AJAX SCOORDE WINNENDE TREFFER IN LAATSTE MINUUT Amateurelftal gelijkspel tegen West-Duitsland MACHTSVERTOON EDDY VERHEYEN Belgische elftal lange tijd voorsprong Eerste paal hypermodern kanocentrum Olympisch Stadion onderzoekt mogelijkheid voor spelersfonds Ajax zorgde voor veel bezoekers Sijtje v.d.Lende eindzege dames DE LEIDSE COURANT Doelman Wever zwichtte alleen voor strafschop MEPPEN Het Duitse stadje Meppen, 20 km over de grens ten oosten van Coevorden, gelegen in het Boertanger- mocras. heeft zün voetbalhappening ge had. De 6.930 betalende toeschouwers, zoals de speaker nauwgezet meldde, aan gevuld met zeker 2000 blükbaar niet betalenden, die het knusse stadion tot de nok toe vulden, waren te verguld met de wedstrijd tussen de amateurploegen West-Duitsland en Nederland om het resultaat ontevreden te zijn. Het gelijke spel (1—1) was echter een -m -| val werd gebracht en Vasovic bij de |- p. p. strafschop geen genade kende. Daarna i H JI C1 ontstonden voor beide doelen benauwde y ~W ~W ~t p momenten. Bij voorbeeld toen Klijnjan Ëj g~Ë y-v -*/•/-> y-v y-v yy» A doorbrak, Bals omspeelde en de toesnel- fl WË (JTij d d 1 1f §(-* fJ lende Rijnders nog juist op de lijn kon J—JË l'W O LS O M/lyU redden. Ook Ajax kreeg nog kansen C y maar Van Beveren was niet te vermur wen. Tot die laatste kogel van Mühren. M ~t ~t ~t g AMSTERDAM. Jan van i Beveren rende achter scheidsrech ter Boogaerts aan, niaar ditmaal hielp zijn protest niet. De nationale doelman, die in de ontmoeting AjaxSparta (21) talloze malen zijn enorme talent had laten schitteren, meende dat opnieuw de grensrechter, evenals in het begin van de tweede helft toen Cruyff werd gevloerd, voor bui tenspel had gevlagd. Maar de heer Boogaerts was onverbiddellijk. Het vliegende schot van Mühren -had in de laatste seconden de boeiende strijd in het Olympisch Stadion (30.000 toeschouwers) beslist. De heer Boogaerts liet nog wel af trappen, maar floot dadelijk voor het einde. Ajax had op het nippertje een verdiende zege behaald tegen een ver rassend sterk Sparta, dat door een fraaie kopbal van Venneker na een kwartier de leiding had genomen. De Rotterdammers, bij wie Ter Horst voorlopig met succes Johan Cruyff scha duwde. trokken vervolgens een muur voor Van Beveren op. die tot ver in de tweede helft stand hield. Met enig geluk weliswaar, toen Keizer en Swart vlak voor rust van dichtbij tegen Spartanen schoten. Eenzelfde situatie deed zich vlak na de hervatting voor. Een schot van Keizer werd door de vallende Van Beveren half gestopt en Cruyff vond Bentzon op zijn weg. De verdiende gelijkmaker van- Ajax kwam na 25 minuten toen Cruyff voor de tweede maal in het strafschopgebied ten Schaatssters sterk op 1500 m De stand bovenaan is: 1. Feijenoord 21 17 2. Ajax 21 18 3. PSV 21 12 38 58-10 38 56-13 28 46-24 Israël verloor van Borussia M.G. TEL AVIV —Het nationale elftal ran Israël, dat de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico heeft bereikt, heeft gisteren in Tel Aviv een oefenwedstrijd tegen Borussia Mönchen Gladbach met 60 verloren. Bij de rust stond de lijstaanvoerder van de Bundesliga met 30 voor. Er waren 20.000 toeschou- in het Bloomfieldstadion. MILWAUKEE Tijdens de inter nationale schaatswedstrijden in Mil- Milwaukee hebben de Nederlandse dames gisteren volledig gedomineerd op de 1500 meter. De uitslag was: 1. Attje Keulen- Deelstra 2.33.0; 2. Ans Schut 2.34.4; 3. Rieneke Demming 2.34.6; 4. Satsjiko Saito (Japan) 2.37.9; 5. Tuula Vilkas (Finland) 2.38.5. Evenals tijdens de wereldkampioen schappen sprint van het afgelopen week einde was het ijs door de ongewoon hoge temperatuur bijzonder zacht. Dezelfde afstand leverde