Aanvoerderschap stelt in het UEFA-jeugdelfta! weinig voor Peter Post na zesdaagse van Groningen naar het ziekenhuis VOOR PAUL VAN MIN LONKT ZONNIGE TENNISTOEKOMST Organisator Ruys kreeg bezoek van deurwaarder Kangeroes-dames even uit degradatiezorgen Maand trainen bij Lew Hoad in Spanje Krabbé RAG De Graaff winnen Noteboomtoernooi Judobond ontslaat technische commissie DONDERDAG 26 FEBRUARI 1970 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 LEIDEN In de jongste Interland van Jong Oranje (die tegen de Bel gen) dwong Wim Rijsbergen veler res pect af. Bewondering vooral van de Belgische coach, die hem tot de uit blinker van liet; oranje-team bombar deerde. Wim, die dit seizoen wal ge makkelijker bereikbaar werd en zich niet langer meer de zwijgzame jongen toonde, zal deze ontwikkeling tevreden hebben bekeken. Ook Wim, die zich als een der weinige amateur-voetballers in het team van Arie de Vroet heeft gewerkt, behoort tot de sollicitanten van het betaalde voetbal. Vorig jaar gonsde het bij Roodenhurg reeds van de geruchten. De blonde, stevige op bouwer zou naar ADO gaan. Wim trainde inderdaad ook verscheidene malen met de Hagenaars en hy werd ook nog doorgelicht tijdens een vriend schappelijke ontmoeting tussen Roo denburg en ADO-b. Wim werd echter niet verblind door de mogelijke be dragen, die hem te wachten stonden en anderzijds was ook ADO niet ge ïmponeerd door de Leidenaar. „Het contract Is nog niet zo dat je er iets aan over kan houden, maar mis schien ben ik toch wel fout geweest en had ik beter over kunnen stappen. Niet dat het zoveel uitmaakt. Ik heb een jaar met het UEFA-jeugdelftal achter de rug, dus zoveel heb ik niet gemist". Bovendien stond Wim voor het eind-: examen van de MÜLO. Dit'jaar is dat weer het geval, maar, en zijn vader „Ik zal Wim niets in de weg leggen. Hij mag zelf beslissen wat hy doet. Het lijkt me wel leuk als hij straks bij een betaalde vereniging speelt. Ik heb zelf ook gevoetbald. Niet zo hoog, maar ik kan me wel voorstellen wat het voor een voetballer betekent" knikt bevestigend, nu zal Wim wel in gaan op een aantrekkelijke, invitatie. Maar voor het zover is kan Rooden- burg nog van hem profiteren. Van zijn constructieve werk, ook al staan zo nu en dan zijn aanvallende collega's in gunstige posities tevergeefs te wach ten op een pass van de oprukkende middenvelder. DERTIG GOALS De afkomst wordt echter nooit ver loochend. Wim is van huis uit een af- werker: „Als A-junior was ik in de voorhoede de aangever voor Bert Jan- Ben. Toch maakte ik zelf per seizoen nog zo'n dertig goals. Je kon toen ge makkelijk mee naar voren. Je behoefde nooit een bepaalde man te dekken. In het eerste elftal was dat wel even an- 7: WIM RIJSBERGEN der». De sprong van junioren naar se nioren vond ik groot. Je miste de hard heid. In de eerste wedstrijd kwam ik nauwelijks aan de bal. De eerste tien wedstrijden vorig seizoen durfde ik de bal niet te lang bij me te houden. Je was bang teruggezet te worden". Via het UEFA-elftal zal Wim Rijsber gen de sprong naar een b-elftal moe ten maken. Het contact met de jon gens van Ajax, Feyenoord en al die anderen is echter vrij schaars. Naast de wedstrijden wordt er slechts een maal in de twee weken getraind. In tensiever oefenen is niet mogelijk, om dat De Vroet ook het amateurelftal er bij heeft gekregen, met welk team hij thans in West-Duitsland zit. „Toch vind ik het een goede basis. Bij het UEFA-elftal neem je blindelings de plaats over van een ander. Bij Roo- denburg zie ik het zo vaak dat er een jongen vrij staat en