A. v. d. POEL KREEG ER IN DE ZOETERWOUDSE RAAD VAN LANGS Grote belangstelling affaire „Bosman-v. d. Poel'' K - 1 1 Raadsleden blijven vragen over Witte Singelplan „Nood breekt wetten55 „Euphrasia" verkocht aan Huize „De Weipoort" MARKTEN Rijnakkoord krijgt misschien snbsidie VRIJDAG 27 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Burgemeester Detmers: ZOETERWOUDE De vragen die de heer A. v. d. Poel gesteld heeft over de houding van wethouder J. J. Bosman, van openbare werken, aangaande diens houding bij het herstel van de kade langs de Noord- buurtsevaart, zijn gisteravond in de raadsvergadering aanleiding ge weest tot ongemeen felle discussies. De handelswijze van de heer v. d. Poel werd zowel door het college als door alle fracties scherp aan de kaak gesteld. De overbezette publieke tribune, sommigen moesten zelfs met een plaats in de hal genoegen nemen, beleefde daarmede een vergadering zoals die in de afgelopen jaren niet meer is voorgekomen. De voorzitter, die zich zeer tolerant toonde ten op zichte van de heer v. d. Poel, dreigde hem ondanks dat enige malen het woord te ontnemen, toen hij beschuldigingen en insinuaties niet, of niet geheel, wilde terugnemen. De heer v. d. Poel was allerminst tevreden met de antwoorden van de voorzitter, maar na ruim een uur besloot de raad de vragen voor kennisgeving aan te nemen. <d m Alle fracties scharen zich achter beleid van b. en w. Leidse Courant zijn gekomen is 'n toe vallige samenloop van omstandighe den." Op het verwijt van dr. Pleij, dat hij vrij laat met zijn vragen is geko men, zegt de heer v. d. Poel: „Men 's niet eerder bij mij gekomen", waarop de interruptie volgt: „Wiens loopjongen bent u dan?". De heer v. d. Poel verweet het college Persoonlijk verder ernst.ie- in gebreke te ziin geble- verder ernstig in gebreke te zijn geble ven, omdat geen aannemers van buiten de gemeente zijn ingeschakeld, en zei Burgemeester Detmers zei dat de door 0ok: „Ik ben in het geheel niet onder de heer v. d. Poel geschetste gang van indruk gekomen van het antwoord zaken niet juist is. „Het college werd van de voorzitter. Ik heb er ook geen geconfronteerd met dringend noodzake- behoefte aan namen te noemen van mijn Iijke vernieuwingen van de kademuur deskundigen." langs de Noordbuurt. Alle plaatselijke aannemers werden benaderd, maar geen van hen was in de gelegenheid het werk Misbruik direct ter hand te nemen. Om velerlei redenen was uitstel ondoenlijk, waarna De wijze, waarop de heer v. d. Poel in- gen de fa. Bosman zich bereid verklaarde lichtingen heeft gekregen van een ge- gen. Hoewel dit niet gebruikelijk is, stern- het werk uit te voeren. Eerst werden meente-ambtenaar acht de heer P. echter nogmaals alle aannemers ge- Hofwegen misbruik maken Zelfs de publieke tribune wordt rumoe rig, wanneer de heer A. v. d. Poel zegt over een zakelijk meningsverschil dat hij heeft met wethouder Bosman (over een zaak buiten de gemeentelijke sfeer) wel nader in bijzonderheden te willen treden. Men bleek hieraan echter aller minst behoefte te hebben. In afwijking van de normale procedure drong de heer v. d. Poel Een hoekje van de Zoeterwoudse raad tijdens de „berisping" van raudslid (en fractieAdr. v. d. Poel men ziet hem peinzend rechts); in het