antenne S)eCcidócSoilCrisis maakt groepsraad van NOS onbestuurbaar Voorzitter met ziekteverlof Gesprek over Boekenweek De Wrekers David Frost Dit jaar geen Haagse Salon JPlan 71 nieuw project op toneel van Erik Vos Medewerking van velen staat vast PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 3 MAART 1970 Trekken aan Van Mierlo en zijn D '66 \TOOR wie het nog niet weten mocht, hebben mevrouw Van Someren en mr. Geertsema het zaterdag op het V.V.D.-congres in de stad van het turfschip helemaal duidelijk gemaakt: de liberalen zouden bijzonder graag zien, dat D '66 wat toeschietelijker werd voor politieke samenwerking met de partij waaruit menig Van Mierlodemocraat afkomstig is. Het wordt mr. Van Mierlo door de liberale leiders dan ook kwalijk genomen, dat hij zo „overijld" het denkbeeld van een coalitie met liberalen en confessionele partijen van de hand „Overijld" kunnen wij de afwijzende reactie van mr. Van Mierlo nu niet direct noemen; de leiders van D '66 weten, hoe er op het moment van alle kanten aan hen getrokken wordt De socialisten en de P.P.R. hebben hen nodig om enige kans te kunnen maken op een meerderheid voor de concentratie van het Progressief Akkoord; de liberalen begeren het bondgenootschap van D '66, omdat zij dan niet de enigen zijn, die sympathie behoeven te tonen van politieke samenwerking met de tegenwoordig alom verketterde confes sionele partijen; de christen-democraten doen niet aan een openlijke vrijage, maar hebben al lang ontdekt hoe, na de omzwaai van Vondeling en Den Uyl in Nieuw-Linkse richting programmatische D '66 in vele opzichten en dichtst bij de voorlopige rapporten van de „Groep van Achttien" is komen te staan. Geen haast "|V"U kan men van de leiders van D '66 veel kwaads beweren, maar bepaald niet, dat ze in politicis helemaal op hun achterhoofd gevallen zijn. Democraten als Gruijters en de meeste leden van Van Mierlo's Kamerfractie hebben al lang in de gaten, dat „haast maken" met een standpuntbepaling in de verkiezingsschermutselingen tactisch de meest onverstandige zet is, waartoe ze kunnen besluiten. Weliswaar is juist D '66 bij zijn ont staan de kampioen geweest van politieke duidelijkheid en van een nieuwe concen tratiebeweging, maar toen had partij ideoloog Gruijters een heel bijzondere concentratie op het oog: een waarvan D '66 de alfa en de omega zou moeten zijn. Nu van zo'n concentratie geen sprake kan zijn en politiek Nederland alleen maar aan concentraties denkt •van D '66 een onderdeel hoe belangrijk ook zou mogen vormen, denkt de leiding van de jonge demo craten precies hetzelfde denkproces dat traditionele politici al zo vaak ont wikkeld hebben: zo lang mogelijk èn programmatisch èn qua plaatsbepaling ten opzichte van andere partijen de ruimte open laten die aan de stembus de grootst mogelijke steun opleveren kan. Weinig hoop WIJ achten het niet uitgesloten, dat op dit moment vele prominenten van D '66 het meest voelen voor deelname aan een regering met een vooruit strevend programma buiten de door de P.v.d.A. gemonopoliseerde P.A.K.-con- centraties; maar hoe de stemming aan de voet van D '66's berg is, blijkt minder duidelijk. Nu ook een man als N.V.V.-voorzitter Kloos, al genoemd als leider van zo'n concentratiekabinet, in het openbaar be lijdt, dat hij niet meer kan geloven in een P.A.K.-meerderheid voor 1971, omdat de confessionele partijen niet snel ge noeg afbrokkelen, wordt het bijzonder onaantrekkelijk voor Van Mierlo c.s. om onder de bindende voorwaarden, waar aan P.A.K.