Q® RADBOUD G£) RADBOUD DUIZENDEN GULDENS AAN PRIJZEN 5 DAF's de luxe GXD RADBOUD illi HOE DENKEN BEKENDE NEDERLANDERS OVER DE NEDERLANDSE STUDENT mM vandaar uw steun. Dr. J. G. H. Tans, H. Jordans, W. Kan, G. Bomans, „Hoe veel hoofden, niet „Van de hardwerkende Ik denk maar niet teveel „Ik was reeds bezig met zoveel zinnen, zodat wei- Nederlandse student: aan hem, in de hoop, dat mijn zesde vel papier, riig zinnen gelden voor verwacht ik, ondanks te- hij dan niet aan mij zal toen ik bemerkte dat het veel hoofden." leurstellingen, uiteinde- denken in tien woorden moest. lijk alle goeds." Dat kan ik niet'. Ik ben er nu al over." F.- lansen, „lk kan er in zo'n kort bestek geen zinnig woord over zeggen." Mej. M. Gommers, „Aangezien ik in het ge heel misschien maar een 30 stuks studenten per soonlijk heb gekend, ik in principe niet houd van het generaliseren van een bepaalde categorie mensen, en ik ook niet wil afgaan op de publica ties in de kranten, omdat deze meestal een be paalde groep naar voren brengt, terwijl er bij de studenten net zoals bij alle groepen, honderd verschillend geaard zijn, kan ik op uw vraag, ze ker niet in 10 woorden antwoorden." J. Cottaar, „Begrijpelijkerwijs (r)evolutionair. Tradities blijkbaar verouderd. Lange (gewassen) haren geen bezwaar. Pas op voor randfiguren." L. van der Kar, „Op een klein percenta ge na een bijzonder hardwerkende Nederlan der." Dr. A. C. van SwoT, „Een grote groep stude renden, die zich enormi teiten Iaat aanleunen van enkele raddraaiers." H. Mulisch, „Over De Nederlandse student kan men geluk kig niet meer spreken." Mevr. F. Blankers-Koen, J. Derksen, Ir. A. van Emmenes, Drs. W. K. N. Schmelzer, „Goed, want de wijsheid „Door te weinig actieve „In ingewassen demon- „De student van van- komt met de jaren." sportbeoefening, te véél stranten en Maagden- daag staat gelukkig be- tijd voor allerlei onzin." huisbezetters, hopelijk wuster en critischer te- een kleine minderheid, genover de universiteit, kan ik geen studenten de samenleving en zien." naar ik vertrouw in het algemeen ook zich zelf." waaronder De Radboudactie 1970 is van start met een aantrekkelijke puzzel voor iedereen. verder vele practische prijzen: afwasmachine, droogautomaat, radio's (huiskamer en portable) en nog veel. veel meer... T Volendam D Tilburg O Lutjebroek E Leider» G Winterswijk W Leeuwarden O Hulst U Roermond S Delft T Utrecht W Den Helder P Middelburg «mm if IC 1 j 'j;T:r' Als straks in het academisch ziekenhuis in Nijmegen een harttransplantatie wordt verricht, is dat mede te danken aan de Nederlandse katholieken. Als straks in Tilburg belangrijk werk wordt gedaan ter vergroting van welvaart en welzijn is hetzelfde het geval. Want de Universiteit van Nijmegen en de Hogeschool in Tilburg hadden erwaarschijnlijk nooit ge staan als Katholiek Nederland niet jarenlang gevochten heeft voor eigen universitaire instellingen. Elk jaar deed het Hoger Onderwijsfonds op Radboudzondag een beroep op de vrijgevigheid en werd het belang van een katholieke universiteit en hogeschool nog eens benadrukt. Nu is dat niet meer zo. De Universiteit van Nijmegen en de Hogeschool in Tilburg zijn niet langer exclusief voor katholieken en de twee instellingen worden nagenoeg geheel door het Rijk betaald. Toch dit jaar weer Radboudzondag. Nu om de Radboudstichting, waarin het Hoger Onderwijsfonds is opgegaan, gelegenheid te geven nieuw werkterrein te betreden. De Rad boudstichting is ervan overtuigd dat zij de plicht heeft de 30.000 katholieke studenten in Nederland financieel in staat te stellen aan