dat niemand op hem schijnt te letten. Je hebt ook perioden dat het tempo omhoog gaat. By amateurwedstrijden zie je dat al leen tijdens een offensief". Dat swit chen brengt met zich mee dat Wim ook vaak een verdedigende rol heeft. Als aanvoerder heeft hij dan zonder meer een beter overzicht. Maar maakt dat iets uit? ISAAC VAN WEERLEE „Het aanvoederschap stelt niet zoveel voor. Alles wordt uitgemaakt door de trainer of coach. Of het nu goed of fout gaat, De Vroet hoor je wel schreeuwen. Als aanvoerder sta je echt niet boven de anderen. Steeds word je ook op het hart gedrukt dat wanneer je in het UEFA-elftal speelt, dat nog niet betekent dat je er bent". Heb je zelf de indruk dat je Roodenburg ont groeid bent? „Bij Roodenburg is er niemand aan wie ik me kan optrekken of het moet Isaac van Weerlee zijn. Hij praat met me als ik met een inzinking te kampen heb. Zijn door zettingsvermogen en het sjouwen tot de laatste minuut, dat inspireert me". Wim Rijsbergen, die zijn verkiezing voor dit vertégenwoordigende elftal te danken heeft aan zijn optreden in een wedstrijd tussen de teams van Leiden en Den Haag (onder de toeschouwers bevond zich Siem Plooyer), zou de aanvoerdersband niet bij Roodenburg willen dragen. Daarover vindt hij zich te jong. „Ouderen slikken niet iets van een jongen van 18". Het publiek trou wens ook niet. Afkeurend werd Wim Rijsbergen dit seizoen in een der thuis wedstrijden bekeken, toen hij het aan de stok kreeg met Isaac Klinkhamer, die al heel wat jaartjes langer mee loopt. Vlak voor de eretribune voer Wim tegen Isaac uit. Oorzaak was het feit dat Klinkhamer in de ogen van Rijsbergen egoistisch te werk ging. „De mensen denken dan gauw dat je sterallures hebt. Ze gaan er van uit, hij heeft in het jeugdelftal gespeeld en nou is Roodenburg te min voor hem. Maar ik probeer juist zo'n wedstrijd met de jeugd zo snel mogelijk te ver geten en me te concentreren op de vol gende wedstrijd. Of het nu een wed strijd met het UEFA-elftal betreft of een wedstrijd van Roodenburg, de con centratie is hetzelfde. Ik zet me altijd voor honderd procent in, ook al staan bij Roodenburg die hoge heren niet langs de lijn", aldus Wim Rijsbergen. Als laatste in deze serie volgt morgen Jan van Duyn. Jan Preenen. GRONINGEN De Groningse zesdaagse is gis teravond wat schuchter van start gegaan. Na de huldiging van Peter Post en het voorstellen van de renners schoot wethouder B. Hendriks de twintig renners weg, die in de Martinihal aan hun laatste zesdaagseavontuur van het seizoen 1969-1970 begonnen. Zesdaagsekeizer Peter Post, die in Groningen zijn 55e overwinning wil be halen, zal twee dagen na het wielerevenement naar Berlijn reizen om daar geopereerd te worden. „Ik heb de laatste zesdaagsen, in Antwerpen, Berlijn en Milaan, veel last gehad van een gezwel op mijn zitvlak. In de Universiteitskliniek van Berlijn zal ik in de eerste week van maart worden geopereerd. Mis schien dat ik pas eind april weei' op de fiets stap. Voorlopig is het wielerseizoen voor mij verloren", aldus Peter Post, die zich overigens zeer tevreden toonde over de goede organisatie van deze eerste zesdaagse van Groningen. „Ik geloof niet, dat er klachten zullen zijn van de renners. De slaapgele genheden zijn keui'ig verzorgd en alles ziet er netjes uit", stelde Post goedkeurend vast. Koppelgenoot Jan Janssen liet vervolgens na enige trainingsrondjes weten: „Het is een zware baan. Het is een gedrongen baan, de bochten zijn erg kort en ik zal de eerste avond wel moeite hebben met het tempo. Je moet aan zo'n korte baan