midden burgemeester J. A. Detmers, links naast hem (het hoofd stuttend) wethouder J. Bosman, rechts naast de burgemeester, de meentesecretaris, de heer H. J. M. Sieverding. zich hierover zullen buigen. De raad had ook nogal bedenkingen tegen de lange looptijd van de bijdrage van de heer Th. Lubbe in de kosten tot slootdemping aan de Verlaatweg. Men achtte 5 jaar voldoende. Het voorstel tot het nemen van Voorbereidingsbesluit in verband met de voorgenomen bestemmingswij ziging voor het gebied bestemd voor de vestiging van Heinekens Brouwerijen, bracht dr. Pley aan het woord. Hij be treurde het, dat nog niets naders be kend is over de verdere gang van zaken. vraagd, waarbij werd medegedeeld dat lidmaatschap. De KVP-woordvoerder kan komen, eventueel de fa. Bosman het herstel zou maakt de voorzitter er op attent, dat worden opgedragen. Zij verklaarden het feit dat de heer v. d. Poel een KVP- vragen wer en daarna hiertegen geen bezwaar te hebben. Het speldje draagt geen bewijs is dat hij tot geving aangenomen, college was zich daarbij zeer wel bewust de KVP behoort. „Ik zou me schamen", van het aangehaalde artikel van de Ge- Als de heer v. d. Poel bij herhaling zegt, meentewet, maar stelde zich op het* dat in de raad de macht van dc sterkste standpunt dat nood wetten breekt, Er heerst en men geen oor heeft voor zijn js zeker niet gezpcht naar een 'modus minifractie, dreigt de voorzitter hem 't om de gemeentewet te omzeilen. Wij woord te ontnemen. De heer v. d. Poel nebben goed geweten wat we de^en. Er zegt dat deze opmerking niet de voor- zijp geen stuKken te, oy«);leggen4 omdat zitter betreft maar de grote fracties, het werk in regie is uitgevoerd. Hoewel Dit riep weer de PC-fractie in 't geweer, het werk door de vroege winter is ge- De heren stagneerd, heeft men nu bereikt dat voor vliet hadden het einde van de winter het werk is - ""«"6 r I] de rekenin- Voorstellen snel mogelijk ter inzage te krij- gy ^e overige voorstellen werden door De raad verleende haar medewerking ewel dit niet gebruikelijk is, stem- (je raad slechts enkele kant-tekeningen tot stichting van een nieuwe r.-k. kleu- de de raad hiermede in, omdat volledige gemaakt en een zaak aangehouden. Dit terschool aan de Hoge Rijndijk. Men 't raads- openheid deze zaak slechts ten goede betrof het voorstel tot verkoop van drongen er daarbij op aan dat getracht grond aan de N.V. „De Vijver" voor moet worden om tot samenwerking te - kennis- taun&alowbouw aan de Hoge Rijndijk. komen met de PCC die ook tot de stich- De heer P. v. Hofwegen vond deze zaak ting van een kleuterschool wenst over zo belangrijk, dat eerst de commissies te gaan. reedgekomen, waardoor de overlast het verkeer is beperkt. De voor openbare werken is hierin niet om advies gevraagd, omdat spoed was ver eist en het geheel b. en w. zo- doodnuch- ter leek, dat dit niet noodzakelijk werd geacht", aldus burgemeester Detmers. Dr Pley: „Kwaliteit raad wordt schade berokkend door destructieve opportunisten" „Het niet tegenspreken van verdacht makingen, insinuaties enz. kan wellicht gevaarlijk zijn", aldus de heer Pley, die de vragen van het raadslid v. d. Poel een „stoot onder de gordel" noemde, „al blijkt het dan een slechte klap in de lucht te zijn". Dr. Pley