GEFINGEERDE BANKOVERVAL BRACHT REGIONALE POLITIE IN 'T GEWEER Leidse raad tilde reconstructie van zwaar aan kruispunt Bank in Oegstgeest en postkantoor Valkenburg waren het doelwit Inbraak in Anne Frank school Malcomm Frager: Kantonrechter bestrijdt met kracht onverzekerd rijden Voor tienduizenden guldens is al vernield in het toekomstig cultureel centrum Bouw in Leidschendam nu beter te realiseren In plan-zuil betaalbare keuzewoningen DINSDAG 3 MAART 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Haagse politierechter Woede afgekoeld op bloembollen DEN HAAGIRIJNSATERWOUDE Een winkelbediende uit Rijnsaterwoude had zijn woede gekoeld op de bloem bollen, welke door twee broers in ge meentegrond waren geplant. Zoals de befaamde man, die om zijn woede op de koetsier te koelen, het paard een schop gaf, zo griste de winkelbediende de bol len uit de grond en smeet die weg. En dat was dat. Was voor hem op dat moment de zaak afgelopen, alzo niet voor de benadeelde gebroeders en de gemeente Rijnsater woude. De winkelbediende moest zich nl. nu voor de Haagse politierechter verantwoorden, terzake van door hem gepleegde vernielingen. „Iedereen heeft wel eens verschil van mening, zelfs de officier van Justitie en de politierechter, maar dat behoeft dan niet op vernielin gen uit te draaien", aldus het standpunt van de officier. Hier is eigenlijk meer sprake van een geweldsdelict, dan van vernieling, ge zien de boosheid van verdachte. Door verdachte zouden 150 bollen zijn vernield en daarin zag de officier aan leiding voor iedere vernield.e bol een gulden boete te eisen, want dat zou het bedrag van de schade zijn geweest door verdachte aangericht. Het was dan nog de vraag in hoeverre het staat met ver goeden van de veroorzaakte schade. De rechter vond dat een wat juridische moeilijkheid, want de bollen stonden in de grond van de gemeente Rijnsater woude en zijn dan juridisch eigendom van de gemeente. Dus hield de rechter zich maar buiten de vergoedingskwestie. En er zouden ook geen 150 bollen zijn vernield. Hetgeen overigens geen wijziging be hoefde te brengen in de op te leggen straf, welke de rechter niettemin op 150,- boete bepaalde. BUIT F 800 NIEUWKOOP Tijdens het week einde is ingebroken in de Kath. Anna Frank Huishoudschool. Uit een stalen kast in de kantoorruimte is een bedrag van 800.- ontvreemd, waarby o.a. een bedrag van ongeveer 100.- uit een potje voor Biafra. De administrateur, de heer Vreeswijk uit Alphen aan den Rijn, heeft tengevol ge van bijzondere omstandigheden, het aafawezige geld niet naar de bank ge bracht, zoals hij altijd gewoon was te dóen. De politie, die een uitgebreid on derzoek instelt, vermoedt dat de dief via een zijdeur van het Bejaardentehuis, waardoor m enlangs een gangetje in de keuken van de school kan komen, is binnengedrongen. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Reservepolitie (Van onze correspondent) RIJNSBURG De rijkspolitie van Rijnsburg-Oegstgeest en Een „gelukkige omstandigheid" was dat juist de rijkspolitie uit Oegstgeest en Sassenheim aanwezig was en dat 25 reserve politiemannen beschikbaar wa ren. Hierdoor was het mogelijk dat voor al deze misdrijven voldoende manschap pen konden worden ingezet. Omstreeks halft tien waren een tiental daders gepakt. Ze werden voor een eerste verhoor op het bureau aan de Narcissenstraat in Rijnsburg binnen- i -1 - - t gebracht. Deze paraatheidsoefening werd Sassenheim hebben het gisteravond bijzonder druk gehad