-kopstukken denken, mede onder de streep van de begeerde meer derheid te blijven. „Ik niet met jou" is thans schering en inslag in de Nederlandse politiek: tegen D '66 heeft nog niemand „jij niet!"' ge zegd. De leiders van de jonge partij zelf wijzen alle leefbetuigingen af; de ene voorzichtig, de ander wat krachtiger, maar tegen niemand hebben ze definitief en onvoorwaardelijk „neen" gezegd. Wie kan beweren, dat hij daardoor op dit moment tactisch sterker staat op het veld, waar men zich opwarmt voor de grote strijd van 1971? (Van c e omroepcorrespondent) HILVERSUM De prestigeslag tus sen personeelscommissaris K. de Wil de en de NOS-groepsraad over de pu blicatie van de brief in het personeels orgaan „Spreekbuis" heeft tot onver wachte complicaties geleid. Gisteren kwam de groepsraad bijeen zonder zijn voorzitter Hans van Dordrecht, die op medisch advies volledige rust moet houden. Secretaris Ben Ubbink en woordvoer der Kees Tilman hadden al uit protest tegen het eigenmachtig optreden van enkele groepsraadleden, die zonder o- verleg de gewraakte brief hadden inge trokken, hun lidmaatschap opgezegd. Ook de heer I. Somogyi volgde hun voorbeeld. De heer de Wilde deed vrij dagavond een vergeefse poging om dit drietal te overreden op hun overhaas te „besluit" terug te komen. De heer Somogyi verklaarde schriftelijk in een brief aan de leden van de afdeling ..muziekprogrammafaciliteiten" onder bepaalde voorwaarden bereid te zijn het werk voor de groepsraad te her vatten. Allereerst was hij van mening, dat na de verklaring van het NOS-be- stuur gebleken is, dat de groepsraad enige winst had behaald. Negatief stemadvies HUN aanvankelijke eis aan de vakbeweging bij verkiezingen een advies aan leden op welke partijen gestemd moet worden hebben de partijen die graag een Progressief Akkoord waar willen maken, nu ver vangen door een wat anders geformu leerde dringende wens: de leiders van de vakbeweging moeten laten weten op welke partijen hun leden beter niet kunnen stemmen. Op het PAK-congres in Breda is de nieuwe formule al verduidelijkt door de tekstverklaring dat voor een negatief stemadvies in aanmerking komen de WD en partijen die de liberalen niet nadrukkelijk als regeringspartner af- Een nadere verklaring op de verklaring laat een NW-secretaris dan weer be togen dat behalve de WD ook de confes sionele onder de banvloek behoren te vallen omdat het bij die „samen twee handen op één dikke conservatieve buik" van de liberalen is. Merkwaardig dat niemand eraan denkt ook de CPN in dit verband te noemen. Een bijzonder opportunistisch geval, waaruit men een andere conclusie zou kunnen trekken dan die welke uit de mond van de NW-secretaris kwam: bij voorbeeld de conclusie dat de PAK- partijen gezamelijk bereid zijn om tegen over de conservatieve „dikke buik" het progressieve „lege hoofd" te zetten. Kinderachtig vinden we ook de reactie van PvdA- en PPR-leiders ten opzichte van het concept-KVP-programma. Nu er een gerede kans is geschapen, dat de KVP programmatisch de steeds gewenste duidelijkheid gaat scheppen, wordt ver teld dat een programma niets bewijst. Wedden dat wanneer straks ook de con fessionele partijen nieuwe mensen naar voren gaan schuiven aan wier vooruit strevende politieke mentaliteit niet ge twijfeld kan worden, er wel weer een andere smoes verzonnen wordt? De PAK-partners willen de KVP. CHU en allengs