ONNODIG GROF SPEL VAN TECHNISCH SPELENDE DE MUSSCHEN-AANVAL Blauw Zwart en LFC slechts vijf minuten van elkaar verwijderd UVS speelde beste wedstrijd en verloor van seizoen OVERGANG VAN ZAAL-VELDCOMPETITIE BLEEK VOOR VICUS ORIENTIS TE GROOT Roodenburgers werden overbluft Bert de Jonge niet opgewassen tegen snelle v. Waardhuizen Come-back van Desar inspireerde niet Vergeefse aanval van Lugdunum op leiderspositie van Albiasserdam SPORTBIJLAGE MAANDAG 2 MAART 1970 (Van onze sportredaktie LEIDEN Roodenburg, maar vooral De Musschen hebben wat al te hartstochtelijk de competitie hervat. Twee jonge knapen, Ferry Kruit en Flip van Waard huizen, leidden de schermutselingen, die gelukkig geen incomplete elftallen aan de finishlijn brachten, in. Bijzonder fors werden de attaques uitgevoerd en toen in het laatste kwartier de voorsprong aangetast driegde te worden, voegden de Rotterdammers aan hun onbehouwen optreden ook nog een portie toneel kunst toe. We zullen het aan die acteerervaring maar toeschrijven dat de verdedigers plotseling neerzegen. Of waren de krachten zodanig verbruikt dat zij niet langer op hem benen konden staan? Door al die interrupties, waartoe scheidsrechter G. K. Boot de spelers lustig animeerde, werd Roodenburg dat tien minuten voor tijd een schijnbaar onaantastbare ach terstand verkleinde tot 2-1, van een bravourstukje afgehouden. Even waren de blauwzwarten zichzelf geworden. Even slechts lieten ze spel van redelyk niveau zien, maar het zou te kort duren om de neder- laag af te wenden. Ze waren echter bepaald niet ge laten toen ze na het laatste fluitsignaal afremden. Mokkend zochten ze de kleedkamer op. De pers werd de toegang ontzegd. „Jullie schrijven toch alleen maar rot over ons," daarbij referend naar de uitla tingen van RVC-trainer Karei Jansen, die het Leidse team enkele weken geleden vergeleek met hout hakkers. ,,En toch hadden we daar goed gespeeld. Een gelijk spel is toch niet slecht. Als UVS dat had gepresteerd zouden ze lovende kritieken hebben gekregen," aldus voorzitter Henk Uiterdijk, die toch niet weg kon cij feren dat ook zijn ploeg niet bepaald zachtzinnig te werk was gegaan. Als we de vergelijking met UVS dan nog even mogen doortrekken: het is ontegen zeggelijk waar dat Roodenburg nog altijd in tech nisch opzicht achterblijft bij de jongens van Kante been en dat het Roodenburgspel, zij het in veel be scheidener mate dan enkele seizoenen terug, nog altijd stoelt op fysieke kracht. Dat de Roodenburgers daarbij onsympathiek te werk zouden gaan is een uitspraak, die wij heftig moeten tegenspreken. Dat ongunstige predikaat moeten we helaas De Musschen verlenen en dan vooral het reeds genoemde duo dat samen met Van Driel de voorhoede vormde. Een sterke, beweeglijke aanval, die stellig niet naar brute middelen behoeft te grijpen. Met name Van Waardhuizen zorgde als linkervleugelspeler dat Bert de Jonge (toch altijd een stevige pijler in de defensie) een onplezierige middag kreeg. Waardhuizen cir kelde opvallend gemakkelijk lqngs De Jonge. Des ondanks meende hij met Kruit en Van Driel dat, wilde de Leidse verdedigers overbluft worden (en geïntimideerd werden die al vrij snel) ook unfaire middelen te baat moesten worden genomen. Na een forse ingreep van André Ooyendijk ontvlamde eerst Ferry Kruit, een jongen met een prachtige techniek, maar helaas een misselijk karakter. Hij lag dus al snel uit de gunst van het Roodenburg-publiek, dat hem anders wellicht met applaus had beloond. Misverstand De wijze waarop hij bijvoorbeeld een misverstand tussen Sam den Os en André Ooyendijk (die voor el kaar de bal liet era liggen) en vervolgens, na Isaac van Weerlee omzeild te hebben, de bal in het cen trum plaatste, was voortreffelijk. Het betekende de inleiding tot het eerste doelpunt, want nadat Ad Verhey als spits opgesteld, maar vrijwel steeds fun gerend als schakelspeler) Mattie Keereweer uit balans had gebracht, vóltooide Flip van Waard huizen dit werkstukje met een doeltreffende schui ver. Roodenburg zou daarna het spel voor zich op eisen, niet de doelpunten. Daarvoor werd te slordig geplaatst en al wonnen de Leideriaren dan ook meestal wel de kopduels, de bal werd toch meestal blindelings neergetikt. Dan was er bovendien een resoluut ingrijpende vierlijn, waar de Roodenburgers (na een reeks van buitenspelge vallen) eerst in de 25e minuut langs zouden glippen. De correctie, die aaragebracht werd was niet mis: Isaac Klinkhamer werd krachtig neergehaald. Bij de vrije trap, van Sam den Os, waarbij de bal door een der Musschen- spelers van richting werd veranderd, bleef Rooden burg slechts centimeters van een doelpunt verwijderd. De viranigheid, die het spel van Roodenburg doorgaans kenmerkt, ontbrak echter om de robuuste verdedigers veelvuldig in verwarring te brengen. Roofvogels De Musschen, die aanvankelijk in de tweede helft hun naam eer aan deden, maar al weer snel op hun roofvogelmethode zouden terugvallen, kwamen i tiende minuut na rust goedkoop aan de tweede goal. Flip v. Waardhuizen liet opnieuw De Jonge i< regen staan, verscheen schuin voor keereweer, die de gladde bal onder zich door voelde schieten: 0-2. Een nieuw offensief van Roodenburg volgde, waarop De Musschen een onbehouwen antwoord gaf. Rob de Meza die het grovere werk geschuwd had, moest mede daardoor plaats maken voor de snelle 18- jarige Lalau. Maar het waren niet de aanvallers, die de kansen deden keren. Linkervleugelverdediger André Ooyendijk rukte ongehinderd op en tikte ten slotte de bal langs Eddy Zoeter, daarbij geassisteerd door de wanhopig toeschietende Romijn. Door het veld nu te gaan beschouwen als de „bühne" van een schouwburg en het spel systematisch te ver tragen werdera De Musschen op de valreep niet de punten ontnomen. Maar of dat voor amateurs wel de juiste methode is...? Wirn Rysbergen, die perioden kende waarin hij de conditie van de slechte grasmat veelvuldig van dicht bij beoordeelde, zal dat beslist ontkennen. PAPENDRECHT Het bewys van de senü-welenschappelyke stelling, dat een knappe compositie van het spel de kwaliteiten van de spelers (en zeker ook de trainer) aangeeft, maar nauwelijks garantie biedt voor succes, heeft UVS gistermiddag in Papendrecht tegen de gelyknamige club geleverd. Drie kwartier lang speelde UVS het knapste voetbal, daf In amateurkringen denkbaar ls. Er werd modern gespeeld. De achterspelers De Groot en Balkhoven gingen herhaal delijk naar voren en waren zowel op links als rechts te vinden. Bart Lardé, de gedrongen Leidse achterspeler was vaak de enige speler, die zich op de UVS-helft bevond en doelman Sloos verveelde zich In het doel. Op het middenveld speelde Koren een uitstekende partij. Hij plaatste goed en snel. International Jan Leget deed niet voor hem onder. Alleen Sjoerd Teske, wie de gevolgen van een blesstire goed te zien waren (hjj is ponden aangkomen) voldeed niet. Op balbehandeling was weinig aan te merken, maar hij schoot duidelijk In snelheid te kort. De animator van UVS was vooral Leo Holl, die zeer goed op dreef meermalen paniek verooi-zaakte in de stevig ge bouwde Papendrecht-achterhoede, waar in met name doelman Cor Romeyn ex celleerde. Ten