jeugd beter is dan die van Ajax". Stuntje en show De man, die enige tijd geleden in een weekblad durfde verklaren, dat hij de beste trainer van Europa wil worden, heeft grote plannen voor de toekomst. „Go Ahead mist de wil om te winnen. De wedstrijd tegen Ajax heeft dat over duidelijk bewezen. Als er een goede samenwerking is tussen de trainer en algemeen leider Brands, en daar twijfel ik niet aan, want allebei houden we van een stuntje en van show, zal Go Ahead de weg naar de top heroveren. Ik wil iets presteren. Ik ga door de muur voor mijn spelers. Ik zal strijden voor betere contracten, maar dan moet ik ervan overtuigd zijn, dat de jongens iets willen presteren en voor mij door het vuur willen gaan. In mijn trainersloopbaan bij A.Z. '67 (toen heette A.Z. nog Alkmaar) en Haarlem trok Go Ahead mij altijd al aan. De ploeg was een geduchte tegenstander en kwam met een kwalita tief sterk elftal in het veld. Door allerlei oorzaken heeft Go Ahead veel van zijn kracht verloren. Maar als het aan mij ligt, zal daarin verandering komen. Vanaf 1 juli zal er keihard worden ge traind. Bovendien wil ik in de aan staande transferperiode het alleenrecht hebben. Ik zal moeten beslissen in het aan- en verkopen van spelers". Supporters van Go Ahead kunnen zich nog herinneren hoe Barry Hughes op zijn eigen, enthousiaste manier Haarlem aanmoedigde in de wedstrijd tegen de Deventer club en niet lot ieders tevredenheid. „Het publiek bij Go Ahead is grandioos*.. Tgf^n ik in Deventer was, schreeuwt® het naar mij. Ik was vólgens hen. tc ftnthuu^iast en mocht Haarlem niét aanmoedigen. Zoiets vind ik ge weldig. want met die houding bewees het publiek als een man achter zijn club te staan. Met die houding steunde het trainer Fadrhone cn zijn mannen. Ik ben blij, dat ik bij deze vereniging in dienst treed, want nu krijg ik hetzelfde fana tieke publiek achter mij. Om de top te bereiken moet de mentaliteit van een elftal opgepoetst worden door de spor tieve steun van het eigen publiek". Amsterdam Barry Hughes heeft zijn sporen op het voetbalveld verdiend. Op zijn zeven tiende jaar speelde hij in West Brom- wich Albion. Vijf jaar later kwam Hughes naar Nederland, waar hij een contract tekende bij Blauw Wit. „Toen ik achttien jaar was, speelde ik in een internationaal jeugdtoernooi van Blauw Van 14 tot. 30 maart worden Stockholm de wedstrijden om wereldkampioenschap ijshockey ge speeld. In de stad maken deze bil jetten er melding van: een gele ijs hockeyhandschoen tegen een blauwi achtergrond. Wit. Ik werd toen uitgeroepen tot de beste speler van het toernooi. In dat zelfde jaar brak ik een been en me moeite kon ik me in het Engelse top voetbal handhaven. De beenbreuk had veel van mijn conditie en techniek ge vraagd. Ik zou naar een derde-divisie- club gaan, want West Bromwich Albion had mij op de transferlijst geplaatsl Iemand van Blauw Wit, die voor zaken veel in Engeland kwam, zag mijn naam op de transferlijst en men herinnerde zich opeens dat Barry Hughes eens tot de beste speler van het Blauw Wit- toernooi was uitgeroepen. De derde- divisieclub ging dus niet door en ik verhuisde naar Amsterdam". In de top Hughes speelde twee jaar voor Blauw Wit. Barry Hughes maakte kennis met Ellis Berger en besloot in Nederland te blijven. Na Blauw Wit speelde hij twee jaar in Alkmaar (nu A.Z. '67). waarna hij twee jaar speler/trainer werd van de Noordhollandse club. Zijn beginjaren als trainer waren verre van gemakkelijk. Hughes was niet in het bezit van het Nederlandse A-diploma en de KNVB verbood hem Alkmaar te trainen. Zijn Engelse trainersdiploma was in Neder land ongeldig. Hughes ging sluderen en behaalde zijn A-diploma. Na Alkmaar tekende hij een contract bij Haarlem en bracht de volksclub uit Haarlem-Noord in de topdivisie van het Nederlandse voetbal. Go Ahead verwacht door hem een plaats in de top van die topdivisie te bereiken. i CZ Jena, dat morgen- t Olympisch Stadion te- ntreedt in de return- de kwartfinales van Up Cup. DEN HAAG. Het bestuur betaald voetbal van de K.N.V.B. heeft besloten een niet-openbare buitengewone algemene vergade ring van het betaalde