WEEKAGENDA DEKENAAT mening RIJN BEVUILT KATWIJK Voorschoten gaat in beroep bij de Kroon over aanleg weg Wassemarseweg Bodegraven en Rijnland akkoord over bouw van zuiveringsinstallatie Mevr. C. Kerling-Simons wordt lijsttrekster PvdA Kindercrèche in Zuidwest is geen overbodige luxe Blijf-Fit-cursus in jeugddorp Zuid-west I I *6 ZATERDAG 28 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Raad gaat akkoord met voorstel b. en w. Leefbaar Leiden ageert tegen Van onze correspondent) "VOORSCHOTEN Met algemene stemmen heeft de Voor- tchotense gemeenteraad besloten beroep in te stellen bij de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van 7 Januari j.l. waarbij goedkeuring werd onthouden aan de in het bestemmingsplan „Adcgeest 1968" opgenomen door rekking van de Richard Wagnerlaan naar de wijk „Noord- Hofland". De Voorscliotense raad stelt, dat twee wijken, reconstrucrie die aan elkaar grenzen en waarvoor gezamenlijke voor zieningen zijn getroffen zoals scholen, sportveldencomplex, gezondheidscentrum en winkelvoorziening door meer dan één weg verbonden moeten zijn. Thans wensen G.S. alleen een verbinding tussen de Noord-Hoflandse De Ruytersingel en de Adegcester Beethovenlaan en slechts voetgangers- en rijwielverkeer vla de Richard Wagnerlaan. Deze laatste laan heeft volgens de raad een functie voor alle verkeer. Goed werk door raadscommissie )e Raadscommissie voor Beroepszaken leeft goed werk verricht met betrekking ot de twee eerste beroepszaken. Ede aar N.V. Discount Service N.V. en jouwvergunnin^; de heer M. N. de Kool. Dat was de mening vara de gehele raad. dr. R. W. Baron de Vos van Steenwijk ;af als voorzitter van de commissie een verzicht van de werkzaamheden. De •aad stelde zich unaniem na hoofdelijke itemming achter de standpunten van de •.ommdssie. Als gevolg daarvan krijgt de M. N. de Kool wel een vergunning -oor de bouw van een pluimveestal in .fwijking van de eerder genomen be- ilissing van b. en w..en zal het Cash krrybedrijf Edel'aar N.V. Discount Ser- ce per 30 juni 1970 de ingebruikgeno- loodsen aan de Veurseweg moeten 'erlaten. Een minderheidsvoorstel van beroepscommissie om het Cash larrybedrijf uitstel te verlenen tot 31 juli 1973 werd verworpen met alleen de 'D-fractie voor. Op juridische gron- wenste de WD het bedrijf een zo- .anig uitstel tot stopzetting te verlenen ;elyk aan het aanibaJ jaren dat het be- Irijf reeds gevestigd was zonder toe- itemming. Ontheffing Koorschoten is nog niet zover dat de chtlijnen van de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening van pas komen. De woningnood is terugge lopen. Per 1 januari telde Voorschoten ?1.061 inwoners, had 6000 gezinshoofden en tevens 244- ingeschreven woningzoe kenden. Dit is slechts een percentage van 4%. De gemiddelde wachttijd is in Voorschoten 2 jaar en 11 maanden. De raad ging akkoord met het voorstel van b- era w. om ontheffing aan te vragen (jij het ministerie op de nieuwe richtlijnen van de minister voorzover dit betreffen de gezinssamenstelling en de economi sche binding. HoeweH Voorschoten o.a. in de middenklasse onlangs 75 Leidse gezinnen huisvesting verleend heeft, zou een loslaten van de economische binding aan een gemeente, vooral in gemeenten, die gewild zijn als woongemeente, waar onder Vooi'schoten zich rekent, de eiger minder draagkrachtige inwoners