CATS THE EDWIN HAWKINS SINGERS SHUFFLES DALIAH SUCCESRIJKE MANNEQUINS alle toppers van op één schijf Het Grand Gala du Disque Populaire 1970 is weer achter dc ru* en vanaf vandaag houden de platen - maatschappijen de verkoopcijfers nog scherper dan normaal in de gaten om te kijken of de kost bare Gala-affaire vruchten afwerpt, llet Gala is immers in eerste instantie een commerciële aan gelegenheid, en pas op de tweede plaats een ge zellig avondje teevee kijken. Bovema liet dit jaar voor de verkoopinjectie de keus vallen op onze vaderlandse roodborstjes The Cats, de Tamla Motown fenomenen The. Four Tops. de Britse Proooi Harum en de charmante Bobby Gentry. Uiteraard gaat dit stuntwerk gepaard met liet verschijnen van een aantal (goedkope) elpees van desbetreffende artiesten. Deze week verschenen dan ■ok de volgende albums Cats portrait, Procol Harum portrait Bobben Gentry portrait en Four teen fabulous favorites of The Flour Tops Alle platen zijn gevuld mei de voormalige singlesucces sen en niet minder luisteirijk bijwerk Ten overvloede laten wij hier de meest bekende titels ng eens volgen. The Cats met een reeks profane meezingers als Marian. Lea. Sure he's a cat, Scarlet Ribbons. Why?. Mandy my dear en nog meer sure shots voor moeder de vrouw en sentimenteel aangelegde jongelingen. Ook Procol Harum weet ij/.ersterk het gemoed te bewerken met Homburg, Salty dog enz. Voor het rauwere werk raden wij u de elpee aan vpn The Four Tops. Veertien, voor het merendeel van het Detroittrio Holland-Dozier-Holland afkomstige nummers roepen het ideale sfeertje op voor een schemerfeestje. Titels Reach out. What is a man. If I were a carpenter. Baby 1 need your lovin enz Last but not least Bobby Gentry, het meisje uit de Mississippi Delta, dat met Ode to Billie Joe de wereldhitlijsten haalde en sindsdien niet zonder contracten zit. Van haar noemen wij Ode to Billie Joe, I'll never fall in love again. Where's the playground Johnny en samen met Glen Campbell Less of me en Mornin Glory. Zoals u ziet een ijzersterk repertoire dat zijn weg naar de door het Grand Gala lekker gemaakte kopers wel zal vinden. ZATERDAG 28 FEBRUARI - Het bekende Amerikaanse gospelkoor The Edwin Hawkins Singers vormde een van de attracties van het tiende Grand Gala du Disque, dat gisteravond in het RAI-congresgebouw ge houden werd en ook op t.v. uitgebreid te zien was. The Edwin Hawkins Singers zjjn bekend geworden door de hit „Oh happy day", een nummer dat ook in ons land enkele weken de eerste plaats van de hitparade bezette- In juni 1968 arrangeerde de 25-jarige pianist7koorleider Edwin Hawkins acht gospels, die hij met het Northern Californian State Youth Choir op de plaat zette- Hawkins slaagde er niet in meer dan 600 exemplaren van de single te verkopen. In maart 1969 echter, ruimde een disc- jockey uit Oakland zijn collectie gospelplaten op en vond daarbij een langspeler van de hem volslagen onbekende Edwin Hawkins Singers (dit was de plaatnaam voor The Northern Californian State Youth Choir). Na het draaien van ..Oh happy day" in zijn radioprogramma regende het briefjes van verzoeken om dat Oh happy day" en de lp werd een hit. Niet alleen met happy day opvolger ln Amerika, maar in bijna elk land ter wereld kwam deze gospel song op de eerste plaats van de hitparade. In Nederland zijn nu twee elpees op de markt: „Oh happy day" en ..Blowin' in the wind", terwijl de single „Blowin' in the wind" het nieuwe Hawkinssuccee voor de 45-toerenliefhebbers moet gaan worden. gouden gala serie De nieuwe Edwin Hawkins-elpee maakt deel uit van de omvang rijke CNR Gouden Gala Serie, waarin we verder namen als Melanie, Ella Fitzgerald, Gert en Hermien. Robert Stolz. Udo Jurgens Charles Aznavour, Jean Ferrat, Jacques Brei. Heintje. Mireille Mathieu, Manitas de Plata, David Alexandre Winter tegenkomen. Deze platen zijn bijna zonder uitzondering laag geprijsd. stars of the grand ole opry ..Stars of the grand ole opry" is een nieuwe langspeler Mercury International