Alles of niets: Kiezen tussen middenstand of Albert Heijn Inbraak in Leiderdorp strandt in de wegberm J. L. J. Toelen (L'dorp) Dekenale Raad voorz. ADMINISTRATIEVE MEDEWERKERS Warme bakkers spraken over presentatie BIOSCOPEN MARKTEN 1971 «HNA 'ALLE EDITIES DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 'cbikierwerk en ironsplastieken bij Heuff n Wassenaar 'ASSENAAR In kunstzaal Heuff Hoflaan nr. 7 te Wassenaar •.poseren tot en met 4 maart a.s. irian Stahlecker (33) gouaches te mingen en enkele olieverven en Pe- r Leyenaar (47), bronsplastieken. TAHLECKER, die hoewel Ne- 1 derlander meestentijds in lanje verblijft, doet zich hier ken en gevoelig figuratief schil- ich niet stoort aan de vele odernismen, maar onverstoord zijn gen gang gaat, voortbouwend op goede traditie van het Nederiand- expressionisme. Zijn kleur is niet tbundig, veelal gebruikt hij grijzen, okergelen, maar met een ikele contrasterende kleurnoot iveet mis frappante effecten te berei- Daarbij geeft hij blijk van een led compositievermogen, niet alleen de opbouw via de lijnvoering, maar het bijzonder ook in de kleurschik- ■ig en tegenstelling. zijn olieverven meest bloem-, illevens komt hij echter wel tot wat uitbundiger kleur, hoewel fraai gecomponeerd stuk, een g.n. droogboeket met het palet- opgebracht, sterk in bruinen is jschakeerd. „Amaryllis" is feller toon; zeer fraai is hier het con- ■ast tussen een bruinrode kan en 'OOI IS OOK een serie impressiès van het Spaanse landschap, een trie, die zeer homogeen van gehalte Vooral valt hier op het geraffi- .erde gebruik van het wit als sterke ikvanger, b.v. in „Stadje in Sierra na" en „Siërra Alliama". zijn tekeningen in zwart sibe- sch krijt viel ons vooral op ,£)e ide tuinman" (tussen haakjes: de man van Godfried Bomans) door sterke impressie van de stoer- etekende kop. In dit opzicht ia een veneens geexposeerd vrouioenpor- ret veel minder van gehalte en ook echnisch zwakker. Een tweetal loemstülevens onder deze prenten etuigen van liet goede compositie ermogen van Stahlecker, ze zijn ef- ictvol door het toitte papiervlak om- BRONSPLASTIEKEN van Pe- Leyenaar vertonen onbetwist eigen stijl tussen volledig abstract half-figuratief, soms de vorm 'hts minimaal aanduidend. Er zijn beeldjes bij in een over het al- n overslanke vormgeving, die mks het minimale van de voor stellen vorm, daarvan toch een in dringende expressie weet te geven, mede door het talent van Leyenaar beweging te suggereren of ander- lijds statisch rusL Een voorbeeld van het laatst is „Toucher la grosse" van het eerste uitbundig-levendige Vrolijke fransen", vluchtig is „Her-t Annexing", sterk gebonden van stijl '11 its ion", grappig „Gezin", kra.ch- Enfant naturel", een prachtig odelleerd vrouwentors je. EYENAAR doet zich kennen als gevoelig modelleurniet ots, veeleer intiem. Maar getui- i voortreffelijk vakmanschap i zijn speelse vormen. WILLEM PRINS. Alverba in Lisse stelt gemeente in zojuist verschenen rapport voor de keus „Maar aan onze voorwaarden moet eerst worden voldaan (Van onze correspondent) LISSE „Wij bouwen het terrein Blokhuis vol. We willen helemaal geen groot winkelbedrijf in Lisse". Dit is het kernpunt van het schrij ven van de middenstandsvereniging Alverha aan het gemeentebestuur van Lisse, dat vanmorgen op het gemeentehuis is aangeboden. Het begeleidt een zojuist verschenen rapport, dat in opdracht van Alverha over deze zaak is opgesteld door het Instituut voor Onderzoeken, Markt- en Bedrijfsadviezen (IVO). Dit rapport houdt tevens een pro gramma van eisen in voor de stichting van een winkelcentrum (door de plaatselijke middenstand) op het terrein Blokhuis. Behalve aan de gemeente is dit rapport ook aangeboden aan het Instituut Stad en Landschap Zuid-Holland, dat als adviseur van de gemeente Lisse J)E Middenstamdavereniging Alverha optreedt. 