koste van vele corners wist hij bij schoten van Leget en Holl zijn doel schoon te houden. Ook Jan Verver leverde zijn bijdrage in het knap pe apel van de Leidenaars, dat enigs- Kina steriel aandeed. Alleen de Papen- dreohter Bergama kon zich qua balbe handeling meten met de UVS'ers. Zijn Het pakte echter (geheel anders uit. .De tweede helft werd voor UVS zelfs de anti-climax van de eerste. Papendrecht knokte (fair) voor een'gelijkspel en in de periode, dat UVS het initiatief geheel uit handen liet nemen, werd Sloos ge slagen door een strak schot van spits- speler v. d. Linden, die daarvoor wel had laiten zien dat hij snel was, maar door zijn beroerde techniek op negatieve wflze was opgevallen. Inspiratie de eerste helft geen doelpun ten vielen, vond de kleine UVS-aanhang aanvankelijk niet zo erg. Men was ii kringen namelijk op de hoogte van het feit, dat ,,het idool" Gerard Desar i tweede helft Sjoerd Teske zou gaan vangen. Gerard brengt genoeg inspira tie in de ploeg om UVS gemakkelijk een zege te helpen, zo werd gedacht. Ontreddering De ontreddering bij UVS was groot. Trainer Kantebeen ging zenuwachtig naar de lijn om aanwijzingen te geven en op het hoofd van Van Dinten ont laadde zich alle kritiek. Van diezelfde Van Dinten zei UVS-voorzitter Nien- huis in de rust: „Het ziet er naar uit, dat UVS eindelijk een goeie linksbuiten heeft." De Leidse supporters lieten blij ken, dat zij het daar niet mee eens wa ren. Ten onrechte ons inziens, want de zwaar gebouwde Van Dinten speelde een zeer redelijke partij. Al moet er natuur lijk wel aan toegevoegd worden, dat ook hij in de tweede helft deelde in de Aad Koren sloeg zich nog het beste •4oor-dé domper heen en toverde zelfs" een solo op het zwaar te bespelen veld, dat er ogenschijnlijk bijzonder fraai bij lag, maar bij nader onderhoek een losse bovenlaag had. Koren passeerde vier man, maar struikelde tenslotte voor de zoveelste maal op doelman Romeyn. Come-back Désar, die zijn come-back inzette met een fraaie aktie op links, kwam vrijwel in het stuk niet voor. Wel stelde hij Holl in staat te scoren, maar de Leidse spitsspeler miste de kans van de dag door in de weke grond te trappen. Toch herstelde UVS zich nog, maar de aanval had hetzelfde patroon als in de eerste helft en bleef derhalve onproduk- tief. De LTVS'ers kregen na afloop schouderklopjes. Waarvoor? Voor de manier van spelen ongetwijfeld, maar daarmee wordt de winst niet binnenge- Technisch begeleider Hoek van Papen drecht zei over UVS, dat als voorberei ding voor deze sleutelwedstrijd in Oos- terwijk in retarite was geweest: Ze waren ongetwijfeld de beste. We kloppen ons dan ook beslist niet op de borat." Een hard schot a LEIDEN. Het niet onverdienstelijke offensief, waarmee LFC gistermiddag tegen Blauw Zwart begon heeft de ka naries niet de overwinning bezorgd. Van Weerlee en Munne maakten weliswaar fraaie openigen in de Wassenaarse de fensie, maar slaagden er niet in te sco ren. Na een half uur spelen gelukte Aat Heymans dat wel, toen doelman Pieterse slecht uitschoot en de gedron gen LFC-speler de bal onmiddellyk kei hard retourneerde: 0-1. Nauwelijks vijf minuteu later nivelleerde de Wassenaarse ploeg de stand al. Een schot van Van der Ham werd door Leo de Jong van richting veranderd en werd daardoor onbereikbaar voor doel man Visser. Na rust was Blauw Zwart het meest in de aanval. Een deel de Wassenaarse aanhang veerde op, toen Teeuwen hands maakte. Arbiter Ver steeg, die vrij goed floot, had het ech ter niet in de gaten hij stond ook niet in de goede positie om het te kun nen