antenne 2ö; io 25510 Marie-Claire Alain excelleerde in orgelconcert De waaier van Sevilla Jury Cinestud zag geen uitblinkers HADIMASSA Werk in uitvoering Rolf Harris Picasso als oude voyeur in Londen Cees de Lange quizmaster in TROS-spel ERASMUSPRIJS 1970 VOOR ARCHITECT SCHAROUN PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MAART 1970 C&icUe Sott/ïanf Stem buss tri iel T raditie |T\E vraag die gemaakt moet wordan AT zou de stembusstrijd, die aan de Statenverkiezingen van 18 april voorafgaat, zijn, wanneer niet de com municatie-media op verschillende ma nieren probeerden de stemming wat op te peppen? Aangenomen mag worden, dat in de eerste plaats de dames en heren politici zelf zullen erkennen: „Weinig of niets! De spreekbeurten die ze, als een obligate bezigheid, deze weken moeten houden, worden gewoonlijk door niet meer dan enkele tientallen belangstellenden be zocht. In zoverre daarbij interessante opmerkingen worden gemaakt, of bij discussies steekhoudende kritiek geleverd i6 net dank zij pers. radio en televisie dat die tol een meer dan minimaal kringetje doordringen. Het zijn de communicatiemedia die politieke partijen, welke daaraan be hoefte hebben, helpen in hun stelling, dat de komende Statenverkiezingen beschouwd mogen worden als een seri euze repetitie voor de eerstvolgende Kamerverkiezingen. Want het kiezerskorps blijkt niet bereid te zijn tot veel meer, dan na het lezen van een kranteartikel of hel luis teren naar een praatje dat via radio of televisie de huiskamer binnenkomt, „ja", dan wel „neen" te knikken. |T\E vraag lijkt ons niet misplaatst, of U we hier te maken hebben met een verschijnsel dat vast zit aan de nimmer als belangrijk erkende Statenverkiezin gen. of dat de uiterlijke indolentie van de kiezers traditie gaat worden. Men mag de kiezer hiervan geen ver wijt maken, want in de eerste plaats heeft het politieke bedrijf, als dat nodig is, zelf plaats te nemen in de beklaagden bank. Politieke partijen en Staten-Gene- raal hebben het er verschillende tien tallen jaren bepaald wel op laten aankomen dat warm lopen voor politieke activiteiten een uitzondering is. Niettemin is het een beetje pijnlijk dat, nu er inderdaad grote beroering op het politieke toneel is ontstaan en de Neder landse democratie in een stadium ver keert waarin grote veranderingen kunnen plaatsvinden aan de oppervlakte zo weinig van stroomversnellingen blijk wordt gegeven. Jammer Partijleidingen mogen met dit ver schijnsel serieus rekening gaan houden Zullen zij ook volgend jaar in hoofdzaak tot het hart en het verstand van de kiezers doordringen via pers, radio en televisie en blijft het wachten op een actiever deelnemen van de jongere generaties aan wier vorming als staats burgers meer gedaan gaat worden? Ook voor de tussenfaze zouden we dil betreuren. Omdat dan in feite de rol van enkele actieve politici en van een batal jon opinievormers in de politieke ont wikkeling van onze samenleving een te grote rol gaat spelen. De stembusstrijd behoort toch immers in de eerste plaats te worden gemaakt door de actieve belangstelling van het kiezerskorps. U-v. l!Ae Haalbare trek ^MAT voor kabinet er in 1971 ook op het toneel van de Nederlandse politiek moge verschijnen, de kans dat komende jaren het pensioenvraagstuk wordt opgelost, lijkt verzekerd te zijn. Ook de liberale Kamerleden onder schrijven namelijk het rapport van de sociaal-economische V.V.D.-commissie, waarin gepleit wordt voor verhoging van de A.O.W.