Happel: „Als veld zo blijft gaan spelers ziekenhuis in" KONINGSKOPPEL POST-JANSSEN WON PRESTIGESLAG IN FINALE TREYTEL HEEFT GELEERD ZICH TE CONCENTREREN Carl Zeiss" mag tegen Ajax van naam geen gebruik maken „Ook als ik niets te doen heb" Ajax speelt vrijwel zeker Sfinxachtig gebeuren rond duel Feijenoord Alleen obers weten dat Feijenoord er is INZET KORT GEDING Volgende zesdaagse in Groningen nu al zeker WOENSDAG 4 MAART 1970 DE T.ETPSE COURANT PAGINA T (Van onze sportredactie) OOST-BERLIJN Eddy Treytel is een apart geval in Feijenoords keurtroepen. Enkele jaren geleden stond hij op de nominatie om bij Piet Hoogenbooms Xerxes/DHC- uitverkoop te verdwijnen naar de grijze middenmoot van de tweede divisie. Maar Treytel had ontzet tend veel geluk toen Hoogenboom met Feijenoord ging onderhande len. Feijenoord wilde Wim van Hanegem uit de failliete Delftse boedel overnemen, maar vond het bedrag, dat zakenman Hoogen boom voor zijn vedette vroeg, te toog. De geldschieter van Xerxes/ DHC, die op dat moment over de toekomst van ongeveer twintig semiprofg kon beslissen, gaf toen Eddy Treytel voor een zacht prijsje als toegift aan Feijenoord. Eddy Treytel vertrok maar al te Na de komst van Ernst Happel werd Treytel plotseling ten koste van Pie- ters Graafland op 't 1ste plan gescho- Het begin was moeilijk voor de in ternationaal weinig ervaren Treytel. De 23-jarige doelman moest zijn hele stijl Leo Duyndam rijdt in ParijsNice HAARLEM. Gisteravond hebben Gerard Peters en Frans v. d. Ende de samenstelling van de Cabalüerowieler- ploeg voor ParijsNice bekendgemaakt. Deze luidt: Sjaak Frijters, Richard Bu- kaoki, Kees Rentmeester, Leo Duyndam, Harry Steevens, Jan Krekels, Gerard Vianen, Daan Holst. Ploegleider: Gerard ADVERTENTIE B G levert gegarandeerd roestvrije hekwerkendoor geheel Nederland tegen .de scherpste prijzen. gaan veranderen en kreeg daarvoor het B-team een jaar de tijd. Maar als de „grote" dag eenmaal aanbreekt, wordt 't toch wel iets anders. Treytel, de kalme, beet zich echter door alle moeilijkheden heen. Groot verschil Over het verschil van taak bij Xerxes D.H.C. en bij Feijenoord: zegt Treytel: „Dat is bijzonder groot. Bij Xerxes kreeg ik elke wedstrijd enorm veel te doen. We hadden niet zo'n geweldig elf tal. Ik had het toen geweldig druk. Ik was echt „keeper" in de zin van het woord. Ik moest de schoten tegenhouden Bij Feijenoord is dat heel anders. Na tuurlijk moet ik ook hier de doelpunten voorkomen, maar mijn taak is veran derd. Ik ben meer een schreeuwer ge worden die aanwijzingen geeft aan de verdedigers. En vergeleken bij Xerxes heb ik in de wedstrijden van Feijenoord bijna niets te doen. In het begin was het nogal eens moeilijk om geconcentreerd te blijven, maar nu gaat het goed. Ik heb geleerd, dat concentratie ook moge lijk is, als je weinig te doen krijgt". Niet veel werk Treytel pas dit seizoen vaste keus is in Feijenoord topformatie heeft al drie interlands op zijn naam. Georg Kessler zette ook genoodzaakt door de schouderblessure van Jan van Beveren Treytel in bij de ontmoetingen tegen Engeland, Bulgarije en Israël. Treytel is er niet ondersteboven van. „Ook in de interlands heb je net als bij Feije noord te maken met een ijzersterke defensie, zodat je van tevoren weet, dat je niet veel werk zal krijgen. Maar er moet nu eenmaal één onder de lat OOST-BERLIJN Volgens het Oost- duitse perbureau ADN zal de wedstrijd CARL Zeiss JenaAjac voor de kwart finales van het toernooi om de Runners Up cup vanmiddag vrijwel zeker door- Op het veld ligt een dun laagje sneeuw De temperatuur komt 's nachts niet bo ven het vriespunt, terwijl het overdag licht dooit. Indien noodzakelijk zal men op de §peeldag extra-sneeuw op het veld aanbrengen waarna tot rollen wordt overgegaan. staan". Treytel waagt zich niet aan een voorspelling maar wil over het duel