te kort Tot vreugde van PvdA en WD hield ir. Francken namens KVP en Prot. Chr. Groep een betoog, waarin hij de minister Schut scherp aanviel. Alleen de WD toonde bewondering voor de moed van le minister, die ernstig wil proberen om •iet distributie-artikel „woning" vijfen twintig jaar na de laatste oorlog iets Krijer te maken. „We zijn te ve°l bang lat alles gereglementeerd .noet zijn om goed te gaan, late i we het eens zonder de scherp omlijnde reglementen doen" aldus Baron de Vos van Steenwijk (VVD). Zwemles Weinig bewondering kon de raad op rengen voor een brief geschreven door lentallen ouders over de zweminstructie het zwembad. Wethouder Iestra (p.c, eraadrukte dat de zweminstructeur zeer oed les geeft, zelfs in zijn vrije tijd htergebleven leerlingen bijles verstrekt. instructeur is gebonden aan vast- :aande regels, die zijn thans zo, dat dere leerling begint bij „het begin'". Ddra b. en w. beter geïnformeerd zijn over het al of niet geldig zijn van een schoolzwemles zal de raad nader geïn formeerd worden. De wethouder bena drukte dat ook de zweminstructeurs gemeentelijke ambtenaren zijn, die in structie geven volgens een gemeentelijk reglement. Informatie voor een snellere berichtgeving va en w. aan de raad zodra een adres bin nenkomt. B. era w. willen trachten de raad tegemoet te komen en trokken het boetekleed aan over het „geen antwoord zenden" aan de Algemene Woningbouw vereniging Voorschoten op een gedaan verzoek van tien maanden geleden. ,,De materie is dermate ingewikkeld, dat he laas verzuimd is geworden hiervan de adressant in kennis te stellen," aldus. wethouder drs. A. F. van der Laan (KVP). Ten zuiden van spoorlijn Leiden/Woerden Burgemeester Kool van Voorschoten is "tof" VOORSCHOTEN De veertig leerlingen van de zesde klas van le Sint Jozefschool te Voorschoten cün overgelukkig en heel trots met het zeer snelle antwoord op hun brief die zjj burgemeester L. de Kool hebben geschreven en waarin zij vroegen of hun gymnastiekzaal opgeknapt kon worden. De burgemeester schrijft in zijn brief onder meer: „Ik kan jullie mededelen, dat enkele van mijn ambtenaren reeds geruime tijd ge leden bij een bezoek aan de zaal (al was dat niet op blote voeten) tot de conclusie kwamen, dat de zaal nodig moet worden verbeterd. Aan een plan hiervoor wordt dan ook gewerkt, waarbij onder meer aandacht zal worden besteed aan de vloer en de muren, terwijl de was- en kleedruimte belangrijk zal worden uitgebreid en verbeterd. Als de gemeenteraad het hiervoor nodige geld beschikbaar stelt, ver wacht ik dat omstreeks de zomer vakantie de meeste werkzaamhe den kunnen worden uitgevoerd. Ik vertrouw er dan ook op, dat de volgende zesde klas van jullie school in een veel mooiere zaal gymnastiekles zal krijgen dan jul lie gewend waren.' De leerlingen van de Sint Jozef school vinden de burgemeester heel „tof" en op de vraag waarom ze geschreven hadden „komt u eens op blote voeten kijken," merk ten de kinderen op „Nou, dat stond leuk en de burgemeester wil toch ook we! eens lachen! EIDEN Gaat de groslystvergade- ng van de PvdA met het bestuurs- oorstel akkoord, dan wordt mevr. C. erllng-Simons de lijsttrekker van de VdA bjj de komende gemeenteraads- erklezingen. Mevr. Kerling is reeds ladslid voor de PvdA. groslijstvergadering wordt vrijdag maart a.s. in zaal Mekel aan de Hoge- oerd