voetbal bijeen te roepen op donderdag 26 maart in Utrecht, Het enige agendapunt van die vergadering zal zijn de algemene toestand in het Nederlandse betaalde voetbal. De K.N.V.B. is tot c^il besluit gekomen na een bijeenkomst, die gisteren plaats vond op het bondsbureau in Den Haag, waar gesproken werd over de precaire financiële situatie van het betaalde voetbal in Nederland. Ter vergadering Voor bokstitels 56 gegadigden DEN HAAG. Voor de Nederlandse amateurbokskampioenschappen, die op 14 maart in Zwolle beginnen met de voorronden hebben zesenvijftig boksers ingeschreven. Drie kampioenen van 1969 zullen him titels niet verdedigen: Ben Schuite toiahtwelter) is wegens studieredenen verhinderd. Henik Baars (zwaarwelter) moet om medische redenen verstek laten gaan en Rudi Lubbers is een maand geleden professional geworden. Na Zwolle volgen op 23 maart in Rot terdam de halve finales. De finales worden op 6 april in Amsterdam ge bokst. De grootste belangstelling bestaat voor het middengewicht. waarin elf boksers hebben ingeschreven. De verdeling van de inschrijvingen over de diveree klas sen is: bantam: twee (geen kampioen in 1969): veder drie (Gerrie te Paske. Amsterdam); lioht: vier (Pierre Dooren bosch, Den Bosch); lichtwelter: zeven (Ben Schuite, Amsterdam); weiter: zes (Herman Sohregardus. Amsterdam) zwaarwelter: zes (Henk Baars, Ouden dijk); midden: elf (Jo van de Broek. Den Bosch); halfzwaar: negen (Jimmy Ver stappen, Maastricht); zwaar; acht (Rudi Lubbers, Amsterdam). IJshoe key zege Brno op Tilburg TILBURG Tilburg heeft gisteravond de voorzitter van de op eigen baan een vriendschappelijke ijs- K.N.V.B.. de heer W. A. G. M. Meule- man. een delegatie van het bestuur van de sectie betaald voetbal, een afvaardi ging van het bestuur van de Federatie Betaald Voetbal Organisaties (F B O.) en vertegenwoordigers van enige clubs- Naar aanleiding van het besprokene werd besloten tot het uitschrijven van de buitengewone vergadering. hockeywedstrijd tegen Brno (Tsj.-Sl.) met 105 verloren De 2800 toeschouwers zagen de volgende tussenstanden: 22, 1—2. 2—6. JOIGNY Cipriano Chemello. die als lid van een Ualitaanse ploeg in 1966 de wereldtitel ploegenachtervolging ver overde en in Mexico tijdens de Olym pische Spelen de bronzen medaille won. heeft gisteren Leo Duyndam onttroond als leider van de wielerwedstrijden ParijsNice. De 24-jarige Italiaan ver sloeg in een massasprint een twintigtal renners, die elkaar na de 152 km van Dourdan naar Joigny de zege betwistten. De eerste etappe, die voor het grootste deel in de regen werd gereden op wegen die door het slechte weer van de laatste tijd niet in allerbeste staat verkeerden, heeft geen grote verschillen in het alge meen klassement veroorzaakt. Wel raak ten Duyndam. de winnaar van de „pro loog", de Brit Hoban en de Belg Monsere achter op de nieuwe leiders Even heeft Eddie Merckx zijn talent laten zien. Dat was na 138 km. bij de beklimming van een berg. Hij nam reso luut de kop van het peleton, maar liet zich daarna weer terugzakken in de rijen der minder- en onbekenden. De organisatoren van de wegrace hebben besloten de route van de tweede etappe te wijzigen, omdat de wegen op het parkoers van Joigny naar Autun plaatselijk glad zijn. Door het verleggen van de route moeten de renners van daag een Iets grotere afstand (220 km) afleggen dan oorspronkelijk was ge pland. Pijnen zesde i (Ned.); l-\ Santambroggio 79. Holst 4.05,27 80. Stee rrljtei gklassement Lejeifne 3" Fagor-5 Sal varan I; 6. Frli 12.08,45: 12. Caballei Mieke Sterk toch naar Wenen DEN HAAG Na overleg met de or ganisatoren van de eerste Europese in- door-atletiek kampioenschappen, die sa terdag en zondag in Wenen worden ge houden. heeft de KNAU Mieke Sterk (Ada) gisteren alsnog kunnen inschrij- Miep van Beek (Ada), die in Gronin gen evenals Mieke Sterk 8.4 sec op de 60 meter horden liep. kon niet worden in geschreven omdat zij in 1969 niet tot de twintig beste Europese loopsters op de 100 meter horden behoorde. Voor Tillv van der Made, die in Groningen kam pioene op de 500 en 800 meter werd, geldt hetzelfde als voor Miep van Beek. De Nederlandse afvaardiging naar We nen bestaat nu uit drie atletes: Wilma van den Berg (60 m Ilja Keizer (800 m.) en Mieke Sterk (60 m horden). Jan Hordijk in tweede ronde MENTON Jan Hordijk heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde herenenkelspel van een internationaal tennistoernooi in de Franse badplaats Menton door een zege van 16, 75. 