met Vorwarts wel wat zeggen. „Het gebrek aan gegevens over die Oostduitsers kan slecht zijn, maar ook goed. Er bestaat een kans, dat ze ons verrassen, maar wij kunnen ons niet permitteren, dat we ongeconcentreerd het veld in gaan. Nu we niet weten, wie de sterk ste spelers van Vorwarts zijn, moeten we elke tegenstander als sterspeler te gemoet treden. Bang Eddy Treytel heeft het treffen tussen de nationale elftallen van Oost-Duitsland en Nederland dat hij enkele jaren gele- en op de televisie zag nog goed in zijn ge heugen. Het oranjeteam verloor dat duel met 43, nadat het met 20 had voorge staan. „Wat brachten die Oostduitsers toen een geweldige aanvalskracht op. De hele Nederlandse defensie werd onder de voet gelopen. En als doelman zit je dan met de brokken. Voor zulke toestanden ben ik bang. Conditioneel zijn de Oost- duitse voetballers geweldig. De techniek mag dan wat minder zijn, maar het zijn uiterst gevaarlijke tegenstanders. (Van onze sportredacteur Herman van Bergem OOST-BERLIJN Er hangt een onwezenlijke sfeer rondom het Europa Cupduel FC Vorwarts tegen Feijenoord. De heer Burgwal, secretaris-penningmees ter van de KNVB en op uitnodiging van de Oost- duitse voetbalorganisatie als één van de Nederlandse eregasten in een troosteloos en triest Oost-Berlijn aanwezig, behoorde tot de uitverkorenen die gisteren met eigen ogen de rutschbaan in het Walter Ulbricht- stadion mochten aanschouwen. Alleen voor een klein aantal officials was de ingang die vlak naast de befaamde scheidingsmuur tussen oost en west ligt, toegankelijk. Resoluut stelde de heer Burgwal: „BU ons zou dit veld al onherroepelijk zijn afgekeurd". En in Nederland weet men hoe weifelend het afkeu- ringsbeleid van de KNVB is. Maar van Oostduitse zijde beschouwt men het ongeveer als een ernstige belediging indien wordt getwijfeld aan het doorgaan van het duel. Men praat in de geest van „BU ons is alles mogelijk" en dé" wildste veronderstellingen worden gelanceerd. Er zou met vlammenwerpers worden gewerkt om de betonharde grond waarop de vorst van maandag op dinsdagnacht een complete ijsbaan heeft gevormd, week, althans weker te maken. Er zouden heteluchtkanonnen worden ingezet en blowers en helikopters die het onherbergzame oord Inderdaad, dat weet niemand. Het blijft bij gissen, afwachten en er het beste van hopen. Van de zijde van Vorwarts worden alle problemen zonder meer opzijgeschoven met de pertinente mededeling dat er wordt gevoetbald. Op een provisorisch bijveldje van het stadion waren de mannen van trainer Fritz Belger volop aan het oefenen. Alsof er geen vlokje sneeuw lag, draafden zij over de poolvlakte, schoten en kopten, maar zij waagden zich niet aan duels. Het oefenpartijtje bleef dus uit. Eergens in een uithoek van de stad riep trainer Ernst Happel zijn discipelen op voor de training. Feijenoord logeert in het sporthotel waar het wemelt van sportlieden, die aan een of andere manifestatie deelnemen. Bij dat comfor tabele onderkomen ligt een stuk grond waarop Happel in de ochtend en in de middag zijn manschappen over de sneeuw dirigeerde. „Een beetje werken met de bal, maar het is in hoofdzaak om los te blijven. Wat kun je meer doen?" En Happel maakte een berustend gebaar. Hij heeft het Ulbrichtstadion natuurlijk ook gezien en lanceerde zon der aarzelen deze uitspraak: „Als het zo blijft verdwijnen er spelers in het ziekenhuis". OOST-BERLIJN De stemming rond het Euro- pa-Cupgebeuren tussen Vorwarts en Feijenoord is inders dan anders. In Rot terdam zou de stad al weken van tevoren in het teken staan van zo'n be langrijke ontmoeting; in het oostelijk deel van Berlijn is niets te merken. Vraag het de taxichauf feurs, waar Nederlanders zonder vervoer zich in Oost-Berlijn veelvuldig van moeten bedienen om toch nog ergens te komen. Bij het horen van de naam Feijenoord halen