-uitkeringen tot het peil van het netto-minimumloon, invoering van een pensioenplicht en streven naar een waardevast pensioen voor iedereen. Komen deze aanbevelingen volgend jaar ook in het liberale verkiezings programma te staan, dan hebben alle grotere partijen zich daarmee dus uit gesproken vóór een gegarandeerd rede lijk bestaan van burgers, die uit het arbeidsproces stappen om te gaan ge nieten van een rustiger bestaan na het begin van de levensavond. Belangrijk is, dat ook de V.V.D. zich dus wil gaan uitspreken voor een wette lijk verplichte pensioenregeling voor alle werknemers en dan een regeling die na wat overgangsperikelen metterdaad leidt tot een pensioen waarvan men volgens redelijke welzijnsnormen leven kan. Problemen blijven er natuurlijk; bij voorbeeld hoe de hogere lasten van de A.O.W. moeten worden opgebracht en wat werknemers zelf moeten gaan be talen om hun waardevast pensioen ge garandeerd te krijgen. Maar over de noodzaak van pensioen plicht en tegen inflatie opgewassen pensioenregelingen is het politieke be drijf het allengs in overgrote meerder heid eens. Wat menig burger een paar jaar ge leden nog als een luchtkasteel be schouwde, wordt nu een „haalbare trek". Een ideale echtgenoot. Oscar Wilde's blijspel, vonden we een kostelijke TROS-aankoop. Omdat deze prachtig aangeklede BBC-produktie alle kwali teiten had om de sfeer van Wilde weer te geven. Daarbij gerekend dat de voortreffelijke bezetting niet helemaal realistisch speelde, maar precies de licht geaffecteerde toon trof die voor ons kenmerkend Is voor de situatie, waar Wilde tegen moraliseert. De TROS scoorde eveneens raak met Melanie. Regisseur Lex de Rooij maak te een mooi plaatje van dit toch wel enerverende zangeresje, waarbij echter opviel dat Melanie steeds langs de camera heen keek, zodat zij ondanks de vele Close-ups toch niet voor 100*% „aanwezig" was. De TROS startte ook een ledenwerf- wedstrijd. Minder subtiel (minder hu moristisch ook) dan de VPRO wier ledenwerving het beste onderdeel van haar programma vormt. De tijd van lepeltjes en fraaie asbakken is wel voorbij. Werft-u-njk Hjkt de slagzin van de TROS te worden. We vinden het een vervelende ont wikkeling. Sinds de AVRO-RTN-fusie is „ledenbestand" toch al een ondoor zichtig begrip geworden. Met het TROSse leden-vooraf-geschenken-toe draait de omroepwereld zich in een situatie waarin factoren de doorslag geven die met principiële grondslagen en zelfs met instemming met een ge voerde programmapolitiek geen blik sem meer te maken hebben. Remedie? Misschien zendtijdtoewijzing niet langer binden aan het meer of minder aantrekkelijke van het pro grammablad (of de „geschenken toe"), maar aan de vrije keuze van de kij kers-luisteraars. elk jaar opnieuw te bepalen. In ons computertijdperk is het betrekkelijk eenvoudig die keuze te meten. Het zal wellicht de enige weg zijn om het unieke Nederlandse omroepsysteem ook in de toekomst te laten functione ren. Systeem, dat we voor geen geld kwijt zouden willen omdat het: a. past bij onze nationaal sectarische geest. b. omdat het een competitie-element in houdt, dat bewijsbaar bevorderlijk werkt op de kwaliteit van de pro gramma's. Van de VPRO zagen we alleen het programma Willink 70. goed kunste naarsportret. dat als nadeel had dat beelden en tekst niet congrueerden. Omdat de tekst te vaak verwees naar de Forumtjjd toen Willink toch wezen lijk anders (beter?) schilderde dan in de recente werken die getoond werden. Vg. NEDERLAND I NOS-NOT: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Hier is Lucy 19.30 uur: Koning Klant 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Achter het nieuw Department S Hadimassa 22.55 uur: Journaal TELEAC: 23.00 uur: Van moleciïul NEDERLAND NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala NCRV: 19.30 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.40 uur: De waaier van Sevilla 20.00 uur: Journaal 20.20 uur:. Met speciale opdracht 21.10 uur: Farce majeure 21.30 uur. NEDERLAND I Fabeltjeskrant 19.00 uur: NEDERLAND II 9.20 uur: Journaal NOS: Vamos a ver AVRO: 18.45 uur: 10.00 uur 19.04 uur. Fabeltjeskrant Van molecuul Vaders tegen 19.00 uur: tot mens wil en dank Journaal 10.30 uur: 19.29 uur: 19.04 uur: Bij leven en welzijn Schrijf een stuk Scala 11.00 uur: 20.00 uur: KRO: Methodiek van de Journaal 19.30 uur: burgerschapsvo 20.20 uur: Hij en zij 11.30 uur: Mountiesshow 20.00 uur: Ruimtelijke o dening 21.20 uur: „Journaal 16.00 uur: Salto mortale 20.20 uur: Journaal 22.20 uur: Advocaat Judd AVRO: Poets 21.10 uur: 16.02 uur: 22.40 uur: Rust noch duur Teleskoop met Televizier 21.55 uur: Rikkie en Slingertje. 