zien en liet doorspelen. Blauw Zwart kwam daarna nog wel enkele ke ren dichtbij het doel van Visser, maar zowel De Jong als Teeuwen stonden pri ma te verdedigen, waardoor LFC toch nog met één punt naar de Sleutelstad terugkeerde. Moment uit de wedstrijd Lugdunnm-Alblasserdam. Romjjn tikt nog juist de bal weg DELFT Vicus heeft liet in baar eer ste veldcompetitiewedstrijd niet tot een zege kunnen brengen. Met 53 moesten de Leidse Houtbewoners hun meerderen erkennen in het Delftse Fortuna. De thuisclub nam aanvankelijk een 10 voorsprong, die echter door Vicus omge bogen werd in een I2 achterstand1. Eerst scoorde Theo Kriek uit een door braak de gelijkmaker en even later gaf Mattie Baart met een doeltreffend af standschot Vicus de leiding (12). Nadat de Delftenaren weer langszij wa ren gekomen, kwam de Leidse ploeg opnieuw aan de leiding, toen Jan Hen- sen uit een doorloopbal 23 liet aan tekenen. De thuisclub kwam nog voor de rust terug, want na de Delftse gelyli- maker ging de pauze in met een 43 stand in het voordeel van Fortuna. In de, tweede helft is Vicus er ondanks een overwicht niet in geslaagd deze ach terstand goed te maken. Het slechte schot van de Leidenaars zal hier niet vreemd aan geweest zijn. Fortuna haal de de zege met 53 binnen en had een Vicus verslagen, dat duidelijk moeite had met de ongetwijfeld grote overgang van de zaal naar het veld. Fortuna paste zich beter aan en daarom mag deze zege wel verdiend genoemd worden. Merwic-Crescendo In een doelpuntarme wedstrijd heeft Crescendo tegen Merwic in Dordrecht aan het langste eind getrokken. Op een slecht bespeelbaar veld haalden onze stadgenoten vijf minuten voor tijd door een treffer van Louis Kok de benauwde zege binnen. Reeds in de derde minuut nam Crescen do, dat zonder Ton Ouwerkerk in het veld kwam, een 10 voorsprong door een treffer uit een doorbraak van Piet l'Amle. Daarmee hadden beide ploegen het voor de rust gehad, want er werd ook gerust met 01. Na de thee ver grootte de groenwitte formatie haar voorsDrong. doordat Liesbeti-, BjaajeAs- dijk een strafworp in een doelpunt om zette. De thuisclub kwam echter goed terug en met nog vijf minuten te spelen was de balans weer in evenwicht 22 Het leek erop dat dit ook de einduitslag zou worden, totdat Crescendo een straf worp kreeg toegewezen. Louis Kok werd de matchwinnaar door de toegekende strafworp te benutten en zijn club zo doende naar 23 en de zege te schieten. Ten Donck- Noorderkwartier Ook Noorderkwartier heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Met 20 werd verloren van Ten Donck, zo dat de roodbroeken niet eens de tradi tionele eer hebben kunnen redden. Het was een aardige wedstrijd, waarin beide ploegen goed tegen elkaar opwogen. In de 20e minuut nam de thuisclub een I0 voorsprong, die in de 15e minuut van de tweede helft tot 20 werd opgevoerd. Toch heeft er een beter resultaat voor Noorderkwartier in gezeten als er niet twee strafworpen onbenut waren ge laten. Het einde van deze wedstrijd, die op een veld van kolengruis werd ge speeld, werd ook met 20 bereikt, waar mee alles van deze wedstrijd gezegd is. Het vertoonde spel van de Leidenaars geeft goede hoop op betere resultaten in de volgende wedstrijden. Uitslagen veldcompetitie Zuid West 1: Fortuna-Vicus 53; Rea- dy-Trekvogels 77 (o.p.v. Trekvogels). 2A: Merwic-Crescendo 23; Pams- Overkanters 70; Quick-HSV 52. 3B: Succes-A.L.O. 23; Terheyden-Delta 122; Ten Donck-Noorderkwart. 20. 3C: Hoogvliet-DKV 5—2; Velox-HPV 04. Res. l:Regenboog 2-Vicus 2 23. 2B: Het Zuiden 3-De Algemene 2 28. IAj Merwic 2-De Algemene 3 54. 