gehouden; aanvang 20.00 uur. Op kandidatenlijst staan verder: Th. J. Dirks, 3. W. G. den Dubbelden, M. van Aken, 5. D. C. J. van Peype, J. van Baaren, 7. A. Verboom, 8. J. van der Horst, 9. C. J. D. Waal, 10. J. In 't Veld, 11. L. Jonker, 12. H. C. Jwik, 13. H. van der Neut, 14. Mevr. E. ISeters-Banen, 15. J. G. Duivestein jr., B. Haneveld, 17. H. van Dam, 18. R, rtman, 19. B. Werk, 20. P. L. Schoon- -m, 21. H. Slijkhuis, 22. Mevr. Bom- -van Rhijn, 23. A. H. D. Wepster, 24. G. van den Ende, 25. H. A. den Bes- 26. A. Serdijn, 27. M. Ouwerkerk, Mej. L. Spaan, 29. W. R. Ruitenberg, H. J. Heering, 31. H. van Eek, 32. van Eijk, 33. J. Bloem, 34. G. J. Au- stinus, 35. H. Milikowsky, 36. R. H. ichs, 37. J. L. Mol, 38. R. A. Visser, M. Zondervan, 40. A. Vondeling. (iiescomité in KVP vraagt stemmen oor middenstander J. van Zijp 1IDEN Het kiescomité, dat zich i doel heeft gesteld een middenstan- in de KVP-raadsfractie te krijgen, eft alle middenstanders die lid zijn van KVP een stencil doen toekomen, arin wordt geadviseerd de heer J. n Zijp bij de groslijststemming van ilgende week zaterdag en zondag op 1 verkiesbare plaats te plaatsen. De er Van Zijp is bereid in de raad zitting nemen. LEIDEN/BODEGRAVEN Met de ge meente Bodegraven is over de voor naamste voor de gemeente en Rynland van belang zynde aspecten van de bouw van een afvalwaterzuiveringsinstallatie ter plaatse in beginsel overeenstemming bereikt. De gemeenteraad besloot eerder de zuiveringstaak aan Rijnland over te laten. Binnenkort zal het nemen van een bouwbesluit aanhangig worden gemaakt. De bereikte beginsel-overeenstemming met de gemeente betrof o.m. de plaats waar de installatie ware te stichten. Besloten werd een terrein aan te kopen van circa 5.43.60 ha, ten zuiden van de spoorlijn Leiden-Woerden, direct ten westen van de nieuwe omleidings-ryks- weg ter plaatse. Bij het ontbreken van planologische vastlegging van de be oogde bestemming van het terrein, werd van de provinciale planologische com missie de nodige instemming verkregen. Tot aankoop van enige nog resterende grond, eigendom van het Rijk en de polder Reeuwijk, zal worden overgegaan. V iertallencompetitie bridgeclub „De Sleutels" LEIDEN Uitslagen van de huishou delijke viertallencompetitie van de B. C. „De Sleutels". Stand na 3 zittingen. Groep A: De Vrind 14; De Goede 12; Rompes 9; Bloemhoff 5; Poot 2; Vree burg 0. Groep D: Wessels 14; v.d. Heide 12; v. Alphen 11; Robbers 10; v. Kempen 7; Wiedemeijer 0. LEIDEN Namens het Comité. Leef baar Leiden heeft de lieer \V. M. van 'Rooijen (Marislaan 11, Leiden) een uit voerig schrijven gericht aan de leden van de Leidse gemeenteraad. In het 'schrijven ageert hy onder meer tegen de reconstructie van de Wassenaarse- weg. De heer Van Rooijen vreest, dat de re constructie een forse aantasting van het bomenbestand gaat Inhouden. Hij is voorts van mening, dat het verkeers- vraagstuk ter plaatse op een andere betere wijze kan worden opgelost. Meerburg Donderdag 5 maart: 14.30 uur gez. huwelijksmis voor het bruids paar Sjaan Klein en Bart van Schaik. Woensdag 4 maart komt de raad van kerken bijeen in de Scheppingskerk. Vrijdag houden de dames van de ver schillende kerken haar „Vrouwenwe reld-gebedsdag"; '8 avonds 20.00 u. hou den zij een gebedsdienst in de Schep pingskerk en in de Meerburg; alle da mes zijn