ook de ARP in de liberale hoek duwen. We begrijpen hieruit, dat het PAK anders zijn eigen bestaansrecht verloochenen moet. AMSTERDAM (A.N.P.) Vanavond zal in Amsterdam een eerste bijeen komst worden gehouden tussen een bestuursdelegatie van de Vereniging van Letterkundigen (VVL) en de Kon. Ned. Uitgeversbond over het conflict tussen partijen. De VVL had vorige maand bekend gemaakt, dait haar leden de boekenweek (411 april) zouden boycotten als voor 1 maart de uitgevers niet zouden hebben gereageerd op de eisen der VVL voor de regeling van een normaal zakelijk verkeer tussen uitgevers en schrijvers (minimum royalties, standaardcontrac ten e.d.). De boekenweek en het boeken feest worden dit jaar georganiseerd door een commissie onder auspiciën van de uitgeversbond in nauwe samenwerking met enige vertegenwoordigers van de Nederlandse boekverkopersbond. Het bestuur der Nederlandse Federatie van Beroepsverenigingen van Kunste naars heeft vorige maand haar leden op geroepen geen enkele medewerking te verlenen aan de boekenweeke tenzij hel conflict tussen WL en uitgeversbond voordien tot oplossing is gebracht. Dit zal geen invloed hebben op de mede werking aan het boekenfeest op 3 april (de openingsavond der boekenweek, want met de drie hieraan medewerkende or kesten alsmede met de ontwerper der versieringen, Pieter Groot, zijn contrac ten gesloten, die men zal nakomen. De heer Somogyi wenst een openbare hearing, openbaarheid van de vergade ringen en een duidelijk standpunt over de journaalkwestie. Alle leden van de dienst muziekpro gramma-faciliteiten-radio hebben zich unaniem achter de eisen van hun woordvoerder, de heer Somogyi ge schaard. Als de groepsraad aan een der eisen niet kan voldoen, dan zal de bovengenoemde muziekdienst niet meer vertegenwoordigd zijn in het overleg orgaan voor het NOS-personeel. In de aflevering van de televisieserie „De Wrekers" staat een dolk in het middelpunt van de belangstelling. De eigenaar van deze zeldzame dolk wordt bedreigd met moord. Om zijn leven vei lig te stellen geeft hij John Steed de dolk in bewaring. Nu worden echter John Steeds en Tara King het doelwit van de moordenaars. Waarom echter deze dolk zo begerenswaard is, is voor de Wrekers een raadsel. KRO NED I 21.10 uur David Frost ontvangt vanavond in zijn wekelijkse show, bijgestaan door zijn vaste team: Ronpie Barker, Ronnie Corbett en Josephine Tewson, de vol gende gasten: Marion Montgomery, The Dallas Boys, Morty Gunty en Ca- tharina Valente. KRO Ned. I 22.00 uur. BRANDPUNT BUITENSPEL In Brandpunt buitenspel zal onder voorbehoud een sfeerreportage worden uitgezonden over de op zaterdag 21 fe bruari gespeelde voetbalwedstrijd tus sen Celtic en de Glasgow Rangers te Glasgow. Tevens wordt er aandacht be steed aan tafelvoetbal. KRO Ned I 20.20 Vorwarsts Berlin- Feijenoord De NOS-televisie zendt morgen van 16.00 tot 17.45 uur via Nederland 1 een rechtstreekse reportage uit van de voetbalwedstrijd Vorwarts Berlin— Feijenoord. de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup, in het Walter Ulbrichtstadion in Oost-Berlijn. Commentator is Herman Kuiphof. De reportage wordt van 18.00 tot 19.30 uur, eveneens via Nederland 1, herhaald. Op deze «ender komt de Fabeltjeskrant dan te vervallen. Toergenjews blijspel „Een dame uit de provincie" is geen erg belangrijk werk, maar het Iaat toch heel wat zien van de tijdgeest uit het Rusland van de grote schrijver. Een geest waar hij nogal wat