In verpleegtoren Zuid-West komt ook een daghospitaal t Dokter Bazuin sloeg eerste paal ROOYAKKERS N.V. LTB afd. Voorschoten viert halve eeuwfeest BURGERLIJKE STAND I BRUIJNZEEL - KEUKENS - KASTEN „HOUTWERF-LEIDEN" N.V. MERCEDES-BENZ ADMINISTRATIEVE MEDEWERKERS BIOSCOPEN VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Schetsplannen werden vaak gewijzigd LEIDEN Vanmiddag sloeg dokter J. G. Bazuin als voorzitter van krijgt een capaciteit van 150 bedden. Een landelijk novum is het dag- de ..Stichting tot verpleging van langdurig zieke bejaarden" (eigenlijk hospitaal, dat op de tweede verdieping wordt ondergebracht; hierin een foutieve naam omdat het om langdurig zieken van alle leeftijden kunnen patiënten worden behandeld en gerevalideerd, die 's avonds gaat) aan de Aaltje Noordewierlaan in Zuidwest de eerste paal voor en "s nachts weer gewoon in hun eigen huis verblijven. Voor huisvesting de lang verbeide „verpleegtoren". Deze komt vlak naast de flats van j van het verplegend personeel moet elders nog een oplossing worden het bejaardencentrum Rijn en Vliet. Het negen verdiepingen hoge ver- gevonden, waarschijnlijk ook in nieuwbouw. De stichtinskosten van het pleegtehuis, dat men over ruim twee jaar in gebruik hoopt te nemen, nieuwe verpleegtehuis worden tegen de tien miljoen gulden geraamd. Als men weet, dat al in 1964 't eerste schetsplan werd gemaakt voor dit ver pleegtehuis dan wordt het wel duidelijk, dat er allerwege vreugde is over de van middag officieel begonnen bouw. Het plan is in de loop der jaren gewijzigd, zo moesten de extra verdiepingen, die voor huisvesting van het verplegend per soneel waren gedacht, vervallen omdat volgens de nieuwe rijksregelingen ver pleegsters niet meer in het tehuis be horen te wonen. Voor het bestuur geeft dit weer veel extra problemen om van de grote extra kosten nog maar te zwijgen -- omdat nu voor een verpleeg stershuis ook weer grond moet worden gekocht. Complex wordt 38 m hoog Door de betrekkelijk geringe afmetin gen van het terrein aan de Aaltje Noordwierlaan 3550 m2 moest het Rotterdamse architectenbureau E. F. Groosman het wel in de hoogte zoeken met het ontwerp. De „toren" meet 33 x 24 meter; daaronder bevinden zich de behandelafdeling, die een grotere afme ting heeft en daarboven komt het dag hospitaal. De totale hoogte van het com plex wordt 38 meter. De verpleegkamer imet 4 tot 6 bedden) bevinden zich op zes verdiepingen, elk met een onder zoek- en behandelkamer, twee isoleer kamers en een dagverblijf. Streekfunctie Het louter en alleen voor lichamelijk ge handicapten bestemde tehuis krijgt een streekfunctie. Er zal een nauwe samen werking komen met ziekenhuizen en be jaardentehuizen en de band met 't Aca demisch Ziekenhuis wordt wel heel nauw. Dit ziekenhuis is trouwens ook in het bestuur ..vertegenwoordigd.Zo wordt ook tezamen met het A.Z. een ziekenverzorgstersopleiding gestart. Bij elkaar zijn tachtig personeelsleden nodig. Eind dit jaar hoopt men een di recteur te benoemen, bij voorkeur een specialist in de geriatrie. Op de negende verdieping komen o.m. woonruimten voor directrice en hoofden van dienst en op de eerste een grote recreatiezaal, een toko en een dames- en herenkapperszaak. VOORSCHOTEN De R.K. Land- en Tuinbouwbond afdeling Voor schoten heeft het 50-jarig bestaan op