ze on geïnteresseerd de schou ders op en de Oostduitse kranten maken veel meer gewag van de Leipziger Messe. Zelfs op of bij het Walter Ulbrichtstadion is geen aankondiging van de ontmoeting te vinden. Niets, maar dan ook hele maal niets herinnert de Oostberlijners aan het duel. Het zou wait anders zijn, als het nationale Oostduitse elftal moest spelen. Dan staat de eer van de staat DDR op het spel en daar kan men zich bepaald wél over opwin den. Maar Vorwarts, dat zich teruggetrokken heeft in een trainingskamp in een voorstadje van Oost- Berlijn, waar overigens alles wat er ook maar even Nederlands uitziet met grote beslistheid wordt geweerd, is niet populair. Legerploeg Het is een legerploeg. die slechts 4000 toeschou wers gemiddeld per com petitiewedstrijd trekt. En dat zijn dan nog voor namelijk soldaten. Voor het treffen tegen Feije noord worden ten hoogste 20 000 mensen verwacht, waarvan dan nog meer dan d"p helft Nederlanders (gisteren waren er in to taal 17.000 kaarten ver kocht). Voor de speelxs van Feijenoord zal het ook moeilijk zijn om zich in blazend en verwarmend tot een redelijk bespeelbaar voetbalveld moeten maken. Het kan allemaal beet waar zijn, want de hekken van het stadion bleven gisteren hermetisch gesloten. Niet echter voor scheids rechter Jones, die het veld in ogenschouw nam en daarna als de onzichtbare man volkomen zoek raakte. HU verdween met een auto uit het stadion, werd niet meer gesignaleerd in het hotel waar hU verbleef en voegde daarmee aan het sfinxachtige gebeuren in Oost-Berlijn een extra-dimensie toe. Ook al door zUn uitspraak tegenover KNVB-officials, die zijn woorden vertaalden als: „Waardeloos, maar ik wacht tot woens dag en je weet nooit wat er in die tijd nog gebeurt". vrijdag heeft chef-trainer Belger de wedstrijd G.V.A.V.Feijenoord bezocht en hij moet zeggen, dat hij er niet ondersteboven va nis. „Feijenoord is een uitgebalanceerde ploeg met een sterke aanval. Vooral Moulijn, Kindvall en Wery hebben me geïmponeerd. Het is meestal zo, dat in een uitwedstrijd ver dedigend wordt gespeeld en als Feijenoord dat doet, zal het vreemd op kijken. Wij vallen aan, van begin tot eind. Onze rechterverdediger Frassdorf is er een van het type van de Tsjech Dobias, onvermoeibaar in het mee trekken met de aanval. Wij spelen krachtig en al zet de tegenstander zeven spelers voor het doel, dat doet ons niets. Wij gaan net zo lang door tot we zo'n defensie hebben overmeesterd". Ook bij hem geen spoor te bekennen van twijfel over het doorgaan van het dit kille Walter Ulbricht stadion tot het uiterste concentreren. Deprimerend Alleen de entree vam veld moet al deprimerend werken. De Feijenoordere moeten een soort ski- helling. uitgevoerd ir grauw beton, afglibberen om het speelveld te be reiken. De tribunes zijn op behoorlijke afstand het veld gebouwd en stadion „waaiert" zo breed uit. dat er van enig tact met de Nederlandse supporters geen sprake kan zijn. Er is één groep Oostberlijners, hoewel niet groot in aantak die don dersgoed weet, dat Feije noord in de stad is. Dat zijn de obers in de bars van de hotels. Zij hebben vele kisten bier extra in geslagen om de dorst van de Feijenoordsupporters te kunnen laven. Want devie zen moeten er binnen komen, hoe dan ook. gedaantewisseling wordt gewerkt? In elk geval ls Happel op alles voorbereid. „Als we spelen zal ik de ploeg aan de terreinomstandigheden aanpassen". Waarmee hij het aantal sfinxachtige uitspraken nog eens met één vermeer derde. Het enige dat vastsstaat, is, dat Oost-Berlijn bitter weinig belangstelling Hup Feijenoord! De stemming zit er al goed in bp het legioen van Feijenoord dat gisteravond per trein van Rotterdam naar Oost-Berlijn vertrok. De Dolle Mina's rechts vooraan laten zich evenmin onbetuigd en hebben (nog) het hoogste woord. voor het duel in de kwartfinales aan