kritiek op heeft en die hij op een wel amusante wijze bespot. Het haalde gisteren voor de tweede keer het scherm. Ruim twee jaar geleden bracht NCR V-regisseur Max Douwes 't in een bewust-ouderwetse voorstelling. Het zou daarom wel aardig geweest zijn als de VAR A-opvoering van giste ren modern zou zijn geweest. Een voor stelling dus die naast de komische kwaliteiten, die eigenlijk maar de on dertoon vormen, ook aandacht zou heb ben geschonken aan de dramatische waarde die het stuk eveneens heeft. Maar de regisseur. Zdenek Kraus. dacht er anders over. Hij liet de grap prevaleren, maakte daartoe van alle karakters karikaturen en liet soms zelfs een pantomime-achtige speelstijl toe die herinnerde aan een nagesynchroniseer de comedy-caper. Och, zo'n speelstijl is natuurlijk moge lijk, maar bij een stuk dat vijf kwar tier duurt is de grap er al gauw af. Het wordt dan domweg langdradig, hoe goed de acteurs ook hun best doen. Van de medewerkenden beviel de hoofdrolspeelster Rick Nicolet ons 't best, waarschijnlijk mede omdat 't al tijd verademend werkt als 'n (voor t.v.) onbekende met goed werk voor de dag komt. Hans Tiemeyer is zelfs als kari katuur verdraagbaar, arme Jules Roy- aards kreeg iets rondweg onmogelijks te presenteren. Dat gold ook voor de kleinere rollen. Jammer, temeer omdat de omroepster in haar aankondiging gewaagde van 'n stuk dat weliswaar in een bepaalde tijd gesitueerd is, maar dat zaken aan sneed die tijdloos zijn. Ze had natuur lijk gelijk, maar de opvoering leek er In Achter het Nieuws liet Koos Poste- ma de mensen weer praten. Die men sen waren ditmaal militairen en zij praatten over zaken als democratisering in het leger en het al dan niet ge wenst zijn van politieke discussies bin nen de kazerne. Officieren, onderoffi cieren en manschappen praatten in burger volmaakt gelijkgerechtigd en dpi. soldaten konden opperofficieren rustig in de rede vallen zonder kenne lijk bevreesd te zijn voor de „petoet". De discussie gaf daarmee de indruk dat het met de democratisering in het leger goed gesteld is. Iets om soldaat en burger moed te geven. NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: Verkennen en ontdekken 11.10 uur: Iet wiet wijt 11.35 uur: Notre ville 18.15 uur: Schaatsen 18.45 uur: Fabeltjeskrant 18.55 uur: Journaal KRO: 19.04 uur: Daktari NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: Kijk als je tekent 11.10 uur: Zullen we er een eir aan maken? 11.35 uur: Walter en Connie 15.55 uur: Vorwarts Berlin Feijenoord (Herhaling om 18.00 uur) RKK: 19.30 uur: Kenmerk 20.00 uur: Journaal 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Brandpunt-buitenspel 21.10 uur: De wrekers 22.00 uur: David Frost 22.50 uur: Journaal TELE AC: 22.55 uur: Ruimtelijke ordening NEDERLAND II NOS: 18.45 uur: Fabeltjeskrant 20.30 uur: Socutera 20.35 uur: De avonturiers, film 22.10 uur Persoonlijk O 22.35 uur: Kunstrijden 23.15 uur Journaal NEDERLAND II VARA: 17.00 uur: Olies skitocht NOS: 18.55 uur: Journaal 19.04 uur: Scala AVRO: 19.30 uur: Peyton Place 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De overlevenden 21.10 uur: Voor de vuist weg 22.10 uur: Televizier 23.00 uur: Journaal 23.05 uur: Wielrennen 18.55 uur: Journaal VARA: 19.04 uur: Midweek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Bellevue 21.00 uur: Dit is het begin 22.05 uur: HIRO-magazine 22.25 uur: Journaal TELE AC: Vamos a v 23.10 uur: Studeren: :e: lledj esprog ra tadlojournaal. NOS: 22.55 Slgnas Jagt, lid van de Centrale Nieuws. 