11 xJC-- SfeEckiieSouAant Geen moeilijke keus Eisen In het programma middenstand: Bij de aankoop van het terrein-Blokhuis stellen we uitdrukkelijk als voorwaarde, dat liet gemeentebestuur, gezien de Lisse heeft het gemeentebestuur nu voor de keus gesteld: „kiezen tussen ons en Albert Heijn." Niet alleen op het bevochten terrein-Blokhuis in het cen trum van Lisse, maar ook op welk an- eisen stelt de der stuk grond in Lisse zou een groot winkelbedrijf moeten komen. Het zou er wel mogen komen, maar dan zou het moeten voldoen aan de eisen van f' de plaatselijke middenstand. En die zul- vang dit Lissese initiatief ('t bou wen van een middenstandswarenhuis - red.) de zekerheid moet geven dat aan geen groot winkelbedrijf grond in Lisse len voor een bedrijf als Albert Heijn, dat regelmatig wordt genoemd, en dat duidelijke plannen heeft in het hart van de bollenstreek een grote supermarkt £r»-ïri£°pm van dat winkelbedrijf niet volledig zijn geïntegreerd in die van van de plaatse- ae lijke middenstand. Daarbij zal allereerst mot de belangen van de middenstand re kening gehouden moeten worden. LEIDERDORP Twee mannen zijn i gistermiddag het woonhuis van een si garenzaak aan de Hoofdstraat in Lei derdorp binnengedrongen. Zij troffen het echter niet daar juist op dat moment de eigenaar de kamer binnenkwam. Het duo kon nog juist met een geldbedrag verdwijnen, doch al snel strandden zij met hun auto in de berm van de weg. waardoor de twee vermoedelijke daders door de politie in de kraag kon- In leven schoolhoofd en toneelrecensent A. C Bouwman overleden LEIDEN De hoofdonderwijzer van de christelijke lagere school aan de Stad houderslaan, de heer A. C. Bouwman, is gisteravond onverwachts op de leeftijd van 63 jaar overleden. De heer Bouw- man is 30 jaar als onderwijzer aan de school verbonden geweest, waarvan de j laaitste twee jaar als hoofd. De heer Bouwman was tevens gedurende 23 jaar j de toneelrecensent van de Nieuwe Leid-1 se Courant. Donores voor veertig keer bloedgeven gehuldigd LEIDEN Gisteren zgn vier donores, die voor de veertigste keer hun bloed afstonden op het Academisch zieken huis in zeer intieme kring gehuldigd. Tijdens deze bijeenkomst ontvingen mej. M. A. Busé uti Leiden, en de heren J. Th. Heetvelt (Voorhout). L. A. Maarle- veld (Alphen). Th. Verhoeff (Alphen) uit handen vein de medisch leider van de bloedtransfusiedienst dr. J. F. L. Fontein de vergulden draagspeld met oorkonde van het Ned. Roode Kruis. dr. J. G. Eernisse, hoofd bloedbank, en ad ministrateur J. v. d. Strien boden de donores een kleine attentie aan namens respectievelijk de Bloedbank en de Bloed transfusiedienst Leiden. Burgeravond Zoeterwoude- Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE H.R. Vrijdag 27 februari a.s. belegt het gemeentebestuur van Zoeterwoude om 8 uur een burger- avond In het parochiehuis „De Drie Eendjes" aan de Hoge