22.50 uur: Brandpunt Dit is mijn beroep en Journaal 22.35 uur: Stuif-es-in NOS: Tot de dood NOS: 22.55 uur: ons scheidt 18.45 uur: Kunstrijden 23.00 uur: Gevraagd: reorganisaties in het regeringsapparaat DIJ de vergadering van de Kamercom- missie die haar sportnota behandelt; heeft -minister Klompé zich begiD deze week afwijzend uitgelaten over het ver zoek om een staatssecretaris voor dfe sport te benoemen. Wij vinden deze weigering terecht. In de eerste plaats omdat wanneer hier het hek van de dam is, een lange stoet van schapen de „belhamel" zou moeten vol gen: de laatste jaren zijn al aparte staatssecretarissen gevraagd voor re creatie, ruimtelijke ordening, ambtena renzaken, jeugdzaken, waarmee de rij nog niet volledig is. Ten tweede liggen er dringende advie zen om gewenste reorganisaties in het regeringsapparaat liever de vorm te geven van een betere coördinatie van het beleid. Het nieuwe concert-program van de K.V.P. bijvoorbeeld vraagt zo'n coör dinatie van het gehele recreatiebeleid en van het gehele sportbeleid. De departementale vermelding van dit foment is zeker geen ideale toestand; ergens blijft bijvoorbeeld dr. Klompe's C.R.M. een lappendeken. Maar door het benoemen van een staatssecreatari6 hier en een andere daar garandeert men nog geen verbetering. Wanneer het repareren van grondwet en kieswet achter de rug is, zou eens een speciale commissie zorgvuldig en uitgebreid moeten gaan onderzoeken in hoeverre onze nog overwegend op histo rische gronden bestaande departementale indeling veranderingen behoft en op wel ke manier men de organisatie van het regeringsapparaat kan aanpassen dan de behoeften van het laatste „kwartaal" van de twintigste eeuw zonder het risico van versnippering en van zeer tijdelijke oplossingen te nemen. Intussen blijft dan een betere coördi natie het aangewezen hulpmiddel. Radioreportages van alletïek- ka mpioerischappen De NOS-radio zal enkele rechtstreekse reportages uitzenden van de wedstrij den om de nationale indooratletiekkam- pioenschappen, welke zaterdag en zon dag in de Martinihal te Groningen wor den gehouden. Zaterdag 7 maart zijn de reportages te horen in NCRV-sport- show tussen 17.00 en 18.00 u. via Hilver sum III en in 't KROprogramma „Goal" tussen 22.40 en 23.55 uur via Hilversum II, Zondag 8 maart volgen nog repor tages in het NOS-programma „Langs de lijn" tussen 14.30 en 17.00 uur en 18.05 en 18.30 uur via Hilversum I. Ver slaggever in Groningen is Wim Hoo- gendoorn. EINDHOVEN Onze posterijen stappen dinsdag 7 april het computertijdperk In. Dan immers presenteren zij postdienst in de wereld vijl zomerzegéls, di 12Ï8 ..•.•as#**-- zomerzegéls, die langs elektronische MGuGnBnC weg zijn getekend. Ï5Ï10 nederland nederland Het zijn de postzegels van de toekomst. Een schepping van ontwerper R. D. E. Oxenaar en ir. Th. W. M. van Lammeren van de Eindhovense technische hogeschool. Samen kozen zij uit een geweldige hoeveelheid lijnen, constructies en structuren, die uit de technische hogeschool computer rolden, vijf composities. De lijnstructuren op de zegeltjes stellen niets voor. Het zijn abstracte ruimtevullingen, rite wel voor ieder die daarvoor gevoel heeft, de dynamiek en de onpersoonlijkheid symboliseert van het tijdperk van de technologie. Geen romantische tot in de kleinste bijzonderheden uitgewerkte plaatjes. Wel merkwaardige, boeiende composities van lijnen, vierkanten, cirkels en concentrische bollen. Om die sfeer nog te onderstrepen, gaf Oxenaar de zomerzegels 1970 de primaire kleuren blauw en geel