Bouw van parkeergarages wordt opnieuw onderzocht Commando-overdracht bij Roode Kruis Kolonne PROMOTIE-ZEGE VAN VEGLO BIEDT PERSPECTIEVEN Sporthal Voorschoten 19 maart open Leilento in en kermis rond de Groenoordhal Eigen zwembad sprak geënqueteerde n het meest aan ,De Natuurvriend neemt in ledental sterk toe MARKTEN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MAART 1970 B. en vv. aan Leidse raad: Plannen voor parkeergarage aan Breestraat zeer vaag LEIDEN -De plannen om een parkeer garage te bouwen in het oude postkau- toor aan de Breestraat verkeren thans in het stadium van zeer voorlopige af tasting van de mogelijkheden. Men denkt aaiu een garage voor mis schien een 500 auto's. Alvorens tot rea lisering te kunnen overgaan zou eerst de beschikking moeten worden verkregen over het voormalige postkantoor, doch bovenal zal een ideeënschets moeten worden ontwikkeld en daarna zal even tueel een verdere concretisering moeten plaats vinden in de vorm van een bouw- Dit heeft het college van b. en w. de Leidse raad medegedeeld naar aanlei ding van vragen van het raadslid H. Amptmeijer (PSP). Naar de mening van het college bestaat thans niet voldoende aanleiding tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit waardoor de totstand koming van een parkeergarage aan de Breestraat kan worden verhinderd. Verkeerscirculatieplan noodzakelijk LEIDEN De Leilento Voorjaarsmarkt welke op 27, 28 en 30 maart in de Groenoordhal wordt gehouden, belooft nu al voor Leiden en omgeving een nieuw groots evenement te worden. Reeds 30 deelnemers hebben plaatsruinT- te gereserveerd en zullen de nieuwste artikelen aan de bezoekers laten zien. Aanwezig zullen zijn o.a. tenten en kam- peerartikelen; de nieuwste fietsen en bromfietsen van de afgelopen RAI: een uitgezochte collectie meubelen zullen na de voorjaarschoonmaak hun weg naar de huiskamers wel vinden; een grote schoenenzaak komt met een aantrekke lijke show met de nieuwste voorjaars- en zomerschoenen; er komen mooie in zendingen van bloemen en planten; foto- en filmmateriaal; auto-accessoires; schoonmaakartikelen; zonwering; koel- LEIDEN Uit reacties van een \r{ groot aantal gegadigden is het Leid! collego van b. en w. gebleken, dat voor het bouwen van een parkeergarage aan de Ir. Drlessenstraat minder interesse bestaat dan voor de bouw van een garap aan de Garenmarkt. Dit. heeft het col lege van b. en \v. de Leidse raad mede gedeeld naar aanleiding van vragen van dê VVD'er mr. F. Portheine. kasten en serviezen; campingsgas; tuin. meubelen; parket; draagbare radio's en T.V.'s enz. Verder zijn ruimtes gereser veerd voor diverse reisbureaus, alsmede een dagbladbedrijf. Het bestuur van de Hiswa heeft aan zijn leden in Leiden en omgeving toestem ming gegeven om aan de Leilento deel te nemen. Hierdoor is de mogelijkheid geschapen, dat op de Leilento ook een mooie collectie boten en watersportarti kelen aanwezig zal zijn.. Vele deelnemers zullen met aantrekke- raad moet worden voorgelegd, lijke Leilento-aanbiedingen komen. Ge lijktijdig zal door het V.V.V. de bekende j _ligt.,inJfe bedoeling^ voorjaarskermis op het parkeerterrein voor de Groenoordhal worden gehouden. Het ziet er nu reeds naar uit, dat het rond de Pasen in en om de Groenoordhal weer gezellig druk zal worden. In het antwoord zegt het college verder, dat zij bereid en voornemens is om de in de parkeernota-1969 vervatte voor zieningen, waaronder de bouw van par keergarages, zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Het college is ook van mening, dat de situering van parkeer garages opnieuw ter bespreking aan de zowel de eventuele bouw van eer farage aan de Ir. Driessenstraat als aan do Garenmarkt en de Breestraat-Boom- rnarkt in een studie te betrekken, v bij de realisatiemogelijkheden mede gezien eventuele financiële consequen ties voor de