18.41 Aktualiteiten. 19.00 Licht kest met solisten. 19.40 Conciliepostbus haling). sijsteem van Pater Jensen, hoorspel. M.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.38 Parlements- overzicht. 22.45 De zingende kerk, muzikale lezing. 23.00 Konlekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zingen over eten en drinken. 23.55-24.00 Nieuws. BELGIE 324 m. (NEDERLANDS) soldaten. 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Wegwijs wezen. 18.40 Filmmuziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte mu ziek. 19.00 Nieuws, weerbericht en aktualitei ten. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Sijndica- le kroniek. 19.55 Grammofoonmuziek. 20.00 berichten en De Zeven Kunsten.22.20 Geva- i leerde muziek. (23.00-23.10 Nieuws). 23.40 Nieuws. 23.45-23.55 Ligging van zeeschepen. Vg. DEN HAAG (ANP) Na overleg met de Jacob Marisstichtlng heeft het be stuur van de stichting De Haagse Salon besloten dit jaar de traditionele expositie niet te laten doorgaan. De belangstelling voor de Haagse Sa lon bewoog zich zowel bij de beeldende kunstenaars als bij het publiek in neer gaande lijn. Slechts de niet-beroepskun- stenaars bleven volop geïnteresseerd. Moeten de activiteiten van De Haagse Sa lon thans worden voortgezet, eventueel in gewijzigde vorm, of moet met deze manifestatie worden gestopt? Het be stuur van De Haagse Salon beraadt zich er thans over. Een definitief standpunt is nog niet bepaald, waarom werd beslo ten dit jaar geen Haagse Salon te orga- Rudi v. Dantzigs ballet gunstig ontvangen LONDEN' (AP) Rudi van Dantzigs nieuwe ballet „The ropes of time" is door de Britse pers over het algemeen gunstig ontvangen. Het ballet bevatte twee opmerkelijke noviteiten: het eerste ballet in Covent Garden met elektroni sche muziek en het eerste ballet, voor Rudolf Nureyev bij het Royal Ballet ge maakt zonder prima ballerina Margot Fonteyn. De wereldpremière'was een scherpzin nig. dramatisch expressief thema, dat door Van Dantzig met felheid en in een poëtische geest is ontwikkeld, schrijft Noel Goodwin in de Daily Express. Het onderwerp van het ballet is de reis van een mens door het leven naar de dood. de opkomst en de onvermijdelijke neer gang van een ster. John Percival schrijft in de Times, dat Van Dantzig zich gelukkig kan prij zen met zijn medewerkers. Toer van Schayks sculpturele decors zijn prach tig beweeglijk en roepen een gevoelige atmosfeer op. De muziek van Jan Boer man draagt aanzienlijk bij tot dit effect. Fernau Hall van de Daily Telegraph schrijft, dat de 36 jaar oude Nederlandse choreograaf „een van de fantasierijk ste en modernste van de wereld is". Vol gens hem is. Van Dantzigs nieuwe werk „vreemd fascinerend en nogal ongelijk" James Kennedy van de Guardian is echter van oordeel, dat de keuze van de Nederlander als choreograaf volkomen verkeerd is geweest. Hij noemt Van Dantzig een kundige regisseur, die de assistentie behoeft van een choreograaf. (Van t i medewerker) AMSTERDAM Erik Vos, tot voor kort lid van de artistieke leiding van de Nederlandse Komedie In Amsterdam, heeft op een persconferentie bekend ge maakt wat zijn nieuwe plannen zijn, nu hij de Nederlandse Komedie heeft ver laten. Hij legt zijn vertrek bij dat gezel schap uit als een poging zich te ontdoen van de druk, die het Nederlandse toneel- bestel in artistiek opzicht voor de kun stenaars betekent. Allereerst gaat