en voerde hg er twee uit in glanzend aluminium. De computerzegels verschijnen in frankeerwaarden (met toeslag): 12 cent plus 8, 15 cent plus 10, 20 cent plus 10, 25 cent plus 10 en 45 cent plus 20. nederland 45;*20 nederlano Het li niet gemakkelijk te zeggen waar de absolute muziek ophoudt en de pro grammamuziek begint. De drie compo sities, die het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest gisteravond in de Doelen onder leiding van Jean Fournet heeft uit gevoerd. en die daar vanavond worden herhaald, zijn in de beperkte zin van het woord geen programmamuziek maar toch is bij alle drie de literaire en de pic turale achtergrond onmiskenbaar. Het duidelijkst was dit in het eerste nummer, waarvan de titel die achter grond met zoveel worden aangaf. De „Hommage a Erasme de R'dam" van de bejaarde Pools-Franse componist Alexandre Tansman. Een herhaling die bevestigt hoezeer Tansman zich door de uiteenlopende fa cetten van het literaire werk van de gro te humanist liet inspireren tot spirituele levendigheid, scherpe satire, bezonken meditatie. Voor de volmaakt beheerste, heldere en evenwichtige en toch spreken de vertolking van Fournet kon men al leen maar waardering hebben. Dit laatste geldt ook zonder voorbe- houd voor de première van de avond: 't ruim drie jaar geleden geschreven con- j eert voor orgel, strijkorkest, pauk en slagwerk van Charles Cbaynes, dat in zijn tegenwoordigheid werd gepresen teerd door de fameuze Franse organiste Marie-Claire Alain. De componist werd in 1925 geboren, J was op het Parijse conservatorium leer ling van Jean Rivier en Darius Milhaud, en kreeg in 1951 de Prix de Rome. Het komt niet vaak voor dat een componist die zelf geen organist is, een orgelcon cert schrijft Het idioom waarin Chay- nes zijn gedachten en gevoelens vorrn gaf, bleek niet zo heel veel te verschillen van dat van de een kwart eeuw oudere Tansman. Beiden maken gebruik van de mogelijkheden van polytonalitcit en po lyritmiek maar het klankbesef van Tans man is duidelijk traditioneler dan dat van Chaynes De literaire achtergrond achter de mu- l ziek van Chaynes is in de titel van het curieuse stuk niet aangegeven maar wie er onbevooroordeeld naar luistert, ver moedt terstond religieuze inspiratie. Die was er ook, en wel van de Cantique Spi- ntuel de Saint-Jean de la Croix. De drie j delen van het orgelconcert moeten elk worden beschouwd als een muzikaal commentaar op een van de mystieke ge- I dichten met hun hunkering naar de be vrijdende hemelse vreugde. Uitstekend terzijde gestaan door dirigent en orkest heeft mevrouw Alain het stuk op het daarvoor bij uitstek geschikte orgel van de Doelenzaal reliëf weten te geven. De soliste, en ook de op het podium geko men componist, werden met bloemen gehuldigd. Hoewel men de indruk kreeg dat het talrijke Rotterdamse publiek dit uur hedendaagse muz ikezonder weer stand verwerkte, zullen er toch wel toe hoorders geweest zijn die blij waren dat zij zich na de pauze konden overgeven aan de Pastorale van Beethoven. In de fijnzinnige maar gelukkig ook heel na tuurlijke en nergens precieuze vertolking van Fournet was het een genot het stuk te horen, niet in het minst om de fraaie coloristische detailwerking die dirigent en orkest wisten te bereiken. Ks. De NCRV brengt vandaag de eerste aflevering op het scherm van een nieu we serie in kleur voor de jeugd, onder de titel „De waaier van Sevilla". Het is een feuilleton vol romantische contrasten en conflicten naar de roman „l'Eventail de Seville" van Paul-Jac- ques Bonzon. Hoofdpersonen zijn een oude blinde man, Lazarillo genaamd, de veertienjarige jongen Pablo, die wees is en Juanita, een meisje, onge veer even oud als Pablo, dat waaiers verkoopt aan toeristen. NCRV. Ned. II. 19.40 uur. AMSTERDAM (ANP) De interna tionale jury van Cinestud 70, het vierde internationale studenten filmfestival, de afgelopen dagen in