Zweefvlucht Terlet - Noordwijk 6 april voor 40-jarige club Slechts een zevende deel van bevolking van Haïti kan lezen en schrijven Tijdens rijexamen overleden Staatssecretaris en ministers te Leiden in de verkiezingsslag Vragen over Zoeterwoudse Burg. Smeetsweg en -brug G.R.- HUI5VUILQIENST DEKENALE AGENDA BURGERLIJKE STAND MARKTEN ZATERDAG 7 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 SPECIALE ENVELOPPEN EN STEMPELS VOOR VERZAMELAARS Opbrengst voor deelname aan wereldkam pioenschappen in Amerika Verzamelaars kunnen de speciale ei loppen, gefrankeerd met de jubileum zegel, tot 20 maart bestellen bij de KNVVL in Den Haag op giro 17 9618 voor vijf gulden per stuk. Kranslegging Bij deze vlucht op 6 april zal tevens de eerste vlucht worden herdacht van de Zögling PH-1 van wijlen vlieger J. E. van Tijen. Bij 't monument in de duinen op de grens van Noordwijk en Noord- wijkerhout herdenkt men bovendien de zweefvliegers van het eerste uur. En kelen van hen, die nog in leven zijn, zullen er een krans leggen. Nederland telt op het ogenblik 42 zweef- vliegclubs die bij de KNWL zijn aan gesloten met 2800 leden. Op Teriet, het vliegcentrum van de vereniging, worden jaarlijks ongeveer 12.000 zweefvluchten beschikt. (Van een onzer NOORDWIJK De Koninklijke Ned. Vereniging voor Luchtvaart gemaakt met de 114 toestellen te Den Haag organisert op maandag 6 april een jubileum-postvlucht per zweefvliegtuig van Teriet - tussen Arnhem en Apeldoorn - naar het Noordwijkse strand, ter hoogte van de Duindamse slag. Aanleiding is het feit dat de KNVVL veertig jaar geleden in Nederland de zweef- vliegsport introduceerde. De eerste vlucht werd gehouden op 6 april 1930. Voor deze vlucht zal een speciale enveloppe worden gemaakt voor verzamelaars van luchtpoststukken, Tevens zullen met de vlucht 2400 brieven worden meegevoerd. De opbrengst daarvan zal ten goede komen aan de uitzending van een Nederlandse ploeg naar de wereld kampioenschappen zweefvliegen, die dit jaar in Marfa, Texas, in de Ver. Staten worden gehouden. De KNVVL onderhand! op het ogenblik nog met de PTT om de speciale enve loppen en alle andere post te voorzien van bijzondere stempels. Als vertrek- stempel zal in elk geval het officiële stempel van het zwel'vliegveld Teriet worden gebruikt. Voor lrankering kun nen de zegels worden gebruikt die des tijds door de PTT werden uitgegeven ter gelegenheid van het gouden jubi- KNVVL. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHTEN e diepe droefheid overleed, kortstondige ziekte, na i te zijn van de H. Sacra- der Zieken, mijn lieve onze zorgzame moeder en JOHANNA CHRISTINA PONT—VAN VEEN op de leeftijd van 64 jaar. TH. P. C. PONT kinderen en kleinkinderen Hazerswoude, 7 maart 1970 Rijndijk 344 De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op dinsdag 10 maart 1970 om 10.30 uur in de Parochie kerk van de H. Michael te Hazers- woude-Rijndijk, waarna de be grafenis zal plaatshebben op het R.K. kerkhof aldaar. Tot onze diepe droefheid is heden vrij onverwachts van ops heenge gaan, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der Zieken, mijn lieve man en onze dierbare vader, behuwdvader, groot- en overgroot vader LEONARDUS BAKKER in de ouderdom van 88 jaar. Roelofarendsveen: M. Bakker-Stipdonk 's-Gravenhage A. Jehee-Bakker J. Jehee Roelofarendsveen H. Bakker C. Bakker-Disseldorp Alphen aan den Rijn: W. Bakker A. Bakker-Klein Roelofarendsveen B. Koek-Bakker H. Koek