hartelijk welkom. Het thema zal zijn: „houdt moed". Antonius Toediening van het sacra ment van liet Vormsel. Wij maken U er nu reeds op attent, dat bisschop Kramer (bisschop van Luanfu, China), wonende te Katwijk, zich bereid heeft verklaard in onze kerk het sacrament van het Vormsel toe te dienen op zondag 19 KINDERCRÈCHE In de particuliere crèches dan eens gebleken. Maar LEIDEN Hoewel de is er dus geen plaats- Kan zolang wij er niets tegen- maatschappelijke voorzie- de gemeente uitkomst over stellen kunnen we het ningen in Leiden Zuid- brengen f Mr. G. N. La- huidige crèchebeleid moei- West een steeds bevredi- valye, chef rnaatschappe- lijk bekritiseren, gender karakter aanne- lijke aangelegenheden en men, lijkt een kindercrèche volksgezondheid, ziet het in deze woonwijk nog al- crèche-pro -reem als iets, tijd een niet eenvoudig te dat zich pas de laatste realiseren aangelegenheid, jaren zo sterk heeft ont- Het huidige aantal inwo- wikkeld. ners (thans phn. 25.000) Mr. Lavaleye: „De zo be- heeft weliswaar de be- ruohte slechte financiële ^e'neenfe Den Haag bleek schikking ever een pen- ponttie ■- - ter zaal in de Rijnlandflat aan de Bachstraat, maar alleen kinderen van 3 tot 'i jaar kunnen hier den ondergebracht. H ier houden de voorzieningen In december 1963 is hier over een motie ingediend, maar hoe positief de rand er ook tegenover stond, de financiën beletten ons te doen. De Geldgebrek er ruchtig huisvrouwelijk deronsje in een wasserette r ons aanleiding nader onderzoek, dat resulteerde tal weinig hoopvolle ge gevens. Leiden beschikt over vijf crèches (Herengracht, Ga- renmarkt, Morsweg, Noordeinde en Burggru- venlaan). Bij navraag blijken alle overbelast, en zeker niet in staat staat goede oplossing in de weg stadstaat destVd* «taat stadstaat lw du dQeU einde uit te trekken, maar van Leiden mogen we dit in de nabije toekomst niet verwachten. Zo'n kinder crèche vraagt een behoor lijke subsidie, want het heeft niet als enige taak de kinderen zoet te hou den, maar het ligt boven dien in de bedoeling ze op een verantwoorde manier te 1 Ik xvordt vaak genoeg ge béid door o.a. de Vereni ging van Ongehuwde Moe ders. Voor hen weegt het dubbel zo zwaar. Hier ver een forse aanpak van dit andert het crècheprobleem probleem danig in de weg. van een betrekkelijke luxe „Maar", klinkt zijn stem in een vaak bittere nood- kleine Zuid-Westenaartjes hoopvol, „we zijn ermee zaak. Evenals voor de an- op te vangen. Mevr. H. bezig. En de behandeling dere wijken is dit voor den Hartog, leidster van van dez zaak richt zich Zuid-West een nijpend pro- liet kinder verblijf „Caro- niet in het minst op Zuid- bleem, want het is erg tientjeaan de Garen- West". naar dat deze wijk met in marlet, bevestigt dat nog Gemeenteraadslid, mevr. hoofdzaak jonge bewo- K. E. T. Kerling is dezelf- ners zich niet heeft aan- de mening toegedaan, gepast aan de wijze waar- ,,Ook voor Zuid-West is op deze mensen willen c.q. het belangrijk, dat er goed moeten leven." geleide en ingerichte crè- Het onderwerp van het clies komen. Of de parti- gesprek in de wasserette ik boer hier culiere crèches niet vol- is dus nog in het stadium doen? Nee, dat is al meer van de inweek. ,11c moet echt veel kinde- en afwijzen, ook veel uit Zuid-West ja. Maar dit is zaak, die mij verder koud' laat. Ik kan het hit net redden, e