Amsterdam ge houden, heeft besloten geen prijzen toe te kennen omdat naar haar oordeel geen films waren ingezonden die er uitsprongen. De jury die naar eigen inzicht 2500 gulden had te verdelen vond bij de ingezonden films niet het type dat zij verwachtte. Zo waren er volgens haar te weinig politiek geënga geerde films. De jury heeft 2500 toege kend aan de Stichting Cinestud die zich volgens haar meer moet gaan speciali seren op het nieuwe element in de film en als zulks in de komende drie jaar voordoet dit soort films voor het festival van 1973 moet zien te verwer ven. Daartoe, zo suggereerde de jury, zouden de statuten en de reglementen van Cinestud moeten worden gewijzigd. De jury kende Cinestud de prijs toe voor onderzoek naar en de realisering van een en ander. Wel toegekend is de publiekprijs. Voor de Nederlandse film Portret", een groepswerk van het eer ste jaar van de Nederlandse Filmacade mie kreeg Louk Vreeswijk de eerste prijs van 1000 gulden en de film „Black puddingh" van Nancy Edell van de universiteit van Bristol was goed voor de tweede prijs van 500 gulden. Vanavond komt Hadimassa weer i het scherm met Annemarie Oster. Wi de Bie, Kees van Kooten. Ton Duinhoven en Ton Lensink. Een va onderdelen heet „Vakantietrip", w VAR Ned. I. 22.15 De NCRV zendt een programma uit onder de titel „Sssttwerk in uit voering!", dat wordt verzorgd door het Trio Louis van Dijk en Ted Easton' Jazz Band. Het programma van deze kleurenuitzending vermeldt onder meer de volgende composities: „Mood Ingi- go". ..I will wait for you ..New Or leans" en Windmills of yo NCRV Ned. II 22.15 uur. Rolf Harris is een Australische show man, een ex-zwemkampioen van 35 jaar, die vooral in kindervoorstellingen naam heeft gemaakt. Het heeft wel enige tijd geduurd voor hij overstapte naar het amusement voor volwassenen, maar sinds hij dat doet heeft hij veel succes. Reden voor de VARA om eens een showtje van hem op het scherm te brengen. Hij is ook nog een tijd kunst schilder geweest en leeft dit talent nu nog uit op zijn eigen decors Vaste ploeg in zijn show is The Young Gene ration, een pittige dansgroep onder lei ding van Douglas Squires. Verder ziet men Aimi MacDonald. John Rowles en Jimmy Logan. VARA. Ned. I, 20.45 uur JAARCIJFERS PHILIPS Naar van de zijde van Philips wordt meegedeeld zullen de jaarcijfers van het concern in de namiddag van dinsdag 17 maart wor den bekend gemaakt. Het jaarverslag over 1969 zal worden gepubliceerd op vrijdag 3 april. Henk Overduin exposeert van 7 tot 30 maart boeken, blokken en prenten in Kunstzaal Zuid, Zuidplein 120 Rotter dam. LONDEN (AP) Dc nu al beruchte tentoonstelling van erotische gravures van Pablo Picasso wordt vandaag te Londen geopend. 374 gravures zyn het resultaat van zes maanden harde arbeid van Picasso, die thans zyn verjaar dag nadert. Twintig werken hebben de menselijke liefde tot onderwerp; zij zijn zó open hartig. dat koningin Victoria, wier grote standbeeld op enkele honderden meters van de tentoonstellingszaal staat, ver moedelijk in woede zou zijn uitgebarsten als zij ze had kunnen zien. Sir Roland Penrose, stichter en voor zitter van het instituut voor hedendaagse kunst, zei in een vraaggesprek: „Ik ge loof. dat de gravures een samenvatting van Picasso's leven en van de klachten van de oude dag vormen. In zijn tijd was hij een van de sterkste levende man nen. maar op 90-iarige leeftijd kan hij nog slechts op zijn herinneringen teren." „Op vele staan jonge minnaars afge beeld. die worden bespied door gordijnen of van onder het bed, door een trieste oude man. die dan weer lijkt op Rem brandt of Velasquez, dan weer op een Spaanse grande of zelfs een paus Steeds is de oude voyeur Picasso zelf, die pro beert iets van het verloren geluk van de jeugd te beleven", aldus Penrose. Op de huishoudtentoonstelling in Parijs is een apparaat te zien en kennelijk te proberen dat