de dag legt. Er zal dan ook niet meer dan een half overdekt stadion gevuld worden voor VorwartsFeijenoord. Er is ook een piepkleine overdekte tribune, die de vorm van een uit zijn krachten ge groeide duiventil heeft. Dat zou het domein worden voor in hoofdzaak of ficials, onder wie veel militairen, want Vorwarts is tenslotte een militaire ploeg. En dat terwijl de prijzen in de zeer aanvaardbare klasse liggen van om de anderhalve gulden voor volwassenen en half geld voor de jeugd. „Wij vallen aan" Hoe vreemd de situatie ook mag zijn, de niet zo bijster veel voetballiefhebbers zijn ervan overtuigd, dat hun Vorwarts een goed figuur zal slaan. Vorige week Lijdzaam In Oost-Berlijn, waar lichte sneeuw buien worden afgewisseld door een flauw zonnetje houdt de inmiddels ge arriveerde Nederlandse kolonie, waarvan een groot deel in West-Berlijn verblijft, het oog gericht op de lucht, die alleen maar een somber grijs in voorraad blijkt te hebben. Er kan niet anders worden gedaan dan lijdzaam afwachten. Scheidsrechter Jones kan, in overleg met de vertegenwoordiger van de UEFA vandaag beslissen, dat het veld in zo danige toestand verkeert, dat de eerst volgende dagen evenmin kan worden gespeeld. Hij kan ook wachten tot don derdag en zelfs tot vrijdag, volgens de bepalingen van de FIFA, hoewel de heer Coler, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, na ijverig zoeken die zinsnede niet uit de papieren kon n en het staat er toch beslist in. Is het niet mogelijk om te spelen dan zullen de besturen om de tafel moeten gaan zitten teneinde een nieuwe datum vast te stellen. Het bestuur van Vor warts piekert nog geen moment over 'n rondetafelconferentie. Het houdt de hekken van het stadion dicht en ver zekert, langzamerhand wat geïrriteerd door de van Nederlandse zijde geopperde twijfel, dat er geen vuiltje aan de grauwe lucht ls. Onderhands kan zelfs worden ver- >men, dat Vorwarts altijd nog kan uit wijken naar het eigen Ludwig Jahn- stadion, waaraan nog geen mensenhand te pas is gekomen en dat keurig onder witte deken ligt verscholen. Als die :uw wordt gerold, kan erop gespeeld worden en zo kwam er ln de grabbelton mogelijkheden nog een bij. (Van onze sportredactie) GRONINGEN Het koningskoppel Post-Janssen greep gisteravond vijf minuten voor het slot van de Groningse zesdaagse de eer en de eindoverwinning. In hun felle eindsprint klopte Peter Post de West duitser Bugdahl die de laatste 10 minuten van het wielerspektakel in Groningen alles gaf om de over winning voor zUn koppel te behalen. Het laatste uur van de eerste Groningse zesdaagse werd een prestige- slag tussen dc oranjetrein Post-Janssen en de Duitsers Kemper-Bugdahl. Geen meter, geen centimeter gaven de grote vedetten uit de zesdaagsewereld elkaar cadeau. Post geplaagd door een gezwel, zo groot als een olie bol, sprintte in de laatste vijf minuten naar de zege. terwijl zijn koppelgenoot Jan Janssen de laatste ont snappingen controleerde. Het koppel Gilmore-Renz, het Australische en Westduitse koppel, probeerde zich in het laatste half uur nog te mengen in de strijd van de grote vedetten. De overwinning in Groningen kon Post-Janssen niet ontgaan. Organisator Charier Ruijs had een fikse premie voor het favoriete koppel in het vooruitzicht gesteld om zeker te zijn van een nieuwe Groningse zesdaagse (1971). Door de zege in Groningen is het vrijwel zeker geworden dat zesdaag- sekeizer Peter Post volgend jaar niet in de zesdaagse van Amsterdam zal starten. Vlak voor de grote finale, een jacht van een uur, zei Peter Post:, „Als ik in Groningen win dan zal er heel veel geld in Amster dam op tafel moeten komen. Merckx durft 6000 gulden per dag te vragen, dat bedrag heb ik nooit durven vragen. En ze zeggen altijd dat ik de zesdaagse keizer ben. Bovendien wil ik Amsterdam voor een keer overslaan. Ik zou er