Rijndijk. De avond is vooral bedoeld voor degenen die zich in het afgelopen jaar te Zoe- terwoude-Rijndijk hebben gevestigd. I Er zullen inleidingen worden gehouden door burgemeester J. A. Detmers, de wethouders J. J. Bosman en H. W. M. Sies en door ds. J. P. Honnef en pastoor J. W. Kragtwijk. De plaatselijke ver enigingen zullen zich presenteren en er I is een optreden van het Gemengd Ker kelijk Zangkoor. De gemeente zorgt voor de koffie. Na afloop is er gelegen heid tot het stellen van vragen. geringe moeite die de middenstand van Lisse in het verleden en tot nu toe gedaan heeft om het de consument naar de zin te maken, lijkt het ons voor het gemeentebestuur Zoals de situatie thans ls, zal het ge- van Lisse, wanneer Alverha deze alles- hele terrein Blokhuis (volgens hun plan- of-niets-mentaliteit handhaaft, geen nen) door de plaatselijke middenstand moeilijke keus. .1 bezet mpeten worden. Zoals wij gisteren in onze krant meldden, stelde de directie 1V/IET DE KOMST van grote winkel van Albert Heijn in verband met de bedrijven naar Lisse zullen niet behoefte aan nabijgelegen parkeerter- alleen vele consumenten in de Bollen- rein. ook het gehele terrein Blokhuis streek maar ook de middenstanders van nodig te hebben. Lisse in de toekomst gediend zijn. Op De middenstand stelt de gemeente nu het gemeentebestuur van Lisse rust nu voor de keus te kiezen tussen hen en de moeilijke taak een aanvaardbaar com- Albert Heijn. promis te vinden. Afdeling Leiden van esc Zesde klussers samen op vakantie IIEUWVEEN Op de avond voor de udera van de leerlingen van de zesde las van de Nlcolaas-school kwam als erste agendapunt de mogelijkheden, pelke de Mammoet-wet biedt. Aan de and van dia's, vergezeld van commen- aar door de heer C. Albers, hoofd der chool, ontspon zich hierna een leven- ige discussie. ferder werd de opinie gepeild betref- ende sexuele voorlichting in het laat- te schooljaar. Ook hierover kwam een locumentaire in filmstrook naar voren. Ia afloop bleek, dat alle ouders zonder ïitzondering een dergelijke wijze van 'oorlichting zeer geschikt achtten en oortaan zal dit dus een punt op het esrooster van de zesde klas gaan vor- tenslotte werd nog gesproken over de irie dagen vakantie, welke de jongens fo meisjes, die dit jaar de Nicolaas- ehool verlaten, gezamenlijk zullen door mengen. Waarheen de reis zal gaan, wordt nog bekend gemaakt. Al 2000 nt2 verkocht rein Blokhuis nog wel voldoet als toekomstig winkelcentrum nu van twee In het rapport wordt uiteengezet dat 't zijden grootse plannen komen om dit te stichten centrum zal omvatten een helemaal vol te bouwen. Twee aparte netto winkeloppervlake van 3 k 4000 m2, afzonderlijke winkelcentra zijn zinloos, met een mogelijke uitbreiding in de toe- Daarom zou het niet zo n gek idee zijn komst tot 6000 m2. Voor een direct te ala Lisse eens naar een an^er terrem realiseren oppervlakte aa ca. 2000 m2 In de gemeente uit ging ktjken. vvaar worden ultgivoerd ala een Middenstands- beide plannen gezamenlijk verwezenlijkt warenhuis, waarin diverse zaken alzon- kunnen worden, zonder dat daarbp par- derljjk worden opgenomen. keerproblemen optreden Daar uitbrel- Naait deze wihkelruimte «uilen par- d.ng van Lisas In de toekomst toch nog keerterreinen moeten worden gemaakt mogelijk blijkt, zou dit bijvoorbeeld in 4000 m2 met een mogelijke zuidelijke richting