Leiden: Zuster Beda M. Bakker Valkenburg (ZH): C. v. d. Berg-Bakker Th. v. d. Berg Arnhem: A. Bakker J. Bakker-Castelein Roelofarendsveen: Th. van Berkel-Bakker H. van Berkel Th. Bakker J. Bakker-Optenberg L. Bakker B. Bakker-Spruit kleinkinderen en achterkleinkinderen Roelofarendsveen, 6 maart 1970 Huize St. Jacobus De H. Uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 10 maart 1970 te 10.00 uur in de parochie kerk van St, Petrus-Banden te Roelofarendsveen, waarna de be grafenis op het parochiekerkhof aldaar. Zondagavond om 20.00 uur rozen kransgebed en maandagavond om 20.00 uur Eucharistieviering in de LEIDEN Gistermiddag is de 55-jarige Leidenaar L. Nieuwenburg tijdens een autorijexamen onwel geworden en over leden. De examinator kon de wagen, die net de afrit bij Oegstgeest van de Rijks weg afreed, tijdig in controle krygen en de kant tot stilstand brengen. Een ambulance-wagen, die toevallig achter de wagen reed, vervoerde het stoffelyk overschot naar het Academisch zieken- LEIDEN Behalve minister Bakker zal ook staatssecretaris Grapperhaus van financiën de bijeenkomst bezoeken, die AR, CHU en KVP op 10 maart in de Stadsgehoorzaal houden. De komst van een CHU-topfiguur is ook waarschijnlijk, doch wie is nog niet zeker. De bijeenkomst wordt gehouden op kringniveau. Minister Nelissen van economische zaken heeft laten weten, dat hij aanwezig zal zijn op de bijeenkomst, die op de avond van de verkiezingen voor Provinciale Staten (18 maart) gehouden wordt in de sociëteit „Minerva". De Stateukring van de KVP en D' 66-Zuld-Holland hebben, zoals reeds eerder gemeld, in „Minerva" hun „hoofdkwartier" op de verkiezingsavond en zullen vandaaruit hun eerste analyses en commentaren op de uitslagen geven. Groslij ststemming KVP LEIDEN. Over de groslijststemming van de KVP blijkt enig misverstand te bestaan. Hedenavond kan men stemmen van 20.15 uur tot 21.00 uur: Antonius- school (Boshuizerlaan), Lusthoflaan en Romanuszaal (MaxeMorgenochtend kan men stemmen van 8.45 uur tot 13.30 uur: drie bovengenoemde plaatsen en het Petruszaaltje aan de Lammschans- weg. Vernieuwd bestuur NCR(eisj V Leiden LEIDEN Het plaatselijk bestuur van de Nederlandse Christelijke Reis Vereni ging is flink verieuwd. Aan het begin van de jaarvergadering gisteravond1 in de Stadsgehoorzaal gehouden, benoem de voorzitter A. van de Bos, die aan het eind van de avond ook de bestuurstafel zou verlaten, bij acclamatie twee nieuwe bestuursleden: J. Sloot uit Leiden en A. Duindam uit Noordwijk. Aan het slot van de avond maakte voor zitter Van den Bos bekend dat de heer S. Platteel zijn opvolger zou worden. De heer Van den Bos neemt na een kwart eeuw bestuurslid te zijn geweest, waarvan 23 als voorzitter, afscheid. Hy werd tot ere-lid benoemd. NBWW richt afdeling in Leiden op LEIDEN De landelijke Nederlandse Bond van Weduwen en Weduwnaren heeft het plan ook in Leiden een afde ling op te richten, daar er ter plaatse- plus minus 50 leden zijn. Hiertoe zal op vrijdag IS maart a.s. een propaganda en oprichtingsavond worden gehouden in de Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn bij de Korenbeurs tegenover het Stad huis, aanvang 7.1/5 uur 's avonds. De bond streeft o.m. naar: Vakantie toelage voor weduwen met kinderen, belastingfaciliteiten de voorziening van huishoudelijke hulpen, goedkope reizen, weekeinde rekreatie, naar zoveel andere sociale maatschappelijke verbeteringen. Ook naar samenkomsten met