Wereldgebedsdag voor vrouwen vrijdagavond 6 maart om 8 uur zt in onze kerk een gebedsoefening plaats hebben i.v.m. da wereldgebedsdag vooi Het is een samenkomst vooi uit de verschillende kerkge> nootschappen. Wij hopen, dat ook veel vrouwelijke parochianen aanwezig zul len zyn. 29 april en 6 - 13 - 20 mei, aanvang 10.30, einde 4.30 uur. OEGSTGEEST, H. WilUbrord Zondag 1 maart, 3e zondag van de veertigda gentijd: diensten als In de algemene lijst van kerkdiensten. Om 10.30 uur zang van het dameskoor en in het paro chiehuis een kindermisviering. De preek beurt heeft kap. Lansbregen en de week beurt de pastoor. Deze zondag wordt de eerste inzameling gehouden van de Vas tenactie voor het ontwikkelingswerk ln de derde wereld; achter in de kerk en in de Bonakapel staan daarvoor grote bussen, Om 12.45 (kwart voor één) kun nen nieuwe parochianen komen kennis maken in de pastorie met de geeste- Vrijdag 6 maart wereldgebedsdag voor vrouwen; om 20.00 uur gebedsbijeen komst ln het gemeentecentrum aan de LJjtweg. Zaterdag 7 maart van 5-6 algemeen spreekuur in de pastorie, van 6-7 biecht gelegenheid in de kerk bij de pastoor, en om 7.30 u. de zondagse misviering. Bediening van het Vormsel. In onze parochie zal het Vormsel aan de kinde ren, die de lagere school gaan verlaten, bediend worden op het einde van het schooljaar, en wel op zondag 21 juni. Daaraan wordt verbonden de doopge- dachtenis en de geloofsbelijdenis, samen met de ouders en familielèden. De laatste drie dagen ervoor wordt een voorberei ding gehouden. De bediening van het Vormsel zal gebeuren door bisschop Constans Kramer, voorheen in China werkzaam, thans rector van Huize de Wilbert in Katwijk. Het is geen ver plichting meer om het vormsel op jeug dige leeftijd van ongeveer twaalf jaar te ontvangen. De ouders mogen, des gewenst in overleg met hun kinderen, het vormsel uitstellen tot b.v. de 18-ja- rige leeftijd. Ook hier spreekt dus de persoonlijke verantwoordelijkheid van de ouders een woordje mee. Men heeft nu nog vier maanden om erover na te denken. Inbrekers actief in Leiderdorp LEIDERDORP In de afgelopen nacht ingebroken in twee woningen, resp. i de Zijllaan en de Dijkgravenlaan. Het ongewenste bezoek verschafte zich toegang door het inslaan van een ruitje. In beide gevallen wordt niets van be- teknde waarde vermist. Het vermoeden bestaat, dat de inbrekers aan de Dijk- gravenlaan op de vlucht zijn geslagen, toen de bewoners thuis kwamen. Studenten telefonische hulpdienst begint 9 maart werkzaamheden LEIDEN Op maandag 9 maart begint te Leiden de Studenten Telefonische Hulpdienst, die is gerealiseerd in een samenwerking tussen studenten en de studentondocanen, zyn werkzaamheden. Met ingang van die dag zal deze ano nieme hulpdienst dagelijks van acht uur 's avonds tot acht uur 's morgens en gedurende de weekends van vrijdag avond acht uur tot maandagmorgen acht uur klaar staan voor alle leden van de universitaire gemeenschap, die in moeilijkheden zitten. dekenale jongerenmis Leiden geen jon gerenmis verzorgen in de kapel van het Bonaventura-College, maar in de Lan- rentluskerk te Voorschoten. De jonge renmis. dip om half acht begint, heeft als thema „De geloofsbeleving van vroe ger en nu", waarby de tekstgroep van Anton Toussalnt enkele grote verschil len van deze geloofsbeleving zal probe ren le belichten. De