bij de heren een verrassende overwinning op voor de Amerikaan Dan Carrol in 2 minuten 14 1 seconde. De tweede plaats werd gedeeld door de Fin Kimmo Koskinen en de Japanner Osamu Naito. Vijfde werd de Russische sprintspecialist en wereldkampioen Valeri Moeratov. ge volgd door de Amerikaan Bob Lanigam. IN AMSTERDAM AMSTERDAM De komende winter moet het „nationaal kanosportcentrum Amsterdam" in 't Sportpark Ookmeer gereed zijn om niet alleen de topvaarders te ontvangen, maar ook de schooljeugd te kunnen inwijden in de geheimen van het kanovaren. De Amsterdamse wethouder van sportzaken, de heer A. A. Verheij, sloeg gistermiddag de eerste paal voor dit hypermoderne centrum, dat bijna vierhonderdduizend gulden gaat kosten, wat de bouw en de inventaris betreft. De grond en het bouwrijp maken daarvan werden door de gemeente Amsterdam, die bovendien nog een derde van de bouwkosten bedraagt, cadeau gegeven. De rest van de bouwsom werd opgebracht door de Nederlandse Sport Federatie. Het centrum, dat veel gaat lijken op de trainingsgelegenheid in Duisburg, waar Karei Muys de Duitse kanovaarders voorbereidt op de Olympische Spelen van München (1972), omvat bergruimten voor de boten van de topvaarders, van de „sehoolkano's", kleedkamers met douches en een sauna, zowel voor dames als voor heren, ruimten voor massage, voor een arts en de trainer en een recreatiezaal. Dit alles is gelegen rond een trainingshal met een oppervlakte van 240 vierkante meter, waarin een bassin van zës bij negen meter. Daarin kunnen alle omstandig heden worden nagebootst, die de kanovaarder kan ontmoeten, terwijl het water ook in een zodanige staat kan worden gebracht, dat de wild- watertraining tot nu toe in de omgeving van Eindhoven gehouden hier kan plaatsvinden. De topvaarders, die in dit centrum elk weekeinde terecht kunnen, zullen, indien kamperen onmogelijk is dooi de weersomstandigheden, onderge bracht worden in hotels. Dat is een goedkopere oplossing dan het bouwen van een slaapunit voor twintig per sonen. die zeker vierhonderdduizend gulden zou hebben gekost. Twee doelpunten van Alan Ball BRUSSEL Het Engelse elftal heeft gisteren in het Astridpark te Brussel weinig moeite gehad met België: 31. Engeland, dat in zes interlandwedstrijden slechts viermaal scoorde, raakte ineens op schot. Drie treffers werden nog niet eerder na het veroveren van de Jules Rimctbeker (1966) tot stand gebracht in wedstrijd buiten Engeland. De rood harige Alan Ball, die zich op het midden veld geducht weerde, schoot tweemaal raak en Geoff Hurst nam het derde doelpunt voor zijn rekening. Dockx, die de bal uit een vrije schop van De Vrindt ontving, scoorde tegen. Van het begin zette Engeland de Bel gen, die in Mexico in een groep spelen met Mexico, El Salvador en Rusland, onder druk. Langzaam maar zeker vocht België terug en Van Moer en Devrindt n dichtbij een doelpunt. In de 27e minuut vergrootte Ball het zelfvertrou- van zijn team door van dichtbij Trappeniers te passeren (01). Deze stand bleef tot de rust gehandhaafd. In de tweede helft, toen de inmiddels rijkelijk gevallen sneeuw het veld uiterst glad en modderig had gemaakt, beleef den de 36.000 toeschouwers een produk- tieve periode van twee minuten waarin drie doelpunten vielen Eerst vergrootte Hurst de Engelse voorsprong in de 62e minuut, maar nog in dezelfde minuut bracht Dockx het verschil weer tot treffer terug. Het Belgische enthousias me duurde echter maar kort. Nadat een schot van Hurst een minuut later was afgeketst, zette Ball weer in (13). De opstellingen luidden: Engeland: Gordon Banks - Tommy Wright, Brian Labone. Bobby Moore. Terry Cooper - Alan Ball, Martin Peters. Emlyn