een waardige en ook genoeglijke wijze herdacht, 's Morgens was er een plechtige gezonger\ H. Mis in de Moeder Gods Kerk, waarbij de geestelijk adviseur pastoor Blonk de feestvierende leden toesprak, 's Avonds werd aan de leden een jubileumdiner aangeboden in restaurant De Gouden Leeuw te Voor schoten. r r t j I Tijdens het diner sprak ook wethouder Voorzitter C. Hendriks: drs. A. F. van der Laan, die inhaakte J op hetgeen de voorzitter zei. Hij zelf zag 1--r j f het niet zo somber in, temeer daar er Komende VIlTftC^ voor de agrariër andere perspectieven J ter beschikking staan. De heer C. Groot- -i scholten voerde het woord namens het IÜcLT worden hoofdbestuur van de LTB in Haarlem. J Dat de LTB eens onder de vleugels van I *1**1 ('e Hollandse Mij. van Landbouw heeft stuk moeilnker gestaan vertelde de heer J. Nell. Inder- J tijd heeft de LTB zich van deze orga- Alle leden van de LTB waren aanwezig, l nisatie losgemaakt. Maar thans is er alsmede vele genodigden. Voorzitter J. i weer samenwerking en de heer Nell C. Hendriks gaf tijdens zijn openings- j hoopte-dat dit in de toekomst nog zal woord een kort verslag over de afgelo- j groeien, pen vijftig jaar. Hij herdacht hierbij de oprichters van de afdeling Voorschoten van de LTB de heren J. van Uffelen, L. 'Aintl de Jong en W. Duynisveld. In februari 1920 zijn deze heren gestart met tien In het oprichtingsjaar is ook de Boe leden. Tevens werden woorden van dank renleenbank ontstaan en de heer A. en waardering uitgesproken tot de heerDoeswjjk zag deze bank als „kind van V. v. d. Hulst, die in de crisisjaren het de LTB": „De Boerenleenbank is zon- voorzitterschap op zich nam en 35 jaar j der de LTB niet denkbaar en de LTB voorzitter is geweest. De heer v. d. had thans nooit datgene kunnen zijn Hulst is ere-voorzitter. De heer Hendriks zonder bank". was wel pessimistisch gestemd als hij Ook de voorzitter van de R.K. Landar- denkt aan de komende 50 jaar, nu er beidersbond „St.-Deus Dedit" de heer steeds meer agrarische gronden worden P. Th. van Leeuwen sprak woorden van opgeslokt door de woningbouw. felicitatie. LEIDEN Geboren: Elisabeth M., d.v. Overleden: C. H. van Rijn, 70 jaar, P. T. H. J. Janssen en E. Stol; Patrick, z.v. i van der Zwart 90 jaar, man; A. van dei L. de la Rie en C. Kromhout; Wouter M., I Lelie. 72 jaar. e.g. van C. J. Franse, z.v. T. W. Brink en S. A Ente van Gils: I M. J. Hoogerdijk, 62 jaar. echtg. i C. E. Cornelia A. J., d.v. C. Rijswijk M. Bisschops; Johannes, z.v. L. C. van Mastrigt en J. van der Linden; Mo- niue J. H., d.v. H. A. van Lierop en I. C. F. van der Linden; Miranda, d.v. C. Star en I. Bijsterveld; Michael, z.v. J. Seis en M. Kop; Henricus P. C., z.v. H. J. C. Dullaert en H. L. M. de Jong; Roe lof, z.v. R. Bergman en C. van Tol; Rein- oud H., z.v. R. E. Schilder en J. H. in 't Hol: Rutger C.. z.n. A. G. Merks en M.E. M. W. E. Vlaar; Pieter A., z.v. P. Neuteboom Franse; L. J. M. Kroft, 78 jr.. man; M. A. H. Roomer, 24 jaar, e.v. S. C. Groen; C. J. Uittenhout, 79 jaar, man; C. J. van der Stam, 32 jr., man; H. J. Menks, 79 jaar, man; M. C. Heemskerk, 77 jaar, echtg. van G. Kars, G. de Koning, 69 jaar, wed. van A. de Graaf; J. Kolckedee, 75 jaar, man; P. de Graaf. 77 jaar, man; G. J. Keyzer, 61 jaar, man; W. Bink, 72 jaar, man; der Weiden, 67 jaar. der Hoorn. 