celebrant van deze mis is pater Raymund van Sassen van Ysselt. Zaterdag 7 maart zal de groep geen Jongerenmis verzorgen. THE LORD FOLKS LEIDEN Op zondag 1 maart orga niseren The Lord Folks, de jongeren groep van de Herensingelkerk, 'n eucha ristieviering in de kerk van de Paters Montfortanen aan de Haagse Schouw. Aanvang 11.30 uur. Celebrant is pater Knibbeler. Jongeren boven 16 jaar. die willen zingen of meehelpen in de orga- nisatiegroep, kunnen Inlichtingen krygen bij de repetitie, vrijdagavond om 8 uur in de Herensingelkerk. Iedereen is van harte welkom. DEKENALE BERICHTGEVING In liet dekenaat Leiden zal een kursus worden gegeven voor pastorale werkers. De inleiders zyn pater dr. J. Grollenberg O.P. en pater dr. Jac. Mulders S.J. Pater Grollenberg zal vanuit de bespre king over het ontstaan en aard van de vier evangelieën doorstoten naar de christologische vragen. Pater Mulders zal spreken over het „Christus getuige nis" van het Nieuwe Testament en van daar uit aandacht besteden aan het „waarom" van de kerk en de verwach tingen t.a.v. de kerk. De cursus wordt gehouden in 't Petrus zaaltje, Lammenschansweg, op 16 - 22 - R.K. Begraafplaats: dinsdag 3 maart om 9.00 uur een H. Mis in de kapel. Kerkdiensten op zondag LEIDEN H. Antonius: zaterdagavond 19.00 uur; zondag 9.30, 11.00, 12.15 uur; in de week: maandag, dinsdag, woensdag des morgens 9.00 uur; donderdag en vrijdag 's avonds 19.30 uur. Haagse Schouw: zaterdagavond; 19.00 uur; zondag: 9.30. 11.30 en 18.30 uur; in de week: 7.15; zaterdag 9.00 uur; woensdag- en vrij dagavond om 19.30 u. Hartebrug: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 8.00, 9.00, 10.45, 12.00 en 19.00 uur: in de week: 7.00, 8.00, 9.00 en 19.00 Herensingel: zat.av.: 19.00; zondag: 8.30, 9.30 (Lat.), 11.00 (Ned.) en 18.30 u.; in de week: 8.30 en 19.30 uur (behalve maan dagavond. Bijkerk Timorstraat: zondag: 9.30 en 11.00 uur. H. Leonardus: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 9.00, 10.45 (mis met samen zang). 12.15 eD 19.00 uur; in de week: 7.30, 8.00 en 9.00 uur; dinsdag- en vrij dagavond 19.00 uur. II. Lodewjjk: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 8.00 (ln St.-Maartenshuis), 9.45 (Lat.). 11.00 (Ned.), 12.15 en 18.00 uur; ln de week: 815; zaterdagmorgen ook 10.00 en 19.15 uur. H. Petrus: zaterdagavond: 19.00 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 u.; ln de week: 7.30, 9.00 en 19.00 uur (behalve maandag). Studentenparoehie: zaterdagavond 19.00 uur in de Lodewljkskerlc; zondag: 11.45 uur, Pieterskerkstraat 1. LEIDEN Voor de „recreatie-sporters' organiseert de Leidse Jeugd Actie ii samenwerking met de Leidse sport leraar Leo de Vries een „biyf-fit"- sus in het jeugddorp Zuid-West aai. Voorschotcrweg (naast het zwembad De Vliet), onder het motto: „Loop voor je Dat er geen generatie geweest is met zo weinig noodzaak tot bewegen, dan de onze, is genoegzaam bekend, wy zit ten gedurende ons leven gemiddeld 150.000 uren. Onze grootouders kwa men tot 100.000 uren en 150 jaar ge- „slechts" 75.000 Plastic zakken Naar aanleiding van het overgaan op plastic zakken wil Ik langs deze weg enige woorden van protest laten horen. Op de eerste plaats keur ik het over gaan op plastic zakken goed. alleen al voor de arbeiders die de hele dag met die zware emmers moeten lopen. Maar verder vraag ik mij af, is