Hughes - Francis Lee. Peter Osgood, Geoff Hurst. België: Jean Trappeniers - Georges Hey- lens, Nico Dewalque, Leon Jeck, Jean This- IJshockeyteam YS weer monsterzege BOEKAREST Gisteren is in Boeka rest het ijshockeytoernooi voor het wereldkampioenschap (B-groep) voort gezet. De uitslagen zijn: West-Duitsland —Japan 2—1 (1—0, 0—0, 1—1), Ver. Sta tenBulgarije 191 (61, 70, 60). De stand na de tweede dag is: Ottenbros moet week rusten HOOGERHEIDE Harm Ottenbros hoopt over een week weer te kunnen gaan trainen. Zijn huisarts, kon hem gisteren geruststellen over de aard van de blessure. „Mijn hiel is een beetje verdraaid, of gekneusd, maar ik heb in ieder geval geen spier gescheurd. Ik word iedere dag gemasseerd en verder moeten rust zalfjes de rest doen". Haag '68 verloor ook tweede duel WARSCHAU Haag '68 heeft gister avond de tweede wedstrijd voor tweede ronde van het toernooi on Europese vollebalbeker tegen Wisla Krakau met 30 verloren. De setstan den waren 15—11, 156, 15—8. Ook de eerste ontmoeting was in een nederlaag voor de Haagse dames geëndigd, zodat Wisla zich voor de volgende ronde plaatste. de Westduitsers inferieure pres tatie. t vijf spelers in het team. die geregeld in de Bundesliga uitkomen, mocht men een i/ntelliigenter spelsysteem verwachten dan dit elftal uitvoerde. Nederland, dat im de slotfaze van zowel de eerste als de tweede helft, stevig aandrong, bleek echter met gebruik van erigens noodzakelijke hardheid allerminst zwakker. Een solide afgewerkt •4-systeem was voldoende om de Duitsers weinig ruimte te geven. Willy van de Kenkhoff zorgde, toch nog onverwacht, na een half uur voor de Nederlandse treffer. Op rechts draaide hij snel op Sohmiitt, schoot in volle ren, zag zijn schot uiit de bovenhoek gehaaid Schulte, maar faalde in. tweede instantie niet (01). Na rust kwamen de Duitsers fel op zetten. Na een snelle aanval zag doelman Wever geen ander redmiddel dan Kalb vast te pakken. Sohmiitt benutte de elf- metertrap feilloos. In de slotfaze hadden Hoek en DeLmotte geen geluk met af standsschoten. die maar net over gingen. Ware gezicht Coach Arie de Vroet was tevreden. Slechts driemaal werd dit jaar getraind de leider van de Nederlandse equipe toonde zich voldaan, dat de geringe wedstrijdervaring van de laatste weken (slechts één wedstrijd tegen NEC) geen ernstige handicap was gebleken. De Vroet: „Ik heb gehamerd op hardheid. De jongens hebben goed vastgehouden. Dat misten we juist tegen Schotland". Nederland zal zijn ware gezicht moeten >nen in de wedstrijd tegen Wales, op 21 maait in Oosterhout. Dan heeft het de kans zich te plaatsen voor de eind- Vorwaerts werkt aan terrein OOST-BERLIJN Tweehonderd mi litairen zullen vandaag trachten de i cm dikke ijslaag van 't veld in het Wal ter Ulbrichtstadion te Oost-Bcrlijn, waar op 4 maart de wedstrijd FC Vor- waerstFeijenoord wordt gespeeld, te verwijderen. Gisteren nam men op een bijveld proeven om de ijskorst machinaal in stukken te snijden. De resten zouden dan met schuivers moeten worden op geruimd. Een woordvoerder van Vor waerts verklaarde dat men alles in he werk zou stellen om het veld bespeel baar te maken. Schaatskalender AMSTERDAM Op de Schaatska lender van de KNSB komen de volgen de wedstrijden op kunstijsbanen voor: vrijdag 27 februari: Heerenveen, Nederlands kampioenschap kortebaan junioren-A. Vrijdag 6 maart: Heeren veen, Nederlands kampioenschap korte baan dames en heren. De opstelling van het Nederlands elftal was: Wever (SC Assen); Delmotte (Middel burg), Mel (DCG). Van Londen (De Graafschap) en Van Kesteren (Noord- wijk); Hoek IZWI en Leget (UVS); W. de Kerkhof (Mulo), Kiel (Go Ahead Kartipen), Camoen