kunnen, zonder de Beweging LEIDEN. Leden van de Europese Beweging in Leiden hebben besloten een eigen afdeling op te richten. Zij zijn hier- j toe overgegaan nadat een onderzoek ingesteld door het Algemeen Secretari- i aat, had uitgewezen, dat de belangstel- i ling in ruime mate aanwezig was, als. mede de bereidheid van velen een be- stuursfunctie op zich te nemen. Hoewel de Europese Beweging in Leiden en Omgeving honderden leden telt, be- I stond tot op heden geen eigen afdeling. Het landelijk Congres, dat in oktober j 1969 in Leiden is gehouden, blijkt even wel de belangstelling voor een eigen I regionale organisatie te hebben gesti- j muleerd. Tijdens een bijeenkomst in de Stadsge hoorzaal, waarvan de Algemene Secre- Piepkleine kuntswerkjes van goiul en zilver bij Lucas van Leyden ZES JONGE kunstenaars expose ren sinds dinsdag in 't smalste win keltje van Leiden, de juwelierszaak Lucas van Leyden aan de Nieuwe Rijn. Zes jonge edelsmeden, die elk een serie zilveren en gouden draag- objecten ontioierpen in hun eigen stijl. Lucie Leene maakte hangers, ringen en broches in zilver. Door de donke re kleur en de grillige vormen deden de objecten sterk aan stukjes van een skelet denken. Wervels, stukjes bot. Een nogal humoristische kijk op zijn werk heeft Dick Wessels. Na een be zoek aan de. bizarre tekenfilms Yel low Submarine van The Beatles ont wierp liij een serie daarop geïnspi reerde hangers en ringen. Ragdunne kettinkjes gebruikt hij. om een op vallend object aan te hangen. Een iets steviger ketting had een bewerkt achterlicht van een fiets nodig. Jacob de Groes werkt in goud met veel vierkanten, driehoeken en rechte lijnen. Een opvallend voorbeeld daar van is een gouden ketting. De scha kels zijn opgebouwd uit kleine, pyra- midevormige elementjes. 'AN TOM VAN BOKHOVEN val- jzondere manchetknopen Holle, zilveren of gouden rondjes en vierkanten, waarin figuurtjes in reliëf zijn aangebracht. Ook heeft hij enkele vierkante, zilveren spelden, waarin in het midden kleine teke ningetjes zijn gemaakt. Jef Mishaupts werk ziet eruit, of het zo uit de natuur komt. Kleine stukjes zilveren rots met daarin paar se edelstenen vervat. Voor zijn gou den objecten gebruikt hij rode en blauwe edelstenen. Een opvallende serie maakte Anneke Schat. Honderden, aan elkaar ge hechte staafjes goud, zo groot als lucifers, met aan de uiteinden bollet jes. In een armband, fing en broche ziet het eruit, of de staafjes door een magnetische kracht naar elkaar wor den toegetrokken. Dat zelfde effect wordt ook bereikt met een abject van platte vierkantjes. Deze expositie van piepkleine kunst werkjes is de moeite van het bekij ken waard. Ieder sieraad bewijst, dat deze zes jonge edelsmeden kunste- viz zijn. RONNY VINK. aktieve vriendelijke verkoopster min. leeftijd 18 jaar een vlotte leerling-verkoopster smó mmr DAME8MODES PRINCESTRAAT 1T KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 5467 trat- fiooo a «000 m? „gToene long" geheel prijs te geven. nuo,iao'' "Mrvau uc -«..gemene aecre- Het rapport vermeldt voorts, dat voor Daarmee raakt de buurtschap De En- J"» beerJl^J^M. Aben de lel^ de oprichting van een N.V. „Exploitatie gel tenminste ook (of Beleggings) Mij. Winkelcentrum zn isolement. Blokhuis" door het I.V.O. reeds de no- dige stappen ondernomen zijn. Reeds voor 2000 m2 toezeggingen aan benodig- 4 