ging de „historie" van de ge ruchtmakende zaak 11a. „In alle openheid is de zaak behandeld en in alle openheid ook uitgevoerd". De heer Pley accep teert het stellen van vragen, maar de presentatie (met het oog op de verkie zingen), het gebrekkige onderzoek, het kader waarin ze passen, het doel toe ze moeten dienen noemt hij v pelijk. „Dit is een bedroevend staaltje van gemeentepolitiek", zei hy; „het zijn leugens, halve waarheden en insinuaties, dat is de pap waarmee de heer v. d. Poel Zoeterwoude wil doen groeien. Zoeter woude zit midden in een van haar be langrijkste ontwikkelingen. Een tjjd, waarin de hoogste eisen zullen worden gesteld aan bestuurskwaliteit. Door het werk van destructieve opportunisten kan de kwaliteit van de raad grote schade worden berokkend", aldus dr. Pley. Mede-verantwoord el ij kh ei d Zowel de heren P. v. Hofwegen (KVP) als B. C. v. d. Veer (Prot.-Chr.) zeiden het te betreuren, dat de commissie open bare werken niet in de kwestie is ge kend: „Al was het alleen maar omdat zij dan eventueel mede-verantwoordelijk heid hadden kunnen dragen." Daarop vroeg de voorzitter de heer v. d. Poel op de man af of hij, hegeen hem dooi de deskundige is verklaard, geheel of gedeeltelijk in zijn vragen is opgenomen. De heer v. d. Poel ontweek 't antwoord en zei de tijd te hebben. Geen cabaret De heer v. d. Poel, die uitvoerig aan het woord was, zei de zaak zakelijk en zonder emoties te willen behandelen en vroeg zijn mede-raadsleden er geen ca baret van te willen maken. Hij zei ver der o.m.: „In tegenstelling met wat door andere wordt gesuggereerd heb ik mijn inlichtingen niet van een gemeente-amb tenaar, maar van deskundigen van bui ten de gemeente". De heer v. d. Poel zei verder geenszins verkiezingspropa ganda te willen bedrijven: „Dat mijn vragen tegelijkertijd met een artikel over de lijst Nieuw Gemeentebeleid in de Veer en Joh. behoefte aan te verkla- enige discriminatie van hun twee-mansfractie nooit iets is gebleken. Dansnachtfeest in Stadsgehoorzaal LEIDEN Sociëteit Leython organi seert morgenavond in de Stadsgehoor zaal een groots „dansnachtfeest". Het feest gaat duren van 9 uur 's avonds tot 3 uur 's nachts. Gecontracteerd zijn de groepen Earth Fire en Carter Millions. Kaarten (a vijf gulden) zijn reeds ln de voorverkoop, Devendaal 101, verkrijgbaar en morgen avond aan de zaal vanaf 20.00 uur. LEIDEN De PvdA-raadsleden M. v. Aken en F. Gransoh hebben het college van b. en w. wederom vragen gesteld over het Witte Singelplan. Zij willen dat het college de volgende vragen in de raadsvergadering van maandag aan- 9taain.de beantwoordt: 1. Met betrekking tot welke panden aan de Rijn- en Schie kade ontstaat door de faculteitstoren een te grote be lemmeringshoek van daglichttoetreding? 2. Willen b. en w. toezeggen dat pas een heivergunning voor het Witte Singelcomplex zal worden veneend, als het zeker is dat niets het verlenen van een bouwver gunning voor dat complex in de weg staat? Zo nee, vyjirom niet? Willen b. en w. nu toezeggen dat door of met toestem ming van de gemeente pas werkzaamheden ten behoeve van het Witte Singelcomplex zullen worden uitgevoerd, als het zeker is dat niets het verlenen van een bouw vergunning voor dat complex in de weg staat Zo nee, villen