country and westernste die ook in de pop-music sporen verdiend hebben. Een heel duidelijk voorbeeld daar van is Jerry Lee Lewis, trouwens al in het rock rolltijdperk erg populair t Hij zingt What's made Mil waukee famous". Verder op deze plaat country-singers, die nauwelijks toelichting behoe ven. zoals Roger Miller. Rot Drusky, George Jones. Faror Young. Rusty Draper. Lester Flatt en Earl Scruggs. Jerri Wallace. Het betreft hier eer verzamelelpee in de seru ..Country and Western Win ners". In deze serie zijn ge noemde .winners" ook op af zonderlijke elpee's te belqiste- the best of Op „The Best of The Tempta tions" uit de bekende Bovema- serie komen voor „I can't get next to you"; „Message for black man" en „I heard it through the grapevine". Dit laatste nummer komt ook voor op de elpee „The best of Gladys Knight and The Pips' Daarop treft men verder „The Nitty Fritty" your low" needs love" a Iers vormen „Baby I need en „Everybody n. Deze langspe- de werkelij ke fans eigenlijk overbodige uitgaven, omdat zij de meeste songs al verzameld zien op de reeds aangeschafte platen. Voor hen, die de artiesten nog niet zo goed kennen en d< succesprodukten voor de aar digheid in hun discotheek op genomen willen zien. zijn het aantrekkelijke gevallen, slechts f 14.90 kosten. Op het Tamla Motownlabel heeft Bo vema ook The Best of Mary Wells uitgebracht. En dat aardig, want zij is een arti te, van wie we niet dagelijks iets horen. Mary zingt onder dere „My Guy" van William Robinson en 'n aantal nummer van het trio Holland-Dozier Holland. „The best of SteppenwolF' op Dunhill brengt in elpeevorm inderdaad tien hele goeie nummers van deze groep. „Born to be wild" en „The pusher" zijn er natuurlijk op te vinden (met Easy rider). De resterende nummers ko- rr.cD. -tor een groot deel van de e.,x At your birthday party", zoal Jupiter Child". „Happy birthday", .She'll be better". Een overzichtselpee iemand die zich schaamt nog geen Steppenwolfplaten in zijn discotheek te hebben. Nauw aan de heavy rock van Steppenwolf is het geluid van Morgen verbonden. Dit kwintet uit Philadelphia staat onder bezielende leiding van Steve Morgen, die verder instaat voor de muziek, teksten produktie Vocaal volgt alles nogal een monotone lijn. de muzikale prestaties zijn fijn. Dit blijkt vooral uit het r mer over het onuitputtelijke thema „Love". verder ondi andere „Purple", „Welcome to the void", „Eternity in be tween" enzovoort. Gestoken ir een klaphoes met los teksten- vel, met op de hoes de litho van Munch: „De schreeuw' Een must (Probe cplp 45075). Aan deze rubriek werkten mee Charles Bels, Guido Halleen en Henk Schaaf mikt op zangcarrière De beeldschone Israëlische filmster Daliuh Lavi I Lord Jim. Nobody runs forever. The silencers)maakt haar zangde buut op de Polydorsingle Love's songs-Best to forget. Haar beroemde landgenoot Topoi, die via de rol t'c.i Tevje in de Londense opvoering van de musical Fiddlér on the roof tAnatevkawereldvermaard heid prompt in de Amerikaanse vermaaksmolen terechtkwam, raadde Daliah aan haar kans te wagen in het woelige hitwe reldje. Na het beluisteren van tie kersverse schijf moeten we opmerken dat Daliah zeker geen groots zangeres is. maar met haar meer dan bevallige fysiek voor ogen vergeten wij de vocale oneffenheden gouden lanceren nieuwe single Na 19 weken hitparade moest het er wel van komen. Wie zowel hier als in België de tweede plaats op de bestsellerslijsten weet te bereiken, is goed \oor een gouden plaatOp vrijdag 13 februari J.I. kregen The Shuffles voor 100.000 maal „Cha-la-la. I need you" de begeerde gouden plakken in het Ililversumse „Gooiland", alwaar talloze vrienden en fans alsook de velen die professioneel bij het doorslaande succes van deze Brabantse groep betrokken waren het veelbelovende viertal kwamen huldigen. „Cha-la-la" was het allereerste stuk dat The Shuffles op de plaat vastlegden. Een debuut zoals er maar weinig gemaakt wordt. De single bracht het niet alleen tot een 13e plaats op de