WASSENAAR Zaterdag 14 maart de oppervlakte is binnen, zodat er geen organiseert de supportersvereniging twijfel bestaat over de te realiseren Mvrienden van Wassenaar" een feest- Toelen tot voorzitter gekozen. De ver kiezing van de heer Toelen geschiedde by acclamatie. De benoeming geldt voor die onder "t ministerie ressorteren. eerste 4000 m2. De „Hollandse Beton avond in het Jeroenhuis. Het program- ma wordt verzorgd door de toneel- en cabaretgroep van het ministerie van justitie- Daarna wordt er gedanst op muziek van de Caravans o.l.v. Will van der Weyden. NIJMEGEN. Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is geslaagd voor het kandidaatsexamen sociologie de heer A. H. Vink uit Leiden. WASSENAAR De Wassenaarse Sportvereniging WIK geeft zaterdag avond 28 februari om 8 uur in het Je roenhuis een gymnastiekuitvoering. In de twee voorafgaande jaren is de gyni- nastiekafdeling van de vereniging niet op een uitvoering in het openbaar ge treden. Dit jaar heeft men dit evene ment echter weer op het programma geplaatst. (Advertenties) EVA TELEVIZIER FABELTJESKRANT EIGEN HUIS HOLLAND HERALD Er Is veel voor nodig om zulke grote tijdschriften te laten verschijnen. Niet alleen produktiewerk, maar ook administratief werk. Er is ook werk voor jou bij. Voor de Administratie Abonnementen zoeken wij (leeftijd 18-25 Jaar) Een opleiding op U.LO.-niveau is gewenst, doch het eindexamen behoeft niet te zijn afgelegd. Enige boek- houdervaring is wel vereist* Denk er eens over na. Je hebt een goed salaris, dat tot je 23ste ieder half jaar wordt verhoogd en een gratis abonnement op de EVA en de TELEVIZIER. Je krijgt bovendien vele boeken tegen sterk geredu ceerde prijs. Laat eens wat ?an je horen! NEDERLANDSCHE ROTOGRAVURE MAATSCHAPPIJ N.V, afd. Personeelszaken, Noordeinde 22, Leiden, telefoon 01710-41441, toestel 144 of 146. die de voorbereidingen zal treffen de formele bestuursverkiezing. Secre- Wn De h""r To""n I4" 11,1 taris is de heer R. Brouwer, Vreewijkstr. de Dekenale Raad als afgevaardigde 18 te Leiden. LEIDEN. In verband met de voor bereidingen voor de officiële opening van het uitgebreide en verbouwde ge meentearchief, zal de studiezaal van het archief op maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 maart a.s. gesloten zijn voor het publiek. de onlangs gekozen parochieraad van de Leiderdorpse parochie „De Menswor ding". In het dageltyka leven is de heer Toelen (Leeuwerikstraat 17, Leiderdorp) werk zaam op het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Hij is daar belast LISSE In gasthuis „Welkom" te Lisse is dinsdagavond 'n konta kt avond gehouden door de vereniging „Het Zor genkind" afd. Bollenstreek. Burgemees-, ter G. A. Stolwijk van Voorhout, had de leiding. Hij deelde mee. dat van de twee dagverblijven voor volwassenen en I oudere gehandicapte kinderen die in Leiden geopend zijn, het ene aan de Hoge Rijndijk reeds is volgeboekt, doch j voor het tweede aan de Prins Hendrik- laan in Oegstgeest, heeft nog plaatsings- mogelijkhede n. ALPHEN a.d. RIJN In parkrestau rant ..Avifauna" kwamen gisteren de leden van de Katholieke Vereniging Ou dernemers Bakkersbedrijven in Zuid- Holland, Noord-Holland en Utrecht bij een. Deze vereniging, het Gewest Rand stad Holland vormend, vierde de „La" van de presentatie", waarover een inlei dend woord werd gegeven door de hei A. Oosterhuis