b en w. dan uiteenzetten waarom zij het verantwoord achten dat werkzaamheden die verband houden met de bouw van het Witte Singelcomulex wor den uitgevoerd, zonder dat volstrekte zekerheid bestaat dat die bouw doorgang zal kunnen vinden"' Op grond 3 an welke overwegingen zjjn b. en w. bereid panden aan dc Rijn- en Schiekade aan de woning^ raad te onttrekken, en op grond van welke bepalingen is het mogelijk dat woningen die aan de woning\ raad ont'.rokken, maar niet onbewoonbaar zijn klaard, toch worden bewoond? PvdA -raadsleden willen met h. en w. praten over Markt en Havendienst LEIDEN De PvdA-raadsleden M. van Aken en W. G. den Dubbelden hebben het college van b. en w. gevraagd of het rapport van het Bureau Organisatie en Efficiency inzake de Markt- en Haven dienst ter kennis van de gemeenteraad wordt gebracht. Indien dit niet gebeurd, dan willen de heren Van Aken en Den Dubbelden we ten waarom niet. Gebeurt het wel, dan willen de PvdA-raadseleden, dat het rap port in een informatieve raadsvergade ring aan de orde wordt gesteld „teneinde met de raad van gedachten te wisselen over de wijze waarop de Markt- en Ha vendienst zou moeten worden aangepast aan de gewijzigde omstandigheden (zoals het ingebruiknemen van de Groenoord- hal) en de zich wellicht nog verder te wijzigen omstandigheden indien de Leid se marktsituatie wordt uitgebreid". Parkeergarage nogmaals in de gemeenteraad? LEIDEN De fractievoorzitter van de VVD in de Leidse gemeenteraad, mr. F. Porthelne, wil dat de bouw van parkeer garages in de Leidse binnenstad nog maals in de raad wordt behandeld. in het college vraagt ier of b. en w. kennis n inititatieven om een de Breestraat te bou- Tevens vraagt hij of het college op de hoogte is van het feit, dat het voor initiatiefnemers niet zo aantrekkelijk is een garage aan de Ir. Driessenstraat te bouwen. Mr. Fortheine vraagt het college verder nog af het bereid is alle voorzieningen aangaande parkeergelegenheden (zoals aangegeven im de parkeernota van uit te voeren. Im een schrijven 1 hij verder onder ir hebben genomen v Dr. J. P. Naeff verlaat Rijnlands Lyceum LEIDEN/OEGSTGEEST. Met in gang van 1 augustus 1970 is de benoe ming te verwachten van dr. J. P. Naeff tot inspecteur van het VWO-HAVO in het westelijk deel van de provincie Gel derland. Sedert 1957 is de heer Naeff rector van het Rijnlands Lyceum te Oegstgeest. Te vens is hij voorziter van de B.A.A.V.O. Commissie contactcommissie basison derwijs algemeen voortgezet onderwijs voor Leiden en Omstreken), voorzitter van de Openbare Bibliotheek Oegstgeest en bestuurslid van de Volksuniversiteit K. en O. afdeling Oegstgeest. Huisvrouwenorkest had veel succes hij Vrouwenbeweging LEIDEN De Sted. K.K. Vrouwenbe weging organiseerde gisteravond in het Antoniuselubhuis een gezellige avond, waaraan het „Utrechtse Huisvrouwen Showorkest" zyn medewerking verleen de. Bij de bespreking over de komende aktiviteiten wees presidente mei Uphoff-Visser met name op de dezer dagen huis-aan-huis verspreide krant over vuilniszak(k)en: „Dames, lees die krant goed, dan krijgt 11 beslist geen moeilijkheden bij de overschakeling de emmer op de plastic-zak." Tien maart gaat de beweging op cursie naar Shulton en in april wordt weer een