3B: GKV 2-Fluka 4 24. 3C: Ons Eibernest 6-De Danaïden 3 14-. Rijndelfland IB: DKC 4-Crescendo 2 35. Jun. A: Succes A-Sperwers A 53. Micro-competitie Het Leidse Pernix heeft nog goede kan sen om zich te plaatsen voor de volgend seizoen nieuw te vormen hoofdklasse microkorfbal. Met 4 punten uit 4 wed strijden staan de Leidenaars op een ge deelde derde plaats. De uitslagen: Pernix-Regenboog 87; Rapiditas-DKOD 79;'Koog Zaandijk- Deto 108; Stanfries-Koog Zaandijk 56; Deto-Rapiditas 45; DKOD-Per- nix 5—5; Regenboog-DKOD 65; Per- nix-Deto 66; Rapiditas-Sténfries 12 8; Koog Zaandijk-Rapiditas 73; Stan- I fries-Pernix 96; Deto-Regenboog 47. Bij het toernooi om vier plaatsen in de reserve hoofdklasse was Leiden verte genwoordigd door de reserves van Zui derkwartier. De geelblauwen kwamen pas twee keer in het veld en behaalden 3 punten. Ook Zuiderkwartier heeft vol op de kans zich te plaatsen. Hier zijn de uitslagen: Deto 2-Zuiderkwartier 2 33; Pernix 2- Blauw Wit 3 4—6; PKC 2-Naas 2 9—8; Nic 2-PKC 2 37; Naas 2-Pernix 2 5—5; Blauw Wit 3-Deto 2 7—4; Zuider kwartier 2-Blauw Wit 3 75; Deto 2- Naas 2 4—2; Pernix 2-Nic 2 2—4. De standen zijn tot nu toe: Koog Zaandijk 36, Regenboog 34, Pernix 44, Rapiditas 44, DKOD 3—3, St&nfries 3—2, Deto 4—1. PKC 2 2—4, Blauw Wit 3 3—4, Zuider kwartier 2 2—3, Deto 2 3—2, Nic 2 2—2, Naas 2 31, Pernix 2 31. Amsterdam-Leiden Het Leidse micro-achttal heeft het Am sterdamse achttal weinig in de weg kun. leggen. Amsterdam, dat o.m. zonder v. Rhee en Wals uitkwam, zegevierde ruim met 125 en behield de Ford wis selbaker. Na 2 minuten miste Hen Brakel een strafworp, wat Wil Reuter voor Amster dam 2 minuten later ook deed. Leiden kon in het eerste kwartier wel redelijke tegenstand bieden. Na de openingstref fer van Drikus Klouwen namen de Lei denaars via doelpunten van Lenie Klink en Yvonne Devilee een 21 voorsprong. Daarna was het met onze stadgenoten gedaan. Bob van Houten maakte eerst gelijk, waarna Hen Brakel en Drikus Klouwen ieder een strafworp misten. Door treffers van Klouwen en Reuter ging de rust in met 42 en na de her vatting liepen de Amsterdammers eerst uit naar een grote 92 voorsprong, voordat Leiden weer wat terug kon doen. Jan Souverein (2x), Wil Reuter (2x) en v. Houten zorgden voor deze voor het Leidse team niet te overbruggen achter stand. Casper van Nierop zorgde in de 15e minuut voor een Leids succesje, waarna de Amsterdammers door tref fers van Wil Reuter (2x) naar 11—3 uitliepen. Casper van Nierop liet 114 aantekenen en nadat Adri Kamminga het verschil weer op 8 had gebracht, was het laatste woord aan Ineke Thijs- sen, die uit een strafworp doelpuntte en de eindstand van deze in Nieuw Vennep gespeelde wedstrijd op 125 bepaalde. Uitslagen Microkorfbal Hoofdklasse A: HKV-ZKC 75 (ZKC degradeert); Swift-HKV 4—9 (Swift de gradeert); Wordt Kwiek-Westerkwart. 56 (Westerkw. kampioen). Hoofdklasse B: Rohda-PSV 76; PSV- Ons Eibernest 711; Die Haghe-Asko 158; Ons Eibernest-PSV 225 (Ons Eibernest kampioen - PSV degradeert). Ryndelfland rayon Leiden: 2C: Top 3-Zuiderkw. 3 49; KNS 4- Pernix 4 55. 3D: Zuiderkw. 4-War- mond 2 67; Vicus 4-Top 4 191; Ons Eiland 4-Fluks 4 5—6. 4D: KNS 5-Fiks 3 4—7; Vicus 5-Top 5 9—1; Vicus 5- Fiks 3 5—6; Pernix 5-KNS 5 2—5; NoordeTkw. 2-Madjoe 2 16. A2: Pernix A-Zuiderkw. A 32. B: Top-Fluks (N) 82; Zuiderkw. B-Fiks 45. C: Madjoe A-Crescendo 2 212; Ons Eiland-War- mond 30. Als Candido en Collé een beetje meer geluk hadden gehad, dan had Lugdu num met 3-1 gewonnen. Lugdunum heeft echter de wedstrijd tegen mede- kampioenskandidaat Albiasserdam ge lijkgespeeld. Voor dat resultaat hebben de Leidenaars al hun reserves aange sproken. Bij liet eerste doelpunt van Albiasserdam zat het al niet mee. Hons- beelc tastte duidelijk mis en toen had v. 