51 jaar, A. C. Huijbens: Dave, z.v. G. van der echtgenote van T. J. Duivenvoorde; J j Plas en L. Dijkhuizen; Jannetje, d.v. I.A- van der Meer. 71 jaar. wed. van J j Ouwerkerk en G. de Goeij; Pearl F. D„ j Middendorp; C. Zwanenburg, 6 jr. zn d.v. H. Naumann en D. Johanness Ange- J A- van der Raad (68) man; G. Hoff- la M., d.v. F. B. Herruer en A. M. van! man <66) •vr- G. A. Scmmeling (70) Kampen; Johanna P., d.v. J. N. J. van vr-: Langelaan (74), vr. der Geest en J. P. Schouten; Karina, d.v. 1 J. van Egmond en K. J. Teljeur; Koert j VOORSCHOTEN Geboren: Lesly H O., z.v. E. Braches en M. van Hoorn; I p., z.v. O. B. Ruben en S. A. Simon; Jonhanna H.. d.v. J. Bin.ienmarsch en Irene B.. d.v. J. M. Ketelaar en J. Var-) H. van der Plas: Harold, d.v. J. Binnen-1 kevisser: Jear.ette E. M.. d.v. J. G. Duv marsch en M. Boon; Artur S.. z.v. P. j nisveld en G. C. M. van Bentei Krzyszpien en J. Chowoj; Arnold J., z.v. A., z.v. A. A. Uyttenbroek G. J. de Ridder en M. H. A. van Om- Noordhoek Hegt; Remco L. meren; Jacqueline P, d.v. P. de Bruijn en L. A. de Vrueh en H. J. Pouleyn. J. C. Nieuwenburg; Dalphne E. C„ d.v. Ondertrouwd: Gerard L. H. van HuttSr? H. J. L. van der Holst en C. M. A. Ruig-1 en Susanna M. Maduro (Schiedam) rok Ralph A. P., z.v. P. J. Bakker en Gehuwd: A. Verkuijlen (Leiden) en Waay. ma J. van Meijgaarden; P. M. M. lens (Groningen) en C. J. M. van Schaick G C. Gehuwd: A. J. W. Ubink Strag en M. te (Groningen). Overleden: Gerardus Albertus Brandt, (83). J u. uuy-jg j ten; Edgardjrgj en S. A jen< A., z.v. H.gani LEIDEN-— De L.K.V. De Spartaan organiseert a.s. maandag onderlinge wedstrijden voor de jeugd. Deze wed strijden worden in het klublokaal Albert Schweitzerschool gehouden, en beginnen om half acht. De jongste deelnemer is 13 en de oudste 15 jaar. De deelnemers zijn: L. de Romijn. A. showroom: nieuwe rijn 87, telefoon 21035 OEGSTGEEST - REEDS 30 TELEF. 01710-51855 JAAR DEALER VAN EVA TELEVIZIER FABELTJESKRANT TV 2000 SPORTSPIEGEL Er is veel voor nodig om zulke grote tijdschriften te laten verschijnen. Niet alleen produktiewerk, maar ook administratief werk. Er is ook werk voor jou bij. Voor de Administratie Abonnementen zoeken wij (leeftijd 18-25 jaar) Een opleiding op U.L.O.-niveau is gewenst, doch het eindexamen behoeft niet te zijn afgelegd. Enige boek- houdervaring is wel vereist. Denk er eens over na. Je hebt een goed salaris, dat tot je 23ste ieder half jaar wordt verhoogd en een gratis abonnement op de EVA en de TELEVIZIER. Je krijgt bovendien vele boeken tegen sterk geredu ceerde prijs. Laat eens wat van je horen afd. Personeelszaken. Noordeinde 22, Leiden, telefoon 01710-41441, toestel 144 of 146. Gelijkspel KDC tegen reserves van Papendrecht LEIDEN Voor de promotie-competitie van de ZHDB speelde KDC zijn eerste wedstrijd tegen het reserveteam van Papendrecht. Fr. Spierenburg besliste 't eerste zijn partij met een voordelige remise. A. van Beelèn zorgde er voor dat de stand 3-1 voor KDC werd door zijn tegenstander in het eindspel met een dameombinatie te verrassen. Vervolgens kwamen er vier remises, waarvan Passchier in tijdnood zich be kwaam redde. Voor velen sprak trou wens de klok een geducht ig woordje mee. B. van Rijn wist op buitengewone wijze de tijdnood door te komen en won. Nadat Koelewijn had verloren, waren