b.v. kla verjassen, bridgen, bingo, kerstfeestvie ring, Sinterklaas en Oudejaarsviering. De landelijke presidente, mevr. H. v. Agthoven-Sanders uit Tilburg zal naar Leiden komen en dan al deze zaken toelichten. De Bond staat open voor alle leeftijden en gezindten. Mej. mr. A. Versprille officier Oranje Nassau LEIDEN Abusievelijk is in de kop boven het. artikel, waarin melding werd gemaakt, dat mej. mr. A. Versprille be noemd is tot Officier in de Orde var Oranje Nassau, een fout geslopen. Wy bieden mej. Versprille daarvoor veroiitsehuldlglngen aan. LEIDEN De dekenale werkgroep voor ontwikkelingssamenwerking heeft binnen het kader van de Vastenaktie een projekt geadopteerd dat gelegen is in de hoofdstad van Haïti. Het gaat om het schenken van de inrichting van een vakschool (o.a. bevattende tekentafels, freesbank, naaimachines, vlakbank, lintzaag, kleppenslijpmaehine), welke geleid wordt door paters Salesianen, die door hun Don Bosco-scholen ook in Ne derland een goede reputatie genieten. Het bedrag dat met deze schenking ge moeid is, beloopt naar schatting 54.000 gulden, hetgeen neerkomt op gemiddeld 5000 gulden per parochie van ons deke- De noodzaak tot verbetering van de le vensstandaard in Haïti is duidelijk als we bedenken dat het gemiddelde jaar inkomen per hoofd wan de bevolking ca. 280,bedraagt, dat is bijna dertig keer minder dan wat wij hier in Neder land verdienen. Het is dan ook begrijpe lijk dat de zusterkerk van Haïti, die werkelijk arm is, zich tot ons richt met het verzoek om steun. De gemiddelde kerkganger daar is zelfs te arm om een cent op de schaal te leg gen. Toch wil ook hij zijn kinderen goede opleiding geven. Scholen zijn echter nauwelijks: terwijl er in Neder land geen kind is dat niet naar de la gere school kan, is in Haïti maar circa 15% van de bevolking in staat te lezen en te schrijven. En terwijl in Nederland 2325 scholen voor vakonderwijs op een bevolking 13 miljoen bestaan, moeten de 5 miljoen inwoners van Haïti het doen met van zulke scholen. Zelfs als we die ene school ingericht heb ben, blijft er nog ongelooflijk veel te De dekenale werkgroep. Dertien vragen van raadsleden aan b. en w. over invoering plastic zak LEIDEN De KVP-raadsIeden mr. h. Driessen en J. Lijten heben in totaal 13 vragen gesteld aan het college va en w. over de invoering van de plastic zakken. Zij vragen: Is het b. en w. bekend dat vanaf maandag 2 maart 1970 door de Dienst Gemeentereiniging geen huisvuil- mers zijn aanvaard? Is het b. en w. bekend dat in de publi- katie „Afvalzaken" in de derde kolom is vermeld: ,,U koopt de pakje bij melkhandelaar" Hebben b. en w. zich er vooraf overtuigd dat in de wijken waarin vuilnis vanaf 2 maart opgehaald worden óp het daaraan voorafgaande tijdstip de daar werkzame melkhande laren aan de vraag van de aldaar woonachtige bewoners hebben kunnen voldoen Kruinen b. en w. mededelen of het technisch voor de G.R.O.D. mogelijk zou zijn geweest de geringe hoeveel heid huisvuil welke op de gebruikelijke wijze werd aangeboden in ontvangst te nemen? Indien b. en w. het gestelde onder 3 hebben nagelaten, waarom hebben zij zich er niet van overtuigd om welke reden na 2 maart 1970 huisvuilemmers zijn aangeboden? Indien vraag 3 ontkennend wordt be antwoord en vraag 4 bevestigend, zijn b. en w. dan van oordeel dat door de handelwijze van de G.R.O.D. een klein deel van de bevolking nodeloos c last heeft ondervonden? Dient een gemeentelijke dienst, welke