daarna oP zijn merites bekeken en be- met een qefinqeerde bankoverval. Niet minder dan vier 8ProkPn- waarbrj ook de burgemeesters f van Oegstgeest en Rijnsburg aanwezig maal werden zij geallarmeerd. Om 5 minuten over acht waren. kwam er een telefonische melding binnen dat er op de Het doei van de oefening was m grote Algemene Bank aan de Oegstgeesterweg een roofoverval trekken geslaagd Geconstateerd mocht had plaatsgevonden, waarbij twee personen de kassier ™Mdg°wMacIw^ba°™)r^de1rarCTv2 onder bedreiging met een pistool dwongen tot afgifte van politie, bestaande uit buitengewoon een geldkistje met f 10.000.-. Twee andere personen ble- ven in de auto die voor de bank geparkeerd stond. Na de toetaen. overval vertrokken ze met deze auto richting Noordwijk. Stille Omgang 14 en 15 maart LEIDEN De Stille Omgang 1910 wordt dit jaar gehouden op 14 en 15 maart. De algemene Intentie luidt: „Dat iedereen moge bidden en werken voor de wereldvrede door liet bewaren van de vrede in eigen omgeving". De Omgangsnacht begint met een Eucha ristieviering in cle kapel van het Bo:ia- vatura-College, Mariënpoelstraat 4 te Leiden. Aanvang 23.30 uur. Deze Eucha ristieviering is voor de deelnemers uit Leiden en de omliggende gemeenten. De deelnemers uit Voorhout, Warmond en Katwijk vertrekken per bus naar Leiden om 23 uur, voor de Eucharistieviering. De deelnemers uit Hazerswoude en Hoog- made nemen contact op voor het vervoer met het bestuur van de plaatselijk af deling. Na afloop van de H. Mis ge zamenlijk vertrek van alle deelnemers naar Amsterdam. Vertrektijd 0.15 uur. Na aankomst in Amsterdam wordt op gebruikelijke wijze de omgang gemaakt. Daarna gaan de deelnemers door naar het Waterlooplein waar de bussen ge reedstaan voor de thuisreis. Buskaarten voor alle deelnemers 4.- p.p. De kaart verkoop voor Leiden uitsluitend donder dag 12 maart a.s. van 7 tot 8 uur in de Romanuszaal, Mare, achter de de Harte- brug. Voor de omliggende gemeenten op de bekende plaatsen bij de afdelingebe- Tien overvallers gepakt binnen anderhalf uur Ongeveer 20 minuten later belde de heer Kromhout aan de Noordwijkerweg in Katwijk op, dat vier personen om onder dak hadden gevraagd. Ze waren met een auto, die ze, nadat hun de toegang ge weigerd was aan de weg lieten staan. Lopende over de Kloosterschuurlaan ver dwenen ze in de richting van de polder. Bijna tegelijkertijd werd gemeld dat er een roofoverval op het postkantoor te Valkenburg had plaats gevonden. Ook daar werd door twee mannen, onder bedreiging met een revolver het aamoe- zige geld van de kantoorhouder geëist. De buit was hier niet groot: 100, Ook hier werd gebruik gemaakt van een auto waarin zich een derde man bevond. Ongeveer 20 minuten later werd bericht dat zich bij de Zuidhollandse Loonbedrij ven een drietal verdachte personen op hield. Om 8.15 was er uit een schuurtje achter perceel Irissenstraat 1 een bromfiets gestolen en de bewoner van perceel De Waal 401 had gemeld dat er bij hem een jas uit de gang was verdwenen, nadat Pannekoeken geserveerd op Delft's blauwe borden van 40 cm 0 Ingang Steenstraat 49 Zondags gesloten tegenover parkeerterrein raat 49/51. LEIDEN. Tel. 33144* (Advertenties) GRIEZELIG GOED SPEL Griezelig goed pianospel was gisteravond voor de tweede maai in dit seizoen te ho ren in de Stadsgehoorzaal, waar het alom geloofde pianowonder Malcolm Frager solieerde voor het Leidsche Kunstkring-publiek. Of het nu Handel of Haydn was, of Beethoven of Brahms, zijn veel