er nog twee partijen, die de aandacht vroegen. C. v. d. Bosch stond iets beter, doch Zwetsloot moest in een 5 om 2 stand capituleren. Toen gaf v. d. Bosch ook maar remise, zodat de mannen van KDC met een gelijkspel de verre reis naar Leiden weer konden maken. Papendrecht 2KDC 1 10-10: P. Klop J. Zwaan 11, D. T. de JongJ. Pas schier 11, G. KolstootTh. Zwetsloot 20, A. NederlofC. v. d. Bosch 11, T. van Os—G. v. d. Wiel 1—1, J. C. de BorstFr. Spierenburg 11, P. Marke- steinJ. van Duyvenbode 11, M. Boer A. van Beelen 02. G. VersluisH. J. Koelewijn 20. B. RomijnB. v. Rijn 02. De overige uitslagim luidden: Dam- lustGDC 15—5; CDRLDC 11—9. Haagse rechtbank Zware straffen voor rovend trio DEN HAAG - LEIDEN Voor de Haagse rechtbank hebben zich te ver antwoorden gehad een 23-jarige straat maker, een 18-jarige losarbeider en 21- 1 jarige barkeeper, die in Leiden en om geving diverse inbraken en diefstallen hebben gepleegd. Ingebroken werd onder meer in het kan toor van de NZH te Leiden, waar voor 200,- aan rookgerei werd gestolen voorts in een lingeriehuis aan het 5 Mei plein, waar textiel werd gestolen; uit een pand aan het Bevrijdingsplein 250,-; uit een woning te Warmond, waar verdachten in gezelschap van en kelen meisjes een feestje hadden, een bedrag aan geld; levensmiddelen en an dere artikelen uit een kantine te War mond en bij dat alles nog enkele auto diefstallen. De reputatie van het drietal werd allesbehalve best genoemd. De rechtbank heeft de straatmaker veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk, los arbeider tot tien maanden gevange nisstraf, omdat hij reeds herhaaldelijk is veroordeeld en de barkeeper tot zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk, voor allen met aftrek van voorarrest. De overgave OTLDIO Catherine Denen ve straalt deze week weer als ster in Studio. In Allan Cavaliers nieuwste, filmproduktie „De Overga ve" (La Chamade) is zij voor de zo veelste keer het middelpunt van een alledaagse liefdesintrige. Deze keer moet zij kiezen tussen Charles, een welgestelde en (toch) sympathieke zakenman, met zij sa menleeft, of Antoine, een slecht bij kas zittend jongmens, dat als een on weerstaanbaar genoegen in haar luxueuze wereldje komt. Op diens aandringen verlaat zij Charles én de weelde. Onverwachte zwangerschap en geldnood verwijderen later echter hun beide oogkleppen en het laat zich raden Lucile keert terug naar haar zorgeloze leventje van weleer. Catherine Deneuve de monstreert haar handelsmerk weer overvloedig. Ze zit, staat of ligt maar mooi en on grijpbaar te zijn. En dit alleen is al een genoegen om te gaan zien. (18 jaar). Hello Dolly nPRlANON Het kassucces „Fun- ny Girl" is nog maar korte tijd uit Leiden verdwenen of een Ijzer- sterke opvolger dient zich aan in de vorm van het spektakelstuk „Hello Dolly", met als ijzersterke troef hel theaterwonder Barbara Streisand. „Hello Dolly" is in velerlei opzicht een heel bijzondere film-musical. Op de eerste plaats zijn kosten noch moeite gespaard om het grote publiek te boeien. Men is hierin geslaagd: met de vaart van een sneltrein wordt de kijker overrompeld met dat. wat „show" heet. Dan is er nog het we reldvermaarde. bruisende zang- en acteertalent van Barbara Streisand, die in haar puntgave vertolking nog eens wordt bijgestaan door mensen als