gemeente nauwkeurig moeten worden onderzocht. Het college is voorts van mening, dat gezien de uitermate gevoelige ligging vun een parkeergarage aan de Breestraat-Boom markt indien ter plaatse de vestiging van een garage al realiseerbaar blijkt in ieder geval voor deze plaats een ver keerscirculatieplan noodzakelijk is. CAOMMANDO OVERDRACH en OEGSTGEEST De voorzitter van de vereniging het Nederlandsche Roode Kruis, jhr. T. A. J. van Eysinga, sprak gisteravond in het Rode Kruls-lokaal 'n enthousiast woord van welkom tot allen die aanwezig waren ter bijwoning van de overdracht van het commando van de Rode Kruis Kolonne Rijnland, door dr. G. v. Delft aan dr. H. L. Molier. Drukke bezigheden noopten jhr. Van Eysinga af te zien van verdere bijwo ning van de korte plechtigheid. Zijn taak werd overgenomen door de oud-voorzit ter van „Rijnland', de heer B. N. Koo- mans, burgemeester van Rijnsburg. Voor het front van de Kolonne richtte deze zich allereerst tot de scheidende commandant dr. G. v. Delft: „Wij voe len ons een beetje ongelukkig nu u na vijf jaar trouwe dienst ons gaat verla ten. Maar wij zijn blij, dat de voorzitter, jhr. v, Eysinga, zo snel een opvolger voor u heeft weten te vinden. U hebt als commandant de bijeenkomsten regel matig bezocht en veel uurtjes voor de Kolonne gegeven." Spreker las vervol gens de ontslagbrief van het hoofdbe stuur voor, alsmede een dankbetuiging. Namens het hoofdbestuur overhandigde hij dl*, v. Delft een geschenkenbon voor een verzilverde Rode Kruis sigarendoos. Zich tot de opvolger van dr. v. Delft, de arts H. L. Molier richtende: „Ik heb de indruk dat u het Rode Kruis een goed hart toedraagt." Nadat de heer Koo- mans de wens had uitgesproken dat de heer Molier zich thuis zal voelen in de Kolonne en de naam van de Kolonne hoog zal houden waar nodig, las hij het benoemingsbesluit voor. De overdracht werd bezegeld met een spontaan applaus. Leidse middenstand moet ingeschakeld n orden bij levering van goederen en diensten aan gemeenten LEIDEN De raadsleden mr. H. Dries- sen (KVP) en ds. A. Kret hebben het college van b. en w. onder meer ge vraagd of zij van oordeel zijn, dat in schakeling van de Leidse middenstand by levering van goederen en diensten aan de gemeente zoveel mogelyk bevor derd dient te worden, indien deze in prijs concurrerend zijn. Zij vragen voorts welke richtlijnen door de gemeente worden gehanteerd ten aanzien van de inschakeling van de Leid se middenstand of het college zo nodig richtlijnen wil vaststellen dan wel aan vullen om te bereiken, dat de levering van goederen en diensten direct en in direct door de Leidse middenstand kan plaatsvinden. PvdA-vekiezings- caravaan in Leiden LEIDEN Op zaterdag 7 maart aan staande zal Lelden bezoek krijgen van de PvdA-verkiezlngskaravaan. Van 14.30 tot 15.45 zal de karavaan een route door Leiden volgen van 't Morsch- kwartier via centrum, Zuid-West en Pro- fessorenwijk naar de Hoge Rijndijk. Ge stopt wordt op het Diamantplein, op het Stadhuisplein en het Vijf-meiplein. Ook op 14 maart brengt de verkiezingskara vaan een bezoek aan Leiden. Gedeeltelijk zullen dan andere stadswijken worden aangedaan. In de eerste ronde van de promotie wedstrijden voor de eerste klasse lande lijk behaalde het eerste team van Veglo een zeer helangryke overwinning van 5-3 op Drop-Shot 3. Dit Haagse team, dat bijzonder homogeen is en enkele zeer talentvolle jeugdige dames telt, gold vóór de wedstrijd als favoriet. In de fraaie „Nieuwe Vlaardingse" sport hal lieten de Leidenaren bijzonder sterk spel zien wat mede tot resultaat had, dat dit Leidse Veglo na twee missers in de voorgaande jaren nu eindelijk een ZOETER WOU DE „Persoonlijk zeg ik: „Het had iets meer kunnen zijn". Dit zegt dr. T. Pley, fractievoorzitter van de Vrye Ljjst, over het aantal inge komen formulieren van de ehquête die