Erik Vos naar Ameri ka, waar hij enkele jaren geleden ook reeds geruime tijd verbleef. Met neger acteurs zal hij daar Shakespeare's „Hamlet" brengen, een voorstelling waarin een neger de titelrol zal spelen in een boksring temidden van het pu bliek. Erik Vos heeft de opdracht gekre gen in zijn regie af te zien van alles wat in het stuk herinnert aan tijd of plaats van ontstaan en zodoende het stuk volle dig te actualiseren. Na zijn terugkeer in Europa in augus tus doet Vos mogelijk eerst nog een re gie in Londen, om zich daarna te gaan wijden aan een zeer ambitieus, maar nog tamelijk vaag project, het „Plan 71" Het is geen nieuw gezelschap, maar een poging om naast de bestaande structuur met subsidie van overheidswege, nieu we vormen te zoeken om voorstellingen tot stand te brengen. Twee stukken staan op het repertoire, maar er gaat heel wat tijd en werk aan vooraf voor men ook maar zal beginnen met repetities voor die stukken. In de leiding van „Plan 71" hebben □aast Erik Vos zitting genomen decor ontwerper Wim Vesseur, musicus Theo Loevendie, zakelijk leider A. Greidanus. en carré-directeur Karei Wunnink. De voorgenomen voorstellingen zullen in zijn theater plaatsvinden. Als deelnemende acteurs noemde Erik Vos Lia Dorana. Andrea Domburg, An- dré van den Heuvel, Wim van den Brink, Nell Koppen, Bob de Lange. Ina van dei- Molen, John Lanting, Ria Rijninks, Hid- de Maas, Ine Veen. Kittie Courbois. Jack Horn Van drie deelnemers kon hij de namen nog niet noemen. Deze ac teurs zullen het gezelschap waar zij wer ken. velen zijn overigens free lance, niet verlaten voor „Plan 71". Zij zullen uit geleend worden door hun directies. Erik Vos wil met hen eerst vijf maan den in volledige vrijheid gaan werken. Hij zal dan improviseren met muziek en andere impulsen van buiten af, waar bij hij hoopt dat er een grotere kans zal bestaan op bezinning van de acteur op de methode van repeteren. De resulta ten van deze werkperiode (de eerste fa- ze van Plan 71) zullen bepalend zijn voor de tweede faze, die in september 1971 aanbreekt. Dan begint Vos te repe teren op Oresteia, de trilogie van Aeschy- los. die hij met alle mogelijke vrijheid tegemoet wil treden. Op basis van de werkperiode van vijf maanden zal aan de meer op een voorstelling gerichte re petities begonnen worden. De eerste voorstelling zou in oktober 1971 moeten plaatsvinden. Daarna begint men met een stuk van Shakespeare. Molière, of een modern Nederlands auteur, maar de keuze daarvan hangt af van datgene wat er bereikt is in de eerste faze. Niet alleen de genoemde acteurs zullen mee werken aan deze eerste faze. Tijdens de persconferentie noemde Erik Vos ook andere namen: Kees Coolen en Reinier Heidemann van de Haagse Comedie zou den meewerken. Carol Linsen, Wik Jongsma en Christine Ewert van Thea ter, en zelfs regisseur Peter Oosthoek van Centrum. Ook Nederlandse auteurs I wil men bij het experiment betrekken, j Wat de financiën aangaat, voor de eerste faze van vijf maanden is subsidie aangevraagd van 175.000 gulden. Voor de twee voorstellingen in Carré een bedrag van 500.000 gulden. In het laat- ste geval zijn de inkomsten van de 200 opvoeringen, die men denkt te geven et al afgetrokken. Alles hangt er dan ook van af of het ministerie zijn financiële bijdrage wil leveren, gezien de moeilijk heden die in de Nederlandse toneelwe reld bestaan. Programmabeurs in Utrecht UTRECHT (ANP) In het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Utrecht