RCH) en R. van de Kerkhof (Mulo). Selectie voor waterpoloteam UTRECHT Waterpolocoach Harry Vriend heeft negentien spelers gewezen, die tot 29 april iedere w( dagavond in Bussum zullen oefenen ter voorbereiding op het vierlandentoernooi (West-Duitsland. Zweden, Spanje Nederland). Het toernooi wordt op 2 »i, vermoedelük in Den Hommel te Utrecht, gehouden. De selectiegroep bestaat uit: Kroon Henmsen (De Robben. Hilversum); De Vries en Hoogveld (Neptunus, Amers foort); Van der Schilde, Veer en Gou- dena (ZIAN, Den Haag); Wouda Kositer (De Meeuwen, Amsterdam); Wormgoor (UZSC, Utrecht); Nolting (DJK, Amsterdam): Mulder en Drenth (Zwemliust, Utrecht); Jansen en Bon- gex-s (Neptunus, Arnhem); Reedijk ei Sefibêck (DZV, Delft); Bras (Polar Bears, Ede) en Van Esch (TZV, Tilburg). Braziliaanse club wil Eusebio RIO DE JANEIRO Twee bestuurs leden van de Braziliaanse voetbalclub Vasco da Gama zijn gisteren naar Lis sabon vertrokken om te onderhandelen over een transfer van Eusebio. Benfica heeft 430.000 gulden ge vraagd aan Vasco da Gama, voor welk bedrag de Braziliaanse club dan zes maanden de beschikking krijgt over de Portugese speler. Eusebio zelf verlangt ongeveer 70.000 gulden voor die perio- Badminton om Thomas Cup TOKIO In de finale Aziatische zone van het badmintontoernooi om de Thomas Cup heeft Indonesië een voor sprong genomen van 31 tegen Japan. De uitslagen zijn: AkiyamaHartono 1015, 215; KojimaMoeljadi 156, 154; Sakai-HomnaHartono-Indratno 1115, 315; Kojima-AkiyamaMoel- jadi-Indragonawan 1418, 615. W.k. zeilen 5,5 m-klasse SYDNEY Reeds na zes van de zeven wedstrijden is het zeker dat de Australiër Dave Forbes het wereldkam pioenschap in de 5,5 meterklasse heeft gewonnen. De tweede en derde plaats werden op de voorlaatste dag bezet door de Amerikanen Ted Turner en Ernie Fay. Kroonprins Harald van Noorwegen staat vierde in het klasse ment van de wedstrijden, die bij Sydney worden gehouden. Bundesliga BERLIJN Hertha BSC heeft gister avond in Berlijn de thuiswedstrijd voor de Bundesliga tegen Rot Weiss Essen met 40 gewonnen. De rust stand was 10. Manchester U. in halve finale MANCHESTER Manchester United heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Engelse beker door op eigen terrein Middlesbrough met 2—1 te verslaan. De eerste wedstrijd tussen de twee ploegen, zaterdag gespeeld, was in een gelijkspel van 11 geëindigd. De doel punten van Manchester United, dat in de ha-lve finale Leeds United ontmoet, werden gescoord door Bobby Charltoo en Willy Morgan. Europa Cup basketbal PRAAG, Belgrado Gisteravond zijn twee wedstrijden gespeeld voor het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen basketbal heren. De resultaten zijn: Belgrado: Rode Ster BelgradoIgnis Varese (Italië 7475. Deze wedstrijd telde voor groep B. Rode Ster is door de nederlaag (ook de uitwedstrijd ging verloren) uitge schakeld. Praag: V.S. PraagRacing Mechelen 8068. Beide clubs maken deel uit van groep C. De 1ste ontmoeting eindigde in Mechelen in 'n overwinning voor de thuisclub. Peru zege op Bulgarije LIMA Het Peruviaanse voetbalelf tal heeft gisteravond in Lima met 5—3 van Bulgarije gewonnen. Bulgarije stond bij de rust met 1—0 voor. Der- mendjiev en Asparoekov (twee) maak ten de doelpunten waardoor Bulgarije achttien minuten voor tijd nog met 3— 2 voor stond. In de slotfaze scoorden echter Sotil (twee keer) en Cubillas voor Peru nadat Sotil en Challe al eerder doelman Simeonov hadden ge- Snelle Oostduitse atlete MOSKOU De Oostduitse atlete Re- nate Meissner heeft gisteravond tijdens internationale indooratletiekwedstrijden het sportpaleis van Moskou de 200 meter gewonnen in 24.3 sec. Deze tijd is nog nimmer