zelfs een echtscheiding voor kunnen aanvragen. Mijn vrouw wil niet meer hebben dat lk in Amsterdam zal starten". „Ruijs in baan" baan, Ruijs in de baan". De organisator van de eerste Groningse zesdaagse glunderde, terwijl Peter Post vol trots zei: „Ik ben verliefd op Groningen, het was een grandioos succes. Zo'n zesdaagse heb ik nog nooit gezien. Het publiek in Groningen is echt wielei'sport- minded". Zesdaagseorganisator Charles Ruijs, feat vol trots en met een brede glimlach achter zijn tafeltje in de Groningse sporthal. Ongestoord werkte de 54-jarige Rotterdammer aan het programma van de laatste avond, de ronkende motoren van de bromvliegachtige dernies flitsten iedere tien seconden langs hem heen terwijl hij. de diepe zuchten van het onvermoeibare rennersveld in zijn nek voelde. Het kon hem allemaal niets schelen, de eerste Groningse zesdaagse was im mers een grandioos succes geworden. Financieel rond „Vanavond is de 20.000ste toeschouwer de kassa ge passeerd, we hadden er slechts 15.000 nodig om deze zesdaagse financieel rond te krijgen". Terwijl het huisorkest van de Groningse zesdaagse de hoempa klanken de sfeervolle Martinihal inbliezen, vlogen de negentien overgebleven renners als bromtollen over de baan. De sfeer zat er goed in. Eén renner moest de finale vanaf het bed in zijn cabine volgen: de Zwitser Pfenninger had enkele uren voor de grote finale, de strijd op doktersadvies moeten staken Een groot gezwel op het doorgezeten zitvlak van Pfenninger was daar de oorzaak van. Zijn Zwitserse koppelgenoot Erich Spahn, één van de jongste ners in het sterke rennersveld, wei'd geneutraliseerd in afwachtig van eventuele valpartijen. „Ik heb last van een oude blessure gekregen en nu is alles opengegaan. De pijn was ondraaglijk, ik zou zesdaagse tot de laatste minuut hebben willen uit rijden, want hier in Groningen voelde ik me echt huis en bovendien was er voldoende te verdienen", aldus de door pijn gekwelde Fritz Pfenninger. Niet kinderachtig Over de verdiensten in deze zesdaagse behoefde de Zwitser zich geen zorgen te maken. Charles Ruijs be loofde de ongelukkige Zwitser alles tot de laatste cent uit te betalen. „In Groningen zijn we niet zo kinderachtig", zei Ruijs met een tevreden glimlach. Hem kon immers toch niets meer overkomen. „Door dit grandioze succes is vanavond de tweede zesdaagse van Groningen geboren. We gaan er een traditionele wielerevenement van maken". De vijfduizend Gro ningers die de slotavond van het wielercircus voor geen geld weer hadden willen missen, applaudiseerden enthousiast toen de directeur van de Martinihal, de heer Borgman, bekend maakte dat de tweede wieier- zesdaagse van Groningen volgend jaar van 3 tot 9 maart in de voor dit evenement geschikte Martinihal zal worden gehouden. Als een ware volksmenner besloot hij zijn mededeling door te zeggen dat Gro ningen de rest van Nederland op alle fronten moest verslaan. De Groningers waren uitzinnig van vreugde, wierpen hun afgebeten sigarepeuken op de grond, en braken de sporthal van Groningen bijna af. De eindstand is: 1. Post-Janssen (Ned.) 1044 punten; 2. Bugdahl-Kemper (West-Dld.) 384 pnt.; op een ronde: 3. Gilmore-Renz (Aus.-W.-Dld.) 309 pnt.; op drie ronden: 4. Koel-De Wit (Ned.) 572 pnt.; op zes ronden: 5. Verschueren-Seeuws (Belg.) 402 pnt.; op tweeëntwintig ronden: 6. Deloof-Loevesijn (Belg.- Ned.) 663 pnt.; op vierentwintig ronden: 7. Lawrie- Simes (Aus.-VS) 914 pnt.; op vieiendertig ronden: 8. Van der Lans-Hill (Ned.-G.