van de Koninklijke Ne derlandse Gist en Spiritusfabrieken U Delft. Voorzitter A. P. H. van Gooi wees t op. dat de presentatie van de bakkers bedrijven heus niet alleen afhankelijl is van een moderne bakkerij en winkel maar dat de geboden kwaliteit van hel brood daarbij een belangrijke rol speel; Aan de hand van een serie kleurendia sprak de heer Oosterhuis vervolgens Daarbij werd ook de wijze van verkoo-, en straathandel in de zuidelijke landen besproken. De heer Oosterhuis: „Men moet de klant het brood in alle vet- scheidenheid tonen. Reeds het exteri eur van een winkel moet duidelijk aan tonen. dat het om een warme bakkei gaat." Na het gebruiken van de uitsteken., verzorgde broodmaaltijd waarbij de bak kers dit keer zelf voor het brood in tien tallen soorten hadden gezorgd, sprak* tijdens de middagbijeenkomst mevrouw M. P. Neefjes— Beemster uit Amster dam over de vele mogelijkheden die e: bestaan om het produkt. dat In de eigen bakkerij wori— vervaardigd zo voordelig mogelijk in de winkels te presenteren. Van de gelegenheid de expositie van bakkersprodukten te bezichtigen werd vervolgens nog een dankbaar gebruik gemaakt. broodsoorten er te bezichtigen. i 26 februari tot Camera: „Mensenjacht in Niederba- dern" (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 „Onibaba" (18 jaar). Lido: „De kampioen van Miami Beach" (a.l.). Dagelijks: 2.30, T.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: „The Italian job" (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De overgave" (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Hello Dolly" Dagelijks; 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: „De duivelse 8" (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9,15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: „Experiment Interror" (18 jaar) UTRECHT, 26 febr. Vee Totale aan voer 5378: runderen 1470; vette kalveren 24; graskalveren 120; nuchtere kalveren 1866; schapen 368; varkens 406 (boven 100 kg); idem 32 (beneden 100 kg); bi- gen 1068; bokken, geiten ?4; melk-, kalf- koeien 1250-1475; kalfvaarzen 1000-1325; vare koeien 925-1075; pinken «00-800; stieren 900-1500; graskalveren 400-650; nuchtere kalveren 35-80; fokkalveren 125-310; schapen 95-140; lammeren 115- 210; drachtige varkens 600-750; lopers 125-150; biggen 105-114. bokken, geilen 15-70; vette koeien le kwal. 4.50-4.75; idem 2e kwal. 4.25-4.45; idem 3c kwal. 3.75-4.35; vette kalveren le kwal. 4.30- 4.50; idem 2e kwal. 4.10-4.80; id, in ',p kwal. 3.80-4.10; nuchtere kalveren 1.30- 1.80; zware vette varkens 2.85-2.85; zou ten 2.85-2.90; slacht zeugen 2.30-2.35; jonge slachtzengen 2.35-2.40; nielk- kalfkoeien redelijk - min. prijsh. vette koeien traag - ruim lager; vare koeien rustig - niet geh. prijsh.; vette kalveren vlug- ruim lager; graskalveren rede- j lijk - prijsh.; nuchtere kalveren willig - prijsh.: fokkalveren willig - ruim prijsh.) schapen willig - prijsh.; lammeren wil lig - niet geheel prijsh.; varkens redelijk - even hoger; biggen redelijk - ruim prijsh. Katwijk aan den Rijn. 28 febr. Groente: Waspeen per kist: A I 6,50-8,20: A II 2.60-7.50: B I 6.20-8.10; B II 2,80-5.00t C I 4,50-5,4(1; C II 3,20-4,10; breekpeen i per kist: 0.70-3,60; boerenkool 25-81| spruiten 44-162; uien per kisti 11,20» 13,40; aanvoer waspeen 277.000 kg.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 5