door een Europese atlete gelopen. Tot nu toe was de Westduitse Kirsten Roggenkamp met 24.7 sec. het snelst AMSTERDAM Door een uit de raad van hel Olympisch Stadion gekozen ontwikkelingscommissie wordt de niogel(jkhcid onderzocht om te komen tot een spelersfonds in een aparte stichting, waaruit hetzü DWS. hetzij Blauw Wit. hetzü een mogelüke combinatie van beide verenigingen zou kunnen putten. Dit werd gisteren mede gedeeld op de algemene aandeelhoudersvergadering. Wat de grootte van het fonds betreft gaan de gedachten uit naar een bedrag van een miljoen gulden, waarin het bedrijfs leven een groot aandeel zou moeten hebben. „Deze mogelijk heid om tot een sterkere bespeler van het stadion te komen, is door de raad van commissarissen juister geacht dan het zelf formeren van een elftal, zoals meermalen in de afgelopen periode is gesuggereerd", aldus de president-commissaris, mr. U. W. H. Stheeman. Over het boekjaar 1 juli 1968 tot en met 30 juni 1969 kwamen er 420.000 betalende bezoekers bij voetbalwedstrijden in het stadion. Dit aantal was voornamelijk te danken aan vier cup wedstrijden en twee competitieduels van Ajax. Het aantal betalende bezoekers bij wedstrijden van DWS was volgens het jaarverslag „teleurstellend" In 23 ontmoetingen waren er rond 140.000 belangstellenden voor de blauw- zwarten, waarbij DWSFeijenoord met 28.000 bezoekers „topper" was. De bruto-ontvangsten bij voetbal bedroegen ruim 4.3 miljoen gulden, de wieier- en speedwaywedstrijden brachten een kwartmiljoen op. In totaal werd het stadion in het boekjaar bezocht door meer dan een half miljoen per sonen, mede dank zij 30.000 toeschouwers bij de Gert er Hermienshow. Wat de toekomst betreft wordt gememoreerd, dat een nieuw kampioenschap van Ajax niet tot de onmogelijkheden behoort en dat de prestaties van Blauw Wit in de eerste divisie eveneens perspectief bieden. Wat DWS betreft zegt het verslag, dat het nog niet duidelijk is of deze club als vaste bespeler het stadion gaat verlaten en ook zou moeten gebeuren. HEERENVEEN Eddy Verheyen heeft gisteravond tüdens de internatio nale schaatswedstrüden in Heerenveen imponerende wyze de kleine vier kamp bü de heren gewonnen. De Deven- tenaar behaalde na z(jn zege op de 3000 meter van dinsdag nog twee over winningen. Met 2.08.3 (1500 meter) en 7.37.0 (5000 meter) bleef Verheyen de concurrentie ver voor. Bij de dames zag Sijtje van der Lende uit Sqnnega een opvallende regelmaat beloond met de eindoverwinning Op de duizend meter verbeterde de Friezin met 1.34,3 het baanrecord van Elly van den Noorse ploeg voor Inzeil OSLO De Noorse schaatsbond beeft voor de vijflandenwedstrijd, die op 7 en 8 maart in Inzeil wordt gehouden, de volgende rijders aangewezen: Allrounders: Magne Thomassen, Dag Fomaess en Per Willy Guttormsen. Sprinters: Ivar Eriksen, Johan Lind en Bjoem Tveter. Reserves: Sten Stensen (allround) Svein Erik Stiansen (sprint). Brom met zestiende seconde. Wil Burg- meyer, die de 3000 meter won, eindigde als tweede il Burgmcyer (Ned.) 1.35,0, 4. Annie i (Ncd') 1.35,3, 5. Vera Soerovllclna 1,6, 6. Kapltoltna Sereglna (Rusl.) ikke Falkena en Marjolein Tarls :d.) 1.36,2. 9. Truus Dijkstra (Ned.) tnnemarle Hoogkamp (Ned.) 1.39.4. 1. Burgmcyer 5.02,6, 2. Van dei 4. 3. Tarls 5.08,7, 4. Sereglna 5.08.9. Boer (Ned.l 41.5: 3. Bleeker 41.9: 4. Pas- ooo m: 1. Trolt kl 1.23,3 (baanrec.); 2. Blec- Elndklassemenl: 1. Troltskl 165,650 2. Blee- r 176,350 3. Pasman 171,300 4. De Boer Tsjlgankov (Rusl.) ïi (ised.) 2.10.9; 7. Vink 10. Glllng (Ned.) 2.13.6 palov (Rusl.) 2.13.1 3. Masjkov (Rusl.) 7.50.9; 5. Tsjlgankov Glllng 7.55.1; 8. La Glllng 183.426.

Leidse Courant | 1970 | | pagina 13