zijdige stijlgevoel maakt van elke interpretatie een diepzinnige bele venis voor de luisteraar. Zijn voor dracht getuigt van een gerijpte kijk op de compositie wat dan ook zijn mag. Zijn ogen kunnen geen partituur velen. Elke toon kon digt zich reeds aan op zijn gelaats trekken, de naar buiten gekeerde innerlijkheid van zijn geest, waarin de gehele materie ligt verankerd. EN DAN ZIJN TECHNIEK. We hebben er al over geschre ven. Een man als Frager kan het zich veroorloven om in de meest gedifferentieerde passages zijn ogen te sluiten en zijn tinte lende vingerbewegingen de vrije loop te laten. Zijn enige zorg op dat moment is het detail, dat zjjn trefzekere techniek omlijst met een warmtegevende sfeer. Zó weloverwogen speelde hij gis teravond twee aria's van Handel, en twee sonaten van Haydn (cis kl. t. no. 36) en Beethoven (Es. gr. t. opus 27 no. 1 - quasi fanta sia). Na de pauze hield het rede lijk omvangrijke auditorium de adem in voor een tweetal werken van Johannes Brahms (Scherzo opus 4 en Variaties op een thema van Handel) Fragers concert was geen keissucces, maar wel teke nend voor de kwaliteit der aktivi- teiten van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen". willem schrama VOLGENDE WEEK WEER OVERWERK. (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN De gemeenteraad zal weer moeten overwerken. Achttien punten telde de agenda, dertien wer den er gisteravond afgewerkt in ruim vier uur tijd. Om middernacht schorste burgemeester Van der Wil ligen de vergadering tot volgende week maandagavond zeven uur: men was opnieuw ver over het afgesproken tijdstip van eindigen (11 uur) heen. Wikkend en wegend kwamen college en raad tot en met de reconstructie van de Wassenaarseweg en van het kruispunt Rijnsburgerweg-Wassenaarseweg-Kager- straat-Houtlaan. De drie PSP'ers stemden tegen, omdat - zo zei de heer Amptmeijer - het plan te ruim was opgezet dit in tegenstelling met de opvatting van het prot. christelijke raadslid Kret, die het kruispunt „rechter" had gewild en de opzet te eng vond. Volgende week gaat de raad nog praten o.m. over de bouw van de eerste Merenwijkwoningen: de 256 galerijflats „in het eerste compartiment". „U kunt dit punt natuurlijk ook meteen aannemen," stelde de burgemeester zonder veel overtuiging voor, want hij kent z'n pappenheimers. Die vlieger ging niet op. Er klonken geluiden van de strekking: „stel je voorWethouder Piena had het helemaal niet erg gevonden als de hamer over de galerijflats was gevallen; het had hem waarschijnlijk weer wat haken en ogen bespaard en bovendien moet de zaak hoog nodig de deur uit, zei hij „willen we daar snel kunnen gaan bouwen." De raad ging dus, zoals gemeld, ak koord met de reconstructie van het kruispunt Wassenaarseweg van het waren nogal wat wensen. De heer Portheine (VVD) als beschermer van het „groen," kon een heel stuk mee gaan met de hierover neergeschreven gedachten van het Comité Leefbaar Leiden, dat de aantasting van de be planting een belangrijke kwestie vond. „Hier gebeurt het slechts op zeer ge ringe wyze," zei hy. Voornamer'is, dat de verkeersvoorziening ter plaatse ac tueel is bij een toenemend autoverkeer. Half ei De heer Kret was niet helemaal content met het plan. „Dit kruispunt heeft een wat gekunstelde vorm,' vond hij, „om dat er niets geamoveeró kan worden." Hy zou graag zien, dat het plan nog wat veranderd kon worden met het oog op een grotere veiligheid voor de dui zenden scholieren en universitaire be