kaart- en sjoelavond gehouden, waarop een arts zal spreken over hart en vaatziekten. Het 17 dames tellende Huisvrouwenor kest gaf gisteravond een leuke show weg in onder meer Spaanse, Mexicaanse en Schotse klederdrachten. Het was een zeer kleurrijk gezicht en zo waar wisten de dames uit de potten, panpen ei seis zeer aanvaardbare muziek te halen. De (vrijwel) volle zaal zong dan ook menig keer uit volle borst mee. Na af loop kreeg het orkest diligente mevr Klein en pianiste mevr. Stolwijk in het bijzonder een langdurige ovatie het stralende publiek. Collegium Musicum stak in vorm IN EEN STAMPVOLLE Zuider- kerk aan de Lammenschansweg concerteerde gisteravond 't Leids Studenten Koor en Orkest „Col legium Musicum", grotendeels voor eigen publiek. Zowel in wer ken van Schuyt en Porpora als in Handels' opera „Acis and Gala tea" namen we bij het gezelschap vergeleken met het laatste con cert, vorig jaar aanzienlijke kwalitatieve verbeteringen waar. „O Leyda Gratiosa", het loflied op Leiden van onze eigen even eens Leidse componist Cornells Floriszoon Schuyt, kwam er rijp gefraseerd en zuiver uit. Vooral de ongeforceerde, egale samen klank der sopranen zou ons tij dens dit concert nog vele malen opvallen. We doelen daarmee op Handels opera in 2 acten, waarin koor en orkest werden bijgestaan door 'n toonvast solistenteam: de sopra nen Erica Grefe en Lucienne Bou- man, de bas Fons Orie en tenslotte de tenor Anton Obbes, een tikje kampend met zijn ademtechniek, maar daar tegenover stond vaak een sprankelende sonoriteit. HEEL STERK OOK speelde het orkest. De inleidende Sinfonia van de opera had iets beroeps matigs. Glaszuivere hobo- en vioolpartijen moeten we hierbij beslist vermelden. Enkele zwak heden voornamelijk op het rit mische vlak waren nog wel waar te nemen in Porpora's cello concert met als solist Rob Jon- quière. Zijn vingertechniek is hard op weg om zeer begaafd te wor den, maar aan het toontreffen dient nog wel geschaafd te wor den. Toch klonk uit zijn toon een oprechte muzikaliteit, waarvoor zijn aanhang luidsklaps applaudis seerde. Schr. Vlietweg afgesloten LEIDEN Vannacht worden in het Ryn- en Schiekanaal zinkers gelegd door de SLF. In verband daarmee is de Vliet weg vanaf hedenavond 18.00 uur tol morgenochtend 7 uur afgesloten. Brug over de Noordhuurtsevaart kost een ton ZOETERWOUDE Donderdagmorgen is door de Kon. Ned. Heide Mij. de brug over de Noordhuurtsevaart aanbesteed. Drie aannemers schreven als volgt in: Gebr. Overdevest, Voorschoten 99.800,. Ph. de Koning jr., Papendrecht 102.000,- Aannemingsbedrijf v.h. L. de Koning 105.400,—. Heineken wil niet alleen biermaar ook pretpark ZOETERWOUDE Na afloop van de bewogen raadszitting hebben b. en w. en de raadsleden zich in intieme kring gebogen over de maquette van Heinekens nederzetting, zoals die door het grote bierconcern aan de Hoge Rijndijk wordt gedacht. Met deze maquette wordt weliswaar door Heineken (èn door een enthousiast Zoeterwouds gemeentebestuur) hardop gedroomd want aan een definitief ontwerp is men in feite nog niet toe maar de ten toon gestelde elementen in de bouw trekken toch sterk de aandacht. Zoals bekend denikt Heineken het Zoeterwouds bedrijf te zullen gaan realiseren ln een soort paviljoen-bouw. Op de