zyn groepering als voorbereiding op de verkiezingen organiseerde. Het aantal valt niet mee, tegen de 1500 exemplaren die zijn uitgegaan, maar kenners zeg gen dat het percentage vry hoog is, zo verklaart dr. Pley nader. Het verbaasde hem niet, dat onder de deelnemers de bouw van een eigen zwembad de hoogste prioriteit heeft ge kregen. „Het is een spectaculair object, dat de mens aanspreekt". Op de tweede plaats kwam de tunnel aan de Hoge Ryndyk, direct gevolgd door de aanleg van speel- en trapveldjes voor de jeugd. Een wens die ook sterk leeft is meer groen in de nieuwbouwwijken, terwijl ook veel waarde wordt gehecht aan in spraak van de burgerij bij het vaststel len van bestemmingsplannen en de op lossing van het parkeerprobleem voor vrachtwagens. Evenals in vrijwel ieder andere gemeen te blijkt ook in Zoeterwoude het aanbod van betaalbare premie-huurwoningen beslist onvoldoende. Er was aan de deelnemers gevraagd naar eigen Inzicht de volgorde te bepa len van een twaalftal projecten. Op de onderste vier plaatsen kwamen: de aan leg van tennisvelden, openbaarheid van commissievergaderingen, verhoging van bijdragen aan het onderwijs en het ge bruik van plastic zakken in plaats van vuilnisemmers. Bij de vrije keus van projecten waarnaar de voorkeur uitging was een grote ver scheidenheid. Zij hadden veelal betrek king op een verhoging van de leefbaar heid in de gemeente en verkeersveilig heid aan de Hoge Rijndijk. Dr. Pley was persoonlijk nogal teleurgesteld over de lage plaats die het openbaar maken van commissievergaderingen heeft gekregen. Nu zo duidelijk als grootste hartewens het zwembad naar voren is gekomen, zal het zaak zijn, dat een plan hiertoe snel wordt uitgewerkt. Realisering is echter geheel afhankelijk van de finan ciering welke geen eenvoudige zaak is. omdat er een bedrag van enkele tonnen mee is gemoeid. Tweeënveertig personen hebben zich aangemeld om nader over al deze zaken te praten. Met hèn wil men tot de samenstelling van een pro gramma komen, waarbij de uitslag van de enquête een belangrijk uitgangspunt zal zijn. Over de samenstelling van de kandidatenlijst is nog niets bekend. Alle zittende leden hebben zich in principe bereid verklaard een nieuwe kandidatuur te aanvaarden. Het in volgorde zetten van de kandidaten zal door een breder college geschieden dan voorheen. Men denkt daarbij aan een advieslichaam, mogelijk gevormd uit de 42 geïnteres seerden, waarmede men ook tijdens de zittingsperiode contact zou kunnen hou- ZOETERWOI'DE H.R. - De voetbal vereniging Meerburg traint vanaf deze week weer buiten. In de maand maart trainen alleen de a-junioren en niet- geselecteerden van 8 tot 9 uur. De se lectiespelers trainen van 9 uur tot kwart over 10 op de donderdagavonden. LEIDEN - De afgelopen nacht Is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de schuur van een pand achter de Morssingel. Nadat de brandweer de vlammen snel had gedoofd bleek dat een scooter en enkele fietsen verloren wa ren gegaan. na deze 4-3 stand de doorslag geven en het Leidse koppel E. Guérin-M. Hofstede zette alle zeilen bij en kon door het variërende spel beslag leggen op de overwinning met 15-13 en 15-9. Dit had Veglo 1 nooit durven hopen, doch het grote doorzettingsvermogen van dit Leidse team bracht hen tot deze 5-3 overwinning, wat inhoudt dat Veglo 1 zondagmiddag tegen het niet geheel on bekende team van M.V.O. 1 zal moeten speten voor de overgang naar de eerste klasse. Deze wedstrijd zal evenals die van het tweede team van Veglo plaats vinden in de Duinwijkse Badmintonhal te Haarlem. Farball wil uitbreiding fabrieksruimte VOORSCHOTEN De direktie van de Lak- en Verffabriek Farball Holland N.V. te Voorschoten overweegt een nieuwe fabrieksruimte in gebruik te nemen. De plaats van deze ruimte is nog niet bekend. Vermoedelijk zal deze buiten Voorschoten