het nu zo nodig deze zakken weer op rekening te laten komen van ons en ook nog eens de reinigingsrechten van 27 op 30 gul den per jaar te brengen. Wij zijn be gonnen met 6,- per jaar en nu komen wij al op een bedrag van 41,25 per jaar. Het komt mij voor, dat deze ver andering van de gemeentelijke reiniging wel een verlichting is van de kosten, maar geen verzwaring. En wel zo, dat er nu één man de zakken in de wagen kan doen, terwyi er by de emmres drie man nodig waren. Verder ook het ver plicht stellen van zakken met 'sleutels' wil ik afkeuren. Als ik een gebruikte plastic zak heb, die nog goed is voor het huisvuil en hem dicht bindt volgens de eis, wat is daar dan tegen? Men moet op de kleintjes passen, wordt zo dikwijls gezegd. Ik hoop, dat ook andere lezers hun protest zullen laten horen, en dat het door mag dringen in de ge meenteraad. Mevr. W. L. te L. LEIDEN Op de donderdagen 3, 10 en 24 maart wordt door de faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Leidse Univer siteit een postdoctorale cursus voor no tarissen en kandidaatnotarissen ge geven over het nieuwe huwelijksvermo gensrecht. I .v-*v .v '•>-&? KATWIJK Door de enorme regenval en de plotselinge dooi van de laatste dagen is Rijnlands boezemwater enorm gestegen. Het gemaal in Katwijk moet daarom intensief worden gebruikt om al dit overtollige water in de Noordzee te lozen. Het is echter niet alleen veel. maar ook nog zeer vuil water, waarin allerlei voorwerpen drijven. Elke morgen worden er in Katwijk hele schepen gevuld met dit vuil dat uit het water wordt gevist en tegengehouden moet worden omdat het gemaal anders door verstopping buiten werking gesteld zou worden. Daarom houdt men de laatste dagen in Katwijk ondanks een driedubbele beveiliging voortdurend toezicht op dit water. Dit laatste stukje Rijn in ons land blijkt de laatste dagen niet alleen een riool maar ook nog een vuilafvoerweg te zijn. jfelfart" Wie veel zit. wordt eerder'dik Niet 'Xapel RoombuiS: 1900 uur= zondag: eten muur xiHpn i<z rifo,«.45 (Lat.). 10.30 (Ned.), 12.00 en 18.00 van'Immers nipt Hp V °r.Zf uur; in de week; 8.30 (vrijdag 8.00) en van. Immers, niet de voedingsmiddelen, nq1K imr vii tilt r,r,o ty-XO UU1. die wij tot ons nemen maken maar de voedingsstoffen, die door teveel zitten niet verbruikt worden. Postbodes, houthakkers en metselaars kampen niet met gewichtsproblemen. Het zou allemaal niet zo erg zyn als de moderne mens met zijn „overwicht" geen kortere levensduur zou hebben, dan de mens met een gemiddeld gewicht. In Finland heeft dr. Kammen de le vensduur van mannen, die tot op hoge leeftijd skiën, vergeleken met die van personen, die weinig lichaamsbeweging hadden. Hij kwam erachter, dat de le vensduur van de lichamelijk aktieve groep 7 jaar langer was. dan die van de lichameiyic niet aktieve groep. Het besfrjjden van de „bewcrin"«armoe de" is het doel van deze ..hHjf-fit"- cursus. Daarnaast is liet een ideale ge legenheid voor iedereen om eens een uurtje heerlijk met iezelf bezig te zijn, om eens een uurtie te leven en niet ge leefd te worden. Niet opge'aaed te wor den door eveneens te druk be»ette mede mensen, maar heerlijk in ie eigen tempo een uurtje aktief te ontspannen. De eerste trainingsmorgen is gepland op zondagmorgen 8 maart a.s. van 9 10.30 uur en voorts lede-p zond"-mo*, gen van 910.30 uur. nl. één