door vibratie en modellering te bestemder plaatse, vermagering tot stand schijnt te brengen. Nieuw onderkomen Instituut voor Visserijprodukten IJ MUIDEN (ANP) Gistermiddag heeft dr. M. van Eekelen oud-voorzitter van de Voedingsorganisatie TNO, in IJmuiden het nieuwe gebouw van het Instituut voor Visserijprodukten TNO, geopend. In dit instituut tracht men de beste manier van behandelen van de v is te vinden, van het ogenblik af dat deze aan boord komt, totdat ze in eni gerlei vorm aan de consument wordt aangeboden. HILVERSUM De TROS-radio zal in de zomermaanden een nieuw spel uit zenden, waarbij Cees de Lange als quiz master zal optreden. Het gaat om vra gen, die door luisteraars worden inge zonden. Weet de gevraagde tijdens de uitzending het antwoord op zo'n vraag, dan wint hij een prijs. Weet hij het antwoord niet, dan is de prijs voor degene die de vraag heeft ingezonden. Deze uitzendingen beginnen op vrijdag 5 juni a s. tijdens het avondprogramma van de TROS. AMSTERDAM (ANP) De „Erasmus prijs'' voor 1970, die elk joar door de „Stichting praemium Erasmanum" te Amsterdam wordt toegekend, zal dit jaar worden uitgereikt aan de nu 76-jarige prof. dr. Hans Scharoun. architect te Berlijn. Dc plechtige overhandiging van de prijs, groot 100.000 gulden, zal op 30 mei geschieden op de slotzitting van het stedebouwkundige congres, dat van 24 tot 30 mei in „De Doelen" te Rotter dam wordt gehouden. Prof. Scharoun die in 1893 te Bremen werd geboren kreeg reeds vele prijzen, waaronder de Fritz Schumacherprijs" van de „Freiherr von Stein Stiftung" te Hamburg Hij werd in 1954 eredoctor aan de universiteit van Stuttgart en kreeg de Berlijnse kunstprijs. 1964 bracht hem de hoogste beloning van de ver eniging van Duitse architecten, waarna in 1965 de „Auguste de Perretprijs" van de Internationale Unie van Architecten in Parijs werd uitgereikt. „Zigeunerliebe" met trage start en redelijk slot Gaat Oberhausens stadstheater er een traditie van maken om in het Congres gebouw operette-uitvoeringen te bren gen? Na de „Bettelstudent" van vorig jaar werd gisteren Léhars „Zigeunerliebe" op de planken van. de Willem-Alexander - zaal gebracht. Ditmaal is het een uit voering met wisselend succes geworden. Want vóór de pauze was het gister avond in de Willem-Alexanderzaal een matte bedoening. Léhar moest zijn „Zigeunerliebe" componeren op een li bretto dat vele andere overtreft in ge brek aan spanning en echte humor Zelfs de muziek van operettekeizer no. 2 leek gisteravond in de eerste scenes meer op zoet-zure bommen dan op echte paprika. De matte stemming vóór de pauze lag gisteren dus een beetje aan het werk zelf; maar Oberhausens operettcgroep bleef naar ons gevoel ook onder het niveau van zijn eerdere voorstellingen. De montering van de operette was aar dig en het toneelbeeld was eenvoudig maar fris. Doordat het toneel te veel in de diepte werd gebruikt, ging evenwel veel tekst verloren, was het contact tussen zangers en orkest niet honderd procent en miste het resultaat van de regie tempo en snedigheid. Vocaal verliep het met de start van de „Zigeunerliebe" ook nogal traag; de prestaties bleven tussen matig en rede lijk hangen met Wim Koopman (van de vroegere Hoofdstadoperetle) als gun stige uitzondering in zijn vertolking van Jonel Boleseu. Na de pauze kwam er meer kleur op de Bühne; Fritz Reinhardt bracht als de waard Mihuly meer tempo en tegelijker tijd gingen de vocale prestaties, met name die van de vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol. Karin Kempe. om hoog. Jammer bleef dat dirigent Peter Pflüger zijn ongeveer dertig man sterke orkest niet meer uit de plooi kreeg; want wat bezieling betrof, kon men in de bak een voorbeeld nemen aan het jeugdorkest, dat op de Bühne enkele intermezzi verzorgde en in de pauze op trad als muzikale omlijsting van de

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2