63 op de Amerikaan Lucian Sulloway. Piet Vaarties werd in de eerste ronde uit geschakeld door de Australiër Richard Howes met 64, 62. Stanley Franken, die door een bye de tweede ronde had bereikt moest hierin zijn meerdere erken nen in de Fransman Moreau met 64, 6—2. AMSTERDAM Enige Canadese zakenlieden, die een consortium hebben gevormd, overwegen de bouw van een groot overdekt stadion in de buurt van Amsterdam. Het stadion, waarin behalve allerlei takken 'van sport (o.a. voetballen, wielrennen, schaatsen en zelfs zwemmen) ook andere manifestaties zoals circussen, concerten, politieke bijeenkomsten en massale vergaderingen kunnen worden gehouden, krijgt 'n capaciteit van minimaal 60.000 zitplaatsen. Het project dat, zo hopen de initiatief nemers, binnen zeer korte tijd ten uitvoer gebracht zal worden, gaat inclusief parkeervoorzieningen voor 25.000 auto's Dit plan werd gisteren door een van de initiatiefnemers, de heer J. G. Allison uit Vancouver, ontvouwd in Amsterdam, waar hij het afgelopen weekeinde naar toe is gekomen om te onderzoeken of in een straal van ongeveer dertig kilo meter om de hoofdstad ruimte voor een dergelijke accommodatie is te vinden. Bovendien zoekt hij een aannemersmaat- schappij, die de ronde overkoepeling met een diameter van 216 meter kan bouwen. (ADVERTENTIE) MüNCHEN Petar Ra- denkovic, nog beter bekend als „Radi". de even for midabele als controversiële doelman van München 1860. beëindigt dit seizoen zijn loopbaan als beroeps voetballer. Radenkovic. 35 jaar en behalve voetbal ler o:a. ook vertegenwoor diger van ccn Zwitserse textielfirma, vertelde gis teren: „Het was voor mij werkelijk verschrikkelijk moeilijk deze beslissing te nemen, maar mijn toe komst is afhankelijk van wat ik naast het voetballen presteer en dat weegt, nu ik 35 jaar ben, zwaar". In die tijd was „Radi" al een begrip. Zijn populari teit bij het publiek was enorm. Bij de trainers was hij minder geliefd. Zijn rel len met Merkel, maar later ook met Sing en Langler, zijn tot ver buiten de club bekend geworden. In be paalde opzichten was Ra denkovic ondisciplinair. Zijn uitlopen tot ver buiten het strafschopgebied had soms succes, een enkele keer ook kostte het een doelpunt. Merkel nam dat niet. Hij zei: „Radi eruit of ik". Merkel kon gaan. Radenkovic speelde zater dag een hoofdrol in de door medaille veroverde. München 1860 met 2—1 ge- Het eerste succes wonnen plaatselijke strijd tegen Bayern München. Joego-Slavische elftal, dat Radi, zanger (met succes op de Olympische Spelen door zijn plaat „bin i Radi, van Melbourne de zilveren bin in König" bleef. Hij wil er vóór het begin van het nieuwe seizoen een München-met-Radenkovic eind aan maken. Als hij was het veroveren van de het werkelijk dóet, zal zijn Duitse voetbalbeker in 1964 naam nog vaak in West- Radi heeft sinds 1962 bij en het bereiken van de duitse sportverslagen voor- München gespeeld. Daar- eindstrijd (02 tegen West komen, want over een voor won hij in 1953 en Ham United) in het Euro- doelman, die zeer ver uit 1955 met OFK Belgrado de pese toernooi van de beker- zijn doel komt, wordt al Joego-Slavische voetbal- winnaars. In 1966 werd sinds jaren geschreven: beker en in 1956 was hij München Westduits kam- „Hij maakte een uitstapje doelverdediger van het pioen. a la Radi". neer dan 100 miljoen gulden kosten. De architectuur van het stadion is de zelfde als die van de vier jaar geleden in Houston gebouwde Astrodome. De hoogte van de koepel is ruim 66 meter Het stadion, waarvan de bouwtijd wordt geschat op 23 maanden, zal voorts worden voorzien van 50 snackbars en diverse eerste klas restaurants, cocktail lounges e.d. Het benodigde geld hoopt het consortorium bijeen te krijgen door middel van uitgifte van aandelen in klei ne coupures aan