maquette (die helaas niet publicabel was vanwege zijn prematuur karakter, zo deelde men ons van morgen vanuit Rotterdam mede), waren een stuk of vijf paviljoertjes gereserveerd voor interessante voorzieningen, zoals: een sportzaal, een restaurantje, gelegenheid voor recreatie en kfodervermaak enzovoort. Kortom, er is sprake van een Heineken-„pretpark", dat niet alleen voor het brouwerij personeel, maar ook voor de bevolking toegankelijk zou moeten zijn, Het ligt in de bedoeling, dat het „pretpark" gelijktijdig met de bedrijfbouw van de grond komt. Met de bler-produktie wil men in 1974-'75 een begin kunnen maken. Ook aan „groen" is al gedacht. Het „schone" bierbedrijf, dat geen enkele vervuiling van omgeving en atmosfeer met zich brengt, wordt gesitueerd temidden van een aantrekkelijke beplanting met oji. tienjarige bomen, die het groen meteen al een valwassen aanblik zullen geven. Mr. Portheine Kunnen cafê's later dicht? LEIDEN Het VVD-raadslid mr. F. Portheine heeft het college van b. en w. gevraagd of het kennis heeft genomen van de wensen van de plaatselijke café houders om liet sluitingsuur van café's te verlaten. Tevens vraagt hij of het college het nodig acht hieromtrent maatregelen te nemen, waardoor de stad verlevendigd kan wor den. „Kan het college geen maatregelen ;n om aan de wensen van de café houder tegemoet te komen", vraagt mr. Porthelne, die wel stelt, dat rekening moet worden gehouden met de den van de café's. ZOETERWOUDE H.R. Huize „Sancta Euphrasia" .an de Hoge Rijndijk, dat een aparte eenheid van het Liefdegesticht „De Goede Herder" heeft uitgemaakt, is gisteren verkocht aan Huize „De Wei- poort" te Leiden. Huize „De Weipoort", gevestigd in het voormalige Kruisheren klooster aara de Vrouwenweg, wordt, zo als bekend, beheerd door de stichting Gemiva en biedt onderdak en verpleging lan geestelijk minder valide personen. Het is niet bekend welke bestemming „Sancta Euphrasia" nu zal krijgen. LEIDEN, 27 febr. VEE - Aanvoer: Stieren 5, melkkoeien 90, vette koeien 228, vare koeien 106, pinken 10, vette kalveren 23, nuchtere kalveren 3, vette schapen 40, vette lammeren 880, zuig- lammeren 44, varkens (zeugen) 36, schrammen 13, biggen 456, gelten 23. Totaal 2.002. Notering: slachtstieren 4.75 -ƒ 5,-, melkkoeien 975, 1350, 1650,- vette koeien le soort 4,30, 4,80, 5,10, 3e en 4e soort 3.65, 4,10. Vare koeien 775,-, 1100,-, 1575,-; pinken 600,-, 700,- vette kalveren 3,85, 4,10, 4,20; vette schapen 125,-, 140, 145,-; weidescha- pen per stel 250,-, 300; met 1 lam 175,- 225,-; vette lammeren 150,-, 165,-, 175,-, 195,-, zwaardere 200,-. drachtige zeugen 550,- 650,- 675,-, schrammen 120,- 130,-, 140,-, biggen 100,-, 105,-, 115,-. Geiten 25,-, 50,-, 75,-, 90,-. Handel: stieren: rustig; melkkoeien: rustig prijshoudend; vette koeien: vlugge handel; vare koelen: redelijk; pinken: rustig; vette kalveren: traag; vette schapen, fokschapen en vette lammeren, vlotte handel; zeugen, schrammen en biggen: goed; geiten: redelijk. LEIDEN, 27 febr. Groente Snijbonen 820, Kroten, gekookt 50, Nero 19-22, Prei 71-95, Rabarber 87-116, Spinazie 179-196, Spruiten A 93-109, idem B 105- 115, Komkommers 37-91, Champignons 3.00-395, Witlof 72-129, per 100 kg. Knol selderij 16-20, Sla A 20-25, idem