-B.r.) 801 pnt. AMSTERDAM „Als de Oostduitsers eventueel zouden opkomen met het embleem op hun shirts dan zou de wedstrijd niet door ons in de war gestuurd worden", aldus mr. Ph. M. Hoogenberg gisteren in het kort geding over de returnwedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam tussen Ajax en Carl Zeiss Jena in de kwartfinales van de Runners Upbekercompetitie. Inzet van het kort geding is het bezwaar, dat Carl Zeiss in Heidenheim (West-Duitsland) maakt tegen het voeren van de naam door de Oostduitsers. Dat Ajax en het Olympisch Stadion in' middels hebben besloten op de toe gangskaartjes de initialen CZJ te laten drukken noemde mr. Hoogenberg een te appreciëren geste, maar hij meende toch alleen toe te kunnen staan, dat de Oost duitsers onder de naam FC Jena in het veld verschijnen. Ook in de reclame in het stadion en op het scorebord zou de naam Carl Zeiss Jena niet mogen voor komen. Mr. Hoogenberg vroeg dan ook namens het Westduitse Carl Zeiss de Oostduitsers te verbieden bij deze wedstrijd in eni gerlei vorm gebruik te maken van de woorden Carl Zeiss op straffe van een dwangsom van een miljoen gulden, ter wijl daarnaast Ajax en het Olympisch Stadion op straffe van een dwangsom elk n een half miljoen gulden verboden a moeten worden de naam te gebruiken hun aankondigingen van de wedstrijd. Strijd Op de achtergrond van dit geding staat de strijd om de naam Carl Zeiss, die na de tweede wereldoorlog ontstond, toen naast het moederbedrijf in Jena ook in het Westen een industrie werd gevestigd. Sinds 1954 is de naam in ons land inzet geweest bij een reeks procedures waarbij de Westduitsers steeds in het gelijk wer den gesteld. In Engeland daarentegen werd in 1966, aldus mr. J. C. Coebergh ns gedaagden, door de hoogste rechtsinstantie uitgemaakt dat de leiding het bedrijf in Heidenheim niet ge- Vijf dames naar Cross des Nations UTRECHT. De Kon. Ned. Atletiek Unie (K.N.A.U.) heeft een ploeg van vijf dames samengesteld voor de Cross des Nations, die 22 maart in Vichy wordt gehouden. De vijf atletes zijn: Neder lands veldloopkampioene Anneke de Lange (Sparta), Bernie Lenferink (For- tis), Anneloes Bosman (UNC), Ilja Keizer (De Spartaan) en Carla Joosten (HAQ. rechtigd is de oorspronkelijke stichting te vertegenwoordigen. „In Nederland is de rechter aan dat punt nog niet toegekomen". Hij bestreed ook de stelling van zijn tegenpleiter, dat het 'Volkseigene Betrieb Carl Zeiss Jena' iets te zeggen zou hebben over de voet balclub. „De club is in tegendeel een zelfstandig lichaam, dat genoemd is naar een van de meest vooraanstaande burgers van de stad, waarover het „Volkseigene Betrieb" niets te zeggen heeft." Hij wees de vordering af, zoals later ook mr. E. W. Katz namens Ajax en mr. E. du Perron namens het stadion deed. Verwondering Mr. Katz zei, dat Ajax met grote ver wondering kennis heeft genomen van het aangespannen korte geding, mede omdat Carl Zeiss Heidenheim nooit op Westduits grondgebied of daarbuiten be zwaren heeft gemaakt tegen naam en kleding van de Oostduitse club. En sinds 18 juni 1966 speelde deze vereniging in West-Duitsland, Zweden, Zwitserland, Denemarken, Oostenrijk, Turkije en Italië. Mr. Katz concludeerde dat „nu plotseling het beleg op Amsterdam is ge slagen". Hij schetste wat zou kunnen gebeuren wanneer de eis zou worden toe gewezen. „Dan zouden de Oostduitsers wel eens niet in Amsterdam kunnen ver schijnen en zou Ajax voor tonnen schade Mr. Du Perron wees deze vordering op juridische gronden af. Hij noemde voorts het vragen van een dwangsom tegen het Olympisch Stadion een belediging: „Alsof het stadion niet gevolg zou geven aan een gerechtelijk bevel. Daar heeft het anders alle aanleiding toe." Hij doelde daarbij op het feit, dat de president van de Am sterdamse rechtbank ook president-com missaris van het stadion is. De vice-president van de rechtbank, r. J. van der Esch, bepaalde na een vier ir durende en door de heren A. Kraan (vice-voorzitter), J. de Boer en W. Vol kers van Ajax, O. Roffel van het Olym pisch Stadion en J. Huybregts van de KNVB bijgewoonde zitting de uitspraak op vrijdagochtend 6 maart om 9.45 uur.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 7