particulieren. Daarvoor zal in Nederland een aparte maatschappij worden opgericht. De initiatiefnemers houden zelf onge veer vijf procent van de aandelen in handen. De Canadezen hebben ook plan nen voor het bouwen van dergelijke stadions in West-Duitsland. Frankrijk en Groot-Briltannië. Eerste plaats voor bridger Slavenburg MADRID De Nederlandse bridger Bob Slavenburg heeft met de Fransman Tintner de Grote Prijs van Madrid voor ploegen gewonnen. Vierentwintig teams namen aan de wedstrijd deel. De Ameri kanen Syssart en Hill werden tweede De derde plaats was voor de Spanjaarden Conrado en Descallar. DEN HAAG Op 21 ma Irnsum om wercldkampioi te trachten haar van het staan. Mevrouw .1. Zoon. genomen voor een actie di geleden is zü begonnen er (Van onze sportredactie) rt gaat cr tenminste een touringcar uil Den Haag naar ne op de schaats. Attje Keulen-Deelstra te huldigen en aornemen af te brengen de schaatsen in het vet te laten (Oudemansstraat 246. Den Haag) heeft het initiatief een doorslaand succes belooft le worden. Enige dagen haar „legioen" lelt thans reeds meer dan tweehonderd rillen huldiger haar ook financieel Voor enkele centen méór per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, De Kuyper Vieux, met de originele uit Frank rijk geïmporteerde brandy. Op 21 maart zal de supportei'sschare niet alleen met flinke tuilen bloemen naar de huldiging in Irnsum gaan maar worden ook tekeningen van de Haagse schooljeugd en een buidel geld meegenomen. Mevrouw Zoon: „Ik had dit nooit verwacht toen ik eraan begon. Ik kreeg zo maar bankbiljetten van tien, vijfentwintig en zelfs honderd gulden in mijn hand gestopt. Er kwam een man van 85 jaar geld brengen „omdat Attje zo veel goed werk doet voor andere mensen". Een oudere dame bracht het boek Peyton Place omdat ze had gehoord dat Attje Keulen de t.v.-serie zo mooi had gevonden. Ik reken op meer dan duizend gulden als we naar Irnsum gaan. En er gaan misschien wel meer bussen want we hebben de prijs op slechts negen n grootse apotheose in Irnsum. ParijsNice: de Fransman Delisle, onze landgenoot Harry Janssen en de Belg Brnyère trappen driftig op de MOSKOU Het Nederlandse heren team is voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap tafeltennis voor lan denploegen. dal op 1 april in Moskou be gint. ingedeeld met .loego-Slavië, Grie kenland en Denemarken, dat zaterdag in Voorburg tegenstander is van Nederland. De Nederlandse dames zitten in een groep met Tsjecho-Slowakije, Polen en Luxem- Uit iedere groep gaan twee ploegen over naar de halve finales, waarin het wedstrijdprogramma ook in de vorm van een halve competitie zal worden verwerkt. De groepswinnaars spelen daarna om de eerste plaats, de num mers twee om de derde plaats cn zo voortgaand. Dc landen die niet geplaatst worden in de halve finalegroepen roe ien volgens dezelfde opzet een toernooi voor de bezetting van de plaatsen elf en volgend. WEER DE BILT De vore van lage druk. die de laatste dagen over ons land lag. vult op het ogenblik op. waardoor de luchtdruk- verschillen sterk afnemen Doordat er minder waterdamp in de atmos- wind feer aanwezig is dan enkele dagen geleden het geval was. is ook de activiteit van sneeuwbuien onder drukt. In de afgelopen heldere nacht konden aldus de tempera turen op sommige plaatsen tot negen graden onder nul dalen Inmiddels heeft zich in de om geving van IJsland een depressie ontwikkeld, die in zuidoostelijke richting koerst en morgen het weer in ons land zal gaan beïn vloeden. In de komende nacht zal de temperatuur bij een heldere hemel weer flink kunnen zakken, maar in de loop van de dag daarna zal de bewolking gaan toenamen en mogelijk neerslag Zon: 7.05—18.37: 08.03; Vooruitzichten voor donderdag: tijdelijk regen, mogelijk vooral- gegaan door sneeuw Over het algemeen hogere temperaturen Weersvooruitzichten voor donder dag in cijfers gemiddeld ot'er oni land: aantal uren zon: nul tot vier; eeks normaal; r gra te nip.: nul den droge periode t uur: zestig procent; kans op geheel droog etmaal: dertig Weer in Nederland Weer in Europa

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7