B 14- 19, p. 100 stuks. Selderij 15-23 p. 100 bos. Zoeterwoudse raad zwaait om woudenaars, die trachten de raad te be- invloed' wegen alsnog tot aansluiting bij de Lei- In juni komt. een brochure uit, waarin derdorpse streekmuziekschool „Rijnak- de gegevens van Zoeterwoude zullen koord" over te gaan, niet zonder resul- ontbreken. Dr. Pley stelde voor in prin- taat zal blyven. Hoewel deze stap cipe tot aansluiting te besluiten en in gisteravond nog niet werd gezet, lykt de komende weken de financiële conse- liet vrijwel zeker dat dit zeer binnen- kwenties te bezien. De heer A. v.d. Poel kort wél zal gebeuren. Bij de beraad- zei, dat de raad terug moet komen op slagingen van gisteravond was een een eerder genomen besluit; zoals dat duidelijke kentering te bespeuren in de al door hem was voorzien, raad ten opzichte van de houding die De heer P. de Jong (KVP): Ik was enkele maanden geleden werd aangeno- destijds tegenstander, maar na "een ge- men, toen deze zaak ook aan de orde sprek met de inspecteuur voor het basis- was en men besloot niet toe te treden, onderwijs ben ik tot andere gedachten Burgemeester Detmers zei dat het col- gekomen." De heer P. van Hofwegen lege geen belemmering wenst tot het had uit het schrijven de indruk gekregen verkrijgen van muziekonderwijs. Het is dat de zaak dermate spoedeisend was echter voorstander van meer algemeen dat nu moest worden beslist. Mede op muziekonderwijs op de basis-scholen, aandrang van de heer B. C. v.d. Veer, Het college is voorstander van delegeren die zei, dat de cijfers van het aktie- aan de commissie voor de financiën om comité niet overeenkomen met die, welke deze zaak nader te bezien. de commissie destijds kreeg, werd be- Dr. T. Pley achtte het nemen van een sloten deze aangelegenheid alsnog met beslissing nu noodzakelijk: „Uitstel zal spoed in de commissie voor de financiën betékenen, dat men geen invloed meer te bezien. Nacompetitie micro-korfbal LEIDEN. Morgen wordt een begin gemaakt met de halve competitie micro- korfbal om drie plaats in de hoofdklas se G. C. en by de reserves om vier plaatsen in de reserve hoofdklasse G. C. Er worden morgen vier ronden verspeeld en by de reserves drie. De wedstrijden beginnen om half tien. Bij de standaardteams komen de vol gende ploegen in de Groenoordhal in het strijdperk: De Regenboog (Dor drecht), Deto (Eindhoven), D.K.O.D. (Heelsum), Koog Zaandijk (K. Zaandijk) Pernix (Leiden). Rapiditas (Zutphen), Stanfries RoordahuizumAan de halve competitie voor de promotie naar de res. hoofdklasse doen de volgende ploegen mee: Blauw Wit 3 (Amsterdam), Deto 2 (Eindhoven), Pernix 2 (Leiden), PKC 2 (Papendrecht), Naas 2 (Enschede), Nic 2 (Groningen), Zuiderkwartier 2 (Lei- Opstelling Leids Micro-achttal Mor genavond wordt de stedenontmoettng AmsterdamLeiden gespeeld in het ka der van de strijd om de Ford Wissel beker. Deze wisselbeker zal voor een jaar in het bezit komen van die ploeg, die ploeg die de zgn. uitdager Amster dam kan kloppen.. Dit jaar is het Leidse micro-achttal uitgedaagd. Er staat ver der nog een wedstrijd van C.K.B. Am- stelland tegen Amsterdam 2 op het programma. De wedstrijden beginnen om 19.15 uur en worden gespeeld in de sporthal van Nieuw Vennep. Het Leidse team is als