wennen". Training Jan Janssen beschouwt deze zesdaagse als een trai ning voor het wegseizoen. „Onmiddellijk na Groningen rijd ik ParijsNice. Ja kan beter van de baan op de weg gaan rijden, dan van de weg op de baan. De sfeer kan hier erg goed worden. Groningen had nooit tot 1970 moeten wachten om een zesdaagse te orga niseren. Het publiek is hier beslist wielergek genoeg", zei Jan Janssen, terwijl hij naar de tribunes waarop steeds minder open plaatsen zichtbaar wer den. En waar wijdagavond, na afloop van hun inhaal wedstrijd de elftallen van GVAV en Feijenoord plaats zullen nemen als gast van organisator Charles Ruys. Belastingschuld Ongewenst bezoek kreeg Charles Ruys enige uren voor de aanvang. Een deurwaarder wilde beslag laten leggen op het salaris van Gerard Koel. De Amsterdamse renner had een belastingschuld. Charles Ruys reageei'de zeer koeltjes: „Daar kan ik niet aan meewerken. Als het een verplichting wordt laat ik Gerard Koel niet van start gaan. Ik laat dan een andere renner zijn plaats innemen. De belasting krijgt dan ook geen cent", aldus Charles Ruys. Groningen, dat druk doende is een v allure te worden. Straks ook al de ndooratletiekkampioenschappen op een „echte" baan in het hoge noorden. In deze dagen tollen de renners rond. zoals in deze afvalrace waarin Peter Post op kop ligt. En dan kun je moeilijk als laatste afvallen. Dat gebeurde dan ook niet, want Post won deze race. De stand bij de neutralisatie om drie uur vanmorgen was als volgt 1. PostJansen (Ned.) 118 pnt; 2. Koel—-De Wit (Ned.) 53; 3. Bugdahl—Kemper (W.-D1-) 35; 4. Renz—Gilmore (W.-Dl/Aus.) 28- Op één ronde: 5. Loevesijn—Deloof Ned/Belg.) 59; 6- Verschueren— Seeuws (Belg.) 45. Op twee ronden 7. Pfenninger Spahn (Zwi.) 86. Op vier ronden 8. Van der Lans Hill (Ned/G.Br 55; 9. Van Midden—Fritz (Ned/ W.-Dl.) 35; 10. Simes—Lawrie (V.St/Aus.) 28- LEIDEN. Voor Kangeroes zowel als voor Martinus was dit treffen van uiter. mate groot belang, aangezien de win naar zich voorlopig even zou kunnen losmaken van het gedrang onderaan de ranglijst. En aanvankelijk wees alles er op dat Martinus de besté papieren in handen had. Na een ruime 8-15 setwinst in de le set stuitten de Amsterdamse dames in de 2e set weliswaar op een zich fel verzettend Kangeroes, maar en kele slordigheidjes in de defensie van het Leidse team deden ook nu weer de setwinst naar Martinus gaan: 14-16. Bij 12-14 in de 3e set leek de stryd be. slist. Kangeroes wilde zich echter niet gewonnen geven en dankzij enkele uit stekende aanvallen van Wil Goedhart en Adry v. d. Plas sloten Ans Vrlelink- c.s. deze set toch nog winnend af: 16-14. Gesteund door dit eigenlijk niet meer verwachte succes trok Kangeroes in de 4e set direct fel ten aanval en hoewel ook Martinus zich niet onbetuigd liet, wisten de Leidse dames ook deze set op hun naam te schrijven: 15-10, zodat een 5e set de beslissing moest brengen. Martinus raakte in de 5e set helemaal uit haar gewone doen, niet alleen door dat een 0-2 voorsprong verloren was gegaan, maar zeker mede door enkele aanvechtbare beslissingen van de arbi ter. Kangeroes speelde zich rustig naar een royale voorsprong toe, 10-2, maar kreeg toen een mentale klap te incas seren, doordat Adry v. d. Plas bij een poging om een bal- te redden, pardoes op haar hoofd viel. Enkele minuten bleef deze speelster groggy op de grond liggen, maar geluk kig kon zij daarna hoewel uitermate voorzichtig toch weer aan het spel deelnemen. Even leek het erop dat Mar tinus van de verwarring in het Leidse team gebruik zou weten te maken om