retributies heeft, naar het oordeel b. en w. de risico's van een verande ring van werkwijze volledig af te telen op de retribuenten, zonder dat dit gevorderd wordt ter vermijding van ernstige aantasting van de dienst verlening aan de Leidse bevolking? Indien b. en w. van oordeel zijn dat G.R.O.D. zich onvoldoende rekenschap heeft gegeven van haar dienstverle nende karakter, zijn zij dan bereid om deze dienst, naast het uitspreken van hun waardering voor de wijze waarop de omschakeling als geheel voorbereid en uitgevoerd, hierop wijzen Welke maatregelen hebben b. en genomen om te voorkomen dat 'ratten voordeel trekken uit de omschakeling op plastic zakken? Waarom heeft de voorlichting van ge meentewege over de nieuwe wijze var vuil ophalen plaatsgevonden in eer dergelijk uitvoerige publikatie van ge. meentewege en op een tijdstip dat ir sommige wijken onmiddellijk vooraf ging aan de dag waarop voor de laat ste keer vuilnisemmers aanvaard den worden? Wat zijn de kosten geweest va afzonderlijke publikatie Welke kosten zou een eenvoudige af zonderlijke mededeling van de nood zakelijke gegevens hebben meege bracht Ligt het in het voornemen van b. er w. om ten behoeve van de overige ge meentelijke diensten overeenkomstige kostbare publikaties met of zonder enige aanleidin te verspreiden? Sportwagen reed op strooiwagen LEIDEN Vanmorgen om zes uur I een sportwagen met twee Inzittenden op de Rynsburgenveg tegen een stroolauto gebotst. Voor het leven van de twee, de 31-jarige Pyneken en de 22-jarige Lauw- man, beiden uit Leiden, wordt gevreesd. MAANDAG 9 MAART zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi- Buurt 25: Oude Herengracht, Ver- gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen- verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, straat, Middelstegracht. Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal- DINSDAG 10 MAART vermarkt, Kijf gracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei- Buurt ~4: Zoeterwoudsesingel (van de zijden), Korte en Lange Langestr., Uammenschansweg tot Hoge Rijndijk), Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, d; Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- Waardkerkplein, Waardkerksteeg, boel öigenbeekstraat, Roodenburger- WaardgTacht, Oranjegracht, Kaarse- straat, de Mey van Streefkerkstraat, makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- Vestestraat, Groenestegën, Uiterste- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan gracht Kerksteeg. terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gyselaarstraat, Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- straat, steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn 3e Gortestraat, Geregracht, Leven- geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, daal< Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht. steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan- steeg, Middelweg, Oude Rijn (beide taSe. Utrechtse Veer, Veerstraat. ZOETERWOUDE Door het gemeen teraadslid de heer A. J. van der Poel zijn schriftelijk vragen aan het college van B. en W. voorgelegd ter behande ling in de volgende raadszitting: „Met de gisteren in de Leidse Courant gepubliceerde resultaten van de in Zoe- terwoude gehouden enquête is gebleken, dat van de 12 projecten, die aan de in gezetenen voorgelegd zijn, de Burge meester Smeetsweg pas op de 8e plaats komt: aan 7 andere projecten geeft de bevolking de voorkeur, alhoewel deze weg op het enquêteformulier geheel bo venaan stond. Deze uitslag sluit geheel aan op de visie van de heer Van Dlemen en ondergetekende: Zij hebben in de raadsvergadering van 29 januari j.l. ge stemd tegen het voorstel om een krediet van 7000,- te voteren ten behoeve van de onteigening van gronden, nodig voor de bouw van de brug (en bijkomende werken) over de Noordbuui*tse vaart ten behoeve van de Burg. Smeetsweg. 