komen te liggen. De verffabriek heeft door specialisatie een belangrijke plaats op de Europese markt en zelfs in de Ver. Staten ver overd. Het bedrijf heeft zich gespecia- de tuinbouw. Ongeveer elf jaar geleden begon de heer Van der Stap, directeur-eigenaar van Farball, met de fabricage van verfpro- dukten. Het bedrijf is sinds die tijd zo snel gegroeid dat verdere uitbreiding op het bestaande terrein in Voorschoten thans niet meer mogelijk is. De vesti ging van een nieuwe fabriek wordt dan ook ernstig in overweging genomen. Bewoners doofden zelf het vuur LEIDEN Een explosie deed zich gis teravond om ongeveer kwart voor zeven voor in een pand aan de Anna Paulow- nastraat, waar de bewoners, teneinde voldoende licht te hebben, een gasfles hadden geopend. Aangezien de elektriciteit tijdelijk was afgesloten en een kaars onvoldoende licht gaf, werd een gasfles tevoorschijn géhaald. Toen echter teveel gas ont snapte en een explosie volgde, vloog een gedeelte van de huisraad in brand. Omdat de bewoners zelf kordaat ingre pen behoefde de brandweer niet in ak- tie te komen. Slechts een gedeelte van de inboedel werd beschadigd. VOORSCHOTEN - Burgemeester L. de Kool van Voorschoten zal op donderdag 19 maart de nieuwe sporthal openen, gelegen op het voormalige MOC-terrein. De hal werd in een jaar tijd neer gezet. De totale bouwkosten belie pen een bedrag van ruim 1 mil joen gulden. Het speeloppervlak meet 30x42 meter. De totale opp. 42x55 meter. Aan de sporthal is •tevens verbonden een restaurant met terras. De hal is voor het ko mende seizoen door de diverse sportverenigingen reeds volge boekt. Morgen is er om 12 uur gelegenheid tot voorbezichtiging. Nieuw bouwpL an m Westeinde" Landhuizen langs de Noordbuurtseweg ZOETER WOU DE Gisteren is door N.V. Stikvoorts Bouwbureau een aan vang gemaakt met het heiwerk voor 50 vrye-sector woningen die zullen wor den gebouwd nabij de kleuterschool „Hummelhof". In deze tweede fase van het plan „Westeinde" zal men tegen over het gemeentehuis nu ook de bouw van 12 landhuizen ter hand nemen. Het Leidse team trad onder meer aan met een zich niet fit voelende M. van Balgooy. Zrjn heren-enkel en 't heren- dubbel werden overgenomen door M. Hofstede uit het tweede team. Goed voorbereid op deze wedstrijd was vooral E. Guérin, die in een goede vorm stak en zijn eerste heren-enkel won door de listige F, v. d. Wetering met een groot puntenverschil te kloppen: 15-2 en 15-6. Veglo, dat in ieder geval rekende op winst in de beide heren-enkels, zag het tweede heren-enkel tot zijn schrik over gaan naar de tegenpartij, omdat inval ler M. Hofstede het niet kon bolwerken tegen A. van Mierlo: 1-15, 7-15. Ver volgens kwamen beide dames-enkels aan de beurt, waar Veglo weinig heil in zag temeer omdat de vermaarde zus jes Erica en Ingrid Fickenscher ook internationaal bekend, hoog aan de top prijken. Mevr. T. van Houten kon het eerste dames-enkel dan ook niet in haar voordeel laten eindigen en kreeg van mej. E. Fickenscher klop met 1-11, 7-11. In het tweede dames-enkel gebeurde ver volgens iets geheel onverwachts. Mevr. H. van Balgooy won de eerste set 11-5, misschien mede door het feit, dat mej. I. Fickenscher het spel van Van Balgooy onderschatte. In de tweede helft kwam Drop-Shot goed terug zodat een beslis sende set gespeeld moest worden. Aan het slimme spel van mevr. H. van Bal gooy is het wel te danken dat de bij zonder snelle I. Fickenscher met haar zeer harde smashes tenslotte het onder spit moest delven met 11-7. Een uur Het goed op elkaar ingespeelde duo T. van Houten-E. Guérin speelde een enerverende partij tegen M. Boeyen-A. van Mierloo, die drie sets vergde. De eerste set ging over naar de tegenpartij, doch de Lcidenaars herstelden zich goed en zegevierden in deze partij (5-15, 15-4, 15-12). Het echtpaar Van Balgooy kreeg het zeer