wordt op 5 april een Nederland se culturele programmabeurs gehouden waarop artiesten, theaterbureaus, im- pressariaten e.d. hun programma's aan bieden. De berus is vooral gericht op het brede terrein van instellingen die zich op de een of andere manier bezighouden met het organiseren van culturele pro gramma's. Het aanbod op de programmabeurs is gerubriceerd in beat. chanson, entertain ment, dans, jazz, film, klassieke mu ziek. lezingen, mime. poppenspel, pop muziek, toneel en voordracht. Uitnodigingen voor de programma- beurs worden gericht aan directies van schouwburgen, besturen van kunststich tingen, kringen, dorpshuizen, jeugdorga nisaties e.d. Matthaus-Passion van „Toonkunst" DEN HAAG De Haagse Toonkunst afdeling geeft zondag 22 maart in het Ned. Congresgebouw zijn Jaarlijkse uit voering van de Matthaus-Passion van Joh. Seb. Bach onder leiding van Jan de Hoog. Medewerking verlenen het Haags Knapenkoor o.I.v. Marius Borstlap en het Residentie-Orkest. Solisten zijn: Chris van Woerkom tenor (evangelist), Ber nard Kruijsen bas (Christus), Rina Cor- nelissen sopraan, Ria Bollen alt, Johan Dijkman tenor (aria's), Ruud van der Meer bas (aria's), Theo Olof en Willem Noske viool, Ben de Ligt viola da gam ba. Jolle de Wit en Erik Mesman fluit. Everhard Spelberg en Gijs Revns oboe, oboe d'amore en oboe da caccia. De oontinuopartijen worden gespeeld door Marinus Snoeren cello. Stef Schouten contrabas. Rienk Jiskoot klavecimbel en Edward Kooiman orgel. De vooruitvoe ring op zaterdagavond 21 maart is voor publiek toegankelijk. Hans Croiset weg bij „Theater" (Van onze correspondent) ARNHEM De toneelgroep „Thea ter" met als standplaats Arnhem, zal weer een nieuwe directeur moeten zoe ken. Hans Croiset, algemeen directeur, heeft zijn ontslag ingediend. Hij gaat de ze toneelgroep per 1 september 1971 ver laten. Dan zal hij zes jaar lang de leiding van „Theater" hebben gevoerd. Hij ver telde, dat hij na die datum een jaartje rust wil nemen. Bovendien vindt hij dat hij te weinig kwalitatief belangrijke spe lers naar Arnhem kan krijgen om de voorstellingen te kunnen brengen, die hem voor ogen staan. Meer toeristen naar Engeland DEN HAAG (ANP) Het aantal Ne- derlanders dat vorig jaar e'en bezoek aan Groot-Brittannië bracht is met 16 procent tot 295.000 gestegen, aldus heeft de British Tourist Athoritv bekendge maakt. In het totaal brachten vorig jaar 3.846.000 buitenlanders een bezoek aan hel verenigd koninkrijk, 837.000 of wel 24 procent meer dan in 1964, Hieronder waren meer dan 1.145,000 Amerikanen. grammofoonmuziek. (7.30-7.35 Van de voor pagina). VPRO- 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Aktualiteiten. 8.20 Dag woens dag: lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor; de 10.00 stereo: Lichte grammofoonmu- 0.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.03 Groetjes uit Brussel door Brouwers. VARA: 11.33 Stereo: Vo- r.05-18.00 Toppoppologijtoppertips en ijhits. BELGIE 324 m. (NEDERLANDS) nuzlek (gr.). 12.25 Stere sementsmuziek. 12.54 C.Z.Jena - Ajax. (Vai de 2e helft). 15.57 Reportage voetbalwed strijd Vorwarts berlln - Feijenoord. (16.46 Nieuws; 16.49 Samenvatting 2c helft C.Z. Jena - Ajax). VARA: 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Stereo: Op het eerste gehoor: Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.30 Voor de kleuters. 9.45 Van 1685 tot vandaag, muzikale lezing. 