volking die hier dagelijks zich in het verkeer storten. Het antwoord van wet houder mevrouw Den Haan-Groen liet tenslotte weinig hoop voor de heer Kret, zodat hij tevreden was met een half ei. De heer De Wilde (KYP) voerde aan, dat door de verkeerslichteninstallatie de vertragingen in het verlieer groter zul len worden. Hy stelde zelfs voor, het punt van de agenda terug te nemen en eerst met de wijkbewoners om de tafel te gaan zitten om er nog eens over te praten. Dit werd door het college ten sterkste ontraden. „De veiligheid op dit kruispunt kan worden verzekerd," zei mevrouw Den Haan, „we moeten hier niet gaan uitstellen." De heer De Wilde kon dit billjjken, maar wenste wel, dat de bewoners tijdig een kans gegeven wordt, eventuele bezwaren tegen 't plan naar voren te brengen. De heer Amptmeijer wilde de ingang van het Academisch Ziekenhuis voor de fietsers laten waar die nu is. Voorts sprak hij van „behartigenswaardige op- I merkingen" in het stuk Leefbaar Leiden „een ontstellend goed stuk"), dat eigen lijk door b. en w. van commentaar voor-1 zien zou moeten worden. Tenslotte riep j hij uit: „Wij moeten naar een absolute j primaat van het openbaar vervoer" en: „neem het voorstel terug." De heer Van der Horst (PvdA) zou best aan Leefbaar Leiden (men zal bemer ken, dat deze jongens niet voor niets werken red.) willen vragen, of 't comité niet iemand heeft die op bestuurlijk ni veau in de verkeerscommissie zou kun nen meepraten. Zyn oud-fractiegenoot de heer Versnel waarschuwde er voor, voor al geen kruispunt recht tegenover de Toen een 20-jarige vraehtautocliauffeur uit Noordwjjk met zyn personenauto ln de Schiestraat linksaf een inrit inreed gaf hij geen voorrang aan een hem In halende auto, waardoor een botsing ont stond. Als gevolg hiervan kwam verba lisant tot de ontdekking, dat de jeugdige chauffeur zonder WA-verzekerlng rond reed. Er kwam derhalve nog een proces verbaal by. Inzake de botsing verklaarde hij giste ren voor de kantonrechter, mr. W. de Koning, dat hij destijds alvorens links af te draaien tijdig richting had aan gegeven en dat de andere partij zijns inziens dus medeschuld had. Voor het rijden zonder verzekering luidde zijn excuus: „Ik rijd weinig met m'n auto, omdat ik nogal veel in het buitenland verblijf. Mijn moeder had daarom die verzekering opgezegd." Hij wist wel. dat hjj in overtreding was. Maar ja, hij moest onverwacht een boodschap doen en pakte toen maar even de auto. „U had ook, al was het maar voor even, geen gebruik van uw auto mogen ma ken en handelde zeer onverantwoorde lijk", aldus de rechterlijke repliek. De officier, mr. T. van Daalen, legde er in zijn requisitoir de nadruk op, dat het onverzekerd rondrijden veelal narighe den bij een schadeafwikkeling geeft en daarom ook met kracht dient te wor den bestreden. Inzake deze overtreding eiste hjj zowel een geldboete van f200,subs. 40 da gen als de voorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tjjd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Ter correctie van de verkeersfout vroeg hij een boete van f 50,subs. 10 dagen. De kantonrechter sloot de mogeltjkheid, dat verdachte destijds tijdig richting had aangegeven en de andere partij daarom enige medeschuld had, niet uit en von niste daarom inzake de eerste overtre ding met f25,subs. 5 dagen. Dat verdachte zonder WA-verzekering de weg op was gegaan en aldoende op zettelijk de wet had overtreden vond hij dermate afkeurenswaardig, dat hij in deze