Nederlandse Top 100 over hel jaar 1969, maar werd bovendien naar dertien andere landen geëxporteerd. De plaat is inmiddels uitgebracht in Scandinavië. Finland. Engeland, Duitsland. Frank rijk. Zwitserland. Spanje. Turkije, Amerika (op Date), Japan en in Zuid-Afrika, terwijl bovendien een Italiaanse versie en een Spaanse versie (voor Colombia) in de maak zijn. The Shuffles hebben zich daarmee tevens bij die Nederlandse groepen ge schaard welke momenteel buiten de landsgrenzen sterk de aan dacht trekken. Wanneer je met een eerste plaat, en als eerste Brabantse gioep, meteen al zulke hoge ogen weet te gooien, zijn de verwachtingen aangaande de „opvolger" uiteraard hoog gespannen. Twee maan den lang is er onder hoogspanning aan die tweede single gewerkt. Het resultaateen plaat waarvan moeilijk te voorspellen valt welke kant het ditmaal zal gaan doen. „Run-run-run, Fly fly fly" is een folk-rocknummer met een opvallende melodie en „Bitter Tears" een ballade in het vertrouwde „Cha-la-la"-genie. In beide excelleert wederom het persoonlijke stemgeluid van Albert Westerlaken, bijgestaan door uitstekende groepszang en gesteund door uitgekiende arrangementen van Martin Gale. Kortom twee nieuwe hitkansen voor de gouden Shuffles! In de huidige bezetting spelen The Shuffles al sedert eind 1968 samen. De groep werd evenwel reeds in 1964 opgericht en heeft dan ook in september van het vorig jaar zijn eerste lustrum gevierd De leden van de groep allen afkomstig uit Rosmalen bij Den Bosch zijn: Albert Westerlaken f2 september 1949) - solozanger; Henk van den Heuvel (28 september 1943) - solo gitaar en zang; Hans van Liempt (20 december 1946) - bas gitaar en zang; Jan van Crey (2 augustus 1946) - drums en zang. GEHANDICAPTE KINDEREN Een t.v.-film over gehandicapten. Leven en Laten Leven, die onlangs op het scherm verscheen, circuleert door het land om hierdoor een reëler bena dering van de gehandicapte te bevor deren. Deze houding van de gezonde te- het lichaamsgebrek is verkeerd, voelt zich afkerig, onbewust schuldig. Maar er is in de confronta tie ook 'n andere partij: de gehandicap te. Ook van hem gaat iets uit en hoe beter hij met zijn gebrek leeft of het (gedeeltelijk) heeft overwonnen, des te gemakkelijker zal de benadering verlopen. Vele gebrekkigen zijn eens een gehan dicapt kind geweest. (De hedendaag se maatschappij telt steeds meer ge handicapte kinderen, aangezien zij die met een ernstig lichamelijk gebrek ter wereld komen, door moderne genees middelen in leven gehouden worden en langer in. leven blijven). Zulk een kind zal „als patiëntje" geholpen zijn, maar is het „als kind" juist behandeld? Daar van zal zijn geluk en zijn houding als yolwassene voor een deel afhangen. De BOSK, bond ter bevordering van de belangen van spastici, heeft in samen werking met hel ministerie van Socia le Zaken, en Volksgezondheid een boek je uitgegeven dat ouders wil helpen bij de verzorging van hun jonge gehandi capte kinderen. Voor het boekje Wat Kan Ik Doen? zijn aanwijzingen en teksten gekozen uit bestaande buiten landse werken over dit thema. Er wordt voornamelijk hulp aan halfzijdig ver lamde kinderen in besproken. Niet al leen ouders, maar ook hun wijde om geving zouden deze raadgevingen eens moeten lezen. Er blijkt zo duidelijk uit, dat het goed aanpakken van de taak. voor de opvoeders bijzonder zwaar is. Zo zwaar dat zij soms geen tijd zullen overhouden hun geval „zielig" te vin den, en dat is dan weer een winstpunt. De bezigheden met een voor gehan dicapte kinderen, vragen: groot ge duld want de verbetering vordert maar langzaamtaai doorzettingsvermogen want men moet opgewassen zijn tegen het feit dat de gestoorde ledematen nooit helemaal goed zullen worden; ge zond verstand, opdat het kind niet te véél beschermd wordt; vindingrijkheid bij het doen van oefenend spel; wijs heid in het bepalen van de plaats die het kind krijgt; het mag noch een be langrijker. noch een onbelangrijker plaats in het gezin hebben dan een dei- anderen. Ook