de achterstand goed te maken. Bij de stand 10-5 hernam Kangeroes echter weer het initiatief en door een 15-5 set zege boekten de Leidse dames een zwaarbevochten 3-2 zege. Haag '68 Kangeroes De reserves van landskampioen Haag '68 waren in Voorburg de gastvrouwen van Kangeroes. Steunend op een perfec te technische balbehandeling en een zeer gevarieerde aanval gaven de Haag se dames Kangeroes geen enkele kans gevaarlijk te worden, hetgeen overduide lijk blijkt uit de cijfers: 15-2, 15-6 nogmaals 15-6. ARGOS—PVC Ook deze wedstrijd werd gespeeld onder de dreiging van degradatie. Zowel Ar- gos als PVC konden de punten bijzonder goed gebruiken en het was uiteindelijk PVC dat verdiend met 1-3 aan het lang ste eind trok. Argos speelde min of zonder overtuiging en maakte boven, dien in de aanval teveel fouten om kans te maken op de overwinning. De setstan den spreken ook hier duidelijke taal: 11-15, 4-15, 15-8 en 6-15. SIGIKangeroes (heren) Afgaande op de einduitslag, 3-0 voor de Delftse ploeg, zou men geneigd zijn te zeggen dat Kangeroes zich als een willoos lam naar de slachtbank had la ten leiden. Maar niets is minder waar! Ook nu weer moesten Kees Taconis c.s. het stellen zonder de steun van aan vallers Hans Oudeman en Piet v. Zwie- ten en nadat zij in de le set wat warm waren gespeeld boden de Leidenaars in de volgende twee sets uitstekende te genstand. Huusse, Broersma en Pijnaken lieten aan het net goed werk zien, maar de vooral op eigen terrein zeer sterk spelende Delftenaren, met als grote uit blinker international Jan Willem Mul der, hielden de deur voor Kangeroes dicht. Setstanden: 15-3, 15-8, 15-11. KangeroesDelta (heren) Het voor het behoud van de plaats in de hoofdklasse vechtende Delta uit Zwijndrecht startte in deze wedstrijd bijzonder fel en zowel in de le als in de 2e set moest Kangeroes de winst uit handen geven. Maar prachtig herstelden de Leidenaars zich daarna. De Delta spelers moesten in de 3e en 4e set dui- delyk de tol betalen voor hun enorme inspanningen in de le en 2e set en de nu op volle toeren draaiende Leidse aan val sloeg telkens keihard raak. Door nu zelf tweemaal achtereen een set te win nen trok Kangeroes de score recht om daarna in de 5e set recht op de eind overwinning af te stevenen. Bij het wis selen van speelhelft stond Kangeroes met. 8-5 voor en niemand gaf eigenlijk meer iets voor de kansen van Delta. Een kleine inzinking werd de Leidenaars tens.lotte noodlottig. Enkele minder goed gerichte passes legden de Kange roes aanval lam en direct profiteerde Delta. Met zeer klein verschil ging ten slotte de winst naar de ploeg uit Zwijn drecht. Setstanden: 7-15, 8-15, 15-12. 15-9 en 13-15. Overgangsklassen Door een aan duidelijkheid niets te wen sen overlatende 3-0 zege drukten de Rijnsburg-dames het bezoekende Radius- MVC nog vaster op de laatste plaats, maar zelf is de ploeg uit Rijnsburg ook nog lang niet veilig. Uit de nog reste rende zes wedstrijden zullen Cocky Ste- kestee c.s. echt nog wat punten moeten vergaren om de plaats in de overgangs klasse te kunnen behouden. Hel Alphense Castellum Is wel heel dui delijk van slag getuige een 3-1 verlies tegen het Amsterdamse KVA Welis waar konden de Alphenaren ook in deze wedstrijd niet volledig aantreden, maar dit is slechts een klein excuus voor de nederlaag. In de Vijf Meihal revancheerden Kooi- stra c.s. zich gisteravond echter uitste kend. Het bezoekende KDO kon geen moment gevaarlijk worden en werd met een klinkende 3-0 nederlaag naar huis teruggestuurd. LSG-reserves nemen laatste hindernis: Philidor 3 LEIDEN In de le klasse van de Leidse Schaakbond is de beslissing ge vallen. In een spannende wedstryd, waar in vele mooie en iets minder mooie partyen gespeeld werden, versloeg LSG H het derde tiental van Philidor, voor lopig met 6-3. De laatste partij biedt Philidor nog wel goedé kansen, maar veel heeft het daar niet meer aan. Met 6 gewonnen matches zal LSG n zich nu opmaken om de strijd aan te binden met de kampioenen van drie I andere onderbonden. De i training bij Hoad. Als hij met je gaat zwakke plekken aan het licht". uit deze vierkamp te voorschijn komt, promoveert naar de 2e klasse van de KNSB. LSG in wist daarentegen Sassenheim nog net niet te verslaan. Voorlopig leidt LSG ni in deze match met 5-3. De twee resterende partijen zullen ge- arbitreerd worden. Sassenheim claimt hier twee winstpartijen, zodat nog een gelijkspel bereikt wordt; het kan zo'n uitslag goed gebruiken, teneinde inliet te degraderen, maar het is zeer de vraag of Sassenheim ook beide claims toe gewezen krijgt. In de 2e klasse A versloeg Voorschoten EU het team van Voorhout met 7-3. Voor schoten ni is hiermee vrijwel zeker uit degradatiegevaar. Voor Voorhout ziet de toekomst er echter uiterst somber uit. De resterende partij uit de match Lei- bhe I-LSG IV werd remise gearbitreerd, zodiat Leithen met 7-3 gewonnen heeft. In de derde klasse B bevestigde Leithen m, dat ook al verloor het alle verder te spelen matches toch al promoveerde, zijn superioriteit door Revanche met 6-4 te verslaan. Daarentegen bevestigde Alphen IV zijn minoriteit door van Leed te verliezen, ditmaal met 8-2. Galerie De Tor, Czaar Peterstraat 95 Amsterdam, exposeert van 27 februa ri tot en met 22 maart werk van Theo Blom, Johannes Kuyt, Laurens van der Spoel, Pearl Perlmuter en Wilfred Voet. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor Paul van Min lonkt aan de vroege voormiddag van het tennisseizoen een „zonnige" toe komst op korte termijn. De jonge (18) tennisser uit Voorburg, bestempeld als „aankomend talent", krijgt aan het eind van dit jaar volop gelegenheid af te rekenen met het eerste gedeelte van die term. Als Van Min in oktober of no vember in Fuenscrola in Spanje is aan gekomen. weet hij zich dankzij de be- ioeienis van het Leo van der Karfonds - een maand lang verzekerd van de training en begeleiding van een van 's- werelds beste oefenmeesters. In het tenniskamp van de Australiër Lew Hoad, n.s zelf een grote in de internationale nniswcreld, kan zijn talent dan rijpen der dc ook in dat jaargetijde nog veel al fel schijnende zon. Van Min: „Ik ben gekozen uit een aantal kandidaten die door de bond zijn voorgedragen" twee jaar geleden jeugdkampioen Nederland, heeft van die trip hoge wachtingen. „In Engeland heb ik een keer tegen een jongen gespeeld die ook twee weKen bij Hoad getraind had, die was daaro ver razend enthousiast". Voorwaarde voor zijn inschrijving: dat Van Min van Hoad persoonlijk les zal krijgen. „Ik verwacht er wel wat van, vooral omdat het een maand is. Die man kan je ont zettend goed coachen. Als je met die ke rel gaat spelen, komen natuurlijk van zelf je zwakke punten aan het licht. Het is tenslotte een „hele grote" geweest". Maar dan moet hij wel in optimale con ditie verkeren „het is allesbehalve een vakantietrip, 's morgens zal er wel een warming up zijn, in de namiddag trainen en 's avonds nog eens conditie training" en daar schort het op het ogenblik nogal aan. Van Min heeft de laatste maanden niet of nauwelijks kunnen trainen, om dat hij sinds vorig jaar augustus de ziek te