boven de eis uitging en vonniste met f250,sub. 50 dagen. Inzake de geëiste voorwaardelijke ontzegging von niste hij conform. Geen 'oorrang „Ik ben ter plaatse onbekend en ver wachtte daar echt geen voorrangsrij wielpad", zo luidde het excuus van een 36-jarige verwarmingsmonteur uit Haar- Hij moest zich verantwoorden voor het feit, dat hij met zijn auto op het kruis punt Beeklaan-Herenweg te Noordwijk geen voorrang had verleend aan een bromfietser, aan wie aldaar voorrang moest worden gegeven. De botsing liep voor de bromfietser en zijn duopassa gier vrij goed af. De kantonrechter zei. dat verdachte zich niet kon beroepen op plaatselijke onbe kendheid. „Dat die bromfietser voorrang had stond duidelijk met borden aange geven", wees hij verdachte nog extra terecht. De officier kwam tot de conclusie, dat verdachte wel heel slecht had uitge keken. Gezien de ernst van het feit eiste hrj een boete van f75,subs. 15 dagen. De kantonrechter deed hier niets vanaf en vonniste conform. Dat kan niet Een 30-jarige rij-instructeur uit Leiden ontkende ten stelligste, dat hij met zijn lesauto, bestuurd door een van zijn leer lingen, op de hoek van de Boommarkt- Prinsessekade door het rode stoplicht was gereden. „Dat kan niet edelachtbare, want een rij-instructeur rijdt nooit door een rood stoplicht", verzekerde hij de rechter met klem. De rechter vond dit wel heel erg bout gesproken. „U moet eens weten hoeveel rij-instructeurs er dagelijks door het rode licht rijden", lichtte hij ver- dachte nader in. Deze trof het destijds heel slecht, want j verbalisant stond met een politieauto op i de linkerweghelft voorgesorteerd en zag de lesauto door het rode stoplicht rij- j den. Ter zitting kwam verbalisant dit i feit nog even onder ede bevestigen. Desondanks bleef de rij-instructeur de overtreding ontkennen. Het baatte hem overigens niets, want de officier achtte op grond van het ambts- edig proces-verbaal en de verklaring van verbalisant de overtreding overduidelijk bewezen en eiste derhalve een boete van subs. 8 dagen. Door verlaging grondprijzen: LEIDSCHENDAM Hot gemeentebestuur ziet mogelijkheid om de grondprijzen In Leidscliendnni-Zuid dermate te verlagen, dat sociale woningbouw gemakkelijker kan worden gemaakt. Uitgangspunt is een kostenvermindering van bjjna S'/2 miljoen gulden, bereikt door diverse wijzigingen in de exploitaticberekeningen. Door deze wijzigingen worden de grondprijzen per woning enkele duizenden guldens goedkoper waardoor de mogelijkheid bestaat de gronden onder nieuwe aarden te verkopen, dat een aantal keuzewoningen in plan-zuid kan worden De kantonrechter sloot zich hierbij aan j gebouwd, welke aanzienlijk goedkoper zijn dan normale woningei en vonniste conform. Bij het verlaten van de zaal liet de rij- instructeur duidelijk blijken, dat hij „kwaad was". Voorzichtig met wegnemen Tc poeder Irt vitw Op een mooie augustusdag onldekLe een Noordwijkse politieagent, dat een Duitse touriste een traangaspistool in haar auto voorhanden had en aldoende de Nederlandse vuurwapenwet overtrad. Waarom zij dat wapen meevoerde? „Ter bescherming tegen eventuele over vallers", gaf de touriste. aldus het pro ces-verbaal. tot bescheid. „Z(j vond liet hier in Nederland blijk baar nogal gevaarlijk", kwam de kan tonrechter tot de conclusie. Voorts bleek uit het proces-verbaal, dat verdachte die verstek liet gaan, niet wist, dat het mee voeren van een traangaspistool in Ne derland verboden ls. In Duitsland ls dit nameljjk