sterke en technisch spelende koppel I. Fickenscher-F. v. d. Wetering als tegenstander, wat resulteerde in gelijkopgaande strijd, die meer dan één uur zou gaan duren. In de eerste set was het Drop-Shot, dat met een mini maal verschil van 14-15 won. Zenuw slopend waren vooral de overige twee sets, die zeer afwisselend werden ge speeld en Veglo op de valreep een mooie overwinning brachten nadat beide sets waren verlengd met 18-15 en 18-16. Deze 4-2 stand voor Veglo zette een lelijke streep door de rekening van Drop-Shot, dat het dames- en heren-1 dubbel moest winnen wilde zij met succes de eindstreep halen. In 't dames- dubbel hadden de Veglo-dames weinig in te brengen tegen het overheersende spel van E. Fickenscher-Boeyen, waar- De nog niel vergeten ellende van de oorlogshongenvinter 1940 in herinnering door zij werden weggevaagd met 5-15 nemend, gaal de Imenexco te Leiden volgende week vrydag en zaterdag pot en zelfs 1-15. Het heren-dubbel moest kacheltjes uitdelen. Meer hierover op pagina 8. Hierover waren moeilijkheden gerezen met het Hoogheemraadschap „Rijnland", omdat zij te dicht aan zyn boezemwater waren gesitueerd. Men is nu tot over- eenstemming gekomen, waarbij Stik-1 voorts Bouwbureau zich verplicht heeft een beschoeiing ter plaatse te maken, i Hierdoor zal de NoorbuurtseVaart' daar«T mee worden rechtgetrokken en eniger mate versmald worden. Inmiddels is het bouwrijpmaken van de derde fase door de N.V. Goedhart uit Dordrecht nu goed op gang gekomen. Dit bedrijf heeft in „De Loelhe" reeds de zandbaan voor de ontsluiting van dit gebied aangebracht. AFSCHEID VAN SCHOOLARTS J. v. d. HEUL ZOETERWOUDE Gistermiddag heb ben alle Zoeterwoudse basis- en kleuter scholen afscheid genomen van dokter J. v. d. Heul, schoolarts van het district Katwjjlc, en diens assistente, mevrouw Groot-Enzerink. Dokter v. d. Heul had zijn vertrek by voorkeur ongemerkt voorby willen laten gaan. Er was dan ook bijna een list voor nodig om hem naar Zoeterwoude te krjjgen. Men heeft overigens zijn wens zoveel mogelijk willen eerbiedigen, waardoor het afscheid in de aula van de Sjaloom- school in heel intieme kring geschiedde. Vertegenwoordigend waren alle scholen zowel van de Rijndijk als het dorp eD het oudercomité. Namens de onderwijskrachten sprak de heer J. W. Vink en noemde de bijzondere relatie die er in de afgelopen 15 jaar is gegroeid. Men heeft daarbij veel waar dering gekregen voor het geduld van de dokter met de kinderen en de zeer vriendelijke wijze waarop hij hen tege moet trad. waardoor zij altijd op hun gemak werden gesteld. De heer Vink wees ook op de ontwikkeling die dokter v. d. Heul heeft meegemaakt van de ongerieflijke kamer in het pairochiehuis naar het goed geoutilleerde Wit-Gele Kruisgebouw. Hij was ook dankbaar voor de adviezen inzake verlichting e.d, op de scholen, dit tot profijt van de kin deren. Hij onderstreepte dit door het aanbieden van boekenbonnen. De heer Vink prees ook het preclese werken van de assistente, mevr. Groot- Enzerink, en haar goede planning. Ook voor haar waren er presentjes. Dokter v. d. Heul sprak tot slot een dankwoord. Raadsleden willen bedrijfsleven laten participeren in veemarkt/slachthuis LEIDEN De KVP-raadsleden mr. H. Driessen en J. Lijten hebben het Leidse college van b. en w. gevraagd of het kennis heeft genomen van de berichten, dat het Bedrijfschap voor het Slagers- bedrijf belangstelling zou hebben exploitatie van een v bedrijfsleven. Rechtzetting raadsverslag Zoeterwoude LEIDEN Doordat een passage van de rede van dr. T. Pley niet in ons ver slag van de Zoeterwoudse gemeenteraad LC 27 febr.was opgenomen is het ver volg, in het bijzonder de reactie van de heer A. van der Poel, zodanig „los" komen te hangen, dat de woorden van de heer Van der Poel onverdiend onjuist bij lezers overgekomen zijn. Ter aanvulling vermelden