1. Is het college van B. en W. de mening toegedaan, dat naast het feit, dat Ged. Staten nog steeds geen goedkeuring aan de aanleg van de bedoelde weg gegeven, hebben, de uislag van de gehouden opi niepeiling tevens in de richting wijst van een steeds verder wegschuiven van deze onnodige kapitaalsuitgave 2. Waar de onteigeningsprocedure nog geheel gevoerd moet worden en dit een zaak van heel lange adem ls, welke mo tieven hebben bij u voorgezeten om zo veel haast te hebben met de aanbeste ding van de „Burg. Smeetsbrug"? 3. Acht het college, bij nadere beschou wing, gezien de langdurige .onteigenings procedure. gezien de negatieve uitslag van het opninie-onderzoek ten aanzien van de B.S.-weg en gezien hel steeds maar uitblijven van de goedkeuring van de B.S.-weg door Gedep. Staten, het niet wenselijk, dat de gemeenteraad nogmaals gaat bezien, of de „B.S.-brug" nu wel no dig ls? 4. Zijn B. en W. bereid de gunning van de bouw van deze brug 100.00,- in elk geval aan te houden, totdat de raad opnieuw zijn standpunt bepaald zal hebben 5. Is het college bereid dit punt op de agenda van een raadsvergadering te zet ten en deze zaait in een preadvies nu eens uitvoerig toe te lichten, met name ten aanzien van verkeer en wegennet resp. in het licht van het misschien voorgoed uitblijven van de Brug. Smeetsweg?" MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis. arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. ApotheekZulder Apotheek, Lammen- sc-hansweg 7. tel. 23553. OEGSTGEEST: dr. v. Walcheren, O- ranjelaan 29, tel. 52130. Wijkverple ging: zr. Schout, tel. 54982 b.g.g. 22222. VOORSCHOTEN: dkt. J. E. James, Leldseweg 51, tel. 2520. Apotheek: Zut- Leldeu, tel. 01710-23553. Wijkverple ging: Gezondheidscentrum, Wijngaar denlaan 2, tel. 2177. de Vrijdag 13 maart vergadering dekenale raad in de bovenzaal van de Geref. Kerk (God roept ook U), Lam- menschansweg. PRIESTERJUBILEA 11 maart pater T. Woldendorp, Haag- weg 13, 25 jaar priester: eerw. heer L. Oudejans, Lorentzkade 16a. 12 Va jaar priester; R. Sasse van Ysselt, 25 jaar priester; drs. E. Jessen, 25 jaar priester. Dekenaat Lelden: Deken L. G Noort, tel. 30700, Steenschuur 19, giro 516335. Dekenaal Centrum: Pater J. Sweerts, Steenschuur 19, tel. 31246 b.g.g. 21555. Dagelijks geopend van 9.00-12.30 uur. Katholiek Bureau voor Huwelyks- GezinsnioellykhedenSteenschuur 19, tel. 22694. Geopend van 9-12 uur. Aan het bureau zijn verbonden een maat schappelijk werkster, een priester, art- een psycholoog en een jurist. Het 3oJ maart: pastoor Dijkstra. 40 jaar huwelijksbureau biedt hulp bij moeilijk- priester. heden in verkering en huwelijk. Voor 3 aprii; ds. S. van Egmond, 50 jaar hulp bij geboorteregeling kan men zich priester, vervoegen op het spreekuur of rechts- streeks een afspraak maken met de T^pj-KHienSfen OD ZOndag assistente van dr. Mudde, Elisabeth JVCI NUICIDltii vj|j Ziekenhuis, tel. 41541. LEIDEN Bureau Moederhulp (niet gehuwde moe derzorg) te Leiden: Het bureau is ge- h. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; vestigd Hugo de Vriesstraat 1 te Lei- zondag 9.30, 11,00, 12.15 uur; in de den, tel. 25708 en is geopend maandag week: maandag, dinsdag, woensdag des t.m. vrijdag van 9.00-12.30 uur. Spreek- morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag uur maatschappelijk werkster: iedere 'a avonds 19.30 uur. ochtend van 9.00-10.00 uur en volgens Haagse Schouw: zaterdagavond: 19.00 afspraak. Aan het bureau is verbonden uur; zondag: 9.30, 11.30 en 18.30 uur; een maatschappelijk werkster, een psy- in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; choloog, een psychiater en een jurist. woensdag- en vrijdagavond om 19.30 u. Katholiek Bureau voor Maatschappelijk Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; Werk: Het bureau is gevestigd Rapen- zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 burg 85, tel. 20503. Spreekuur: iedere uur; ln de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 morgen van 9.00-10.00 uur; dinsdag- uur. avond van 19.00-20.00 uur en vervolgens Herensingel: zat.a v.: 19.00; zondag: 8.30. volgens afspraak. Voor alle maatschap- 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; ln de peiyke problemen kunt u daar in eerste week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan- instantie terecht. dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: Leidse Katholieke Invalidenbond: U 9.30 en 11.00 uur. weet toch dat ook in Leiden een bond H. Leonardos: zaterdagavond: 19.00 u.; is die al uw belangen behartigt en met zondag: 9.00, 10.45 (mis met samen- onze gehandicapten op vakantie gaat? zang), 12.15 en 19.00 uur; in de week: Alle Inlichtingen worden u gaarne ver- 7.30, 8.00 en 9-00 uur; dinsdag- en vrrj- strekt door mevrouw J. Creygthon-Ber- dagavond 19 00 uur. bée, Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, H. Lodewjjk: zaterdagavond: 19.00 uur; tel. 22917. zondag: 8.00 (in St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.), 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 Bureau R.K. Gezinszorg: Voor het aan- uur; in de week: 8.15; zaterdagmorgen vragen van een gezinsverzorgster, ge- 0Qk 10.00 en 19.15 uur. zinshelper of bejaardenhelpster, wanneer h. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uurt de huisvrouw door ziekte of andere om- zo'ndag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; in de standigheden geheel of gedeeltelijk haar week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve taak niet kan vervullen. Het bureau is maandag). gevestigd: Morssingel 8. tel. 24800. studentenparochie: zaterdagavond 19.00 Spreekuur maatschappelijk werkster: Uur in de Lodewijkskerk; zondag: 11.45 iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en uur, Pieterskerkstraat 1. van 13.00-14.00 uur. LEIDERDORP ^i ^eZTn,lSinR "Voor het Zor" Meerburg: zaterdagavond: 19.00 uur; Leiden eu omstreken Kapei Roomburg: 19.00 uur; zondag: e-meyr°UVV M" L' Hoff" 8.45 (Lat.), 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 f5-' Leiden' telefoon uur; in de week: 8.30 (vrijdag 8.00) en 33999. Deze vereniging biedt allerlei 19.i5 uur. ouders van gehandicapte Menswording: zaterdagavond: 19.30 u.; Uitvoerige inlichtingen worden zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de L f0Te®'eveJï, door het sekretariaat. week: dinsdagmorgen 7.30 uur en don- Werkgroep Gespreksgroepen Leiden: derdagavond 19.30 uur. Sekretariaat: mej. M. M. Olsthoorn, Jac. voorschoten