niet het geval. De officier nam aan, dat verdachte in derdaad te goeder trouw was geweest en eiste een schuldigverklaring zonder toepassing van straf. Wel vroeg hij daar naast vernietiging van rijkswege van het ln beslag genomen wapen. De kan tonrechter vonniste by verstek oonform. Wat wethouder Piena, naar hij zei, bij zonder in de discussies aansprak, was de heersende benauwdheid voor het weg nemen van groen. „We zullen uitermate voorzichtig zijn met het wegnemen van wat er staat. Overigens komen er dui zenden bomen per jaar bij in de stad voor nieuwe aanplant." De wethouder zei ook blij te zijn, dat er mensen zijn die serieus meedenken met de situatie (Leefbaar Leiden); „belangrijke sugges ties zullen wij overnemen." Mevrouw Den Haan-Groen constateerde, vincie, in eigendom overgenomen. Thans dat in het voorstel van b. en w. op dit gaat de Provinciale Waterstaat er mee kruispunt gezocht was naar evenwicht akkoord, dat de gemeente nu ook het van openbaar vervoer, autovervoer en gedeelte van de weg tussen Rozenrust 1 fietsers. Ze nam meteen de gelegenheid en de gemeente Voorscholen in eigen- te baat om aan te kondigen, dat er dom overneemt. De raad ging hiermee j openbaar vervoer zal komen vanaf het zonder stemming akkoord. ONDERWIJS De heer H. J. Bosman Jansen heeft Keuzewoningen zijn huizen die reeds wegens vertrek uit de gemeente ontslag eerder zijn gebouwd en waaraan het gevraagd als lid van de commissie voor departement de goedkeuring reeds heeft lichamelijke oefening. Dit ontslag is gegeven. De gemeente kan uit een aan- hem eervol verleend en in zijn plaats tal woningtypes kiezen, waarmee dan benoemde de raad de heer W. Hol. hoofd ook de kosten voor de architect aanzien- va nde o.l.s. „Koningin Juliana." liik worden verlaagd. Deze woningen zijn „panklaar" ep ffl Hebben in andere H BREIDING RAADHUIS gemeenten hun doelmatigheid reeds be- ftn het voorlopig u»esteringsprogram- wezen. Met de respectieve woningbouw- ma *°®r <le Periode 1970-1972 Is toege- verenigingen zullen besprekingen wor- xo"8<' het plan tot uitbreiding van het den gevoerd om in plan-zuid een groot raadhuis, dat naar schatting ruim vier aantal keuze woningen te bouwen die be- j gulden zal kosten, taalbaar zijn voor de minderdraag-1 gevraagd de krachtigen. OVERNAME PROVINCIALE WEG Begin 1969 heeft het gemeentebestuur het gedeelte van de provinciale weg tus sen de gemeente Voorburg en park Rozenrust (de weg no. 16) van de pro- mogeiykheid te onderzoeken dienst gemeentewerken in de uitbreiding onder te brengen, samen met de secre tarie-uitbreiding. De totaalkosten (met inbegrip van de uitbreiding van 't raad huis) zullen de kapitaalbehoefte in de eerstkomende drie jaren doen «tijgen tot bijna 25 miljoen gulden. station door de hele universiteitswyk. Cultureel centrum Eerder op de avond stelde de raad 90 mille beschikbaar voor het uitwerken en het besteksklaarmaken van 't plan tot verbouwing van het voormalige Car- melitessenklooster aan de Oude Vest tot een cultureel centrum. De totale kosten van de verbouwing gaan ruim 1 miljoen gulden bedragen. Mej. Kappeyne van de Copello (WD) kwam met een nieuwtje in vraagvorm: Weet het college, dat er in het voorma lige klooster grote schade Ls aangericht? Men zegt zelfs voor 60.000 gulden. De wethouders Sannes en Piena hoorden er niet van op. „Ik weet niet precies het bedrag waarop deze „slopery" is komen te staan," zei do heer Sannes, „maar het komt In elk geval op enkele tien duizenden