een gehandicapt, jong kind moet druk bezig zijn. Het kan niet op onderzoek uit, en daarom moet de omgeving naar hem toegebracht wor den. Dat sluit aan bij de raad, geen duur speelgoed te kopen. Van dingen uit de realiteit (denk maar aan keu kengerei) kan het veel meer leren. Dingen krijgen meer betekenis als er over gepraat wordt; juist tegen deze gebrekkigen en zeker tegen kinderen die niet praten kunnen, moet veel gesproken worden: „ik doe nu dit dan daten kijk eens wat ik nu Alles wat de woordenschat vergroot wordt aangegrepen. Het betekent dat zo'n kind. ook in een rolstoel, zo dicht mogelijk in je buurt is: de moeder moet leren twee dingen tegelijk te doen. maar de huisgenoten kunnen veel helpen, meedoen en overnemen. In het boekje wordt duidelijk uitge legd en met foto's geïllustreerd, hoe deze kinderen hun gestoorde arm, hand en been kunnen leren gebrui ken, omdat ze die nodig hebben en er niet buiten kunnen. Er is aanmoedi ging voor nodig maar het is fout te dwingen het gestoorde deel te gebrui ken, in de plaats van het ongestoorde. De ongelukkige hand kan zeker een „helpende hand" worden nooit een „meesterhand". (Het blijkt volkomen normaal te zijn dat ouders zich soms ergeren of bezorgd voelen; onnoeme lijk zwaar is het dit niet te tonen!) Er zijn spelletjes die al met een baby van zes maanden gedaan kunnen worden. Spelletjes, die in wezen oefe ning betekenen zoals elk spel van elke gezonde baby een oefening is, maar als spel wordt opgevat. Voor de peuter zijn de belevenissen met zand en water bijzonder leerzaam. Het voe len en zien van water, droog en nat zand, en alles wat daarmee te beleven valt. is boeiend, avontuurlijk mend. Ook al lijkt het een doellifl geklieder, moeder moet het voor nemen en op alle variaties wijzen. Het halfzijdig verlamde kindje waarschijnlijk niet uit zichzelf kruipl maar men kan het aanmoedigen d# het in een soort draagband te hangjj Begint het te lopen, dan gaat mank. Ook hier is een stimulans r om met iedere voet afwisselend stappen. Zelfs springen kan het lei en steppen, waarbij twee benen i zijn. Een bal vangen en wei-pen ho lang niet altijd onmogelijk te „Het eten en drinken van alle gehani capten gaat slordig", zegl de schrijv Dit is wellicht een extra-teer punt het contact van gezonden met gehan capten. Esthetische tafelmanieren z de onbeschadigde mens nu eenm, mei de paplepel ingegeven. Ook i slordigheid moet zo goed mogeli worden bijgeschaafd met alle nodi Onder Amerika's best verkopende top- mannequins horen 45 donkere meisjes, negerinnen van koffie-tot ebbenhout- kleur met kroes of ontkroesd haar. Business houdt zich niet op met rassen discriminatie zolang het geen geld kost. Deze vrouwen hebben van nature mooie lichamen waarmee zij goed lopen en goed kleren verkopen. Zij brengen dus geld binnen. Het gaat er mee als in de showbusinesszij zingen goed, dansen prachtig, verstaan het ritme en passen in de moderne schijnwerpers zó uitste kend dal ze haast onnavolgbaar wor den. Misschien is hun schoonheid hun In Europa is eveneens een groeiende belangstelling voor gekleurde manne quins waar te nemen; ook in Nederland. Wij signaleerden hier drie voorbeelden: Het eerste is de coloured woman als attractie bij schoenen van Lancia. Het tweede: de kroespruiken door Loek Limburg, gemaakt voor Nederlandse mannequins. Het derde de negerdress- man die de collectie voorjaar '70 van Dick Holthaus Pour Hommes met man nelijke zwier hielp brengen tact. Het boekje besluit mei een wijs woo t dat wij overal en altijd op onze med mens moesten toepassen: „Bedenk d hij (het gehandicapte kind) uw aa dacht waard is om wat hü wèl lei (horen, zien. denken) niet om niet kan (al is dat wel lastig i hele gezin). Uitgave straat 322442. Haarmode uit Parijs De collectie vTRÈFLE"-kapsels Voorjaar/Zomer 1970 I de la Ilaute Uoi legenheid van de vie irüoe HUI on Hotel*' SYNDICAT DE LA Wfi HAIJTE COIFFURE FRANQA13E T COIFFURE CRËAHON T.(jn herken A V embleem*"''

Leidse Courant | 1970 | | pagina 10