Walther Matthau en Michael Crawford. De aanwezigheid van Louis Armstrong is in feite niets meer dan een „verplicht nummer". Wie anders boekte voorheen meer succes met „Dolly" dan hij De opnamen en het décor zijn vaak uitmuntend te noe men, zodat de musical-liefhebber zich niet in het minst behoeft te ergeren aan het (toch wel) slappe verhaaltje. Toegang alle leeftijden. Mensenjacht in Niederbayern CA™ een kermis. Bij beide gelegenheden toont de bevolking van Neder-Beieren rich zorgeloos en (zo op het oog) ronder haatgevoelens jegens de me demensen. Tussen deze uitersten van het Duitse „Jagdszenen aus Nieder bayern" ligt afkeer, haat, roddel en verstoting. Deze satire speelt zich af in een agrarisch dorpje, waarvan de bewo ners erg religieus zijn. Maar dan een gelovigheid, die van hen afvalt, zo gauw de kerkdeur achter hen sluit. In deze bekrompen gemeenschap pro beert een stadsjongen binnen te drin gen. Al bij zijn komst worden hem de grootste misdaden voor de voeten geworpen en de verwijten stapelen zich zo hoog op dat ook zijn moeder zich tegen hem keert. Als daar bo vendien nog homoseksualiteit bijkomt is de maat voor de primitieve bevol king vol. Er wordt een ware drijf jacht ontketend (18 jaar). De duivelse 8 zebotsende autootjes, voor deze mis daadgelegenheid ramauto's genaamd, vervoeren acht tot levenslang ver oordeelde misdadigers Zij zijn uitgezocht om onder leiding van een sluwe „James Bond de 88- ste" een misdadig syndicaat op te ruimen, 't Is een vlot in elkaar getim merd verhaaltje met gierende auto's, ruwe kerels en drie mooie vrouwen met diepwaterige ogen. Of alle kleu ren nu blauw of groen zijn, het doet er weinig toe, want van deze duivelse acht gaan er dertien in een dozijn. Bankroof op wielen regisseur Peter Collinson Is in één woord samen te vatten: stuntwerk. En dat op een heel bijzondere manier. De manier, waarop het geheel in beeld is gebracht, dwingt grote be wondering af. De hele stad TuVijn wordt voor de beroving van een geldtransport lam gelegd en van de enorme verkeers chaos. die daardoor ontstaat, weet een Engelse bende met aan het hoofd Charly (Michael Caine) handig ge bruik te maken en zich van de poet (het lieve sommetje van 4 miljoen gulden in staven goud) meester te maken. Dit gaat natuurlijk met de nodige spanning gepaard. Bijzonder knap is het gave stuntwerk van drie mini-auto's, die van trappen afstor men en door riolen razen om de politie maar voor te blijven. Met de daders en de poet balancerend op een bergrand moet de kijker afscheid nemen van deze handig in elkaar gezette en vlot geregisseerde film. (Alle leeftijden). Kampioen van Miami Beach IDO De 25ste film van Elvis the Pelvis heet: „De kampioen van Miami Beach" (Clambake) en verschilt eigenlijk in niets van al zijn films daarvoor. In „KId Galahad" was hij de sterkste bokser, in „Fun in Acapulco" de beste duiker, in „Lo ve in Las Vegas" de sne en ga zo maar door. In deze film is hij voor de verande ring winnaar van een speedbootrace. Florida levert dit keer de mooie beel den en Elvis zingt zeven liedjes en aan het slot is er een spannende race op het water. Hij mag Shelly Fabares veroveren en dan houdt het op. Allemaal niet zo schokkend. Voor echte fans is deze film een „must" en verder moet iedereen het zelf

Leidse Courant | 1970 | | pagina 4