Urlusplantsoen 48. Leiden tel -uon? voorschoten Pastorale hulp aan homofielen (peïoon' Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; lijk gesprek, bemiddeling naar ondS zonclaë:: 83°' ™„3°' 13'„°° e° 17'°S ge kringen, advies in gezinsverband enz.) de ™eek: UU1": Noord" Kapelaan J. Schlatmann, Stationsplein hofland: zondag 11., 134 r.AiAon t„i oory Moeder Gotks: zaterc 134, Leiden, tel. 32556. Parochienieuws Meerburg Donderdag 12 maart 2.30 u. gezongen huwelijksmis en sacramentele huwelijkssluiting van het bruidspaar Wil v. d. Werft en Ben v. d. Ven. Dinsdag 20.00 uur bijeenkomst van de werkgroep „Liturgie in dekenaal ver- Zondag na alle missen gelegenheid kaarten voor de „Stille Omgang" af te halen in de pastorie. Donderdag 20.00 uur bijeenkomst van het parochie-comité. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) en 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('a woens dags 8.00), vrijdagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrorduszaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Bonaventura: zaterdagavond: 18.30 u.; zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rynsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur; zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Willibrordus, Oegstgeest Zondag 8 Zondag: 7.30 stille H. Mis: 9.00 gezon- maart, tijdens de dienst van 10.30 uur, gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 kinderoppas in het parochiehuis; in de lof. dienst van 12.00 uur zang door het jon- Aloysiuskapel genskoor. Preek- en weekbeurt heeft Zaterdagavond: 19.00 u. avondmis met kap. Kloosterman. zang. Door de week zijn de ochtend-diensten Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezongen van 8.00 en 8.45 uur waarschijnlijk nog Hoogmis; 10.30 H. Mis met zang; 11.30 in de kapel van Duinzicht vanwege de stille H. Mis; 18.30 lof. vernieuwingen in onze kerk. Volgende zondag 15 maart tweede in- Huize Emmaus zameling van de Vasten-Aktie-Vak- Iedere dinsdag- en donderdagavond om school in de grote kist achter in de kerk. half 8 avondmis die ook toegankelijk is Geeft de zwarte jeugd van Haïti de voor parochianen van buiten, leermiddelen en de werktuigen voor hun Maandagavond om 8 uur in de confe- ontwikkeling. rentiezaal van Huize Emmaus interker- Statistiek van de parochie. Volgens keltike gebedskring over „De plaats de gegevens van de kartotheek telde onze van. God in de gesekulariseerde wereld", parochie bij het begin van dit jaar 6468 VrUdaKavond om half 8 in de Weeken- leden, waarvan 862 onder de zeven jaar der maandelijkse groepsmis voor de en 459 boven de 65. Er werden in 1969 Jeu&d- 134 pasgeboren kinderen gedoopt en 10 personen zijn op latere leeftijd toe getreden. Vervolgens werden in onze kerk 52 huwelijken gesloten, waarvan 19 gemengd. In januari en februari '70 werden gedoopt: Susanne Terhorst, Franciscus Jonk, Hieronymus van Heek, A8trid van Denzen, Petrus Turnhout, Leiden Petra Stroethoff, Sabina van Tol, An- h. Antonius: thonius van Schie, Laurent Plasman, Haagse Schouw Paulus Renna en Monique Siebers. Hartebrug: Eén huwelijk werd in onze kerk geslo- Herensingel: ten, nl. van Peter Broers en Cornelia H. Leonardus: van Leeuwen. Overleden zyn: Cornelia H. Lodewijk Jedeloo, Henricus Vink, Bertha de Wit.