uur trainen met daarna voor de 'efhehbers een half uurtje balspel. De cursus bestaat uit totaal 12 lessen, (van 8 maart t/m 24 mei a.s.). Inschrijving voor deze cursus is moge- ïyk tot 7 maart a.s. op de volgende adressen: Bureau Leidse Jeugd Actie, Stadhuis (ingang Koornbrugsteeg'hoek Breestraal), tel. 45344, toestel 142, en L. N. de Vries, Vlietweg 5, Leiden, tel. 34972. RSIIAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd voor: Kand.ex. psychologie: E. J.'de Jonge (Katwijk aan Zee): J- J. van Gaalera Lcldschendam) M. Kuik AerdenhoutDoet.ex. psycho logie: H. van Hoogdalen (Leiden); I. G. de Koning (Den Haag); R. C. Streitman (Leiden); F. v. d. Wiel-Schagen (Lei den); Doet,ex. pedagogiek: N. Stenfert Kroese (Lelden); Doct.ex. sociologie: W. P. Kmiulst (Goes): L. Ch. O. Jansen (Leiden); Kand.ex. Slavische taal- en letterkunde: L. Reedijk Zwijdrecht E. Mulder (Den Haag). LEIDEN. Aan de Leidse Universiteit is de heer P. Kanaar, wetenschappeiyk hoofdmedewerker by de afdeling Derma tologie van het Academisch Ziekenhuis te Lelden, tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, ge titeld „Over de pathogenése van Acne vulgaris". De promotor was prof. dr. M. K. Polano. ROTTERDAM Geslaagd aa.n de Eco nomisch Hogeschool voor het doctoraal examen de heer A. C. J. van Dyk. dik. Menswording: zaterdagavond; 19.30 u.; "nat zondag: 9.00, 10.30 en 12.00 uur; in de week; dinsdagmorgen 7.30 uur en don derdagavond 19.30 uur. VOORSCHOTEN H. Laurentius: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.30, 10.30, 12.00 en 17.00 uur; in de week; 9.00 en 19.30 uur; Noord hofland: zondag 11.30 uur. Moeder Gods: zaterdagavond: 19.00 u.; zondag: 8.00, 10.00 (met zang), 11.30 (met zang) eD 18.00 uur. Lof 19.00 uur. In de week: 7.30 en 8.15 uur ('s woens dags 8.00), vrydagavond 19.30 uur. OEGSTGEEST H. Willibrordus: zaterdagavond: 19.30 uur; zondag: 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur; in de week: 7.45, 8.45 en 19.30 Bonaventurn.; zaterdagavond: 18.30 u.: zondag: 8.00, 10.00 en 11.00 uur (Lat.). Rjjnsburg Tuinbouwschool: zaterdag avond: 19.00 uur: zondag: 10.30 uur. ZOETERWOUDE Parochie St.-Jan's Onthoofding St.-Jan Zaterdagavond: 19.30 uur avondmis met zang. Zondag; 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezon gen Hoogmis; 11.00 stille H. Mis; 19.00 lof. Aloysiuskapel Zaterdagavond: 19.00 u. avondmis met zang. Zondag: 7.30 stille H. Mis; 9.00 gezongen Hoogmis; 10.30 H. Mis met zang; 11.30 stille H. Mis; 18.30 lof. Huize Emmaus Iedere dinsdag- en donderdagavond om half 8 avondmis die ook toegankelijk Is voor parochianen van buiten. Maandagavond om 8 uur ln de confe rentiezaal van Huize Emmaus interker- Iceiyke gebedskring over „De plaats van God in de gesekularlseerde wereld". Vrijdagavond om half 8 'ln de Weeken der maandelijkse groepsmis voor de jeugd. Kerkdiensten op zaterdag- en zondagavonden Leiden H. Antonius: Haagse Schouw: 19.00 Hartebrug: 19.30 Herensingel: 19,00 H. Leonardus: 19,00 H. Lodewijk 19.00 H. Petrus: 19.00 Studentenparochie Lodewijkskei-k 1 19.00 Leiderdorp Meerburg: 19.00 Menswording: 19.30 Voorschoten H. Laurentius: 19.00 Moeder Gods: 19.00 Oegstgeest H. Willibrordus: 19.30 Bonaventura: 18.30 Rijnsburg Tuinbouwschool: 19.00 18.30 19.00 18.30 19,00 18.00 18.00

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5