wij hier, dat de heer Pley de heer Van der Poel had aangewreven, dat hij een hooglopende ruzie in de pri- vé-sfeer heeft met wethouder Bosman. De heer Van der Poel reageerde daarop, dat hij, nu de heer Pley dit ter sprake had gebracht, wel bijzonderheden of ope ning van zaken wilde geven, dat hij geen hooglopende ruzie, maar alleen een zake- eemarkt door het meningsverschil met de heer Bosman had. Omdat de heer Van der Poel van mening is, dat er een sterk commentari- De KVP'ers vragen voorts of b. en w. erende werking van uitging, willen wij bereid zijn ter verlichting van de Leidse erkennen, dat het onjuist is geweest in financiële positie en ter verbetering van j de kop en inleiding op het eigenlijke de exploitatie-uitkomsten pogingen te verslag ons te baseren op de felle rede ondernemen om het bedrijfsleven finan- van dr. Pley en gebruik te maken van cieel te doen deelnemen in de Leidse de termen „beschuldigingen en insinua- veemarkt en het slachthuis. ties." - Red. LEIDEN De aquariumhoudersvereni- ging „De Natuurvriend" heeft gister avond in de kantine van de Ned. Adler- fabrieken (Rooseveltstraat) haar veer tigste algemene jaarvergadering gehou den. Na een hartelijk welkomstwoord wierp de voorzitter, de heer H. Fabel, een korte terugblik op het afgelopen verAügingsjaar, dat zicli ook nu weer kenmerkte door een reeks van goedbe zochte voorlichtingsbijeenkomsten en een flinke toename van het ledental. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. L. de Groot, kwam op meer gedetailleerde wijze naar voren, dat „De Natuurvriend" inderdaad weer een goed jaar achter zich liet. Zo werden o.a. elf instructie-avonden belegd en met groot succes deelgenomen aan de Leidato-1969. Het ledental nam met 77 toe en bedroeg eind 1969 precies 318, door welk feit „IJe Natuurvriend" in de rij van de 218 bij de NBAT aangesloten verenigingen de vierde plaats is gaan innemen, Het jaarverslag van de penningmeeste- resse, mevr. A. Bavelaar-Kroesemeijer, maakte o.a. gewag van het feit, dat het de vereniging ook in financieel opzicht in 1969 goed ging. Bij de bestuursverkiezing bleek, dat se cretaris De Groot wegens vertrek naar elders zijn functie ter beschikking moest stellen. Tot zijn opvolger werd bij accla matie de heer W. Goddijn gekozen. De periodiek aftredende heren A. van Gij zen (2e penningmeester) en Th. van Da len (commissaris en redacteur maand blad) werden eveneens bjj acclamatie herkozen. LEIDEN, 6 maart. Vee Stieren 11, melkkoeien 86. vette koeien 229. vare koeien 103, pinken 8, graskalveren 7, vette kalveren 16, nuchtere kalveren 3, vette schapen 45, fokschapen 30, vette lammeren 658, zuiglammeren 37, drach tige zeugen 28, schrammen 27, biggen 459, geiten 33. ponies 1, totaal 1781. Prijzen: fokstieren 1000-1500, slachtstie- ren 4.75-5.00. melkkoeien 975-1350-1650, vette koeien 4.30-4.90-5.10. vare koeien 775-110-1575. pinken 600-800, vette kal veren 3.80-4.00-4.10, nuchtere kalveren voor de slacht 35-60, nuchtere kalveren 175-225, vette schapen 130-145-150, fok schapen 250-300, fokschapen met 1 lam 175-225, vette lammeren 150-175-200, drachtige zeugen 550-650-675, schram men 120-130-140. biggen 100-105-115, geiten 25-50-75-90, Handel: slachtstie- ren en melkkoeien, rustig; vette koeien, goed; vare koeien en pinken, rustig; vet te kalveren, traag tot redelijk; nuchtere kalveren, weinig aanvoer; vette schapen en vette lammeren, vlot; zeugen, schram men en biggen, goed; geiten, traag tot goed. LEIDEN, 6 maart. Groente dijvie 1.17-1,34; snijbonen 7,20-7,70; stambonen 10.30; kroten, gekookt 50; prei 58-81; rabarber 1,28-1,32; spinazie 1,19-1,43; spruiten A 1.28-1,35; sprui ten B 1,37-1,46; komkommers 25-71; champignons 3.70; winterpeen 14-15; witlof 91-1,37; sla 18-29; peterselie 29; selderij 13-17.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4