van Pfeifer onder de leden heeft. „Dat openbaarde zich vlak na de „nationale", toen ik met de Nederlandse ploeg in Bel gië was voor de jaarlijkse interland. Daar hebben we één dag gespeeld, de tweede is verregend. Toen ik de auto in stapte was ik nog kerngezond, ik kwam doodziek uit. Het bleek dat ik het al tijdens de nationale kampioenschappen onder de leden had gehad en ik moest gelijk drie maanden het bed in. Midden december heb ik voor het eerst weer een balletje geslagen. Dat was maar tien minuten. Als ik naar het net liep. was ik doodmoe, nu gaat het beter. Ik train nu een half uur, maar als het aan mij lag zou ik al weer volop trainen". De training wordt geleidelijk opgevoerd. De bondsarts en de arts van het KNVB- sportcentrum waar Van Min gekeurd zullen een programma voor hem opstel len. „Ik zaleerst wel een competitie gaan spelen en dan hoop ik dat ik tegen het zomerseizoen wanneer de toernooien beginnen, weer helemaal terug ben" Toch ziet Van Min hoe vreemd het ook moge klinken een positieve kant van zijn ziekte. „Het is weieens goed om er helemaal uit te zijn. De techniek raak je niet kwijt, alleen moet je je con ditie weer op peil brengen en de wed strijdsfeer weer te pakken krijgen". Belangrijkste punt voor Paul van Min blijft op 't ogenblik echter nog het eindexamen van zijn studie aan de mid delbare handelsschool. Een studie die door zijn activiteiten in de tennissport (vorig jaar) en zijn ziekte (dit jaar) da nig in het slop dreigde te raken. „Vorig jaar ben ik in Amerika, Spanje en Frank- •ijk geweest, dat heeft me bijna vijf maanden gekost. Nu ben ik 's avonds op school en werk ik veel thuis, want ik wil dat eindexamen toch wel halen. Dan heb ik tenminste iets waarop ik terug kan vallen. „Ik wil blijven leren praktijkdiploma's halen en en blijven (nu nog) een half uur op het tennispark Mariahoeve, waar bondstrainer Rinus Buytelaar die middag enige van zijn pu pillen onder handen neemt. Buytelaar kent zijn leerlingen, ook Paul van Min: „Alleen psychisch al is het een voordeel dat hij daar gaat trainen. Hij heeft zijn zwakke punten. Ik ken de school van Hoad niet, ik weet niet wat zijn oefen stof is. Wat de techniek betreft, liggen we in Nederland niet achter, zelfs voor. Er zal wel hoofdzakelijk op de wedstrijd instelling gewerkt worden. Hoad gaat hem sparren. Daarom moet hij er hele maal fit en medisch goedgekeurd naar toe, anders gaat hij niet. Dat zou niet te verantwoorden zijn, tegenover hemzelf niel en tegen zijn ouders niet". Van Min heeft nog zeven maanden de tijd. LEIDEN. Evenals de voorgaande ,ja_ ren heeft liet Leids Schaakgenootschap ook nu weer de organisatie van een No. tenboom toernooi op zich genomen. Ge durende drie dagen hebben de ditmaal slechts 60 deelnemers elkaar in vier kampen bestreden. Voor de eregroep waren J. C. Kort, R. A. G. «ie Graaff, T. Krabbé en D. D. van Geet uitgeno digd. In de eerste ronde versloeg Kort zijn clubgenoot Van Geet in een zeer goede hoewel soms wat dubieus gespeelde partij. De Graaff remiseerde tegen Krabbé nadat hij in een eindspel met Foren, loper en paard tegen dame en pion een damezet over het hoofd had gezien. In de tweede ronde werd de partij tussen Krabbé en Van Geek remise. De Graaff versloeg kort in een partij, waarin hij tot de laatste vijf zetten duidelijk voor deel had. De tijdnood moest echter nog de beslissing brengen. In de laatste ron de kwamen Van Geet en De Graaff een snelle remise overeen. Krabbé offerde een pion tegen Kort; deze kon later remise bereiken maar zag dit over het hoofd en