10.15 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Piek uur wedstrijdprogram ma. 11.45 Aktualiteiten. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Stereo: Van twaalf tot twee, gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Aktualiteiten: 13.00-13.05 Raden maar....) NCRV: 14.15 Ra- dlophilharmonisch orkest en solist: moderne (gr.). 14.35 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 15.00 In 't zilve HILVERSUM III kritisch commentaar. NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Muziek - lezen. (12.00 Nieuws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojournaal. 13.06 Zet 'm op: vrolijk platenprogramma. taminen: populair de i „LSD-hogepriester" Dr. Timothv Leary, de 50-jarige „hogepriester van LSD-cultus is door een rechtbank Houston veroordeeld tot een gevangenis straf van tien jaar op de beschuldiging dat hii marihuana vanuit Mexico de VS heeft binnengesmokkeld. Learv. wiens boek „De politiek van de geestvervoe ring één lange verdediging is voor het nemen van verdovende middelen (hijzelf zegt al 300 keer de „LSD-lrip" te heb ben gemaakt), lachte toen de rechter het vonnis voorlas. Tomsic laalste in zondagmiddagserie DEN HAAG De door de Neder- landsche Concertdirectie J. Beek in Dili- gentia georganiseerde zondagmiddagserie van zes concerten zal zondagmiddag 8 maart a.s. besloten worden met een plianorecital door de Joegoslavische pia niste Dubravka Tomsic De pianiste speelt werken van Scarlatti, Beethoven (sonate op. 31 nr. 2), Prokofieff (sonate nr. 4) en Liszt (Sonate B kl.t.). De Duitse Opera in Berlijn gaat de opera-kunst onder het volk brengen door voorstellingen te ge ven in de bedrijven. Carl Orffs „Die Kluge" vond dezer dagen enorm onthaal in een Berlijnse fa briek. Regisseur Winfried Bauern- feidt stelde aan het eind van de voorstelling vast, dat het volk de kunst wel wil, mits de kunst naar het volk1 toekomt. WEER of geen WEER Bij de kust van Midden-Hoorwegen bevindt zich de kern van een de pressiesysteem, dat zich van Spits bergen tot de Middellandse Zee uitstrekt. Het is tot op grote hoogte gevuld met koude lucht, waarin boven West- en Midden-Europa plaatselijk sneeuwbuien voorko men. In deze lucht vriest het 's nachts een paar graden en ko men overdag de temperaturen even boven nul. In Scandinavië, waar liet vrijwel onbewolkt is, daalt 's nachts het kwik tot min 10 a K.N.M.I. I DEELT MEDE: j Buien min 20 graden. Een front van de depressie brengt momenteel in Noord-Italië regen en in Zuidoost- Europa sneeuw. Op de oceaan handhaaft zich tussen Groenland en de Azoren een krachtig hoge- drukgebied. Inmiddels is bij IJs land een nieuwe depressie tot ont wikkeling gekomen. Deze zal in het komende etmaal naar de omgeving van Ierland trekken, waardoor de noordelijke luchtstroming boven de Noordzee en de Britse eilanden in krach' zal gaan afnemen. In ver band hiermede kan vannacht in ons land hier en daar matige vorst voorkomen en neemt de kans op mist toe. Zon: 07.20—18.24. Maan: 06.11—13.41. Hoogw. Schev.: 12.18, Vooruitzichten voor donderdag: Sneeuw- of hagelbuien, ook opkla ringen en in de nacht overwegend lichte vorst. Weersvooruitzichten voor donder dag in cijfers gemiddeld over ons land: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min. temp. van ongeveer normaal lot 4 graden onder normaal. Max temp 1 tot 5 graden onder nor maal Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Weer in Nederland Weer in Europa

Leidse Courant | 1970 | | pagina 2