- h! Petrus: Lardé, Wilhelmina Bethray-Hockx, Hen- studentenparochie: drica v. d. Post-Kathmann, Cecilia Da- (Lodewijkskerk) vis-Fahrenbach, Francisca van Dam- Leiderdorp v. d. Bruggen, Cornelis van Rijn. Moge Meerbur^: Gods genade en vrede hen allen be- Menswording: geleiden. Voorschoten H. Laurentius: Moeder Gods: Oegstgeest H. Willibrordus: Bonaventura Rijnsburg Tuinbouwschool Wassenaar pasto- H. Jozef: H. Willibrordus: Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden 19.00 19.30 19.00 19.00 19.00 19.00 19.00 18.30 19.00 18.00 18.00 Antonius Maandag 9 maart om 20.15 uur byeenkomst van de groepen die de gezinsmissen verzorgen in de pastorie. Maandag 9 maart dekenale Merenwijk. Dinsdag 10 maart beraad v rale werkers(sters). LEIDEN Geboren: Stephanie, d.v. E. Mulder en L. J. Kaufmann; Jasper J., z.v. T. W. Mulder en H. C. M. Terhal; Esther C., d.v. W. J. de Bruin en H. C. Blansjaar; Diana, d.v. A. van Klaveren en G. Glasbergen; Mellinda G., d.v. H. D. Bol en J. J. de Vries; Arnold J., z.v. T. A. van den Bergh en M. P. den Har- tog; Linda, d.v. G. E. Horsman en P. Tas; Marianne J, d.v. W. Veenhof en P. C. Aartsen; Anita, d.v. A. G. J van der Hulst en J. E. van Hensbergen; Erwin J., z.v. A. J. Rodenburg en A. E. Ver steeg Richard G., z.v. J. A. van Keste- ren en G. Teeuwen; Arnoldus G., z.v. J. A. van Kesteren en G. Teeuwen; Tltia C., d.v. W. Buddingh en J. J. Zonhoven; Maarten C., z.v. H. J. Haverkamp en M. I. M. Stolp. Ondertrouwd J. J. S. F. de la Rie en G. van Starkenburg; A. B. Hollinga en M. Zonneveld; T. J. Belt en A. J. M. Kap- tein; P, A. Robijn en A. M. ePschier; H. W, van der Kraan en I. L. Mugge; M. van Weeren en I. M. van der Leek; E. van der Mejjden en B. H. de Boer- H. N. den Hollander en A. S. C. M. Ho- geling; A. J. P. H. Tanghe en W, P. Kooijman; A. van den Dop en J. E. Vis; J. Ouwerkerk en J. Laterveer; H. Mul der en H. F. Horring; A. J. van Dillen M. M. van Iterson; H. J. Bos en E. van Zuiden; A. Brobbel en M. W. Keij; A. F. Dorhout en M. E. D. G. Dingemans; M. J. Giphart en M. Gassier; E. Hout- huysen en J. M. den Toom; H. G. Mep- pelink en A H. Groenwold; F. J. G. van der Ouderaa en M. Schram; B. J. Silvis en A, 1.'Alderlieste; E. L. M. Völker en H. J. M. Dieben; T. Vos en W. J. M. Kop; A. J. van den Ouweelen en O. M. H. Uijlenbbroek. Getrouwd: C, B. de Febre en J. F. van der Vlist; A. J. van der Born en J. van der Zeeuw; P. C. Viele en C. W. van der Kwartel; J. W. van der Hoek en P. M. de Jong; A, Honsbeek en C. Overdek. Overleden: C. M. Stap (75); J. Rot (20); W. Roos (60); N. A. Kool (81); B. van Bochove (87); G. van der Putten (88); J. de Wolf (76); J. Wljker. ZOETERWOUDE Geboren: Robinus N. P., z.v. J. Th. A. Straathof en M. A. Boers; Natalie A., d.v. M. A. H. van Diemen en M. P. H. A. van der Sluijs; Antonius P. J., z.v. P. J. Stikkelman en A. Verberg; Marcus W., z.v. Th. J. van Leeuwen en M. M. de Winter; Ronaldus F. H„ z.v. A. J. J. Everstljn en A. M. Ticheloven; Wilhelmus J. M., z.v. J. A. Mooijman en C. M. van Santen; Corne lis J. M. z.v. A Rotteveel en A. Veer- Ondertrouwd: B. C. Th. van der Ven en W. J. M. van der Werff; P. D. M. Zoet en J. C. Borst; J, A. de Cuba en C. A. M. Hoogervorst. LEEUWARDEN, 6 maart, KAAS Commissienoteringen (ln per kg): Goudse kaas 3.30, Edammer kaas 3.07, Broodkaas 3.07. Handel kalm. KATWIJK A. D. RIJN, 6 maart, Groente waspeen (per kist): Al 5.60-6.90; A2 2.60-6.00; BI 4.40-7.30; B2 2.00-5.20; Cl 3.80-4.60; C2 1.00-4.10; breekpeen (per kist) 1,200-2,30; spruiten 89-151; selde rie (per bos) 32. Aanvoer waspeen 295.000 kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5