verloor. De eind stand was aldus: i/2: T. Krabbé en R. A. G. de Graaff, elk met 2 punten; J. C. Kort en D. D. van Geet, elk met 1 punt. Door loting werd Krabbé winnaar dit toernooi. Voor de junioren-groep waren de Leidse jeugdkampioen Ch. Kuijpers, W. Hok. ken, D. Sikkel en L. Hofland uitgeno digd. Hier was Hofland duidelijk een klasse beter dan de overige spelers. In de eerste ronde kwam hij steeds beter te staan tegen Kuypers. Uiteindelijk bracht gedekte vrijpion de beslissing. Sikkel sloeg inmiddels een erg vergiftigde pion en werd van het bord gecombineerd door Hokken. In de tweede ronde fopte Kuij pers zichzelf. In zijn party tegen Hok ken stond hij drie pionnen voor. Ten on rechte meende hij dat Hokken remise door eeuwig schaak kon houden en hy bood remise aan. Hij had door een toren, offer echter nog een pion kunnen win_ nen. Sikkel werd inmiddels door Hofland mooi van het bord gespeeld. In de laatste ronde wist Sikkel ondanks een slecht begin tegen Kuijpers een ge wonnen pionneneindspel te bereiken. Hofland won van Hokken een pion, daarna nog wat en de party. Hofland: 100 procent Zo werd Hofland met zijn 100 pet. score eerste, op ruime afstand gevolgd door Hokken: l«/s punt, Sikkel 1 punt en Kuijpers 1/2 punt. Ook in de overige groepen werd fel stryd geleverd. Na afloop kon ds. P. J. Mac- kaay de voorzitter van LSG in zijn slot rede dan ook van een geslaagd toernooi spreken. Bovendien vroeg hij aandacht voor het lustrum van LSG. Het Leids Schaakgenootschap hoopt dit te vieren met een vierkamp tussen Botwinnik, Spassky, Larsen en Donner. Als winnaar van de eregroep mocht Krabbé de wisselbeker in ontvangst ne men. Bovendien mocht hij nog een an dere prijs uitzoeken. Evenals de overig© spelers uit de ere-groep en die uit de jeugdgroep. Vervolgens kwamen dege nen aan de beurt die in de overige vier kampen le resp. 2e waren geworden en wel: Groep I: 1. Weiland, 2. van Dijken. Groep II: 1. Van Dorp, 2. v. d. Vliet. Groep III: 1. Münninghoff, 2. Erwlch. Groep IV: 1. A. Smit, 2. J. Bey. Groep V: 1. van Dijk, 2. van Velzen. Groep VI: 1. van Harten, 2. van Ruiten. Groep VII: 1. vgn Hasselt, 2. Miedema. Groep VIII. 1. v. d. Kooij, 2. L. Segaar. Groep IX; 1. Kisman, 2. Eerland. Groep X: 1. v. d. Berg, 2. Boudestewn. Groep XI: 1. Markus, 2. Oosterom. Groep XII: 1. Boelee, 2. v. d. Linden. A: 1. de Zeeuw, 2. Flint. Deze groep is geformeerd uit na-inschrij vers. Wat sterkte betreft kwam hy over een met groep VI. UTRECHT Het bestuur van dc Nederlandse .liu Jitsu en Judobond heeft met onmiddellijke ingang de leden van de nationale technische commissie uit hun functie ontheven. Dit naar aan leiding van een drastische reorganisatie die in de NJJB zal plaatsvinden. Een en ander vloeit voort uött de on langs gehouden open bespreking tussen het bondsbestuuT en de judoka's van de kodokan dojo, de judoschool van Anton Geesink. Bij die gelegenheid wer den van de zijde van de topjudoka's bepaalde mededelingen verstrekt, waar het bestuur onkundig van was. De blunder bij de landenwedstrijd Neder landFrankrijk, toen de NTC een as- pirantenploeg samenstelde die volgens de huidige nonnen van de Europese Judo Unie te oud was, zou de gang van zaken hebben versneld. De nationale techni sche commissie bestond uit de heren Nauwelaerts d'Age, Buchel, Schutte en Goederaad. De laatste had echter al eer der bedankt. Inmiddels is Anton Geesink benoemd tot secretaris van de vereniging van judoleraren, waarvan ook de twaalf hoogstgegradueerden deel uitmaken.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 15