volgt samengesteld: DAMES: Ineke Thijssen (De Algemene) Lenie Link (Vicus O.), Trudy Kok (De Danaïden), YvqijneDevilee (Zuiderkw.), Heren:'"Gerard Tfalp, Casper v. Nierop I en Wim Brugman (Danaiden); Ruud (Fluks). Reserve; Hen Bra- <Nör'- Programma Veldcompetitie: Fortuna Vicus Orientls 2, Merwic-Crescendo Ten Donck-Noorderkwartier 3. Zuid West 1: Sperwers-DKC, Ready Trekvogels, Fortuna-Vicus Orientis; 2A Merwic-Crescendo, Pams-Overkanters, HSV-Quick, 3B: Succes-ALO, Terhey- den-Delta; Ten Donck-Noorderkwartier 3C: Hoogvliet-DKV, Velox-HPV. Rijn-Delfland Rayon Leiden - Zaterdag Groenoordhal: 2C Top 3-Zuiderkwartier 3, KNS 4-Pernih 4 (beide om 2.30 uur3 3D; Zuiderkwartier 4-Warmond 2 19.30, Vicus 4-Top 4, Ons Eiland 4-Fluks 4 bei de om 20.40 uur. 4D: KNS 5-Fiks 3 18.10 uur; Vicus 5 20.40 uur; B: Top A- Fluks A NZuiderkwartier B-Fiks a beide om 19.20 uur; C: Madjoe a- Crescendo a 19.20 uur; Ons Eiland a- Warmond a 19.30 uur. A.s. zondag kan het Leidse publiek dit nucroseizoen nog eenmaal van top korfbal genieten. Door de trip naar Spanje moesten enkele wedstrijden uit gesteld worden. Deze wedstrijden worden nu a.s. zondag in de Apollohal gespeeld, t.w.: Hoofdklasse A: HKVZKC, aan vang 12.30 uur; Hoofdklasse B: Die Haghe-Asko 14.40 uur. Res. Hoofdkl.r Die Haghe 2-Ako 2 13.35 u. Verdere micro-programma: Hoofdklas se A: Wordt Kwiek-Westerkwartier; Hoofdklasse B: Ons Eibemest-PSV, PSVOns Eibernest 28 febr., Luto Rohda 4 maart. Berooft Bona Stars Rotterdam Zuid van eerste plaats LEIDEN Na een week gedwongen rust gaat de basketballeonipetltie dit weekeinde weer volop draaien. Punch krijgt vanavond Flamingo's op bezoek, Blue Stars is gastheer voor SVE en Bona Stars moet naar Rotterdam-Zuid. Bona Stars verloor thuis beschamend met 4260 van de Rotterdammers in een heel slechte wedstrijd. De Leidenaren misten toen alle gevoel voor richting, zodat1 Rotterdam-Zuid slechts de lange mensen in ed gaten behoefde te houden. Morgen zal het wel anders zijn. De regelmatige schot training heeft reeds zijn vruchten afge worpen en de Leidenaren willen kost wat kost revanche voor de in eigen huis geleden nederlaag. Bovendien zijn ze ge waarschuwd voor de kracht van het thuis spelende Rotterdam-Zuid, Blue Stars immers keerde twee weken terug ook met lege handen naar huis. Bona Stars dames 1 speelt voor de beker de return tegen White Stars. Uit werd met 93-36 verloren, vooral omdat de Leidse meisjes geïntimideerd waren door deze tegenstander uit de eredivisie. Mo gelijk boeken zij nu een beter resultaat. Essor 1 ontvangt Achilles 1, altijd een lastige tegenstander, die soms verras send uit de hoek kan komen. Toch moet Essor deze wedstrijd kunnen winnen. Het programma luidt: Vrijdag Groenoordhal; 19.00 Leidse jeugdcompetitie; 10.10: LUSV 2-Sigi 2, Blitz D2-Jumpers 2, LUSV dl-Bona Stars D4; 21.20: Essor 3-Vodo 4, Blitz 3- LUSV 3, Bona Stars 6-Storks 2. Verder 19.00: Das b-Blitz a, 19,30: TCL 1-Blits 2. Zaterdag 5-meihal: 17.30: Bona Stars Dl-White Stars; 18.45: Bona Stars D4- Alphia 1, Blitz Dl-Vodo 3; 20.00: Essor 1-Achilles 1; 21.15: Bona Stars 4-Bona Stars 3. Verder: 15.30: Sigi 1-Bona Stars 5; 19.00: Argus b-Bona Stars a; 20.15: Argus 2-Bona Stars 2.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 3