't Hof geen moeite de bal in het lego - hok te deponeren. In de laatste 20 minuten was het echter een leeggespeeld Albiasserdam, dat trachtte Lugdunum met alle middelen van een treffér af te houden. Verboom, Plaizier e.a. haakten, schopten en sloe gen naar alles wat bewoog. De zeer zwak leidende scheidsrechter „slingerde" tenslotte Verboom op de bon. Lugdunum heeft getracht een zo goed mogelijke partij voetbal te spelen. Al waren de zenuwen in het begin van de strijd zodanig gespannen, dat er geen bal goed geplaatst werd. Aanvankelijk heersten beidé defensies. In de 35ste minuut echter, toen iedereen dacht, dat er niets zou gebeuren, kreeg Plaizier de bal voor het heiligdom van Honsbeek, die uitliep maar de bal jammerlijk mis te. Van 't Hof zag zijn kans schoon en de Alblasserdammers hadden een 1-0 voorsprong. Lugdunum dacht niet aan een nederlaag, zij bleef fel terug komen, maar voor de thee zou het niet meer lukken. Na rust kwam Lugdunum sterk in de aanval. V. d. Starp, gistermiddag tegenvallend, wisselde met G. Collé, die nu de spits opzocht zodat v. d. Starp achter zijn voorhoede beter werk kon verrichten. Het mocht echter niet baten. De Roo, Pynacker e.a. bleven op het doel van Albiasserdam beuken, maar een gat was er niet in te krijgen. Het was om moedeloos van te worden, tot dat Collé een voorzet lanceerde en De Roo prachtig inschoot: 1-1. Lugdunum bleef nu op het vermoeide Albiasserdam beuken. Het was echter vergeefs, de zeer hard ingrijpende defensie liet geen tweede doelpunt meer toe. Toch zou Lugdunum nog bijna de volle winst gaan grijpen. R. Candido kreeg een prachtige kans, maar zijn schot ging rakelings naast de paal, Collé probeerde het nog eens, maar zijn schot ging voor hem aan de verkeerde kant van de paal. ODB-Alphen 2-1 (0-1) Een met wei nig overtuiging spelend Alphen heeft bij het Haagse ODB een aanvankelijke voorsprong niet kunnen handhaven en moest tenslotte met een 2-1 nederlaag genoegen nemen. De kans op een gelijk spel liet Henk Hagen liggen, toen hij de tweede helft een penalty onbenut liet; hij schoot tegen de paal. Het begon voor Alphen nog al hoopvol, doordat de thuisclub kennelijk zich nog wat moest inspelen na de lange rust periode. Hierdoor slaagde Kuster er in, de twintigste minuut met een mooi schot zijn club de leiding te geven: 0-1. Ook daarna kreeg Alphen nog enkele kansen deze voorsprong te vergroten, het schieten was te zwak en te onzuiver. Kort na de hervatting kreeg Alphen 'n strafschop toegewezen, omdat een der Haagse verdedigers de bal uit het doel had geslagen. Henk Hagen zou het von- voltrekken, maar tot grote teleur stelling van de Alphense aanhang spet terde het schot van Hagen van de Paal terug in het veld. Toen een kwar- oor het einde ODB aan de andere kant een strafschop mocht nemen, om dat Cor Vogelaar wat al te hard had ingegrepen maakte A. van der Graaf niet dezelfde fout als Hagen en schoot het leer keihard langs doelman Proost: 1-1. Jan Kluivers c.s. kregen het daarna nog heel moeilijk bij hun pogingen het gelijke spel toch nog vast te houden. De beslissing viel kort voor het einde toen opnieuw A. v. «2. Graaf raak sloeg doelman Proost op het verkeerde been zette: 2-1. Wel kwam Alphen daar- >g even terug, maar een zich fel verdedigend ODB liet de winst niet meer glippen, het bleef 2-1.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 12