guldens." Het gaat hier om het „verwijderen" van lood en zink en koperleidingen. De gemeente moet dit weer in orde bren gen, zei hij. De sloperij is deskundig gebeurd," men mag aannemen, dat hier beroepsmensen aan het werk zijn ge weest", aldus de heer Sannes, die ver volgens herhaalde malen duidelijk aan gaf hoe men met een ladder over het muurtje kon komen en hup, op de bin nenplaats belanden. Controle is er toch Mevrouw Geelkerken (Prot. Chr.) vond het een aantrekkelijk verbouwingsplan sinds 1948 zoekt men al naar een on derdak voor K O. De ruim 1 miljoen vond ze wel een buitengewoon hoog be drag; dit wordt nog hoger in de loop der jaren. Ze wilde wel eerst die 90 mille geven, maar haar fractie zou zich later nog wel eens uitspreken over de uitvoering van het plan. Goudt *n dak De heer De Wilde keek bedenkelijk: „tegen het licht bezien van de bestaande plannen met een nieuwe schouwburg", zei hij, „kan Leiden zich geen twee gebouwen met een gouden dak veroor loven". De heer Amptmeijer verweet b. en w. traagheid bij het voorleggen van het plan aan de raad, evenals hij steeds maar weer aarzeling bij het college bespeurde ten aanzien van cultuur- poli tieke aangelegenheden. Een miljoen gul den voor het cultureel centrum vond hij niet exceptioneel veeL Oud-PvdA'er Zunderman herinnerde aan het belang rijke werk, dat K O in de stad ver richt; „steun dit zo noodzakelijke werk", vroeg h(J. ABC... De heer Gransch (PvdA) begreep de terughoudendheid van sommige mede raadsleden niet. „In 1968 heeft de raad dit klooster bestemd om te dienen als cultureel centrum. We hebben toen a gezegd, we moeten nu ook b zeggen. De raad kan geen voorbehoud meer ma ken. Straks zal ik ook graag c zeggen Wethouder Sannes vertelde nog, dat bin nenkort de kantoorafdeling van K O zich reeds zal vestigen in de lokaliteiten van het voormalige klooster die langs do Oude Vest liggen. De verbouwing komt verder in fasen tot uitvoering, wat voor delig zal werken op de prys. Hy zag niet in, dat K O een gouden dak boven het hoofd krygt; „een cultureel centrum als nieuwbouw was zeker twee maal zo duur geweest.' De heer Ham (KVP) verdedigde de voorzichtigheid van mevrouw Geelkerken en de beer De Wilde: „inderdaad ging het in 1968 om een Principebesluit, maar dan tot 5 en een halve ton. Dit moet ln ons schema De heer Zunderman: „hoe langer het duurt met ontwerpen, hoe duurder het wordt. Over de wijze van financieren kunnen we altijd nog praten." De heer Piena deelde mede, dat het „loden pijpen samen delen" in het gebouw regelmatig is voorgekomen. Tot dichtspijkeren van ramen zal worden overgegaan. Wat men in elk geval al één maatregel vond Erfpacbtmotit es De heer Amptnieyer diende twee moties in om dé erfpacht in Leiden op gang te brengen. Motie één: de raad moet zodra en zoveel als mogelijk is grond ln erf pacht uitgeven; motie twee: begin op met al te lange termijn een discussie over erfpacht in gewestelijk verband. Beide moties werden ontraden door b. en w. en by stemming verworpen. Wet houder Piena: „principieel ben ik voor erfpacht, maar financieel kan het echt niet." Een PSP-motie over erfpacht aangelegenheden werd niet aanvaard op voorstel van b. en w.; tegen het voorstel (PvdA)1 dC PSP ers en de heer Hewitt De overige behandelde agendapunten werden oveneens aangenomen, zy het, dat de PvdA-fractie tegen een hek langs de straatzijde van de glo-school aan de Obrechtatraat stemde.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3