die vragen en problemen toe te komen, die beginnen waar de wetenschap ophoudt. De student moet gelegenheid krijgen naast zijn vakstudie kennis te maken met allerlei visies en zijn overtuiging te toetsen aan die van anderen. Steeds meer blijkt dat de huidige student zeer scherp het verband ziet tussen wetenschap, maatschappij en levensbeschouwing. Ook is hij ervan overtuigd dat een harttransplantatie niet alleen een puur technische zaak is; dat de vergroting van de welvaart- met als doel een verhoging van het welzijn en levensgeluk van de mensen - geen strikt Nederlandse aangelegenheid is. De Radboudstichting wil het katholieke studenten dus financieel mogelijk maken zich te vormen. In de praktijk houdt dat in dat de stichting subsidies verleent voor het organiseren van lezingen en forums», woonruimte verschaft, verenigingsgebouwen financiert en studenten- zielzorgers en bijzondere hoogleraren betaalt. Om dit ambitieuze program uit te voeren heeft de Radboudstichting uw steun nodig. Van daar deze puzzelpagina en ons gironummer 270.000 t.n.v. Radboudstichting Tilburg. giro 270.000 Tilburg de kinderen Ook voor jullie bestaat de kans om mee te dingen naar een groot aantal fijne en leuke prijzen. De prijzen bestaan uit: fototoestellen, voetbalspelen, spaarbank boekjes, tafeltennistafels (geheel com pleet), slaapzakken en luchtbedden, rou lettespelen en vele andere prachtige prijzen; waaronder kadobonnen van f 25,—s. V Ubach over Worms U Groningen R Tjietjerkstradeel D Enschede Y Woerden E Schin op Geul L Vreeswijk E Rotterdam B Breda D Meppel N Wageningen K Haarlem Apeldoorn T Eindhoven G Capelle a/d IJssel Wat moet U doen om deel te kunnen nemen aan Hoe moet u inzenden? De gevonden tekst schrijft de puzzel? u °P een briefkaart, geadresseerd aan Radboud, Hierboven treft u een elf-tal plaatjes aan. Iedere Hogeschoollaan 225, Tilburg. Naast de normale illustratie geeft een indikatie van een plaats, porto van 20 ct, plakt u 1,— extra aan post- waar een hogeschool of een universiteit is ge- zegels. De gevonden tekst van 11 letters schrijft vestigd. Onder ieder plaatje staan 3 namen. Een u boven uw naam links naast'het adres. van die namen is de juiste. Indien u de letter, die voor dat plaatje staat, opschrijft, ontstaat het antwoord op de vraag voor wie Radboud werkt Bij het samenstellen van het prijzen pakket werd medewerking verleend door: N.V. Tapijtenfabriek Van den Brink Campman, Laren N.H. N.V. Koninklijke Begeer, Voorschoten H. van Gimborn N.V., Zevenaar Heineken's Brouwerijen Nederland N.V., Amsterdam D.A.F., Eindhove Koninklijke AaBe wollen stoffen- en deken- fabrieken N.V., Tilburg Uitgeverij Het Spectrum N.V., Utrecht Sporthuis Centrum, Rotterdam Philips N.V., Eindhoven Coöperatieve Centrale Boerenleenbank, Eindhoven En wat moet jij doen om een van die fijne prijzen te winnen! In de tekeningetjes hierboven zie je drie meneren. Alle drie hebben aan een universiteit of hogeschool gestudeerd, dat zie je aan hun kleding. Alle drie hebben echter een ding bij zich, die niet bij hun funktie past. Naar die drie dingen moet je zoeken en op een briefkaart schrijven. De briefkaart moet je verder net zo adresseren als hiernaast is aangegeven, behalve dat je geen gulden maar slechts 50 ct hoeft te plakken aan extra zegels. Het is natuurlijk fijn wanneer je even schrijft of je een meisje of een jongen bent. voor de kinderen Goedgekeurd bij beschikking van het Ministerie van Justitie d.d. 9-2-1970. Nr. L.O. 690/176/012 INZENDEN VOOR 25 MAART 1970 Trekking voor 30 juni 1970

Leidse Courant | 1970 | | pagina 20